2020-02-24   13:33:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Rosenlundsbadet Sprint

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

21_S
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer 
 
12 år och yngre: Linn Rosenius 1:14.88 2014-05-02 
13 - 14 år: Mathilda Eriksson (2001) 1:06.64 2015-05-16 
15 - 16 år: Hanna Eriksson (1999) 1:04.12 2015-05-16 
17 år och äldre: Ebba Stillman (1996) 1:03.84 2016-05-16 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
122  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  25 m  1:01.16   
62  Eriksson Anna  1999  ESKILSTUNA  AI0499  25 m  1:02.22   
137  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  1:03.35   
129  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  1:04.64   
27  Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  25 m  1:05.09   
147  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  1:05.19   
79  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  1:05.25   
342  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  1:05.48   
232  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  1:06.62   
10  67  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  1:06.65   
11  155  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  1:06.99   
12  249  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  25 m  1:07.08   
13  213  Torkelsson Alma  2003  OSBY SS  AE5603  25 m  1:07.36   
14  160  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  25 m  1:08.06   
15  108  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  1:08.23   
16  212  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  25 m  1:08.81   
17  207  Cato Agnes  2001  OSBY SS  AB8201  25 m  1:09.12   
18  76  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  1:09.26   
19  271  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  25 m  1:09.31   
20  345  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  25 m  1:09.44   
21  37  Johansson Louise  1999  ELFSBORG  BF0299  25 m  1:09.76   
22  251  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  1:10.09   
23  346  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  25 m  1:10.50   
24  214  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  25 m  1:10.51   
25  157  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  50 m  1:10.58   
26  181  Axelsson-Wiesel Edith  2002  LJUNGBY SS  AO3602  25 m  1:10.93   
27  352  Nilsson Tilda  2001  UDDEVALLA  AW2601  25 m  1:11.00   
28  244  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  1:11.51   
29  283  Jingmark Jennifer  2003  VÄRNAMO SS  AO0603  25 m  1:11.92   
30  339  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:12.06   
31  64  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  1:12.46   
32  74  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  1:12.54   
33  78  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  1:13.93   
34  53  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  1:14.20   
35  307  Exerman Lina  2002  ÄLMHULT  BA3402  25 m  1:14.41   
36  55  Trollsfjord Filippa  2001  ELFSBORG  BE4601  25 m  1:14.73   
37  163  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  1:15.39   
38  230  Sandberg Clara  2004  SK 1970  AH6604  25 m  1:16.78   
39  327  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  1:17.32   
40  117  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  1:17.49   
41  103  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  1:17.89   
42  98  Clark Francesca  2001  FALKÖPING  BE1801  50 m  1:18.42   
43  167  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  50 m  1:18.79   
44  11  Granholm Jemina  2002  BOTK-RÖNN  BB9802  25 m  1:19.28   
45  335  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:19.44   
46  54  Trollsfjord Elin  2001  ELFSBORG  BE6601  50 m  1:19.69   
47  202  Jansson Thea  2003  NÄSSJÖ  AO1603  25 m  1:20.02   
48  51  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG  AV5801  25 m  1:20.13   
49  115  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  1:20.21   
50  88  Sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  25 m  1:20.38   
51  Torén Agnes  2003  ANDERSTORP  BE2603  25 m  1:20.61   
52  Mild Matilda  2001  ANDERSTORP  AK1401  25 m  1:22.65   
53  13  Hemmälin Pernilla  2001  BOTK-RÖNN  AO3801  25 m  1:22.92   
54  174  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  1:23.55   
55  309  Lindholm Ellen  1999  ÄLMHULT  AP8899  25 m  1:23.73   
56  361  Hammarland Ida  2004  ÖSA  BL0604  25 m  1:23.84  EFT 
57  288  Nilsson Ellen  2000  VÄRNAMO SS  BD9400  25 m  1:24.00   
58  218  Löfström Engla  2003  RONNEBY SS  BV5203  25 m  1:24.18   
59  270  Lindman Thea  2003  HVETLANDA  AC8203  25 m  1:24.40   
60  208  Karlsson Felicia  2003  OSBY SS  AF1603  25 m  1:24.86   
61  48  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  25 m  1:25.36   
62  226  Hallman Matilda  2003  SK 1970  BF7403  25 m  1:26.04   
63  180  Olson Maja  2003  KARLSHAMN  AB3603  25 m  1:26.32   
64  50  Sundqvist Cornelia  2003  ELFSBORG  BP3403  50 m  1:26.34   
65  308  Haglund Vilma  2002  ÄLMHULT  BV6802  25 m  1:26.51   
66  19  Udell Alva  2003  BOTK-RÖNN  AO4603  25 m  1:27.45   
67  72  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  1:28.88   
68  330  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  1:30.55   
69  221  Ramström-Andersson Myra  2005  RONNEBY SS  AC3605  25 m  1:31.01   
70  332  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  1:31.26   
71  61  Eklind Tilde  1999  ESKILSTUNA  BH1699  50 m  1:36.17   
72  75  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  50 m  1:37.77   
73  315  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m  1:41.99   
74  107  Andersson Tilda  2006  JÖNKÖPING  AA9206  50 m  1:42.41   
75  138  Jonsson Ida  2005  JÖNKÖPING  AJ8405  50 m  1:43.15  EFT 
76  325  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  1:44.28   
77  28  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  1:45.23   
78  Stavås Hanna  2001  ANDERSTORP  AK5201  50 m     
79  219  Nilsson Lovisa  2006  RONNEBY SS  AA0606  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  29 april 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner