2020-05-26   22:52:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 och ebo sprintcup, Eslöv

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 5
Heatlista 
 
  Tävling  UGP1- ebocup    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  14:10   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar  Finaler (7) 
Beräknad start 15:00 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
26  Aleksandar Ristevski  2003  AT2703  ESLÖVS SS    25m   
11  Douglas Nilsson  2003  AB3103  SS DELFIN    25m   
32  Jakob Tidén  2006  AD2906  ESLÖVS SS    25m   
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
153  David Elfvin  2002  AI2102  SK RAN    25m   
30  Hampus Ståhl  2004  AK8304  ESLÖVS SS    25m   
181  Filip af Klinteberg  2003  AE3103  SK TRITON    25m  3:37.77 
128  Hampus Erdös  2003  AK0303  SK LÖDDE    25m  3:52.80 
156  Mohamad Hariri  2002  AK1502  SK RAN    25m   
155  Albert Gudermanis  2000  AY6100  SK RAN    25m   

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Vincent Möller  2003  AB2103  SS DELFIN    25m  3:25.21 
24  Toni Milkov  2004  AK6304  ESLÖVS SS    25m  3:22.63 
119  Jesper Ring  2003  AF6103  LANDSKRONA    25m  3:00.25 
29  Oskar Strandqvist  2004  AG0304  ESLÖVS SS    25m  3:08.19 
31  Axel Thelin  2002  AW4902  ESLÖVS SS    25m  3:23.31 
72  Anton Persson  2006  AA2106  KK KARPEN    25m  3:30.88 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
225  Leo Pekberg  2002  AF7902  ÄNGELHOLM    25m  2:49.98 
235  Primus Olsson  2000  av7100  MKK    25m  2:48.13 
139  Isak Paulsson  2002  AG1502  SK LÖDDE    25m  2:40.06 
197  Sebastian Mickelsson  2001  AM0501  SK TRITON    25m  2:47.60 
123  Casper Svärd  2001  AC0101  LANDSKRONA    25m  2:48.19 
74  Simon Persson  2003  AA1703  KK KARPEN    25m  2:53.95 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
205  Oscar Palmqvist  2000  AF9300  SK TRITON    25m  2:39.42 
162  Leonardo Nilsson  2000  AS6900  SK RAN    25m  2:38.95 
152  Michael Birkeberg  2000  AJ0700  SK RAN    25m  2:33.70 
Birkan Ates  2002  AD8302  SS DELFIN    25m  2:34.94 
Daniel Olsson-Shirazi  1997  av9197  SK RAN    25m  2:39.03 
159  Philip Karlin-Reteike  1999  AS2599  SK RAN    25m  2:40.05 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
130  Roy Hangård  1999  AH0999  SK LÖDDE    25m  2:31.52 
27  Filip Salbrink  2002  AH6502  ESLÖVS SS    25m  2:26.62 
126  Tim Brinkhagen  2001  AC9901  SK LÖDDE    25m  2:25.99 
158  Marcus Karlin-Reteike  1999  AS3599  SK RAN    25m  2:26.39 
164  Artin Shahsavar  1999  AV8399  SK RAN    25m  2:28.68 
43  Jesper Lundqvist  1999  AU6599  HÖGANÄS SS    25m  2:32.43 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
14  Jakob Petersen  2001  AD9901  SS DELFIN    25m  2:25.14 
Ali Hariri  1996  Ak7196  SK RAN    25m  2:18.40 
185  Rasmus Ericsson  1998  AB4198  SK TRITON    25m  2:12.37 
110  Christoffer Dellhede  2001  AD0501  LANDSKRONA    25m  2:13.39 
21  Anton Jönsson  2001  AL4501  ESLÖVS SS    25m  2:24.59 
200  Nicolas Nolén  2000  AG4500  SK TRITON    25m  2:25.18 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  14:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner