Startliste for Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 28
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
20 marts 2016 |
|
|
Stævne by |
Aarhus |
|
Udskriftstidspunkt |
07:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 marts 2016 |
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer |
Indledende (10) |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
|
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
362 |
3 |
Niels K. Mortensen |
1995 |
9561AO |
AGF |
|
50m |
1:03.43 |
6 |
4 |
Ehab Basha |
2000 |
0069AU |
AGF |
|
50m |
1:02.78 |
130 |
5 |
Steffen Jes Vestergaard |
2000 |
0033AF |
NORD |
|
50m |
1:02.89 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
103 |
2 |
Mads Alnor |
2000 |
0005AM |
HEI |
|
50m |
1:01.19 |
240 |
3 |
Magnus Havemann |
2000 |
0027AK |
OPNØR |
|
50m |
1:00.34 |
283 |
4 |
Mikkel Weis Kallesøe |
2000 |
0095AR |
VIBORG |
|
50m |
1:00.11 |
210 |
5 |
Jonatan Balladone |
1997 |
9793AH |
ODDER |
|
50m |
1:00.28 |
113 |
6 |
Andreas Jørgensen |
2000 |
0057AI |
KOLDING |
|
50m |
1:00.64 |
151 |
7 |
Benjamin Mads Andresen |
2000 |
0069AJ |
OSK |
|
50m |
1:01.48 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
345 |
1 |
Christian Juul Jensen |
2000 |
0067AQ |
HORSENS |
|
50m |
59.77 |
110 |
2 |
Dan Izhar-Larsen |
1999 |
9985AR |
IHF |
|
50m |
59.50 |
319 |
3 |
Rune Nørgaard |
2000 |
0097AF |
AALBORG |
|
50m |
59.17 |
342 |
4 |
Alexander Fenger |
1999 |
9925AT |
HORSENS |
|
50m |
58.76 |
291 |
5 |
Kristian Berthelsen |
1999 |
9951AO |
AABYBRO |
|
50m |
58.94 |
84 |
6 |
Steffen Vesterø Uldal |
1999 |
9909AR |
HSK |
|
50m |
59.27 |
172 |
7 |
Kristoffer Desmareth |
2000 |
0049AC |
RINGE |
|
50m |
59.66 |
15 |
8 |
Magnus Gertz |
2000 |
0053AQ |
AGF |
|
50m |
1:00.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
83 |
1 |
Thomas Christiansen |
1999 |
9957AO |
HSK |
|
50m |
58.32 |
78 |
2 |
Mathias Kjær Nielsen |
2000 |
0043AU |
HSK |
|
50m |
58.15 |
322 |
3 |
Andreas M. Porsmose |
1998 |
9883AQ |
AALBORG |
|
50m |
57.80 |
42 |
4 |
Oliver Kramer Andersen |
1999 |
9905AT |
ESBJERG |
|
50m |
57.37 |
196 |
5 |
Magnus Lerche |
1999 |
9941AG |
AARS |
|
50m |
57.52 |
309 |
6 |
Nikolaj J. Jørgensen |
1998 |
9891AP |
AALBORG |
|
50m |
58.08 |
333 |
7 |
Andreas Hougaard |
2000 |
0007AO |
AUNING |
|
50m |
58.29 |
372 |
8 |
Casper Christiansen |
2000 |
0083AQ |
HOLSTEBRO |
|
50m |
58.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
381 |
1 |
Christian Rasmussen |
1998 |
9867AF |
HOLSTEBRO |
|
50m |
57.19 |
205 |
2 |
Mads Sørensen |
2000 |
0097AC |
OSLF |
|
50m |
56.81 |
134 |
3 |
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
9987AB |
NYBORG |
|
50m |
56.77 |
121 |
4 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
LYSENG |
|
50m |
56.37 |
25 |
5 |
August Stamp Kirkeby |
1999 |
9929AM |
AGF |
|
50m |
56.71 |
99 |
6 |
Søren B. Jeppesen |
1999 |
9913AP |
HERNING |
|
50m |
56.78 |
247 |
7 |
Emil Leander Bonderup |
1998 |
9849AJ |
SMUT |
|
50m |
57.13 |
233 |
8 |
Asger Winther |
1993 |
9341AF |
PINGVINEN |
|
50m |
57.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
96 |
1 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
9959AD |
HERNING |
|
50m |
56.20 |
77 |
2 |
Victor Kristensen |
1999 |
9915AS |
HSK |
|
50m |
55.95 |
270 |
3 |
Jakob Juul |
2000 |
0015AK |
TRITON V |
|
50m |
55.53 |
70 |
4 |
Mikkel Rathschau Sørensen |
1996 |
9657AD |
ESBJERG |
|
50m |
55.35 |
26 |
5 |
Johannes Kjærgaard |
1998 |
9813AR |
AGF |
|
50m |
55.49 |
118 |
6 |
Matthias Bach Mikkelsen |
2000 |
0029AM |
KOLDING |
|
50m |
55.57 |
154 |
7 |
Malthe Burgaard |
2000 |
0071AA |
OSK |
|
50m |
56.06 |
184 |
8 |
Jacob F. Frederiksen |
1999 |
9951AN |
SILKEBORG |
|
50m |
56.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
98 |
1 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
9741AQ |
HERNING |
|
50m |
55.27 |
245 |
2 |
Gustav Yde |
2000 |
0093AA |
S 68 |
|
50m |
55.11 |
79 |
3 |
Magnus Stender Berg |
1999 |
9939AF |
HSK |
|
50m |
55.05 |
273 |
4 |
Andreas Sehested |
1996 |
9611AP |
TRITON V |
|
50m |
54.84 |
171 |
5 |
Oliver Broholm |
1999 |
9987AD |
RINGE |
|
50m |
54.99 |
253 |
6 |
Steffen Skipper Petersen |
1996 |
9637AJ |
SØNDERBORG |
|
50m |
55.05 |
101 |
7 |
Thomas Thingstrup Mehlsen |
1999 |
9949AK |
HERNING |
|
50m |
55.13 |
76 |
8 |
Jonas Rohwedder |
1998 |
9849AO |
HSK |
|
50m |
55.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
200 |
1 |
Andreas Bui |
2000 |
0031AJ |
OSLF |
|
50m |
54.58 |
217 |
2 |
Nikolaj Isdahl |
1999 |
9957AF |
ODDER |
|
50m |
54.18 |
356 |
3 |
Rasmus Udbye |
2000 |
0007AM |
HORSENS |
|
50m |
53.65 |
161 |
4 |
Christian V. Rasmussen |
1996 |
9679AF |
OSK |
|
50m |
52.11 |
298 |
5 |
Jens Bach |
1997 |
9789AC |
AALBORG |
|
50m |
52.73 |
246 |
6 |
Magnus Yde |
1996 |
9629AB |
S 68 |
|
50m |
53.87 |
265 |
7 |
Emil Kamuk Frederiksen |
1995 |
9511AJ |
TRITON V |
|
50m |
54.39 |
10 |
8 |
Bo Volf Brøchner |
1996 |
9661AM |
AGF |
|
50m |
54.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
69 |
1 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
9807AD |
ESBJERG |
|
50m |
54.57 |
331 |
2 |
Søren Villumsen |
1998 |
9881AT |
AALBORG |
|
50m |
53.98 |
66 |
3 |
Michael Terp Olesen |
1999 |
9917AA |
ESBJERG |
|
50m |
53.45 |
60 |
4 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
9807AA |
ESBJERG |
|
50m |
52.05 |
56 |
5 |
Christian Holm Jørgensen |
1999 |
9973AK |
ESBJERG |
|
50m |
52.47 |
46 |
6 |
Casper Eickhardt |
1999 |
9921AJ |
ESBJERG |
|
50m |
53.81 |
266 |
7 |
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
TRITON V |
|
50m |
54.37 |
272 |
8 |
Nicklas Rasmussen |
1997 |
9799AR |
TRITON V |
|
50m |
54.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
218 |
1 |
Oskar Jørgensen |
1998 |
9817AK |
ODDER |
|
50m |
54.40 |
28 |
2 |
Jakob Kornmaaler |
1995 |
9511AG |
AGF |
|
50m |
53.87 |
91 |
3 |
Magnus Fallesen |
1998 |
9869AB |
HERNING |
|
50m |
52.78 |
55 |
4 |
Frans Johannessen |
1992 |
9277AB |
ESBJERG |
|
50m |
52.04 |
336 |
5 |
Daniel Steen Andersen |
1995 |
9523AG |
HORSENS |
|
50m |
52.21 |
50 |
6 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9923AA |
ESBJERG |
|
50m |
53.74 |
219 |
7 |
Jonathan Kristensen |
1998 |
9845AF |
ODDER |
|
50m |
54.30 |
212 |
8 |
Lasse Dall |
1997 |
9763AR |
ODDER |
|
50m |
54.75 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
20 marts 2016 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
07:47 |
|