2020-02-27   09:31:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Saltis-Cup 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 10
Heatlista 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  08:50   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
 
Gren 10, 200m Medley Herrar  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
332  Tiger Khan  2002  AY5102  SS04    25m   
361  Petter Nors  1999  AX7999  HELLAS SK    25m   
16  Niklas Rydkvist  2001  AZ1301  GUSTAVSBER    25m   
               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
330  Sacke Jantunen  2001  AV4301  SS04    25m   
144  Axel Poldahl  2003  AU2703  SKURU IK    25m   
126  Edvin Eskilsson  2002  AU7702  SKURU IK    25m   
               

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
89  Sahel Moshref  2001  AR1501  SALTSJÖB    25m  3:07.80 
301  Pijus Guvenius  2003  AO0303  ÄLVSJÖ AIK    25m  3:05.67 
303  Nicolas Jernberg  2001  AU4301  ÄLVSJÖ AIK    50m  3:01.90 
305  David Wahlin  2001  AQ4501  ÄLVSJÖ AIK    25m  3:05.25 
124  Victor Bäckström  2003  AQ1303  SKURU IK    25m  3:06.29 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
146  Gustav Sartor  2003  AR8903  SKURU IK    25m  3:01.88 
317  Tim Carlberg  2003  AI5503  SS04    50m  3:01.06 
334  Marcus Larsson  2003  AM0903  SS04    25m  2:59.04 
Samuel Ekström  2002  AO2702  GUSTAVSBER    25m  2:59.26 
348  Nicholas Weis Shore  2002  AY2102  SS04    25m  3:01.10 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
325  Oskar Fridsell  2003  AS7503  SS04    25m  2:56.29 
139  Morgan Malmfors  2002  AJ6702  SKURU IK    50m  2:48.35 
130  Ludvig Grape Glennhage  2001  AI3701  SKURU IK    25m  2:42.18 
79  Arvid Hallenborg  2002  AM1902  SALTSJÖB    25m  2:45.26 
321  Tobias Eknor  2000  AL1300  SS04    25m  2:53.24 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
188  Otto Lundberg  2003  AM8103  SKK    25m  2:39.91 
140  Lukas Malmström  2003  AF5303  SKURU IK    25m  2:37.84 
44  Elias Folkesson  1999  AO6599  NORRTÄLJE    25m  2:36.48 
127  Axel Flykt-Rosén  2002  AQ5102  SKURU IK    50m  2:37.07 
132  Gabriel Henkel  2001  AS3301  SKURU IK    25m  2:39.20 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
116  Johan Allberg  2002  AH7502  SKURU IK    25m  2:33.44 
47  Adam Karlsson  2000  AK5900  NORRTÄLJE    25m  2:30.31 
78  Simon Gipperth  1998  AF1798  SALTSJÖB    25m  2:29.83 
40  Gustav Andersson  2001  AK2301  NORRTÄLJE    25m  2:29.89 
138  Hugo Lindskog  2002  AG8102  SKURU IK    25m  2:31.43 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  08:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner