2020-05-25   20:30:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena Cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  Arena Cup    Utskriftsdatum  09 april 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  09:12   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 april 2016         
 
 
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer  Finaler (16) 
Heat 1 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
104  Ella From  2003  AJ8203  UPPLANDS-B    25m   
63  Emilia Larsson  2004  AS2404  KÖPINGS SS    25m   
80  Emmie Wendborg  2006  AN1606  NYKÖPING    25m   
               
               

 
Heat 2 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
39  Elsa Zachrisson  2003  AO7803  FAGERSTA    25m   
179  Ellinor Hermann  2003  AN9403  ÖSTERBY SS    25m   
152  Vilma Rönning  2000  AN6600  HK SIM    25m   
133  Amanda Persson  2004  BJ1804  ÖSTERBY SS    25m   
62  Alvida Forsman  2004  BM7404  KÖPINGS SS    25m   
               

 
Heat 3 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
172  Sofia Saranen  2006  AI1806  BÅLSTA SK    25m   
66  Maja Pettersson  2004  AS0404  KÖPINGS SS    25m   
29  Sanna Randerstedt  2006  AC5206  SK ENA    25m   
180  Elsa Söderberg  2002  BJ5802  ÖSTERBY SS    25m   
126  Vera Vincent  2003  BY6203  UPPLANDS-B    25m   
22  Eleonora Englundh  2000  BS8200  SK ENA    25m   

 
Heat 4 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
130  Celina Åström  2000  AK9200  UPPLANDS-B    25m   
56  Nova Nahkala Nilsson  2004  BD9604  HEDEMORA    25m   
76  Alice Nordén  2003  BM6203  LINDESBERG    25m   
182  Naimi Wästberg  2004  BK4804  ÖSTERBY SS    25m   
158  Julia Åkerstrand  2004  BC6604  HK SIM    25m   
140  Runa Eriksson  2005  AQ1605  HK SIM    25m   

 
Heat 5 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
36  Frida Edberg  2002  BX6402  FAGERSTA    25m   
58  Julia Budde  1999  AT7699  KÖPINGS SS    25m   
38  Emmie Norström  2002  BR9202  FAGERSTA    25m   
55  Maja Hallström  2000  BM5400  HEDEMORA    25m   
102  Elin Bergman  2001  AU1201  UPPLANDS-B    25m   
60  Maja Ehlin  2002  BT6202  KÖPINGS SS    25m   

 
Heat 6 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Elin Finne  2007  AG0807  BÅLSTA SK    25m  30.58 
178  Emilia Nordin  2003  AO6803  HEDEMORA    25m  30.41 
144  Evelina Larsson  2002  BA1602  HK SIM    25m  29.94 
57  Emmy Nilsson  2003  AO5803  HEDEMORA    25m  30.10 
100  Ida Thelander  2005  AU6405  SALA SS    25m  30.41 
Molly Brinck  2007  AC1407  BÅLSTA SK    25m  31.76 

 
Heat 7 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
147  Emilia Nilsson  2004  BE4204  HK SIM    25m  26.12 
64  Felicia Larsson  2006  AR2606  KÖPINGS SS    25m  25.63 
151  Emily Rye  2006  AG6806  HK SIM    25m  24.99 
19  Tindra Bärgård  2006  AB8606  SK ENA    25m  25.31 
53  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  AO8606  HEDEMORA    25m  25.78 
51  Ronja Arthursdóttir  2002  AM2802  HEDEMORA    25m  27.79 

 
Heat 8 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
118  Linnea Malm  2005  AS2405  UPPLANDS-B    25m  24.54 
52  Sara Arthursdóttir  2005  AF4405  HEDEMORA    25m  23.83 
59  Emilia Dahlström  2006  AR2806  KÖPINGS SS    25m  23.53 
65  Agnes Pettersson  2006  AT1406  KÖPINGS SS    25m  23.75 
61  Alma Forsman  2007  AG7807  KÖPINGS SS    25m  24.19 
176  Thea Eriksson  2006  AB9606  SK ENA    25m  24.61 

 
Heat 9 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Nilea Ahlström  2005  AE1605  AVESTA SS    25m  23.12 
141  Tyra Jacobsson  2005  AB0805  HK SIM    25m  22.40 
117  Anastasija Lindström  2004  BD8804  UPPLANDS-B    25m  22.05 
48  Elina Widén  2003  BG0203  GIMO SS    25m  22.20 
150  Carla Rye  2004  BC7604  HK SIM    25m  22.77 
111  Elsa Kjellström  2006  AA1406  UPPLANDS-B    25m  23.50 

 
Heat 10 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
18  Olivia Budden  2007  AA3207  SK ENA    25m  21.73 
Sofia Ingemansson  2004  AC9204  BÅLSTA SK    25m  21.62 
Alma Norgren  2004  AR6404  BÅLSTA SK    25m  20.41 
79  Isabella Viklund  2006  AP1206  LINDESBERG    25m  21.42 
116  Ingrid Lindqvist  2005  AG5805  UPPLANDS-B    25m  21.62 
10  Tea Persson  2004  AC1404  BÅLSTA SK    25m  21.94 

 
Heat 11 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
145  Linnea Larsson  2005  AM9205  HK SIM    25m  20.26 
73  Elin Eriksson  2004  AY5404  LINDESBERG    25m  19.19 
28  Matilda Olausson  2004  AI0604  SK ENA    25m  19.00 
13  Amy Smit  2003  AV4603  BÅLSTA SK    25m  19.03 
101  Louise Berggren  2003  BM1403  UPPLANDS-B    25m  19.59 
154  Felicia Sobotka  2005  AQ2805  HK SIM    25m  20.33 

 
Heat 12 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
112  Tuva Kjellström  2003  AD2803  UPPLANDS-B    25m  18.91 
115  Jennifer Laine  2001  AT2601  UPPLANDS-B    25m  18.74 
123  Jennifer Sjöborg  2003  AJ9203  UPPLANDS-B    25m  18.44 
30  Sara Randerstedt  2004  AC3804  SK ENA    25m  18.53 
32  Malvina Walldén  2005  AB1205  SK ENA    25m  18.84 
24  Alice Johansson  2003  AJ0603  SK ENA    25m  18.95 

 
Heat 13 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
33  Dione Bölja-Strandlund  2004  AK8204  FAGERSTA    25m  18.11 
17  Alicia Budden  2004  AA5404  SK ENA    25m  18.07 
137  Maija Brattström  2004  AR8804  HK SIM    25m  18.00 
113  Filippa Kristoffersson  2003  AV2603  UPPLANDS-B    25m  18.02 
122  Helena Renström  2002  AB7402  UPPLANDS-B    25m  18.10 
12  Emily Sandberg  2004  AH2204  BÅLSTA SK    25m  18.35 

 
Heat 14 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
139  Ellen Eriksson  2001  BP7201  HK SIM    25m  17.88 
25  Tara Klarbo Egan  2005  AQ6605  SK ENA    25m  17.77 
134  Emma Widen  1999  AL1499  ÖSTERBY SS    25m  17.30 
136  Elina Brattström  2003  BE3803  HK SIM    25m  17.53 
153  Emma Sebelius  2002  AN7402  HK SIM    25m  17.77 
16  Emilia Boberg  2002  AV9602  SK ENA    25m  17.94 

 
Heat 15 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
35  Nike Bölja-Strandlund  2002  AS6802  FAGERSTA    25m  17.22 
120  Camilla Renström  2002  AB5402  UPPLANDS-B    25m  16.72 
146  Jennie Lundgren  2001  AG2401  HK SIM    25m  16.47 
131  Selma Åström  2003  AA5403  UPPLANDS-B    25m  16.67 
149  Ellen Olsson  2002  AV3202  HK SIM    25m  16.93 
Moa Alden  2000  AH7800  AVESTA SS    25m  17.26 

 
Heat 16 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
155  Josefine Stenman  2002  AR3202  HK SIM    25m  15.96 
27  Tova Magnusson  2002  AC5802  SK ENA    25m  15.32 
159  Rebecka Gustafsson  1998  AH4698  STRÄNGNÄS    25m  13.10 
142  Elsa Jansson  2002  AB7202  HK SIM    25m  14.90 
77  Elise Tegin  2004  AL2804  LINDESBERG    25m  15.93 
107  Mikaela Jogell  2003  AB8803  UPPLANDS-B    25m  16.38 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  09 april 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  09:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner