Startliste for Regionsmesterskaber - Sydsjælland
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 24
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab |
|
Udskriftsdato |
06 november 2016 |
|
|
Stævne by |
Næstved |
|
Udskriftstidspunkt |
09:43 |
|
|
Arrangør |
Region Sydsjælland |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 november 2016 |
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer |
Finaler (7) |
Vejledende starttid 10:40 |
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
80 |
1 |
Lauritz Dyhr-Rasmussen |
2004 |
0537AI |
NÆSTVED |
|
25m |
40.16 |
383 |
2 |
Matias Munkholm |
2004 |
0435AB |
VI39 |
|
25m |
38.71 |
387 |
3 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
38.39 |
352 |
4 |
Valdemar Jensen |
2004 |
0487AH |
NAKSKOV |
|
25m |
38.61 |
19 |
5 |
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
0423AG |
GREVE |
|
50m |
40.05 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
146 |
1 |
Oliver Schäbethal |
2004 |
0475AF |
KVIK |
|
25m |
37.86 |
395 |
2 |
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
0471AH |
VATCPH-STT |
|
25m |
37.08 |
74 |
3 |
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
0471AD |
VEST |
|
25m |
36.92 |
205 |
4 |
Nicolai Quist |
2003 |
0381AI |
KORSÖR |
|
25m |
37.00 |
407 |
5 |
Lauritz Johansen |
2004 |
0411AG |
GSK |
|
25m |
37.40 |
402 |
6 |
Anton Skov Grell |
2004 |
0469AE |
GSK |
|
50m |
38.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
428 |
1 |
Daniel Mir |
2003 |
0349AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
36.87 |
141 |
2 |
Viggo Prehn |
2004 |
0493AE |
KVIK |
|
25m |
36.75 |
95 |
3 |
Bertram Dalgas Frederikse |
2003 |
0305AC |
KØGE |
|
25m |
36.33 |
27 |
4 |
Oscar Isberg |
2004 |
0433AC |
TUNE |
|
25m |
36.40 |
12 |
5 |
Nicolai Schuster Gath |
2003 |
0365AK |
ISHØJ |
|
25m |
36.76 |
307 |
6 |
William Studsgaard |
2004 |
0433AK |
RØNNE |
|
25m |
36.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
305 |
1 |
Malte Rasch |
2004 |
0403AH |
RØNNE |
|
25m |
35.99 |
119 |
2 |
Niklas Wiese Dobel |
2004 |
0433AB |
KVIK |
|
25m |
35.63 |
21 |
3 |
Esben Brasch Jensen |
2003 |
0367AC |
GREVE |
|
25m |
34.47 |
86 |
4 |
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
0387AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
35.22 |
87 |
5 |
Nicklas Stæcker |
2003 |
0395AP |
NÆSTVED |
|
25m |
35.91 |
406 |
6 |
Asger Johansen |
2003 |
0395AE |
GSK |
|
25m |
36.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
149 |
1 |
Carl Heyn Stage |
2003 |
0331AD |
KVIK |
|
25m |
33.30 |
314 |
2 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
32.67 |
189 |
3 |
Oscar Cleemann |
2003 |
0349AH |
HVIDOVRE |
|
25m |
31.88 |
113 |
4 |
Lukas Majvig Andersen |
2003 |
0309AC |
KVIK |
|
25m |
32.54 |
38 |
5 |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
0345AC |
TUNE |
|
50m |
33.02 |
28 |
6 |
Kristoffer H. Jensen |
2003 |
0351AG |
TUNE |
|
50m |
33.53 |
|
|
Heat 6 (7) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
427 |
1 |
Casper Madsen |
2004 |
0461AC |
SLAGELSE |
|
50m |
34.77 |
154 |
2 |
Rasmus Warberg |
2004 |
0477AA |
KVIK |
|
25m |
33.78 |
24 |
3 |
Oliver Kjærsgaard Mølbak |
2004 |
0441AC |
GREVE |
|
25m |
32.67 |
36 |
4 |
Emil Søby |
2004 |
0443AF |
TUNE |
|
25m |
33.64 |
322 |
5 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
0437AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
34.36 |
106 |
6 |
Oliver Schultz |
2004 |
0425AE |
KØGE |
|
25m |
35.49 |
|
|
Heat 7 (7) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
94 |
1 |
Jonathan Eskildsen |
2003 |
0381AA |
KØGE |
|
25m |
31.26 |
127 |
2 |
Mikkel Jørgensen |
2003 |
0365AE |
KVIK |
|
50m |
30.13 |
384 |
3 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
0347AC |
VI39 |
|
25m |
26.34 |
309 |
4 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
29.97 |
315 |
5 |
Valdemar Brøns |
2003 |
0341AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
31.17 |
369 |
6 |
Oscar Thinghøjen |
2003 |
0357AG |
VAT CPH-MK |
|
50m |
31.37 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
06 november 2016 |
Licens til Nakskov Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
09:43 |
|