Program för Arena Sprint Meet 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 11, 200m Medley Damer |
Sponsor: Burlövs Kommun |
14 år och yngre: Sandra Lendt (2000) 2:34.54 2014-02-03 |
15 - 16 år: Sophie Hansson (1998) 2:26.25 |
17 - 99 år: Mathilde Huss-Hansen (1994) 2:24.56 2014-02-03 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 899 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | AC6202 | 50 m | 2:24.82 | |
2 | 892 | Christiansen Emilia | 1999 | S 71 | AL8499 | 50 m | 2:25.59 | |
3 | 827 | Forés Alba | 1998 | MKK | AI5298 | 50 m | 2:25.95 | |
4 | 880 | Lindberg Stina | 2000 | SK RAN | AC6200 | 50 m | 2:27.26 | |
5 | 623 | Reinhold Andrea | 2001 | GÖTEBORG | AS3401 | 50 m | 2:27.77 | |
6 | 811 | Andersson Johanna | 2002 | MKK | AK8202 | 50 m | 2:30.89 | |
7 | 757 | Persson Linnéa | 2002 | KK KARPEN | AA5802 | 50 m | 2:31.23 | |
8 | 1066 | Örnhem Clara | 2002 | VÄXJÖ SS | AE2402 | 50 m | 2:31.95 | |
9 | 768 | Brinkhagen Julia | 1999 | LANDSKRONA | AM3299 | 50 m | 2:32.04 | |
10 | 804 | Ranevi Louise | 1999 | SK LÖDDE | AI3299 | 50 m | 2:32.36 | |
11 | 1140 | Parfitt Nicola | 2000 | TRELLEBORG | AE3400 | 50 m | 2:32.88 | |
12 | 887 | Revstedt Isabella | 2001 | SK RAN | AN2801 | 50 m | 2:33.00 | |
13 | 779 | Johannesson Elin | 1999 | LANDSKRONA | AM4299 | 50 m | 2:33.09 | |
14 | 830 | Grahovac Anna | 1999 | MKK | AM5899 | 50 m | 2:33.19 | |
15 | 604 | Edgren Linnea | 2002 | GÖTEBORG | AT7202 | 50 m | 2:33.40 | |
16 | 895 | Jönsson Micaela | 2001 | S 71 | AD3801 | 50 m | 2:33.60 | |
17 | 1013 | Thorén Karin | 1999 | TÄBY SIM | BI4499 | 50 m | 2:34.27 | |
18 | 646 | Laurén Ella | 2001 | SK HAJEN | AO1201 | 50 m | 2:34.99 | |
19 | 712 | Palm Elly | 2001 | HS | BP4401 | 50 m | 2:35.19 | |
20 | 1053 | Bodsjö Saga | 2002 | VÄXJÖ SS | AE1402 | 50 m | 2:35.23 | |
21 | 1002 | Persson Johanna | 2001 | TÄBY SIM | AY6601 | 50 m | 2:35.28 | |
22 | 673 | Ericsson Alva | 2000 | HS | AN8200 | 50 m | 2:35.59 | |
23 | 714 | Persson Alice | 2003 | HS | AN5803 | 50 m | 2:35.73 | |
24 | 851 | Mikkelsen Josephine | 2002 | MKK | AI5202 | 50 m | 2:36.07 | |
25 | 992 | Jerresand Cornelia | 2000 | TÄBY SIM | AG6800 | 50 m | 2:36.46 | |
26 | 700 | Littorin Tyra | 2004 | HS | AG8404 | 50 m | 2:36.53 | |
27 | 923 | Lagnerup Isabella | 2000 | SK SYDSIM | AS7800 | 50 m | 2:36.70 | |
28 | 938 | Wivsätter Gabriella | 2003 | SK SYDSIM | AE4603 | 50 m | 2:36.77 | |
29 | 679 | Gustavsson Kajsa | 2001 | HS | AW2401 | 50 m | 2:37.15 | |
30 | 836 | Ingner Johanna | 2002 | MKK | AI4202 | 50 m | 2:37.31 | |
31 | 744 | Nilsson Sara | 1998 | SS IDEN | AF3498 | 50 m | 2:37.35 | |
32 | 897 | Karlsson Moa | 2002 | S 71 | AC1202 | 50 m | 2:37.51 | |
33 | 664 | Andersson Emma | 2002 | HS | AO1802 | 50 m | 2:37.64 | |
34 | 927 | Nordefell Frida | 2000 | SK SYDSIM | AF1800 | 50 m | 2:37.69 | |
35 | 1033 | Larsson Ida | 2002 | VELLINGE-N | AL8202 | 50 m | 2:37.87 | |
36 | 1100 | Åkesson Matilda | 1999 | YSTADS SS | AL9699 | 50 m | 2:38.34 | |
37 | 730 | Svensson Wilma | 2002 | HS | BK8402 | 50 m | 2:38.45 | |
38 | 594 | Nilsson Josefin | 1999 | ESLÖVS SS | AK4899 | 50 m | 2:38.55 | |
39 | 993 | Junehed Josephine | 2002 | TÄBY SIM | AN1202 | 50 m | 2:38.74 | |
40 | 755 | Olsson Emilia | 2002 | KK KARPEN | AA6802 | 50 m | 2:39.04 | |
41 | 987 | Franks Julia | 2000 | TÄBY SIM | AR5400 | 50 m | 2:39.12 | |
42 | 698 | Lindahl Hanna | 2000 | HS | AN6200 | 50 m | 2:39.28 | |
43 | 685 | Johansson Alicia | 2003 | HS | AI2603 | 50 m | 2:39.40 | |
44 | 609 | Hemberg Hannah | 2002 | GÖTEBORG | AD2402 | 50 m | 2:39.46 | |
45 | 585 | Nilsson Astrid | 2004 | SS DELFIN | AA3604 | 50 m | 2:39.66 | |
46 | 749 | Aronsson Clara | 2002 | KK KARPEN | AE4202 | 50 m | 2:39.82 | |
47 | 636 | Bitzén Elsa | 2003 | SK HAJEN | AD8203 | 50 m | 2:39.99 | |
48 | 723 | Rosdahl Ellen | 2002 | HS | AO0802 | 50 m | 2:40.28 | |
49 | 692 | Kjellnäs Sara | 2002 | HS | AO6602 | 50 m | 2:40.84 | |
50 | 936 | Vesterlund Kocsis Lovisa | 2002 | SK SYDSIM | AJ0802 | 50 m | 2:41.12 | |
51 | 677 | Gren Annika | 1999 | HS | BL2499 | 50 m | 2:41.60 | |
52 | 982 | Börjesson Embla | 2002 | TÄBY SIM | AZ1802 | 50 m | 2:41.67 | |
53 | 708 | Nordén Emilia | 2003 | HS | AT3803 | 50 m | 2:41.82 | |
54 | 625 | Simonsson Ella | 2002 | GÖTEBORG | BK2202 | 50 m | 2:42.51 | |
55 | 991 | Jensen Alexandra | 2001 | TÄBY SIM | BG6801 | 50 m | 2:42.56 | |
56 | 597 | Wilhelmsson Sara | 2001 | ESLÖVS SS | AO6201 | 50 m | 2:42.72 | |
57 | 1047 | Taylor Emma | 1998 | VELLINGE-N | AZ8498 | 50 m | 2:42.80 | |
58 | 632 | Wierzbowska Oliwia | 2003 | GÖTEBORG | BD6803 | 50 m | 2:43.00 | |
59 | 874 | Frykholm Isabella | 2001 | SK RAN | BD9201 | 50 m | 2:43.33 | |
60 | 1054 | Bodsjö Sanna | 2003 | VÄXJÖ SS | AD6203 | 50 m | 2:43.33 | |
61 | 1071 | Frederiksen Emilia | 2000 | YSTADS SS | AJ8800 | 50 m | 2:43.77 | |
62 | 1010 | Ström Thilda | 2003 | TÄBY SIM | AT5803 | 50 m | 2:43.80 | |
63 | 736 | Trägårdh Amanda | 2001 | HS | BL3201 | 50 m | 2:43.84 | |
64 | 759 | Rudolf Vilma | 2002 | KK KARPEN | AW1202 | 50 m | 2:43.84 | |
65 | 705 | Maltesjö Telma | 2002 | HS | AR3602 | 50 m | 2:43.87 | |
66 | 980 | Bergh Mikaela | 1999 | TÄBY SIM | AK5299 | 50 m | 2:44.09 | |
67 | 1007 | Rydbeck Nordén Esther | 2001 | TÄBY SIM | BN8801 | 50 m | 2:44.12 | |
68 | 659 | Agrell Angelina | 2003 | HS | AR6803 | 50 m | 2:44.43 | |
69 | 1105 | Flodmark Klara | 2001 | ÄNGELHOLM | AE4201 | 50 m | 2:44.71 | |
70 | 1001 | Nylund Viktoria | 2001 | TÄBY SIM | BD1801 | 50 m | 2:45.07 | |
71 | 689 | Juliusson Sofia | 2002 | HS | AT3802 | 50 m | 2:45.15 | |
72 | 1059 | Hedenfalk Olivia | 2002 | VÄXJÖ SS | AX7802 | 50 m | 2:45.50 | |
73 | 728 | Stjepanetic Karla | 2003 | HS | AT2803 | 50 m | 2:45.56 | |
74 | 719 | Podric Nina | 2004 | HS | BU7604 | 50 m | 2:45.74 | |
75 | 995 | Lindberg Izabelle | 2003 | TÄBY SIM | AX6603 | 50 m | 2:46.00 | |
76 | 611 | Johansson Wilma | 2002 | GÖTEBORG | AN0602 | 50 m | 2:46.15 | |
77 | 893 | Ericsson Tilda | 2002 | S 71 | AH0402 | 50 m | 2:46.41 | |
78 | 1085 | Melgar Sara | 2002 | YSTADS SS | AA8602 | 50 m | 2:47.34 | |
79 | 808 | Åsberg Carolina | 2002 | SK LÖDDE | AJ1802 | 50 m | 2:47.52 | |
80 | 583 | Joelsson Tilda | 2002 | SS DELFIN | AM4602 | 50 m | 2:47.83 | |
81 | 1057 | Elgaard Fonnesbech Liv | 2004 | VÄXJÖ SS | BC2604 | 50 m | 2:48.12 | |
82 | 663 | Andersson Elsa | 2004 | HS | AO3804 | 50 m | 2:48.23 | |
83 | 1040 | Rödin Klara | 2003 | VELLINGE-N | AE2603 | 50 m | 2:48.43 | |
84 | 986 | Franks Ingrid | 2003 | TÄBY SIM | AT5603 | 50 m | 2:48.90 | |
85 | 575 | D´ Aubigné Tindra | 2004 | HÖRBY SK | AQ1204 | 50 m | 2:49.72 | |
86 | 751 | Bernspång Cornelia | 2003 | KK KARPEN | AW7603 | 50 m | 2:49.93 | |
87 | 1104 | Carlsson Wilma | 2000 | ÄNGELHOLM | AV0600 | 50 m | 2:50.83 | |
88 | 587 | Ragnarsson Emma | 2004 | SS DELFIN | AI4203 | 50 m | 2:51.31 | |
89 | 727 | Stenhård Ellinor | 2002 | HS | AV8402 | 50 m | 2:51.64 | |
90 | 1068 | Björnsdotter Hanna | 2002 | YSTADS SS | AW7402 | 50 m | 2:51.93 | |
91 | 668 | Cokalic Emilia | 2002 | HS | AO8602 | 50 m | 2:52.64 | |
92 | 1034 | Löfgren Ebba | 2001 | VELLINGE-N | BU9601 | 50 m | 2:52.76 | |
93 | 1122 | Thunberg Ellen | 2001 | ÄNGELHOLM | BC7401 | 50 m | 2:53.36 | |
94 | 610 | Holmdahl Ebba | 2003 | GÖTEBORG | BA2203 | 50 m | 2:53.52 | |
95 | 1032 | Källkvist Nike | 2004 | VELLINGE-N | AZ5204 | 50 m | 2:53.85 | |
96 | 1109 | Hellzén Ebba | 2003 | ÄNGELHOLM | AE3603 | 50 m | 2:53.99 | |
97 | 782 | Lindh Linnéa | 2003 | LANDSKRONA | AI3803 | 50 m | 2:54.04 | |
98 | 789 | Röiseth Tilde | 2003 | LANDSKRONA | AF5603 | 50 m | 2:54.36 | |
99 | 931 | Ostreus Lina | 2002 | SK SYDSIM | AV4202 | 50 m | 2:55.56 | |
100 | 1041 | Skoglund Alice | 2003 | VELLINGE-N | BO5603 | 50 m | 2:55.57 | |
101 | 777 | Hassling Emma | 2004 | LANDSKRONA | AD5404 | 50 m | 2:55.83 | |
102 | 1030 | Kamper-Johnsson Mathilda | 2002 | VELLINGE-N | AW9602 | 50 m | 2:56.62 | |
103 | 620 | Palmér Hanna | 2002 | GÖTEBORG | BR1602 | 50 m | 2:57.25 | |
104 | 1051 | Arthursson Tilda | 2003 | VÄXJÖ SS | BD7603 | 50 m | 2:58.25 | |
105 | 745 | Sjö Elin | 2001 | SS IDEN | AX5801 | 50 m | 2:58.41 | |
106 | 617 | Norlander Ida | 2003 | GÖTEBORG | BD2203 | 50 m | 2:58.77 | |
107 | 878 | Jepsson Elna | 2002 | SK RAN | BS6802 | 50 m | 2:58.85 | |
108 | 1028 | Johansson Ellen | 2002 | VELLINGE-N | AQ6202 | 50 m | 2:59.41 | |
109 | 614 | Lugowska Natalia | 2002 | GÖTEBORG | AT2402 | 50 m | 3:00.01 | |
110 | 1123 | Troedsson Amanda | 2002 | ÄNGELHOLM | AX3402 | 50 m | 3:00.08 | |
111 | 1116 | Pekberg Frida | 2004 | ÄNGELHOLM | AG0404 | 50 m | 3:00.16 | |
112 | 652 | Pantzar Olivia | 2004 | SK HAJEN | AG5404 | 50 m | 3:00.36 | |
113 | 766 | Assarsson Elsa | 2001 | LANDSKRONA | AD1401 | 50 m | 3:00.89 | |
114 | 1058 | Estrada Hermansson Aimée | 2003 | VÄXJÖ SS | AT7403 | 50 m | 3:00.96 | |
115 | 618 | Olesen Ellinor | 2002 | GÖTEBORG | AS8202 | 50 m | 3:02.14 | |
116 | 1070 | Eriksson Elvira | 2003 | YSTADS SS | AJ5803 | 50 m | 3:03.67 | |
117 | 787 | Rundblad Wilma | 2003 | LANDSKRONA | AP5803 | 50 m | 3:05.80 | |
118 | 1045 | Svensson Elin | 2002 | VELLINGE-N | AW3802 | 50 m | 3:06.78 | |
119 | 850 | Mattson Emma | 2003 | MKK | BO5803 | 50 m | 3:10.49 | |
120 | 1061 | Magnusson Vanja | 2004 | VÄXJÖ SS | AH7604 | 50 m | 3:10.61 | |
121 | 1083 | Martinsson Liv | 2004 | YSTADS SS | BB7604 | 50 m | 3:17.43 | |
122 | 1060 | Hildebrand Westerberg Agnes | 2004 | VÄXJÖ SS | BF9404 | 50 m | 3:20.55 | |
123 | 1020 | Andersson-Wulf Nina | 2001 | VELLINGE-N | BH0801 | 50 m | 3:26.15 | |
124 | 1065 | Wibert Siri | 2004 | VÄXJÖ SS | AY8204 | 50 m | 3:27.43 | |
125 | 1056 | Cronqvist Elin | 2005 | VÄXJÖ SS | AI1405 | 50 m | 3:27.72 | |
126 | 1132 | Landgren Linnéa | 2003 | TRELLEBORG | BQ6803 | 50 m | 3:33.43 | |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 14:55 |