Program för Arena Sprint Meet 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 6
|
Tävling |
arena Sprint Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
03 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Burlöv |
|
Utskriftstid |
22:07 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 februari 2017 |
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar |
Försök (14) |
Sponsor: Företagshus |
14 år och yngre: Isak Larsson (2000) 1:08.08 2014-02-02 |
15 - 16 år: Petter Fredriksson (1997) 59.70 |
17 - 99 år: Simon Sjödin (1986) 57.97 2014-02-02 |
|
Heat 1 (14) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
940 |
2 |
Filip af Klinteberg |
2003 |
AE3103 |
SK TRITON |
|
50m |
1:38.73 |
962 |
3 |
Neo Palenmark |
2003 |
AQ6303 |
SK TRITON |
|
50m |
1:34.33 |
742 |
4 |
Jakob Kristersson |
2003 |
AQ3103 |
SS IDEN |
|
50m |
1:30.08 |
693 |
5 |
Oliver Kock |
2003 |
AK1903 |
HS |
|
50m |
1:32.46 |
839 |
6 |
Alexander Kulagowski |
2002 |
AV3502 |
MKK |
|
50m |
1:34.97 |
1090 |
7 |
Aron Persson |
2004 |
AM4504 |
YSTADS SS |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1027 |
1 |
Jonatan Holmquist |
2003 |
AA6503 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:27.63 |
866 |
2 |
Svante Vilhelmsson |
2003 |
AQ0503 |
MKK |
|
50m |
1:25.67 |
1095 |
3 |
Hugo Stoltz |
2004 |
AF4904 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:25.23 |
1021 |
4 |
Isaac Barrett |
2005 |
AK6305 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:24.19 |
694 |
5 |
Alexander Larsson |
2003 |
AQ0303 |
HS |
|
50m |
1:24.58 |
917 |
6 |
Jesper Franzén |
2002 |
AG3902 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:25.29 |
1026 |
7 |
Linus Hiltonsson |
2002 |
AD3902 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:26.36 |
678 |
8 |
Leo Gränse |
2004 |
AG0904 |
HS |
|
50m |
1:29.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
688 |
1 |
Adam Juliusson |
2004 |
AG4904 |
HS |
|
50m |
1:24.04 |
710 |
2 |
Kasper Nygren |
2004 |
AN5304 |
HS |
|
50m |
1:23.38 |
1069 |
3 |
Axel Björnsson |
2005 |
AF8105 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:22.86 |
613 |
4 |
Oscar Ljungqvist |
2002 |
AQ5702 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:22.27 |
981 |
5 |
Alexander Bergström |
2002 |
AP2502 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:22.31 |
930 |
6 |
David Olofsson |
2004 |
AJ9104 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:23.02 |
616 |
7 |
Marcus Nordberg |
2002 |
AM4302 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:23.66 |
1018 |
8 |
Noel Ahlbin |
2004 |
AI8304 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:24.13 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
996 |
1 |
Karl Lingham |
2002 |
AM0502 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:21.45 |
882 |
2 |
Leonardo Nilsson |
2000 |
AS6900 |
SK RAN |
|
50m |
1:20.55 |
634 |
3 |
Gabriel Agardh |
2003 |
AG8103 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:19.99 |
933 |
4 |
Felix Rosenkvist |
2004 |
AD0704 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:19.19 |
735 |
5 |
Felix Tjärnberg |
2005 |
AB5305 |
HS |
|
50m |
1:19.47 |
964 |
6 |
Noel Persson |
2002 |
AG2702 |
SK TRITON |
|
50m |
1:20.15 |
812 |
7 |
Liam Bech |
2003 |
AQ2303 |
MKK |
|
50m |
1:21.04 |
637 |
8 |
Måns Burmester-Lysell |
2004 |
AE7704 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:21.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1148 |
1 |
Lucas Örmon |
2003 |
AF7303 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:18.65 |
1117 |
2 |
Leo Pekberg |
2002 |
AF7902 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:18.34 |
605 |
3 |
Loke Egnell |
2003 |
AR2703 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:18.19 |
1106 |
4 |
Stig Greiner |
2003 |
AM0703 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:17.67 |
862 |
5 |
Jakob Strömland |
2003 |
AO4703 |
MKK |
|
50m |
1:17.90 |
1137 |
6 |
Gabriel Olsson |
2004 |
AA3704 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:18.22 |
684 |
7 |
Joel Härstedt |
2001 |
AU6301 |
HS |
|
50m |
1:18.65 |
1029 |
8 |
Petter Jörud |
2003 |
AN9903 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:18.98 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
921 |
1 |
Julian Kasapov Alexis |
1999 |
AQ4399 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:17.07 |
1055 |
2 |
Kemal Cikota |
2002 |
AS0102 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
1:16.86 |
626 |
3 |
Samuel Sjögren |
1999 |
AJ2399 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:16.48 |
738 |
4 |
Viktor Wiberg |
2003 |
AR3503 |
HS |
|
50m |
1:16.23 |
913 |
5 |
Vilhelm Andersson |
2002 |
AE1502 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:16.29 |
1063 |
6 |
Anton Strand |
2003 |
AH8903 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
1:16.85 |
1024 |
7 |
Gustav Conradsen |
2003 |
AK6903 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:16.94 |
1120 |
8 |
Gustaf Stokholm |
2004 |
AD8504 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:17.10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
687 |
1 |
Alan Jovic |
2004 |
AG5904 |
HS |
|
50m |
1:16.03 |
785 |
2 |
Tim Petersson |
1999 |
AB9799 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:15.59 |
947 |
3 |
Linus Forsgren |
2003 |
AA1103 |
SK TRITON |
|
50m |
1:15.56 |
633 |
4 |
Philip Zasowski |
2002 |
AM5302 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:15.23 |
998 |
5 |
Wilhelm Lörinc |
2000 |
AU7900 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:15.34 |
672 |
6 |
Oscar Elfers |
2002 |
AL9102 |
HS |
|
50m |
1:15.57 |
764 |
7 |
Jonathan Skog |
2000 |
AB0900 |
KLIPPAN |
|
50m |
1:15.90 |
1014 |
8 |
Dag Unevik |
2001 |
AI5501 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:16.12 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1046 |
1 |
Emil Svensson |
2002 |
AK2302 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:15.00 |
769 |
2 |
Filip Cederholm |
2003 |
AI0303 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:14.19 |
1004 |
3 |
Andres Pöllänen |
2001 |
AM5901 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:13.92 |
799 |
4 |
Elliot Larsson |
2000 |
AF3300 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:12.92 |
726 |
5 |
David Sandström |
2002 |
AN5102 |
HS |
|
50m |
1:13.85 |
624 |
6 |
William Segerdahl |
2001 |
AI4301 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:14.05 |
580 |
7 |
Emil Wiberg |
2001 |
AR6901 |
HS |
|
50m |
1:14.90 |
765 |
8 |
Nikolaos Tarnanidis |
2002 |
AY3902 |
KLIPPAN |
|
50m |
1:15.19 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
571 |
1 |
Philip Rantzow |
1999 |
AC7399 |
TYRINGE SS |
|
50m |
1:12.24 |
903 |
2 |
Jakob Börjesson |
2001 |
AG9901 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:11.73 |
1043 |
3 |
Hugo Stenskepp |
2003 |
AI6303 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:11.26 |
973 |
4 |
Gustav Ahlqvist |
2003 |
AK6503 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:10.92 |
798 |
5 |
Roy Hangård |
1999 |
AH0999 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:11.07 |
1005 |
6 |
Lukas Roosmark |
2002 |
AI1702 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:11.59 |
581 |
7 |
Birkan Ates |
2002 |
AD8302 |
SS DELFIN |
|
50m |
1:11.91 |
781 |
8 |
Lucas Lindblom |
2000 |
AG8500 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:12.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
985 |
1 |
Anton Forsberg |
2001 |
AM4901 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:10.36 |
879 |
2 |
Marcus Karlin-Reteike |
1999 |
AS3599 |
SK RAN |
|
50m |
1:10.31 |
591 |
3 |
Anton Jönsson |
2001 |
AL4501 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
1:10.11 |
988 |
4 |
Victor Halldén |
2000 |
AP7300 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:09.95 |
582 |
5 |
Tim Berthelsson |
2000 |
AJ1700 |
SS DELFIN |
|
50m |
1:10.08 |
793 |
6 |
Julius Gustavsson |
2002 |
AD0102 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:10.12 |
872 |
7 |
Joel Dahlgren |
2002 |
AC1102 |
SK RAN |
|
50m |
1:10.35 |
884 |
8 |
Primus Olsson |
2000 |
AV7100 |
SK RAN |
|
50m |
1:10.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1076 |
1 |
Emil Jespersen |
2001 |
AI9901 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:09.71 |
999 |
2 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
AJ2901 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:09.40 |
861 |
3 |
Philip Stenberg |
2001 |
AB9101 |
MKK |
|
50m |
1:09.39 |
1125 |
4 |
Hugo Vaide |
2003 |
AD8903 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:09.26 |
586 |
5 |
Jakob Petersen |
2001 |
AD9901 |
SS DELFIN |
|
50m |
1:09.31 |
919 |
6 |
Thor Grandin |
2002 |
AG4502 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:09.39 |
1064 |
7 |
Emanuel Tidåsen |
2002 |
AQ3702 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
1:09.40 |
869 |
8 |
Richard Berg |
1998 |
AH5598 |
SK RAN |
|
50m |
1:09.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
959 |
1 |
Nicolas Nolén |
2000 |
AG4500 |
SK TRITON |
|
50m |
1:08.60 |
1110 |
2 |
Petter Hellzén |
2000 |
AA6300 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:07.47 |
876 |
3 |
Ali Hariri |
1996 |
AK7196 |
SK RAN |
|
50m |
1:04.96 |
791 |
4 |
Hampus Svensson |
1999 |
AE5199 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:00.82 |
1044 |
5 |
Johannes Strömberg |
2002 |
AI3102 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:02.80 |
680 |
6 |
Gustaf Hansson |
2001 |
AD5101 |
HS |
|
50m |
1:05.47 |
843 |
7 |
Karl Liljegren |
2001 |
AE7901 |
MKK |
|
50m |
1:07.97 |
976 |
8 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
AI6502 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:09.14 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
697 |
1 |
Gustav Lind |
2002 |
AG7702 |
HS |
|
50m |
1:08.27 |
1143 |
2 |
Mattias Rydqvist |
2000 |
AB7500 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:06.13 |
900 |
3 |
Alexander Trudov |
1999 |
AT5399 |
S 71 |
|
50m |
1:04.74 |
905 |
4 |
Isak Larsson |
2000 |
AF4900 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:00.70 |
772 |
5 |
Christoffer Dellhede |
2001 |
AD0501 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:02.39 |
977 |
6 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
AE5700 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:05.29 |
630 |
7 |
Gustav Vallin |
2001 |
AV0501 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:07.97 |
833 |
8 |
Tim Hagerström |
1999 |
AH8799 |
MKK |
|
50m |
1:08.98 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
627 |
1 |
Max Svedberg |
2001 |
AR3301 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:08.08 |
807 |
2 |
Nils Wergeland |
2002 |
AE4902 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:05.59 |
849 |
3 |
Sten Ludvigsson |
1998 |
AO9998 |
MKK |
|
50m |
1:04.23 |
818 |
4 |
Mattias Carlsson |
1990 |
AP3590 |
MKK |
|
50m |
55.53 |
1136 |
5 |
Victor Lloyd |
1996 |
AH8796 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:01.50 |
675 |
6 |
Daniel Fischer |
2002 |
AC0302 |
HS |
|
50m |
1:05.25 |
956 |
7 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AK4303 |
SK TRITON |
|
50m |
1:07.78 |
615 |
8 |
Gustav Nislander |
2001 |
AQ0301 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:08.69 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
03 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
22:07 |
|