2020-02-29   14:00:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Saltis-Cup 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 2
Heatlista 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  08:50   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
 
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
356  Elliot Höft  2002  AY5302  SS04    25m   
40  Gustav Andersson  2001  AK2301  NORRTÄLJE    25m   
16  Niklas Rydkvist  2001  AZ1301  GUSTAVSBER    25m   
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
Fredrik Etsare  2003  AW6703  SKURU IK    25m   
20  Oskar Sundqvist  2003  AH3303  GUSTAVSBER    25m  1:37.49 
298  Linus Berggren  2001  AK6101  ÄLVSJÖ AIK    25m  1:46.80 
               

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
17  Calle Samuelsson  2003  AJ4503  GUSTAVSBER    25m  1:37.17 
305  David Wahlin  2001  AQ4501  ÄLVSJÖ AIK    25m  1:35.73 
301  Pijus Guvenius  2003  AO0303  ÄLVSJÖ AIK    25m  1:30.80 
260  Filip Westlund  2003  AL9703  TUREBERG    25m  1:32.17 
144  Axel Poldahl  2003  AU2703  SKURU IK    25m  1:35.87 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
47  Adam Karlsson  2000  AK5900  NORRTÄLJE    25m  1:27.50 
303  Nicolas Jernberg  2001  AU4301  ÄLVSJÖ AIK    50m  1:26.69 
317  Tim Carlberg  2003  AI5503  SS04    50m  1:26.38 
334  Marcus Larsson  2003  AM0903  SS04    25m  1:26.47 
124  Victor Bäckström  2003  AQ1303  SKURU IK    25m  1:27.27 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
73  Gustav Dahlberg  2002  AQ4502  SALTSJÖB    25m  1:24.01 
Samuel Ekström  2002  AO2702  GUSTAVSBER    25m  1:22.92 
146  Gustav Sartor  2003  AR8903  SKURU IK    25m  1:22.28 
332  Tiger Khan  2002  AY5102  SS04    25m  1:22.69 
348  Nicholas Weis Shore  2002  AY2102  SS04    25m  1:23.77 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
132  Gabriel Henkel  2001  AS3301  SKURU IK    25m  1:21.49 
321  Tobias Eknor  2000  AL1300  SS04    25m  1:17.02 
140  Lukas Malmström  2003  AF5303  SKURU IK    25m  1:15.97 
130  Ludvig Grape Glennhage  2001  AI3701  SKURU IK    25m  1:16.16 
91  Rasmus Neuman  2002  AI2302  SALTSJÖB    25m  1:21.33 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
325  Oskar Fridsell  2003  AS7503  SS04    25m  1:15.26 
56  Elias Säfström  2002  AP5102  NORRTÄLJE    25m  1:14.13 
126  Edvin Eskilsson  2002  AU7702  SKURU IK    25m  1:11.76 
335  Per Levander  2002  AD8702  SS04    25m  1:13.45 
79  Arvid Hallenborg  2002  AM1902  SALTSJÖB    25m  1:14.19 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
127  Axel Flykt-Rosén  2002  AQ5102  SKURU IK    25m  1:10.82 
138  Hugo Lindskog  2002  AG8102  SKURU IK    25m  1:08.77 
44  Elias Folkesson  1999  AO6599  NORRTÄLJE    25m  1:06.33 
78  Simon Gipperth  1998  AF1798  SALTSJÖB    25m  1:08.34 
116  Johan Allberg  2002  AH7502  SKURU IK    25m  1:08.98 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  08:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner