2022-06-30   03:31:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Masters-SM (25m) 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 200m Medley Damer 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
65 - 69 r 
25  Rainer Margareta  1949  GVLE SS  AA0249  25 m  3:26.78   
60 - 64 r 
163  Rhodin Maria  1955  LULE SS  AA0255  25 m  3:23.48   
55 - 59 r 
275  Flensburg Birgitta  1961  SKURU IK  AA0461  25 m  3:20.18   
50 - 54 r 
158  Philipsson Anette  1965  LASS  AA3265  25 m  2:33.55   
354  Josefson Anna-Karin  1964  VARBERG  AA7264  25 m  2:55.99   
Molin Kicki  1964  DANDERYD  AA1664  25 m  3:04.07   
115  Haglund Sonja  1966  KUNGSBACKA  AA1266  50 m  3:41.67   
485  Lajunen Anu  1966  SK NEPTUN  AA8866  25 m  3:53.93   
45 - 49 r 
294  Nilsson Britt-Marie  1971  SK SYDSIM  AA8471  25 m  2:44.96   
592  Oltner Su  1969  SDERTLJE  AA4269  25 m  2:49.64   
Hg Gunilla  1968  BOLLNS SS  AA1668  25 m  2:56.50   
465  Axelsson Karin  1970  SS04  AA8270  25 m  3:01.64   
393  Holmn Maria  1970  VXJ SS  AB0270  25 m  3:15.00   
488  Bockner Helena  1968  SK NEPTUN  AA4268  25 m  3:22.00   
40 - 44 r 
20  Meeker Erika  1975  ESKILSTUNA  AA4275  25 m  2:52.43   
153  Gllerdal Hgfeldt Helena  1975  LASS  AB6575  25 m  2:57.40   
340  Andersson Carina  1975  UPSALA S  AA3875  50 m  3:11.50   
35 - 39 r 
66  Frberg Anette  1977  HS  AB0777  50 m  2:54.84   
193  Mellbrand Petra  1977  MKK  AA4877  25 m  3:27.00   
30 - 34 r 
385  Wengrud Hanna  1984  VSTERS  AE1284  25 m  2:41.18   
487  Duracher Lucie  1982  SK NEPTUN  AD7482  25 m  2:50.00   
571  Kosovskaya Olga  1982  NKK  AC2882  25 m  2:55.55   
197  Persson My  1986  MKK  AP9286  25 m  3:09.71   
25 - 29 r 
157  Pettersson Sofie  1988  LASS  BJ1688  25 m  2:40.56   
484  Andersson Ida  1989  SK NEPTUN  AR7289  25 m  2:44.69   
20 - 24 r 
105  Huslid Sara  1995  KARLSKRONA  AZ8295  25 m  2:43.33   
464  Bretagnolle Lara  1994  SS04  BO1494  25 m  2:55.16   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  06 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  12:08 
 
2_S
Gren 2, 400m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
65 - 69 r 
609  Mills Alexander  1951  Hamar IL    25 m  5:40.00  EFT 
60 - 64 r 
591  Oltner Ronny  1956  SDERTLJE  AA3156  25 m  5:58.80   
86  rth Mats  1955  HS  AA7355  25 m  6:28.41   
55 - 59 r 
493  Haglund Anders  1961  SK NEPTUN  AA8561  25 m  5:33.17   
37  Mentor Lennart  1960  GTEBORG  AB0360  50 m  5:56.94   
490  Momtaz Osama  1960  SK NEPTUN  AB7360  25 m  6:00.00   
271  Svensson Ragnar  1960  S 77  AA6960  25 m  6:05.00   
466  Tisell Jrgen  1961  SS04  AA8161  25 m  6:06.20   
104  Almqvist Bo  1958  KARLSKO SF  AA3358  25 m  6:43.85   
491  Dnsel Mats  1957  SK NEPTUN  AA5557  25 m  7:30.00   
50 - 54 r 
601  Pedersen Henrik  1965  BIRKERD    25 m  5:13.43   
45 - 49 r 
343  Lundqvist Jon  1971  UPSALA S  AB5971  25 m  5:09.03   
468  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  25 m  5:49.35   
291  Fritzon Lennart  1968  SK SYDSIM  AA1768  50 m  5:58.03   
40 - 44 r 
324  Vitazka Honza  1976  SK TRITON  AA4976  25 m  4:56.80   
24  Florn Patrik  1976  GVLE SS  AB9176  25 m  5:11.96   
394  Provencher Ryan  1974  VXJ SS  AB1174  25 m  5:34.59   
235  Johansson Rickard  1975  MOTALA SS  AA6175  25 m  5:44.38   
35 - 39 r 
489  Prestinoni Stefano  1977  SK NEPTUN  AA9577  25 m  5:20.00   
18  Andersson Christoffer  1980  ESKILSTUNA  AA6180  25 m  5:20.77   
367  Severin Erik  1980  VSBY SS  AA8780  25 m  5:42.05   
30 - 34 r 
11  Welander Andreas  1985  DANDERYD  AE5385  50 m  5:41.21   
25 - 29 r 
467  Olentsenko Georgi  1990  SS04  BA0790  25 m  5:28.98   
20 - 24 r 
577  Renker Oskar  1996  NKK  AM6196  25 m  5:36.33   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  06 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  12:08 
 
2_S
Gren 2, 400m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
65 - 69 r 
609  Mills Alexander  1951  Hamar IL    25 m  5:40.00  EFT 
60 - 64 r 
591  Oltner Ronny  1956  SDERTLJE  AA3156  25 m  5:58.80   
86  rth Mats  1955  HS  AA7355  25 m  6:28.41   
55 - 59 r 
493  Haglund Anders  1961  SK NEPTUN  AA8561  25 m  5:33.17   
37  Mentor Lennart  1960  GTEBORG  AB0360  50 m  5:56.94   
490  Momtaz Osama  1960  SK NEPTUN  AB7360  25 m  6:00.00   
271  Svensson Ragnar  1960  S 77  AA6960  25 m  6:05.00   
466  Tisell Jrgen  1961  SS04  AA8161  25 m  6:06.20   
104  Almqvist Bo  1958  KARLSKO SF  AA3358  25 m  6:43.85   
491  Dnsel Mats  1957  SK NEPTUN  AA5557  25 m  7:30.00   
50 - 54 r 
601  Pedersen Henrik  1965  BIRKERD    25 m  5:13.43   
45 - 49 r 
343  Lundqvist Jon  1971  UPSALA S  AB5971  25 m  5:09.03   
468  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  25 m  5:49.35   
291  Fritzon Lennart  1968  SK SYDSIM  AA1768  50 m  5:58.03   
40 - 44 r 
324  Vitazka Honza  1976  SK TRITON  AA4976  25 m  4:56.80   
24  Florn Patrik  1976  GVLE SS  AB9176  25 m  5:11.96   
394  Provencher Ryan  1974  VXJ SS  AB1174  25 m  5:34.59   
235  Johansson Rickard  1975  MOTALA SS  AA6175  25 m  5:44.38   
35 - 39 r 
489  Prestinoni Stefano  1977  SK NEPTUN  AA9577  25 m  5:20.00   
18  Andersson Christoffer  1980  ESKILSTUNA  AA6180  25 m  5:20.77   
367  Severin Erik  1980  VSBY SS  AA8780  25 m  5:42.05   
30 - 34 r 
11  Welander Andreas  1985  DANDERYD  AE5385  50 m  5:41.21   
25 - 29 r 
467  Olentsenko Georgi  1990  SS04  BA0790  25 m  5:28.98   
20 - 24 r 
577  Renker Oskar  1996  NKK  AM6196  25 m  5:36.33   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  06 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  12:08 
 
3_S
Gren 3, 1500m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
65 - 69 r 
497  Grufman Barbro  1948  SK NEPTUN  AA0248  25 m  31:37.10   
60 - 64 r 
570  Johansson Lena  1954  NKK  AA1254  25 m  28:24.37   
55 - 59 r 
443  Appelfeldt Thylwe Birgitta  1957  UPPSA_MAST  AA6257  25 m  21:23.89   
119  rne Lotta  1959  KUNGSBACKA  AA0459  50 m  26:11.92   
50 - 54 r 
107  Elmberg Karin  1965  KSLS  AA5265  50 m  20:25.06   
176  Bracht Cordelia  1964  MKK  AA8864  50 m  21:29.58   
494  Timossi Margareth  1966  SK NEPTUN  AA9666  25 m  26:24.25   
45 - 49 r 
495  Lagerfors Camilla  1970  SK NEPTUN  AA3270  25 m  20:00.45   
166  Ekelund Mari  1967  SK LDDE  AB2367  25 m  23:30.00   
117  Johansson Heln  1968  KUNGSBACKA  AA5468  50 m  24:45.09   
407  Tsychkova Elena  1967  SA  AA2267  50 m  27:01.11   
19  Fundberg Kristina  1969  ESKILSTUNA  AA7669  50 m  32:02.83   
40 - 44 r 
83  Wahlberg Nina  1972  HS  AA9872  25 m  20:24.05   
596  Thun Ulrika  1972  SK SYDSIM  AA3472  25 m  20:30.00  EFT 
168  Landin Cecilia  1972  SK LDDE  AB3772  25 m  22:45.00   
469  Serednika Margareta  1976  SS04  AA1876  25 m  23:11.16   
35 - 39 r 
116  Igelstrm Emma  1980  KUNGSBACKA  AA2680  25 m  20:10.40   
525  Axenborg Therese  1979  MASS  AB4847  25 m  20:25.00   
30 - 34 r 
16  Bertsdotter Ida  1984  SS DELFIN  AI4284  25 m  20:49.26   
25 - 29 r 
157  Pettersson Sofie  1988  LASS  BJ1688  25 m  18:51.82   
145  berg Caroline  1987  LIDING SK  AI1887  25 m  21:05.00   
109  Eliasson Cassandra  1991  KRISTINEHA  AW2891  25 m  22:30.01   
20 - 24 r 
580  kesson Maria  1992  NKK  CH6292  25 m  22:35.98   
464  Bretagnolle Lara  1994  SS04  BO1494  25 m  22:52.44   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  06 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  12:08 
 
4_S
Gren 4, 800m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
70 - 74 r 
431  Ljungberg Bo  1945  HELLAS SK  AA3145  25 m  12:23.60   
450  Bengtsson Hkan  1942  SPIF SF  AA6142  25 m  14:08.25   
378  Brangeflt Ulf  1942  VSTERS  AA9142  50 m  14:27.30   
288  Borbas Josef  1943  SK SYDSIM  AA9343  50 m  14:46.72   
60 - 64 r 
86  rth Mats  1955  HS  AA7355  25 m  11:15.21   
445  Wall Gran  1953  UPPSA_MAST  AA4353  25 m  13:00.10   
397  rnholmer Lars  1956  VXJ SS  AA2556  25 m  13:30.00   
55 - 59 r 
493  Haglund Anders  1961  SK NEPTUN  AA8561  25 m  9:33.43   
71  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  50 m  10:48.85   
226  Danielsson Jrgen  1958  MALUNGS SS  AA4958  25 m  11:38.04   
491  Dnsel Mats  1957  SK NEPTUN  AA5557  25 m  11:38.92   
Bodn Henrik  1959  DANDERYD  AA8759  50 m  11:57.17   
50 - 54 r 
389  Bjrn Fredrik  1966  VXJ SS  AA4566  25 m  10:45.62   
202  Wahlberg Magnus  1966  MKK  AB3566  25 m  10:59.32   
229  Borgstrm Ulf Gran  1963  MARKARYD  AA1963  25 m  11:02.41   
272  Mnsson Fredrik  1962  SALTSJB  AA4962  25 m  11:24.00   
546  Hkansson Peter  1965  TBY SIM  AA6365  25 m  11:25.50   
430  Kussak Anders  1964  HELLAS SK  AA1164  50 m  11:51.25   
568  Eriksson Ulf  1965  NKK  AB7965  25 m  13:30.36  EFT 
45 - 49 r 
286  Andersson Stefan  1970  SUNDSVALL  AA1970  25 m  9:25.00   
326  Andre Roger  1971  TROLLHTTA  AA4971  25 m  9:34.34   
129  Schriever-Abeln Fredrik  1971  SK LAXEN  AA2771  25 m  9:54.79   
359  Thuresson Tord  1967  WISBY SS  AA4967  25 m  10:04.94   
352  Gahm Fredrik  1970  VARBERG  AB3970  25 m  10:20.27   
124  Axelsson Joakim  1968  SK LAXEN  AA5368  25 m  10:26.69   
468  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  25 m  10:34.95   
291  Fritzon Lennart  1968  SK SYDSIM  AA1768  50 m  10:43.64   
138  Haettel Romain  1970  LIDING SK  AB1370  25 m  10:50.00   
10  526  Andrn Johan  1968  MASS  AB5968  25 m  12:10.00   
40 - 44 r 
600  Gjerlv Mad  1972  BIRKERD    25 m  9:16.18   
394  Provencher Ryan  1974  VXJ SS  AB1174  25 m  10:04.94   
24  Florn Patrik  1976  GVLE SS  AB9176  50 m  10:08.03   
470  Behring Stefan  1974  SS04  AB1974  25 m  10:20.31   
42  Westman Hans  1973  GTEBORG  AB3773  25 m  10:45.00   
140  Helin Carl Magnus  1976  LIDING SK  AB3376  25 m  11:17.87   
572  Nandrup Rikard  1972  NKK  AC6172  25 m  11:58.36   
349  Arnqvist Jonas  1972  VARBERG  AC0172  25 m  12:07.72   
35 - 39 r 
75  Molin Ted  1977  HS  AB3977  25 m  9:34.01   
264  Persson Lenny  1977  SK RAN  AA2577  25 m  9:45.12   
188  Lindbom Tobias  1979  MKK  AA6779  25 m  9:55.99   
266  Wohlstrm Aron  1980  SK RAN  AB8780  25 m  9:56.18   
364  Knudsen Patrik  1981  VSBY SS  AB3581  50 m  10:51.03   
196  Olsson Nils-Christian  1978  MKK  AB9378  50 m  10:59.73   
183  Hall Bjrn  1980  MKK  AB8980  25 m  11:07.40   
406  Noll Patrik  1980  SA  AC9180  25 m  11:32.83   
30 - 34 r 
10  Toll Gustaf  1985  DANDERYD  AD9585  25 m  9:30.66   
204  Weinhagen Alexander  1985  MKK  AE1785  25 m  9:56.06   
164  Ahlfors-Dahl Andr  1986  SK LDDE  AC8986  25 m  9:59.59   
533  Wood Daniel  1984  SPIF SF  AG2184  25 m  13:37.65   
25 - 29 r 
390  Carlsson Hampus  1989  VXJ SS  AV1589  25 m  10:12.03   
357  Cederqvist Robin  1989  WISBY SS  AM8589  50 m  10:14.40   
20 - 24 r 
579  Shl Jonathan  1994  NKK  AC4394  25 m  11:50.37   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  06 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  12:08 
 
5_S
Gren 5, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
80 - 84 r 
501  berg Ulla-Britt  1934  SK NEPTUN  AA0234  25 m  45.00   
75 - 79 r 
184  Hjalmarsson Birgitta  1937  MKK  AA0237  25 m  49.03   
70 - 74 r 
Axling Bitte  1946  DANDERYD  AA1246  25 m  33.06   
404  Bure Harriet  1946  SA  AA0246  25 m  37.72   
65 - 69 r 
25  Rainer Margareta  1949  GVLE SS  AA0249  25 m  33.96   
21  hman Ulla  1948  FAGERSTA  AA1248  25 m  38.18   
506  Luckhurst Solveig  1950  SK NEPTUN  AA1250  25 m  38.73   
162  Johnsson Inga-Lill  1951  LULE SS  AA6251  25 m  39.81   
504  Levin Harriet  1948  SK NEPTUN  AA3248  25 m  44.37   
60 - 64 r 
Berglund-Lindbck Eva  1955  DANDERYD  AA4255  25 m  32.40   
499  Leinskld Gunilla  1955  SK NEPTUN  AA2255  25 m  32.88   
163  Rhodin Maria  1955  LULE SS  AA0255  25 m  34.88   
548  Magnusson Caroline  1956  TBY SIM  AA2456  25 m  35.04   
507  Hargin Kerstin  1954  SK NEPTUN  AA3254  25 m  39.30   
570  Johansson Lena  1954  NKK  AA1254  25 m  40.28   
228  Henrikson Marina  1956  MARIESTAD  AA3456  25 m  40.33   
70  Isaksson Sofie  1954  HS  AA9254  25 m  40.73   
55 - 59 r 
549  Rasmuson Gunilla  1957  TBY SIM  AA0257  25 m  29.58   
275  Flensburg Birgitta  1961  SKURU IK  AA0461  25 m  31.70   
457  Sundell Anne  1960  SPIF SF  AA0460  25 m  32.26   
443  Appelfeldt Thylwe Birgitta  1957  UPPSA_MAST  AA6257  25 m  33.59   
503  Reini Reija  1958  SK NEPTUN  AA0258  25 m  35.05   
261  Andersson Carina  1961  SK RAN  AA4661  25 m  37.86   
502  Henrysson Eidvall Sara  1961  SK NEPTUN  AA0661  25 m  38.63   
496  Ljung Carina  1957  SK NEPTUN  AA1457  25 m  44.34   
50 - 54 r 
158  Philipsson Anette  1965  LASS  AA3265  25 m  26.87   
108  Norberg Maria  1963  KSLS  AA0263  25 m  27.67   
348  Andersson Ulrika  1966  VARBERG  AA6466  25 m  28.90   
500  Arktoft Ann-Louise  1964  SK NEPTUN  AA3264  25 m  29.00   
353  Hrbck Christina  1962  VARBERG  AA1462  25 m  29.93   
547  berg Annica  1966  TBY SIM  AA7266  25 m  30.63   
351  Ekelf Angela  1963  VARBERG  AA0663  25 m  30.65   
338  Lindelw-Berntsson Ingrid  1964  UME SS  AA4464  25 m  31.05   
270  Svanberg Annika  1962  S 77  AA7462  25 m  31.58   
10  176  Bracht Cordelia  1964  MKK  AA8864  25 m  31.65   
11  Molin Kicki  1964  DANDERYD  AA1664  25 m  32.07   
12  39  Plsson Elisabeth  1963  GTEBORG  AA6263  25 m  32.53   
13  280  Mller Anna  1965  SKURU IK  AA2865  25 m  32.83   
14  62  Bjelm Anna  1966  HS  AA8466  25 m  34.12   
15  376  Aufrecht Ulla-Karin  1964  VSTERS  AA4864  25 m  34.19   
16  358  Thuresson Pernilla  1966  WISBY SS  AA7466  25 m  34.63   
17  170  van Vliet Trinette  1965  SK LDDE  AB0465  25 m  34.72   
18  485  Lajunen Anu  1966  SK NEPTUN  AA8866  25 m  35.68   
19  79  Sjberg Marie  1962  HS  AA5462  25 m  35.79   
20  494  Timossi Margareth  1966  SK NEPTUN  AA9666  25 m  38.24   
45 - 49 r 
85  berg Helena  1971  HS  AA2271  25 m  27.84   
341  Larsson Anneli  1968  UPSALA S  AA4868  25 m  28.30   
Gustafsson Maria  1967  DANDERYD  AA4667  25 m  28.33   
592  Oltner Su  1969  SDERTLJE  AA4269  25 m  28.94   
495  Lagerfors Camilla  1970  SK NEPTUN  AA3270  25 m  30.00   
114  Haglund Marja  1968  KUNGSBACKA  AA3268  25 m  30.27   
465  Axelsson Karin  1970  SS04  AA8270  25 m  30.32   
Lindgren Liselotte  1971  ALINGSS  AA7471  25 m  30.84   
569  Fyrk Johanna  1969  NKK  AA5669  25 m  30.99   
10  391  Elingfors Christine  1967  VXJ SS  AA5667  25 m  31.44   
11  166  Ekelund Mari  1967  SK LDDE  AB2367  25 m  31.90   
12  566  Thun Camilla  1967  TBY SIM  AA3267  25 m  32.30  EFT 
13  321  Borglin Camilla  1971  SK TRITON  AA5471  25 m  32.42   
14  401  Jernberg Marie  1969  LVSJ AIK  AA8669  25 m  33.05   
15  292  Johansson sa  1971  SK SYDSIM  AA9471  25 m  33.57   
16  278  Lulek Lena  1971  SKURU IK  AA7871  25 m  34.00   
17  393  Holmn Maria  1970  VXJ SS  AB0270  25 m  34.11   
18  308  Sidn Linn  1969  SDERTRN  AA9869  25 m  35.09   
19  19  Fundberg Kristina  1969  ESKILSTUNA  AA7669  25 m  42.20   
40 - 44 r 
596  Thun Ulrika  1972  SK SYDSIM  AA3472  25 m  28.88  EFT 
262  Gadd Viktoria  1975  SK RAN  AA8275  50 m  29.76   
363  Fleck Linda  1976  VSBY SS  AA7276  25 m  29.94   
323  Lvberg Maria  1973  SK TRITON  AA2673  25 m  30.33   
369  Steen Marianne  1974  VSBY SS  AA8674  25 m  31.28   
340  Andersson Carina  1975  UPSALA S  AA3875  25 m  31.63   
78  Persson Christina  1973  HS  AB0273  25 m  32.59   
20  Meeker Erika  1975  ESKILSTUNA  AA4275  25 m  34.92   
284  Thom Maria  1974  SMLANDSST  AB9474  25 m  36.63   
35 - 39 r 
537  Sjberg Johanna  1978  HS  AA8278  25 m  27.10   
362  Borensj Malin  1980  VSBY SS  AA8480  25 m  27.40   
173  Aanstoot Margreet  1980  MKK  AB4880  25 m  28.50   
38  Olsson Anna  1978  GTEBORG  AB2278  25 m  29.28   
106  Dahlerus Helena  1979  KSLS  AB8279  25 m  30.87   
366  Renholm Linda  1978  VSBY SS  AA7478  25 m  32.07   
304  Hillerstrm Helena  1980  SDERTRN  AB1680  25 m  32.66   
30 - 34 r 
408  berg Marie-Therese  1986  SMO SS  AP9686  25 m  28.19   
327  Brickner Tove  1985  TUREBERG  AL2485  25 m  29.32   
16  Bertsdotter Ida  1984  SS DELFIN  AI4284  25 m  29.52   
451  Cimdins Annika  1985  SPIF SF  AL7685  25 m  30.86   
487  Duracher Lucie  1982  SK NEPTUN  AD7482  25 m  31.00   
200  Svensson Jenni  1982  MKK  AB0482  25 m  31.09   
309  Sjholm Sannah  1985  SDERTRN  AF5885  25 m  32.61   
197  Persson My  1986  MKK  AP9286  25 m  33.09   
25 - 29 r 
471  Karlsson Jennie  1987  SS04  AM4487  25 m  29.22   
508  Nystrm Isabell  1988  SK NEPTUN  AM5888  25 m  29.40   
484  Andersson Ida  1989  SK NEPTUN  AR7289  25 m  29.51   
157  Pettersson Sofie  1988  LASS  BJ1688  25 m  30.02   
583  Jansson Sara  1991  SDERTLJE  AN4891  25 m  31.27   
472  Larsson Agnes  1991  SS04  AY7291  25 m  31.62   
195  Nordh Cathrine  1988  MKK  AV0488  25 m  31.93   
538  Wemmert Ellinor  1988  HS  BD9288  25 m  32.06   
582  Brodin Kristina  1989  SDERTLJE  BQ9289  25 m  32.38   
10  145  berg Caroline  1987  LIDING SK  AI1887  25 m  32.50   
11  593  Talus Eva  1989  SDERTLJE  AH4689  50 m  32.88   
12  97  Dahl Hanna  1991  SS IDEN  AM7291  50 m  33.08   
13  155  Linge Jennifer  1990  LASS  AX9490  25 m  33.72   
14  68  Hamark Alexandra  1989  HS  BC0289  25 m  34.50   
20 - 24 r 
360  Westerlund Lina  1995  WISBY SS  BD5295  25 m  28.45   
105  Huslid Sara  1995  KARLSKRONA  AZ8295  25 m  30.75   
293  Lundberg Jenniefer  1994  SK SYDSIM  BL5894  50 m  31.26   
464  Bretagnolle Lara  1994  SS04  BO1494  25 m  32.24   
580  kesson Maria  1992  NKK  CH6292  25 m  32.65   
159  Thomasson Frida  1994  LASS  CC8294  25 m  35.27   
339  Ljungcrantz Angelica  1993  UME SS  BJ5893  25 m  37.83   
139  Hector Sara  1992  LIDING SK  CH8292  25 m  38.50   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  06 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  19:52 
 
6_S
Gren 6, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
85 - 89 r 
134  Borossy Tamas  1928  LIDING SK  AA0128  25 m  51.22   
80 - 84 r 
435  Sderqvist Anders  1933  HELLAS SK  AA4133  25 m  34.28   
511  Knig Kristian  1932  SK NEPTUN  AA4132  25 m  44.45   
75 - 79 r 
432  Malk Lauri  1937  HELLAS SK  AA8337  25 m  33.32   
423  Bergengren Peter  1938  HELLAS SK  AA3138  25 m  33.56   
428  Forslund Erik  1937  HELLAS SK  AA3137  25 m  35.12   
179  Ekman Sewerin  1937  MKK  AA4337  25 m  39.30   
70 - 74 r 
Axling Olle  1945  DANDERYD  AA5145  25 m  30.18   
458  Wahlberg Nils  1943  SPIF SF  AA9143  25 m  31.50   
431  Ljungberg Bo  1945  HELLAS SK  AA3145  25 m  32.05   
424  Burebo Olof  1944  HELLAS SK  AA1144  25 m  33.51   
450  Bengtsson Hkan  1942  SPIF SF  AA6142  25 m  35.72   
65 - 69 r 
28  Bielicz Leonard  1951  GTEBORG  AA4151  25 m  26.95   
598  Bengtsson Glen  1949  Bergen OM    25 m  28.67   
429  Hanserius Kjell  1947  HELLAS SK  AA8147  25 m  30.41   
581  Blomgren Jan  1950  SDERTLJE  AA8150  25 m  30.93   
111  Backlund Lars  1949  KUNGSBACKA  AA4149  25 m  31.17   
377  Brandelius Eric  1949  VSTERS  AA8149  50 m  33.14   
60 - 64 r 
265  Rodrigues Antonio  1954  SK RAN  AA9154  25 m  29.13   
86  rth Mats  1955  HS  AA7355  25 m  29.39   
442  Andersson Stefan  1955  UPPSA_MAST  AA6555  25 m  29.58   
552  Olsson Bengt  1956  TBY SIM  AA5156  25 m  29.65   
301  Bjrklund Leif  1953  SDERTRN  AA8153  25 m  29.91   
33  Hellsing Bo  1952  GTEBORG  AA0552  50 m  31.16   
381  Ekdahl Lars  1954  VSTERS  AA3154  25 m  32.47   
397  rnholmer Lars  1956  VXJ SS  AA2556  25 m  35.66   
103  Nreby Pr  1956  JNKPING  AA9556  25 m  35.75   
55 - 59 r 
493  Haglund Anders  1961  SK NEPTUN  AA8561  25 m  25.83   
513  Gustafsson Rolf  1960  SK NEPTUN  AA5360  25 m  26.55   
37  Mentor Lennart  1960  GTEBORG  AB0360  25 m  26.84   
474  Hennert Lars  1961  SS04  AA5561  25 m  27.65   
118  Lundin Peter  1959  KUNGSBACKA  AA6559  25 m  28.11   
48  Justh Karl  1957  GTEBORG  AA6557  25 m  28.40   
71  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  25 m  28.95   
466  Tisell Jrgen  1961  SS04  AA8161  25 m  29.38   
72  Johansson Bjrn  1958  HS  AA8958  25 m  29.56   
10  306  Lilliestrm Peter  1959  SDERTRN  AA3759  25 m  29.56   
11  588  Lindgren Tomas  1961  SDERTLJE  AA0361  25 m  29.70   
12  133  Borossy Peter  1958  LIDING SK  AA1358  25 m  30.00   
13  426  Fogelberg Bo  1957  HELLAS SK  AA5157  25 m  30.20   
14  310  Trnqvist Rolf  1959  SDERTRN  AB2559  25 m  30.70   
15  74  Lundstrm Anders  1958  HS  AA7758  25 m  30.88   
16  84  Zetterstrm Kai  1959  HS  AB8159  25 m  31.00   
17  491  Dnsel Mats  1957  SK NEPTUN  AA5557  25 m  31.06   
18  384  Quist Hkan  1961  VSTERS  AB4361  25 m  33.42   
19  553  Blonde Hkan  1958  TBY SIM  AA8758  25 m  41.02   
20  51  Nilsson Mats  1959  GTEBORG  AB5559  25 m  42.31   
50 - 54 r 
396  Sderberg Ola  1966  VXJ SS  AA8766  25 m  25.42   
606  Pedersen Tor Arne  1965  Varg, IL    25 m  25.45   
456  Sjholm Joakim  1963  SPIF SF  AA5163  25 m  25.62   
389  Bjrn Fredrik  1966  VXJ SS  AA4566  25 m  27.09   
65  Ericsson Lars  1966  HS  AA9566  25 m  27.35   
478  Sigurdh Jan  1965  SS04  AA4565  25 m  27.68   
558  Gustafsson Per  1964  TBY SIM  AA8164  25 m  27.68   
617  Wall Anders  1963  GTEBORG  AB4763  25 m  28.23  EFT 
342  Larsson Tomas  1966  UPSALA S  AB4766  25 m  28.33   
10  Bergqvist Anders  1965  BOLLNS SS  AB6165  25 m  28.34   
11  452  Mossmyr Harri  1962  SPIF SF  AA5362  25 m  28.47   
12  259  Rauer Ola  1966  POSEIDON  AB5766  25 m  28.48   
13  477  Asp Patrik  1966  SS04  AA2966  25 m  28.69   
14  546  Hkansson Peter  1965  TBY SIM  AA6365  25 m  29.78   
15  282  Klarn Thomas  1966  SMLANDSST  AB7766  25 m  29.86   
16  375  Aufrecht Lars-Gunnar  1963  VSTERS  AB3763  25 m  30.75   
17  229  Borgstrm Ulf Gran  1963  MARKARYD  AA1963  50 m  31.08   
18  567  Andersson Jan  1962  NKK  AB0362  25 m  33.31   
19  568  Eriksson Ulf  1965  NKK  AB7965  25 m  33.73   
20  425  Eriksson Leif  1963  HELLAS SK  AA9763  50 m  33.76   
21  303  Englund Per  1963  SDERTRN  AA5761  25 m  34.70   
22  383  Karlsson Peter  1963  VSTERS  AB0563  50 m  36.45   
23  441  Ahlgren Bengt  1964  UPPSA_MAST  AA7364  25 m  40.44   
45 - 49 r 
102  Holmquist Joakim  1969  JNKPING  AA1769  25 m  23.50   
347  Andersson Martin  1970  VARBERG  AA5370  25 m  25.78   
29  Borg Niklas  1969  GTEBORG  AA3369  25 m  25.90   
576  Nyberg Martin  1971  NKK  AA9171  25 m  25.96   
286  Andersson Stefan  1970  SUNDSVALL  AA1970  25 m  26.12  EFT 
343  Lundqvist Jon  1971  UPSALA S  AB5971  25 m  26.21   
509  Agnell Ragnar  1967  SK NEPTUN  AB8567  25 m  26.28   
551  Anderberg Dan  1967  TBY SIM  AA2367  25 m  26.33   
555  Norrby Lennart  1970  TBY SIM  AB7370  25 m  26.86   
10  554  Boman Magnus  1970  TBY SIM  AB9370  25 m  27.30   
11  311  Wolkert Niklas  1971  SDERTRN  AB2171  25 m  27.33   
12  77  Nilsson Richard  1971  HS  AA9771  25 m  27.36   
13  192  Magnusson Joakim  1968  MKK  AC9168  25 m  28.02   
14  279  Lulek Robert  1968  SKURU IK  AC4368  25 m  28.12   
15  468  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  25 m  28.23   
16  34  Holmquist inge  1968  GTEBORG  AB6568  25 m  28.46   
17  138  Haettel Romain  1970  LIDING SK  AB1370  25 m  28.66   
18  540  Gimsr Richard  1968  YSTADS SS  AB5168  25 m  28.71   
19  290  Dannqvist Anders  1968  SK SYDSIM  AC3168  25 m  28.87   
20  514  Malmqvist Lars  1967  SK NEPTUN  AB8167  25 m  28.88   
21  274  Bckstrm Magnus  1971  SKURU IK  AC0171  25 m  29.00   
22  531  Ferm Karsten  1968  SPIF SF  AC3368  25 m  29.87   
23  356  Svensson Patrik  1970  VARBERG  AB4970  25 m  29.97   
24  616  Olsson Mikael  1969  TYRES SS  AB7769  25 m  30.31  EFT 
25  295  Svensson Fredrik  1971  SK SYDSIM  AB7171  25 m  31.55   
26  61  Birgander Hans  1970  HS  AB8170  25 m  31.97   
27  526  Andrn Johan  1968  MASS  AB5968  25 m  33.04   
40 - 44 r 
475  Dahl Joakim  1976  SS04  AA4376  25 m  24.61   
476  Lennehag Mikael  1974  SS04  AB5174  25 m  24.62   
510  Taflin Andreas  1973  SK NEPTUN  AB7173  25 m  25.50   
174  Behrendorff Henrik  1975  MKK  AB8575  25 m  26.46   
237  Wernstrm Johan  1972  MOTALA SS  AB1972  25 m  26.65   
473  Pettersson Lars  1974  SS04  AA5974  25 m  26.99   
198  Sommarstrm Karl  1974  MKK  AB3974  25 m  27.25   
470  Behring Stefan  1974  SS04  AB1974  25 m  27.83   
572  Nandrup Rikard  1972  NKK  AC6172  25 m  28.30   
10  370  Trnhult Johan  1975  VSBY SS  AC1175  25 m  28.41   
11  480  Bengtsson Ola  1974  SS04  AB7974  25 m  28.60   
12  556  Jngren Hkan  1975  TBY SIM  AC2175  25 m  28.80   
13  42  Westman Hans  1973  GTEBORG  AB3773  25 m  29.08   
14  557  Wildenstam Tor  1975  TBY SIM  AC4175  25 m  29.30   
15  427  Forsberg Janne  1972  HELLAS SK  AB9572  25 m  29.61   
16  345  Olsson Jesper  1975  UPSALA S  AB8775  25 m  30.42   
17  140  Helin Carl Magnus  1976  LIDING SK  AB3376  25 m  30.75   
18  300  Bengtson Albert  1974  SDERTRN  AB0974  25 m  31.98   
19  289  Buschow Mikael  1975  SK SYDSIM  AB4575  50 m  33.53   
20  402  Nilsson Ola  1972  NGELHOLM  AB6972  25 m  34.35   
35 - 39 r 
405  Calleberg Bjrn C-G  1981  SA  AA1581  25 m  23.72   
180  Fagerstrand Ola  1977  MKK  AA3177  25 m  24.44   
181  Falk Jonas  1979  MKK  AB9979  25 m  25.34   
283  Kucharczyk Przemyslaw  1978  SMLANDSST  AB5378  25 m  25.44   
165  k Christian  1980  SK LDDE  AC2380  25 m  25.47   
539  Thrn Martin  1980  YSTADS SS  AB3980  25 m  26.17   
298  kesson Oscar  1977  SK SYDSIM  AB0977  25 m  26.33   
63  Bodsj Bjrn  1979  HS  AA7779  25 m  26.38   
238  Wernstrm Marcus  1977  MOTALA SS  AA8977  25 m  26.81   
10  264  Persson Lenny  1977  SK RAN  AA2577  50 m  27.30   
11  191  Lundqvist Joakim  1977  MKK  AC5177  25 m  27.43   
12  364  Knudsen Patrik  1981  VSBY SS  AB3581  25 m  27.48   
13  183  Hall Bjrn  1980  MKK  AB8980  25 m  27.68   
14  266  Wohlstrm Aron  1980  SK RAN  AB8780  25 m  27.70   
15  406  Noll Patrik  1980  SA  AC9180  25 m  28.81   
16  541  Hemmendal Mattias  1978  YSTADS SS  AB8378  25 m  29.24   
30 - 34 r 
130  Ulfskans Jonas  1986  SK LAXEN  AD8986  25 m  23.86   
550  Pellfolk Marcus  1986  TBY SIM  AB8386  25 m  24.79   
11  Welander Andreas  1985  DANDERYD  AE5385  25 m  25.81   
412  Svensson Rasmus  1982  STERLEN  AA8582  25 m  26.02   
10  Toll Gustaf  1985  DANDERYD  AD9585  25 m  26.43   
365  Nystrm Sebastian  1982  VSBY SS  AB7782  25 m  27.80   
154  Lindahl David  1982  LASS  AE5182  25 m  28.01   
32  Falk Johan  1982  GTEBORG  AC2582  25 m  28.44   
350  Boholm Hannes  1983  VARBERG  AE5583  25 m  30.09   
10  516  Bergliden Lukas  1983  SK NEPTUN  AE6183  25 m  30.77   
25 - 29 r 
207  kesson Jesper  1988  MKK  AG8788  25 m  23.04   
182  Hagberg Jonas  1988  MKK  AO7788  25 m  26.21   
35  Hkkinen Johnny  1988  GTEBORG  AL7388  25 m  26.34   
479  Strmberg Emil  1990  SS04  AG3590  25 m  26.64   
132  Andersson-Lind Tim  1989  LIDING SK  AG1389  25 m  26.98   
156  Pettersson Daniel  1991  LASS  AF1191  25 m  27.51   
277  Fuhr Patrik  1988  SKURU IK  AR7588  25 m  28.00   
276  Fuhr Jesper  1988  SKURU IK  AR9388  25 m  28.42   
194  Mller-Bengtsson Mark  1988  MKK  AN6388  25 m  28.47   
10  390  Carlsson Hampus  1989  VXJ SS  AV1589  25 m  28.69   
11  46  Reux Thomas  1991  GTEBORG  BA8791  25 m  28.94   
12  467  Olentsenko Georgi  1990  SS04  BA0790  25 m  29.10   
13  535  Jeffsell Jonas  1987  HS  AE3187  25 m  29.90   
14  512  Barguena Domarchi Stefano  1991  SK NEPTUN  BA0791  25 m  32.13   
20 - 24 r 
258  Westholm Tobias  1996  NORRTLJE  AA1196  25 m  26.10   
579  Shl Jonathan  1994  NKK  AC4394  25 m  26.49   
98  Fritz Erik  1992  SS IDEN  AA4792  50 m  29.73   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  06 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  19:52 
 
7_S
Gren 7, 100m Brstsim Damer 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
70 - 74 r 
404  Bure Harriet  1946  SA  AA0246  25 m  1:51.06   
65 - 69 r 
25  Rainer Margareta  1949  GVLE SS  AA0249  25 m  1:38.62   
60 - 64 r 
548  Magnusson Caroline  1956  TBY SIM  AA2456  25 m  1:41.52   
570  Johansson Lena  1954  NKK  AA1254  25 m  1:49.95   
55 - 59 r 
457  Sundell Anne  1960  SPIF SF  AA0460  25 m  1:30.79   
275  Flensburg Birgitta  1961  SKURU IK  AA0461  25 m  1:35.44   
50 - 54 r 
99  Hansson Marie  1964  JRFLLA S  AA9464  25 m  1:25.69   
547  berg Annica  1966  TBY SIM  AA7266  25 m  1:26.06   
338  Lindelw-Berntsson Ingrid  1964  UME SS  AA4464  25 m  1:29.70   
534  Carlsson Hammar Gitte  1966  HS    25 m  1:35.00   
560  Kvissberg Mimmi  1962  TBY SIM  AA0862  25 m  1:40.53   
45 - 49 r 
205  Vilhelmsson Anna-Lena  1970  MKK  AB5270  25 m  1:19.75   
294  Nilsson Britt-Marie  1971  SK SYDSIM  AA8471  25 m  1:20.13   
Gustafsson Maria  1967  DANDERYD  AA4667  25 m  1:21.37   
101  Holmquist Cari  1968  JNKPING  AB0968  25 m  1:23.93   
592  Oltner Su  1969  SDERTLJE  AA4269  25 m  1:24.38   
40 - 44 r 
36  Jensen Anna  1974  GTEBORG  AA9274  25 m  1:21.09   
594  Zimina Irina  1975  POSIEDON R    25 m  1:22.90   
363  Fleck Linda  1976  VSBY SS  AA7276  25 m  1:26.43   
153  Gllerdal Hgfeldt Helena  1975  LASS  AB6575  25 m  1:26.98   
78  Persson Christina  1973  HS  AB0273  25 m  1:28.13   
517  Bostrm Nakicenovic Mina  1972  SK NEPTUN  AA4872  25 m  1:35.56   
35 - 39 r 
116  Igelstrm Emma  1980  KUNGSBACKA  AA2680  25 m  1:13.33   
173  Aanstoot Margreet  1980  MKK  AB4880  25 m  1:17.29   
66  Frberg Anette  1977  HS  AB0777  25 m  1:24.31   
231  Olofsson Ellenor  1979  MARKARYD  AB7679  25 m  1:26.45   
30 - 34 r 
185  Jnsson Annelie  1983  MKK  AG3283  25 m  1:15.02   
385  Wengrud Hanna  1984  VSTERS  AE1284  25 m  1:18.08   
200  Svensson Jenni  1982  MKK  AB0482  25 m  1:19.04   
25 - 29 r 
127  Kubicka Anna  1989  SK LAXEN  AH0889  25 m  1:14.13   
481  Nordin Carolina  1987  SS04  AL9287  25 m  1:15.99   
472  Larsson Agnes  1991  SS04  AY7291  25 m  1:22.52   
583  Jansson Sara  1991  SDERTLJE  AN4891  25 m  1:26.13   
206  Zandihn Sara  1988  MKK  AZ5488  25 m  1:28.50   
20 - 24 r 
360  Westerlund Lina  1995  WISBY SS  BD5295  25 m  1:11.09   
256  Svarfvar Katja  1996  NORRTLJE  AW8296  50 m  1:22.30   
293  Lundberg Jenniefer  1994  SK SYDSIM  BL5894  25 m  1:24.49   
105  Huslid Sara  1995  KARLSKRONA  AZ8295  25 m  1:25.73   
339  Ljungcrantz Angelica  1993  UME SS  BJ5893  25 m  1:52.24   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  06 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  19:52 
 
8_S
Gren 8, 100m Brstsim Herrar 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
70 - 74 r 
607  Kroner Matthias  1943  HELLAS SK  AA3143  25 m  1:34.20   
424  Burebo Olof  1944  HELLAS SK  AA1144  25 m  1:36.98   
378  Brangeflt Ulf  1942  VSTERS  AA9142  25 m  1:37.17   
187  Liljegren Jerry  1942  MKK  AA8142  25 m  1:43.54   
65 - 69 r 
111  Backlund Lars  1949  KUNGSBACKA  AA4149  25 m  1:35.12   
60 - 64 r 
591  Oltner Ronny  1956  SDERTLJE  AA3156  25 m  1:18.05   
86  rth Mats  1955  HS  AA7355  25 m  1:23.92   
442  Andersson Stefan  1955  UPPSA_MAST  AA6555  25 m  1:26.68   
41  Westin Kjell  1954  GTEBORG  AA2354  25 m  1:29.74   
55 - 59 r 
355  Ladeborn Mats  1961  VARBERG  AA7361  25 m  1:13.00   
344  Mandahl Jan  1961  UPSALA S  AA5961  25 m  1:15.77   
474  Hennert Lars  1961  SS04  AA5561  25 m  1:16.25   
30  Christiansen Glen  1957  GTEBORG  AA4157  25 m  1:18.34   
595  Kruse Byron Lars  1960  U.S.G    25 m  1:21.80   
271  Svensson Ragnar  1960  S 77  AA6960  50 m  1:24.03   
Bodn Henrik  1959  DANDERYD  AA8759  25 m  1:25.23   
553  Blonde Hkan  1958  TBY SIM  AA8758  25 m  1:36.34   
384  Quist Hkan  1961  VSTERS  AB4361  25 m  1:41.23   
50 - 54 r 
606  Pedersen Tor Arne  1965  Varg, IL    25 m  1:08.81   
562  Persson Hkan  1963  TBY SIM  AA9363  25 m  1:11.10   
527  berg Dennis  1965  MASS  AB4565  25 m  1:18.60   
142  Lishajko Igor  1963  LIDING SK  AB5563  25 m  1:18.62   
272  Mnsson Fredrik  1962  SALTSJB  AA4962  25 m  1:19.64   
342  Larsson Tomas  1966  UPSALA S  AB4766  25 m  1:22.30   
430  Kussak Anders  1964  HELLAS SK  AA1164  25 m  1:23.01   
375  Aufrecht Lars-Gunnar  1963  VSTERS  AB3763  25 m  1:30.95   
543  Unnebo Stefan  1965  YSTADS SS  AC4565  25 m  1:32.03   
10  383  Karlsson Peter  1963  VSTERS  AB0563  25 m  1:41.52   
11  441  Ahlgren Bengt  1964  UPPSA_MAST  AA7364  25 m  1:52.45   
12  568  Eriksson Ulf  1965  NKK  AB7965  25 m  13:30.36   
45 - 49 r 
291  Fritzon Lennart  1968  SK SYDSIM  AA1768  25 m  1:14.41   
379  Chudzik Tomasz  1967  VSTERS  AB9767  25 m  1:15.80   
320  Ahlgren Peter  1968  SK TRITON  AB3368  25 m  1:16.71   
561  Seel Matthias  1970  TBY SIM  AA4370  25 m  1:18.00   
192  Magnusson Joakim  1968  MKK  AC9168  25 m  1:18.05   
343  Lundqvist Jon  1971  UPSALA S  AB5971  50 m  1:18.54   
190  Lindskoug Lars  1968  MKK  AB0768  25 m  1:18.72   
403  Olofsson Joakim  1970  NGELHOLM  AB9170  25 m  1:18.97   
138  Haettel Romain  1970  LIDING SK  AB1370  25 m  1:20.75   
10  295  Svensson Fredrik  1971  SK SYDSIM  AB7171  25 m  1:25.30   
11  61  Birgander Hans  1970  HS  AB8170  25 m  1:26.62   
40 - 44 r 
563  Scherling Stefan  1972  TBY SIM  AC5172  25 m  1:07.80   
542  Olsson Mikael  1975  YSTADS SS  AB0375  25 m  1:12.84   
382  Hedblom Jesper  1972  VSTERS  AB1572  25 m  1:14.67   
24  Florn Patrik  1976  GVLE SS  AB9176  25 m  1:15.80   
394  Provencher Ryan  1974  VXJ SS  AB1174  25 m  1:16.92   
480  Bengtsson Ola  1974  SS04  AB7974  25 m  1:18.20   
345  Olsson Jesper  1975  UPSALA S  AB8775  25 m  1:27.13   
35 - 39 r 
405  Calleberg Bjrn C-G  1981  SA  AA1581  25 m  1:07.31   
18  Andersson Christoffer  1980  ESKILSTUNA  AA6180  25 m  1:08.72   
165  k Christian  1980  SK LDDE  AC2380  25 m  1:10.04   
23  Ekman Peter  1979  GVLE SS  AC8779  25 m  1:12.98   
367  Severin Erik  1980  VSBY SS  AA8780  25 m  1:15.10   
296  Walemo Matthias  1977  SK SYDSIM  AB8977  25 m  1:15.12   
406  Noll Patrik  1980  SA  AC9180  25 m  1:15.83   
40  Wallman Fredrik  1978  GTEBORG  AC9178  25 m  1:31.88   
30 - 34 r 
230  Dahl Christofer  1983  MARKARYD  AA4583  50 m  1:18.81   
25 - 29 r 
482  Lfgren-Bengtson Erik  1989  SS04  AP4789  25 m  1:07.57   
357  Cederqvist Robin  1989  WISBY SS  AM8589  25 m  1:10.32   
81  Svarrer Arnold  1991  HS  AR8591  25 m  1:11.09   
80  Sten Robbin  1987  HS  AE5187  25 m  1:13.00   
276  Fuhr Jesper  1988  SKURU IK  AR9388  25 m  1:20.00   
277  Fuhr Patrik  1988  SKURU IK  AR7588  25 m  1:35.00   
20 - 24 r 
177  Christoffersen Olof  1994  MKK  AD6194  25 m  1:11.62   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  06 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  19:52 
 
9_S
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
70 - 74 r 
307  Ohlsson Margit  1945  SDERTRN  AA0245  25 m  37.46   
Axling Bitte  1946  DANDERYD  AA1246  25 m  39.21   
65 - 69 r 
21  hman Ulla  1948  FAGERSTA  AA1248  50 m  43.41   
60 - 64 r 
Berglund-Lindbck Eva  1955  DANDERYD  AA4255  25 m  41.69   
163  Rhodin Maria  1955  LULE SS  AA0255  50 m  43.22   
507  Hargin Kerstin  1954  SK NEPTUN  AA3254  25 m  43.30   
55 - 59 r 
549  Rasmuson Gunilla  1957  TBY SIM  AA0257  25 m  36.30   
261  Andersson Carina  1961  SK RAN  AA4661  25 m  42.83   
502  Henrysson Eidvall Sara  1961  SK NEPTUN  AA0661  25 m  46.00   
257  Westholm Marie  1961  NORRTLJE  AA3261  25 m  50.57   
50 - 54 r 
270  Svanberg Annika  1962  S 77  AA7462  25 m  36.11   
348  Andersson Ulrika  1966  VARBERG  AA6466  25 m  36.24   
351  Ekelf Angela  1963  VARBERG  AA0663  25 m  38.37   
Molin Kicki  1964  DANDERYD  AA1664  25 m  38.47   
353  Hrbck Christina  1962  VARBERG  AA1462  25 m  38.76   
564  Berg agneta  1962  TBY SIM  AA3862  25 m  43.21   
485  Lajunen Anu  1966  SK NEPTUN  AA8866  25 m  44.08   
45 - 49 r 
85  berg Helena  1971  HS  AA2271  25 m  32.04   
495  Lagerfors Camilla  1970  SK NEPTUN  AA3270  25 m  36.00   
391  Elingfors Christine  1967  VXJ SS  AA5667  25 m  37.31   
401  Jernberg Marie  1969  LVSJ AIK  AA8669  25 m  37.65   
465  Axelsson Karin  1970  SS04  AA8270  25 m  37.86   
166  Ekelund Mari  1967  SK LDDE  AB2367  25 m  40.21   
Hg Gunilla  1968  BOLLNS SS  AA1668  25 m  43.00   
40 - 44 r 
596  Thun Ulrika  1972  SK SYDSIM  AA3472  25 m  32.51  EFT 
83  Wahlberg Nina  1972  HS  AA9872  25 m  33.77   
369  Steen Marianne  1974  VSBY SS  AA8674  25 m  36.96   
20  Meeker Erika  1975  ESKILSTUNA  AA4275  25 m  40.29   
35 - 39 r 
362  Borensj Malin  1980  VSBY SS  AA8480  25 m  31.66   
231  Olofsson Ellenor  1979  MARKARYD  AB7679  25 m  35.91   
366  Renholm Linda  1978  VSBY SS  AA7478  25 m  36.56   
30 - 34 r 
186  Larsson Nathalie  1985  MKK  AA8885  25 m  31.59   
385  Wengrud Hanna  1984  VSTERS  AE1284  25 m  33.09   
380  Ekdahl Helena  1985  VSTERS  AG1885  25 m  33.19   
408  berg Marie-Therese  1986  SMO SS  AP9686  25 m  33.71   
487  Duracher Lucie  1982  SK NEPTUN  AD7482  25 m  35.00   
451  Cimdins Annika  1985  SPIF SF  AL7685  25 m  37.92   
571  Kosovskaya Olga  1982  NKK  AC2882  25 m  38.56   
25 - 29 r 
199  Svendsen Therese  1989  MKK  BM2689  25 m  30.41   
518  Tour Katarina  1987  SK NEPTUN  AQ7287  25 m  31.00   
472  Larsson Agnes  1991  SS04  AY7291  25 m  37.42   
195  Nordh Cathrine  1988  MKK  AV0488  25 m  38.68   
155  Linge Jennifer  1990  LASS  AX9490  25 m  39.41   
20 - 24 r 
360  Westerlund Lina  1995  WISBY SS  BD5295  25 m  34.47   
293  Lundberg Jenniefer  1994  SK SYDSIM  BL5894  25 m  35.36   
159  Thomasson Frida  1994  LASS  CC8294  25 m  37.72   
464  Bretagnolle Lara  1994  SS04  BO1494  25 m  37.92   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  06 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  19:52 
 
10_S
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
85 - 89 r 
134  Borossy Tamas  1928  LIDING SK  AA0128  25 m  1:04.24   
80 - 84 r 
511  Knig Kristian  1932  SK NEPTUN  AA4132  25 m  55.82   
75 - 79 r 
428  Forslund Erik  1937  HELLAS SK  AA3137  25 m  40.74   
70 - 74 r 
288  Borbas Josef  1943  SK SYDSIM  AA9343  25 m  45.38   
65 - 69 r 
598  Bengtsson Glen  1949  Bergen OM    25 m  33.97   
137  Gorosch Kaj  1948  LIDING SK  AA4148  25 m  44.08   
60 - 64 r 
591  Oltner Ronny  1956  SDERTLJE  AA3156  25 m  33.09   
589  Mattola Veikko  1956  SDERTLJE  AA2156  25 m  33.37   
33  Hellsing Bo  1952  GTEBORG  AA0552  50 m  38.65   
86  rth Mats  1955  HS  AA7355  25 m  41.24   
381  Ekdahl Lars  1954  VSTERS  AA3154  50 m  46.22   
397  rnholmer Lars  1956  VXJ SS  AA2556  25 m  51.46   
55 - 59 r 
37  Mentor Lennart  1960  GTEBORG  AB0360  25 m  30.79   
520  Persson Gunnar  1961  SK NEPTUN  AA9161  25 m  32.10   
513  Gustafsson Rolf  1960  SK NEPTUN  AA5360  25 m  32.30   
493  Haglund Anders  1961  SK NEPTUN  AA8561  25 m  32.58   
271  Svensson Ragnar  1960  S 77  AA6960  25 m  34.78   
133  Borossy Peter  1958  LIDING SK  AA1358  25 m  36.00   
71  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  25 m  36.44   
474  Hennert Lars  1961  SS04  AA5561  25 m  36.84   
491  Dnsel Mats  1957  SK NEPTUN  AA5557  25 m  40.63   
10  74  Lundstrm Anders  1958  HS  AA7758  25 m  42.11   
50 - 54 r 
152  Kraemer Kjell  1965  LIDKPING  AC0365  25 m  30.87   
606  Pedersen Tor Arne  1965  Varg, IL    25 m  31.01   
456  Sjholm Joakim  1963  SPIF SF  AA5163  25 m  31.46   
336  Granstrm Christer  1965  UME SS  AB1765  25 m  31.54   
558  Gustafsson Per  1964  TBY SIM  AA8164  25 m  33.24   
65  Ericsson Lars  1966  HS  AA9566  25 m  34.15   
259  Rauer Ola  1966  POSEIDON  AB5766  25 m  36.44   
236  Svensson Stefan  1962  MOTALA SS  AB2362  25 m  36.78   
617  Wall Anders  1963  GTEBORG  AB4763  25 m  36.83  EFT 
10  568  Eriksson Ulf  1965  NKK  AB7965  25 m  45.71   
45 - 49 r 
565  Prlklo Peter  1971  TBY SIM  AA2971  25 m  29.50   
123  Anderud Jonas  1971  SK LAXEN  AA4571  25 m  30.07   
528  Janzn Leif  1969  MASS  AB1169  25 m  30.15   
227  Forsman Jan  1969  MALUNGS SS  AB3369  25 m  30.93   
273  Johansson Anders  1969  S 02  AA7969  25 m  31.11   
444  Engler Federico  1970  UPPSA_MAST  AA4770  25 m  31.19   
532  Prlklo Stefan  1968  SPIF SF  AC1368  25 m  32.55   
540  Gimsr Richard  1968  YSTADS SS  AB5168  25 m  33.41   
291  Fritzon Lennart  1968  SK SYDSIM  AA1768  25 m  33.54   
10  468  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  25 m  33.81   
11  551  Anderberg Dan  1967  TBY SIM  AA2367  25 m  34.69   
12  203  Walldn Henrik  1968  MKK  AA9168  25 m  36.04   
13  514  Malmqvist Lars  1967  SK NEPTUN  AB8167  25 m  38.72   
40 - 44 r 
476  Lennehag Mikael  1974  SS04  AB5174  25 m  28.37   
370  Trnhult Johan  1975  VSBY SS  AC1175  25 m  32.24   
26  Trnhult Pr  1975  GVLE SS  AC0175  50 m  32.78   
167  Hansson Bjrn  1975  SK LDDE  AB2975  25 m  33.59   
473  Pettersson Lars  1974  SS04  AA5974  25 m  34.05   
42  Westman Hans  1973  GTEBORG  AB3773  25 m  34.66   
557  Wildenstam Tor  1975  TBY SIM  AC4175  25 m  35.00   
35 - 39 r 
405  Calleberg Bjrn C-G  1981  SA  AA1581  25 m  28.11   
180  Fagerstrand Ola  1977  MKK  AA3177  25 m  29.23   
368  Simonsson Erik  1979  VSBY SS  AA9779  25 m  30.97   
264  Persson Lenny  1977  SK RAN  AA2577  25 m  31.20   
539  Thrn Martin  1980  YSTADS SS  AB3980  25 m  31.48   
283  Kucharczyk Przemyslaw  1978  SMLANDSST  AB5378  25 m  32.26   
30 - 34 r 
130  Ulfskans Jonas  1986  SK LAXEN  AD8986  25 m  26.23   
412  Svensson Rasmus  1982  STERLEN  AA8582  25 m  30.72   
10  Toll Gustaf  1985  DANDERYD  AD9585  25 m  31.02   
164  Ahlfors-Dahl Andr  1986  SK LDDE  AC8986  25 m  31.63   
410  Nejdebring Martin  1983  STERLEN  AE7583  25 m  33.44   
154  Lindahl David  1982  LASS  AE5182  25 m  34.08   
516  Bergliden Lukas  1983  SK NEPTUN  AE6183  25 m  40.00   
25 - 29 r 
234  Holmertz Carl  1990  MOTALA SS  AF3190  25 m  27.52   
194  Mller-Bengtsson Mark  1988  MKK  AN6388  25 m  30.98   
182  Hagberg Jonas  1988  MKK  AO7788  25 m  31.09   
467  Olentsenko Georgi  1990  SS04  BA0790  25 m  32.30   
156  Pettersson Daniel  1991  LASS  AF1191  25 m  32.89   
20 - 24 r 
579  Shl Jonathan  1994  NKK  AC4394  25 m  33.89   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  06 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  19:52 
 
11_S
Gren 11, 100m Fjrilsim Damer 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
70 - 74 r 
404  Bure Harriet  1946  SA  AA0246  25 m  1:41.28   
60 - 64 r 
163  Rhodin Maria  1955  LULE SS  AA0255  25 m  1:31.15   
50 - 54 r 
158  Philipsson Anette  1965  LASS  AA3265  25 m  1:10.72   
108  Norberg Maria  1963  KSLS  AA0263  25 m  1:11.90   
354  Josefson Anna-Karin  1964  VARBERG  AA7264  25 m  1:12.69   
500  Arktoft Ann-Louise  1964  SK NEPTUN  AA3264  25 m  1:14.00   
338  Lindelw-Berntsson Ingrid  1964  UME SS  AA4464  25 m  1:20.06   
176  Bracht Cordelia  1964  MKK  AA8864  50 m  1:22.36   
280  Mller Anna  1965  SKURU IK  AA2865  25 m  1:23.22   
39  Plsson Elisabeth  1963  GTEBORG  AA6263  25 m  1:26.82   
45 - 49 r 
592  Oltner Su  1969  SDERTLJE  AA4269  25 m  1:13.35   
76  Mller Pia  1968  HS  AA6468  25 m  1:20.58   
341  Larsson Anneli  1968  UPSALA S  AA4868  25 m  1:22.45   
407  Tsychkova Elena  1967  SA  AA2267  25 m  1:38.92   
19  Fundberg Kristina  1969  ESKILSTUNA  AA7669  25 m  1:54.46   
40 - 44 r 
168  Landin Cecilia  1972  SK LDDE  AB3772  25 m  1:09.64   
153  Gllerdal Hgfeldt Helena  1975  LASS  AB6575  25 m  1:16.17   
262  Gadd Viktoria  1975  SK RAN  AA8275  25 m  1:16.89   
20  Meeker Erika  1975  ESKILSTUNA  AA4275  25 m  1:21.21   
35 - 39 r 
126  Isaksson Pernilla  1978  SK LAXEN  AA7678  50 m  1:09.61   
322  Kullman Pernilla  1978  SK TRITON  AA0278  25 m  1:11.58   
106  Dahlerus Helena  1979  KSLS  AB8279  25 m  1:23.74   
30 - 34 r 
186  Larsson Nathalie  1985  MKK  AA8885  25 m  1:07.43   
25 - 29 r 
483  Own Anna-Maria  1989  SS04  AI5489  25 m  1:05.43   
484  Andersson Ida  1989  SK NEPTUN  AR7289  25 m  1:12.00   
590  Olsson Julia  1989  SDERTLJE  BH1289  25 m  1:12.63   
593  Talus Eva  1989  SDERTLJE  AH4689  25 m  1:22.94   
20 - 24 r 
580  kesson Maria  1992  NKK  CH6292  25 m  1:14.54   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  06 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  19:52 
 
12_S
Gren 12, 100m Fjrilsim Herrar 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
75 - 79 r 
432  Malk Lauri  1937  HELLAS SK  AA8337  25 m  1:34.82   
65 - 69 r 
28  Bielicz Leonard  1951  GTEBORG  AA4151  50 m  1:07.27   
377  Brandelius Eric  1949  VSTERS  AA8149  25 m  1:33.27   
60 - 64 r 
86  rth Mats  1955  HS  AA7355  25 m  1:18.40   
55 - 59 r 
604  Schram Stokke Haakon  1960  Varg, IL    25 m  1:02.00   
513  Gustafsson Rolf  1960  SK NEPTUN  AA5360  25 m  1:05.30   
281  Westrup Jan  1960  SKURU IK  AA9760  25 m  1:07.19   
520  Persson Gunnar  1961  SK NEPTUN  AA9161  25 m  1:10.02   
490  Momtaz Osama  1960  SK NEPTUN  AB7360  25 m  1:12.00   
521  Berlin Anders  1959  SK NEPTUN  AA9359  25 m  1:16.00   
491  Dnsel Mats  1957  SK NEPTUN  AA5557  25 m  1:21.50   
50 - 54 r 
337  Hallgren Jonas  1964  UME SS  AB2164  25 m  1:01.76   
396  Sderberg Ola  1966  VXJ SS  AA8766  25 m  1:05.44   
336  Granstrm Christer  1965  UME SS  AB1765  25 m  1:08.80   
202  Wahlberg Magnus  1966  MKK  AB3566  25 m  1:09.91   
477  Asp Patrik  1966  SS04  AA2966  25 m  1:14.75   
229  Borgstrm Ulf Gran  1963  MARKARYD  AA1963  25 m  1:14.81   
45 - 49 r 
128  Nilsson Hasse  1969  SK LAXEN  AA4569  25 m  1:00.68   
326  Andre Roger  1971  TROLLHTTA  AA4971  25 m  1:04.97   
34  Holmquist inge  1968  GTEBORG  AB6568  25 m  1:05.14   
29  Borg Niklas  1969  GTEBORG  AA3369  25 m  1:05.71   
509  Agnell Ragnar  1967  SK NEPTUN  AB8567  25 m  1:08.04   
359  Thuresson Tord  1967  WISBY SS  AA4967  25 m  1:08.17   
40 - 44 r 
324  Vitazka Honza  1976  SK TRITON  AA4976  25 m  58.38   
475  Dahl Joakim  1976  SS04  AA4376  25 m  59.21   
510  Taflin Andreas  1973  SK NEPTUN  AB7173  25 m  1:02.50   
125  Isaksson Fredrik  1972  SK LAXEN  AA6972  50 m  1:02.99   
24  Florn Patrik  1976  GVLE SS  AB9176  25 m  1:03.13   
394  Provencher Ryan  1974  VXJ SS  AB1174  25 m  1:14.07   
289  Buschow Mikael  1975  SK SYDSIM  AB4575  25 m  1:19.23   
35 - 39 r 
368  Simonsson Erik  1979  VSBY SS  AA9779  25 m  1:05.14   
18  Andersson Christoffer  1980  ESKILSTUNA  AA6180  25 m  1:07.36   
283  Kucharczyk Przemyslaw  1978  SMLANDSST  AB5378  25 m  1:07.67   
364  Knudsen Patrik  1981  VSBY SS  AB3581  25 m  1:09.11   
183  Hall Bjrn  1980  MKK  AB8980  25 m  1:15.12   
30 - 34 r 
122  Norn Johan  1986  LANDSKRONA  AF9186  25 m  59.23   
11  Welander Andreas  1985  DANDERYD  AE5385  50 m  1:03.02   
10  Toll Gustaf  1985  DANDERYD  AD9585  25 m  1:03.34   
230  Dahl Christofer  1983  MARKARYD  AA4583  50 m  1:05.66   
25 - 29 r 
80  Sten Robbin  1987  HS  AE5187  25 m  55.51   
455  Shields Justin  1987  SPIF SF  AN0187  25 m  57.53   
132  Andersson-Lind Tim  1989  LIDING SK  AG1389  25 m  1:01.58   
479  Strmberg Emil  1990  SS04  AG3590  25 m  1:06.69   
46  Reux Thomas  1991  GTEBORG  BA8791  25 m  1:08.37   
20 - 24 r 
258  Westholm Tobias  1996  NORRTLJE  AA1196  25 m  1:03.10   
577  Renker Oskar  1996  NKK  AM6196  25 m  1:06.43   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  06 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  19:52 
 
13_S
Gren 13, 4X50m Frisim Mix 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
280 - 319 r 
254  SK Neptun Mix [280]  280  SK NEPTUN    25 m  2:41.00   
240 - 279 r 
15  Danderyd Mix [240]  240  DANDERYD    25 m  2:04.00   
253  SK Neptun Mix [240]  240  SK NEPTUN    25 m  2:19.00   
96  Hs Mix [240] ldre  240  HS    25 m  2:30.00   
447  Uppsa_mast Mix [240]  240  UPPSA_MAST    25 m  2:30.00   
200 - 239 r 
333  Tby Sim Mix [200]  200  TBY SIM    25 m  1:51.00   
60  Gteborg Mix [200] 2  200  GTEBORG    25 m  1:52.00   
252  SK Neptun Mix [200]  200  SK NEPTUN    25 m  1:56.00   
586  D200 Lag 1  200  SDERTLJE    25 m  1:56.50   
95  Hs Mix [200] Medel  200  HS    25 m  1:58.00   
334  Tby Sim Mix [201]  200  TBY SIM    25 m  1:58.00   
121  Kungsbacka Mix [200]  200  KUNGSBACKA    25 m  1:59.00   
319  Sdertrn Mix [200]  200  SDERTRN    25 m  2:01.00   
59  Gteborg Mix [200]  200  GTEBORG    25 m  2:02.84   
160 - 199 r 
221  Mkk Mix [160]  160  MKK    25 m  1:47.44   
94  Hs Mix [160] Ungdomar  160  HS    25 m  1:50.00   
250  SK Neptun Mix [160] Lag 1  160  SK NEPTUN    25 m  1:52.00   
422  SS04 Mix [160]  160  SS04    25 m  1:52.50   
93  Hs Mix [160] Unga  160  HS    25 m  1:53.00   
325  SK Triton Mix [160]  160  SK TRITON    25 m  1:53.00   
461  Spif SF Mix [160]  160  SPIF SF    25 m  1:54.41   
388  Vsters Mix [160]  160  VSTERS    25 m  1:57.00   
575  Nkk Norrkpings KK  170  NKK    25 m  1:57.56   
10  346  Upsala S Mix [160]  160  UPSALA S    25 m  1:58.85   
11  318  Sdertrn Mix [160]  160  SDERTRN    25 m  2:01.00   
12  299  SK Sydsim Mix [160]  160  SK SYDSIM    25 m  2:01.32   
13  585  C160 Lag 1  160  SDERTLJE    25 m  2:01.50   
14  269  SK Ran Mix [160]  160  SK RAN    25 m  2:02.62   
15  400  Vxj SS Mix [160]  160  VXJ SS    25 m  2:03.36   
16  232  Markaryd Mix [160]  160  MARKARYD    25 m  2:09.05   
17  315  Sdertrn Englunmix [160]  160  SDERTRN    25 m  2:20.00   
120 - 159 r 
421  SS04 Mix [120]  120  SS04    25 m  1:47.50   
249  SK Neptun Mix [120]  120  SK NEPTUN    25 m  1:48.00   
225  Mkk Mix Lag1 [120]  120  MKK    25 m  1:49.55   
224  Mkk Mix Lag 2 [120]  120  MKK    25 m  1:50.88   
161  Lass Mix [120]  120  LASS    25 m  1:52.41   
171  SK Ldde Mix [120]  120  SK LDDE    25 m  1:53.14   
373  Vsby SS Mix [120]  120  VSBY SS    25 m  1:55.99   
374  Vsby SS Mix [120] Lag 2  120  VSBY SS    25 m  1:58.99   
100 - 119 r 
220  Mkk Mix [100]  100  MKK    25 m  1:44.77   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  06 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  19:52 
 
14_S
Gren 14, 4X50m Medley Mix 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
280 - 319 r 
254  SK Neptun Mix [280]  280  SK NEPTUN    25 m  3:48.00   
240 - 279 r 
253  Sk Neptun Mix [240]  240  SK NEPTUN    25 m  2:29.00   
447  Uppsa_mast Mix [240]  240  UPPSA_MAST    25 m  2:49.00   
223  Mkk Mix [240]  240  MKK    25 m  2:50.66   
200 - 239 r 
60  Gteborg Mix [200] 2  200  GTEBORG    25 m  2:04.00   
333  Tby Sim Mix [200]  200  TBY SIM    25 m  2:07.00   
586  D200 Lag 1  200  SDERTLJE    25 m  2:07.30   
334  Tby Sim Mix [201]  200  TBY SIM    25 m  2:09.00   
252  SK Neptun Mix [200]  200  SK NEPTUN    25 m  2:11.00   
319  Sdertrn Mix [200]  200  SDERTRN    25 m  2:16.00   
335  Tby Sim Mix [202]  200  TBY SIM    25 m  2:16.00   
462  Spif SF Mix [200]  200  SPIF SF    25 m  2:16.00   
95  Hs Mix [200] Medel  200  HS    25 m  2:19.00   
10  14  Danderyd Mix [200]  200  DANDERYD    25 m  2:21.00   
11  59  Gteborg Mix [200]  200  GTEBORG    25 m  2:24.27   
12  610  Hs Mix [200] ldre  200  HS    25 m  2:38.00   
160 - 199 r 
255  SK Neptun Team Tour  160  SK NEPTUN    25 m  2:02.20   
221  Mkk Mix [160]  160  MKK    25 m  2:03.55   
93  Hs Mix [160] Unga  160  HS    25 m  2:04.00   
422  SS04 Mix [160]  160  SS04    25 m  2:04.50   
325  SK Triton Mix [160]  160  SK TRITON    25 m  2:05.00   
94  Hs Mix [160] Ungdomar  160  HS    25 m  2:06.00   
388  Vsters Mix [160]  160  VSTERS    25 m  2:08.00   
172  SK Ldde Mix [160]  160  SK LDDE    25 m  2:11.38   
585  C160 Lag 1  160  SDERTLJE    25 m  2:14.70   
10  317  Sdertrn Lag 2Mix [160]  160  SDERTRN    25 m  2:15.00   
11  575  Nkk Norrkpings KK  170  NKK    25 m  2:15.99   
12  346  Upsala S Mix [160]  160  UPSALA S    25 m  2:16.22   
13  269  SK Ran Mix [160]  160  SK RAN    25 m  2:17.40   
14  120  Kungsbacka Mix [160]  160  KUNGSBACKA    25 m  2:17.50   
15  400  Vxj SS Mix [160]  160  VXJ SS    25 m  2:19.65   
16  315  Sdertrn Englunmix [160]  160  SDERTRN    25 m  2:20.00   
17  299  SK Sydsim Mix [160]  160  SK SYDSIM    25 m  2:22.12  EFT 
18  232  Markaryd Mix [160]  160  MARKARYD    25 m  2:25.10   
120 - 159 r 
218  Mkk Lag 1 Medley  120  MKK    25 m  1:55.77   
421  SS04 Mix [120]  120  SS04    25 m  1:57.50   
249  SK Neptun Mix [120]  120  SK NEPTUN    25 m  1:59.00   
250  Sk Neptun Mix [160] Lag 1  120  SK NEPTUN    25 m  2:03.00   
219  Mkk Lag 2 Mix Medley  120  MKK    25 m  2:03.55   
161  Lass Mix [120]  120  LASS    25 m  2:09.35   
373  Vsby SS Mix [120]  120  VSBY SS    25 m  2:12.99   
374  Vsby SS Mix [120] Lag 2  120  VSBY SS    25 m  2:15.99   
100 - 119 r 
220  Mkk Mix [100]  100  MKK    25 m  2:03.33   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  07 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  08:52 
 
15_S
Gren 15, 100m Medley Damer 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
70 - 74 r 
Axling Bitte  1946  DANDERYD  AA1246  25 m  1:29.02   
404  Bure Harriet  1946  SA  AA0246  25 m  1:43.62   
65 - 69 r 
21  hman Ulla  1948  FAGERSTA  AA1248  25 m  1:38.84   
60 - 64 r 
499  Leinskld Gunilla  1955  SK NEPTUN  AA2255  25 m  1:28.99   
163  Rhodin Maria  1955  LULE SS  AA0255  25 m  1:31.53   
548  Magnusson Caroline  1956  TBY SIM  AA2456  25 m  1:41.74   
570  Johansson Lena  1954  NKK  AA1254  25 m  1:46.05   
55 - 59 r 
559  Larsson Lilie  1961  TBY SIM  AA2261  25 m  1:24.00   
275  Flensburg Birgitta  1961  SKURU IK  AA0461  25 m  1:24.29   
443  Appelfeldt Thylwe Birgitta  1957  UPPSA_MAST  AA6257  25 m  1:27.00   
503  Reini Reija  1958  SK NEPTUN  AA0258  25 m  1:27.00   
50 - 54 r 
158  Philipsson Anette  1965  LASS  AA3265  25 m  1:07.85   
348  Andersson Ulrika  1966  VARBERG  AA6466  25 m  1:17.97   
547  berg Annica  1966  TBY SIM  AA7266  25 m  1:18.69   
176  Bracht Cordelia  1964  MKK  AA8864  25 m  1:19.28   
353  Hrbck Christina  1962  VARBERG  AA1462  25 m  1:20.26   
270  Svanberg Annika  1962  S 77  AA7462  25 m  1:20.98   
99  Hansson Marie  1964  JRFLLA S  AA9464  25 m  1:22.44   
338  Lindelw-Berntsson Ingrid  1964  UME SS  AA4464  25 m  1:22.82   
376  Aufrecht Ulla-Karin  1964  VSTERS  AA4864  25 m  1:26.72   
10  280  Mller Anna  1965  SKURU IK  AA2865  25 m  1:27.89   
11  358  Thuresson Pernilla  1966  WISBY SS  AA7466  25 m  1:35.71   
12  485  Lajunen Anu  1966  SK NEPTUN  AA8866  25 m  1:46.82   
45 - 49 r 
205  Vilhelmsson Anna-Lena  1970  MKK  AB5270  25 m  1:15.02   
321  Borglin Camilla  1971  SK TRITON  AA5471  25 m  1:18.39   
465  Axelsson Karin  1970  SS04  AA8270  25 m  1:20.91   
76  Mller Pia  1968  HS  AA6468  25 m  1:21.99   
401  Jernberg Marie  1969  LVSJ AIK  AA8669  25 m  1:22.51   
166  Ekelund Mari  1967  SK LDDE  AB2367  25 m  1:24.45   
278  Lulek Lena  1971  SKURU IK  AA7871  25 m  1:25.00   
569  Fyrk Johanna  1969  NKK  AA5669  25 m  1:27.72   
393  Holmn Maria  1970  VXJ SS  AB0270  25 m  1:28.89   
10  292  Johansson sa  1971  SK SYDSIM  AA9471  25 m  1:29.42   
11  488  Bockner Helena  1968  SK NEPTUN  AA4268  25 m  1:31.03   
12  117  Johansson Heln  1968  KUNGSBACKA  AA5468  25 m  1:31.53   
13  407  Tsychkova Elena  1967  SA  AA2267  25 m  1:39.78   
40 - 44 r 
153  Gllerdal Hgfeldt Helena  1975  LASS  AB6575  25 m  1:19.54   
302  Dahllv Sofia  1972  SDERTRN  AA5872  25 m  1:21.49   
262  Gadd Viktoria  1975  SK RAN  AA8275  25 m  1:22.15   
363  Fleck Linda  1976  VSBY SS  AA7276  25 m  1:23.15   
340  Andersson Carina  1975  UPSALA S  AA3875  25 m  1:23.82   
469  Serednika Margareta  1976  SS04  AA1876  25 m  1:29.59   
35 - 39 r 
116  Igelstrm Emma  1980  KUNGSBACKA  AA2680  25 m  1:10.92   
173  Aanstoot Margreet  1980  MKK  AB4880  25 m  1:15.02   
66  Frberg Anette  1977  HS  AB0777  25 m  1:15.06   
126  Isaksson Pernilla  1978  SK LAXEN  AA7678  25 m  1:15.12   
231  Olofsson Ellenor  1979  MARKARYD  AB7679  25 m  1:16.92   
30 - 34 r 
185  Jnsson Annelie  1983  MKK  AG3283  25 m  1:08.45   
408  berg Marie-Therese  1986  SMO SS  AP9686  25 m  1:11.44   
385  Wengrud Hanna  1984  VSTERS  AE1284  25 m  1:12.37   
309  Sjholm Sannah  1985  SDERTRN  AF5885  25 m  1:23.86   
487  Duracher Lucie  1982  SK NEPTUN  AD7482  25 m  1:25.00   
197  Persson My  1986  MKK  AP9286  25 m  1:25.35   
25 - 29 r 
484  Andersson Ida  1989  SK NEPTUN  AR7289  25 m  1:15.00   
471  Karlsson Jennie  1987  SS04  AM4487  25 m  1:15.63   
472  Larsson Agnes  1991  SS04  AY7291  25 m  1:18.06   
583  Jansson Sara  1991  SDERTLJE  AN4891  25 m  1:18.46   
109  Eliasson Cassandra  1991  KRISTINEHA  AW2891  25 m  1:18.56  EFT 
582  Brodin Kristina  1989  SDERTLJE  BQ9289  25 m  1:22.10   
593  Talus Eva  1989  SDERTLJE  AH4689  25 m  1:23.47   
20 - 24 r 
360  Westerlund Lina  1995  WISBY SS  BD5295  25 m  1:10.10   
293  Lundberg Jenniefer  1994  SK SYDSIM  BL5894  25 m  1:14.97   
105  Huslid Sara  1995  KARLSKRONA  AZ8295  25 m  1:17.08   
464  Bretagnolle Lara  1994  SS04  BO1494  25 m  1:19.52   
339  Ljungcrantz Angelica  1993  UME SS  BJ5893  25 m  1:43.74   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  07 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  08:52 
 
16_S
Gren 16, 100m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
80 - 84 r 
67  Gellberg Leif  1932  HS  AA1132  25 m  2:25.44   
75 - 79 r 
428  Forslund Erik  1937  HELLAS SK  AA3137  25 m  1:34.87   
70 - 74 r 
431  Ljungberg Bo  1945  HELLAS SK  AA3145  25 m  1:22.95   
607  Kroner Matthias  1943  HELLAS SK  AA3143  25 m  1:29.23   
378  Brangeflt Ulf  1942  VSTERS  AA9142  25 m  1:40.30   
65 - 69 r 
609  Mills Alexander  1951  Hamar IL    25 m  1:09.77  EFT 
581  Blomgren Jan  1950  SDERTLJE  AA8150  25 m  1:23.47   
111  Backlund Lars  1949  KUNGSBACKA  AA4149  25 m  1:27.64   
60 - 64 r 
591  Oltner Ronny  1956  SDERTLJE  AA3156  25 m  1:10.50   
589  Mattola Veikko  1956  SDERTLJE  AA2156  25 m  1:12.51   
86  rth Mats  1955  HS  AA7355  25 m  1:16.27   
442  Andersson Stefan  1955  UPPSA_MAST  AA6555  25 m  1:19.91   
445  Wall Gran  1953  UPPSA_MAST  AA4353  25 m  1:28.00   
103  Nreby Pr  1956  JNKPING  AA9556  25 m  1:37.69   
55 - 59 r 
513  Gustafsson Rolf  1960  SK NEPTUN  AA5360  25 m  1:09.30   
37  Mentor Lennart  1960  GTEBORG  AB0360  25 m  1:10.53   
474  Hennert Lars  1961  SS04  AA5561  25 m  1:12.52   
281  Westrup Jan  1960  SKURU IK  AA9760  25 m  1:15.34   
520  Persson Gunnar  1961  SK NEPTUN  AA9161  25 m  1:15.41   
271  Svensson Ragnar  1960  S 77  AA6960  25 m  1:15.85   
490  Momtaz Osama  1960  SK NEPTUN  AB7360  25 m  1:16.00   
306  Lilliestrm Peter  1959  SDERTRN  AA3759  25 m  1:18.20   
491  Dnsel Mats  1957  SK NEPTUN  AA5557  25 m  1:22.43   
10  72  Johansson Bjrn  1958  HS  AA8958  25 m  1:24.00   
11  74  Lundstrm Anders  1958  HS  AA7758  25 m  1:25.24   
12  384  Quist Hkan  1961  VSTERS  AB4361  25 m  1:27.55   
13  553  Blonde Hkan  1958  TBY SIM  AA8758  25 m  1:42.53   
50 - 54 r 
606  Pedersen Tor Arne  1965  Varg, IL    25 m  1:03.98   
396  Sderberg Ola  1966  VXJ SS  AA8766  25 m  1:09.42  EFT 
272  Mnsson Fredrik  1962  SALTSJB  AA4962  25 m  1:14.48   
452  Mossmyr Harri  1962  SPIF SF  AA5362  25 m  1:15.79   
259  Rauer Ola  1966  POSEIDON  AB5766  25 m  1:18.13   
342  Larsson Tomas  1966  UPSALA S  AB4766  25 m  1:18.26   
229  Borgstrm Ulf Gran  1963  MARKARYD  AA1963  25 m  1:22.34   
568  Eriksson Ulf  1965  NKK  AB7965  25 m  1:31.64   
383  Karlsson Peter  1963  VSTERS  AB0563  25 m  1:43.47   
45 - 49 r 
343  Lundqvist Jon  1971  UPSALA S  AB5971  25 m  1:06.17   
291  Fritzon Lennart  1968  SK SYDSIM  AA1768  25 m  1:08.34   
379  Chudzik Tomasz  1967  VSTERS  AB9767  25 m  1:08.42   
190  Lindskoug Lars  1968  MKK  AB0768  25 m  1:10.10   
273  Johansson Anders  1969  S 02  AA7969  25 m  1:10.79   
279  Lulek Robert  1968  SKURU IK  AC4368  25 m  1:12.00   
403  Olofsson Joakim  1970  NGELHOLM  AB9170  25 m  1:12.05   
138  Haettel Romain  1970  LIDING SK  AB1370  25 m  1:13.20   
540  Gimsr Richard  1968  YSTADS SS  AB5168  25 m  1:13.24   
10  554  Boman Magnus  1970  TBY SIM  AB9370  25 m  1:13.42   
11  528  Janzn Leif  1969  MASS  AB1169  25 m  1:13.63   
12  311  Wolkert Niklas  1971  SDERTRN  AB2171  25 m  1:13.98   
13  320  Ahlgren Peter  1968  SK TRITON  AB3368  25 m  1:14.10   
14  77  Nilsson Richard  1971  HS  AA9771  25 m  1:16.97   
15  536  Mller Mats  1967  HS  AA1967  25 m  1:17.80   
16  532  Prlklo Stefan  1968  SPIF SF  AC1368  25 m  1:17.88   
17  531  Ferm Karsten  1968  SPIF SF  AC3368  25 m  1:20.32   
18  356  Svensson Patrik  1970  VARBERG  AB4970  25 m  1:21.87   
19  514  Malmqvist Lars  1967  SK NEPTUN  AB8167  25 m  1:22.30   
20  61  Birgander Hans  1970  HS  AB8170  25 m  1:23.90   
21  526  Andrn Johan  1968  MASS  AB5968  25 m  1:24.00   
22  295  Svensson Fredrik  1971  SK SYDSIM  AB7171  25 m  1:25.34   
40 - 44 r 
475  Dahl Joakim  1976  SS04  AA4376  25 m  1:03.04   
542  Olsson Mikael  1975  YSTADS SS  AB0375  25 m  1:05.62   
24  Florn Patrik  1976  GVLE SS  AB9176  25 m  1:05.70   
125  Isaksson Fredrik  1972  SK LAXEN  AA6972  25 m  1:05.82   
64  Cleverdal Henrik  1972  HS  AA3372  25 m  1:07.30   
510  Taflin Andreas  1973  SK NEPTUN  AB7173  25 m  1:10.00   
237  Wernstrm Johan  1972  MOTALA SS  AB1972  25 m  1:13.35   
572  Nandrup Rikard  1972  NKK  AC6172  25 m  1:13.90   
167  Hansson Bjrn  1975  SK LDDE  AB2975  25 m  1:15.39   
10  42  Westman Hans  1973  GTEBORG  AB3773  25 m  1:16.20   
11  427  Forsberg Janne  1972  HELLAS SK  AB9572  25 m  1:17.14   
12  480  Bengtsson Ola  1974  SS04  AB7974  25 m  1:19.30   
13  289  Buschow Mikael  1975  SK SYDSIM  AB4575  25 m  1:33.31   
35 - 39 r 
489  Prestinoni Stefano  1977  SK NEPTUN  AA9577  25 m  1:00.70   
405  Calleberg Bjrn C-G  1981  SA  AA1581  25 m  1:01.00   
181  Falk Jonas  1979  MKK  AB9979  25 m  1:06.32   
539  Thrn Martin  1980  YSTADS SS  AB3980  25 m  1:06.74   
283  Kucharczyk Przemyslaw  1978  SMLANDSST  AB5378  25 m  1:07.03   
23  Ekman Peter  1979  GVLE SS  AC8779  25 m  1:08.06   
367  Severin Erik  1980  VSBY SS  AA8780  25 m  1:08.74   
238  Wernstrm Marcus  1977  MOTALA SS  AA8977  25 m  1:12.97   
298  kesson Oscar  1977  SK SYDSIM  AB0977  25 m  1:12.97   
10  541  Hemmendal Mattias  1978  YSTADS SS  AB8378  25 m  1:13.89   
11  40  Wallman Fredrik  1978  GTEBORG  AC9178  25 m  1:26.23   
30 - 34 r 
550  Pellfolk Marcus  1986  TBY SIM  AB8386  25 m  1:04.00   
11  Welander Andreas  1985  DANDERYD  AE5385  25 m  1:05.29   
410  Nejdebring Martin  1983  STERLEN  AE7583  25 m  1:12.60   
516  Bergliden Lukas  1983  SK NEPTUN  AE6183  25 m  1:24.84   
25 - 29 r 
80  Sten Robbin  1987  HS  AE5187  25 m  1:01.02   
234  Holmertz Carl  1990  MOTALA SS  AF3190  25 m  1:03.22   
482  Lfgren-Bengtson Erik  1989  SS04  AP4789  25 m  1:05.05   
512  Barguena Domarchi Stefano  1991  SK NEPTUN  BA0791  25 m  1:10.00   
467  Olentsenko Georgi  1990  SS04  BA0790  25 m  1:10.10   
182  Hagberg Jonas  1988  MKK  AO7788  25 m  1:10.19   
479  Strmberg Emil  1990  SS04  AG3590  25 m  1:12.10   
20 - 24 r 
577  Renker Oskar  1996  NKK  AM6196  25 m  1:06.52   
579  Shl Jonathan  1994  NKK  AC4394  25 m  1:11.11   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  07 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  08:52 
 
17_S
Gren 17, 200m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
65 - 69 r 
25  Rainer Margareta  1949  GVLE SS  AA0249  25 m  2:45.00   
506  Luckhurst Solveig  1950  SK NEPTUN  AA1250  25 m  3:18.16   
497  Grufman Barbro  1948  SK NEPTUN  AA0248  25 m  3:54.69   
55 - 59 r 
549  Rasmuson Gunilla  1957  TBY SIM  AA0257  25 m  2:26.50   
443  Appelfeldt Thylwe Birgitta  1957  UPPSA_MAST  AA6257  25 m  2:40.26   
457  Sundell Anne  1960  SPIF SF  AA0460  25 m  2:40.32   
119  rne Lotta  1959  KUNGSBACKA  AA0459  50 m  3:12.42   
50 - 54 r 
500  Arktoft Ann-Louise  1964  SK NEPTUN  AA3264  25 m  2:23.00   
108  Norberg Maria  1963  KSLS  AA0263  25 m  2:24.88   
107  Elmberg Karin  1965  KSLS  AA5265  25 m  2:25.59   
354  Josefson Anna-Karin  1964  VARBERG  AA7264  25 m  2:27.93   
176  Bracht Cordelia  1964  MKK  AA8864  50 m  2:29.28   
338  Lindelw-Berntsson Ingrid  1964  UME SS  AA4464  25 m  2:34.31   
Molin Kicki  1964  DANDERYD  AA1664  25 m  2:40.52   
39  Plsson Elisabeth  1963  GTEBORG  AA6263  25 m  2:47.78   
170  van Vliet Trinette  1965  SK LDDE  AB0465  25 m  2:50.00   
10  494  Timossi Margareth  1966  SK NEPTUN  AA9666  25 m  3:09.53   
45 - 49 r 
Gustafsson Maria  1967  DANDERYD  AA4667  25 m  2:16.30   
495  Lagerfors Camilla  1970  SK NEPTUN  AA3270  25 m  2:25.00   
Hg Gunilla  1968  BOLLNS SS  AA1668  25 m  2:29.85   
465  Axelsson Karin  1970  SS04  AA8270  25 m  2:35.64   
341  Larsson Anneli  1968  UPSALA S  AA4868  50 m  2:35.85   
101  Holmquist Cari  1968  JNKPING  AB0968  25 m  2:36.78   
566  Thun Camilla  1967  TBY SIM  AA3267  25 m  2:42.50   
488  Bockner Helena  1968  SK NEPTUN  AA4268  25 m  2:52.67   
40 - 44 r 
596  Thun Ulrika  1972  SK SYDSIM  AA3472  25 m  2:17.95  EFT 
262  Gadd Viktoria  1975  SK RAN  AA8275  50 m  2:24.43   
20  Meeker Erika  1975  ESKILSTUNA  AA4275  25 m  2:34.98   
340  Andersson Carina  1975  UPSALA S  AA3875  25 m  2:39.30   
469  Serednika Margareta  1976  SS04  AA1876  25 m  2:49.50   
35 - 39 r 
525  Axenborg Therese  1979  MASS  AB4847  25 m  2:27.00   
38  Olsson Anna  1978  GTEBORG  AB2278  25 m  2:31.44   
366  Renholm Linda  1978  VSBY SS  AA7478  25 m  2:39.30   
304  Hillerstrm Helena  1980  SDERTRN  AB1680  50 m  2:39.64   
112  Eriksson Ulrika  1980  KUNGSBACKA  AC5280  25 m  2:46.32   
30 - 34 r 
16  Bertsdotter Ida  1984  SS DELFIN  AI4284  25 m  2:30.81   
25 - 29 r 
508  Nystrm Isabell  1988  SK NEPTUN  AM5888  25 m  2:16.00   
157  Pettersson Sofie  1988  LASS  BJ1688  25 m  2:19.05   
593  Talus Eva  1989  SDERTLJE  AH4689  25 m  2:35.01   
145  berg Caroline  1987  LIDING SK  AI1887  25 m  2:36.00   
20 - 24 r 
580  kesson Maria  1992  NKK  CH6292  25 m  2:33.34   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  07 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  08:52 
 
18_S
Gren 18, 200m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
85 - 89 r 
134  Borossy Tamas  1928  LIDING SK  AA0128  25 m  4:43.55   
75 - 79 r 
432  Malk Lauri  1937  HELLAS SK  AA8337  25 m  2:57.47   
70 - 74 r 
431  Ljungberg Bo  1945  HELLAS SK  AA3145  50 m  2:51.88   
450  Bengtsson Hkan  1942  SPIF SF  AA6142  25 m  3:14.77   
65 - 69 r 
609  Mills Alexander  1951  Hamar IL    25 m  2:21.50  EFT 
377  Brandelius Eric  1949  VSTERS  AA8149  25 m  2:51.10   
60 - 64 r 
591  Oltner Ronny  1956  SDERTLJE  AA3156  25 m  2:21.40   
86  rth Mats  1955  HS  AA7355  25 m  2:30.02   
381  Ekdahl Lars  1954  VSTERS  AA3154  50 m  3:04.73   
397  rnholmer Lars  1956  VXJ SS  AA2556  25 m  3:25.00   
55 - 59 r 
493  Haglund Anders  1961  SK NEPTUN  AA8561  25 m  2:07.19   
Bodn Henrik  1959  DANDERYD  AA8759  25 m  2:21.42   
466  Tisell Jrgen  1961  SS04  AA8161  25 m  2:22.42   
490  Momtaz Osama  1960  SK NEPTUN  AB7360  25 m  2:25.00   
491  Dnsel Mats  1957  SK NEPTUN  AA5557  25 m  2:37.81   
71  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  25 m  2:39.14   
226  Danielsson Jrgen  1958  MALUNGS SS  AA4958  25 m  2:39.40   
50 - 54 r 
396  Sderberg Ola  1966  VXJ SS  AA8766  25 m  2:07.86   
337  Hallgren Jonas  1964  UME SS  AB2164  25 m  2:08.56   
605  Sandvin Oddvar  1966  Varg, IL    25 m  2:09.00   
389  Bjrn Fredrik  1966  VXJ SS  AA4566  25 m  2:18.29   
478  Sigurdh Jan  1965  SS04  AA4565  25 m  2:21.06   
65  Ericsson Lars  1966  HS  AA9566  25 m  2:26.06   
546  Hkansson Peter  1965  TBY SIM  AA6365  25 m  2:27.50   
477  Asp Patrik  1966  SS04  AA2966  25 m  2:28.53   
202  Wahlberg Magnus  1966  MKK  AB3566  25 m  2:30.35   
10  425  Eriksson Leif  1963  HELLAS SK  AA9763  25 m  2:56.88   
45 - 49 r 
347  Andersson Martin  1970  VARBERG  AA5370  25 m  2:05.26   
326  Andre Roger  1971  TROLLHTTA  AA4971  25 m  2:06.98   
286  Andersson Stefan  1970  SUNDSVALL  AA1970  25 m  2:08.52   
509  Agnell Ragnar  1967  SK NEPTUN  AB8567  25 m  2:11.05   
343  Lundqvist Jon  1971  UPSALA S  AB5971  50 m  2:11.86   
561  Seel Matthias  1970  TBY SIM  AA4370  25 m  2:13.00   
129  Schriever-Abeln Fredrik  1971  SK LAXEN  AA2771  25 m  2:13.55   
359  Thuresson Tord  1967  WISBY SS  AA4967  25 m  2:14.82   
468  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  25 m  2:14.98   
10  123  Anderud Jonas  1971  SK LAXEN  AA4571  25 m  2:19.31   
11  34  Holmquist inge  1968  GTEBORG  AB6568  25 m  2:23.78   
12  514  Malmqvist Lars  1967  SK NEPTUN  AB8167  25 m  2:30.56   
40 - 44 r 
324  Vitazka Honza  1976  SK TRITON  AA4976  25 m  2:03.22   
24  Florn Patrik  1976  GVLE SS  AB9176  25 m  2:08.53   
510  Taflin Andreas  1973  SK NEPTUN  AB7173  25 m  2:10.00   
470  Behring Stefan  1974  SS04  AB1974  25 m  2:15.31   
556  Jngren Hkan  1975  TBY SIM  AC2175  25 m  2:15.83   
198  Sommarstrm Karl  1974  MKK  AB3974  25 m  2:19.82   
42  Westman Hans  1973  GTEBORG  AB3773  25 m  2:30.56  EFT 
140  Helin Carl Magnus  1976  LIDING SK  AB3376  25 m  2:37.43   
35 - 39 r 
489  Prestinoni Stefano  1977  SK NEPTUN  AA9577  25 m  2:03.00   
264  Persson Lenny  1977  SK RAN  AA2577  25 m  2:03.18   
63  Bodsj Bjrn  1979  HS  AA7779  25 m  2:08.66   
188  Lindbom Tobias  1979  MKK  AA6779  50 m  2:09.93   
364  Knudsen Patrik  1981  VSBY SS  AB3581  50 m  2:17.34   
266  Wohlstrm Aron  1980  SK RAN  AB8780  25 m  2:21.48   
18  Andersson Christoffer  1980  ESKILSTUNA  AA6180  25 m  2:21.68   
75  Molin Ted  1977  HS  AB3977  25 m  2:25.65   
183  Hall Bjrn  1980  MKK  AB8980  25 m  2:33.40   
10  406  Noll Patrik  1980  SA  AC9180  25 m  2:39.02   
30 - 34 r 
10  Toll Gustaf  1985  DANDERYD  AD9585  25 m  2:05.12   
11  Welander Andreas  1985  DANDERYD  AE5385  25 m  2:08.00   
204  Weinhagen Alexander  1985  MKK  AE1785  25 m  2:11.16   
154  Lindahl David  1982  LASS  AE5182  25 m  2:20.13   
516  Bergliden Lukas  1983  SK NEPTUN  AE6183  25 m  2:40.29   
25 - 29 r 
80  Sten Robbin  1987  HS  AE5187  25 m  1:51.29   
46  Reux Thomas  1991  GTEBORG  BA8791  25 m  2:09.41   
512  Barguena Domarchi Stefano  1991  SK NEPTUN  BA0791  25 m  2:18.00   
390  Carlsson Hampus  1989  VXJ SS  AV1589  25 m  2:20.07   
357  Cederqvist Robin  1989  WISBY SS  AM8589  25 m  2:20.57   
35  Hkkinen Johnny  1988  GTEBORG  AL7388  25 m  2:21.31   
276  Fuhr Jesper  1988  SKURU IK  AR9388  50 m  2:40.87   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  07 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  08:52 
 
19_S
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
60 - 64 r 
507  Hargin Kerstin  1954  SK NEPTUN  AA3254  25 m  3:27.00   
163  Rhodin Maria  1955  LULE SS  AA0255  25 m  3:30.11   
50 - 54 r 
189  Lindborg Caroline  1966  MKK  AA1466  50 m  2:47.78   
564  Berg agneta  1962  TBY SIM  AA3862  25 m  3:24.32   
45 - 49 r 
391  Elingfors Christine  1967  VXJ SS  AA5667  25 m  2:56.00   
401  Jernberg Marie  1969  LVSJ AIK  AA8669  25 m  3:00.04   
Hg Gunilla  1968  BOLLNS SS  AA1668  25 m  3:15.00   
40 - 44 r 
83  Wahlberg Nina  1972  HS  AA9872  25 m  2:38.91   
369  Steen Marianne  1974  VSBY SS  AA8674  25 m  2:53.53   
323  Lvberg Maria  1973  SK TRITON  AA2673  25 m  2:59.26   
30 - 34 r 
185  Jnsson Annelie  1983  MKK  AG3283  25 m  2:30.10   
186  Larsson Nathalie  1985  MKK  AA8885  25 m  2:34.40   
380  Ekdahl Helena  1985  VSTERS  AG1885  25 m  2:50.44   
571  Kosovskaya Olga  1982  NKK  AC2882  25 m  3:00.38   
25 - 29 r 
199  Svendsen Therese  1989  MKK  BM2689  50 m  2:15.40   
157  Pettersson Sofie  1988  LASS  BJ1688  25 m  2:43.84   
20 - 24 r 
293  Lundberg Jenniefer  1994  SK SYDSIM  BL5894  25 m  2:53.98   
464  Bretagnolle Lara  1994  SS04  BO1494  25 m  2:57.79   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  07 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  08:52 
 
20_S
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
85 - 89 r 
134  Borossy Tamas  1928  LIDING SK  AA0128  25 m  5:36.78   
70 - 74 r 
17  Wallmark Ivar  1943  ELFSBORG  AA6343  50 m  3:21.92   
288  Borbas Josef  1943  SK SYDSIM  AA9343  25 m  3:35.73   
65 - 69 r 
599  Rasmussen Ebbe  1949  U.S.G    25 m  2:54.00   
598  Bengtsson Glen  1949  Bergen OM    25 m  3:00.00   
137  Gorosch Kaj  1948  LIDING SK  AA4148  25 m  3:51.53   
60 - 64 r 
589  Mattola Veikko  1956  SDERTLJE  AA2156  25 m  2:39.82   
55 - 59 r 
520  Persson Gunnar  1961  SK NEPTUN  AA9161  25 m  2:35.01   
493  Haglund Anders  1961  SK NEPTUN  AA8561  25 m  2:44.27   
178  Ek Robert  1961  MKK  AB4161  25 m  2:48.56   
513  Gustafsson Rolf  1960  SK NEPTUN  AA5360  25 m  2:49.00   
71  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  50 m  2:56.12   
490  Momtaz Osama  1960  SK NEPTUN  AB7360  25 m  3:00.00   
491  Dnsel Mats  1957  SK NEPTUN  AA5557  25 m  3:03.15   
50 - 54 r 
336  Granstrm Christer  1965  UME SS  AB1765  25 m  2:28.19   
152  Kraemer Kjell  1965  LIDKPING  AC0365  25 m  2:41.63   
558  Gustafsson Per  1964  TBY SIM  AA8164  25 m  2:48.36   
236  Svensson Stefan  1962  MOTALA SS  AB2362  25 m  2:59.65   
45 - 49 r 
565  Prlklo Peter  1971  TBY SIM  AA2971  25 m  2:25.00   
227  Forsman Jan  1969  MALUNGS SS  AB3369  25 m  2:31.40   
326  Andre Roger  1971  TROLLHTTA  AA4971  25 m  2:32.43   
291  Fritzon Lennart  1968  SK SYDSIM  AA1768  50 m  2:42.27   
468  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  25 m  2:44.23   
203  Walldn Henrik  1968  MKK  AA9168  50 m  3:00.43   
40 - 44 r 
324  Vitazka Honza  1976  SK TRITON  AA4976  25 m  2:12.59   
64  Cleverdal Henrik  1972  HS  AA3372  25 m  2:26.70   
26  Trnhult Pr  1975  GVLE SS  AC0175  50 m  2:34.55   
382  Hedblom Jesper  1972  VSTERS  AB1572  25 m  2:36.53   
370  Trnhult Johan  1975  VSBY SS  AC1175  25 m  2:41.67   
394  Provencher Ryan  1974  VXJ SS  AB1174  25 m  2:45.00   
30 - 34 r 
164  Ahlfors-Dahl Andr  1986  SK LDDE  AC8986  25 m  2:20.00   
25 - 29 r 
467  Olentsenko Georgi  1990  SS04  BA0790  25 m  2:33.01   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  07 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  08:52 
 
20_S
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
85 - 89 r 
134  Borossy Tamas  1928  LIDING SK  AA0128  25 m  5:36.78   
70 - 74 r 
17  Wallmark Ivar  1943  ELFSBORG  AA6343  50 m  3:21.92   
288  Borbas Josef  1943  SK SYDSIM  AA9343  25 m  3:35.73   
65 - 69 r 
599  Rasmussen Ebbe  1949  U.S.G    25 m  2:54.00   
598  Bengtsson Glen  1949  Bergen OM    25 m  3:00.00   
137  Gorosch Kaj  1948  LIDING SK  AA4148  25 m  3:51.53   
60 - 64 r 
589  Mattola Veikko  1956  SDERTLJE  AA2156  25 m  2:39.82   
55 - 59 r 
520  Persson Gunnar  1961  SK NEPTUN  AA9161  25 m  2:35.01   
493  Haglund Anders  1961  SK NEPTUN  AA8561  25 m  2:44.27   
178  Ek Robert  1961  MKK  AB4161  25 m  2:48.56   
513  Gustafsson Rolf  1960  SK NEPTUN  AA5360  25 m  2:49.00   
71  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  50 m  2:56.12   
490  Momtaz Osama  1960  SK NEPTUN  AB7360  25 m  3:00.00   
491  Dnsel Mats  1957  SK NEPTUN  AA5557  25 m  3:03.15   
50 - 54 r 
336  Granstrm Christer  1965  UME SS  AB1765  25 m  2:28.19   
152  Kraemer Kjell  1965  LIDKPING  AC0365  25 m  2:41.63   
558  Gustafsson Per  1964  TBY SIM  AA8164  25 m  2:48.36   
236  Svensson Stefan  1962  MOTALA SS  AB2362  25 m  2:59.65   
45 - 49 r 
565  Prlklo Peter  1971  TBY SIM  AA2971  25 m  2:25.00   
227  Forsman Jan  1969  MALUNGS SS  AB3369  25 m  2:31.40   
326  Andre Roger  1971  TROLLHTTA  AA4971  25 m  2:32.43   
291  Fritzon Lennart  1968  SK SYDSIM  AA1768  50 m  2:42.27   
468  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  25 m  2:44.23   
203  Walldn Henrik  1968  MKK  AA9168  50 m  3:00.43   
40 - 44 r 
324  Vitazka Honza  1976  SK TRITON  AA4976  25 m  2:12.59   
64  Cleverdal Henrik  1972  HS  AA3372  25 m  2:26.70   
26  Trnhult Pr  1975  GVLE SS  AC0175  50 m  2:34.55   
382  Hedblom Jesper  1972  VSTERS  AB1572  25 m  2:36.53   
370  Trnhult Johan  1975  VSBY SS  AC1175  25 m  2:41.67   
394  Provencher Ryan  1974  VXJ SS  AB1174  25 m  2:45.00   
30 - 34 r 
164  Ahlfors-Dahl Andr  1986  SK LDDE  AC8986  25 m  2:20.00   
25 - 29 r 
467  Olentsenko Georgi  1990  SS04  BA0790  25 m  2:33.01   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  07 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  08:52 
 
21_S
Gren 21, 4X50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
200 - 239 r 
603  Vrberg Damer (200)  200  VARBERG    25 m  1:59.85   
328  Tby Sim Damer [200]  200  TBY SIM    25 m  2:04.00   
12  Danderyd Damer [200]  200  DANDERYD    25 m  2:05.50   
89  Hs Damer [200]  200  HS    25 m  2:15.00   
241  SK Neptun Damer [200]lag1  200  SK NEPTUN    25 m  2:25.00   
329  Tby Sim Damer [201]  200  TBY SIM    25 m  2:25.00   
242  SK Neptun Damer [200]lag2  200  SK NEPTUN    25 m  2:30.00   
160 - 199 r 
88  Hs Damer [160] Tser  160  HS    25 m  1:55.00   
43  Gteborg Damer [160]  160  GTEBORG    25 m  1:59.00   
211  Mkk Damer [160]  160  MKK    25 m  2:04.55   
120 - 159 r 
210  Mkk Damer [120]  120  MKK    25 m  1:54.55   
415  SS04 Damer [120]  120  SS04    25 m  1:57.00   
584  B120 Lag 1  120  SDERTLJE    25 m  2:01.75   
160  Lass Damer [120]  120  LASS    25 m  2:03.15   
371  Vsby SS Damer [120]  120  VSBY SS    25 m  2:04.99   
312  Sdertrn Damer [120]  120  SDERTRN    25 m  2:06.00   
100 - 119 r 
239  SK Neptun Damer [100]  100  SK NEPTUN    25 m  1:56.00   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  07 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  08:52 
 
22_S
Gren 22, 4X50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
280 - 319 r 
438  Hellas SK Herrar [280]  280  HELLAS SK    25 m  2:09.53   
240 - 279 r 
57  Gteborg Herrar [240]  240  GTEBORG    25 m  1:50.00   
587  E240 Lag 1  240  SDERTLJE    25 m  1:53.20   
92  Hs Herrar [240] Herrar  240  HS    25 m  1:55.00   
247  SK Neptun Herrar [240]  240  SK NEPTUN    25 m  2:15.00   
387  Vsters Herrar [240]  240  VSTERS    25 m  2:15.00   
200 - 239 r 
246  SK Neptun Herrar [200]  200  SK NEPTUN    25 m  1:43.00   
331  Tby Sim Herrar [200]  200  TBY SIM    25 m  1:46.00   
419  SS04 Herrar [200]  200  SS04    25 m  1:50.00   
332  Tby Sim Herrar [201]  200  TBY SIM    25 m  1:51.00   
216  Mkk Herrar [200]  200  MKK    25 m  1:51.96   
47  Gteborg Herrar [200]  200  GTEBORG    25 m  1:55.00   
316  Sdertrn Herrar [200]  200  SDERTRN    25 m  1:57.00   
148  Liding SK Herrar [200]  200  LIDING SK    25 m  1:57.50   
459  Spif SF Herrar [200]  200  SPIF SF    25 m  1:58.51   
10  386  Vsters Herrar [200]  200  VSTERS    25 m  2:00.00   
11  437  Hellas SK Herrar [200]  200  HELLAS SK    25 m  2:02.50   
12  446  Uppsa_mast Herrar [200]  200  UPPSA_MAST    25 m  2:10.00   
13  91  Hs Herrar [200] Gubbar  200  HS    25 m  2:16.00   
160 - 199 r 
330  Tby Sim Herrar [160]  160  TBY SIM    25 m  1:42.50   
215  Mkk Herrar [160]  160  MKK    25 m  1:43.55   
146  Liding SK Herrar [160]  160  LIDING SK    25 m  1:45.50   
244  SK Neptun Herrar [160] L1  160  SK NEPTUN    25 m  1:48.00   
245  SK Neptun Herrar [160] L2  160  SK NEPTUN    25 m  1:49.00   
418  SS04 Herrar [160]  160  SS04    25 m  1:50.00   
398  Vxj SS Herrar [160]  160  VXJ SS    25 m  1:50.32   
573  Nkk Norrkpings KK  187  NKK    25 m  1:51.52   
13  Danderyd Herrar [160]  160  DANDERYD    25 m  1:52.00   
10  131  SK Laxen Herrar [160]  160  SK LAXEN    25 m  1:53.50   
11  27  Gvle SS Herrar [160]  160  GVLE SS    25 m  1:54.23   
12  147  Liding SK Herrar [160] 2  160  LIDING SK    25 m  1:57.00   
13  613  SK Sydsim Herrar [160]  160  SK SYDSIM    25 m  2:06.71  EFT 
120 - 159 r 
417  SS04 Herrar [120]  120  SS04    25 m  1:42.00   
45  Gteborg Herrar [120]  120  GTEBORG    25 m  1:42.50   
90  Hs Herrar [120] Grabbar  120  HS    25 m  1:45.00   
544  Ystads SS Herrar  150  YSTADS SS    25 m  1:45.09   
214  Mkk Herrar [120]  120  MKK    25 m  1:46.56   
372  Vsby SS Herrar [120]  120  VSBY SS    25 m  1:51.99   
413  sterlen Herrar  146  STERLEN    25 m  2:00.25   
100 - 119 r 
213  Mkk Herrar [100]  100  MKK    25 m  1:46.34   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  07 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  08:52 
 
23_S
Gren 23, 100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
75 - 79 r 
529  Andrn Barbro  1939  MASS  AA4239  25 m  1:55.00   
70 - 74 r 
404  Bure Harriet  1946  SA  AA0246  25 m  1:27.84   
65 - 69 r 
25  Rainer Margareta  1949  GVLE SS  AA0249  25 m  1:14.83   
21  hman Ulla  1948  FAGERSTA  AA1248  25 m  1:28.21   
506  Luckhurst Solveig  1950  SK NEPTUN  AA1250  25 m  1:29.05   
162  Johnsson Inga-Lill  1951  LULE SS  AA6251  50 m  1:37.08   
497  Grufman Barbro  1948  SK NEPTUN  AA0248  25 m  1:42.83   
60 - 64 r 
499  Leinskld Gunilla  1955  SK NEPTUN  AA2255  25 m  1:18.20   
163  Rhodin Maria  1955  LULE SS  AA0255  25 m  1:23.99   
228  Henrikson Marina  1956  MARIESTAD  AA3456  25 m  1:31.06   
570  Johansson Lena  1954  NKK  AA1254  25 m  1:31.11   
55 - 59 r 
549  Rasmuson Gunilla  1957  TBY SIM  AA0257  25 m  1:06.13   
443  Appelfeldt Thylwe Birgitta  1957  UPPSA_MAST  AA6257  25 m  1:13.54   
457  Sundell Anne  1960  SPIF SF  AA0460  50 m  1:16.69   
496  Ljung Carina  1957  SK NEPTUN  AA1457  25 m  1:32.62   
50 - 54 r 
158  Philipsson Anette  1965  LASS  AA3265  25 m  1:00.35   
108  Norberg Maria  1963  KSLS  AA0263  25 m  1:02.60   
500  Arktoft Ann-Louise  1964  SK NEPTUN  AA3264  25 m  1:04.00   
348  Andersson Ulrika  1966  VARBERG  AA6466  25 m  1:05.83   
353  Hrbck Christina  1962  VARBERG  AA1462  25 m  1:06.42   
107  Elmberg Karin  1965  KSLS  AA5265  25 m  1:07.11   
351  Ekelf Angela  1963  VARBERG  AA0663  25 m  1:08.54   
176  Bracht Cordelia  1964  MKK  AA8864  50 m  1:10.96   
39  Plsson Elisabeth  1963  GTEBORG  AA6263  50 m  1:14.51   
10  62  Bjelm Anna  1966  HS  AA8466  25 m  1:15.01   
11  170  van Vliet Trinette  1965  SK LDDE  AB0465  25 m  1:18.50   
12  494  Timossi Margareth  1966  SK NEPTUN  AA9666  25 m  1:24.80   
13  485  Lajunen Anu  1966  SK NEPTUN  AA8866  25 m  1:26.96   
45 - 49 r 
Gustafsson Maria  1967  DANDERYD  AA4667  25 m  1:02.61   
495  Lagerfors Camilla  1970  SK NEPTUN  AA3270  25 m  1:04.59   
465  Axelsson Karin  1970  SS04  AA8270  25 m  1:08.79   
Lindgren Liselotte  1971  ALINGSS  AA7471  25 m  1:09.11   
391  Elingfors Christine  1967  VXJ SS  AA5667  25 m  1:10.80   
566  Thun Camilla  1967  TBY SIM  AA3267  25 m  1:12.63   
488  Bockner Helena  1968  SK NEPTUN  AA4268  25 m  1:15.56   
308  Sidn Linn  1969  SDERTRN  AA9869  25 m  1:21.41   
19  Fundberg Kristina  1969  ESKILSTUNA  AA7669  25 m  1:39.31   
40 - 44 r 
596  Thun Ulrika  1972  SK SYDSIM  AA3472  25 m  1:01.93  EFT 
168  Landin Cecilia  1972  SK LDDE  AB3772  25 m  1:04.06   
262  Gadd Viktoria  1975  SK RAN  AA8275  50 m  1:05.02   
78  Persson Christina  1973  HS  AB0273  25 m  1:11.13   
453  Pollacchi Elena  1972  SPIF SF  AA0872  25 m  1:11.67   
20  Meeker Erika  1975  ESKILSTUNA  AA4275  25 m  1:13.85   
469  Serednika Margareta  1976  SS04  AA1876  25 m  1:16.03   
35 - 39 r 
38  Olsson Anna  1978  GTEBORG  AB2278  25 m  1:04.53   
173  Aanstoot Margreet  1980  MKK  AB4880  25 m  1:06.18   
525  Axenborg Therese  1979  MASS  AB4847  25 m  1:07.71   
66  Frberg Anette  1977  HS  AB0777  25 m  1:08.25   
304  Hillerstrm Helena  1980  SDERTRN  AB1680  25 m  1:11.38   
193  Mellbrand Petra  1977  MKK  AA4877  25 m  1:17.45   
30 - 34 r 
327  Brickner Tove  1985  TUREBERG  AL2485  25 m  1:05.02   
16  Bertsdotter Ida  1984  SS DELFIN  AI4284  25 m  1:05.87   
200  Svensson Jenni  1982  MKK  AB0482  25 m  1:06.54   
451  Cimdins Annika  1985  SPIF SF  AL7685  50 m  1:11.60   
197  Persson My  1986  MKK  AP9286  25 m  1:12.76   
25 - 29 r 
484  Andersson Ida  1989  SK NEPTUN  AR7289  25 m  1:04.86   
471  Karlsson Jennie  1987  SS04  AM4487  25 m  1:05.71   
590  Olsson Julia  1989  SDERTLJE  BH1289  50 m  1:09.39   
582  Brodin Kristina  1989  SDERTLJE  BQ9289  25 m  1:11.02   
583  Jansson Sara  1991  SDERTLJE  AN4891  25 m  1:12.23   
145  berg Caroline  1987  LIDING SK  AI1887  25 m  1:13.00   
593  Talus Eva  1989  SDERTLJE  AH4689  50 m  1:13.05   
20 - 24 r 
105  Huslid Sara  1995  KARLSKRONA  AZ8295  25 m  1:05.80   
464  Bretagnolle Lara  1994  SS04  BO1494  25 m  1:10.14   
580  kesson Maria  1992  NKK  CH6292  25 m  1:10.45   
159  Thomasson Frida  1994  LASS  CC8294  25 m  1:17.78   
139  Hector Sara  1992  LIDING SK  CH8292  25 m  1:23.50   
339  Ljungcrantz Angelica  1993  UME SS  BJ5893  25 m  1:29.73   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  07 maj 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsllskap  Utskriftstid  08:52 
 
24_S
Gren 24, 100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
85 - 89 r 
134  Borossy Tamas  1928  LIDING SK  AA0128  25 m  2:02.77   
75 - 79 r 
432  Malk Lauri  1937  HELLAS SK  AA8337  25 m  1:17.96   
423  Bergengren Peter  1938  HELLAS SK  AA3138  50 m  1:20.74   
70 - 74 r 
31  Eriksson Hans  1945  GTEBORG  AA0345  25 m  1:07.43   
431  Ljungberg Bo  1945  HELLAS SK  AA3145  25 m  1:11.23   
450  Bengtsson Hkan  1942  SPIF SF  AA6142  25 m  1:23.78   
65 - 69 r 
609  Mills Alexander  1951  Hamar IL    25 m  1:00.70  EFT 
28  Bielicz Leonard  1951  GTEBORG  AA4151  50 m  1:01.20   
429  Hanserius Kjell  1947  HELLAS SK  AA8147  25 m  1:10.26   
581  Blomgren Jan  1950  SDERTLJE  AA8150  25 m  1:11.50   
377  Brandelius Eric  1949  VSTERS  AA8149  25 m  1:13.66   
111  Backlund Lars  1949  KUNGSBACKA  AA4149  25 m  1:16.87   
60 - 64 r 
86  rth Mats  1955  HS  AA7355  25 m  1:05.21   
265  Rodrigues Antonio  1954  SK RAN  AA9154  25 m  1:05.25   
381  Ekdahl Lars  1954  VSTERS  AA3154  25 m  1:13.16   
397  rnholmer Lars  1956  VXJ SS  AA2556  25 m  1:21.25   
55 - 59 r 
493  Haglund Anders  1961  SK NEPTUN  AA8561  25 m  57.77   
513  Gustafsson Rolf  1960  SK NEPTUN  AA5360  25 m  59.30   
37  Mentor Lennart  1960  GTEBORG  AB0360  25 m  59.97   
118  Lundin Peter  1959  KUNGSBACKA  AA6559  25 m  1:02.92   
Bodn Henrik  1959  DANDERYD  AA8759  25 m  1:03.23   
466  Tisell Jrgen  1961  SS04  AA8161  25 m  1:03.92   
71  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  25 m  1:04.93   
306  Lilliestrm Peter  1959  SDERTRN  AA3759  25 m  1:04.93   
48  Justh Karl  1957  GTEBORG  AA6557  25 m  1:05.60   
10  72  Johansson Bjrn  1958  HS  AA8958  25 m  1:06.56   
11  100  Calmviken Tomas  1961  JNKPING  AB1561  25 m  1:06.83   
12  271  Svensson Ragnar  1960  S 77  AA6960  25 m  1:07.44   
13  426  Fogelberg Bo  1957  HELLAS SK  AA5157  25 m  1:07.73   
14  226  Danielsson Jrgen  1958  MALUNGS SS  AA4958  25 m  1:10.74   
15  84  Zetterstrm Kai  1959  HS  AB8159  25 m  1:15.04   
16  51  Nilsson Mats  1959  GTEBORG  AB5559  25 m  1:34.93   
50 - 54 r 
605  Sandvin Oddvar  1966  Varg, IL    25 m  55.98   
396  Sderberg Ola  1966  VXJ SS  AA8766  25 m  56.06   
606  Pedersen Tor Arne  1965  Varg, IL    25 m  56.50   
337  Hallgren Jonas  1964  UME SS  AB2164  25 m  57.38   
456  Sjholm Joakim  1963  SPIF SF  AA5163  25 m  58.67   
389  Bjrn Fredrik  1966  VXJ SS  AA4566  25 m  59.75   
558  Gustafsson Per  1964  TBY SIM  AA8164  25 m  1:01.61   
478  Sigurdh Jan  1965  SS04  AA4565  25 m  1:01.83   
477  Asp Patrik  1966  SS04  AA2966  25 m  1:04.07   
10  546  Hkansson Peter  1965  TBY SIM  AA6365  25 m  1:06.20   
11  53  Gahm Anders  1966  GTEBORG  AA6166  25 m  1:06.50   
12  452  Mossmyr Harri  1962  SPIF SF  AA5362  50 m  1:06.52   
13  229  Borgstrm Ulf Gran  1963  MARKARYD  AA1963  50 m  1:07.90   
14  430  Kussak Anders  1964  HELLAS SK  AA1164  25 m  1:08.91   
15  411  Schmidt Jacob  1964  STERLEN  AB2564  25 m  1:10.43   
16  375  Aufrecht Lars-Gunnar  1963  VSTERS  AB3763  25 m  1:11.20   
17  425  Eriksson Leif  1963  HELLAS SK  AA9763  25 m  1:16.76   
18  568  Eriksson Ulf  1965  NKK  AB7965  25 m  1:16.87   
19  303  Englund Per  1963  SDERTRN  AA5761  50 m  1:22.10   
20  383  Karlsson Peter  1963  VSTERS  AB0563  25 m  1:22.23   
21  441  Ahlgren Bengt  1964  UPPSA_MAST  AA7364  25 m  1:33.74   
45 - 49 r 
347  Andersson Martin  1970  VARBERG  AA5370  25 m  56.57   
551  Anderberg Dan  1967  TBY SIM  AA2367  25 m  57.90   
326  Andre Roger  1971  TROLLHTTA  AA4971  25 m  58.46   
509  Agnell Ragnar  1967  SK NEPTUN  AB8567  25 m  58.62   
34  Holmquist inge  1968  GTEBORG  AB6568  25 m  59.09   
403  Olofsson Joakim  1970  NGELHOLM  AB9170  25 m  59.99   
576  Nyberg Martin  1971  NKK  AA9171  25 m  59.99   
379  Chudzik Tomasz  1967  VSTERS  AB9767  25 m  1:00.69   
359  Thuresson Tord  1967  WISBY SS  AA4967  25 m  1:01.22   
10  554  Boman Magnus  1970  TBY SIM  AB9370  25 m  1:01.27   
11  77  Nilsson Richard  1971  HS  AA9771  25 m  1:02.39   
12  192  Magnusson Joakim  1968  MKK  AC9168  25 m  1:02.81   
13  279  Lulek Robert  1968  SKURU IK  AC4368  25 m  1:03.00   
14  352  Gahm Fredrik  1970  VARBERG  AB3970  25 m  1:03.05   
15  290  Dannqvist Anders  1968  SK SYDSIM  AC3168  50 m  1:05.02   
16  555  Norrby Lennart  1970  TBY SIM  AB7370  25 m  1:05.22  EFT 
17  615  Engstrm Christian  1971  VARBERG  AB5771  25 m  1:05.79  EFT 
18  55  Sinclair Erik  1967  GTEBORG  AA9567  25 m  1:07.60   
19  611  Siwersj Niklas  1971  ALINGSS  AB8371  50 m  1:08.28  EFT 
20  526  Andrn Johan  1968  MASS  AB5968  25 m  1:13.16   
40 - 44 r 
510  Taflin Andreas  1973  SK NEPTUN  AB7173  25 m  55.59   
476  Lennehag Mikael  1974  SS04  AB5174  25 m  56.25   
237  Wernstrm Johan  1972  MOTALA SS  AB1972  25 m  59.01   
141  Leander Pierre  1973  LIDING SK  AB9373  25 m  59.68   
470  Behring Stefan  1974  SS04  AB1974  25 m  1:00.49   
556  Jngren Hkan  1975  TBY SIM  AC2175  25 m  1:00.59   
24  Florn Patrik  1976  GVLE SS  AB9176  25 m  1:00.94   
473  Pettersson Lars  1974  SS04  AA5974  25 m  1:01.95   
557  Wildenstam Tor  1975  TBY SIM  AC4175  25 m  1:04.08   
10  198  Sommarstrm Karl  1974  MKK  AB3974  25 m  1:04.99   
11  297  Widstrand Mathias  1973  SK SYDSIM  AB1973  25 m  1:05.22   
12  349  Arnqvist Jonas  1972  VARBERG  AC0172  25 m  1:06.26   
13  140  Helin Carl Magnus  1976  LIDING SK  AB3376  25 m  1:09.24   
14  345  Olsson Jesper  1975  UPSALA S  AB8775  25 m  1:11.98   
15  300  Bengtson Albert  1974  SDERTRN  AB0974  50 m  1:15.87   
16  289  Buschow Mikael  1975  SK SYDSIM  AB4575  50 m  1:20.54   
17  110  Gustafsson Rickard  1976  KRISTINEHA  AB6576  25 m  1:28.20   
35 - 39 r 
489  Prestinoni Stefano  1977  SK NEPTUN  AA9577  25 m  54.75   
264  Persson Lenny  1977  SK RAN  AA2577  25 m  55.61   
188  Lindbom Tobias  1979  MKK  AA6779  25 m  55.78   
165  k Christian  1980  SK LDDE  AC2380  25 m  56.20   
181  Falk Jonas  1979  MKK  AB9979  25 m  56.26   
75  Molin Ted  1977  HS  AB3977  25 m  56.56   
283  Kucharczyk Przemyslaw  1978  SMLANDSST  AB5378  25 m  58.77   
364  Knudsen Patrik  1981  VSBY SS  AB3581  25 m  59.08   
440  Hedstrm Jens  1981  FALKENBERG  AD7781  50 m  1:15.07   
30 - 34 r 
11  Welander Andreas  1985  DANDERYD  AE5385  25 m  56.30   
10  Toll Gustaf  1985  DANDERYD  AD9585  25 m  57.40   
365  Nystrm Sebastian  1982  VSBY SS  AB7782  25 m  1:02.37   
350  Boholm Hannes