2020-01-19   04:35:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP2 2017, Eriksdal (Stockholm)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 4
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  11 mars 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  08:26   
  Arrangör  Neptun_Gustavsberg_Skuru         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 mars 2017         
 
 
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
960  Eleonor Rosengart  2000  AS3200  HELLAS SK    25m   
506  Emilia Cullfors  2003  CA5403  SK NEPTUN    25m   
513  Li Elveskog  2004  AW0604  SK NEPTUN    50m  1:55.60 
472  Emelie Karlsson  2002  BE0402  GUSTAVSBER    25m  1:43.49 
562  Clara Unden  2004  AW6404  SK NEPTUN    25m  1:42.33 
553  Maja Rehn  2004  AP4804  SK NEPTUN    25m  1:43.18 
537  Alice Litterfeldt  2003  AZ3803  SK NEPTUN    50m  1:43.66 
667  Ella Bolmstrand  2004  BR5804  SKK    25m   
558  Alice Svensson  2002  BX6602  SK NEPTUN    25m   
731  Liv Yrjölä Kuortti  2004  BD3204  SÖDERTÖRN    25m   

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
548  Penny Pettersdotter Wenster  2004  BM3404  SK NEPTUN    50m  1:41.40 
497  Annie Birtner  2004  BN6204  SK NEPTUN    25m  1:37.84 
496  Evelina Berg  2002  BX0402  SK NEPTUN    50m  1:35.97 
642  Susanna Nivenius  2002  BM1802  SPÅRVÄGEN    25m  1:34.95 
1155  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  BA2204  TÄBY SIM    25m  1:34.07 
1191  Nicole Valeskog  2004  AT5204  TÄBY SIM    25m  1:34.72 
494  Agnes Behrenfeldt  2004  AP9604  SK NEPTUN    25m  1:34.98 
648  Elvira Schei  2003  AZ4603  SPÅRVÄGEN    25m  1:36.57 
592  Ida Edvinsson  2004  AE0804  SKURU IK    25m  1:41.22 
1141  Engla Ellbrant  2004  AK2204  TÄBY SIM    50m  1:41.91 

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
927  Fiona Karlsson  2004  AE6404  ÖSMO SS    25m  1:33.54 
503  Isabelle Brodd  2003  AU4803  SK NEPTUN    50m  1:32.13 
1002  Jennifer Bethiso  2003  BT5203  SÖDERTÄLJE    25m  1:31.72 
634  Malin Kullman  2004  AW8404  SPÅRVÄGEN    25m  1:30.65 
1160  Dina Larsson  2004  AN1804  TÄBY SIM    25m  1:29.30 
531  Else Jomaa  2004  AK1204  SK NEPTUN    50m  1:29.51 
1146  Emilia Forsberg  2003  BN9203  TÄBY SIM    25m  1:31.46 
509  Annie Dovhammar  2003  BV3403  SK NEPTUN    50m  1:31.97 
535  Jelena Lajsic  2002  BO1802  SK NEPTUN    50m  1:32.26 
1142  Clara Ersson  2004  BA3204  TÄBY SIM    50m  1:33.99 

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
517  Lilly Eriksson  2004  AS1604  SK NEPTUN    25m  1:28.26 
1081  Emelie Lindholm  2003  AL6403  TYRESÖ SS    25m  1:26.97 
1139  Filippa Bolling  2004  BA8404  TÄBY SIM    25m  1:25.34 
597  Klara Hjalt  2003  BL4603  SKURU IK    25m  1:24.99 
659  Eliane Westermark  2003  AX4603  SPÅRVÄGEN    25m  1:23.98 
539  Elsa Lövquist  2004  BD6604  SK NEPTUN    25m  1:24.09 
840  Nella Silfwergård  2004  BE4604  WISBY SS    25m  1:25.33 
1189  Maria Tavemark  2001  BA9601  TÄBY SIM    25m  1:25.47 
610  Olivia Östlund  2003  AZ9203  SKURU IK    25m  1:27.80 
1154  Elina Hellgren  2004  BA2404  TÄBY SIM    25m  1:28.29 

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
618  Johanna Bagelius  2004  BB4604  SPÅRVÄGEN    25m  1:23.35 
1015  Vendela Lundqvist  2002  BM3602  SÖDERTÄLJE    25m  1:22.89 
556  Elma Starrost  2002  AN4202  SK NEPTUN    25m  1:22.78 
599  Ella Langell Högblom  2001  BF1801  SKURU IK    25m  1:22.73 
622  Wilma Ekwall  1999  BP7299  SPÅRVÄGEN    25m  1:21.97 
841  Hedda Sköld  2002  AM0402  WISBY SS    25m  1:22.20 
521  Lova Gottberg  2003  BH5403  SK NEPTUN    50m  1:22.76 
526  Linnea Gyllberg  2000  AL4800  SK NEPTUN    25m  1:22.84 
567  Embla Wihk  2002  BD9602  SK NEPTUN    50m  1:22.94 
594  Elin Furingsten  2004  AT1404  SKURU IK    25m  1:23.73 

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
654  Linda Svensson  2000  AR8200  SPÅRVÄGEN    25m  1:21.40 
524  Maja Gunnarson  2003  BY5603  SK NEPTUN    50m  1:21.05 
1086  Emma Stråhle  2002  AI4802  TYRESÖ SS    25m  1:20.45 
508  Elsa Djuphammar  2003  AU0403  SK NEPTUN    50m  1:20.22 
563  Anna Wainikka  2004  AP7804  SK NEPTUN    25m  1:19.50 
628  Cajsa-Lisa Jansson  1999  BK6499  SPÅRVÄGEN    25m  1:20.06 
632  Alicia Kjerrman  2001  BL6801  SPÅRVÄGEN    25m  1:20.34 
1179  Malin Sangfelt  2001  AC3801  TÄBY SIM    25m  1:20.77 
1159  Anna Ladis  2001  BH7801  TÄBY SIM    25m  1:21.16 
637  Cornelia Lythell  2003  BC2603  SPÅRVÄGEN    25m  1:21.84 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
620  Ioana Danes  2002  AY3802  SPÅRVÄGEN    25m  1:19.15 
1170  Viktoria Nylund  2001  BD1801  TÄBY SIM    25m  1:19.00 
1147  Ingrid Franks  2003  AT5603  TÄBY SIM    25m  1:18.37 
1178  Esther Rydbeck Nordén  2001  BN8801  TÄBY SIM    25m  1:17.62 
525  Rebecca Gustafsson  2003  AB5203  SK NEPTUN    25m  1:17.20 
626  Sofia Holmberg  2002  AU1202  SPÅRVÄGEN    25m  1:17.56 
1027  Lisa Vinger  2003  AZ8203  SÖDERTÄLJE    25m  1:18.34 
724  Thea Birgoth  2004  BV8404  SÖDERTÖRN    25m  1:18.60 
661  Emilia Wullrich  2003  BI8203  SPÅRVÄGEN    25m  1:19.04 
598  Matilda Högberg-Klang  2000  AU3600  SKURU IK    25m  1:19.19 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
1000  Frida Bengtsson  2003  AY2803  SÖDERTÄLJE    25m  1:16.63 
596  Felicia Heintz  2004  AU8204  SKURU IK    25m  1:15.89 
1003  Angelica Blomberg  2002  AD8802  SÖDERTÄLJE    25m  1:15.27 
510  Lovisa Edman  2003  AU5203  SK NEPTUN    25m  1:15.15 
595  Tora Hansson  2002  AW6802  SKURU IK    25m  1:13.41 
511  Filippa Ehn  2001  AP6201  SK NEPTUN    25m  1:14.69 
1076  Tea Angerfelt  2004  AJ7404  TYRESÖ SS    25m  1:15.24 
688  Liv Tibblin Wahnberg  2002  AX5602  SKK    25m  1:15.40 
691  Hanna Åsbrink  2002  AX4602  SKK    25m  1:16.25 
1024  Linnéa Teljstedt  2003  AZ6203  SÖDERTÄLJE    25m  1:17.08 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
629  Kristin Jansson  2001  BC4601  SPÅRVÄGEN    25m  1:12.65 
1184  Thilda Ström  2003  AT5803  TÄBY SIM    25m  1:12.36 
1172  Johanna Persson  2001  AY6601  TÄBY SIM    25m  1:11.04 
1028  Linnea Yu Hammarsten  2002  AU7802  SÖDERTÄLJE    25m  1:10.83 
644  Fanny Odin  2000  AR7200  SPÅRVÄGEN    25m  1:10.28 
999  Solène Arnou  2000  AX4600  SÖDERTÄLJE    25m  1:10.40 
1163  Sigrid Loid  1999  AF0499  TÄBY SIM    25m  1:10.87 
495  Amanda Bekkewold  2001  BM3401  SK NEPTUN    25m  1:11.84 
1064  Victoria Danielsson  2002  bp6802  SKK    25m  1:12.44 
658  Zafira Vaamonde  2001  AU9601  SPÅRVÄGEN    25m  1:13.26 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
639  Lovisa Malm  2002  BD4402  SPÅRVÄGEN    25m  1:10.17 
1156  Alexandra Jensen  2001  BG6801  TÄBY SIM    25m  1:09.74 
671  Amanda Eriksson  2001  AH9801  SKK    25m  1:08.46 
684  Siri Selander  1999  AU1899  SKK    25m  1:06.62 
538  Isa Lundgren Sonnergren  2004  AW5404  SK NEPTUN    25m  1:05.50 
680  Elsa Nordström  2001  AV9401  SKK    25m  1:05.85 
679  Smilla Lönnberg  2001  AQ0801  SKK    25m  1:07.00 
645  Astrid Onno  2000  BA5600  SPÅRVÄGEN    25m  1:09.41 
1185  Amanda Strömdahl  2000  AL7400  TÄBY SIM    25m  1:10.12 
1136  Ellen Banestig  2002  BT1802  TÄBY SIM    25m  1:10.24 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 mars 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  08:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner