Startliste for Regionsmesterskab Nordsjælland Årgang
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 28
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaberne 2016 |
|
Udskriftsdato |
06 november 2016 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
08:55 |
|
|
Arrangør |
Gladsaxe |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 november 2016 |
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer |
Finaler (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
181 |
3 |
Thorbjørn Jari Ikkala |
2002 |
0207AI |
HILLERØD |
|
25m |
1:41.78 |
249 |
4 |
Mads Naver |
2004 |
0405AH |
ALLERØD |
|
25m |
1:26.20 |
41 |
5 |
Oskar Clausen |
2004 |
0471AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:29.63 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
211 |
1 |
Mikkel Nielsen |
2004 |
0403AC |
HOLBÆK |
|
25m |
1:25.86 |
315 |
2 |
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
0467AH |
TRITON B |
|
25m |
1:25.45 |
212 |
3 |
Simon Rytter Eliasen |
2003 |
0319AE |
HOLBÆK |
|
25m |
1:20.67 |
38 |
4 |
Karl August B. Balle |
2003 |
0385AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.12 |
292 |
5 |
Thomas Høgenhaug |
2003 |
0391AG |
SØLLERØD |
|
25m |
1:20.63 |
184 |
6 |
Gustav Larsen |
2003 |
0333AH |
HILLERØD |
|
25m |
1:22.97 |
221 |
7 |
Bertram Nyegaard |
2004 |
0471AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:25.49 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
334 |
1 |
Mikkel Bjellekjær Jensen |
2003 |
|
JYLLINGE |
|
25m |
1:19.79 |
385 |
2 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
0363AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:19.01 |
209 |
3 |
Oliver Lystlund |
2003 |
0363AA |
HOLBÆK |
|
25m |
1:18.82 |
246 |
4 |
Jakob Legaard |
2003 |
0317AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:17.76 |
294 |
5 |
Asger Hugo Juul |
2003 |
0339AB |
SØLLERØD |
|
25m |
1:18.29 |
296 |
6 |
William Kristensen |
2003 |
0319AM |
SØLLERØD |
|
25m |
1:18.85 |
370 |
7 |
Erik Li |
2003 |
0391AF |
HERLEV |
|
25m |
1:19.73 |
388 |
8 |
Anders Lundin Brockdorff |
2003 |
0301AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:20.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
278 |
1 |
Karl Gustav B. Toft |
2002 |
0299AP |
SØLLERØD |
|
25m |
1:16.49 |
47 |
2 |
Thor Gudmand-Høyer |
2002 |
0239AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.61 |
7 |
3 |
Filip Bruhn |
2003 |
0391AM |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:14.96 |
219 |
4 |
Lucas Hagbarth Jørgensen |
2002 |
0225AO |
ROSKILDE |
|
25m |
1:14.63 |
313 |
5 |
Kasper Francke Johannesen |
2003 |
0377AE |
TRITON B |
|
25m |
1:14.94 |
179 |
6 |
Christian Galsøe |
2002 |
0217AA |
HILLERØD |
|
25m |
1:15.52 |
381 |
7 |
Mikkel Quaade |
2003 |
0393AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:15.75 |
290 |
8 |
Mathias Ehlers |
2003 |
0389AM |
SØLLERØD |
|
25m |
1:17.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
263 |
1 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:14.28 |
234 |
2 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:13.76 |
178 |
3 |
Oscar Lykke Fischer |
2002 |
0295AP |
HILLERØD |
|
25m |
1:13.56 |
183 |
4 |
Villads Kruse |
2003 |
0371AI |
HILLERØD |
|
25m |
1:13.38 |
16 |
5 |
Christoffer Hove |
2002 |
0241AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:13.48 |
256 |
6 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
0325AH |
BIRKERØD |
|
25m |
1:13.68 |
138 |
7 |
Lucas Burmester |
2002 |
0237AK |
HELSINGØR |
|
25m |
1:14.07 |
50 |
8 |
Leonard Steen Jensen |
2003 |
0339AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:14.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
12 |
1 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:12.50 |
258 |
2 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:12.00 |
276 |
3 |
Janus Rosholm |
2002 |
0275AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
1:11.04 |
349 |
4 |
Morten Østergaard |
2002 |
0209AC |
LAKSEN |
|
25m |
1:10.28 |
174 |
5 |
Simon Blidarevic |
2002 |
0289AB |
HILLERØD |
|
25m |
1:10.51 |
125 |
6 |
Oliver Steenberg |
2002 |
0225AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:11.45 |
124 |
7 |
Emil Steenberg |
2002 |
0229AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:12.42 |
105 |
8 |
Marcus Hiort |
2003 |
0307AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:12.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
Jeroen Grimmelikhuijzen |
2002 |
0211AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:09.63 |
363 |
2 |
Peter Eskjær-Køppen |
2002 |
0203AD |
HERLEV |
|
25m |
1:08.69 |
233 |
3 |
Niels Skovbye Brandt |
2002 |
0247AH |
ALLERØD |
|
25m |
1:07.95 |
377 |
4 |
Emil Kayerød-Rasmussen |
2002 |
0253AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:06.61 |
37 |
5 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
25m |
1:07.43 |
257 |
6 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:08.65 |
378 |
7 |
Gustav Fabiansen |
2002 |
0215AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:09.11 |
42 |
8 |
Marcus Dessau |
2002 |
0229AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:09.82 |
|
|
Heat 8 (10) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
104 |
1 |
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
0431AI |
GLADSAXE |
|
25m |
1:23.77 |
267 |
2 |
Jonathan Beck |
2004 |
0497AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:21.11 |
322 |
3 |
Silas Waterval |
2004 |
0491AF |
TRITON B |
|
25m |
1:19.46 |
53 |
4 |
Oskar Luckow Larsen |
2004 |
0443AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.56 |
345 |
5 |
Emil Witzner Hansen |
2004 |
0475AD |
LAKSEN |
|
25m |
1:18.31 |
272 |
6 |
Alexander Vergereau |
2004 |
0447AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:20.31 |
158 |
7 |
Eigil Sigfusson |
2004 |
0421AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:22.38 |
273 |
8 |
William Ølshøj |
2004 |
0415AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:25.21 |
|
|
Heat 9 (10) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
355 |
1 |
Rasmus Skarby Madsen |
2003 |
0363AB |
SLANGERUP |
|
25m |
1:12.54 |
236 |
2 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
0373AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:11.58 |
310 |
3 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
0379AH |
TRITON B |
|
25m |
1:11.18 |
312 |
4 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
TRITON B |
|
25m |
1:08.65 |
69 |
5 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
0313AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:09.58 |
348 |
6 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
0337AG |
LAKSEN |
|
25m |
1:11.44 |
262 |
7 |
Christoffer Rekling |
2003 |
0363AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:11.83 |
8 |
8 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
0331AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:12.57 |
|
|
Heat 10 (10) (Årg. 2002-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
274 |
1 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
25m |
1:05.98 |
156 |
2 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
0259AG |
HELSINGØR |
|
25m |
1:05.76 |
307 |
3 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
25m |
1:03.84 |
373 |
4 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
25m |
58.73 |
320 |
5 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
25m |
1:02.20 |
56 |
6 |
Carl-Emil Lønborg |
2002 |
0241AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:05.39 |
107 |
7 |
Jakob Alexander Jensen |
2002 |
0205AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:05.92 |
379 |
8 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:06.44 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
06 november 2016 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:55 |
|