2020-05-25   20:35:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena Cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  Arena Cup    Utskriftsdatum  09 april 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  09:12   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 april 2016         
 
 
 
Gren 7, 25m Frisim Damer  Finaler (20) 
Heat 1 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
150  Carla Rye  2004  BC7604  HK SIM    25m   
55  Maja Hallström  2000  BM5400  HEDEMORA    25m   
49  Smilla Åkman  2006  AL0806  GIMO SS    25m   
               
               

 
Heat 2 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
158  Julia Åkerstrand  2004  BC6604  HK SIM    25m   
133  Amanda Persson  2004  BJ1804  ÖSTERBY SS    25m   
174  Emelie Talback  2002  BT6602  BÅLSTA SK    25m   
175  Amal Abdallah  2005  BK1205  SK ENA    25m   
180  Elsa Söderberg  2002  BJ5802  ÖSTERBY SS    25m   
37  Sara Lindbom  2002  BX7402  FAGERSTA    25m   

 
Heat 3 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
74  Lovisa Hodell  2004  BD2604  LINDESBERG    25m   
148  Julia Nyrén  2002  BA3602  HK SIM    25m   
36  Frida Edberg  2002  BX6402  FAGERSTA    25m   
22  Eleonora Englundh  2000  BS8200  SK ENA    25m   
182  Naimi Wästberg  2004  BK4804  ÖSTERBY SS    25m   
60  Maja Ehlin  2002  BT6202  KÖPINGS SS    25m   

 
Heat 4 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
129  Leia Ångman  2006  AZ5606  UPPLANDS-B    25m   
117  Anastasija Lindström  2004  BD8804  UPPLANDS-B    25m   
126  Vera Vincent  2003  BY6203  UPPLANDS-B    25m   
136  Elina Brattström  2003  BE3803  HK SIM    25m   
147  Emilia Nilsson  2004  BE4204  HK SIM    25m   
144  Evelina Larsson  2002  BA1602  HK SIM    25m   

 
Heat 5 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
56  Nova Nahkala Nilsson  2004  BD9604  HEDEMORA    25m   
62  Alvida Forsman  2004  BM7404  KÖPINGS SS    25m   
177  Wilma-Louise Strömberg  2003  BZ7603  SK ENA    25m   
156  Isabel Sundberg  1992  CD3692  HK SIM    25m   
14  Märta Almert  2010  AA6210  SK ENA    25m   
38  Emmie Norström  2002  BR9202  FAGERSTA    25m   

 
Heat 6 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
15  Rut Almert  2008  AE3208  SK ENA    25m   
108  Ester Jogfors  2005  AY7805  UPPLANDS-B    25m  46.64 
100  Ida Thelander  2005  AU6405  SALA SS    25m  31.48 
Nilea Ahlström  2005  AE1605  AVESTA SS    25m  35.20 
20  Tuva Bärgård  2009  AA1209  SK ENA    25m  57.24 
82  Liv Boman  2005  BG2605  SALA SS    25m   

 
Heat 7 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
42  Meya Hong  2006  AG8606  GIMO SS    25m  29.16 
104  Ella From  2003  AJ8203  UPPLANDS-B    25m  27.18 
51  Ronja Arthursdóttir  2002  AM2802  HEDEMORA    25m  26.79 
Melinda Boisard  2007  AB1807  BÅLSTA SK    25m  27.14 
57  Emmy Nilsson  2003  AO5803  HEDEMORA    25m  28.77 
181  Miriam Wästberg  2006  AM6606  ÖSTERBY SS    25m  29.55 

 
Heat 8 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Elin Finne  2007  AG0807  BÅLSTA SK    25m  26.01 
102  Elin Bergman  2001  AU1201  UPPLANDS-B    25m  25.82 
48  Elina Widén  2003  BG0203  GIMO SS    25m  25.01 
63  Emilia Larsson  2004  AS2404  KÖPINGS SS    25m  25.03 
52  Sara Arthursdóttir  2005  AF4405  HEDEMORA    25m  25.95 
178  Emilia Nordin  2003  AO6803  HEDEMORA    25m  26.74 

 
Heat 9 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
72  Elsa Eremo  2007  AF1407  LINDESBERG    25m  24.17 
34  Leia Bölja-Strandlund  2007  AB7207  FAGERSTA    25m  24.03 
43  Stella Karlsson  2006  AD9406  GIMO SS    25m  23.77 
26  Freja Klarbo-Egan  2008  AA0608  SK ENA    25m  23.99 
140  Runa Eriksson  2005  AQ1605  HK SIM    25m  24.04 
101  Louise Berggren  2003  BM1403  UPPLANDS-B    25m  24.76 

 
Heat 10 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
44  Klara Larsson  2006  AD1206  GIMO SS    25m  22.70 
137  Maija Brattström  2004  AR8804  HK SIM    25m  22.27 
11  Ebba Rosenberg  2007  AC0407  BÅLSTA SK    25m  22.17 
151  Emily Rye  2006  AG6806  HK SIM    25m  22.26 
66  Maja Pettersson  2004  AS0404  KÖPINGS SS    25m  22.29 
Molly Brinck  2007  AC1407  BÅLSTA SK    25m  22.75 

 
Heat 11 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
29  Sanna Randerstedt  2006  AC5206  SK ENA    25m  21.88 
179  Ellinor Hermann  2003  AN9403  ÖSTERBY SS    25m  21.69 
141  Tyra Jacobsson  2005  AB0805  HK SIM    25m  21.19 
145  Linnea Larsson  2005  AM9205  HK SIM    25m  21.23 
76  Alice Nordén  2003  BM6203  LINDESBERG    25m  21.75 
152  Vilma Rönning  2000  AN6600  HK SIM    25m  22.14 

 
Heat 12 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
176  Thea Eriksson  2006  AB9606  SK ENA    25m  20.67 
61  Alma Forsman  2007  AG7807  KÖPINGS SS    25m  20.22 
65  Agnes Pettersson  2006  AT1406  KÖPINGS SS    25m  20.08 
18  Olivia Budden  2007  AA3207  SK ENA    25m  20.14 
80  Emmie Wendborg  2006  AN1606  NYKÖPING    25m  20.53 
64  Felicia Larsson  2006  AR2606  KÖPINGS SS    25m  20.73 

 
Heat 13 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
172  Sofia Saranen  2006  AI1806  BÅLSTA SK    25m  19.94 
39  Elsa Zachrisson  2003  AO7803  FAGERSTA    25m  19.75 
120  Camilla Renström  2002  AB5402  UPPLANDS-B    25m  19.43 
78  Lilly Tuominiemi  2005  AQ8205  LINDESBERG    25m  19.59 
19  Tindra Bärgård  2006  AB8606  SK ENA    25m  19.89 
73  Elin Eriksson  2004  AY5404  LINDESBERG    25m  19.96 

 
Heat 14 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
79  Isabella Viklund  2006  AP1206  LINDESBERG    25m  19.32 
113  Filippa Kristoffersson  2003  AV2603  UPPLANDS-B    25m  19.00 
Sofia Ingemansson  2004  AC9204  BÅLSTA SK    25m  18.87 
75  Ebba Nilsson  2003  AV8403  LINDESBERG    25m  18.91 
53  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  AO8606  HEDEMORA    25m  19.12 
118  Linnea Malm  2005  AS2405  UPPLANDS-B    25m  19.41 

 
Heat 15 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
32  Malvina Walldén  2005  AB1205  SK ENA    25m  18.63 
154  Felicia Sobotka  2005  AQ2805  HK SIM    25m  18.60 
111  Elsa Kjellström  2006  AA1406  UPPLANDS-B    25m  18.44 
Alma Norgren  2004  AR6404  BÅLSTA SK    25m  18.49 
123  Jennifer Sjöborg  2003  AJ9203  UPPLANDS-B    25m  18.60 
59  Emilia Dahlström  2006  AR2806  KÖPINGS SS    25m  18.78 

 
Heat 16 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
13  Amy Smit  2003  AV4603  BÅLSTA SK    25m  18.33 
115  Jennifer Laine  2001  AT2601  UPPLANDS-B    25m  17.72 
112  Tuva Kjellström  2003  AD2803  UPPLANDS-B    25m  17.22 
10  Tea Persson  2004  AC1404  BÅLSTA SK    25m  17.45 
116  Ingrid Lindqvist  2005  AG5805  UPPLANDS-B    25m  17.89 
122  Helena Renström  2002  AB7402  UPPLANDS-B    25m  18.41 

 
Heat 17 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
16  Emilia Boberg  2002  AV9602  SK ENA    25m  17.10 
131  Selma Åström  2003  AA5403  UPPLANDS-B    25m  16.86 
25  Tara Klarbo Egan  2005  AQ6605  SK ENA    25m  16.57 
33  Dione Bölja-Strandlund  2004  AK8204  FAGERSTA    25m  16.73 
17  Alicia Budden  2004  AA5404  SK ENA    25m  16.98 
12  Emily Sandberg  2004  AH2204  BÅLSTA SK    25m  17.11 

 
Heat 18 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
77  Elise Tegin  2004  AL2804  LINDESBERG    25m  16.20 
107  Mikaela Jogell  2003  AB8803  UPPLANDS-B    25m  15.89 
153  Emma Sebelius  2002  AN7402  HK SIM    25m  15.51 
35  Nike Bölja-Strandlund  2002  AS6802  FAGERSTA    25m  15.67 
24  Alice Johansson  2003  AJ0603  SK ENA    25m  16.20 
Moa Alden  2000  AH7800  AVESTA SS    25m  16.30 

 
Heat 19 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
130  Celina Åström  2000  AK9200  UPPLANDS-B    25m  15.28 
58  Julia Budde  1999  AT7699  KÖPINGS SS    25m  15.08 
149  Ellen Olsson  2002  AV3202  HK SIM    25m  14.93 
139  Ellen Eriksson  2001  BP7201  HK SIM    25m  15.04 
134  Emma Widen  1999  AL1499  ÖSTERBY SS    25m  15.21 
28  Matilda Olausson  2004  AI0604  SK ENA    25m  15.35 

 
Heat 20 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
155  Josefine Stenman  2002  AR3202  HK SIM    25m  14.71 
146  Jennie Lundgren  2001  AG2401  HK SIM    25m  14.46 
159  Rebecka Gustafsson  1998  AH4698  STRÄNGNÄS    25m  12.79 
142  Elsa Jansson  2002  AB7202  HK SIM    25m  14.27 
27  Tova Magnusson  2002  AC5802  SK ENA    25m  14.47 
30  Sara Randerstedt  2004  AC3804  SK ENA    25m  14.71 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  09 april 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  09:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner