2020-02-26   11:45:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Saltis-Cup 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 6
Heatlista 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  08:50   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
275  William Edenberg  2003  AZ1103  TYRESÖ SS    25m   
126  Edvin Eskilsson  2002  AU7702  SKURU IK    25m  1:51.06 
144  Axel Poldahl  2003  AU2703  SKURU IK    25m  1:51.84 
356  Elliot Höft  2002  AY5302  SS04    25m   

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
298  Linus Berggren  2001  AK6101  ÄLVSJÖ AIK    25m  1:51.01 
334  Marcus Larsson  2003  AM0903  SS04    25m  1:49.56 
89  Sahel Moshref  2001  AR1501  SALTSJÖB    25m  1:38.45 
20  Oskar Sundqvist  2003  AH3303  GUSTAVSBER    25m  1:43.99 
17  Calle Samuelsson  2003  AJ4503  GUSTAVSBER    25m  1:50.62 

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
301  Pijus Guvenius  2003  AO0303  ÄLVSJÖ AIK    50m  1:37.88 
361  Petter Nors  1999  AX7999  HELLAS SK    25m  1:34.35 
335  Per Levander  2002  AD8702  SS04    25m  1:33.53 
146  Gustav Sartor  2003  AR8903  SKURU IK    25m  1:33.62 
124  Victor Bäckström  2003  AQ1303  SKURU IK    25m  1:36.16 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
348  Nicholas Weis Shore  2002  AY2102  SS04    25m  1:33.41 
332  Tiger Khan  2002  AY5102  SS04    25m  1:33.05 
98  Gustav Sjöqvist  2001  AD2701  SALTSJÖB    25m  1:30.67 
91  Rasmus Neuman  2002  AI2302  SALTSJÖB    25m  1:32.69 
130  Ludvig Grape Glennhage  2001  AI3701  SKURU IK    25m  1:33.12 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
317  Tim Carlberg  2003  AI5503  SS04    25m  1:29.70 
44  Elias Folkesson  1999  AO6599  NORRTÄLJE    25m  1:27.94 
127  Axel Flykt-Rosén  2002  AQ5102  SKURU IK    25m  1:24.81 
56  Elias Säfström  2002  AP5102  NORRTÄLJE    25m  1:27.06 
Samuel Ekström  2002  AO2702  GUSTAVSBER    25m  1:28.71 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
79  Arvid Hallenborg  2002  AM1902  SALTSJÖB    25m  1:24.41 
188  Otto Lundberg  2003  AM8103  SKK    25m  1:21.88 
140  Lukas Malmström  2003  AF5303  SKURU IK    25m  1:20.14 
40  Gustav Andersson  2001  AK2301  NORRTÄLJE    25m  1:21.79 
321  Tobias Eknor  2000  AL1300  SS04    50m  1:21.96 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
116  Johan Allberg  2002  AH7502  SKURU IK    25m  1:19.70 
138  Hugo Lindskog  2002  AG8102  SKURU IK    25m  1:15.84 
47  Adam Karlsson  2000  AK5900  NORRTÄLJE    25m  1:14.79 
153  Lukas Åkerblom  2002  AO2302  SKURU IK    50m  1:15.35 
78  Simon Gipperth  1998  AF1798  SALTSJÖB    25m  1:19.33 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  08:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner