Program för Saltis-Cup 2016
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 19
|
Tävling |
Saltis Cup 2016 |
|
Utskriftsdatum |
06 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Saltsjöbaden |
|
Utskriftstid |
14:46 |
|
|
Arrangör |
Saltsjöbadens IF Simning |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 november 2016 |
|
|
|
|
Gren 19, 100m Frisim Herrar |
Finaler (10) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
336 |
2 |
Gustaf Lindewald |
2002 |
AY0702 |
SS04 |
|
25m |
|
291 |
3 |
Melvin Svensson |
2003 |
AZ5103 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
|
9 |
4 |
Fredrik Etsare |
2003 |
AW6703 |
SKURU IK |
|
25m |
|
285 |
5 |
Helmer Lönnkvist |
2002 |
AZ2302 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
144 |
1 |
Axel Poldahl |
2003 |
AU2703 |
SKURU IK |
|
25m |
1:22.74 |
20 |
2 |
Oskar Sundqvist |
2003 |
AH3303 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:22.07 |
301 |
3 |
Pijus Guvenius |
2003 |
AO0303 |
ÄLVSJÖ AIK |
|
50m |
1:18.69 |
17 |
4 |
Calle Samuelsson |
2003 |
AJ4503 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:19.15 |
190 |
5 |
Erik Pettersson |
2002 |
AP2302 |
SKK |
|
25m |
1:22.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
298 |
1 |
Linus Berggren |
2001 |
AK6101 |
ÄLVSJÖ AIK |
|
25m |
1:18.26 |
361 |
2 |
Petter Nors |
1999 |
AX7999 |
HELLAS SK |
|
25m |
1:17.02 |
325 |
3 |
Oskar Fridsell |
2003 |
AS7503 |
SS04 |
|
25m |
1:13.29 |
73 |
4 |
Gustav Dahlberg |
2002 |
AQ4502 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:16.16 |
317 |
5 |
Tim Carlberg |
2003 |
AI5503 |
SS04 |
|
50m |
1:17.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
106 |
1 |
Timur Ziganshin |
2001 |
AX6301 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:12.73 |
260 |
2 |
Filip Westlund |
2003 |
AL9703 |
TUREBERG |
|
25m |
1:12.57 |
330 |
3 |
Sacke Jantunen |
2001 |
AV4301 |
SS04 |
|
25m |
1:11.81 |
313 |
4 |
Simon Brouzell |
2003 |
AX3103 |
SS04 |
|
25m |
1:11.96 |
5 |
5 |
Samuel Ekström |
2002 |
AO2702 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:12.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
68 |
1 |
Baris Can Köymen |
2002 |
AI1302 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:11.29 |
146 |
2 |
Gustav Sartor |
2003 |
AR8903 |
SKURU IK |
|
25m |
1:10.53 |
356 |
3 |
Elliot Höft |
2002 |
AY5302 |
SS04 |
|
25m |
1:09.64 |
334 |
4 |
Marcus Larsson |
2003 |
AM0903 |
SS04 |
|
25m |
1:09.99 |
303 |
5 |
Nicolas Jernberg |
2001 |
AU4301 |
ÄLVSJÖ AIK |
|
50m |
1:10.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
89 |
1 |
Sahel Moshref |
2001 |
AR1501 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:09.50 |
348 |
2 |
Nicholas Weis Shore |
2002 |
AY2102 |
SS04 |
|
25m |
1:08.54 |
56 |
3 |
Elias Säfström |
2002 |
AP5102 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:07.87 |
335 |
4 |
Per Levander |
2002 |
AD8702 |
SS04 |
|
25m |
1:07.88 |
332 |
5 |
Tiger Khan |
2002 |
AY5102 |
SS04 |
|
25m |
1:09.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
305 |
1 |
David Wahlin |
2001 |
AQ4501 |
ÄLVSJÖ AIK |
|
25m |
1:05.86 |
139 |
2 |
Morgan Malmfors |
2002 |
AJ6702 |
SKURU IK |
|
25m |
1:05.28 |
91 |
3 |
Rasmus Neuman |
2002 |
AI2302 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:04.15 |
116 |
4 |
Johan Allberg |
2002 |
AH7502 |
SKURU IK |
|
25m |
1:04.18 |
79 |
5 |
Arvid Hallenborg |
2002 |
AM1902 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:05.52 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
188 |
1 |
Otto Lundberg |
2003 |
AM8103 |
SKK |
|
25m |
1:03.96 |
126 |
2 |
Edvin Eskilsson |
2002 |
AU7702 |
SKURU IK |
|
25m |
1:02.78 |
376 |
3 |
Kalle Voigt |
2001 |
AK8901 |
SS04 |
|
25m |
1:01.43 |
98 |
4 |
Gustav Sjöqvist |
2001 |
AD2701 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:02.69 |
40 |
5 |
Gustav Andersson |
2001 |
AK2301 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:02.86 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
44 |
1 |
Elias Folkesson |
1999 |
AO6599 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:00.85 |
138 |
2 |
Hugo Lindskog |
2002 |
AG8102 |
SKURU IK |
|
25m |
1:00.47 |
130 |
3 |
Ludvig Grape Glennhage |
2001 |
AI3701 |
SKURU IK |
|
25m |
1:00.07 |
153 |
4 |
Lukas Åkerblom |
2002 |
AO2302 |
SKURU IK |
|
25m |
1:00.44 |
140 |
5 |
Lukas Malmström |
2003 |
AF5303 |
SKURU IK |
|
25m |
1:00.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
127 |
1 |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
AQ5102 |
SKURU IK |
|
25m |
58.72 |
132 |
2 |
Gabriel Henkel |
2001 |
AS3301 |
SKURU IK |
|
25m |
57.54 |
63 |
3 |
Elias Altman |
1998 |
AH6998 |
SALTSJÖB |
|
25m |
52.07 |
47 |
4 |
Adam Karlsson |
2000 |
AK5900 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
57.50 |
78 |
5 |
Simon Gipperth |
1998 |
AF1798 |
SALTSJÖB |
|
25m |
57.86 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
06 november 2016 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening |
Utskriftstid |
14:46 |
|