Program för UGP 4 2016, Falun
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 13
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 2016 Falun |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
13:16 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar |
Finaler (8) |
Beräknad start 18:00 |
Heat 1 (8) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
139 |
3 |
Erik Jörgensen Lindh |
2004 |
AW2704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
|
159 |
4 |
Johan Widén |
2004 |
AH5304 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:40.80 |
100 |
5 |
Noel Larsson |
2006 |
AK8106 |
SALA SS |
|
25m |
1:51.68 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
3 |
1 |
Ville Arola |
2005 |
AF9705 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:28.97 |
96 |
2 |
Linus Enstedt |
2003 |
AS0303 |
SALA SS |
|
25m |
1:26.63 |
16 |
3 |
Marcus Ardanius |
2003 |
AD6303 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
1:25.73 |
157 |
4 |
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
AT4103 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:22.99 |
122 |
5 |
Joel Brewitz |
2005 |
AG2505 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:25.37 |
12 |
6 |
Alex Storbacka |
2006 |
AE6306 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:26.30 |
168 |
7 |
Samuel Sjökvist |
2005 |
AQ0705 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:28.79 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
81 |
1 |
Elias Walizada |
2001 |
AZ5901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:22.17 |
10 |
2 |
Timothy Manns-Ståhl |
2004 |
AC3504 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:17.32 |
119 |
3 |
Vilgot Berglund |
2003 |
AH6703 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:16.66 |
148 |
4 |
Isak Rehnman |
2004 |
AI5304 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:15.90 |
15 |
5 |
Gustav Westman |
2003 |
AM6703 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:16.17 |
99 |
6 |
Malte Larsson |
2003 |
AU2503 |
SALA SS |
|
25m |
1:17.06 |
104 |
7 |
Felix Mårvad |
2003 |
AS2303 |
SALA SS |
|
25m |
1:21.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
83 |
1 |
Albin Östlund |
2004 |
AC1304 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:13.15 |
163 |
2 |
Olle Wikholm |
2004 |
AO9904 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:12.84 |
110 |
3 |
Jonathan Svedberg |
2003 |
AW7703 |
SALA SS |
|
25m |
1:11.57 |
126 |
4 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
AH5703 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:11.06 |
114 |
5 |
Lucas Humling |
2005 |
AA8305 |
SANDVIKEN |
|
25m |
1:11.13 |
92 |
6 |
Eric Persson |
2004 |
AI0904 |
SS MORA |
|
25m |
1:11.67 |
80 |
7 |
Hugo Swanson |
2006 |
AA6106 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:12.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
60 |
1 |
Johan Werkmästar |
2002 |
AI4502 |
FALUN |
|
25m |
1:10.97 |
68 |
2 |
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
AN7503 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:08.67 |
4 |
3 |
Elias Gustavsson |
2002 |
AR2702 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:07.53 |
132 |
4 |
Jonathan Holmberg |
2000 |
AT1300 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:06.31 |
7 |
5 |
Leo Henry Örtlund |
2001 |
AY9701 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:06.80 |
18 |
6 |
Hampus Frykman |
2002 |
AC5502 |
BÅLSTA SK |
|
50m |
1:08.29 |
151 |
7 |
Samuel Rundgren |
2004 |
AK4304 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:10.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
130 |
1 |
Max Fahlén |
2001 |
AM1101 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:05.32 |
155 |
2 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:04.98 |
156 |
3 |
Gellert Szabo |
2001 |
AM6901 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:04.03 |
13 |
4 |
Marcus Tägtström |
2002 |
AE8702 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:03.34 |
131 |
5 |
Per Granlund |
2002 |
AH9502 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:04.02 |
2 |
6 |
Martin Schön |
2003 |
AJ9703 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
1:04.23 |
166 |
7 |
Julius Grell |
2003 |
AS9903 |
SANDVIKEN |
|
25m |
1:05.11 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
67 |
1 |
Carl Hansson |
2003 |
AE9703 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:02.91 |
73 |
2 |
Andreas Persson |
2000 |
AT8100 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:02.28 |
107 |
3 |
Edwin Nystrand |
2002 |
AE8902 |
SALA SS |
|
25m |
1:01.95 |
45 |
4 |
Tim Hansson |
2001 |
AM7101 |
FALUN |
|
25m |
1:00.92 |
48 |
5 |
Martin Johansson |
1998 |
AY3598 |
FALUN |
|
50m |
1:01.58 |
1 |
6 |
Marcus Nordh |
2000 |
AS7900 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
1:02.03 |
121 |
7 |
Linus Björk |
2002 |
AB6902 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:02.32 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
91 |
1 |
Elias Persson |
2002 |
AA7502 |
SS MORA |
|
25m |
1:00.68 |
82 |
2 |
Marcus Ålenius |
2001 |
AQ6901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
58.55 |
44 |
3 |
David Hambraeus |
1999 |
AL0799 |
FALUN |
|
25m |
57.10 |
90 |
4 |
Edvin Persson |
1999 |
AI9399 |
SS MORA |
|
25m |
54.96 |
41 |
5 |
Henrik Bransell |
1999 |
AG2599 |
FALUN |
|
25m |
56.58 |
87 |
6 |
Lukas Hill |
1999 |
AH6999 |
SS MORA |
|
25m |
58.26 |
64 |
7 |
Adam Carlsson |
2001 |
AK1901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:00.33 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
13:16 |
|