Startliste for Grand Prix 50 m
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Lähtölista Laji 34
|
Kilpailu |
Grand Prix (50 m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
09:17 |
|
|
Järjestäjä |
|
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
27 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
Laji 34, 200m Rintauinti Naiset |
Alkuerät (5) |
ME: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
EE: Rikke M. PEDERSEN (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:25.14 2016-08-10 |
Nuorten SE: Noora Laukkanen (1993) 2:28.30 2009-07-10 |
|
Erä 1 (5) |
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Lisenssi |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
Luokka |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Hämäläinen |
2003 |
03A424 |
ViesU |
|
50m |
2:58.19 |
2:58.19 |
|
4 |
Kia Karike |
1999 |
99A491 |
Cetus |
|
50m |
2:55.48 |
2:55.48 |
|
5 |
Iiris Yli-Jama |
2003 |
03A354 |
SalU |
|
25m |
2:51.03 |
2:57.03 |
|
6 |
Siiri Konkka |
2004 |
04A103 |
ÅSK |
|
25m |
2:52.90 |
2:58.90 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Lisenssi |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
Luokka |
|
1 |
Amanda Rapinoja |
2001 |
01A463 |
Cetus |
|
25m |
2:47.52 |
2:53.52 |
|
2 |
Juulia Käräjämies |
2003 |
03A037 |
NumKis |
|
50m |
2:52.88 |
2:52.88 |
|
3 |
Alexandra Pihlajamäki |
1998 |
98A529 |
KUS-GSS |
|
50m |
2:51.29 |
2:51.29 |
|
4 |
Annika Tietz |
2001 |
01A200 |
HTU |
|
50m |
2:50.64 |
2:50.64 |
|
5 |
Helena Knaapi |
1999 |
99A582 |
Cetus |
|
25m |
2:45.14 |
2:51.14 |
|
6 |
Johanna Suova |
1999 |
99A118 |
UiTa |
|
25m |
2:45.80 |
2:51.80 |
|
7 |
Myra Bengts |
2000 |
00A874 |
Cetus |
|
50m |
2:53.03 |
2:53.03 |
|
8 |
Vilma Hottinen |
2002 |
02A532 |
SiWa |
|
25m |
2:49.40 |
2:55.40 |
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Lisenssi |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
Luokka |
|
1 |
Vilhelmiina Leppänen |
2003 |
03A002 |
Cetus |
|
50m |
2:49.71 |
2:49.71 |
|
2 |
Eerica Kuusjärvi |
1999 |
99A492 |
RaisU |
|
50m |
2:47.90 |
2:47.90 |
|
3 |
Emmi Kölhi |
2000 |
00A281 |
HSS |
|
50m |
2:41.72 |
2:41.72 |
|
4 |
Roosa Mäkinen |
1999 |
99B038 |
UiTa |
|
50m |
2:38.43 |
2:38.43 |
|
5 |
Emilia Flyckt |
2001 |
01A649 |
Cetus |
|
50m |
2:39.13 |
2:39.13 |
|
6 |
Oona Ahinko |
2001 |
01A878 |
VeUS |
|
25m |
2:40.95 |
2:46.95 |
|
7 |
Minja Lukkari |
2003 |
03A364 |
OU |
|
25m |
2:43.05 |
2:49.05 |
|
8 |
Roosa Nieminen |
1999 |
99A023 |
HSS |
|
25m |
2:44.42 |
2:50.42 |
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Lisenssi |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
Luokka |
|
1 |
Ada Nyström |
2001 |
01A572 |
BS-PU |
|
50m |
2:49.42 |
2:49.42 |
|
2 |
Veronica Wahlstedt |
2000 |
00A175 |
Cetus |
|
25m |
2:41.80 |
2:47.80 |
|
3 |
Laura Lahtinen |
2003 |
03A386 |
OU |
|
50m |
2:40.66 |
2:40.66 |
|
4 |
Charlotta Edelman |
2001 |
01A845 |
ÅSK |
|
50m |
2:36.03 |
2:36.03 |
|
5 |
Rebekka Luoto |
2003 |
03A191 |
RaisU |
|
50m |
2:38.87 |
2:38.87 |
|
6 |
Aino Ruottu |
2001 |
01A117 |
RiUS |
|
50m |
2:44.98 |
2:44.98 |
|
7 |
Pinja Paulomo |
2002 |
02A288 |
Cetus |
|
25m |
2:42.86 |
2:48.86 |
|
8 |
Mirka Mettinen |
2002 |
02A159 |
Cetus |
|
50m |
2:49.79 |
2:49.79 |
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Lisenssi |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
Luokka |
|
1 |
Fanny Nyström |
1999 |
99A834 |
BS-PU |
|
50m |
2:49.30 |
2:49.30 |
|
2 |
Jade Pönni |
1997 |
97A523 |
NumKis |
|
50m |
2:47.04 |
2:47.04 |
|
3 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
96A597 |
HSS |
|
50m |
2:39.85 |
2:39.85 |
|
4 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
00A057 |
LaUS |
|
50m |
2:35.86 |
2:35.86 |
|
5 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
01A437 |
HSS |
|
50m |
2:38.46 |
2:38.46 |
|
6 |
Emilia Liven |
2002 |
02A205 |
ÅSK |
|
50m |
2:41.87 |
2:41.87 |
|
7 |
Julia Korva |
1999 |
99A719 |
Octopus |
|
25m |
2:42.73 |
2:48.73 |
|
8 |
Heidi Kivioja |
2000 |
00B005 |
SCV |
|
50m |
2:49.78 |
2:49.78 |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
09:17 |
|