Program för Nationella Knattesimmet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 11
|
Tävling |
Nationella Knattesimmet |
|
Utskriftsdatum |
02 april 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Mariehamn |
|
Utskriftstid |
10:30 |
|
|
Arrangör |
IF Åland |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 april 2016 |
|
|
|
|
Gren 11, 200m Medley/SKU P13 |
Finaler (6) |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
Axel von Goës |
2002 |
AP1502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:16.79 |
3:16.79 |
2 |
Karl Lingham |
2002 |
AM0502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:51.61 |
2:51.61 |
3 |
Joel Fischer |
2003 |
AE8103 |
UPSALA S |
|
25m |
|
|
4 |
Casper Leo |
2004 |
04A635 |
ÅSK |
|
25m |
|
|
5 |
Simon Seel |
2003 |
AO0903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
6 |
Aaron Aaltonen |
2004 |
04A985 |
ÅSK |
|
25m |
|
|
7 |
Leevi Rouhiainen |
2002 |
02A742 |
ÅSK |
|
25m |
3:08.00 |
3:08.00 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
Lukas Höglund |
2004 |
AK0904 |
UPSALA S |
|
25m |
|
|
2 |
Samuel Nilsson |
2003 |
AR9703 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
3 |
Elliot Hans Åke Blomberg |
2003 |
03A941 |
IFÅ |
|
25m |
|
|
4 |
Samuel Delvenne |
2003 |
AU8903 |
UPSALA S |
|
25m |
|
|
5 |
Joona Saloniemi |
2004 |
04A304 |
TaTU |
|
25m |
|
|
6 |
Nicholas Bergvall |
2004 |
AN6104 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
7 |
Oskar Andersson |
2003 |
AG6503 |
UPSALA S |
|
25m |
|
|
8 |
Oskar Johansson |
2004 |
04A959 |
IFÅ |
|
25m |
|
|
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
Alexander Mattsson |
2003 |
03A981 |
IFÅ |
|
25m |
|
|
2 |
Albin Kappling |
2003 |
AS2503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
3 |
Philip Rosenholm |
2004 |
04B081 |
IFÅ |
|
25m |
|
|
4 |
Elias Laine |
2003 |
03A465 |
ÅSK |
|
25m |
3:41.04 |
3:41.04 |
5 |
Samuel Salminen |
2003 |
03A786 |
ÅSK |
|
25m |
4:01.99 |
4:01.99 |
6 |
Petteri Lepola |
2003 |
03A303 |
TaTU |
|
25m |
|
|
7 |
Jousef Hanna |
2003 |
AS3503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
8 |
Dimitris Ladis |
2003 |
AS4503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
Eerik Rantanen |
2004 |
04A293 |
UiKaa |
|
25m |
3:30.02 |
3:30.02 |
2 |
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
04A174 |
TaTU |
|
25m |
3:21.41 |
3:21.41 |
3 |
Onni Mäkimartti |
2004 |
04A176 |
TaTU |
|
25m |
3:12.19 |
3:12.19 |
4 |
Akseli Kotti |
2004 |
04A009 |
TaTU |
|
25m |
3:09.80 |
3:09.80 |
5 |
Miro Birkstedt |
2004 |
04A020 |
TaTU |
|
25m |
3:11.06 |
3:11.06 |
6 |
Fredrick Grundin |
2003 |
AR8703 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:19.92 |
3:19.92 |
7 |
Rasmus Kalvik |
2004 |
04A904 |
IFÅ |
|
25m |
3:30.01 |
3:30.01 |
8 |
Rasmus Rekola |
2004 |
04A638 |
ÅSK |
|
25m |
3:31.64 |
3:31.64 |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
Akseli Soini |
2004 |
04A562 |
RaUS |
|
50m |
3:07.47 |
3:07.47 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
David Alonso |
2003 |
AS6703 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:58.29 |
2:58.29 |
4 |
Roope Ollikainen |
2004 |
04A004 |
PUS |
|
50m |
2:54.50 |
2:54.50 |
5 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
03A892 |
ÅSK |
|
25m |
2:56.75 |
2:56.75 |
6 |
Filip Novacic |
2003 |
AQ5703 |
DANDERYD |
|
25m |
3:02.73 |
3:02.73 |
7 |
Liam Gabrielsson |
2003 |
AK5503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:03.28 |
3:03.28 |
8 |
Tatu Kunttila |
2003 |
03A443 |
ÅSK |
|
25m |
3:09.72 |
3:09.72 |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
Simon Lörinc |
2003 |
AK8503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:51.52 |
2:51.52 |
2 |
Hugo Westholm |
2004 |
AI2904 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:48.98 |
2:48.98 |
3 |
Isac Persson Taylor |
2003 |
AE6903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:48.10 |
2:48.10 |
4 |
Erik Åstrand |
2003 |
AO2903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:38.84 |
2:38.84 |
5 |
Isac Rune |
2003 |
AM9503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:45.78 |
2:45.78 |
6 |
Pavel Pankratov |
2004 |
04A029 |
TaTU |
|
25m |
2:48.71 |
2:48.71 |
7 |
Lassi Niemi |
2004 |
04A093 |
TaTU |
|
25m |
2:51.18 |
2:51.18 |
8 |
Tor Stein |
2003 |
AR2903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:52.25 |
2:52.25 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
02 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland |
Utskriftstid |
10:30 |
|