Startliste for Handelsbanken Farum Cup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 410
|
Stævne navn |
Farum Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
25 februar 2018 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
13:56 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 maj 2018 |
|
|
|
|
Løb 410, 200m Frisvømning Drenge |
Finaler (6) |
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51.44 2013-05-04 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
108 |
2 |
Victor Christiansen |
2004 |
0435AN |
HELSINGE |
|
50m |
3:20.82 |
34 |
3 |
Benjamin Hougaard |
2003 |
0327AM |
FARUM |
|
50m |
2:35.69 |
31 |
4 |
Alens Daugelis |
2002 |
0275AJ |
FARUM |
|
50m |
2:38.27 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
2 |
Simon Als-Nielsen |
2003 |
0383AG |
FARUM |
|
50m |
2:33.82 |
50 |
3 |
Boris Steenberg |
2002 |
0215AE |
FARUM |
|
50m |
2:33.02 |
200 |
4 |
Tomislav Corluka |
2003 |
AC7703 |
KSLS |
|
50m |
2:33.04 |
160 |
5 |
Marcus Artmann |
2002 |
0277AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:34.65 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
364 |
1 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
0313AD |
GENTOFTE |
|
50m |
2:30.14 |
310 |
2 |
Michael Elliks |
2002 |
0207AP |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:23.89 |
332 |
3 |
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
0299AI |
VEST |
|
50m |
2:23.05 |
306 |
4 |
Simon Bergendorff |
2002 |
0285AR |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:23.84 |
361 |
5 |
Anders Hvidt |
2002 |
0271AN |
GENTOFTE |
|
50m |
2:26.81 |
211 |
6 |
Herman Modig |
2003 |
AC3903 |
KSLS |
|
50m |
2:32.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
215 |
1 |
Harry Petersson |
2002 |
AM9302 |
KSLS |
|
50m |
2:20.37 |
80 |
2 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:19.89 |
44 |
3 |
Rasmus Thode Møller |
2002 |
0281AR |
FARUM |
|
50m |
2:18.32 |
346 |
4 |
Carl Magnus Krievs |
2002 |
0257AD |
VEST |
|
50m |
2:19.65 |
36 |
5 |
Frederik Jørgensen |
2003 |
0393AL |
FARUM |
|
50m |
2:20.06 |
328 |
6 |
Oscar Thinghøjen |
2003 |
0357AG |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:21.05 |
|
|
Heat 5 (6) (Årg. 2005-2018) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Tobias Frederiksen |
2006 |
0657AC |
HELSINGE |
|
50m |
2:55.70 |
326 |
2 |
Nicholas Simson |
2005 |
0527AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:42.03 |
116 |
3 |
Lukas Frederiksen |
2004 |
0473AL |
HELSINGE |
|
50m |
2:28.39 |
47 |
4 |
Cornelius Olsen |
2005 |
0515AD |
FARUM |
|
50m |
2:29.96 |
318 |
5 |
Alex Baes Maidens |
2004 |
0495AH |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:45.07 |
134 |
6 |
Viktor Junker Neldeberg |
2004 |
0445AA |
HELSINGE |
|
50m |
3:00.00 |
|
|
Heat 6 (6) (Årg. 2003-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
54 |
1 |
Jens Bomgaard |
2002 |
0273AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:15.34 |
56 |
2 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
0315AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:10.78 |
79 |
3 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:04.40 |
65 |
4 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:05.37 |
82 |
5 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:14.00 |
263 |
6 |
Christian Boutrup |
2003 |
0337AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:16.37 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
25 februar 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:56 |
|