2020-02-29   15:01:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Saltis-Cup 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 3
Heatlista 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  08:50   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer  Finaler (18) 
Heat 1 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
Sara Djerf  2005    GUSTAVSBER    25m   
293  Wilma Söderlind  2007  AH7207  TYRESÖ SS    25m   
377  Cecilia Adielsson  2006  BC6406  SÖDERTÄLJE    25m   
               

 
Heat 2 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
259  Matilda Tiselius  2005  BM1205  TUREBERG    25m   
122  Alice Blomqvist  2006  BB7606  SKURU IK    25m   
238  Emelie Araya Pimentel  2005  BL9805  TUREBERG    25m   
248  Maria Klingenstierna  2006  AS7606  TUREBERG    25m   

 
Heat 3 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
11  Hanna Lanner  2006  AU0806  GUSTAVSBER    25m   
283  Philippa Ledo Antunes  2004  BR7804  TYRESÖ SS    25m   
244  Tea Hermelin  2008  AD8208  TUREBERG    25m   
101  Lova Svensson  2007  AB6807  SALTSJÖB    25m   
239  Klara Broms  2006  BC8206  TUREBERG    25m   

 
Heat 4 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
213  Matilda Holmerin  2007  AO7807  SÖDERTÄLJE    25m   
62  Elina Abler  2004  BH9804  SALTSJÖB    25m  1:07.76 
64  Linnea Björkholm  2008  AD7408  SALTSJÖB    25m  1:02.54 
87  Sophie Löwenthal  2007  AM3607  SALTSJÖB    25m  1:07.20 
129  Tilde Furingsten  2008  AC6408  SKURU IK    25m   

 
Heat 5 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
256  Ella Omazic  2007  AG2407  TUREBERG    25m  1:01.97 
280  Mimmi Jaksetic  2005  BB9605  TYRESÖ SS    25m  1:00.52 
86  Alva Leira Hagberg  2006  AS2606  SALTSJÖB    25m  57.70 
237  Isabell Andersson  2007  AG3407  TUREBERG    25m  58.10 
261  Agnes Wiman  2006  AQ1406  TUREBERG    25m  1:00.53 

 
Heat 6 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
258  Selin Sahin  2005  AO8405  TUREBERG    25m  56.40 
368  Thea Lundgren  2006  AP7806  STRÄNGNÄS    25m  53.56 
120  Elisia Berg  2006  AL4606  SKURU IK    25m  52.51 
83  Alva Karén  2005  BE3605  SALTSJÖB    50m  52.53 
358  Moa Karlsson  2005  BE8205  HELLAS SK    25m  53.92 

 
Heat 7 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
346  Felicia Rydsheim  2005  BI5805  SS04    25m  52.36 
143  Alexandra Nordgren  2004  BN6804  SKURU IK    25m  51.94 
204  Cecilia Adielsson  2006  BC6406  SÖDERTÄLJE    25m  51.10 
88  Laura Midby  2006  AG9806  SALTSJÖB    25m  51.29 
274  Freya Ebert Westerberg  2005  BB3805  TYRESÖ SS    50m  51.98 

 
Heat 8 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
245  Lilian Holfve  2007  AC3207  TUREBERG    25m  51.02 
10  Josefine Gylling  2004  AI3604  GUSTAVSBER    25m  50.78 
254  Emma Molin  2006  AI2206  TUREBERG    25m  50.54 
369  Thilde Roshag  2006  AH3806  STRÄNGNÄS    25m  50.60 
118  Alice Belic  2005  AU7605  SKURU IK    25m  50.97 

 
Heat 9 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
255  Ebba Näsvall  2006  AW7406  TUREBERG    25m  50.12 
94  Britta Palmborg  2005  AQ7805  SALTSJÖB    25m  49.49 
184  Klara Högfeldt  2005  AL0205  SKK    25m  49.22 
227  Angelina Zander  2005  AS7405  SÖDERTÄLJE    25m  49.44 
180  Vida Haesert  2006  AN0206  SKK    25m  49.75 

 
Heat 10 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
322  Linn Emanuelsson  2004  BO8804  SS04    25m  48.67 
14  Lova Orre  2005  BK6605  GUSTAVSBER    25m  48.53 
145  Agnes Salmi  2006  AL2606  SKURU IK    25m  48.22 
69  Ebba Carlsson  2005  AG9805  SALTSJÖB    25m  48.44 
13  Tilda Olofsson  2004  AI9604  GUSTAVSBER    25m  48.59 

 
Heat 11 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
221  Emilia Teglöf  2005  AQ3205  SÖDERTÄLJE    25m  48.18 
328  Leah Ishaq  2006  AO6406  SS04    25m  47.87 
208  Alice Englund  2005  AS4205  SÖDERTÄLJE    25m  46.90 
223  Clara Teljstedt  2006  AL7806  SÖDERTÄLJE    25m  47.03 
173  Amanda Bäck  2005  BM9205  SKK    25m  48.07 

 
Heat 12 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
85  Anna Kristiansson  2007  AB5807  SALTSJÖB    50m  46.73 
290  Hanna Rybring  2004  AX4404  TYRESÖ SS    25m  45.89 
52  Tilde Pettersson  2004  AD9404  NORRTÄLJE    25m  45.65 
166  Lina Ahlström  2005  AS6805  SKK    25m  45.71 
74  Cornelia Dahlén  2004  AX1404  SALTSJÖB    25m  46.02 

 
Heat 13 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
299  Elin Björklund  2005  AS7205  ÄLVSJÖ AIK    25m  45.56 
304  Emma Söderberg  2005  AQ8405  ÄLVSJÖ AIK    25m  44.60 
292  Alicia Söderlind  2005  AQ5805  TYRESÖ SS    25m  43.83 
194  Emelie Sveding  2005  AG8605  SKK    25m  44.49 
243  Jade Hansson  2005  AR1405  TUREBERG    25m  45.36 

 
Heat 14 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
121  Matilda Bergström  2005  AU9605  SKURU IK    25m  43.78 
90  Filippa Neuman  2004  AP4204  SALTSJÖB    25m  43.65 
183  Alva Herlitz  2005  BF4805  SKK    25m  43.46 
251  Julia Liu  2004  BG6204  TUREBERG    50m  43.56 
207  Cheyenne Bäckstrand  2005  AY8205  SÖDERTÄLJE    50m  43.77 

 
Heat 15 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
337  Emilia Long  2004  AO0204  SS04    25m  42.77 
281  Emilia Karlsson Bertoli  2005  AW9405  TYRESÖ SS    25m  42.44 
142  Lovisa Niska Söderqvist  2004  AX2804  SKURU IK    25m  42.28 
205  Moa Berg  2006  AC7206  SÖDERTÄLJE    25m  42.43 
175  Elvira Flores  2006  AD9606  SKK    25m  42.46 

 
Heat 16 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
367  Elin Logander  2005  AS8605  STRÄNGNÄS    25m  41.78 
125  Ida Edvinsson  2004  AE0804  SKURU IK    25m  41.32 
191  Ester Pettersson  2005  AD6405  SKK    25m  40.82 
247  Johanna Klingenstierna  2005  AS1405  TUREBERG    25m  40.92 
186  Elsa Kärvestedt  2005  AG9605  SKK    25m  41.52 

 
Heat 17 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
123  Elsa Bäckström  2004  AU3204  SKURU IK    25m  40.82 
50  Tuva Mattsson  2004  AP1804  NORRTÄLJE    25m  40.32 
225  Sofia Tossavainen  2005  AJ2805  SÖDERTÄLJE    25m  39.13 
57  Moa Zetterström  2005  AA9805  NORRTÄLJE    25m  40.28 
131  Felicia Heintz  2004  AU8204  SKURU IK    25m  40.72 

 
Heat 18 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
170  Emma Björkman  2004  AW2404  SKK    25m  39.12 
339  Emma Montelius  2005  AY4805  SS04    25m  37.23 
340  Elvira Montes  2004  AS3804  SS04    25m  34.81 
137  Filippa Lindskog  2004  AL6404  SKURU IK    25m  36.92 
218  Jennifer Mardo  2005  AW1405  SÖDERTÄLJE    25m  38.92 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  08:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner