Startliste for Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
20 marts 2016 |
|
|
Stævne by |
Aarhus |
|
Udskriftstidspunkt |
13:26 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 marts 2016 |
|
|
|
|
Løb 33, 200m Medley Damer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
338 |
1 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
0012AS |
HORSENS |
|
50m |
2:40.48 |
9 |
2 |
Amalie Fisker Brøchner |
1999 |
9918AZ |
AGF |
|
50m |
2:37.72 |
183 |
3 |
Esther Flø |
2001 |
0108AR |
SILKEBORG |
|
50m |
2:36.27 |
94 |
4 |
Trine Guldberg |
1999 |
9946AD |
HERNING |
|
50m |
2:35.28 |
257 |
5 |
Louise Hvarre |
2001 |
0156AN |
TEMPO |
|
50m |
2:35.32 |
254 |
6 |
Laura Mathilde Elkjær |
1998 |
9804BC |
TEMPO |
|
50m |
2:37.22 |
61 |
7 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
9952AG |
ESBJERG |
|
50m |
2:39.96 |
32 |
8 |
Josefine Bladt Wichmann |
2000 |
0076AQ |
AGF |
|
50m |
2:40.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
289 |
1 |
Line Johannsen |
2001 |
0146AN |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:32.13 |
326 |
2 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
50m |
2:30.86 |
92 |
3 |
Mette Flaskager |
1999 |
9902AR |
HERNING |
|
50m |
2:29.81 |
162 |
4 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
OSK |
|
50m |
2:26.92 |
304 |
5 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
AALBORG |
|
50m |
2:26.92 |
204 |
6 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9664AG |
OSLF |
|
50m |
2:30.81 |
12 |
7 |
Emma H. Christiansen |
1999 |
9988AO |
AGF |
|
50m |
2:31.55 |
382 |
8 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
9604AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:32.26 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
20 marts 2016 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
13:26 |
|