2020-05-29   10:29:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Septemberssim Knatte + Septembersim

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 14
Heatlista 
 
  Tävling  Septembersim Knatte + Senior    Utskriftsdatum  24 september 2016   
  Tävlingsort  Tyresö    Utskriftstid  09:59   
  Arrangör  Tyresö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 september 2016         
 
 
 
Gren 14, 100m Frisim Damer  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
86  Lilly Winblad  2007  AK5207  SALTSJÖB    25m   
181  Philippa Ledo Antunes  2004  BR7804  TYRESÖ SS    25m   
64  Linnea Björkholm  2008  AD7408  SALTSJÖB    25m   
34  Sara Hansen  2007  AH9607  JÄRFÄLLA S    25m   
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
79  Sophie Löwenthal  2007  AM3607  SALTSJÖB    25m   
26  Rebecca Andersson  2006  AH7206  JÄRFÄLLA S    25m   
227  Sofia Preste  2003  CA7403  SS04    25m   
Rebecka Barkvall  2007  AK8807  DANDERYD    25m   
199  Alicia Söderlind  2005  AQ5805  TYRESÖ SS    25m   
167  Saskia Cousins Clarhäll  2005  AS5605  TYRESÖ SS    25m   
57  Ebba Westring  2006  AK8406  JÄRFÄLLA S    25m   
109  Nora Kovacs  2006  AP8406  SKURU IK    25m   

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
38  Linnea Johansson  2007  AJ5807  JÄRFÄLLA S    25m   
190  Elma Ridhagen  2004  BS9804  TYRESÖ SS    25m   
31  Olivia Elmquist  2007  AH2607  JÄRFÄLLA S    25m   
176  Mimmi Jaksetic  2005  BB9605  TYRESÖ SS    25m  1:58.80 
54  Tilda Weman  2005  BH8605  JÄRFÄLLA S    25m  1:59.15 
53  Jessika Watanabe  2006  AW3606  JÄRFÄLLA S    25m   
35  Kajsa Henriksson  2007  AH4807  JÄRFÄLLA S    25m   
80  Laura Midby  2006  AG9806  SALTSJÖB    25m   

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Molly Ehn  2005  BK3205  DANDERYD    25m  1:49.49 
106  Tilda Hägbom  2005  AI5205  SKURU IK    25m  1:44.86 
43  Anna Löfgren  2005  AV4605  JÄRFÄLLA S    25m  1:41.90 
27  Linn Bengtsson  2007  AB9207  JÄRFÄLLA S    25m  1:41.07 
107  Tyra Jalmert  2004  BO2204  SKURU IK    25m  1:41.34 
30  Nellie Ekman  2006  AH9206  JÄRFÄLLA S    25m  1:44.56 
48  Manya Sidén Bashouki  2006  AH6206  JÄRFÄLLA S    25m  1:47.10 
50  Isabelle Skytt  2005  BE4205  JÄRFÄLLA S    25m  1:54.72 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
117  Alexandra Nordgren  2004  BN6804  SKURU IK    25m  1:38.86 
Wilma Hammargren  2005  BH0805  DANDERYD    25m  1:38.11 
115  Louise Mårtensson  2006  AL6606  SKURU IK    25m  1:35.70 
71  Cornelia Dahlén  2004  AX1404  SALTSJÖB    25m  1:31.49 
68  Ebba Carlsson  2005  AG9805  SALTSJÖB    25m  1:31.58 
12  Felicia Malkan-Juvelin  2005  BH1805  DANDERYD    25m  1:37.25 
78  Anna Kristiansson  2007  AB5807  SALTSJÖB    25m  1:38.28 
36  Alma Hjelm  2005  BE6205  JÄRFÄLLA S    25m  1:39.49 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
230  Tilda Selling  2003  BX4203  SS04    25m  1:30.74 
55  Isabella Westberg  2007  AC1207  JÄRFÄLLA S    50m  1:29.11 
222  Benedicte Lumby Jessen  2003  BW5403  SS04    25m  1:28.30 
180  Emilia Karlsson Bertoli  2005  AW9405  TYRESÖ SS    25m  1:27.42 
102  Alva Furingsten  2006  AH5806  SKURU IK    25m  1:27.82 
93  Matilda Bergström  2005  AU9605  SKURU IK    25m  1:28.47 
173  Ebba Hedman  2003  BL3203  TYRESÖ SS    25m  1:29.95 
219  Gabriella Klang Fornehed  2003  BO2403  SS04    25m  1:30.98 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
123  Wilma Åhlen  2005  AO8205  SKURU IK    25m  1:27.00 
56  Jessika Westberg  2003  AZ7803  JÄRFÄLLA S    50m  1:25.96 
171  Hanna Fürst  2004  AX0404  TYRESÖ SS    25m  1:24.73 
213  Adéla Darvish  2003  BX0203  SS04    50m  1:23.40 
193  Hanna Rybring  2004  AX4404  TYRESÖ SS    25m  1:24.66 
205  Frida Wallman  2005  AQ6405  TYRESÖ SS    25m  1:25.43 
120  Melody Read  2005  AU8605  SKURU IK    25m  1:26.50 
112  Emma Lidell  2005  BB8805  SKURU IK    25m  1:27.18 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
239  Amanda Vicente  2003  AL5403  TYRESÖ SS    25m  1:21.60 
82  Filippa Neuman  2004  AP4204  SALTSJÖB    25m  1:21.26 
Elina Bergenstein Fransson  2004  BJ7604  DANDERYD    50m  1:19.84 
202  Filippa Tottie-Håkansson  2003  AX9803  TYRESÖ SS    25m  1:17.74 
182  Emelie Lindholm  2003  AL6403  TYRESÖ SS    25m  1:18.75 
221  Emilia Long  2004  AO0204  SS04    25m  1:20.55 
209  Maja Berngrim  2003  BR5403  SS04    50m  1:21.27 
118  Isabelle Persson  2004  AC7604  SKURU IK    25m  1:22.62 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
225  Elvira Montes  2004  AS3804  SS04    25m  1:15.46 
Louise Blomqvist  2004  BD2204  DANDERYD    25m  1:14.66 
163  Tea Angerfelt  2004  AJ7404  TYRESÖ SS    25m  1:08.51 
223  Emma Lundmark  2003  AT1803  SS04    25m  1:05.47 
191  Matilda Ringbom  2003  AX6803  TYRESÖ SS    25m  1:08.30 
211  Lisa Candelius  2003  AT9803  SS04    25m  1:09.57 
13  Sofia Montan  2004  BJ2804  DANDERYD    25m  1:14.93 
204  Ella Törnqvist  2003  AQ1603  TYRESÖ SS    50m  1:16.76 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  09:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner