2020-04-04   09:05:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Septemberssim Knatte + Septembersim

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

2_S
Gren 2, 4X100m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
240  Tyresö SS Damer [2003]  2003  TYRESÖ SS    25 m  5:16.98  EFT 
22  Danderyd Damer [2003]  2003  DANDERYD    25 m     
87  Saltsjöb Damer [2004] 1  2004  SALTSJÖB    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  06:50 
 
3_S
Gren 3, 4X50m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
127  Skuru Ik Herrar Lag 3  2005  SKURU IK    25 m  3:28.46   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  06:50 
 
4_S
Gren 4, 4X50m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
125  Skuru Ik Damer Lag 5  2005  SKURU IK    25 m  2:51.51   
126  Skuru Ik Damer Lag 6  2005  SKURU IK    25 m  3:00.79   
23  Danderyd Damer [2005]  2005  DANDERYD    25 m     
241  Tyresö SS Damer [2005]  2005  TYRESÖ SS    25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  06:50 
 
5_S
Gren 5, 100m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
114  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  25 m  1:15.64   
212  Carlberg Tim  2003  SS04  AI5503  50 m  1:32.43   
121  Sartor Gustav  2003  SKURU IK  AR8903  50 m  1:36.25   
210  Brouzell Simon  2003  SS04  AX3103  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  06:50 
 
6_S
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
223  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  1:12.33   
191  Ringbom Matilda  2003  TYRESÖ SS  AX6803  25 m  1:16.61   
163  Angerfelt Tea  2004  TYRESÖ SS  AJ7404  25 m  1:18.17   
204  Törnqvist Ella  2003  TYRESÖ SS  AQ1603  25 m  1:31.21   
Blomqvist Louise  2004  DANDERYD  BD2204  25 m  1:33.06   
182  Lindholm Emelie  2003  TYRESÖ SS  AL6403  50 m  1:41.02   
222  Lumby Jessen Benedicte  2003  SS04  BW5403  25 m  1:45.00   
171  Fürst Hanna  2004  TYRESÖ SS  AX0404  25 m  1:53.40   
Bergenstein Fransson Elina  2004  DANDERYD  BJ7604  25 m     
10  13  Montan Sofia  2004  DANDERYD  BJ2804  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  06:50 
 
7_S
Gren 7, 50m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
15  Poehler Benjamin  2005  DANDERYD  AN7905  25 m  45.44   
18  Sundström Curstedt Erik  2005  DANDERYD  AN5905  25 m  48.31   
192  Ringbom Max  2005  TYRESÖ SS  AJ9705  50 m  48.70   
96  Bränström Manfred  2005  SKURU IK  AI6705  50 m  49.96   
113  Malmfors Isak  2005  SKURU IK  AI8705  25 m  57.73   
110  Lanestrand Mikael  2005  SKURU IK  AI7705  25 m  58.54   
95  Bränström Eskil  2006  SKURU IK  AE3506  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  06:50 
 
8_S
Gren 8, 50m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
102  Furingsten Alva  2006  SKURU IK  AH5806  50 m  42.44   
89  Almgren Mathilda  2005  SKURU IK  AD1805  25 m  44.97   
120  Read Melody  2005  SKURU IK  AU8605  25 m  45.86   
93  Bergström Matilda  2005  SKURU IK  AU9605  25 m  46.51   
180  Karlsson Bertoli Emilia  2005  TYRESÖ SS  AW9405  25 m  46.53   
112  Lidell Emma  2005  SKURU IK  BB8805  25 m  46.66   
109  Kovacs Nora  2006  SKURU IK  AP8406  25 m  46.84   
16  Rosander Ebba  2005  DANDERYD  BH9605  25 m  50.80   
98  Bäckström Linnea  2006  SKURU IK  AH8806  25 m  53.94   
10  170  Ebert Westerberg Freya  2005  TYRESÖ SS  BB3805  50 m  55.37   
11  12  Malkan-Juvelin Felicia  2005  DANDERYD  BH1805  25 m     
12  45  Ohlson Elsa  2008  JÄRFÄLLA S  AD1208  25 m     
13  106  Hägbom Tilda  2005  SKURU IK  AI5205  25 m     
14  115  Mårtensson Louise  2006  SKURU IK  AL6606  25 m     
15  123  Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m     
16  167  Cousins Clarhäll Saskia  2005  TYRESÖ SS  AS5605  25 m     
17  205  Wallman Frida  2005  TYRESÖ SS  AQ6405  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  06:50 
 
9_S
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
114  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  25 m  1:16.06   
20  Wickström Linus  2003  DANDERYD  AK8303  25 m  1:17.36   
215  Fridsell Oskar  2003  SS04  AS7503  25 m  1:18.68   
14  Novacic Filip  2003  DANDERYD  AQ5703  25 m  1:21.47   
121  Sartor Gustav  2003  SKURU IK  AR8903  25 m  1:24.03   
122  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  1:26.18   
166  Brunn Simon  2004  TYRESÖ SS  AH9704  25 m  1:27.72   
24  Abeyratne Jerren  2004  JÄRFÄLLA S  AB9304  25 m  1:36.78   
33  Halldin Adam  2004  JÄRFÄLLA S  AN2304  25 m  1:36.78   
10  184  Lundvall Love  2004  TYRESÖ SS  AK8504  25 m  1:41.26   
11  119  Poldahl Axel  2003  SKURU IK  AU2703  25 m  1:44.96   
12  110  Lanestrand Mikael  2005  SKURU IK  AI7705  25 m  1:45.35   
13  95  Bränström Eskil  2006  SKURU IK  AE3506  50 m  1:45.68   
14  96  Bränström Manfred  2005  SKURU IK  AI6705  50 m  1:49.73   
15  40  Lind Anton  2006  JÄRFÄLLA S  AB1906  25 m  1:49.76   
16  17  Salamon Aron Leon  2006  DANDERYD  AL2706  25 m  1:50.19   
17  41  Ljungström Victor  2005  JÄRFÄLLA S  AN0505  25 m  1:51.89   
18  192  Ringbom Max  2005  TYRESÖ SS  AJ9705  25 m  1:54.28   
19  32  Erneholm William  2006  JÄRFÄLLA S  AD5506  25 m  2:04.09   
20  Gvozdev Leon  2004  DANDERYD  AV7104  25 m     
21  18  Sundström Curstedt Erik  2005  DANDERYD  AN5905  25 m     
22  37  Israelsson Henry  2006  JÄRFÄLLA S  AK9706  25 m     
23  47  Parsa Arvin  2006  JÄRFÄLLA S  AB7106  25 m     
24  51  Strand Axel  2006  JÄRFÄLLA S  AE7706  25 m     
25  52  Söderberg Simon  2006  JÄRFÄLLA S  AE9706  25 m     
26  103  Haner Albin  2005  SKURU IK  AR0705  25 m     
27  111  Lekander Gabriel  2005  SKURU IK  AO6505  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  06:50 
 
10_S
Gren 10, 100m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
223  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  1:12.63   
163  Angerfelt Tea  2004  TYRESÖ SS  AJ7404  25 m  1:20.16   
225  Montes Elvira  2004  SS04  AS3804  25 m  1:20.57   
202  Tottie-Håkansson Filippa  2003  TYRESÖ SS  AX9803  25 m  1:20.67   
204  Törnqvist Ella  2003  TYRESÖ SS  AQ1603  25 m  1:21.72   
211  Candelius Lisa  2003  SS04  AT9803  25 m  1:23.66   
Blomqvist Louise  2004  DANDERYD  BD2204  25 m  1:24.12   
13  Montan Sofia  2004  DANDERYD  BJ2804  50 m  1:24.22   
182  Lindholm Emelie  2003  TYRESÖ SS  AL6403  25 m  1:30.35   
10  89  Almgren Mathilda  2005  SKURU IK  AD1805  50 m  1:31.02   
11  239  Vicente Amanda  2003  TYRESÖ SS  AL5403  25 m  1:31.35  EFT 
12  209  Berngrim Maja  2003  SS04  BR5403  25 m  1:33.06   
13  82  Neuman Filippa  2004  SALTSJÖB  AP4204  25 m  1:34.24   
14  221  Long Emilia  2004  SS04  AO0204  25 m  1:34.27   
15  120  Read Melody  2005  SKURU IK  AU8605  25 m  1:35.09   
16  118  Persson Isabelle  2004  SKURU IK  AC7604  25 m  1:35.17   
17  173  Hedman Ebba  2003  TYRESÖ SS  BL3203  25 m  1:35.81   
18  Bergenstein Fransson Elina  2004  DANDERYD  BJ7604  50 m  1:36.09   
19  213  Darvish Adéla  2003  SS04  BX0203  25 m  1:36.37   
20  12  Malkan-Juvelin Felicia  2005  DANDERYD  BH1805  25 m  1:37.69   
21  93  Bergström Matilda  2005  SKURU IK  AU9605  25 m  1:37.84   
22  55  Westberg Isabella  2007  JÄRFÄLLA S  AC1207  50 m  1:38.60   
23  219  Klang Fornehed Gabriella  2003  SS04  BO2403  25 m  1:38.87   
24  56  Westberg Jessika  2003  JÄRFÄLLA S  AZ7803  25 m  1:39.13   
25  102  Furingsten Alva  2006  SKURU IK  AH5806  25 m  1:39.33   
26  172  Förborgen Frida  2004  TYRESÖ SS  AK9204  25 m  1:39.53   
27  16  Rosander Ebba  2005  DANDERYD  BH9605  25 m  1:39.88   
28  71  Dahlén Cornelia  2004  SALTSJÖB  AX1404  25 m  1:42.76   
29  112  Lidell Emma  2005  SKURU IK  BB8805  25 m  1:43.16   
30  117  Nordgren Alexandra  2004  SKURU IK  BN6804  25 m  1:43.25   
31  Hammargren Wilma  2005  DANDERYD  BH0805  25 m  1:44.08   
32  43  Löfgren Anna  2005  JÄRFÄLLA S  AV4605  25 m  1:45.12   
33  36  Hjelm Alma  2005  JÄRFÄLLA S  BE6205  25 m  1:45.49   
34  175  Jacobsson Alva  2005  TYRESÖ SS  AJ1605  25 m  1:47.22   
35  98  Bäckström Linnea  2006  SKURU IK  AH8806  25 m  1:48.93   
36  115  Mårtensson Louise  2006  SKURU IK  AL6606  25 m  1:49.01   
37  28  Bergman Linn  2005  JÄRFÄLLA S  AO9805  25 m  1:54.92   
38  106  Hägbom Tilda  2005  SKURU IK  AI5205  25 m  1:55.90   
39  92  Belic Alice  2005  SKURU IK  AU7605  25 m  1:57.64   
40  30  Ekman Nellie  2006  JÄRFÄLLA S  AH9206  25 m  2:03.23   
41  54  Weman Tilda  2005  JÄRFÄLLA S  BH8605  25 m  2:07.60   
42  50  Skytt Isabelle  2005  JÄRFÄLLA S  BE4205  25 m  2:07.74   
43  26  Andersson Rebecca  2006  JÄRFÄLLA S  AH7206  25 m     
44  27  Bengtsson Linn  2007  JÄRFÄLLA S  AB9207  25 m     
45  31  Elmquist Olivia  2007  JÄRFÄLLA S  AH2607  25 m     
46  34  Hansen Sara  2007  JÄRFÄLLA S  AH9607  25 m     
47  35  Henriksson Kajsa  2007  JÄRFÄLLA S  AH4807  25 m     
48  39  Larsson Olivia  2007  JÄRFÄLLA S  AH2807  25 m     
49  46  Ohlson Moa  2006  JÄRFÄLLA S  AW9406  25 m     
50  48  Sidén Bashouki Manya  2006  JÄRFÄLLA S  AH6206  25 m     
51  78  Kristiansson Anna  2007  SALTSJÖB  AB5807  25 m     
52  94  Blomqvist Alice  2006  SKURU IK  BB7606  25 m     
53  108  Kosarian Trejos Mirand  2006  SKURU IK  AP9406  25 m     
54  109  Kovacs Nora  2006  SKURU IK  AP8406  25 m     
55  123  Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m     
56  193  Rybring Hanna  2004  TYRESÖ SS  AX4404  25 m     
57  194  Sedström Isabella  2005  TYRESÖ SS  BB1805  25 m     
58  205  Wallman Frida  2005  TYRESÖ SS  AQ6405  25 m     
59  227  Preste Sofia  2003  SS04  CA7403  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  06:50 
 
11_S
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
212  Carlberg Tim  2003  SS04  AI5503  50 m  1:35.59   
15  Poehler Benjamin  2005  DANDERYD  AN7905  25 m  1:39.75   
166  Brunn Simon  2004  TYRESÖ SS  AH9704  25 m  1:42.97   
198  Svensk Jonatan  2004  TYRESÖ SS  AR1304  25 m  1:43.63   
91  Araskog Martin  2004  SKURU IK  AJ4704  25 m  1:50.11   
24  Abeyratne Jerren  2004  JÄRFÄLLA S  AB9304  25 m  1:55.26   
119  Poldahl Axel  2003  SKURU IK  AU2703  25 m  1:57.15   
52  Söderberg Simon  2006  JÄRFÄLLA S  AE9706  25 m  1:58.53   
184  Lundvall Love  2004  TYRESÖ SS  AK8504  25 m  2:01.23   
10  41  Ljungström Victor  2005  JÄRFÄLLA S  AN0505  25 m  2:04.94   
11  96  Bränström Manfred  2005  SKURU IK  AI6705  25 m  2:04.95   
12  95  Bränström Eskil  2006  SKURU IK  AE3506  50 m  2:07.55   
13  110  Lanestrand Mikael  2005  SKURU IK  AI7705  25 m  2:09.18   
14  111  Lekander Gabriel  2005  SKURU IK  AO6505  25 m  2:41.20   
15  Gvozdev Leon  2004  DANDERYD  AV7104  25 m     
16  14  Novacic Filip  2003  DANDERYD  AQ5703  25 m     
17  32  Erneholm William  2006  JÄRFÄLLA S  AD5506  25 m     
18  37  Israelsson Henry  2006  JÄRFÄLLA S  AK9706  25 m     
19  40  Lind Anton  2006  JÄRFÄLLA S  AB1906  25 m     
20  44  Mustefa Bilal  2004  JÄRFÄLLA S    25 m     
21  47  Parsa Arvin  2006  JÄRFÄLLA S  AB7106  25 m     
22  49  Sjöberg Oscar  2007  JÄRFÄLLA S  AC7907  25 m     
23  51  Strand Axel  2006  JÄRFÄLLA S  AE7706  25 m     
24  103  Haner Albin  2005  SKURU IK  AR0705  25 m     
25  169  Dahlstedt Simon  2005  TYRESÖ SS  AP1105  25 m     
26  179  Kanth Anton  2004  TYRESÖ SS  AV8304  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  06:50 
 
12_S
Gren 12, 100m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
211  Candelius Lisa  2003  SS04  AT9803  25 m  1:23.97   
163  Angerfelt Tea  2004  TYRESÖ SS  AJ7404  25 m  1:29.96   
202  Tottie-Håkansson Filippa  2003  TYRESÖ SS  AX9803  25 m  1:33.88   
221  Long Emilia  2004  SS04  AO0204  25 m  1:34.68   
56  Westberg Jessika  2003  JÄRFÄLLA S  AZ7803  25 m  1:40.62   
182  Lindholm Emelie  2003  TYRESÖ SS  AL6403  25 m  1:40.83   
172  Förborgen Frida  2004  TYRESÖ SS  AK9204  25 m  1:42.71   
118  Persson Isabelle  2004  SKURU IK  AC7604  25 m  1:43.98   
112  Lidell Emma  2005  SKURU IK  BB8805  25 m  1:44.35   
10  55  Westberg Isabella  2007  JÄRFÄLLA S  AC1207  50 m  1:45.95   
11  82  Neuman Filippa  2004  SALTSJÖB  AP4204  25 m  1:46.25   
12  175  Jacobsson Alva  2005  TYRESÖ SS  AJ1605  25 m  1:49.44   
13  16  Rosander Ebba  2005  DANDERYD  BH9605  25 m  1:50.19   
14  102  Furingsten Alva  2006  SKURU IK  AH5806  25 m  1:51.31   
15  106  Hägbom Tilda  2005  SKURU IK  AI5205  25 m  1:52.86   
16  170  Ebert Westerberg Freya  2005  TYRESÖ SS  BB3805  50 m  1:52.89   
17  109  Kovacs Nora  2006  SKURU IK  AP8406  25 m  1:53.77   
18  12  Malkan-Juvelin Felicia  2005  DANDERYD  BH1805  25 m  1:55.54   
19  190  Ridhagen Elma  2004  TYRESÖ SS  BS9804  25 m  1:55.82   
20  167  Cousins Clarhäll Saskia  2005  TYRESÖ SS  AS5605  25 m  1:56.24   
21  93  Bergström Matilda  2005  SKURU IK  AU9605  25 m  1:57.38   
22  Barkvall Rebecka  2007  DANDERYD  AK8807  25 m  1:57.43   
23  200  Söderqvist Alma  2003  TYRESÖ SS  BS7803  25 m  1:58.12   
24  78  Kristiansson Anna  2007  SALTSJÖB  AB5807  50 m  1:58.41   
25  43  Löfgren Anna  2005  JÄRFÄLLA S  AV4605  25 m  1:58.61   
26  36  Hjelm Alma  2005  JÄRFÄLLA S  BE6205  25 m  1:58.93   
27  107  Jalmert Tyra  2004  SKURU IK  BO2204  25 m  1:59.24   
28  98  Bäckström Linnea  2006  SKURU IK  AH8806  25 m  1:59.67   
29  80  Midby Laura  2006  SALTSJÖB  AG9806  25 m  2:01.28   
30  68  Carlsson Ebba  2005  SALTSJÖB  AG9805  25 m  2:04.07   
31  54  Weman Tilda  2005  JÄRFÄLLA S  BH8605  25 m  2:04.88   
32  115  Mårtensson Louise  2006  SKURU IK  AL6606  25 m  2:05.09   
33  29  Deutschmann Selma  2005  JÄRFÄLLA S  BE7805  25 m  2:06.60   
34  50  Skytt Isabelle  2005  JÄRFÄLLA S  BE4205  25 m  2:09.31   
35  181  Ledo Antunes Philippa  2004  TYRESÖ SS  BR7804  25 m  2:12.20   
36  101  Flykt-Rosén Iris  2007  SKURU IK  AC6607  25 m  2:16.89   
37  117  Nordgren Alexandra  2004  SKURU IK  BN6804  25 m  2:20.22   
38  90  Araskog Boel  2007  SKURU IK  AH9207  25 m  2:21.24   
39  108  Kosarian Trejos Mirand  2006  SKURU IK  AP9406  25 m  2:21.69   
40  Ehn Molly  2005  DANDERYD  BK3205  25 m     
41  25  Andersson Matilda  2004  JÄRFÄLLA S    25 m    EFT 
42  26  Andersson Rebecca  2006  JÄRFÄLLA S  AH7206  25 m     
43  27  Bengtsson Linn  2007  JÄRFÄLLA S  AB9207  25 m     
44  30  Ekman Nellie  2006  JÄRFÄLLA S  AH9206  25 m     
45  31  Elmquist Olivia  2007  JÄRFÄLLA S  AH2607  25 m     
46  38  Johansson Linnea  2007  JÄRFÄLLA S  AJ5807  25 m     
47  39  Larsson Olivia  2007  JÄRFÄLLA S  AH2807  25 m     
48  46  Ohlson Moa  2006  JÄRFÄLLA S  AW9406  25 m     
49  48  Sidén Bashouki Manya  2006  JÄRFÄLLA S  AH6206  25 m     
50  53  Watanabe Jessika  2006  JÄRFÄLLA S  AW3606  25 m     
51  57  Westring Ebba  2006  JÄRFÄLLA S  AK8406  25 m     
52  92  Belic Alice  2005  SKURU IK  AU7605  25 m     
53  123  Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m     
54  199  Söderlind Alicia  2005  TYRESÖ SS  AQ5805  25 m     
55  209  Berngrim Maja  2003  SS04  BR5403  25 m     
56  230  Selling Tilda  2003  SS04  BX4203  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  06:50 
 
13_S
Gren 13, 100m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
114  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  25 m  1:03.24   
20  Wickström Linus  2003  DANDERYD  AK8303  25 m  1:08.49   
122  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  1:13.09   
215  Fridsell Oskar  2003  SS04  AS7503  25 m  1:13.29   
14  Novacic Filip  2003  DANDERYD  AQ5703  25 m  1:13.42   
121  Sartor Gustav  2003  SKURU IK  AR8903  25 m  1:14.46   
166  Brunn Simon  2004  TYRESÖ SS  AH9704  25 m  1:15.01   
210  Brouzell Simon  2003  SS04  AX3103  25 m  1:18.79   
119  Poldahl Axel  2003  SKURU IK  AU2703  25 m  1:24.45   
10  18  Sundström Curstedt Erik  2005  DANDERYD  AN5905  25 m  1:25.63   
11  33  Halldin Adam  2004  JÄRFÄLLA S  AN2304  25 m  1:27.18   
12  91  Araskog Martin  2004  SKURU IK  AJ4704  25 m  1:29.31   
13  24  Abeyratne Jerren  2004  JÄRFÄLLA S  AB9304  25 m  1:29.74   
14  184  Lundvall Love  2004  TYRESÖ SS  AK8504  25 m  1:34.70   
15  96  Bränström Manfred  2005  SKURU IK  AI6705  25 m  1:37.55   
16  47  Parsa Arvin  2006  JÄRFÄLLA S  AB7106  25 m  1:37.85   
17  41  Ljungström Victor  2005  JÄRFÄLLA S  AN0505  25 m  1:38.78   
18  110  Lanestrand Mikael  2005  SKURU IK  AI7705  25 m  1:41.64   
19  95  Bränström Eskil  2006  SKURU IK  AE3506  50 m  1:41.77   
20  32  Erneholm William  2006  JÄRFÄLLA S  AD5506  25 m  1:45.96   
21  40  Lind Anton  2006  JÄRFÄLLA S  AB1906  25 m  1:46.22   
22  192  Ringbom Max  2005  TYRESÖ SS  AJ9705  25 m  1:47.39   
23  51  Strand Axel  2006  JÄRFÄLLA S  AE7706  25 m  1:49.22   
24  113  Malmfors Isak  2005  SKURU IK  AI8705  25 m  1:50.45   
25  111  Lekander Gabriel  2005  SKURU IK  AO6505  25 m  2:08.16   
26  Gvozdev Leon  2004  DANDERYD  AV7104  25 m     
27  15  Poehler Benjamin  2005  DANDERYD  AN7905  25 m     
28  17  Salamon Aron Leon  2006  DANDERYD  AL2706  25 m     
29  37  Israelsson Henry  2006  JÄRFÄLLA S  AK9706  25 m     
30  42  Löf Martin  2008  JÄRFÄLLA S    25 m     
31  44  Mustefa Bilal  2004  JÄRFÄLLA S    25 m     
32  52  Söderberg Simon  2006  JÄRFÄLLA S  AE9706  25 m     
33  77  Hvenmark Ivan  2006  SALTSJÖB  AI4706  25 m     
34  85  Stenport Emil  2007  SALTSJÖB  AB3107  25 m     
35  103  Haner Albin  2005  SKURU IK  AR0705  25 m     
36  169  Dahlstedt Simon  2005  TYRESÖ SS  AP1105  25 m     
37  179  Kanth Anton  2004  TYRESÖ SS  AV8304  25 m     
38  242  Alsered Fällman Emil  2006  JÄRFÄLLA S    25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  06:50 
 
14_S
Gren 14, 100m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
223  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  1:05.47   
191  Ringbom Matilda  2003  TYRESÖ SS  AX6803  25 m  1:08.30   
163  Angerfelt Tea  2004  TYRESÖ SS  AJ7404  25 m  1:08.51   
211  Candelius Lisa  2003  SS04  AT9803  25 m  1:09.57   
Blomqvist Louise  2004  DANDERYD  BD2204  25 m  1:14.66   
13  Montan Sofia  2004  DANDERYD  BJ2804  25 m  1:14.93   
225  Montes Elvira  2004  SS04  AS3804  25 m  1:15.46   
204  Törnqvist Ella  2003  TYRESÖ SS  AQ1603  50 m  1:16.76   
202  Tottie-Håkansson Filippa  2003  TYRESÖ SS  AX9803  25 m  1:17.74   
10  182  Lindholm Emelie  2003  TYRESÖ SS  AL6403  25 m  1:18.75   
11  Bergenstein Fransson Elina  2004  DANDERYD  BJ7604  50 m  1:19.84   
12  221  Long Emilia  2004  SS04  AO0204  25 m  1:20.55   
13  82  Neuman Filippa  2004  SALTSJÖB  AP4204  25 m  1:21.26   
14  209  Berngrim Maja  2003  SS04  BR5403  50 m  1:21.27   
15  239  Vicente Amanda  2003  TYRESÖ SS  AL5403  25 m  1:21.60  EFT 
16  118  Persson Isabelle  2004  SKURU IK  AC7604  25 m  1:22.62   
17  213  Darvish Adéla  2003  SS04  BX0203  50 m  1:23.40   
18  193  Rybring Hanna  2004  TYRESÖ SS  AX4404  25 m  1:24.66   
19  171  Fürst Hanna  2004  TYRESÖ SS  AX0404  25 m  1:24.73   
20  205  Wallman Frida  2005  TYRESÖ SS  AQ6405  25 m  1:25.43   
21  56  Westberg Jessika  2003  JÄRFÄLLA S  AZ7803  50 m  1:25.96   
22  89  Almgren Mathilda  2005  SKURU IK  AD1805  50 m  1:26.40   
23  120  Read Melody  2005  SKURU IK  AU8605  25 m  1:26.50   
24  123  Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m  1:27.00   
25  112  Lidell Emma  2005  SKURU IK  BB8805  25 m  1:27.18   
26  180  Karlsson Bertoli Emilia  2005  TYRESÖ SS  AW9405  25 m  1:27.42   
27  102  Furingsten Alva  2006  SKURU IK  AH5806  25 m  1:27.82   
28  222  Lumby Jessen Benedicte  2003  SS04  BW5403  25 m  1:28.30   
29  93  Bergström Matilda  2005  SKURU IK  AU9605  25 m  1:28.47   
30  55  Westberg Isabella  2007  JÄRFÄLLA S  AC1207  50 m  1:29.11   
31  173  Hedman Ebba  2003  TYRESÖ SS  BL3203  25 m  1:29.95   
32  230  Selling Tilda  2003  SS04  BX4203  25 m  1:30.74   
33  219  Klang Fornehed Gabriella  2003  SS04  BO2403  25 m  1:30.98   
34  71  Dahlén Cornelia  2004  SALTSJÖB  AX1404  25 m  1:31.49   
35  68  Carlsson Ebba  2005  SALTSJÖB  AG9805  25 m  1:31.58   
36  200  Söderqvist Alma  2003  TYRESÖ SS  BS7803  25 m  1:35.22   
37  115  Mårtensson Louise  2006  SKURU IK  AL6606  25 m  1:35.70   
38  98  Bäckström Linnea  2006  SKURU IK  AH8806  25 m  1:35.84   
39  12  Malkan-Juvelin Felicia  2005  DANDERYD  BH1805  25 m  1:37.25   
40  Hammargren Wilma  2005  DANDERYD  BH0805  25 m  1:38.11   
41  78  Kristiansson Anna  2007  SALTSJÖB  AB5807  25 m  1:38.28   
42  16  Rosander Ebba  2005  DANDERYD  BH9605  25 m  1:38.39   
43  117  Nordgren Alexandra  2004  SKURU IK  BN6804  25 m  1:38.86   
44  36  Hjelm Alma  2005  JÄRFÄLLA S  BE6205  25 m  1:39.49   
45  28  Bergman Linn  2005  JÄRFÄLLA S  AO9805  25 m  1:40.26   
46  27  Bengtsson Linn  2007  JÄRFÄLLA S  AB9207  25 m  1:41.07   
47  107  Jalmert Tyra  2004  SKURU IK  BO2204  25 m  1:41.34   
48  43  Löfgren Anna  2005  JÄRFÄLLA S  AV4605  25 m  1:41.90   
49  92  Belic Alice  2005  SKURU IK  AU7605  25 m  1:42.92   
50  30  Ekman Nellie  2006  JÄRFÄLLA S  AH9206  25 m  1:44.56   
51  106  Hägbom Tilda  2005  SKURU IK  AI5205  25 m  1:44.86   
52  48  Sidén Bashouki Manya  2006  JÄRFÄLLA S  AH6206  25 m  1:47.10   
53  Ehn Molly  2005  DANDERYD  BK3205  25 m  1:49.49   
54  108  Kosarian Trejos Mirand  2006  SKURU IK  AP9406  25 m  1:49.82   
55  50  Skytt Isabelle  2005  JÄRFÄLLA S  BE4205  25 m  1:54.72   
56  29  Deutschmann Selma  2005  JÄRFÄLLA S  BE7805  25 m  1:56.25   
57  176  Jaksetic Mimmi  2005  TYRESÖ SS  BB9605  25 m  1:58.80   
58  54  Weman Tilda  2005  JÄRFÄLLA S  BH8605  25 m  1:59.15   
59  90  Araskog Boel  2007  SKURU IK  AH9207  25 m  2:02.63   
60  Barkvall Rebecka  2007  DANDERYD  AK8807  25 m     
61  25  Andersson Matilda  2004  JÄRFÄLLA S    25 m     
62  26  Andersson Rebecca  2006  JÄRFÄLLA S  AH7206  25 m     
63  31  Elmquist Olivia  2007  JÄRFÄLLA S  AH2607  25 m     
64  34  Hansen Sara  2007  JÄRFÄLLA S  AH9607  25 m     
65  35  Henriksson Kajsa  2007  JÄRFÄLLA S  AH4807  25 m     
66  38  Johansson Linnea  2007  JÄRFÄLLA S  AJ5807  25 m     
67  39  Larsson Olivia  2007  JÄRFÄLLA S  AH2807  25 m     
68  53  Watanabe Jessika  2006  JÄRFÄLLA S  AW3606  25 m     
69  57  Westring Ebba  2006  JÄRFÄLLA S  AK8406  25 m     
70  64  Björkholm Linnea  2008  SALTSJÖB  AD7408  25 m     
71  76  Hilbers Larsen Elvira  2007  SALTSJÖB  AK4207  25 m     
72  79  Löwenthal Sophie  2007  SALTSJÖB  AM3607  25 m     
73  80  Midby Laura  2006  SALTSJÖB  AG9806  25 m     
74  86  Winblad Lilly  2007  SALTSJÖB  AK5207  25 m     
75  94  Blomqvist Alice  2006  SKURU IK  BB7606  25 m     
76  101  Flykt-Rosén Iris  2007  SKURU IK  AC6607  25 m     
77  109  Kovacs Nora  2006  SKURU IK  AP8406  25 m     
78  167  Cousins Clarhäll Saskia  2005  TYRESÖ SS  AS5605  25 m     
79  181  Ledo Antunes Philippa  2004  TYRESÖ SS  BR7804  25 m     
80  190  Ridhagen Elma  2004  TYRESÖ SS  BS9804  25 m     
81  199  Söderlind Alicia  2005  TYRESÖ SS  AQ5805  25 m     
82  227  Preste Sofia  2003  SS04  CA7403  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  06:50 
 
16_S
Gren 16, 4X100m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
240  Tyresö SS Damer [2003]  2003  TYRESÖ SS    25 m  4:53.30  EFT 
87  Saltsjöb Damer [2004] 1  2004  SALTSJÖB    25 m  6:02.61   
22  Danderyd Damer [2003]  2003  DANDERYD    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  06:50 
 
17_S
Gren 17, 4X50m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
62  Järfälla S Herrar Lag 1  2006  JÄRFÄLLA S    25 m  2:34.43   
127  Skuru Ik Herrar Lag 3  2005  SKURU IK    25 m  2:54.92   
63  Järfälla S Herrar Lag 2  2005  JÄRFÄLLA S    25 m  2:59.88   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  06:50 
 
18_S
Gren 18, 4X50m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
125  Skuru Ik Damer Lag 5  2005  SKURU IK    25 m  2:28.08   
58  Järfälla S Damer Lag 1  2006  JÄRFÄLLA S    25 m  2:35.37   
126  Skuru Ik Damer Lag 6  2005  SKURU IK    25 m  2:41.92   
241  Tyresö SS Damer [2005]  2005  TYRESÖ SS    25 m  2:42.49  EFT 
59  Järfälla S Damer Lag 2  2006  JÄRFÄLLA S    25 m  2:59.38   
61  Järfälla S Damer Lag 3  2006  JÄRFÄLLA S    25 m  3:12.99   
88  Saltsjöb Damer [2005]  2005  SALTSJÖB    25 m  4:00.76   
23  Danderyd Damer [2005]  2005  DANDERYD    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  06:50 
 
201_S
Gren 201, 200m Frisim Damer 
 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
161  Klasson Carin  1995  SÖDERTÖRN  BB4695  25 m  2:04.69   
142  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  25 m  2:11.24   
143  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  25 m  2:16.32   
132  Eklöf Klara  2002  SKK  AH2202  25 m  2:18.81   
72  Ericsson Louise  2001  SALTSJÖB  AN8601  25 m  2:19.15   
73  Gipperth Linnea  2003  SALTSJÖB  AA6403  25 m  2:22.36   
128  Alte Klara  2002  SKK  AX1602  50 m  2:24.85   
104  Hansson Tora  2002  SKURU IK  AW6802  25 m  2:27.26   
66  Burmeister Mira  2003  SALTSJÖB  AD8803  25 m  2:28.01   
10  153  Tibblin Wahnberg Liv  2002  SKK  AX5602  50 m  2:28.50   
11  65  Boij Du Rietz Thea  2002  SALTSJÖB  AC9602  25 m  2:28.69   
12  224  Mitrovic Andrea  2002  SS04  BC7802  25 m  2:36.98   
13  67  Busck Mimmi  2001  SALTSJÖB  AH0601  25 m  2:37.56   
14  69  Cyrus Alma  2003  SALTSJÖB  AN4603  25 m  2:39.96   
15  124  Östlund Olivia  2003  SKURU IK  AZ9203  25 m  2:40.57   
16  105  Hjalt Klara  2003  SKURU IK  BL4603  25 m  2:43.07   
17  231  Sterling Naomi  2002  SS04  BN1402  50 m  2:44.35   
18  156  Werme Anna  2003  SKK  BB3603  25 m  2:46.19   
19  140  Kärvestedt Sara  2003  SKK  AO0403  25 m  2:46.93   
20  97  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  2:47.62   
21  218  Karls Sofia  2002  SS04  AH7202  25 m  2:49.74   
22  116  Niska Söderqvist Lovisa  2004  SKURU IK  AX2804  50 m  2:51.17   
23  100  Edvinsson Ida  2004  SKURU IK  AE0804  25 m  3:08.81   
24  120  Read Melody  2005  SKURU IK  AU8605  25 m  3:29.09   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  12:51 
 
202_S
Gren 202, 200m Frisim Herrar 
 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
195  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  AK4599  25 m  1:57.93  EFT 
Hambraeus Joel  1998  DANDERYD  AL8198  25 m  2:01.00   
135  Gunneriusson Emil  2000  SKK  AJ4100  25 m  2:07.15   
189  Parsons Philip  1999  TYRESÖ SS  AJ8199  25 m  2:07.85   
160  Jändel Viktor  1996  SÖDERTÖRN  AV6196  25 m  2:09.66   
155  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  2:10.30   
137  Gustafsson Isak  2001  SKK  AA5901  25 m  2:10.65   
139  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  2:10.87   
226  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  25 m  2:11.15   
10  216  Jakobsson Leo  2002  SS04  AG4302  50 m  2:12.40   
11  208  Bentzer Philip  2001  SS04  AH6701  25 m  2:14.23   
12  84  Sjöqvist Gustav  2001  SALTSJÖB  AD2701  50 m  2:21.23   
13  114  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  25 m  2:24.97   
14  229  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  25 m  2:26.28   
15  Arvidsson Oskar  2002  DANDERYD  AN5902  25 m  2:28.54   
16  233  Falk Shane  2002  TYRESÖ SS  AP8502  25 m  2:28.73  EFT 
17  83  Neuman Rasmus  2002  SALTSJÖB  AI2302  25 m  2:30.02   
18  74  Hallenborg Arvid  2002  SALTSJÖB  AM1902  25 m  2:35.15   
19  19  Sundström Curstedt Johan  2002  DANDERYD  AT3902  25 m  2:37.51   
20  220  Larsson Marcus  2003  SS04  AM0903  50 m  2:39.95   
21  122  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  50 m  2:40.04   
22  121  Sartor Gustav  2003  SKURU IK  AR8903  25 m  2:44.57   
23  99  Bäckström Victor  2003  SKURU IK  AQ1303  25 m  2:48.16   
24  75  Hallenborg Axel  2004  SALTSJÖB  AO5504  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  12:51 
 
203_S
Gren 203, 100m Bröstsim Damer 
 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
142  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  25 m  1:21.51   
147  Segerström Nora  2002  SKK  BM0802  25 m  1:23.04   
159  Bothe Vinona  1999  SÖDERTÖRN  BN6899  25 m  1:23.06   
164  Back Sofie  1999  TYRESÖ SS  AU0699  25 m  1:24.62   
136  Gunneriusson Julia  2002  SKK  AX7402  25 m  1:25.30   
66  Burmeister Mira  2003  SALTSJÖB  AD8803  25 m  1:28.42   
130  Brunnberg Hilma  2003  SKK  BI0603  25 m  1:30.53   
165  Björkman Sofia  2002  TYRESÖ SS  AL8802  25 m  1:30.69   
188  Parsons Emma  2002  TYRESÖ SS  BF8802  50 m  1:33.95   
10  207  Öberg Wilma  2001  TYRESÖ SS  BG9201  25 m  1:37.59   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  12:51 
 
204_S
Gren 204, 100m Bröstsim Herrar 
 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
162  Andersson Christoffer  1994  TYRESÖ SS  AM3594  25 m  1:02.53   
158  Antlöv Filip  1998  SÖDERTÖRN  AE5998  25 m  1:06.58   
154  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  25 m  1:09.49   
183  Lindwall Algot  2002  TYRESÖ SS  AJ4102  25 m  1:11.68   
155  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  50 m  1:21.57   
152  Thörn Linus  2002  SKK  AN6102  25 m  1:21.86   
149  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  50 m  1:22.24   
141  Lundberg Otto  2003  SKK  AM8103  25 m  1:24.33   
83  Neuman Rasmus  2002  SALTSJÖB  AI2302  25 m  1:37.53   
10  233  Falk Shane  2002  TYRESÖ SS  AP8502  25 m  1:39.33  EFT 
11  81  Moshref Sahel  2001  SALTSJÖB  AR1501  50 m  1:43.94   
12  197  Styrenius Oskar  2002  TYRESÖ SS  AY4702  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  12:51 
 
205_S
Gren 205, 200m Ryggsim Damer 
 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
145  Reithner Hanna  2000  SKK  AJ7400  25 m  2:25.26   
232  Björkman Frida  1999  TYRESÖ SS  AU7499  25 m  2:29.25  EFT 
73  Gipperth Linnea  2003  SALTSJÖB  AA6403  50 m  2:30.04   
65  Boij Du Rietz Thea  2002  SALTSJÖB  AC9602  25 m  2:33.02   
72  Ericsson Louise  2001  SALTSJÖB  AN8601  25 m  2:35.75   
218  Karls Sofia  2002  SS04  AH7202  25 m  2:38.96   
157  Åsbrink Hanna  2002  SKK  AX4602  25 m  2:41.72   
224  Mitrovic Andrea  2002  SS04  BC7802  25 m  2:49.95   
214  Edlundh Jessica  2002  SS04  BC3402  25 m  2:54.38   
10  156  Werme Anna  2003  SKK  BB3603  25 m  2:57.36   
11  211  Candelius Lisa  2003  SS04  AT9803  25 m  3:00.46   
12  124  Östlund Olivia  2003  SKURU IK  AZ9203  25 m  3:00.50   
13  120  Read Melody  2005  SKURU IK  AU8605  25 m  3:23.65   
14  100  Edvinsson Ida  2004  SKURU IK  AE0804  25 m  3:39.57   
15  187  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  12:51 
 
206_S
Gren 206, 200m Ryggsim Herrar 
 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
195  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  AK4599  25 m  2:03.67   
137  Gustafsson Isak  2001  SKK  AA5901  25 m  2:21.34   
208  Bentzer Philip  2001  SS04  AH6701  25 m  2:32.67   
146  Reithner Otto  2003  SKK  AE4303  25 m  2:34.28   
216  Jakobsson Leo  2002  SS04  AG4302  25 m  2:35.37   
229  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  50 m  2:48.78   
74  Hallenborg Arvid  2002  SALTSJÖB  AM1902  25 m  2:50.61   
114  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  25 m  3:01.12   
122  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  3:10.69   
10  99  Bäckström Victor  2003  SKURU IK  AQ1303  25 m  3:22.39   
11  220  Larsson Marcus  2003  SS04  AM0903  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  12:51 
 
207_S
Gren 207, 100m Fjärilsim Damer 
 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
161  Klasson Carin  1995  SÖDERTÖRN  BB4695  25 m  1:04.55   
143  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  25 m  1:06.13   
148  Selander Siri  1999  SKK  AU1899  25 m  1:07.38   
142  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  25 m  1:08.22   
134  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  1:10.26   
132  Eklöf Klara  2002  SKK  AH2202  25 m  1:11.03   
131  Danielsson Victoria  2002  SKK  BP6802  25 m  1:13.76   
218  Karls Sofia  2002  SS04  AH7202  25 m  1:15.76   
157  Åsbrink Hanna  2002  SKK  AX4602  50 m  1:17.72   
10  66  Burmeister Mira  2003  SALTSJÖB  AD8803  25 m  1:18.30   
11  153  Tibblin Wahnberg Liv  2002  SKK  AX5602  50 m  1:18.53   
12  133  Engelgren Ella  2004  SKK  AM9804  25 m  1:25.10   
13  196  Stråhle Emma  2002  TYRESÖ SS  AI4802  50 m  1:26.50   
14  136  Gunneriusson Julia  2002  SKK  AX7402  25 m  1:27.43   
15  228  Reiman Alexandra  2002  SS04  BS9602  50 m  1:30.43   
16  140  Kärvestedt Sara  2003  SKK  AO0403  25 m  1:32.81   
17  231  Sterling Naomi  2002  SS04  BN1402  50 m  1:38.47   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  12:51 
 
208_S
Gren 208, 100m Fjärilsim Herrar 
 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
144  Peterson Lukas  1998  SKK  AG8198  25 m  58.15   
158  Antlöv Filip  1998  SÖDERTÖRN  AE5998  25 m  1:00.72   
235  Redelius Daniel  2000  TYRESÖ SS  AT7300  25 m  1:02.31  EFT 
226  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  25 m  1:04.02   
139  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  1:04.05   
234  Norman Oscar  1999  TYRESÖ SS  AK5599  25 m  1:06.03  EFT 
149  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  50 m  1:07.29   
216  Jakobsson Leo  2002  SS04  AG4302  50 m  1:07.90   
160  Jändel Viktor  1996  SÖDERTÖRN  AV6196  25 m  1:07.97   
10  237  Steinholtz Niklas  2000  TYRESÖ SS  AK4100  25 m  1:09.65  EFT 
11  185  Lundwall Tim  2001  TYRESÖ SS  AP7301  25 m  1:11.50   
12  183  Lindwall Algot  2002  TYRESÖ SS  AJ4102  25 m  1:14.15   
13  168  Dahlin Oliver  2002  TYRESÖ SS  AV8502  50 m  1:19.02   
14  233  Falk Shane  2002  TYRESÖ SS  AP8502  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  12:51 
 
209_S
Gren 209, 400m Medley Damer 
 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
191  Ringbom Matilda  2003  TYRESÖ SS  AX6803  50 m  6:13.98   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  12:51 
 
210_S
Gren 210, 400m Medley Herrar 
 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
129  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  25 m  4:54.96   
137  Gustafsson Isak  2001  SKK  AA5901  25 m  5:10.22   
155  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  5:26.64   
229  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  25 m  5:40.74   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  12:51 
 
211_S
Gren 211, 100m Frisim Damer 
 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
174  Härmat Linda  1996  TYRESÖ SS  AR6296  25 m  59.51   
142  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  25 m  1:00.47   
186  Olsson Sara  1999  TYRESÖ SS  AR6899  50 m  1:01.26   
145  Reithner Hanna  2000  SKK  AJ7400  25 m  1:01.98   
150  Skarin Saga  2000  SKK  AP3400  25 m  1:02.34   
148  Selander Siri  1999  SKK  AU1899  25 m  1:03.66   
236  Sköld Vera  2001  TYRESÖ SS  AT2401  25 m  1:04.28  EFT 
232  Björkman Frida  1999  TYRESÖ SS  AU7499  25 m  1:04.51  EFT 
72  Ericsson Louise  2001  SALTSJÖB  AN8601  25 m  1:05.83   
10  73  Gipperth Linnea  2003  SALTSJÖB  AA6403  50 m  1:05.83   
11  65  Boij Du Rietz Thea  2002  SALTSJÖB  AC9602  25 m  1:05.91   
12  138  Gustafsson Rebecca  2003  SKK  AB5203  50 m  1:05.98   
13  238  Wenell Petronella  2001  TYRESÖ SS  AZ3401  25 m  1:06.81  EFT 
14  131  Danielsson Victoria  2002  SKK  BP6802  25 m  1:06.83   
15  164  Back Sofie  1999  TYRESÖ SS  AU0699  25 m  1:07.12   
16  128  Alte Klara  2002  SKK  AX1602  25 m  1:07.22   
17  153  Tibblin Wahnberg Liv  2002  SKK  AX5602  25 m  1:07.70   
18  66  Burmeister Mira  2003  SALTSJÖB  AD8803  25 m  1:07.71   
19  147  Segerström Nora  2002  SKK  BM0802  25 m  1:09.52   
20  224  Mitrovic Andrea  2002  SS04  BC7802  25 m  1:09.99   
21  196  Stråhle Emma  2002  TYRESÖ SS  AI4802  25 m  1:10.13   
22  133  Engelgren Ella  2004  SKK  AM9804  25 m  1:11.24   
23  67  Busck Mimmi  2001  SALTSJÖB  AH0601  25 m  1:11.33   
24  207  Öberg Wilma  2001  TYRESÖ SS  BG9201  25 m  1:11.98   
25  69  Cyrus Alma  2003  SALTSJÖB  AN4603  25 m  1:12.93   
26  231  Sterling Naomi  2002  SS04  BN1402  50 m  1:13.44   
27  214  Edlundh Jessica  2002  SS04  BC3402  25 m  1:13.61   
28  11  Lindbom Tova  2002  DANDERYD  BV8802  25 m  1:15.76   
29  188  Parsons Emma  2002  TYRESÖ SS  BF8802  50 m  1:16.58   
30  140  Kärvestedt Sara  2003  SKK  AO0403  25 m  1:16.84   
31  206  Öberg Sandra  2001  TYRESÖ SS  BG0401  25 m  1:16.87   
32  156  Werme Anna  2003  SKK  BB3603  25 m  1:17.95   
33  130  Brunnberg Hilma  2003  SKK  BI0603  50 m  1:18.01   
34  201  Taxén Martina  2001  TYRESÖ SS  AT1401  25 m  1:18.17   
35  10  Ingels Tilde  2002  DANDERYD  BW1602  25 m  1:22.26   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  12:51 
 
212_S
Gren 212, 100m Frisim Herrar 
 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
195  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  AK4599  25 m  51.39   
Hambraeus Joel  1998  DANDERYD  AL8198  25 m  55.20   
21  Willberg Carl-Åke  1998  DANDERYD  AG1398  25 m  55.21   
189  Parsons Philip  1999  TYRESÖ SS  AJ8199  25 m  56.90   
234  Norman Oscar  1999  TYRESÖ SS  AK5599  25 m  57.99  EFT 
235  Redelius Daniel  2000  TYRESÖ SS  AT7300  25 m  58.27  EFT 
135  Gunneriusson Emil  2000  SKK  AJ4100  25 m  58.37   
155  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  58.52   
160  Jändel Viktor  1996  SÖDERTÖRN  AV6196  25 m  58.92   
10  149  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  25 m  59.15   
11  208  Bentzer Philip  2001  SS04  AH6701  25 m  1:01.29   
12  237  Steinholtz Niklas  2000  TYRESÖ SS  AK4100  25 m  1:02.03  EFT 
13  183  Lindwall Algot  2002  TYRESÖ SS  AJ4102  25 m  1:02.25   
14  233  Falk Shane  2002  TYRESÖ SS  AP8502  25 m  1:04.72  EFT 
15  203  Törnqvist Elias  1999  TYRESÖ SS  AL8999  25 m  1:05.51   
16  84  Sjöqvist Gustav  2001  SALTSJÖB  AD2701  50 m  1:05.78   
17  185  Lundwall Tim  2001  TYRESÖ SS  AP7301  25 m  1:06.43   
18  146  Reithner Otto  2003  SKK  AE4303  25 m  1:06.63   
19  141  Lundberg Otto  2003  SKK  AM8103  25 m  1:07.32   
20  83  Neuman Rasmus  2002  SALTSJÖB  AI2302  25 m  1:08.00   
21  74  Hallenborg Arvid  2002  SALTSJÖB  AM1902  50 m  1:08.72   
22  168  Dahlin Oliver  2002  TYRESÖ SS  AV8502  50 m  1:09.53   
23  81  Moshref Sahel  2001  SALTSJÖB  AR1501  50 m  1:10.59   
24  19  Sundström Curstedt Johan  2002  DANDERYD  AT3902  25 m  1:10.62   
25  Arvidsson Oskar  2002  DANDERYD  AN5902  25 m  1:10.83   
26  220  Larsson Marcus  2003  SS04  AM0903  25 m  1:12.05   
27  70  Dahlberg Gustav  2002  SALTSJÖB  AQ4502  25 m  1:20.12   
28  75  Hallenborg Axel  2004  SALTSJÖB  AO5504  50 m  1:25.30   
29  197  Styrenius Oskar  2002  TYRESÖ SS  AY4702  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  12:51 
 
213_S
Gren 213, 200m Bröstsim Damer 
 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
134  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  2:49.63   
159  Bothe Vinona  1999  SÖDERTÖRN  BN6899  25 m  3:01.21   
136  Gunneriusson Julia  2002  SKK  AX7402  25 m  3:01.29   
104  Hansson Tora  2002  SKURU IK  AW6802  25 m  3:01.90   
66  Burmeister Mira  2003  SALTSJÖB  AD8803  25 m  3:11.16   
165  Björkman Sofia  2002  TYRESÖ SS  AL8802  25 m  3:12.98   
202  Tottie-Håkansson Filippa  2003  TYRESÖ SS  AX9803  25 m  3:25.64   
97  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  3:40.49   
105  Hjalt Klara  2003  SKURU IK  BL4603  25 m     
10  147  Segerström Nora  2002  SKK  BM0802  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  12:51 
 
214_S
Gren 214, 200m Bröstsim Herrar 
 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
162  Andersson Christoffer  1994  TYRESÖ SS  AM3594  25 m  2:16.04   
158  Antlöv Filip  1998  SÖDERTÖRN  AE5998  25 m  2:23.73   
154  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  25 m  2:35.18   
226  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  50 m  2:46.23   
229  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  25 m  2:56.51   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  12:51 
 
215_S
Gren 215, 100m Ryggsim Damer 
 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
187  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  50 m  1:07.65   
232  Björkman Frida  1999  TYRESÖ SS  AU7499  25 m  1:10.17  EFT 
65  Boij Du Rietz Thea  2002  SALTSJÖB  AC9602  25 m  1:10.69   
138  Gustafsson Rebecca  2003  SKK  AB5203  25 m  1:12.03   
73  Gipperth Linnea  2003  SALTSJÖB  AA6403  50 m  1:12.08   
72  Ericsson Louise  2001  SALTSJÖB  AN8601  25 m  1:14.12   
157  Åsbrink Hanna  2002  SKK  AX4602  25 m  1:15.55   
150  Skarin Saga  2000  SKK  AP3400  25 m  1:15.74   
238  Wenell Petronella  2001  TYRESÖ SS  AZ3401  25 m  1:16.84  EFT 
10  224  Mitrovic Andrea  2002  SS04  BC7802  25 m  1:19.21   
11  69  Cyrus Alma  2003  SALTSJÖB  AN4603  25 m  1:23.64   
12  67  Busck Mimmi  2001  SALTSJÖB  AH0601  25 m  1:26.09   
13  207  Öberg Wilma  2001  TYRESÖ SS  BG9201  25 m  1:26.98   
14  165  Björkman Sofia  2002  TYRESÖ SS  AL8802  25 m  1:28.12   
15  231  Sterling Naomi  2002  SS04  BN1402  50 m  1:28.59   
16  188  Parsons Emma  2002  TYRESÖ SS  BF8802  50 m  1:29.13   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  12:51 
 
216_S
Gren 216, 100m Ryggsim Herrar 
 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
195  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  AK4599  25 m  56.26   
21  Willberg Carl-Åke  1998  DANDERYD  AG1398  25 m  59.17   
189  Parsons Philip  1999  TYRESÖ SS  AJ8199  25 m  1:03.25   
137  Gustafsson Isak  2001  SKK  AA5901  25 m  1:05.54   
226  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  25 m  1:06.50   
208  Bentzer Philip  2001  SS04  AH6701  25 m  1:07.82   
183  Lindwall Algot  2002  TYRESÖ SS  AJ4102  25 m  1:11.28   
146  Reithner Otto  2003  SKK  AE4303  25 m  1:12.59   
216  Jakobsson Leo  2002  SS04  AG4302  25 m  1:12.79   
10  203  Törnqvist Elias  1999  TYRESÖ SS  AL8999  25 m  1:13.75   
11  233  Falk Shane  2002  TYRESÖ SS  AP8502  25 m  1:18.07  EFT 
12  141  Lundberg Otto  2003  SKK  AM8103  25 m  1:18.97   
13  74  Hallenborg Arvid  2002  SALTSJÖB  AM1902  25 m  1:19.50   
14  84  Sjöqvist Gustav  2001  SALTSJÖB  AD2701  25 m  1:19.85   
15  168  Dahlin Oliver  2002  TYRESÖ SS  AV8502  25 m  1:21.14   
16  83  Neuman Rasmus  2002  SALTSJÖB  AI2302  25 m  1:23.67   
17  70  Dahlberg Gustav  2002  SALTSJÖB  AQ4502  25 m  1:28.19   
18  75  Hallenborg Axel  2004  SALTSJÖB  AO5504  50 m  1:36.33   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  12:51 
 
217_S
Gren 217, 200m Fjärilsim Damer 
 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
161  Klasson Carin  1995  SÖDERTÖRN  BB4695  25 m  2:18.72   
223  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  2:51.26   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  12:51 
 
218_S
Gren 218, 200m Fjärilsim Herrar 
 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
139  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  2:25.85   
152  Thörn Linus  2002  SKK  AN6102  25 m  2:37.47   
185  Lundwall Tim  2001  TYRESÖ SS  AP7301  25 m  2:47.94   
220  Larsson Marcus  2003  SS04  AM0903  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  12:51 
 
219_S
Gren 219, 200m Medley Damer 
 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
143  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  25 m  2:30.71   
131  Danielsson Victoria  2002  SKK  BP6802  25 m  2:46.91   
238  Wenell Petronella  2001  TYRESÖ SS  AZ3401  25 m  2:48.56  EFT 
128  Alte Klara  2002  SKK  AX1602  25 m  2:48.95   
218  Karls Sofia  2002  SS04  AH7202  25 m  2:49.16   
153  Tibblin Wahnberg Liv  2002  SKK  AX5602  25 m  2:49.49   
104  Hansson Tora  2002  SKURU IK  AW6802  25 m  2:50.59   
191  Ringbom Matilda  2003  TYRESÖ SS  AX6803  50 m  2:52.03   
133  Engelgren Ella  2004  SKK  AM9804  25 m  2:57.82   
10  196  Stråhle Emma  2002  TYRESÖ SS  AI4802  25 m  2:59.33   
11  214  Edlundh Jessica  2002  SS04  BC3402  25 m  3:02.44   
12  186  Olsson Sara  1999  TYRESÖ SS  AR6899  25 m  3:02.63   
13  228  Reiman Alexandra  2002  SS04  BS9602  25 m  3:02.86   
14  69  Cyrus Alma  2003  SALTSJÖB  AN4603  25 m  3:04.42   
15  124  Östlund Olivia  2003  SKURU IK  AZ9203  25 m  3:08.36   
16  207  Öberg Wilma  2001  TYRESÖ SS  BG9201  25 m  3:09.49   
17  105  Hjalt Klara  2003  SKURU IK  BL4603  25 m  3:10.59   
18  130  Brunnberg Hilma  2003  SKK  BI0603  50 m  3:12.30   
19  97  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  3:16.48   
20  116  Niska Söderqvist Lovisa  2004  SKURU IK  AX2804  50 m  3:18.57   
21  100  Edvinsson Ida  2004  SKURU IK  AE0804  25 m  4:05.86   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  12:51 
 
220_S
Gren 220, 200m Medley Herrar 
 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Hambraeus Joel  1998  DANDERYD  AL8198  25 m  2:12.01   
154  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  25 m  2:20.03   
226  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  25 m  2:22.15   
137  Gustafsson Isak  2001  SKK  AA5901  25 m  2:23.57   
183  Lindwall Algot  2002  TYRESÖ SS  AJ4102  25 m  2:31.02   
216  Jakobsson Leo  2002  SS04  AG4302  50 m  2:31.75   
229  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  25 m  2:37.25   
208  Bentzer Philip  2001  SS04  AH6701  25 m  2:39.12   
114  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  25 m  2:39.40   
10  141  Lundberg Otto  2003  SKK  AM8103  25 m  2:41.36   
11  84  Sjöqvist Gustav  2001  SALTSJÖB  AD2701  25 m  2:54.67   
12  168  Dahlin Oliver  2002  TYRESÖ SS  AV8502  50 m  2:56.02   
13  74  Hallenborg Arvid  2002  SALTSJÖB  AM1902  50 m  2:58.60   
14  121  Sartor Gustav  2003  SKURU IK  AR8903  25 m  3:05.35   
15  99  Bäckström Victor  2003  SKURU IK  AQ1303  25 m  3:06.29   
16  19  Sundström Curstedt Johan  2002  DANDERYD  AT3902  50 m  3:07.50   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  12:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner