2020-01-19   21:32:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Vårsimiaden Regionsfinal 2017, Nässjö

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 9
Heatlista 
 
  Tävling  Vårsimiaden Regionsfinal 2017    Utskriftsdatum  27 maj 2017   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  09:28   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 maj 2017         
 
 
 
Gren 9, 100m Ryggsim Fl 11 år  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
785  Nora Parvin  2006  BK4406  VÄRNAMO SS    25m   
786  Saga Törefors  2006  BD8206  VÄRNAMO SS    25m  2:05.36 
650  Lina Liljekvist  2006  AL8806  JÖNKÖPING    25m  2:09.56 
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
660  Nowa Thomassen  2006  AF0806  JÖNKÖPING    50m  1:55.43 
635  Alma Cosic  2006  AS1206  JÖNKÖPING    25m  1:54.78 
790  Tilde Athley  2006  AY5806  VÄXJÖ SS    25m  1:54.79 
685  Emilia Woksepp  2006  AS3806  KALMAR SS    25m  1:56.16 
               

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
789  Nora Athley  2006  AY9806  VÄXJÖ SS    25m  1:53.34 
709  Alwa Merenius  2006  BI0206  LASS    25m  1:49.54 
680  Meja Delin Celander  2006  AY2606  KALMAR SS    25m  1:47.11 
767  Alfrida Lagström  2006  AK4406  OSKARSHAMN    25m  1:47.33 
678  Stella Caneus  2006  BC0606  KALMAR SS    25m  1:51.26 
677  Kajsa Andersson  2006  BK3406  KALMAR SS    25m  1:54.76 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
740  Ella Nordlinder  2006  BA6206  NKK    25m  1:46.76 
693  Elsa Björnholm  2006  AX8606  LASS    25m  1:45.98 
630  Tyra Almhill  2006  AF9606  JÖNKÖPING    25m  1:42.62 
625  Tyra Andersson  2006  AI9406  HULTSFRED    25m  1:43.58 
653  Wilma Ristl  2006  AP8806  JÖNKÖPING    25m  1:46.24 
626  Jennifer Bogren  2006  AH0606  HULTSFRED    25m  1:47.08 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
624  Tyra-Lisa Lindemalm  2006  BD9206  EKSJÖ SLS    25m  1:41.34 
690  Ellen Arnell  2006  AI0806  LASS    25m  1:37.41 
711  Henny Paläng  2006  AR6806  LASS    25m  1:36.42 
683  Nellie Skeppland  2006  AY7606  KALMAR SS    25m  1:36.78 
679  Clara Christiansson  2006  BE0206  KALMAR SS    25m  1:39.74 
805  Ella Sjö  2006  AT1606  VÄXJÖ SS    25m  1:42.53 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
731  Hanna Manninen  2006  AG0406  MOTALA SS    25m  1:34.90 
768  Alwa Lundberg  2006  AE7806  OSKARSHAMN    25m  1:33.41 
794  Nina Gustavsson  2006  AT2206  VÄXJÖ SS    25m  1:32.93 
705  Josefin Klintåker  2006  AF6406  LASS    25m  1:32.94 
778  Saga Franzen  2006  AD2206  HVETLANDA    25m  1:34.32 
631  Tilda Andersson  2006  AA9206  JÖNKÖPING    25m  1:35.37 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
784  Mara Nichitelea  2006  AM3406  VÄRNAMO SS    50m  1:31.36 
783  Nina Mirkhan  2006  AD3806  VÄRNAMO SS    25m  1:27.37 
730  Leija Johansson Junttila  2006  AK2206  MOTALA SS    25m  1:17.30 
738  Ronja Flanagan  2006  AB3406  NKK    25m  1:26.14 
697  Frida Erlandsson  2006  AD2606  LASS    25m  1:27.91 
782  Emelie Jansson  2006  AF0606  VÄRNAMO SS    25m  1:32.59 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  27 maj 2017 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  09:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner