Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Løb 44, 100m Rygsvømning Herrer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 1:06.52 2015-03-27 |
Gruppe 3: Frederik O. Møller (1999) 1:04.03 2015-03-27 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 659 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 1:04.94 | |
2 | 790 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 1:07.05 | |
3 | 756 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 50 m | 1:08.24 | |
4 | 721 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 1:08.59 | |
5 | 583 | Eskjær-Køppen Peter | 2002 | HERLEV | 0203AD | 50 m | 1:09.36 | |
6 | 671 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 1:09.83 | |
7 | 640 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 1:10.25 | |
8 | 430 | Madsen Rasmus Skarby | 2003 | A6 | 0363AB | 50 m | 1:10.68 | |
9 | 438 | Therkelsen Nicolai | 2003 | A6 | 0337AG | 50 m | 1:11.08 | |
10 | 843 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325ah | 50 m | 1:11.11 | |
11 | 576 | Beiter Gustav Bendix | 2003 | HERLEV | 0321AB | 50 m | 1:12.31 | |
12 | 488 | Gudmand-Høyer Thor | 2002 | GENTOFTE | 0239AD | 50 m | 1:13.79 | |
13 | 497 | Jensen Leonard Steen | 2003 | GENTOFTE | 0339AI | 50 m | 1:13.82 | |
14 | 665 | Frederikse Bertram Dalgas | 2003 | KØGE | 0305AC | 50 m | 1:14.40 | |
15 | 501 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 50 m | 1:14.58 | |
16 | 681 | Franck Harald | 2003 | NÆSTVED | 0345AK | 50 m | 1:14.59 | |
17 | 813 | Skadhauge Oliver | 2002 | VAT CPH | 0297AG | 50 m | 1:15.11 | |
18 | 708 | Bodal Benjamin | 2003 | RINGSTED | 0385AF | 50 m | 1:15.18 | |
19 | 582 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 50 m | 1:15.20 | |
20 | 658 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 1:15.84 | |
21 | 591 | Li Erik | 2003 | HERLEV | 0391AF | 50 m | 1:16.49 | |
22 | 765 | Legaard Jakob | 2003 | ALLERØD | 0317AC | 50 m | 1:16.52 | |
23 | 714 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 50 m | 1:19.12 | |
24 | 677 | Clausen Mathias | 2002 | NÆSTVED | 0237AO | 50 m | 1:21.82 | |
25 | 579 | Christensen Jeppe Bayer | 2005 | HERLEV | 0581AD | 50 m | 1:24.12 | |
26 | 565 | Johansen Lauritz | 2004 | GSK | 0411AG | 50 m | 1:24.37 | |
27 | 476 | Clausen Oskar | 2004 | GENTOFTE | 0461AQ | 50 m | 1:25.90 | |
28 | 471 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 50 m | 1:26.33 | |
29 | 767 | Mindested Frederik Bach | 2003 | ALLERØD | 0327AC | 50 m | 1:27.24 | |
30 | 514 | Neergaard August Arup | 2005 | GENTOFTE | 0571AB | 50 m | 1:27.34 | |
31 | 487 | Griffin Alexander | 2004 | GENTOFTE | 0451AL | 50 m | 1:27.36 | |
32 | 814 | Risager Samuel | 2003 | VAT CPH | 0305AN | 50 m | 1:27.59 | |
33 | 515 | Nimb Christian | 2006 | GENTOFTE | 0679AH | 50 m | 1:28.05 | |
34 | 633 | Aunsholm Bertram T. | 2004 | HVIDOVRE | 0499AJ | 50 m | 1:29.48 | |
35 | 535 | Sølvsteen August | 2005 | GENTOFTE | 0591AJ | 50 m | 1:30.08 | |
36 | 494 | Hyldig William Hoffmann | 2004 | GENTOFTE | 0471AQ | 50 m | 1:30.34 | |
37 | 489 | Hansen Louie | 2005 | GENTOFTE | 0521AK | 50 m | 1:32.16 | |
38 | 491 | Hjulmand-Lassen Joakim | 2005 | GENTOFTE | 0599AJ | 50 m | 1:32.37 | |
39 | 510 | Maxmølris Phillip | 2004 | GENTOFTE | 0463AO | 50 m | 1:33.96 | |
40 | 728 | Pedersen Mikkel Holm | 2004 | RINGSTED | 0489AM | 50 m | 1:41.60 | |
41 | 475 | Clausen August Emil K. | 2006 | GENTOFTE | 0609AK | 50 m | 1:41.86 | |
42 | 836 | Wesselhoff Jonathan | 2006 | VORDINGB | 0691AC | 50 m | 1:44.79 | |
43 | 448 | Mikkelsen Balder H. | 2007 | FR.SUND | 0707AB | 50 m | 2:02.06 | |
44 | 657 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:40 |