2020-02-26   04:26:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP2 2017, Eriksdal (Stockholm)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  11 mars 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  08:26   
  Arrangör  Neptun_Gustavsberg_Skuru         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 mars 2017         
 
 
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
544  Isak Monka  2003  AY8903  SK NEPTUN    25m   
1203  Morten Brattgård  2004  ae8104  GUSTAVSBER    25m   
479  Rikard Turén  2003  AX4303  GUSTAVSBER    25m  1:35.15 
962  Leo Trolin  2003  AY1103  HELLAS SK    25m  1:28.77 
469  Isac Hagelberg  2002  AU6902  GUSTAVSBER    25m  1:33.95 
650  John Ström  2004  AQ9704  SPÅRVÄGEN    25m  1:35.33 
664  Marcus Asplund  2002  AZ4502  SKK    25m   
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
612  Joel Alm  2004  AQ9504  SPÅRVÄGEN    25m  1:24.13 
475  Anton Nordström  2002  AT1502  GUSTAVSBER    25m  1:22.15 
559  Elias Svärd Hedenström  2004  AV6704  SK NEPTUN    25m  1:20.58 
616  Markus Annas  2004  AF1704  SPÅRVÄGEN    25m  1:19.19 
727  Felix Noe Glaser  2003  AS5903  SÖDERTÖRN    25m  1:18.26 
1080  Nicolai Kristersson Campe  2002  AF5502  TYRESÖ SS    25m  1:18.49 
1011  Lennon Köndell  2004  AO3104  SÖDERTÄLJE    25m  1:20.27 
561  Alexander Thulin  2003  AN7903  SK NEPTUN    25m  1:21.39 
464  Adrian Ekström  2004  AV6104  GUSTAVSBER    25m  1:22.48 
1082  Love Lundvall  2004  AK8504  TYRESÖ SS    25m  1:28.62 

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
515  Oscar Engström  2004  AR4504  SK NEPTUN    25m  1:17.89 
1152  Jousef Hanna  2003  AS3503  TÄBY SIM    25m  1:16.23 
555  Jan Salentin  2004  AT2104  SK NEPTUN    25m  1:14.88 
480  Ted Wiker  2004  AE1304  GUSTAVSBER    25m  1:13.61 
471  Emil Halvardsson  2004  AS1704  GUSTAVSBER    25m  1:13.25 
467  Max Eriksson  2003  AG0703  GUSTAVSBER    25m  1:13.51 
959  Petter Nors  1999  AX7999  HELLAS SK    25m  1:14.72 
522  Filip Granqvist  2001  AN8501  SK NEPTUN    50m  1:15.11 
477  Calle Samuelsson  2003  AJ4503  GUSTAVSBER    25m  1:16.99 
834  Adam Hoas  1999  AS4799  WISBY SS    25m  1:18.01 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
473  Arvid Nilsson  2003  AG2703  GUSTAVSBER    25m  1:12.92 
1180  Simon Seel  2003  AO0903  TÄBY SIM    25m  1:12.20 
549  Alex Rappoccio  2002  AY3502  SK NEPTUN    50m  1:11.74 
833  Oskar Hedin  2001  AY6701  WISBY SS    25m  1:11.17 
611  Aron Alexanderson  2003  AT0103  SPÅRVÄGEN    25m  1:10.38 
647  Daniel Parsa  2003  AL8503  SPÅRVÄGEN    25m  1:10.49 
470  Simon Hallgren  2002  AU7902  GUSTAVSBER    25m  1:11.41 
836  Oliver Höglund  2003  AC8103  WISBY SS    25m  1:12.03 
649  Jannis Siotis  2003  AL3303  SPÅRVÄGEN    25m  1:12.38 
635  Oskar Käll  2002  AS9902  SPÅRVÄGEN    25m  1:13.07 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
602  Gustav Sartor  2003  AR8903  SKURU IK    25m  1:09.83 
839  Walter Pettersson  2003  AT3503  WISBY SS    25m  1:09.70 
838  Elias Lyth  2004  AO8504  WISBY SS    25m  1:09.42 
617  Nils Backlund  2002  AX9302  SPÅRVÄGEN    25m  1:09.31 
729  Åke Swahn  2002  AS3702  SÖDERTÖRN    25m  1:08.35 
1078  Simon Brunn  2004  AH9704  TYRESÖ SS    25m  1:09.16 
527  Malte Haargaard  2003  AP2703  SK NEPTUN    25m  1:09.39 
590  Nils Bergman  2001  AX2901  SKURU IK    25m  1:09.44 
560  Stavros Theodosiadis  2002  AY7502  SK NEPTUN    50m  1:09.71 
601  Charles Randqvist  2001  AY0701  SKURU IK    25m  1:09.97 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
608  Siavash Vatani  2003  AP0503  SKURU IK    25m  1:08.26 
1020  Casper Runfjäll  2002  AJ7102  SÖDERTÄLJE    25m  1:08.09 
1079  Oliver Dahlin  2002  AV8502  TYRESÖ SS    25m  1:07.60 
540  Morris Martin  2004  AH0504  SK NEPTUN    25m  1:07.18 
835  Anton Höglund  2004  AG7704  WISBY SS    25m  1:06.49 
1025  Johan Thormé Rova  2004  AK7504  SÖDERTÄLJE    25m  1:06.70 
1149  Liam Gabrielsson  2003  AK5503  TÄBY SIM    25m  1:07.43 
465  Samuel Ekström  2002  AO2702  GUSTAVSBER    25m  1:08.04 
1162  Karl Lingham  2002  AM0502  TÄBY SIM    25m  1:08.19 
1188  Edward Tarish  2003  AX9703  TÄBY SIM    25m  1:08.31 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
1006  Oscar Fällman  2003  AM5103  SÖDERTÄLJE    25m  1:05.94 
627  Jesper Holmström  2003  AO4903  SPÅRVÄGEN    25m  1:05.43 
640  David Neuhardt  2003  AU6103  SPÅRVÄGEN    25m  1:04.82 
1177  Isac Rune  2003  AM9503  TÄBY SIM    25m  1:04.44 
623  Oliver Erneholm  2003  AO4503  SPÅRVÄGEN    25m  1:04.36 
1018  Theo Oerther  2003  AF0503  SÖDERTÄLJE    25m  1:04.37 
505  Gustavs Cerps  2004  AJ3704  SK NEPTUN    25m  1:04.70 
926  Liam Björklund  2003  AB6503  ÖSMO SS    25m  1:04.96 
1201  Elias Törnqvist  1999  al8999  TYRESÖ SS    25m  1:05.51 
1164  Simon Lörinc  2003  AK8503  TÄBY SIM    25m  1:06.24 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
624  Martin Hallbäck  2001  AP8101  SPÅRVÄGEN    25m  1:03.92 
656  Matyas Török  2002  AQ3502  SPÅRVÄGEN    25m  1:03.66 
565  Isak Wallström-Blomgren  2003  AQ9303  SK NEPTUN    25m  1:03.29 
533  Viktor Jonson  2003  AQ5303  SK NEPTUN    25m  1:02.57 
605  Noah Sjöborg  2001  AY9501  SKURU IK    25m  1:02.37 
593  Edvin Eskilsson  2002  AR8102  SKURU IK    25m  1:02.44 
604  Adam Sjöborg  2001  AY8501  SKURU IK    25m  1:02.87 
1183  Tor Stein  2003  AR2903  TÄBY SIM    25m  1:03.36 
625  Adam Hansson Dylén  2003  AP6103  SPÅRVÄGEN    25m  1:03.91 
837  Elof Kjellberg Olsson  2001  AL1501  WISBY SS    25m  1:04.05 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
682  Otto Reithner  2003  AE4303  SKK    25m  1:02.00 
588  Johan Allberg  2002  AH7502  SKURU IK    25m  1:01.59 
1167  Wilhelm Muzikants  2001  AJ2901  TÄBY SIM    25m  1:01.39 
543  Oscar Mogard Linden  2002  AS8702  SK NEPTUN    25m  1:00.79 
643  Aaron O´Malley  2002  AI3902  SPÅRVÄGEN    25m  59.82 
499  Simon Blom  1999  AQ9199  SK NEPTUN    25m  1:00.12 
678  Otto Lundberg  2003  AM8103  SKK    25m  1:01.03 
1199  Philip Granado Persson  2002  AP1702  SK NEPTUN    25m  1:01.46 
1194  Erik Åstrand  2003  AO2903  TÄBY SIM    25m  1:01.67 
1173  Isac Persson Taylor  2003  AE6903  TÄBY SIM    25m  1:02.30 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
1169  Axel Nordén  2001  AO3301  TÄBY SIM    25m  59.74 
541  Morgan Martinsson  2001  AN1701  SK NEPTUN    25m  59.40 
1175  Andres Pöllänen  2001  AM5901  TÄBY SIM    50m  59.20 
491  Felix Andersson  2002  AC4502  SK NEPTUN    25m  58.92 
1016  Erik Lööw  2003  AH1303  SÖDERTÄLJE    25m  58.53 
674  Isak Gustafsson  2001  AA5901  SKK    25m  58.90 
507  Dexter Dalsgaard  2001  AS0501  SK NEPTUN    25m  59.17 
662  Gordon Ölund  2002  AT1102  SPÅRVÄGEN    25m  59.27 
1193  Axel von Goës  2002  AP1502  TÄBY SIM    25m  59.53 
1145  Anton Forsberg  2001  AM4901  TÄBY SIM    25m  59.78 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
1176  Lukas Roosmark  2002  AI1702  TÄBY SIM    25m  58.01 
1181  Victor Simic  2000  AD5500  TÄBY SIM    25m  57.53 
690  Carl Wennerholm  2002  AH3902  SKK    25m  56.26 
646  Erik Ottosson  1999  AM9799  SPÅRVÄGEN    25m  56.19 
554  Oliver Rehn  2001  AF5101  SK NEPTUN    25m  53.15 
1151  Victor Halldén  2000  AP7300  TÄBY SIM    25m  55.93 
685  Tor Selander  2002  AH4902  SKK    25m  56.22 
1197  Troy Kroonder  2003  ag8903  SK NEPTUN    25m  57.03 
928  Mattias Kvist  2003  AB5503  ÖSMO SS    25m  57.77 
1009  Guillermo Illanes  2000  AE8100  SÖDERTÄLJE    25m  58.29 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 mars 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  08:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner