2017-11-19   09:52:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Malmö Open 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

1_S
Gren 1, 50m Frisim Damer FIFH cup 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
53  Lindberg Pernilla  1994  GÖTEBORG  S14  25 m  28.96   
70  Reichard Maja  SPÅRVÄGEN  S11  25 m  31.66   
43  Bäckman Linnea  1989  SOLENS IF  S14  25 m  31.99   
147  Andersson Felicia  2001  KOMETERNA  S14  25 m  32.90   
73  Lundström Malin  1990  SK RAN  S10  25 m  33.42   
123  Schackinger Trothe Mie  1998  DHIF  S10  25 m  33.81   
Kramer Agnes  1998  FALKENBERG  S8  25 m  37.28   
140  Löf Rebecca  2001  ÖSA  S14  25 m  37.98   
101  Wennberg Johanna  1997  MASS  S10  25 m  38.31   
10  45  Engberg Ellenor  1982  SOLENS IF  S14  25 m  39.81   
11  82  Danielsson Emma  2002  NACKA HIF  S10  25 m  39.93   
12  19  Andersson Wulf Ida  1998  FIFH  S7  25 m  40.41   
13  114  Busk Josefine  1997  SÖDERTÄLJE  S14  25 m  40.61   
14  Robertsson Rose-Marie  1986  VARBERG HI  S14  25 m  40.86   
15  Sjöstrand Edith  1991  VARBERG HI  S14  25 m  40.97   
16  95  Geirmundsdottir Elin Hrefna  1995  ÖSP  S14  25 m  41.61   
17  49  Nordvall Ann-Christine  1992  SOLENS IF  S14  25 m  42.59   
18  46  Mattsson Therese  1998  SOLENS IF  S14  25 m  44.47   
19  44  Hasselryd Johanna  1982  SOLENS IF  S14  25 m  44.56   
20  130  Sigvaldadottir Elsa  1994  FJORDUR  S14  25 m  45.44   
21  12  Eskilsson Jennie  1987  KROKOM HIF    25 m  46.10   
22  58  Bengtsson Emelie  1997  SK LAXEN  S9  25 m  47.95   
23  47  Aksnés Lotta  1995  SOLENS IF  S14  25 m  48.02   
24  132  Thrastardottir Anna Rosa  2004  FJORDUR  S14  25 m  49.27   
25  68  Olsson Louise  SPÅRVÄGEN  S14  25 m  49.38   
26  64  Munters Agnes  SPÅRVÄGEN  S10  25 m  50.83   
27  76  Andersson Elin  1982  FALKENBERG  S14  25 m  51.55   
28  48  Nyberg Julia  1997  SOLENS IF  S14  25 m  53.65   
29  133  Kristjansdottir Katrin Erla  2003  FJORDUR  S14  25 m  54.59   
30  111  Näslander Cruz Katarina  1994  ÖSA  S6  25 m  57.00   
31  117  Karaahmetovic Irma  1998  SÖDERTÄLJE  S14  25 m  57.65   
32  134  Karenadottir Viktoria Lind  2002  FJORDUR  S14  25 m  1:03.84   
33  Gustavsson Stina  1989  VARBERG HI  S14  25 m  1:04.18   
34  129  Gunnarsdottir Emelia Yr  2005  FJORDUR  S14  25 m  1:07.40   
35  Brandt Ida  1984  VARBERG HI  S14  25 m  1:09.71   
36  141  Hocanin Isabelle  1997  ÖSA  S5  25 m  1:17.98   
37  92  Axelsdottir Karen  1992  ÖSP  S4  25 m  1:58.40   
38  13  Rothoff Kristina  1985  KROKOM HIF  S14  25 m     
39  14  Karlsson Maria  1987  KROKOM HIF  S14  25 m     
40  126  Philipsson Anna  2003  GÄVLE SS  S10  25 m     
41  144  Svanborg Victoria  1994  ÖSA  S9  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
2_S
Gren 2, 50m Frisim Herrar FIFH cu 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
137  Sörensen Jonas  1993  RINGSTED  S14  25 m  23.75   
37  Andersson Jesper  1996  DEJE SS  S14  25 m  28.33   
40  Sjölander Jacob  1986  SOLENS IF  S14  25 m  29.15   
52  Karlsson Sebastian  1993  KARLSKRONA  S14  25 m  29.16   
60  Nord Andreas  OSBY SS  S14  25 m  29.27   
36  Klasson Tobias  2000  SÄFFLE SS  S14  25 m  29.86   
97  Gunnarsson Mar  1999  THROTTUR  S11  25 m  29.89   
72  Lindström Kristoffer  SKELLEFTEÅ  S10  25 m  30.43   
139  Daggert Anton  1993  ÖSA  S14  25 m  32.12   
10  55  Andersson Niklas  1988  GÖTEBORG  S7  25 m  32.24   
11  113  Johansson Niklas  1996  ÖSA  S14  25 m  32.69   
12  102  Olli Eje  1999  MASS  S9  25 m  32.84   
13  56  Jeremic Zoran  1983  SPORT UNIO  S8  25 m  33.58   
14  41  Renlund Teo  1997  SOLENS IF  S14  25 m  34.49   
15  88  Sölvason Daniel Isak  1994  ÖSP  S14  25 m  34.96   
16  Lyckberg Christoffer  1984  VARBERG HI  S9  25 m  35.13   
17  99  Bjarnason Ingolfur  2000  THROTTUR  S9  25 m  35.45   
18  57  Forsman Karl  1996  SK ÄGIR  S6  25 m  39.27   
19  138  Bertelsen Bo  1983  RINGSTED  S14  25 m  39.40   
20  145  Oskarsson Albin  1991  ÖSA  S6  25 m  41.28   
21  91  Jönsson John Thorri  1989  ÖSP  S14  25 m  43.45   
22  84  Löfgren Joakim  1997  NACKA HIF  S7  25 m  52.00   
23  120  Hastö Hardin Anton  1999  SOLSTA  S7  25 m  53.18   
24  54  Fredriksson Mikael  1990  GÖTEBORG  S3  25 m  53.91   
25  119  Skoglund Ludvig  2002  SOLSTA  S7  25 m  56.50   
26  67  Löfstrand Linus  SPÅRVÄGEN  S14  25 m  1:00.36   
27  127  Dostál Vaclav  1998  ABAK  S4  25 m  1:30.00   
28  142  Hjelmhagen Mikael  1994  ÖSA  S4  25 m  2:01.12   
29  87  Hilmarsson Andri Freyr  1983  ÖSP  S14  25 m  2:49.19   
30  74  Jansson Hasse  1986  FALKENBERG  S14  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
2_S
Gren 2, 50m Frisim Herrar FIFH cu 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
137  Sörensen Jonas  1993  RINGSTED  S14  25 m  23.75   
37  Andersson Jesper  1996  DEJE SS  S14  25 m  28.33   
40  Sjölander Jacob  1986  SOLENS IF  S14  25 m  29.15   
52  Karlsson Sebastian  1993  KARLSKRONA  S14  25 m  29.16   
60  Nord Andreas  OSBY SS  S14  25 m  29.27   
36  Klasson Tobias  2000  SÄFFLE SS  S14  25 m  29.86   
97  Gunnarsson Mar  1999  THROTTUR  S11  25 m  29.89   
72  Lindström Kristoffer  SKELLEFTEÅ  S10  25 m  30.43   
139  Daggert Anton  1993  ÖSA  S14  25 m  32.12   
10  55  Andersson Niklas  1988  GÖTEBORG  S7  25 m  32.24   
11  113  Johansson Niklas  1996  ÖSA  S14  25 m  32.69   
12  102  Olli Eje  1999  MASS  S9  25 m  32.84   
13  56  Jeremic Zoran  1983  SPORT UNIO  S8  25 m  33.58   
14  41  Renlund Teo  1997  SOLENS IF  S14  25 m  34.49   
15  88  Sölvason Daniel Isak  1994  ÖSP  S14  25 m  34.96   
16  Lyckberg Christoffer  1984  VARBERG HI  S9  25 m  35.13   
17  99  Bjarnason Ingolfur  2000  THROTTUR  S9  25 m  35.45   
18  57  Forsman Karl  1996  SK ÄGIR  S6  25 m  39.27   
19  138  Bertelsen Bo  1983  RINGSTED  S14  25 m  39.40   
20  145  Oskarsson Albin  1991  ÖSA  S6  25 m  41.28   
21  91  Jönsson John Thorri  1989  ÖSP  S14  25 m  43.45   
22  84  Löfgren Joakim  1997  NACKA HIF  S7  25 m  52.00   
23  120  Hastö Hardin Anton  1999  SOLSTA  S7  25 m  53.18   
24  54  Fredriksson Mikael  1990  GÖTEBORG  S3  25 m  53.91   
25  119  Skoglund Ludvig  2002  SOLSTA  S7  25 m  56.50   
26  67  Löfstrand Linus  SPÅRVÄGEN  S14  25 m  1:00.36   
27  127  Dostál Vaclav  1998  ABAK  S4  25 m  1:30.00   
28  142  Hjelmhagen Mikael  1994  ÖSA  S4  25 m  2:01.12   
29  87  Hilmarsson Andri Freyr  1983  ÖSP  S14  25 m  2:49.19   
30  74  Jansson Hasse  1986  FALKENBERG  S14  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
3_S
Gren 3, 25m Fjärilsim Dam K1-4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
152  Nilsson Lina  TYRINGE SS    25 m  19.82   
136  Rögnvaldsdottir Sigridur Anita  2001  FJORDUR  K1  25 m  24.53   
93  Heidarsdottir Katrin Anna  1997  ÖSP  K1  25 m  27.54   
110  Svanbergsdottir Olafia Ösk  2003  THROTTUR  K1  25 m  28.41   
116  St Clair Maitland Nicola  2003  SÖDERTÄLJE  K2  25 m  28.56   
143  Ekstrand Lisa  2004  ÖSA  K1  25 m  34.31   
128  Albertsdottir Kristjana Lif  2005  FJORDUR  K1  25 m  1:01.00   
81  Wickman-Gandré Liv  2004  NACKA HIF  K1  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
4_S
Gren 4, 25m Fjärilsim Herr K1-4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Antonsson Lucas  2001  VARBERG HI  K4  25 m  18.97   
100  Gudmundsson Alexander  2003  THROTTUR  K1  25 m  21.20   
125  Mangbo Erik  1999  HS  K2  25 m  22.21   
90  Gudmundsson Hjalti Geir  1998  ÖSP  K1  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
5_S
Gren 5, 200m Frisim Dam S 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
53  Lindberg Pernilla  1994  GÖTEBORG  S14  25 m  2:12.54   
147  Andersson Felicia  2001  KOMETERNA  S14  25 m  2:43.74   
114  Busk Josefine  1997  SÖDERTÄLJE  S14  25 m  3:15.07   
45  Engberg Ellenor  1982  SOLENS IF  S14  25 m  3:17.53   
130  Sigvaldadottir Elsa  1994  FJORDUR  S14  25 m  3:20.34   
46  Mattsson Therese  1998  SOLENS IF  S14  25 m  3:49.99   
132  Thrastardottir Anna Rosa  2004  FJORDUR  S14  25 m  3:52.98   
85  Färdig Vanja  1993  NACKA HIF  DS  25 m  3:54.80   
76  Andersson Elin  1982  FALKENBERG  S14  25 m  4:01.01   
10  49  Nordvall Ann-Christine  1992  SOLENS IF  S14  25 m  4:02.56   
11  47  Aksnés Lotta  1995  SOLENS IF  S14  25 m  4:15.30   
12  117  Karaahmetovic Irma  1998  SÖDERTÄLJE  S14  25 m  4:20.00   
13  133  Kristjansdottir Katrin Erla  2003  FJORDUR  S14  25 m  4:27.42   
14  134  Karenadottir Viktoria Lind  2002  FJORDUR  S14  25 m  5:01.75   
15  131  Valgeirsdottir Sandra Lind  1993  FJORDUR  DS  25 m  5:10.89   
16  129  Gunnarsdottir Emelia Yr  2005  FJORDUR  S14  25 m  5:36.82   
17  11  Lindberg Elin  1975  KROKOM HIF  DS  25 m     
18  48  Nyberg Julia  1997  SOLENS IF  S14  25 m     
19  89  Olafsdottir Glödis Erla  1998  ÖSP  DS  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
6_S
Gren 6, 200m Frisim Herr S 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
137  Sörensen Jonas  1993  RINGSTED  S14  25 m  2:05.68   
39  Lindström Rasmus  1992  SOLENS IF  Ö  25 m  2:20.23   
37  Andersson Jesper  1996  DEJE SS  S14  25 m  2:27.58   
36  Klasson Tobias  2000  SÄFFLE SS  S14  25 m  2:29.54   
62  Fernades Domingues Pedro  1991  NAVES  DS  25 m  2:46.07   
138  Bertelsen Bo  1983  RINGSTED  S14  25 m  3:05.10   
145  Oskarsson Albin  1991  ÖSA  S6  25 m  3:37.51   
63  Soares Itajahy Pinto Da Costa Sergi  1981  NAVES  DS  25 m  3:43.49   
91  Jönsson John Thorri  1989  ÖSP  S14  25 m  3:59.43   
10  115  Andersson David  1997  SÖDERTÄLJE  DS  25 m  4:00.00   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
7_S
Gren 7, 400m Frisim Dam S 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
123  Schackinger Trothe Mie  1998  DHIF  S10  25 m  5:13.04   
73  Lundström Malin  1990  SK RAN  S10  25 m  5:55.88   
Kramer Agnes  1998  FALKENBERG  S8  25 m  6:18.15   
19  Andersson Wulf Ida  1998  FIFH  S7  25 m  6:26.21   
140  Löf Rebecca  2001  ÖSA  S14  25 m  6:46.00   
101  Wennberg Johanna  1997  MASS  S10  25 m  6:47.49   
Robertsson Rose-Marie  1986  VARBERG HI  S14  25 m  6:56.98   
43  Bäckman Linnea  1989  SOLENS IF  S14  25 m  6:59.11   
121  Bast Aaby Louise  1998  DHIF  S8  25 m  7:15.77   
10  146  Carlsson Maria  1983  NJURUNDA  DS  25 m  7:36.42   
11  44  Hasselryd Johanna  1982  SOLENS IF  S14  25 m  8:03.32   
12  95  Geirmundsdottir Elin Hrefna  1995  ÖSP  S14  25 m  8:09.76   
13  58  Bengtsson Emelie  1997  SK LAXEN  S9  25 m  8:10.62   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
8_S
Gren 8, 400m Frisim Herr S 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
52  Karlsson Sebastian  1993  KARLSKRONA  S14  25 m  4:57.32   
60  Nord Andreas  OSBY SS  S14  25 m  4:57.72   
97  Gunnarsson Mar  1999  THROTTUR  S11  25 m  4:58.00   
39  Lindström Rasmus  1992  SOLENS IF  Ö  25 m  4:58.24   
139  Daggert Anton  1993  ÖSA  S14  25 m  5:31.00   
40  Sjölander Jacob  1986  SOLENS IF  S14  25 m  5:33.82   
62  Fernades Domingues Pedro  1991  NAVES  DS  25 m  5:55.59   
122  Fritsdal Refer Peter  2001  DHIF  S13  25 m  6:32.60   
88  Sölvason Daniel Isak  1994  ÖSP  S14  25 m  6:53.33   
10  120  Hastö Hardin Anton  1999  SOLSTA  S7  25 m  9:41.40   
11  41  Renlund Teo  1997  SOLENS IF  S14  25 m     
12  59  Streiffert Anders  1988  SK LAXEN  Ö  25 m     
13  119  Skoglund Ludvig  2002  SOLSTA  S7  25 m     
14  124  Heeb Jakob  2001  DHIF  S9  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
9_S
Gren 9, 25m Ryggsim Dam K1-4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
152  Nilsson Lina  TYRINGE SS    25 m  20.65   
136  Rögnvaldsdottir Sigridur Anita  2001  FJORDUR  K1  25 m  23.27   
110  Svanbergsdottir Olafia Ösk  2003  THROTTUR  K1  25 m  25.31   
149  Marjeta Sanna  2001  KATRINEHOL  K4  25 m  26.00   
Winblad Linnea  1991  VARBERG HI  K2  25 m  27.09   
116  St Clair Maitland Nicola  2003  SÖDERTÄLJE  K2  25 m  27.97   
93  Heidarsdottir Katrin Anna  1997  ÖSP  K1  25 m  28.03   
143  Ekstrand Lisa  2004  ÖSA  K1  25 m  33.78   
65  Aunés Emma  SPÅRVÄGEN  K1  25 m  34.51   
10  105  Sjölin Lisa  1982  MASS  K1  25 m  39.64   
11  135  Thordadottir Kristun Helga  2005  FJORDUR  K1  25 m  41.89   
12  128  Albertsdottir Kristjana Lif  2005  FJORDUR  K1  25 m  50.31   
13  103  Brännman Karolina  1997  MASS  K2  25 m  57.81   
14  109  Johansson Lova  2004  MASS  K3  25 m  1:23.28   
15  20  Costes Anastasia  2003  FIFH  K4  25 m     
16  22  Andersson Malin  2001  FIFH  K1  25 m     
17  23  Jansson Rishika  1999  FIFH    25 m     
18  27  Hansson Julia  1999  FIFH  K4  25 m     
19  31  Wallberg Caroline  FIFH  K4  25 m     
20  33  Simic Marina  2001  FIFH  K4  25 m     
21  78  Strömberg Ella  2004  NACKA HIF  K1  25 m     
22  80  Almert Emilia  2003  NACKA HIF  K1  25 m     
23  83  Nordström Linnea  2002  NACKA HIF  K1  25 m     
24  104  Einarsson Mathilda  1996  MASS  K3  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
10_S
Gren 10, 25m Ryggsim Herr K1-4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Antonsson Lucas  2001  VARBERG HI  K4  25 m  19.20   
100  Gudmundsson Alexander  2003  THROTTUR  K1  25 m  25.40   
108  Coster Axel  2003  MASS  K1  25 m  25.53   
61  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  K1  25 m  25.84   
38  Swensson Gustav  1999  DEJE SS  K1  25 m  29.48   
98  Baldursson Leo  2005  THROTTUR  K1  25 m  35.00   
96  Axelsson Eidur Atli  2004  ÖSP  K1  25 m  1:02.70   
21  Hansson Linus  2007  FIFH  K1  25 m     
25  Lian Ludvig  2003  FIFH  K1  25 m     
10  28  Kjellberg Jens  2001  FIFH  K1  25 m     
11  30  Cederås Elias  2000  FIFH  K1  25 m     
12  32  Winberg Benjamin  2002  FIFH  K1  25 m     
13  42  Åsman Manfred  2005  SOLENS IF  K2  25 m     
14  86  Dahlberg Gustav  2006  NACKA HIF  K3  25 m     
15  90  Gudmundsson Hjalti Geir  1998  ÖSP  K1  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
11_S
Gren 11, 200m Medley Dam S 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
53  Lindberg Pernilla  1994  GÖTEBORG  SM14  25 m  2:35.26   
44  Hasselryd Johanna  1982  SOLENS IF  SM14  25 m  2:51.53   
70  Reichard Maja  SPÅRVÄGEN  SM11  25 m  2:57.34   
123  Schackinger Trothe Mie  1998  DHIF  SM10  25 m  3:02.21   
147  Andersson Felicia  2001  KOMETERNA  SM14  25 m  3:09.03   
140  Löf Rebecca  2001  ÖSA  SM14  25 m  3:49.67   
101  Wennberg Johanna  1997  MASS  SM9  25 m  3:56.05   
85  Färdig Vanja  1993  NACKA HIF  DS  25 m  4:16.77   
Robertsson Rose-Marie  1986  VARBERG HI  SM14  25 m  4:23.77   
10  132  Thrastardottir Anna Rosa  2004  FJORDUR  SM14  25 m  4:40.57   
11  121  Bast Aaby Louise  1998  DHIF  SM8  25 m  4:41.55   
12  134  Karenadottir Viktoria Lind  2002  FJORDUR  SM14  25 m  5:47.85   
13  Kramer Agnes  1998  FALKENBERG  SM8  25 m     
14  19  Andersson Wulf Ida  1998  FIFH    25 m     
15  114  Busk Josefine  1997  SÖDERTÄLJE  SM14  25 m     
16  141  Hocanin Isabelle  1997  ÖSA  SM5  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
12_S
Gren 12, 200m Medley Herr S 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
137  Sörensen Jonas  1993  RINGSTED  SM14  25 m  2:10.00   
60  Nord Andreas  OSBY SS  SM14  25 m  2:37.38   
39  Lindström Rasmus  1992  SOLENS IF  Ö  25 m  2:44.47   
40  Sjölander Jacob  1986  SOLENS IF  SM14  25 m  2:45.85   
97  Gunnarsson Mar  1999  THROTTUR  SM11  25 m  2:46.00   
36  Klasson Tobias  2000  SÄFFLE SS  SM14  25 m  2:49.53   
72  Lindström Kristoffer  SKELLEFTEÅ  SM10  25 m  2:51.17   
37  Andersson Jesper  1996  DEJE SS  SM14  25 m  2:52.72   
113  Johansson Niklas  1996  ÖSA  SM14  25 m  3:01.40   
10  122  Fritsdal Refer Peter  2001  DHIF  SM13  25 m  3:05.42   
11  102  Olli Eje  1999  MASS  SM9  25 m  3:11.29   
12  139  Daggert Anton  1993  ÖSA  SM14  25 m  3:12.07   
13  54  Fredriksson Mikael  1990  GÖTEBORG  SM3  25 m  3:24.00   
14  62  Fernades Domingues Pedro  1991  NAVES  DS  25 m  3:34.52   
15  63  Soares Itajahy Pinto Da Costa Sergi  1981  NAVES  DS  25 m  4:06.73   
16  138  Bertelsen Bo  1983  RINGSTED  SM14  25 m  4:45.25   
17  55  Andersson Niklas  1988  GÖTEBORG  SM7  25 m     
18  59  Streiffert Anders  1988  SK LAXEN  Ö  25 m     
19  66  Hannus Johan  SPÅRVÄGEN    25 m     
20  124  Heeb Jakob  2001  DHIF  SM9  25 m     
21  145  Oskarsson Albin  1991  ÖSA  SM6  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
13_S
Gren 13, 25m Bröstsim Dam K1-4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
152  Nilsson Lina  TYRINGE SS    25 m  21.28   
149  Marjeta Sanna  2001  KATRINEHOL  K4  25 m  26.13   
110  Svanbergsdottir Olafia Ösk  2003  THROTTUR  K1  25 m  26.76   
93  Heidarsdottir Katrin Anna  1997  ÖSP  K1  25 m  28.12   
Winblad Linnea  1991  VARBERG HI  K1  25 m  28.72   
136  Rögnvaldsdottir Sigridur Anita  2001  FJORDUR  K1  25 m  31.59   
65  Aunés Emma  SPÅRVÄGEN  K1  25 m  36.75   
143  Ekstrand Lisa  2004  ÖSA  K1  25 m  38.38   
135  Thordadottir Kristun Helga  2005  FJORDUR  K1  25 m  43.48   
10  103  Brännman Karolina  1997  MASS  K2  25 m  43.56   
11  105  Sjölin Lisa  1982  MASS  K1  25 m  44.72   
12  128  Albertsdottir Kristjana Lif  2005  FJORDUR  K1  25 m  57.25   
13  109  Johansson Lova  2004  MASS  K3  25 m  1:16.61   
14  104  Einarsson Mathilda  1996  MASS  K3  25 m  1:28.59   
15  20  Costes Anastasia  2003  FIFH  K4  25 m     
16  22  Andersson Malin  2001  FIFH  K1  25 m     
17  27  Hansson Julia  1999  FIFH  K4  25 m     
18  29  Walmeus Frida  FIFH  K1  25 m     
19  31  Wallberg Caroline  FIFH  K4  25 m     
20  33  Simic Marina  2001  FIFH  K4  25 m     
21  35  Lindberg Amanda  1999  FIFH  K1  25 m     
22  78  Strömberg Ella  2004  NACKA HIF  K1  25 m     
23  79  Wandel Ellinor  2004  NACKA HIF  K3  25 m     
24  80  Almert Emilia  2003  NACKA HIF  K1  25 m     
25  81  Wickman-Gandré Liv  2004  NACKA HIF  K1  25 m     
26  83  Nordström Linnea  2002  NACKA HIF  K1  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
14_S
Gren 14, 25m Bröstsim HerrK1-4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Antonsson Lucas  2001  VARBERG HI  K4  25 m  23.67   
100  Gudmundsson Alexander  2003  THROTTUR  K1  25 m  25.40   
106  Axelsson Örberg Henrik  1999  MASS  K1  25 m  27.30   
61  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  K1  25 m  30.52   
98  Baldursson Leo  2005  THROTTUR  K1  25 m  31.00   
38  Swensson Gustav  1999  DEJE SS  K1  25 m  32.51   
96  Axelsson Eidur Atli  2004  ÖSP  K1  25 m  1:11.00   
25  Lian Ludvig  2003  FIFH  K1  25 m     
28  Kjellberg Jens  2001  FIFH  K1  25 m     
10  30  Cederås Elias  2000  FIFH  K1  25 m     
11  42  Åsman Manfred  2005  SOLENS IF  K2  25 m     
12  86  Dahlberg Gustav  2006  NACKA HIF  K3  25 m     
13  90  Gudmundsson Hjalti Geir  1998  ÖSP  K1  25 m     
14  94  Hlynsson Ymir Snaer  2002  ÖSP  K1  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
15_S
Gren 15, 50m Fjärilsim Dam S 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
53  Lindberg Pernilla  1994  GÖTEBORG  S14  25 m  32.39   
70  Reichard Maja  SPÅRVÄGEN  S11  25 m  35.56   
147  Andersson Felicia  2001  KOMETERNA  S14  25 m  36.96   
43  Bäckman Linnea  1989  SOLENS IF  S14  25 m  38.99   
73  Lundström Malin  1990  SK RAN  S10  25 m  42.18   
148  Porsteinsdottir Kristin  1994  IVAR  DS  25 m  44.43   
44  Hasselryd Johanna  1982  SOLENS IF  S14  25 m  47.10   
Kramer Agnes  1998  FALKENBERG    25 m  49.55   
114  Busk Josefine  1997  SÖDERTÄLJE  S14  25 m  50.34   
10  130  Sigvaldadottir Elsa  1994  FJORDUR  S14  25 m  52.81   
11  85  Färdig Vanja  1993  NACKA HIF  DS  25 m  57.88   
12  146  Carlsson Maria  1983  NJURUNDA  DS  25 m  58.12   
13  117  Karaahmetovic Irma  1998  SÖDERTÄLJE  S14  25 m  1:10.00   
14  133  Kristjansdottir Katrin Erla  2003  FJORDUR  S14  25 m  1:10.37   
15  141  Hocanin Isabelle  1997  ÖSA  S5  25 m  1:15.47   
16  131  Valgeirsdottir Sandra Lind  1993  FJORDUR  DS  25 m  1:20.60   
17  129  Gunnarsdottir Emelia Yr  2005  FJORDUR  S14  25 m  1:50.90   
18  12  Eskilsson Jennie  1987  KROKOM HIF  DS  25 m     
19  68  Olsson Louise  SPÅRVÄGEN  S14  25 m     
20  82  Danielsson Emma  2002  NACKA HIF  S10  25 m     
21  126  Philipsson Anna  2003  GÄVLE SS  S10  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
16_S
Gren 16, 50m Fjärilsim Herr S 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
137  Sörensen Jonas  1993  RINGSTED  S14  25 m  25.50   
52  Karlsson Sebastian  1993  KARLSKRONA  S14  25 m  30.69   
39  Lindström Rasmus  1992  SOLENS IF  Ö  25 m  30.77   
60  Nord Andreas  OSBY SS  S14  25 m  31.03   
40  Sjölander Jacob  1986  SOLENS IF  S14  25 m  33.17   
37  Andersson Jesper  1996  DEJE SS  S14  25 m  34.99   
97  Gunnarsson Mar  1999  THROTTUR  S11  25 m  35.23   
113  Johansson Niklas  1996  ÖSA  S14  25 m  35.84   
72  Lindström Kristoffer  SKELLEFTEÅ  S10  25 m  36.80   
10  102  Olli Eje  1999  MASS  S9  25 m  37.93   
11  99  Bjarnason Ingolfur  2000  THROTTUR  S9  25 m  41.58   
12  66  Hannus Johan  SPÅRVÄGEN  DS  25 m  41.85   
13  138  Bertelsen Bo  1983  RINGSTED  S14  25 m  45.00   
14  63  Soares Itajahy Pinto Da Costa Sergi  1981  NAVES  DS  25 m  45.68   
15  55  Andersson Niklas  1988  GÖTEBORG  S7  25 m  46.65   
16  115  Andersson David  1997  SÖDERTÄLJE  DS  25 m  51.00   
17  145  Oskarsson Albin  1991  ÖSA  S6  25 m  58.30   
18  54  Fredriksson Mikael  1990  GÖTEBORG  S3  25 m  1:01.28   
19  57  Forsman Karl  1996  SK ÄGIR  S6  25 m  1:03.65   
20  41  Renlund Teo  1997  SOLENS IF  S14  25 m     
21  118  Gottfriedz Alex  1998  SÖDERTÄLJE  DS  25 m     
22  155  Biskup Patryk  FIFH    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
17_S
Gren 17, 4X50m Medley Mixed 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
50  Späckhuggarna  SOLENS IF    25 m  2:42.30   
51  Delfinerna  SOLENS IF    25 m  3:22.27   
Fantastic Four  VARBERG HI    25 m  3:37.19   
75  Guldfiskarna  VARBERG HI    25 m     
112  Ösa  ÖSA    25 m     
150  Ösp 1  ÖSP    25 m     
151  Ösp 2  ÖSP    25 m     
156  Fifh  FIFH    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
18_S
Gren 18, 50m Bröstsim Dam S 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
53  Lindberg Pernilla  1994  GÖTEBORG  SB14  25 m  37.65   
146  Carlsson Maria  1983  NJURUNDA  DS  25 m  56.10   
85  Färdig Vanja  1993  NACKA HIF  DS  25 m  1:05.00   
Brandt Ida  1984  VARBERG HI  SB14  25 m  1:09.70   
117  Karaahmetovic Irma  1998  SÖDERTÄLJE  SB14  25 m  1:10.00   
131  Valgeirsdottir Sandra Lind  1993  FJORDUR  DS  25 m  1:11.56   
Gustavsson Stina  1989  VARBERG HI  SB14  25 m  1:13.45   
121  Bast Aaby Louise  1998  DHIF  SB6  25 m  1:18.67   
71  Skoog Josefine  SPÅRVÄGEN  DS  25 m  1:28.87   
10  11  Lindberg Elin  1975  KROKOM HIF  DS  25 m     
11  89  Olafsdottir Glödis Erla  1998  ÖSP  DS  25 m     
12  123  Schackinger Trothe Mie  1998  DHIF  SB9  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
19_S
Gren 19, 50m Bröstsim Herr S 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
39  Lindström Rasmus  1992  SOLENS IF  Ö  25 m  37.25   
57  Forsman Karl  1996  SK ÄGIR  SB5  25 m  42.80   
66  Hannus Johan  SPÅRVÄGEN  DS  25 m  48.31   
122  Fritsdal Refer Peter  2001  DHIF  SB13  25 m  49.90   
124  Heeb Jakob  2001  DHIF  SB8  25 m  52.23   
63  Soares Itajahy Pinto Da Costa Sergi  1981  NAVES  DS  25 m  54.19   
115  Andersson David  1997  SÖDERTÄLJE  DS  25 m  55.49   
145  Oskarsson Albin  1991  ÖSA  SB5  25 m  57.08   
67  Löfstrand Linus  SPÅRVÄGEN  SB14  25 m  1:04.48   
10  54  Fredriksson Mikael  1990  GÖTEBORG  SB3  25 m  1:05.63   
11  127  Dostál Vaclav  1998  ABAK  SB4  25 m  1:30.00   
12  16  Andersson Axel  1992  KROKOM HIF  DS  25 m     
13  17  Lindgren Tomas  1994  KROKOM HIF  DS  25 m     
14  118  Gottfriedz Alex  1998  SÖDERTÄLJE  DS  25 m     
15  142  Hjelmhagen Mikael  1994  ÖSA  SB3  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
20_S
Gren 20, 50m Bröstsim Dam K1-4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
152  Nilsson Lina  TYRINGE SS    25 m  48.38   
110  Svanbergsdottir Olafia Ösk  2003  THROTTUR  K1  25 m  54.52   
81  Wickman-Gandré Liv  2004  NACKA HIF  K1  25 m  57.73   
149  Marjeta Sanna  2001  KATRINEHOL  K4  25 m  1:00.13   
Winblad Linnea  1991  VARBERG HI  K1  25 m  1:01.62   
93  Heidarsdottir Katrin Anna  1997  ÖSP  K1  25 m  1:03.86   
77  Hammarqvist Elin  2004  NACKA HIF  K1  25 m  1:09.88   
135  Thordadottir Kristun Helga  2005  FJORDUR  K1  25 m  1:23.22   
103  Brännman Karolina  1997  MASS  K2  25 m  1:26.31   
10  105  Sjölin Lisa  1982  MASS  K1  25 m  1:27.03   
11  65  Aunés Emma  SPÅRVÄGEN  K1  25 m  1:31.97   
12  79  Wandel Ellinor  2004  NACKA HIF  K3  25 m  2:40.33   
13  80  Almert Emilia  2003  NACKA HIF  K1  25 m     
14  83  Nordström Linnea  2002  NACKA HIF  K1  25 m     
15  104  Einarsson Mathilda  1996  MASS  K3  25 m     
16  109  Johansson Lova  2004  MASS  K3  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
21_S
Gren 21, 50m Bröstsim Herr K1-4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
153  Henrik  TRELLEBORG    25 m  48.79   
61  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  K1  25 m  48.98   
125  Mangbo Erik  1999  HS  K2  25 m  51.33   
100  Gudmundsson Alexander  2003  THROTTUR  K1  25 m  54.80   
Antonsson Lucas  2001  VARBERG HI  K4  25 m  56.25   
106  Axelsson Örberg Henrik  1999  MASS  K1  25 m  56.66   
38  Swensson Gustav  1999  DEJE SS  K1  25 m  1:06.57   
98  Baldursson Leo  2005  THROTTUR  K1  25 m  1:10.00   
94  Hlynsson Ymir Snaer  2002  ÖSP  K1  25 m  1:24.83   
10  10  Borgsten Jesper  2002  KROKOM HIF  K4  25 m     
11  42  Åsman Manfred  2005  SOLENS IF  K2  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
22_S
Gren 22, 100m Ryggsim Dam S 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
53  Lindberg Pernilla  1994  GÖTEBORG  S14  25 m  1:13.37   
123  Schackinger Trothe Mie  1998  DHIF  S10  25 m  1:25.08   
73  Lundström Malin  1990  SK RAN  S10  25 m  1:26.27   
Kramer Agnes  1998  FALKENBERG  S8  25 m  1:31.98   
43  Bäckman Linnea  1989  SOLENS IF  S14  25 m  1:34.61   
19  Andersson Wulf Ida  1998  FIFH  S7  25 m  1:43.31   
85  Färdig Vanja  1993  NACKA HIF  DS  25 m  1:44.44   
45  Engberg Ellenor  1982  SOLENS IF  S14  25 m  1:45.39   
49  Nordvall Ann-Christine  1992  SOLENS IF  S14  25 m  1:48.25   
10  148  Porsteinsdottir Kristin  1994  IVAR  DS  25 m  1:48.47   
11  44  Hasselryd Johanna  1982  SOLENS IF  S14  25 m  1:50.19   
12  82  Danielsson Emma  2002  NACKA HIF  S10  25 m  1:50.63   
13  Sjöstrand Edith  1991  VARBERG HI  S14  25 m  1:50.70   
14  114  Busk Josefine  1997  SÖDERTÄLJE  S14  25 m  1:51.07   
15  121  Bast Aaby Louise  1998  DHIF  S8  25 m  1:53.81   
16  46  Mattsson Therese  1998  SOLENS IF  S14  25 m  1:55.84   
17  130  Sigvaldadottir Elsa  1994  FJORDUR  S14  25 m  1:56.76   
18  140  Löf Rebecca  2001  ÖSA  S14  25 m  1:58.32   
19  76  Andersson Elin  1982  FALKENBERG  S14  25 m  2:04.07   
20  64  Munters Agnes  SPÅRVÄGEN  S10  25 m  2:07.14   
21  101  Wennberg Johanna  1997  MASS  S10  25 m  2:10.54   
22  47  Aksnés Lotta  1995  SOLENS IF  S14  25 m  2:17.15   
23  132  Thrastardottir Anna Rosa  2004  FJORDUR  S14  25 m  2:17.22   
24  95  Geirmundsdottir Elin Hrefna  1995  ÖSP  S14  25 m  2:20.22   
25  129  Gunnarsdottir Emelia Yr  2005  FJORDUR  S14  25 m  2:20.52   
26  48  Nyberg Julia  1997  SOLENS IF  S14  25 m  2:27.99   
27  58  Bengtsson Emelie  1997  SK LAXEN  S9  25 m  2:31.49   
28  68  Olsson Louise  SPÅRVÄGEN  S14  25 m  2:33.57   
29  117  Karaahmetovic Irma  1998  SÖDERTÄLJE  S14  25 m  2:37.42   
30  134  Karenadottir Viktoria Lind  2002  FJORDUR  S14  25 m  2:37.95   
31  131  Valgeirsdottir Sandra Lind  1993  FJORDUR  DS  25 m  2:56.48   
32  Gustavsson Stina  1989  VARBERG HI    25 m  3:00.93   
33  92  Axelsdottir Karen  1992  ÖSP  S4  25 m  3:44.79   
34  14  Karlsson Maria  1987  KROKOM HIF  S14  25 m     
35  15  Svan Ellinor  1987  KROKOM HIF  S14  25 m     
36  18  Buska India  1997  KROKOM HIF  Ö  25 m     
37  70  Reichard Maja  SPÅRVÄGEN  S11  25 m     
38  111  Näslander Cruz Katarina  1994  ÖSA  S6  25 m     
39  126  Philipsson Anna  2003  GÄVLE SS  S10  25 m     
40  133  Kristjansdottir Katrin Erla  2003  FJORDUR  S14  25 m     
41  141  Hocanin Isabelle  1997  ÖSA  S5  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
23_S
Gren 23, 100m Ryggsim Herr S 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
137  Sörensen Jonas  1993  RINGSTED  S14  25 m  59.00   
155  Biskup Patryk  FIFH    25 m  1:08.10   
39  Lindström Rasmus  1992  SOLENS IF    25 m  1:12.26   
52  Karlsson Sebastian  1993  KARLSKRONA  S14  25 m  1:13.25   
60  Nord Andreas  OSBY SS  S14  25 m  1:14.20   
36  Klasson Tobias  2000  SÄFFLE SS  S14  25 m  1:16.46   
72  Lindström Kristoffer  SKELLEFTEÅ  S10  25 m  1:16.59   
97  Gunnarsson Mar  1999  THROTTUR  S11  25 m  1:18.00   
37  Andersson Jesper  1996  DEJE SS  S14  25 m  1:19.37   
10  40  Sjölander Jacob  1986  SOLENS IF  S14  25 m  1:19.93   
11  122  Fritsdal Refer Peter  2001  DHIF  S13  25 m  1:24.77   
12  102  Olli Eje  1999  MASS  S9  25 m  1:24.82   
13  113  Johansson Niklas  1996  ÖSA  S14  25 m  1:25.02   
14  66  Hannus Johan  SPÅRVÄGEN  DS  25 m  1:30.40   
15  55  Andersson Niklas  1988  GÖTEBORG  S7  25 m  1:31.64   
16  139  Daggert Anton  1993  ÖSA  S14  25 m  1:33.47   
17  62  Fernades Domingues Pedro  1991  NAVES  DS  25 m  1:35.22   
18  124  Heeb Jakob  2001  DHIF  S9  25 m  1:36.43   
19  57  Forsman Karl  1996  SK ÄGIR  S6  25 m  1:43.49   
20  41  Renlund Teo  1997  SOLENS IF  S14  25 m  1:44.40   
21  99  Bjarnason Ingolfur  2000  THROTTUR  S9  25 m  1:45.80   
22  88  Sölvason Daniel Isak  1994  ÖSP  S14  25 m  1:54.72   
23  91  Jönsson John Thorri  1989  ÖSP  S14  25 m  1:56.52   
24  115  Andersson David  1997  SÖDERTÄLJE  DS  25 m  2:00.00   
25  87  Hilmarsson Andri Freyr  1983  ÖSP  S14  25 m  2:12.10   
26  120  Hastö Hardin Anton  1999  SOLSTA  S7  25 m  2:14.11   
27  74  Jansson Hasse  1986  FALKENBERG  S14  25 m  2:24.36   
28  119  Skoglund Ludvig  2002  SOLSTA  S7  25 m  2:41.14   
29  127  Dostál Vaclav  1998  ABAK  S4  25 m  3:10.00   
30  67  Löfstrand Linus  SPÅRVÄGEN  S14  25 m  3:10.50   
31  59  Streiffert Anders  1988  SK LAXEN  Ö  25 m     
32  84  Löfgren Joakim  1997  NACKA HIF  S7  25 m     
33  118  Gottfriedz Alex  1998  SÖDERTÄLJE  DS  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
24_S
Gren 24, 25m Frisim Dam K1-4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
152  Nilsson Lina  TYRINGE SS    25 m  16.42   
110  Svanbergsdottir Olafia Ösk  2003  THROTTUR  K1  25 m  18.52   
116  St Clair Maitland Nicola  2003  SÖDERTÄLJE  K2  25 m  21.44   
136  Rögnvaldsdottir Sigridur Anita  2001  FJORDUR  K1  25 m  21.78   
93  Heidarsdottir Katrin Anna  1997  ÖSP  K1  25 m  22.00   
149  Marjeta Sanna  2001  KATRINEHOL  K4  25 m  24.34   
143  Ekstrand Lisa  2004  ÖSA  K1  25 m  26.66   
Winblad Linnea  1991  VARBERG HI  K1  25 m  28.33   
77  Hammarqvist Elin  2004  NACKA HIF  K1  25 m  29.47   
10  65  Aunés Emma  SPÅRVÄGEN  K1  25 m  30.40   
11  105  Sjölin Lisa  1982  MASS  K1  25 m  34.86   
12  135  Thordadottir Kristun Helga  2005  FJORDUR  K1  25 m  39.14   
13  103  Brännman Karolina  1997  MASS  K2  25 m  46.10   
14  128  Albertsdottir Kristjana Lif  2005  FJORDUR  K1  25 m  47.55   
15  109  Johansson Lova  2004  MASS  K3  25 m  1:20.91   
16  20  Costes Anastasia  2003  FIFH  K4  25 m     
17  22  Andersson Malin  2001  FIFH  K1  25 m     
18  27  Hansson Julia  1999  FIFH  K4  25 m     
19  29  Walmeus Frida  FIFH  K1  25 m     
20  31  Wallberg Caroline  FIFH  K4  25 m     
21  33  Simic Marina  2001  FIFH  K4  25 m     
22  34  Hirsbak Viktoria  2002  FIFH  K1  25 m     
23  35  Lindberg Amanda  1999  FIFH  K1  25 m     
24  78  Strömberg Ella  2004  NACKA HIF  K1  25 m     
25  79  Wandel Ellinor  2004  NACKA HIF  K3  25 m     
26  80  Almert Emilia  2003  NACKA HIF  K1  25 m     
27  81  Wickman-Gandré Liv  2004  NACKA HIF  K1  25 m     
28  83  Nordström Linnea  2002  NACKA HIF  K1  25 m     
29  104  Einarsson Mathilda  1996  MASS  K3  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
25_S
Gren 25, 25m Frisim Herr K1-4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
100  Gudmundsson Alexander  2003  THROTTUR  K1  25 m  17.80   
125  Mangbo Erik  1999  HS  K2  25 m  17.92   
Antonsson Lucas  2001  VARBERG HI  K4  25 m  18.34   
106  Axelsson Örberg Henrik  1999  MASS  K1  25 m  22.05   
38  Swensson Gustav  1999  DEJE SS  K1  25 m  22.29   
61  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  K1  25 m  23.11   
108  Coster Axel  2003  MASS  K1  25 m  23.25   
98  Baldursson Leo  2005  THROTTUR  K1  25 m  25.00   
96  Axelsson Eidur Atli  2004  ÖSP  K1  25 m  48.50   
10  25  Lian Ludvig  2003  FIFH  K1  25 m     
11  26  Berndtsson Åkerman Lukas  FIFH  K4  25 m     
12  28  Kjellberg Jens  2001  FIFH  K1  25 m     
13  30  Cederås Elias  2000  FIFH  K1  25 m     
14  32  Winberg Benjamin  2002  FIFH  K1  25 m     
15  42  Åsman Manfred  2005  SOLENS IF  K2  25 m     
16  86  Dahlberg Gustav  2006  NACKA HIF  K3  25 m     
17  90  Gudmundsson Hjalti Geir  1998  ÖSP  K1  25 m     
18  94  Hlynsson Ymir Snaer  2002  ÖSP  K1  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
26_S
Gren 26, 4X50m Frisim Mixed 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
50  Späckhuggarna  SOLENS IF    25 m  2:19.24   
51  Delfinerna  SOLENS IF    25 m  2:49.24   
Fantastic Four  VARBERG HI    25 m  3:15.07   
75  Guldfiskarna  VARBERG HI    25 m     
112  Ösa  ÖSA    25 m     
150  Ösp 1  ÖSP    25 m     
151  Ösp 2  ÖSP    25 m     
154  Krokom  KROKOM HIF    25 m     
156  Fifh  FIFH    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
27_S
Gren 27, 100m Bröstsim Dam S 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
53  Lindberg Pernilla  1994  GÖTEBORG  SB14  25 m  1:22.01   
43  Bäckman Linnea  1989  SOLENS IF  SB14  25 m  1:30.86   
147  Andersson Felicia  2001  KOMETERNA  SB14  25 m  1:36.55   
49  Nordvall Ann-Christine  1992  SOLENS IF  SB14  25 m  1:47.86   
140  Löf Rebecca  2001  ÖSA  SB14  25 m  1:54.87   
76  Andersson Elin  1982  FALKENBERG  SB14  25 m  1:55.33   
101  Wennberg Johanna  1997  MASS  SB9  25 m  1:57.41   
82  Danielsson Emma  2002  NACKA HIF  SB9  25 m  1:58.63   
146  Carlsson Maria  1983  NJURUNDA  DS  25 m  2:01.25   
10  85  Färdig Vanja  1993  NACKA HIF  DS  25 m  2:02.02   
11  19  Andersson Wulf Ida  1998  FIFH  SB6  25 m  2:06.67   
12  134  Karenadottir Viktoria Lind  2002  FJORDUR  SB14  25 m  2:08.11   
13  47  Aksnés Lotta  1995  SOLENS IF  SB14  25 m  2:09.01   
14  46  Mattsson Therese  1998  SOLENS IF  SB14  25 m  2:13.26   
15  45  Engberg Ellenor  1982  SOLENS IF  SB14  25 m  2:13.29   
16  132  Thrastardottir Anna Rosa  2004  FJORDUR  SB14  25 m  2:15.39   
17  68  Olsson Louise  SPÅRVÄGEN  SB14  25 m  2:18.65   
18  95  Geirmundsdottir Elin Hrefna  1995  ÖSP  SB14  25 m  2:20.65   
19  Gustavsson Stina  1989  VARBERG HI  SB14  25 m  2:29.39   
20  131  Valgeirsdottir Sandra Lind  1993  FJORDUR  DS  25 m  2:35.94   
21  Brandt Ida  1984  VARBERG HI  SB14  25 m  2:40.72   
22  129  Gunnarsdottir Emelia Yr  2005  FJORDUR  SB14  25 m  2:45.75   
23  121  Bast Aaby Louise  1998  DHIF  SB6  25 m  2:52.71   
24  12  Eskilsson Jennie  1987  KROKOM HIF  DS  25 m     
25  13  Rothoff Kristina  1985  KROKOM HIF  SB14  25 m     
26  14  Karlsson Maria  1987  KROKOM HIF  SB14  25 m     
27  64  Munters Agnes  SPÅRVÄGEN  SB9  25 m     
28  89  Olafsdottir Glödis Erla  1998  ÖSP  DS  25 m     
29  126  Philipsson Anna  2003  GÄVLE SS  SB9  25 m     
30  133  Kristjansdottir Katrin Erla  2003  FJORDUR  SB14  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
28_S
Gren 28, 100m Bröstsim Herr S 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
39  Lindström Rasmus  1992  SOLENS IF  Ö  25 m  1:21.49   
40  Sjölander Jacob  1986  SOLENS IF  SB14  25 m  1:23.20   
60  Nord Andreas  OSBY SS  SB14  25 m  1:28.67   
57  Forsman Karl  1996  SK ÄGIR  SB5  25 m  1:33.41   
113  Johansson Niklas  1996  ÖSA  SB14  25 m  1:33.51   
36  Klasson Tobias  2000  SÄFFLE SS  SB14  25 m  1:33.64   
41  Renlund Teo  1997  SOLENS IF  SB14  25 m  1:34.33   
139  Daggert Anton  1993  ÖSA  SB14  25 m  1:36.38   
99  Bjarnason Ingolfur  2000  THROTTUR  SB9  25 m  1:41.52   
10  122  Fritsdal Refer Peter  2001  DHIF  SB13  25 m  1:44.14   
11  138  Bertelsen Bo  1983  RINGSTED  SB14  25 m  1:45.60   
12  37  Andersson Jesper  1996  DEJE SS  SB14  25 m  1:50.59   
13  88  Sölvason Daniel Isak  1994  ÖSP  SB14  25 m  1:52.33   
14  124  Heeb Jakob  2001  DHIF  SB8  25 m  1:55.97   
15  91  Jönsson John Thorri  1989  ÖSP  SB14  25 m  2:01.45   
16  87  Hilmarsson Andri Freyr  1983  ÖSP  SB14  25 m  2:32.41   
17  74  Jansson Hasse  1986  FALKENBERG  SB14  25 m  2:34.37   
18  67  Löfstrand Linus  SPÅRVÄGEN  SB14  25 m  2:36.75   
19  17  Lindgren Tomas  1994  KROKOM HIF  DS  25 m     
20  63  Soares Itajahy Pinto Da Costa Sergi  1981  NAVES  DS  25 m     
21  72  Lindström Kristoffer  SKELLEFTEÅ  SB9  25 m     
22  84  Löfgren Joakim  1997  NACKA HIF  SB7  25 m     
23  137  Sörensen Jonas  1993  RINGSTED  SB14  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
29_S
Gren 29, 50m Frisim Dam K1-4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
148  Porsteinsdottir Kristin  1994  IVAR  DS  25 m  36.84   
152  Nilsson Lina  TYRINGE SS    25 m  37.09   
110  Svanbergsdottir Olafia Ösk  2003  THROTTUR  K1  25 m  38.52   
77  Hammarqvist Elin  2004  NACKA HIF  K1  25 m  39.70   
146  Carlsson Maria  1983  NJURUNDA  DS  25 m  42.68   
85  Färdig Vanja  1993  NACKA HIF  DS  25 m  46.69   
116  St Clair Maitland Nicola  2003  SÖDERTÄLJE  K2  25 m  47.20   
93  Heidarsdottir Katrin Anna  1997  ÖSP  K1  25 m  49.11   
149  Marjeta Sanna  2001  KATRINEHOL  K4  25 m  50.16   
10  81  Wickman-Gandré Liv  2004  NACKA HIF  K1  25 m  50.32   
11  143  Ekstrand Lisa  2004  ÖSA  K1  25 m  56.58   
12  65  Aunés Emma  SPÅRVÄGEN  K1  25 m  1:04.70   
13  105  Sjölin Lisa  1982  MASS  K1  25 m  1:09.20   
14  135  Thordadottir Kristun Helga  2005  FJORDUR  K1  25 m  1:11.14   
15  71  Skoog Josefine  SPÅRVÄGEN  DS  25 m  1:25.76   
16  103  Brännman Karolina  1997  MASS  K2  25 m  1:28.61   
17  128  Albertsdottir Kristjana Lif  2005  FJORDUR  K1  25 m  1:32.57   
18  Winblad Linnea  1991  VARBERG HI  K1  25 m     
19  33  Simic Marina  2001  FIFH  K4  25 m     
20  78  Strömberg Ella  2004  NACKA HIF  K1  25 m     
21  80  Almert Emilia  2003  NACKA HIF  K1  25 m     
22  83  Nordström Linnea  2002  NACKA HIF  K1  25 m     
23  104  Einarsson Mathilda  1996  MASS  K3  25 m     
24  109  Johansson Lova  2004  MASS  K3  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
30_S
Gren 30, 50m Frisim Herr K1-4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
62  Fernades Domingues Pedro  1991  NAVES  DS  25 m  31.85   
61  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  K1  25 m  35.24   
153  Henrik  TRELLEBORG    25 m  35.74   
66  Hannus Johan  SPÅRVÄGEN  DS  25 m  36.22   
125  Mangbo Erik  1999  HS  K2  25 m  39.30   
100  Gudmundsson Alexander  2003  THROTTUR  K1  25 m  39.80   
90  Gudmundsson Hjalti Geir  1998  ÖSP  K1  25 m  47.02   
108  Coster Axel  2003  MASS  K1  25 m  52.42   
38  Swensson Gustav  1999  DEJE SS  K1  25 m  52.73   
10  106  Axelsson Örberg Henrik  1999  MASS  K1  25 m  54.75   
11  Antonsson Lucas  2001  VARBERG HI  K4  25 m  56.25   
12  94  Hlynsson Ymir Snaer  2002  ÖSP  K1  25 m  57.90   
13  98  Baldursson Leo  2005  THROTTUR  K1  25 m  1:05.20   
14  86  Dahlberg Gustav  2006  NACKA HIF  K3  25 m  1:20.77   
15  96  Axelsson Eidur Atli  2004  ÖSP  K1  25 m  1:32.13   
16  10  Borgsten Jesper  2002  KROKOM HIF  K4  25 m     
17  26  Berndtsson Åkerman Lukas  FIFH  K4  25 m     
18  28  Kjellberg Jens  2001  FIFH  K1  25 m     
19  30  Cederås Elias  2000  FIFH  K1  25 m     
20  42  Åsman Manfred  2005  SOLENS IF  K2  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
31_S
Gren 31, 100m Frisim Dam S 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
53  Lindberg Pernilla  1994  GÖTEBORG  S14  25 m  1:03.16   
43  Bäckman Linnea  1989  SOLENS IF  S14  25 m  1:12.23   
147  Andersson Felicia  2001  KOMETERNA  S14  25 m  1:13.07   
73  Lundström Malin  1990  SK RAN  S10  25 m  1:13.71   
70  Reichard Maja  SPÅRVÄGEN  S11  25 m  1:16.20   
Kramer Agnes  1998  FALKENBERG  S8  25 m  1:21.97   
123  Schackinger Trothe Mie  1998  DHIF  S10  25 m  1:23.90   
101  Wennberg Johanna  1997  MASS  S10  25 m  1:25.52   
45  Engberg Ellenor  1982  SOLENS IF  S14  25 m  1:27.03   
10  19  Andersson Wulf Ida  1998  FIFH  S7  25 m  1:27.41   
11  Robertsson Rose-Marie  1986  VARBERG HI  S14  25 m  1:29.74   
12  114  Busk Josefine  1997  SÖDERTÄLJE  S14  25 m  1:30.42   
13  140  Löf Rebecca  2001  ÖSA  S14  25 m  1:30.66   
14  44  Hasselryd Johanna  1982  SOLENS IF  S14  25 m  1:31.43   
15  82  Danielsson Emma  2002  NACKA HIF  S10  25 m  1:31.46   
16  146  Carlsson Maria  1983  NJURUNDA  DS  25 m  1:35.81   
17  Sjöstrand Edith  1991  VARBERG HI  S14  25 m  1:36.11   
18  49  Nordvall Ann-Christine  1992  SOLENS IF  S14  25 m  1:37.78   
19  121  Bast Aaby Louise  1998  DHIF  S8  25 m  1:38.09   
20  130  Sigvaldadottir Elsa  1994  FJORDUR  S14  25 m  1:38.46   
21  95  Geirmundsdottir Elin Hrefna  1995  ÖSP  S14  25 m  1:40.53   
22  85  Färdig Vanja  1993  NACKA HIF  DS  25 m  1:42.22   
23  46  Mattsson Therese  1998  SOLENS IF  S14  25 m  1:43.82   
24  47  Aksnés Lotta  1995  SOLENS IF  S14  25 m  1:45.66   
25  132  Thrastardottir Anna Rosa  2004  FJORDUR  S14  25 m  1:46.51   
26  58  Bengtsson Emelie  1997  SK LAXEN  S9  25 m  1:47.16   
27  76  Andersson Elin  1982  FALKENBERG  S14  25 m  1:51.54   
28  64  Munters Agnes  SPÅRVÄGEN  S10  25 m  1:55.98   
29  68  Olsson Louise  SPÅRVÄGEN  S14  25 m  2:06.33   
30  117  Karaahmetovic Irma  1998  SÖDERTÄLJE  S14  25 m  2:10.00   
31  134  Karenadottir Viktoria Lind  2002  FJORDUR  S14  25 m  2:12.80   
32  48  Nyberg Julia  1997  SOLENS IF  S14  25 m  2:13.43   
33  131  Valgeirsdottir Sandra Lind  1993  FJORDUR  DS  25 m  2:23.19   
34  Brandt Ida  1984  VARBERG HI  S14  25 m  2:40.72   
35  129  Gunnarsdottir Emelia Yr  2005  FJORDUR  S14  25 m  2:49.87   
36  141  Hocanin Isabelle  1997  ÖSA  S5  25 m  3:00.50   
37  11  Lindberg Elin  1975  KROKOM HIF  DS  25 m     
38  12  Eskilsson Jennie  1987  KROKOM HIF    25 m     
39  13  Rothoff Kristina  1985  KROKOM HIF  S14  25 m     
40  15  Svan Ellinor  1987  KROKOM HIF  S14  25 m     
41  18  Buska India  1997  KROKOM HIF  Ö  25 m     
42  92  Axelsdottir Karen  1992  ÖSP  S4  25 m     
43  111  Näslander Cruz Katarina  1994  ÖSA  S6  25 m     
44  126  Philipsson Anna  2003  GÄVLE SS  S10  25 m     
45  133  Kristjansdottir Katrin Erla  2003  FJORDUR  S14  25 m     
46  144  Svanborg Victoria  1994  ÖSA  S9  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
32_S
Gren 32, 100m Frisim Herr S 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
137  Sörensen Jonas  1993  RINGSTED  S14  25 m  55.05   
60  Nord Andreas  OSBY SS  S14  25 m  1:01.99   
39  Lindström Rasmus  1992  SOLENS IF  Ö  25 m  1:02.26   
155  Biskup Patryk  FIFH    25 m  1:04.11   
37  Andersson Jesper  1996  DEJE SS  S14  25 m  1:04.64   
52  Karlsson Sebastian  1993  KARLSKRONA  S14  25 m  1:04.72   
36  Klasson Tobias  2000  SÄFFLE SS  S14  25 m  1:05.49   
97  Gunnarsson Mar  1999  THROTTUR  S11  25 m  1:06.00   
40  Sjölander Jacob  1986  SOLENS IF  S14  25 m  1:06.27   
10  72  Lindström Kristoffer  SKELLEFTEÅ  S10  25 m  1:06.60   
11  122  Fritsdal Refer Peter  2001  DHIF  S13  25 m  1:09.74   
12  139  Daggert Anton  1993  ÖSA  S14  25 m  1:12.00   
13  55  Andersson Niklas  1988  GÖTEBORG  S7  25 m  1:12.63   
14  102  Olli Eje  1999  MASS  S9  25 m  1:13.57   
15  113  Johansson Niklas  1996  ÖSA  S14  25 m  1:13.71   
16  41  Renlund Teo  1997  SOLENS IF  S14  25 m  1:17.31   
17  88  Sölvason Daniel Isak  1994  ÖSP  S14  25 m  1:21.86   
18  57  Forsman Karl  1996  SK ÄGIR  S6  25 m  1:22.49   
19  99  Bjarnason Ingolfur  2000  THROTTUR  S9  25 m  1:22.50   
20  Lyckberg Christoffer  1984  VARBERG HI  S9  25 m  1:23.49   
21  124  Heeb Jakob  2001  DHIF  S9  25 m  1:23.90   
22  56  Jeremic Zoran  1983  SPORT UNIO  S8  25 m  1:25.20   
23  66  Hannus Johan  SPÅRVÄGEN  DS  25 m  1:27.19   
24  59  Streiffert Anders  1988  SK LAXEN  Ö  25 m  1:27.64   
25  138  Bertelsen Bo  1983  RINGSTED  S14  25 m  1:27.75   
26  145  Oskarsson Albin  1991  ÖSA  S6  25 m  1:33.90   
27  63  Soares Itajahy Pinto Da Costa Sergi  1981  NAVES  DS  25 m  1:34.28   
28  91  Jönsson John Thorri  1989  ÖSP  S14  25 m  1:46.42   
29  87  Hilmarsson Andri Freyr  1983  ÖSP  S14  25 m  1:52.90   
30  115  Andersson David  1997  SÖDERTÄLJE  DS  25 m  1:53.00   
31  84  Löfgren Joakim  1997  NACKA HIF  S7  25 m  1:56.27   
32  54  Fredriksson Mikael  1990  GÖTEBORG  S3  25 m  1:59.65   
33  119  Skoglund Ludvig  2002  SOLSTA  S7  25 m  2:02.72   
34  120  Hastö Hardin Anton  1999  SOLSTA  S7  25 m  2:02.93   
35  74  Jansson Hasse  1986  FALKENBERG  S14  25 m  2:34.73   
36  142  Hjelmhagen Mikael  1994  ÖSA  S4  25 m  4:28.51   
37  10  Borgsten Jesper  2002  KROKOM HIF  K4  25 m     
38  16  Andersson Axel  1992  KROKOM HIF  DS  25 m     
39  118  Gottfriedz Alex  1998  SÖDERTÄLJE  DS  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
33_S
Gren 33, 50m Ryggsim Dam K1-4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
85  Färdig Vanja  1993  NACKA HIF  DS  25 m  46.00   
148  Porsteinsdottir Kristin  1994  IVAR  DS  25 m  47.75   
152  Nilsson Lina  TYRINGE SS    25 m  48.14   
77  Hammarqvist Elin  2004  NACKA HIF  K1  25 m  49.55   
116  St Clair Maitland Nicola  2003  SÖDERTÄLJE  K2  25 m  53.00   
149  Marjeta Sanna  2001  KATRINEHOL  K4  25 m  56.89   
Winblad Linnea  1991  VARBERG HI  K2  25 m  1:01.03   
81  Wickman-Gandré Liv  2004  NACKA HIF  K1  25 m  1:02.91   
65  Aunés Emma  SPÅRVÄGEN  K1  25 m  1:07.27   
10  143  Ekstrand Lisa  2004  ÖSA  K1  25 m  1:14.49   
11  135  Thordadottir Kristun Helga  2005  FJORDUR  K1  25 m  1:22.97   
12  71  Skoog Josefine  SPÅRVÄGEN  DS  25 m  1:27.43   
13  105  Sjölin Lisa  1982  MASS  K1  25 m  1:32.76   
14  128  Albertsdottir Kristjana Lif  2005  FJORDUR  K1  25 m  1:48.64   
15  103  Brännman Karolina  1997  MASS  K2  25 m  2:32.97   
16  80  Almert Emilia  2003  NACKA HIF  K1  25 m     
17  83  Nordström Linnea  2002  NACKA HIF  K1  25 m     
18  89  Olafsdottir Glödis Erla  1998  ÖSP  DS  25 m     
19  104  Einarsson Mathilda  1996  MASS  K3  25 m     
20  109  Johansson Lova  2004  MASS  K3  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 
34_S
Gren 34, 50m Ryggsim Herr K1-4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Antonsson Lucas  2001  VARBERG HI  K4  25 m  41.67   
61  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  K1  25 m  42.14   
66  Hannus Johan  SPÅRVÄGEN  DS  25 m  47.00   
125  Mangbo Erik  1999  HS  K2  25 m  50.94   
108  Coster Axel  2003  MASS  K1  25 m  56.67   
38  Swensson Gustav  1999  DEJE SS  K1  25 m  1:09.63   
90  Gudmundsson Hjalti Geir  1998  ÖSP  K1  25 m  1:12.83   
86  Dahlberg Gustav  2006  NACKA HIF  K3  25 m  1:17.76   
98  Baldursson Leo  2005  THROTTUR  K1  25 m  1:30.00   
10  96  Axelsson Eidur Atli  2004  ÖSP  K1  25 m  2:10.56   
11  42  Åsman Manfred  2005  SOLENS IF  K2  25 m     
12  62  Fernades Domingues Pedro  1991  NAVES  DS  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare