2020-03-31   16:18:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Höstsimiaden 2017, Västervik

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 10
Heatlista 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2017    Utskriftsdatum  02 december 2017   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  09:38   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
 
Gren 10, 100m Frisim Po 12 år oä  Finaler (7) 
Beräknad start 12:02 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
25  Hamza Kefo  2002  BA9102  HULTSFRED    25m   
245  Robin Vukovic  2005  AA0905  OSKARSHAMN    25m  1:34.62 
269  Melvin Hilding  2005  AS2505  VÄSTERVIK    25m  1:39.68 
195  Viktor Malysjev  2001  BA2701  NKK    25m   
               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
257  Simon Adolfsson  2005  AO9105  VÄSTERVIK    25m  1:28.20 
153  Edwin Brimalm  2005  AE6305  MOTALA SS    25m  1:19.02 
268  Hannes Hallberg  2004  AZ2104  VÄSTERVIK    25m  1:17.69 
164  Marcus Manninen  2004  AD1104  MOTALA SS    25m  1:15.62 
39  Nassim Arim  2004  AI9104  LASS    25m  1:17.56 
244  Isac Uhre  2005  AB8505  OSKARSHAMN    25m  1:18.10 
280  Mattias Nad  2003  AZ2303  VÄSTERVIK    25m  1:25.37 

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
170  Otto Svensson  2005  AH2705  MOTALA SS    25m  1:14.23 
75  Emil Kilander  2004  AC2704  LASS    25m  1:11.74 
Oskar Glawing  2005  AC2305  FINSPÅNG    25m  1:09.99 
238  Jakob Nyström  2003  AU0103  OSKARSHAMN    25m  1:09.26 
194  David Malm  2004  AL0704  NKK    25m  1:09.72 
261  Gustav Ferlin  2000  AZ2300  VÄSTERVIK    25m  1:10.85 
52  Elvis Ericsson  2005  AG0105  LASS    25m  1:12.07 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
86  Robin Lundqvist  2005  AC4505  LASS    25m  1:08.82 
35  Olle Almén  2003  AH3503  LASS    25m  1:06.52 
105  Markus Stahre  2004  AR0904  LASS    25m  1:04.29 
45  William Barkehed  2003  AH3903  LASS    25m  1:03.83 
232  Edvin Karlsson  2004  AO3904  OSKARSHAMN    25m  1:04.17 
203  David Ullstrand  2005  AB2505  NKK    25m  1:05.19 
50  Robin Daremo  2005  AP3105  LASS    25m  1:07.56 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
235  Fabian Lagström  2004  AP8504  OSKARSHAMN    25m  1:03.29 
264  Stefanos Gavriliidis  2003  AV6903  VÄSTERVIK    25m  1:02.89 
87  Isak Lust  2002  AJ8902  LASS    25m  1:02.61 
303  Sergej Basov  2003  BA8103  NKK    25m  1:01.13 
263  Elias Fölling Barck  2001  AY9101  VÄSTERVIK    25m  1:02.00 
107  Erik Wallin  2003  AH0103  LASS    25m  1:02.76 
196  Aldin Mandzo  2004  AF7704  NKK    25m  1:03.07 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
226  Petter Eriksen  2002  AO3502  OSKARSHAMN    25m  1:00.90 
272  Jesper Jönsson  2000  AP2900  VÄSTERVIK    25m  1:00.21 
286  Felix Öberg  2001  AS9301  VÄSTERVIK    25m  57.53 
90  Sebastian Nilsson  2002  AM2302  LASS    25m  57.44 
42  Elias Axelsson  2002  AJ9102  LASS    25m  57.53 
11  Carl Löfgren  2003  AE7303  BLÅKULLA    25m  59.88 
104  Albin Staaf  2000  AO8700  LASS    25m  1:00.68 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
156  Henrik Eriksson  2002  AJ6902  MOTALA SS    25m  56.84 
85  Nicola Lundqvist  2002  AM0302  LASS    25m  56.66 
305  Albert Oscarsson  2001  AH0101  LASS    25m  56.23 
281  Erik Ohlsén  2000  AF4300  VÄSTERVIK    25m  51.29 
283  Edvin Torlakovic  2001  AG5301  VÄSTERVIK    25m  55.44 
230  Viktor Henrysson  2003  AE5303  OSKARSHAMN    25m  56.53 
74  Naevid Kiasat  2001  AF6501  LASS    25m  56.82 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2017 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  09:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner