Program för Arena Sprint Meet 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördagen den 6 februari
Heatlista Gren 9
|
Tävling |
arena Sprint Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
03 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Burlöv |
|
Utskriftstid |
22:07 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 februari 2017 |
|
|
|
|
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer |
Försök (13) |
Sponsor: Svenska Spel |
14 år och yngre: Hanna Rosvall (2000) 1:07.70 2014-02-02 |
15 - 16 år: Cassandra Tran (1997) 1:04.80 |
17 - 99 år: Therese Svendsen (1989) 1:03.82 2014-02-02 |
|
Heat 1 (13) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
1020 |
3 |
Nina Andersson-Wulf |
2001 |
BH0801 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:42.09 |
1147 |
4 |
Sanna Westerberg |
2004 |
AF6204 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:35.60 |
1023 |
5 |
Malin Bothén |
2002 |
BQ4802 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:36.55 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
850 |
1 |
Emma Mattson |
2003 |
BO5803 |
MKK |
|
50m |
1:28.91 |
816 |
2 |
Sanna Bredberg Jakstrand |
2003 |
BG1803 |
MKK |
|
50m |
1:27.91 |
777 |
3 |
Emma Hassling |
2004 |
AD5404 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:27.50 |
1035 |
4 |
Hanna Paulsson |
2002 |
AL7202 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:26.86 |
1049 |
5 |
Thea Wicknertz |
2005 |
AT3405 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:27.41 |
831 |
6 |
Agnes Gustafson |
2003 |
BH6403 |
MKK |
|
50m |
1:27.69 |
715 |
7 |
Cecilia Pettersson |
2003 |
AR2803 |
HS |
|
50m |
1:28.45 |
721 |
8 |
Svea Raihle |
2004 |
AP0204 |
HS |
|
50m |
1:29.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
617 |
1 |
Ida Norlander |
2003 |
BD2203 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:24.58 |
1028 |
2 |
Ellen Johansson |
2002 |
AQ6202 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:24.27 |
575 |
3 |
Tindra D´ Aubigné |
2004 |
AQ1204 |
HÖRBY SK |
|
50m |
1:22.61 |
806 |
4 |
Victoria Segerdahl |
2001 |
AS1801 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:22.28 |
1048 |
5 |
Maya Wallström |
2004 |
AT4804 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:22.54 |
841 |
6 |
Mia Lang |
2002 |
BO8402 |
MKK |
|
50m |
1:22.74 |
1101 |
7 |
Johanna Andersson |
2003 |
BP5803 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:24.31 |
1122 |
8 |
Ellen Thunberg |
2001 |
BC7401 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:26.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1008 |
1 |
Malin Sangfelt |
2001 |
AC3801 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:21.34 |
1032 |
2 |
Nike Källkvist |
2004 |
AZ5204 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:20.68 |
583 |
3 |
Tilda Joelsson |
2002 |
AM4602 |
SS DELFIN |
|
50m |
1:19.55 |
604 |
4 |
Linnea Edgren |
2002 |
AT7202 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:19.23 |
989 |
5 |
Smilla Hedlund |
2001 |
BH5801 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:19.45 |
1001 |
6 |
Viktoria Nylund |
2001 |
BD1801 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:19.57 |
610 |
7 |
Ebba Holmdahl |
2003 |
BA2203 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:21.34 |
1109 |
8 |
Ebba Hellzén |
2003 |
AE3603 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:21.79 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1107 |
1 |
Nelly Hansson |
2004 |
AG9204 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:18.61 |
657 |
2 |
Freja Werker |
2003 |
AH3203 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:18.41 |
716 |
3 |
Hanna Pettersson |
2003 |
AR1803 |
HS |
|
50m |
1:18.17 |
1041 |
4 |
Alice Skoglund |
2003 |
BO5603 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:17.38 |
1054 |
5 |
Sanna Bodsjö |
2003 |
AD6203 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
1:18.17 |
1007 |
6 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
BN8801 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:18.19 |
689 |
7 |
Sofia Juliusson |
2002 |
AT3802 |
HS |
|
50m |
1:18.46 |
745 |
8 |
Elin Sjö |
2001 |
AX5801 |
SS IDEN |
|
50m |
1:18.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
599 |
1 |
Andrea Berggren |
2000 |
BC5800 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:16.93 |
736 |
2 |
Amanda Trägårdh |
2001 |
BL3201 |
HS |
|
50m |
1:16.43 |
714 |
3 |
Alice Persson |
2003 |
AN5803 |
HS |
|
50m |
1:16.04 |
987 |
4 |
Julia Franks |
2000 |
AR5400 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:15.61 |
719 |
5 |
Nina Podric |
2004 |
BU7604 |
HS |
|
50m |
1:15.76 |
705 |
6 |
Telma Maltesjö |
2002 |
AR3602 |
HS |
|
50m |
1:16.13 |
965 |
7 |
Malin Pålsson |
2002 |
AO6402 |
SK TRITON |
|
50m |
1:16.47 |
980 |
8 |
Mikaela Bergh |
1999 |
AK5299 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:17.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1079 |
1 |
Olga Kertzscher Erlandsson |
2004 |
AD8204 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:15.49 |
1040 |
2 |
Klara Rödin |
2003 |
AE2603 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:15.15 |
1057 |
3 |
Liv Elgaard Fonnesbech |
2004 |
BC2604 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
1:14.57 |
708 |
4 |
Emilia Nordén |
2003 |
AT3803 |
HS |
|
50m |
1:14.16 |
982 |
5 |
Embla Börjesson |
2002 |
AZ1802 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:14.29 |
587 |
6 |
Emma Ragnarsson |
2004 |
AI4203 |
SS DELFIN |
|
50m |
1:15.03 |
782 |
7 |
Linnéa Lindh |
2003 |
AI3803 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:15.17 |
755 |
8 |
Emilia Olsson |
2002 |
AA6802 |
KK KARPEN |
|
50m |
1:15.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
842 |
1 |
Tove Lennartsson |
2000 |
AM1800 |
MKK |
|
50m |
1:13.78 |
874 |
2 |
Isabella Frykholm |
2001 |
BD9201 |
SK RAN |
|
50m |
1:13.34 |
659 |
3 |
Angelina Agrell |
2003 |
AR6803 |
HS |
|
50m |
1:13.27 |
723 |
4 |
Ellen Rosdahl |
2002 |
AO0802 |
HS |
|
50m |
1:12.95 |
594 |
5 |
Josefin Nilsson |
1999 |
AK4899 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
1:13.12 |
632 |
6 |
Oliwia Wierzbowska |
2003 |
BD6803 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:13.31 |
625 |
7 |
Ella Simonsson |
2002 |
BK2202 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:13.43 |
808 |
8 |
Carolina Åsberg |
2002 |
AJ1802 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:14.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
700 |
1 |
Tyra Littorin |
2004 |
AG8404 |
HS |
|
50m |
1:12.69 |
685 |
2 |
Alicia Johansson |
2003 |
AI2603 |
HS |
|
50m |
1:12.35 |
691 |
3 |
Maja Jönsson |
2001 |
BL1201 |
HS |
|
50m |
1:12.06 |
1100 |
4 |
Matilda Åkesson |
1999 |
AL9699 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:11.63 |
992 |
5 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
AG6800 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:11.86 |
664 |
6 |
Emma Andersson |
2002 |
AO1802 |
HS |
|
50m |
1:12.07 |
720 |
7 |
Sasa Podric |
2000 |
BS0400 |
HS |
|
50m |
1:12.38 |
1081 |
8 |
Tilde Larsson |
2001 |
AT5801 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:12.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1133 |
1 |
Davilda Lareva |
2000 |
AE4400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:11.39 |
585 |
2 |
Astrid Nilsson |
2004 |
AA3604 |
SS DELFIN |
|
50m |
1:10.81 |
1139 |
3 |
Hannah Olsson-Lindhé |
2003 |
AB6203 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:10.68 |
991 |
4 |
Alexandra Jensen |
2001 |
BG6801 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:10.31 |
646 |
5 |
Ella Laurén |
2001 |
AO1201 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:10.42 |
1011 |
6 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
AL7400 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:10.69 |
1034 |
7 |
Ebba Löfgren |
2001 |
BU9601 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:11.00 |
1002 |
8 |
Johanna Persson |
2001 |
AY6601 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:11.61 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
696 |
1 |
Emmie Lennberger |
2000 |
AN7200 |
HS |
|
50m |
1:09.68 |
1119 |
2 |
Alma Sandberg |
2002 |
AU3802 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:08.36 |
837 |
3 |
Klara Johansson |
2001 |
AO5401 |
MKK |
|
50m |
1:06.49 |
846 |
4 |
Nathalie Lindborg |
1991 |
BN5691 |
MKK |
|
50m |
1:04.79 |
757 |
5 |
Linnéa Persson |
2002 |
AA5802 |
KK KARPEN |
|
50m |
1:05.81 |
606 |
6 |
Christina Ekstedt |
1996 |
AM2296 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:07.76 |
1140 |
7 |
Nicola Parfitt |
2000 |
AE3400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:08.98 |
904 |
8 |
Emmy Johnsson |
2001 |
AT6801 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:09.99 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
936 |
1 |
Lovisa Vesterlund Kocsis |
2002 |
AJ0802 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:09.41 |
941 |
2 |
Fanny Andersson |
1997 |
AO9497 |
SK TRITON |
|
50m |
1:08.29 |
1097 |
3 |
Amanda Strömberg |
1998 |
AR7698 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:06.17 |
845 |
4 |
Ida Lindborg |
1994 |
AB0494 |
MKK |
|
50m |
1:03.14 |
827 |
5 |
Alba Forés |
1998 |
AI5298 |
MKK |
|
50m |
1:05.64 |
811 |
6 |
Johanna Andersson |
2002 |
AK8202 |
MKK |
|
50m |
1:07.63 |
1053 |
7 |
Saga Bodsjö |
2002 |
AE1402 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
1:08.68 |
666 |
8 |
Lisa Bengtsson |
2002 |
AE5802 |
HS |
|
50m |
1:09.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
983 |
1 |
Jennie Ewerbring |
2003 |
AT6603 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:09.41 |
910 |
2 |
Sofia Stålnacke |
2001 |
AT7801 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:07.94 |
734 |
3 |
Clara Thomasson |
2001 |
BD6601 |
HS |
|
50m |
1:05.94 |
892 |
4 |
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
S 71 |
|
50m |
1:02.60 |
894 |
5 |
Felicia Huynh |
2000 |
AW8400 |
S 71 |
|
50m |
1:04.96 |
902 |
6 |
Augusta Andersson |
1997 |
AM9297 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:07.54 |
927 |
7 |
Frida Nordefell |
2000 |
AF1800 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:08.47 |
722 |
8 |
Nelly Rasmusson |
2001 |
AO7201 |
HS |
|
50m |
1:09.76 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
03 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
22:07 |
|