Program för UGP2 2017, Sjöbo
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 10
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
19:23 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer |
Finaler (12) |
Beräknad start 09:00 |
Heat 1 (12) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
403 |
3 |
Mira Sandberg |
2004 |
BS8204 |
POSEIDON |
|
25m |
|
340 |
4 |
Tilde Klehn |
2004 |
AY8804 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:48.59 |
405 |
5 |
Noa Szabó |
2004 |
BX3204 |
POSEIDON |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
100 |
1 |
Hanna Johansson |
2004 |
BJ4404 |
MKK |
|
25m |
1:47.75 |
35 |
2 |
Gabriella Mattsson |
2004 |
BF7204 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:45.51 |
316 |
3 |
Fanny Moreau |
2003 |
AF3603 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:43.78 |
293 |
4 |
Tyra Jarvi |
2004 |
AC6804 |
SS IDEN |
|
25m |
1:42.73 |
366 |
5 |
Alva Bergstrand |
2003 |
BM9403 |
POSEIDON |
|
25m |
1:42.76 |
169 |
6 |
Mathilde Berild Andersen |
2004 |
BF5204 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:43.97 |
82 |
7 |
Thea Bolander |
2003 |
BW1403 |
MKK |
|
25m |
1:45.85 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
415 |
1 |
Cornelia Hökmark |
2002 |
BD6802 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:40.34 |
186 |
2 |
Sabina Rosengren |
2003 |
AV1803 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:39.04 |
72 |
3 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
AR2603 |
MKK |
|
25m |
1:37.74 |
175 |
4 |
Emilia Kryger |
2004 |
BR6804 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:36.36 |
312 |
5 |
Matilda Hoff |
2003 |
AG6803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:37.12 |
25 |
6 |
Kornelia Pavlovic |
2004 |
BR3204 |
HS |
|
25m |
1:38.50 |
262 |
7 |
Frida Johansson |
2001 |
BQ6601 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:39.29 |
43 |
8 |
Alice Carlqvist-Seger |
2004 |
AJ9404 |
KSLS |
|
25m |
1:42.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
302 |
1 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
AD2403 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:35.96 |
284 |
2 |
Elin Lundberg |
2003 |
AP2403 |
KIVIK |
|
25m |
1:35.75 |
371 |
3 |
Emma Bontidean |
2003 |
AW1803 |
POSEIDON |
|
25m |
1:35.46 |
267 |
4 |
Liv Martinsson |
2004 |
BB7604 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:35.00 |
107 |
5 |
Mia Lang |
2002 |
BO8402 |
MKK |
|
25m |
1:35.22 |
26 |
6 |
Cecilia Pettersson |
2003 |
AR2803 |
HS |
|
25m |
1:35.65 |
376 |
7 |
Sofia Hake |
2003 |
BD4403 |
POSEIDON |
|
25m |
1:35.89 |
84 |
8 |
Adna Curan |
2003 |
BK4803 |
MKK |
|
25m |
1:36.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
404 |
1 |
Emelie Stridh |
2004 |
AW3404 |
POSEIDON |
|
25m |
1:34.72 |
392 |
2 |
Sofia Lund |
2003 |
BP4803 |
POSEIDON |
|
25m |
1:34.41 |
208 |
3 |
Johanna Melin |
2003 |
AL7403 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:33.33 |
418 |
4 |
Nellie Korunovska Skyttma |
2004 |
AT3804 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:32.65 |
321 |
5 |
Wilma Rundblad |
2003 |
AP5803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:33.29 |
134 |
6 |
Mikaela Virc |
2003 |
AV6403 |
MKK |
|
25m |
1:33.99 |
282 |
7 |
Thea Brünjes |
2004 |
BF3604 |
KIVIK |
|
25m |
1:34.50 |
379 |
8 |
Siri Hägg |
2002 |
BA0202 |
POSEIDON |
|
25m |
1:34.85 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
120 |
1 |
Julia Osterman |
2004 |
AS5804 |
MKK |
|
25m |
1:31.46 |
80 |
2 |
Lovisa Bjurnemark |
2003 |
BG9603 |
MKK |
|
50m |
1:30.13 |
252 |
3 |
Hanna Björnsdotter |
2002 |
AW7402 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:29.92 |
272 |
4 |
Irma Nilsson |
2004 |
AD5204 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:29.14 |
400 |
5 |
Julia Rieschel |
2003 |
BF8203 |
POSEIDON |
|
25m |
1:29.26 |
391 |
6 |
Alma Lindberg |
2002 |
AQ4202 |
POSEIDON |
|
25m |
1:30.09 |
24 |
7 |
Anna Nilsson |
2003 |
BF3203 |
HS |
|
25m |
1:30.80 |
292 |
8 |
Elin Hansen |
2000 |
AV6600 |
SS IDEN |
|
25m |
1:32.28 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
429 |
1 |
Maya Wallström |
2004 |
AT4804 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:29.04 |
13 |
2 |
Dikte Lagergren |
2003 |
BV9203 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:28.55 |
191 |
3 |
Clara Steen |
2003 |
BE3603 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:27.10 |
286 |
4 |
Julia Olsson |
2004 |
AL0804 |
KIVIK |
|
25m |
1:26.48 |
454 |
5 |
Victoria Segerdahl |
2001 |
as1801 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:26.97 |
61 |
6 |
Michelle Nguyen |
2002 |
AW7602 |
KSLS |
|
25m |
1:28.36 |
428 |
7 |
Kajsa Söderholm |
2004 |
AN2404 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:28.81 |
30 |
8 |
Anna Elming |
2002 |
AX8602 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:29.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
309 |
1 |
Emma Hassling |
2004 |
AD5404 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:26.37 |
111 |
2 |
Linnea Liljenfors |
2004 |
AA0804 |
MKK |
|
25m |
1:25.42 |
257 |
3 |
Lucie Ghanem |
2002 |
AS0802 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:25.02 |
256 |
4 |
Julia Frederiksen |
2001 |
AD4801 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:24.81 |
198 |
5 |
Emilia Eek |
2001 |
AP0401 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:24.97 |
54 |
6 |
Frida Jarl Halvarsson |
2003 |
AW9603 |
KSLS |
|
25m |
1:25.42 |
242 |
7 |
Isabel Persson |
2004 |
AB3804 |
SK TRITON |
|
25m |
1:26.32 |
248 |
8 |
Julia Stenström |
2002 |
AO5402 |
SK TRITON |
|
25m |
1:26.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
365 |
1 |
Boel Bergquist |
2003 |
BI2803 |
POSEIDON |
|
25m |
1:24.43 |
354 |
2 |
Isabel Smideberg |
2004 |
AJ7804 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:24.13 |
341 |
3 |
Matilda Liljekvist |
2004 |
AD7204 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:23.50 |
116 |
4 |
Mollie Morfelt |
2003 |
AG8803 |
MKK |
|
25m |
1:23.14 |
314 |
5 |
Linnéa Lindh |
2003 |
AI3803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:23.17 |
230 |
6 |
Felicia Jartelius |
2001 |
AS6601 |
SK TRITON |
|
25m |
1:23.86 |
419 |
7 |
Nike Källkvist |
2004 |
AZ5204 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:24.18 |
161 |
8 |
Anna-Luisa Permarker |
2002 |
AH1402 |
S 71 |
|
25m |
1:24.44 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
246 |
1 |
Antonia Sandblom |
2003 |
AG4603 |
SK TRITON |
|
25m |
1:22.45 |
94 |
2 |
Agnes Gustafson |
2003 |
BH6403 |
MKK |
|
25m |
1:22.30 |
217 |
3 |
Gabriella Wivsätter |
2003 |
AE4603 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:21.93 |
206 |
4 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
AS7800 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:21.35 |
55 |
5 |
Olivia Jarl Halvarsson |
2003 |
AX2203 |
KSLS |
|
25m |
1:21.85 |
119 |
6 |
Kristina Orban |
2004 |
AS9804 |
MKK |
|
25m |
1:22.15 |
20 |
7 |
Sara Wilhelmsson |
2001 |
AO6201 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:22.34 |
6 |
8 |
Astrid Nilsson |
2004 |
AA3604 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:22.86 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
255 |
1 |
Emilia Frederiksen |
2000 |
AJ8800 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:20.91 |
106 |
2 |
Kristina Kulcsar |
2001 |
AY7801 |
MKK |
|
25m |
1:20.31 |
222 |
3 |
Siri Bokander |
2003 |
BF8403 |
SK TRITON |
|
25m |
1:18.79 |
5 |
4 |
Alice Möller |
2000 |
AD9200 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:17.48 |
69 |
5 |
Annie Thulin |
2003 |
AK1803 |
KSLS |
|
25m |
1:17.94 |
112 |
6 |
Nicola Lindell |
2001 |
BV2401 |
MKK |
|
25m |
1:19.13 |
39 |
7 |
Ida Widén |
2001 |
AB3801 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:20.84 |
386 |
8 |
Mary Lagoguez |
2001 |
BD9801 |
POSEIDON |
|
25m |
1:21.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
377 |
1 |
Tova Hegardt |
2002 |
AV3802 |
POSEIDON |
|
25m |
1:16.31 |
158 |
2 |
Micaela Jönsson |
2001 |
AD3801 |
S 71 |
|
25m |
1:15.04 |
164 |
3 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
25m |
1:14.82 |
159 |
4 |
Victoria Jönsson |
1999 |
AS7499 |
S 71 |
|
25m |
1:12.48 |
273 |
5 |
Alicia Norberg Randowo |
1999 |
AS4499 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:13.78 |
387 |
6 |
Jenny Le |
2000 |
AP2800 |
POSEIDON |
|
25m |
1:14.95 |
193 |
7 |
Sofia Stålnacke |
2001 |
AT7801 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:16.15 |
187 |
8 |
Olga Schubert |
2000 |
AK2800 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:16.39 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
19:23 |
|