Startliste for Regionsmesterskab Nordsjælland Årgang
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaberne 2016 |
|
Udskriftsdato |
06 november 2016 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
08:42 |
|
|
Arrangør |
Gladsaxe |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 november 2016 |
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (13) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
2 |
Emilia Clara Lindberg |
2005 |
0574AO |
GENTOFTE |
|
25m |
2:06.54 |
369 |
3 |
Kaja Waag Kallesøe |
2005 |
0576AM |
HERLEV |
|
25m |
1:47.05 |
350 |
4 |
Matilda Colley |
2003 |
0344AG |
SLANGERUP |
|
25m |
1:45.22 |
81 |
5 |
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
0498AL |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:46.31 |
205 |
6 |
Marie Søegaard |
2005 |
0508AR |
HOLBÆK |
|
25m |
1:50.60 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
48 |
1 |
Cecilie C. Helmark |
2005 |
0502AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:44.55 |
46 |
2 |
Rebecca Chur Fischer |
2005 |
0522AP |
GENTOFTE |
|
25m |
1:41.84 |
402 |
3 |
Alma Olivarius |
2005 |
0532AF |
LYNGBY |
|
25m |
1:41.36 |
291 |
4 |
Dicte Eriksen |
2004 |
0436AR |
SØLLERØD |
|
25m |
1:39.10 |
319 |
5 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
1:41.16 |
341 |
6 |
Maya Hauerberg Terp |
2005 |
0564AA |
JYLLINGE |
|
25m |
1:41.72 |
58 |
7 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:42.17 |
57 |
8 |
Cecilie G. Mortensen |
2005 |
0552AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:44.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
407 |
1 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:38.69 |
300 |
2 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
0486AT |
SØLLERØD |
|
25m |
1:38.39 |
143 |
3 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
25m |
1:38.31 |
398 |
4 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:38.00 |
318 |
5 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
TRITON B |
|
25m |
1:38.21 |
288 |
6 |
Mikkeline Mailund Clan |
2004 |
0494AT |
SØLLERØD |
|
25m |
1:38.32 |
206 |
7 |
Maja Buck |
2004 |
0456AP |
HOLBÆK |
|
25m |
1:38.46 |
372 |
8 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
0554AB |
HERLEV |
|
25m |
1:38.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
83 |
1 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
0596AG |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:37.72 |
408 |
2 |
Emily Maack |
2004 |
0446AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:37.26 |
303 |
3 |
Mille Vester-Christensen |
2005 |
0556AL |
SØLLERØD |
|
25m |
1:36.68 |
391 |
4 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:35.96 |
51 |
5 |
Alberte Kreiser-Petersen |
2005 |
0596AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:36.01 |
22 |
6 |
Josephine Lysdahl |
2004 |
0474AH |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:36.78 |
338 |
7 |
Julie Larsen |
2005 |
0584AB |
JYLLINGE |
|
25m |
1:37.60 |
123 |
8 |
Josefine Staudt |
2005 |
0538AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:37.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
289 |
1 |
Pauline Drucker |
2004 |
0474AG |
SØLLERØD |
|
25m |
1:35.33 |
237 |
2 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:33.45 |
415 |
3 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:33.35 |
238 |
4 |
Mille Pedersen |
2003 |
0392AO |
ALLERØD |
|
25m |
1:32.79 |
298 |
5 |
Laura Nellemann |
2004 |
0464AO |
SØLLERØD |
|
25m |
1:33.21 |
11 |
6 |
Mathilde Syberg Glud |
2004 |
0492AV |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:33.41 |
70 |
7 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
0412AS |
GENTOFTE |
|
25m |
1:34.76 |
160 |
8 |
Mathilde Skjøth-Rasmussen |
2003 |
0352AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:35.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
279 |
1 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
0318AU |
SØLLERØD |
|
25m |
1:32.12 |
244 |
2 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
25m |
1:31.16 |
145 |
3 |
Amalie Kolstrup-Timm |
2003 |
0314AK |
HELSINGØR |
|
25m |
1:30.91 |
339 |
4 |
Isabel Lillebæk |
2004 |
0466AT |
JYLLINGE |
|
25m |
1:29.91 |
74 |
5 |
Laura Rytz Jørgensen |
2003 |
0364AH |
FR.SUND |
|
25m |
1:30.09 |
397 |
6 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
25m |
1:31.11 |
331 |
7 |
Louise Dahl |
2003 |
0362AN |
JYLLINGE |
|
25m |
1:31.58 |
254 |
8 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:32.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
252 |
1 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:29.26 |
259 |
2 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:29.05 |
240 |
3 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:28.50 |
356 |
4 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
SLANGERUP |
|
25m |
1:28.38 |
260 |
5 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
25m |
1:28.41 |
392 |
6 |
Maria Hagen |
2003 |
0316AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:28.80 |
351 |
7 |
Clara Sass Husum |
2004 |
0474AM |
SLANGERUP |
|
25m |
1:29.06 |
235 |
8 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
25m |
1:29.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
394 |
1 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
25m |
1:27.93 |
241 |
2 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
25m |
1:27.51 |
395 |
3 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:27.33 |
68 |
4 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:27.15 |
189 |
5 |
Frida Uldall |
2003 |
0364AJ |
HILLERØD |
|
25m |
1:27.19 |
220 |
6 |
Silke Larsen |
2003 |
0358AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:27.44 |
344 |
7 |
Emma Ekman |
2004 |
0494AG |
LAKSEN |
|
25m |
1:27.83 |
366 |
8 |
Helene Jensen |
2003 |
0394AE |
HERLEV |
|
25m |
1:28.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
103 |
1 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:26.84 |
358 |
2 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
SLANGERUP |
|
25m |
1:26.52 |
333 |
3 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
JYLLINGE |
|
25m |
1:25.72 |
40 |
4 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:25.14 |
146 |
5 |
Mia Mørk Kuramoto |
2003 |
0356AQ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:25.21 |
122 |
6 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:25.78 |
14 |
7 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
0336AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:26.56 |
45 |
8 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:27.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
368 |
1 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
25m |
1:24.88 |
121 |
2 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
0342AQ |
GLADSAXE |
|
25m |
1:23.67 |
27 |
3 |
Astrid Thimmer |
2003 |
0302AQ |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:22.87 |
101 |
4 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
25m |
1:21.98 |
255 |
5 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:22.73 |
251 |
6 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:23.65 |
316 |
7 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
1:24.80 |
36 |
8 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:24.89 |
|
|
Heat 11 (13) (Årg. 2005-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
302 |
1 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
0572AC |
SØLLERØD |
|
25m |
1:35.25 |
91 |
2 |
Luna Christensen |
2005 |
0566AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:30.63 |
26 |
3 |
Clara Secher Termansen |
2005 |
0556AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:29.20 |
17 |
4 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
0526AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:27.51 |
171 |
5 |
Johanne Weber |
2005 |
0574AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:28.96 |
140 |
6 |
Caroline Villum Færch |
2005 |
0502AG |
HELSINGØR |
|
25m |
1:30.46 |
247 |
7 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:34.90 |
330 |
8 |
Silja Brage |
2005 |
0544AL |
JYLLINGE |
|
25m |
1:35.87 |
|
|
Heat 12 (13) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
44 |
1 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:24.10 |
89 |
2 |
Sophia Bøttger |
2004 |
0424AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:22.49 |
168 |
3 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
HELSINGØR |
|
25m |
1:21.21 |
86 |
4 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:18.67 |
321 |
5 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
1:19.82 |
102 |
6 |
Emma Hansen |
2004 |
0434AM |
GLADSAXE |
|
25m |
1:22.28 |
353 |
7 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
SLANGERUP |
|
25m |
1:23.82 |
261 |
8 |
Camille Nørby |
2004 |
0498AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:25.45 |
|
|
Heat 13 (13) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
347 |
1 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
LAKSEN |
|
25m |
1:20.09 |
335 |
2 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
25m |
1:18.11 |
352 |
3 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
SLANGERUP |
|
25m |
1:16.54 |
239 |
4 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
1:14.75 |
62 |
5 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.18 |
61 |
6 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.90 |
120 |
7 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:18.95 |
311 |
8 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
0304AP |
TRITON B |
|
25m |
1:21.00 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
06 november 2016 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:42 |
|