2020-02-24   13:27:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Skomakardoppet 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 4X50m Frisim po. A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
200  Ösa Herrar Lag 1  2002  ÖSA    25 m  2:01.15   
207  Ösa Herrar Lag 2  ÖSA    25 m  2:01.23   
208  Ösa Herrar Lag 3  ÖSA    25 m  2:09.84   
39  Hk Sim Herrar  2000  HK SIM    25 m  2:17.74   
124  Mass Lag 1  2001  MASS    25 m     
125  Mass Lag 2  2001  MASS    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
2_S
Gren 2, 4X50m Frisim po. C-D 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
201  Ösa Herrar Lag 1  2004  ÖSA    25 m  2:24.45   
78  Karlsko SF Herrar [2005]  2005  KARLSKO SF    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
3_S
Gren 3, 50m Frisim fl. Öppen kl. 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
91  Nordkvist Alice  2000  MARIESTAD  AV8400  25 m  28.38   
108  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  28.64   
59  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  28.77   
193  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  29.14   
61  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  29.19   
216  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  29.94   
140  Rosén Isadora  2002  MOTALA SS  BL9802  25 m  30.09   
16  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  30.10   
11  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  30.17   
10  30  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  30.18   
11  86  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  30.37   
12  104  Hopmark Tina  2002  MASS  BE9602  25 m  30.38   
13  160  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  30.51   
14  130  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  50 m  30.59   
15  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  30.66   
16  48  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  30.68   
17  168  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  30.72   
18  102  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  25 m  30.97   
19  65  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  25 m  30.99   
20  117  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  31.15   
21  22  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  31.19   
22  131  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  31.27   
23  49  Hammarbäck Moa  2003  KARLSKO SF  AR5403  25 m  31.33   
24  219  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  31.64   
25  119  Ström Alva  2003  MASS  BG5603  25 m  31.69   
26  40  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  31.79   
27  96  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m  31.84   
28  188  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  31.85   
29  97  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  25 m  31.91   
30  41  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  31.92   
31  27  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  31.93   
32  114  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  25 m  32.02   
33  111  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  32.06   
34  46  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  32.08   
35  129  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  25 m  32.13   
36  64  Medeskog Frida  2003  KARLSKO SF  BN7403  25 m  32.15   
37  15  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  32.20   
38  101  Gustafsson Elin  2000  MASS  AQ1400  25 m  32.24   
39  109  Lindhé Elsa  2003  MASS  AC3403  25 m  32.27   
40  122  Söderberg Ella  2001  MASS  BH0601  25 m  32.37   
41  82  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  32.68   
42  18  Nabi Pour Awaz  2000  HK SIM  BE3800  25 m  32.72   
43  116  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m  32.85   
44  164  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  32.85   
45  172  Harandi Granaz  2004  ÖSA  AW5204  25 m  33.04   
46  85  Nordén Alice  2003  LINDESBERG  BM6203  25 m  33.22   
47  174  Isacsson Julia  2001  ÖSA  BQ1801  25 m  33.29   
48  42  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  33.42   
49  70  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  33.42   
50  56  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m  33.46   
51  24  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  25 m  33.49   
52  89  Viklund Isabella  2006  LINDESBERG  AP1206  25 m  33.64   
53  100  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  25 m  33.69   
54  184  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  33.73   
55  148  Gunnarsson Astrid  2003  NORA SS  BS7203  50 m  33.80   
56  25  Rye Carla  2004  HK SIM  BC7604  25 m  33.84   
57  182  Metzsch Sandra  1999  ÖSA  BL1899  25 m  33.93   
58  29  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  34.13   
59  31  Sundberg Isabel  1992  HK SIM  CD3692  25 m  34.56   
60  66  Nyberg Maja  2004  KARLSKO SF  BM9804  25 m  34.63   
61  112  Ohlsson Linnea  2004  MASS  AS7204  25 m  34.75   
62  71  Waara Emma  2000  KARLSKO SF  AU2800  25 m  34.77   
63  118  Sonesson Linnea  2004  MASS  AK0104  25 m  34.78   
64  210  Bruce-Holm Linnéa  2005  SÄFFLE SS  AH4205  25 m  34.78   
65  185  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  34.92   
66  120  Sundblad Liine  2004  MASS  AS4404  25 m  34.94   
67  156  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m  34.99   
68  84  Hodell Lovisa  2004  LINDESBERG  BD2604  50 m  35.06   
69  33  Åkerstrand Julia  2004  HK SIM  BC6604  25 m  35.12   
70  151  Tengelin Alice  2001  NORA SS  BW7601  25 m  35.21   
71  183  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  35.37   
72  171  Hagelvik Ella  2004  ÖSA  BN3804  25 m  35.75   
73  62  Lekberg Thea  2004  KARLSKO SF  AR0404  25 m  36.34   
74  147  Ericsson Emma  2002  NORA SS  AS6202  25 m  36.36   
75  173  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  36.46   
76  14  Larsson Evelina  2002  HK SIM  BA1602  25 m  36.58   
77  177  Kamarova Anastasia  2003  ÖSA  BZ6203  25 m  36.69   
78  169  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  25 m  36.78   
79  212  Mortensen Tindra  2005  SÄFFLE SS  BD1605  25 m  36.79   
80  138  Pettersson Katarina  2005  MOTALA SS  AL4205  25 m  36.84   
81  17  Lundström Frida  2002  HK SIM  BA2602  25 m  37.76   
82  23  Pansawang Moa  2006  HK SIM  AQ2206  25 m  38.41   
83  Eriksson Runa  2005  HK SIM  AQ1605  25 m  39.03   
84  192  Åberg Wilma  2005  ÖSA  AB4605  25 m  39.85   
85  58  Jonsson Frida  2005  KARLSKO SF  AM1405  25 m  40.07   
86  211  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  40.51   
87  55  Jansson Thelma  2005  KARLSKO SF  BB0805  25 m  40.56   
88  10  Håkansson Matilda  2006  HK SIM  AG4806  25 m  40.69   
89  106  Isberg Emilia  2003  MASS  BK9203  25 m  41.04   
90  28  Segelström Linn  2006  HK SIM  AG5806  25 m  41.09   
91  139  Rosén Astrid  2005  MOTALA SS  AL7205  25 m  42.26   
92  26  Rye Emily  2006  HK SIM  AG6806  25 m  42.27   
93  167  Fransson Tess  2004  ÖSA  BT4204  25 m  44.72   
94  Englund Olivia  2004  HK SIM  BE3204  25 m  44.77   
95  187  Svennberg Erika  2005  ÖSA  AQ0205  25 m  45.65   
96  19  Nilsson Emilia  2004  HK SIM  BE4204  25 m  48.03   
97  159  Cen Emelie  2004  ÖSA  BO0404  25 m  49.87   
98  150  Semstrand My  2004  NORA SS  BI0204  25 m  53.01   
99  83  Hodell Emilia  2007  LINDESBERG  AN4607  25 m     
100  87  Tengelin Milla  2005  LINDESBERG    25 m     
101  220  Carlsson Ebba  2004  NORA SS  bu5404  25 m    EFT 
102  221  Engren Ebba  2004  ÖSA  bt2204  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
4_S
Gren 4, 200m Medley po. A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
45  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  2:18.95   
135  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  25 m  2:25.29   
12  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  2:28.39   
132  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  2:29.20   
189  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  2:31.34   
162  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  2:33.90   
103  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  25 m  2:34.91   
154  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  2:36.42   
63  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  2:37.76   
10  165  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  2:39.41   
11  107  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  25 m  2:45.90   
12  98  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  2:47.23   
13  44  Björstam Oscar  2003  KARLSKO SF  AH2703  25 m  2:58.00   
14  158  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  25 m  3:00.62   
15  53  Hökemyr Gabriel  2002  KARLSKO SF  AV0502  25 m  3:02.40   
16  52  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  3:03.05   
17  99  Garcia Blombäck Oscar  2003  MASS  AH5903  25 m  3:03.54   
18  161  Daggert Anton  1993  ÖSA  BD7193  25 m  3:12.07   
19  180  Mejsten Eric  2000  ÖSA  AZ7900  50 m  3:25.00   
20  152  Atashfaraz Sina  2003  ÖSA  AT5103  25 m  3:41.04   
21  155  Bergström Hannes  2002  ÖSA  AZ6702  25 m     
22  181  Mejsten Oscar  2000  ÖSA  AZ5500  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
5_S
Gren 5, 200m Medley fl. C-D 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
131  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  2:53.81   
81  Gyoni Estelle  2004  KÖPINGS SS  AS0204  25 m  2:58.42   
80  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m  3:04.23   
56  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m  3:05.94   
42  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  3:07.21   
184  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  3:07.25   
120  Sundblad Liine  2004  MASS  AS4404  25 m  3:09.44   
82  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  3:09.87   
171  Hagelvik Ella  2004  ÖSA  BN3804  25 m  3:11.18   
10  24  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  25 m  3:11.69   
11  66  Nyberg Maja  2004  KARLSKO SF  BM9804  25 m  3:13.18   
12  112  Ohlsson Linnea  2004  MASS  AS7204  25 m  3:16.12   
13  183  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  3:17.34   
14  60  Larsson Mia  2006  KARLSKO SF  AT0206  25 m  3:22.11   
15  25  Rye Carla  2004  HK SIM  BC7604  25 m  3:27.51   
16  212  Mortensen Tindra  2005  SÄFFLE SS  BD1605  25 m  3:27.66   
17  138  Pettersson Katarina  2005  MOTALA SS  AL4205  25 m  3:28.94   
18  139  Rosén Astrid  2005  MOTALA SS  AL7205  25 m  3:30.75   
19  118  Sonesson Linnea  2004  MASS  AK0104  25 m  3:31.86   
20  29  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  3:35.96   
21  23  Pansawang Moa  2006  HK SIM  AQ2206  25 m  3:38.68   
22  57  Johansson Nathalie  2006  KARLSKO SF  AB2606  25 m  3:39.09   
23  15  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m     
24  33  Åkerstrand Julia  2004  HK SIM  BC6604  25 m     
25  86  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m     
26  222  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  ai3605  25 m  2:46.80  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
6_S
Gren 6, 100m Frisim po. C-D 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
209  Andersson Jesper  2004  SÄFFLE SS  AD5504  25 m  1:12.59   
Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  1:14.09   
137  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  1:18.74   
176  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  1:18.95   
178  Kördel Daniel  2004  ÖSA  AN5904  25 m  1:22.55   
186  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  1:22.77   
54  Jansson Elias  2006  KARLSKO SF  AC3706  25 m  1:23.91   
72  Åkesson Linus  2005  KARLSKO SF  AK1105  25 m  1:30.21   
50  Hellberg Viktor  2006  KARLSKO SF  AC0706  25 m  1:30.76   
10  13  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m  1:31.73   
11  47  Franz Lukas  2005  KARLSKO SF  AJ5905  25 m  1:35.55   
12  213  Göransson Sigvard  2007  STRÄNGNÄS  AB6707  25 m  1:37.45   
13  217  Thor Ivar  2005  STRÄNGNÄS  AM1905  25 m  1:39.07   
14  146  Emilsson Mårten  2004  NORA SS  AX1904  25 m     
15  191  Yttermalm Gustav  2004  ÖSA  AV7504  25 m     
16  144  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
7_S
Gren 7, 100m Frisim fl. A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
51  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  1:02.50   
59  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:02.65   
108  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  1:02.90   
193  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:03.27   
61  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  1:04.67   
48  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:05.18   
130  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  1:05.53   
140  Rosén Isadora  2002  MOTALA SS  BL9802  25 m  1:05.60   
11  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:06.04   
10  16  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:06.09   
11  219  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  1:06.14   
12  168  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  1:06.23   
13  30  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  1:06.37   
14  216  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  1:06.60   
15  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:06.78   
16  117  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  1:07.12   
17  160  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  1:07.25   
18  104  Hopmark Tina  2002  MASS  BE9602  25 m  1:07.43   
19  94  Bergman Amayah  2002  MASS  BD1202  25 m  1:08.22   
20  113  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  25 m  1:08.30   
21  22  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  1:08.67   
22  27  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:08.68   
23  41  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  1:08.77   
24  129  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  25 m  1:09.36   
25  40  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  1:10.46   
26  18  Nabi Pour Awaz  2000  HK SIM  BE3800  25 m  1:10.50   
27  101  Gustafsson Elin  2000  MASS  AQ1400  25 m  1:10.61   
28  64  Medeskog Frida  2003  KARLSKO SF  BN7403  25 m  1:10.92   
29  122  Söderberg Ella  2001  MASS  BH0601  25 m  1:10.92   
30  49  Hammarbäck Moa  2003  KARLSKO SF  AR5403  25 m  1:11.18   
31  46  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  1:11.30   
32  174  Isacsson Julia  2001  ÖSA  BQ1801  25 m  1:11.46   
33  116  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m  1:11.63   
34  97  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  25 m  1:11.67   
35  164  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  1:12.06   
36  96  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m  1:12.21   
37  85  Nordén Alice  2003  LINDESBERG  BM6203  25 m  1:12.76   
38  111  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  1:13.56   
39  119  Ström Alva  2003  MASS  BG5603  25 m  1:13.58   
40  102  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  25 m  1:14.33   
41  182  Metzsch Sandra  1999  ÖSA  BL1899  25 m  1:14.47   
42  109  Lindhé Elsa  2003  MASS  AC3403  25 m  1:14.93   
43  148  Gunnarsson Astrid  2003  NORA SS  BS7203  25 m  1:15.22   
44  214  Haglund Louise  2003  STRÄNGNÄS  AY6803  25 m  1:16.88   
45  185  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  1:17.46   
46  156  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m  1:18.27   
47  106  Isberg Emilia  2003  MASS  BK9203  25 m  1:18.84   
48  151  Tengelin Alice  2001  NORA SS  BW7601  25 m  1:18.84   
49  100  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  25 m  1:19.70   
50  173  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  1:21.27   
51  147  Ericsson Emma  2002  NORA SS  AS6202  25 m  1:21.91   
52  14  Larsson Evelina  2002  HK SIM  BA1602  25 m  1:22.44   
53  177  Kamarova Anastasia  2003  ÖSA  BZ6203  25 m  1:24.30   
54  169  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  25 m  1:25.51   
55  17  Lundström Frida  2002  HK SIM  BA2602  25 m  1:30.82   
56  149  Krivda Tanya  2003  NORA SS  BZ8403  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
8_S
Gren 8, 200m Bröstsim po. A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
67  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  2:31.28   
105  Häyhänen Lucas  2001  MASS  AV2701  25 m  2:44.87   
162  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  2:49.06   
93  Anderson Elias  2003  MASS  AO8303  25 m  3:11.24   
53  Hökemyr Gabriel  2002  KARLSKO SF  AV0502  25 m  3:12.41   
179  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  3:19.16   
166  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  3:22.61   
190  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  3:32.64   
52  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  3:35.56   
10  68  Raicu Gabriel  2003  KARLSKO SF  AW8103  25 m     
11  99  Garcia Blombäck Oscar  2003  MASS  AH5903  25 m     
12  161  Daggert Anton  1993  ÖSA  BD7193  25 m     
13  180  Mejsten Eric  2000  ÖSA  AZ7900  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
9_S
Gren 9, 200m Bröstsim fl. C-D 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
81  Gyoni Estelle  2004  KÖPINGS SS  AS0204  25 m  3:04.28   
131  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  3:14.63   
84  Hodell Lovisa  2004  LINDESBERG  BD2604  25 m  3:16.24   
56  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m  3:22.28   
184  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  3:31.18   
172  Harandi Granaz  2004  ÖSA  AW5204  25 m  3:31.22   
210  Bruce-Holm Linnéa  2005  SÄFFLE SS  AH4205  25 m  3:31.67   
112  Ohlsson Linnea  2004  MASS  AS7204  25 m  3:34.88   
187  Svennberg Erika  2005  ÖSA  AQ0205  25 m  3:40.59   
10  25  Rye Carla  2004  HK SIM  BC7604  25 m  3:41.78   
11  Englund Olivia  2004  HK SIM  BE3204  25 m     
12  19  Nilsson Emilia  2004  HK SIM  BE4204  25 m     
13  23  Pansawang Moa  2006  HK SIM  AQ2206  25 m     
14  60  Larsson Mia  2006  KARLSKO SF  AT0206  25 m     
15  80  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m     
16  171  Hagelvik Ella  2004  ÖSA  BN3804  25 m     
17  183  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m     
18  211  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m     
19  222  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  ai3605  25 m  3:03.01  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
10_S
Gren 10, 100m Ryggsim po.C-D 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
209  Andersson Jesper  2004  SÄFFLE SS  AD5504  25 m  1:20.28   
Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  1:22.55   
176  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  1:22.66   
186  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  1:30.36   
137  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  1:31.44   
178  Kördel Daniel  2004  ÖSA  AN5904  25 m  1:37.58   
72  Åkesson Linus  2005  KARLSKO SF  AK1105  25 m  1:41.10   
47  Franz Lukas  2005  KARLSKO SF  AJ5905  25 m  1:43.23   
50  Hellberg Viktor  2006  KARLSKO SF  AC0706  25 m     
10  191  Yttermalm Gustav  2004  ÖSA  AV7504  25 m     
11  144  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
11_S
Gren 11, 100m Ryggsim fl. A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
65  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  25 m  1:10.76   
11  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:11.45   
51  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  1:11.71   
193  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:13.51   
168  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  1:13.65   
117  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  1:14.80   
41  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  1:14.99   
219  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  1:15.01   
Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:16.33   
10  108  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  1:16.36   
11  114  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  25 m  1:16.54   
12  113  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  25 m  1:17.02   
13  49  Hammarbäck Moa  2003  KARLSKO SF  AR5403  25 m  1:18.45   
14  140  Rosén Isadora  2002  MOTALA SS  BL9802  25 m  1:19.01   
15  130  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  1:19.07   
16  188  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:19.10   
17  27  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:19.27   
18  122  Söderberg Ella  2001  MASS  BH0601  25 m  1:19.32   
19  104  Hopmark Tina  2002  MASS  BE9602  25 m  1:20.37   
20  216  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  1:20.73   
21  94  Bergman Amayah  2002  MASS  BD1202  50 m  1:20.75   
22  164  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  1:21.11   
23  96  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m  1:21.91   
24  101  Gustafsson Elin  2000  MASS  AQ1400  25 m  1:22.05   
25  119  Ström Alva  2003  MASS  BG5603  25 m  1:22.23   
26  102  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  25 m  1:22.99   
27  116  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m  1:23.11   
28  169  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  25 m  1:25.06   
29  160  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  1:25.09   
30  64  Medeskog Frida  2003  KARLSKO SF  BN7403  25 m  1:25.29   
31  129  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  25 m  1:26.03   
32  174  Isacsson Julia  2001  ÖSA  BQ1801  25 m  1:26.40   
33  97  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  25 m  1:26.48   
34  214  Haglund Louise  2003  STRÄNGNÄS  AY6803  25 m  1:26.98   
35  100  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  25 m  1:28.05   
36  185  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  1:29.27   
37  173  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  1:30.05   
38  106  Isberg Emilia  2003  MASS  BK9203  25 m  1:30.29   
39  182  Metzsch Sandra  1999  ÖSA  BL1899  25 m  1:30.63   
40  85  Nordén Alice  2003  LINDESBERG  BM6203  25 m  1:30.90   
41  147  Ericsson Emma  2002  NORA SS  AS6202  25 m  1:31.22   
42  109  Lindhé Elsa  2003  MASS  AC3403  25 m  1:31.88   
43  111  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  1:32.43   
44  148  Gunnarsson Astrid  2003  NORA SS  BS7203  50 m  1:34.01   
45  156  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m  1:36.33   
46  177  Kamarova Anastasia  2003  ÖSA  BZ6203  25 m  1:37.18   
47  14  Larsson Evelina  2002  HK SIM  BA1602  25 m  1:37.45   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
12_S
Gren 12, 400m Frisim po. A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
135  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  25 m  4:23.77   
45  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  4:27.97   
179  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  4:28.16   
67  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  4:31.31   
190  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  4:36.60   
165  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  4:38.21   
12  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  4:39.57   
63  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  4:44.87   
110  Norland William  2001  MASS  AO0701  25 m  4:47.07   
10  132  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  4:48.29   
11  189  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  4:50.57   
12  98  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  5:17.23   
13  107  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  25 m  5:27.40   
14  115  Rosencrantz Axel  2002  MASS  AO5902  25 m  5:27.83   
15  161  Daggert Anton  1993  ÖSA  BD7193  25 m  5:31.00   
16  166  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  5:32.11   
17  123  Wretborn Simon  2003  MASS  AJ0903  25 m  6:18.00   
18  93  Anderson Elias  2003  MASS  AO8303  25 m  6:28.60   
19  158  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  50 m  6:30.13   
20  152  Atashfaraz Sina  2003  ÖSA  AT5103  25 m     
21  155  Bergström Hannes  2002  ÖSA  AZ6702  25 m     
22  180  Mejsten Eric  2000  ÖSA  AZ7900  25 m     
23  181  Mejsten Oscar  2000  ÖSA  AZ5500  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
13_S
Gren 13, 400m Frisim fl.C-D 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
184  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  5:41.00   
82  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  5:42.72   
24  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  25 m  5:49.66   
42  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  5:59.42   
138  Pettersson Katarina  2005  MOTALA SS  AL4205  25 m  6:01.63   
172  Harandi Granaz  2004  ÖSA  AW5204  25 m  6:09.80   
141  Sjögren Greta  2007  MOTALA SS  AD2407  25 m  6:11.17   
66  Nyberg Maja  2004  KARLSKO SF  BM9804  25 m  6:19.62   
183  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  6:47.51   
10  211  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  7:21.63   
11  60  Larsson Mia  2006  KARLSKO SF  AT0206  25 m     
12  171  Hagelvik Ella  2004  ÖSA  BN3804  25 m     
13  187  Svennberg Erika  2005  ÖSA  AQ0205  25 m     
14  222  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  ai3605  25 m  5:28.77  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
14_S
Gren 14, 100m Bröstsim po. C-D 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  1:35.90   
176  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  1:44.37   
137  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  1:46.17   
47  Franz Lukas  2005  KARLSKO SF  AJ5905  25 m  1:50.00   
178  Kördel Daniel  2004  ÖSA  AN5904  25 m  1:51.45   
50  Hellberg Viktor  2006  KARLSKO SF  AC0706  25 m  1:56.75   
186  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  1:57.63   
217  Thor Ivar  2005  STRÄNGNÄS  AM1905  25 m  2:09.84   
13  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m     
10  54  Jansson Elias  2006  KARLSKO SF  AC3706  25 m     
11  146  Emilsson Mårten  2004  NORA SS  AX1904  25 m     
12  191  Yttermalm Gustav  2004  ÖSA  AV7504  25 m     
13  213  Göransson Sigvard  2007  STRÄNGNÄS  AB6707  25 m     
14  144  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
15_S
Gren 15, 100m Bröstsim fl. A - B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
102  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  25 m  1:19.17   
70  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  1:20.00   
188  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:20.55   
48  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:21.34   
59  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:22.37   
30  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  1:22.51   
108  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  1:22.69   
Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:23.10   
130  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  1:23.57   
10  97  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  25 m  1:23.61   
11  71  Waara Emma  2000  KARLSKO SF  AU2800  25 m  1:24.51   
12  216  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  1:24.74   
13  40  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  1:25.34   
14  22  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  1:26.04   
15  168  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  1:26.33   
16  61  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  1:26.56   
17  104  Hopmark Tina  2002  MASS  BE9602  25 m  1:27.02   
18  109  Lindhé Elsa  2003  MASS  AC3403  25 m  1:28.54   
19  27  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:28.77   
20  16  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:29.01   
21  96  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m  1:29.02   
22  214  Haglund Louise  2003  STRÄNGNÄS  AY6803  25 m  1:29.15   
23  113  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  25 m  1:29.43   
24  114  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  25 m  1:30.17   
25  41  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  1:32.31   
26  156  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m  1:32.34   
27  185  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  1:32.62   
28  18  Nabi Pour Awaz  2000  HK SIM  BE3800  25 m  1:32.86   
29  117  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  1:33.24   
30  116  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m  1:33.54   
31  119  Ström Alva  2003  MASS  BG5603  25 m  1:33.65   
32  111  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  1:33.87   
33  46  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  1:34.33   
34  100  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  25 m  1:34.79   
35  85  Nordén Alice  2003  LINDESBERG  BM6203  25 m  1:35.74   
36  140  Rosén Isadora  2002  MOTALA SS  BL9802  25 m  1:37.94   
37  174  Isacsson Julia  2001  ÖSA  BQ1801  50 m  1:38.68   
38  64  Medeskog Frida  2003  KARLSKO SF  BN7403  25 m  1:39.38   
39  164  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  1:40.51   
40  147  Ericsson Emma  2002  NORA SS  AS6202  25 m  1:40.98   
41  17  Lundström Frida  2002  HK SIM  BA2602  25 m  1:41.19   
42  14  Larsson Evelina  2002  HK SIM  BA1602  25 m  1:41.50   
43  169  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  25 m  1:41.90   
44  122  Söderberg Ella  2001  MASS  BH0601  25 m  1:42.50   
45  106  Isberg Emilia  2003  MASS  BK9203  25 m  1:43.36   
46  151  Tengelin Alice  2001  NORA SS  BW7601  25 m  1:43.80   
47  177  Kamarova Anastasia  2003  ÖSA  BZ6203  25 m  1:49.68   
48  148  Gunnarsson Astrid  2003  NORA SS  BS7203  50 m  2:01.07   
49  149  Krivda Tanya  2003  NORA SS  BZ8403  25 m  2:04.97   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
16_S
Gren 16, 200m Ryggsim po. A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
45  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  2:15.25   
135  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  25 m  2:23.12   
179  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  2:24.76   
154  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  2:26.58   
189  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  2:27.55   
103  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  25 m  2:28.93   
132  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  2:30.61   
63  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  2:31.36   
190  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  2:32.39   
10  67  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  2:33.59   
11  110  Norland William  2001  MASS  AO0701  25 m  2:35.81   
12  115  Rosencrantz Axel  2002  MASS  AO5902  25 m  2:37.56   
13  99  Garcia Blombäck Oscar  2003  MASS  AH5903  25 m  2:47.75   
14  105  Häyhänen Lucas  2001  MASS  AV2701  50 m  2:48.85   
15  107  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  25 m  2:52.11   
16  166  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  2:56.15   
17  98  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  2:57.34   
18  163  Engström Markus  2001  ÖSA  AN5701  25 m  3:03.23   
19  158  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  25 m  3:10.01   
20  123  Wretborn Simon  2003  MASS  AJ0903  50 m  3:29.31   
21  93  Anderson Elias  2003  MASS  AO8303  25 m     
22  152  Atashfaraz Sina  2003  ÖSA  AT5103  25 m     
23  155  Bergström Hannes  2002  ÖSA  AZ6702  25 m     
24  157  Börjel Hannes  2002  ÖSA  AO4502  25 m     
25  181  Mejsten Oscar  2000  ÖSA  AZ5500  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
17_S
Gren 17, 200m Ryggsim fl. C-D 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
131  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  2:55.18   
24  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  25 m  3:05.52   
184  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  3:11.28   
118  Sonesson Linnea  2004  MASS  AK0104  25 m  3:13.56   
112  Ohlsson Linnea  2004  MASS  AS7204  25 m  3:16.63   
192  Åberg Wilma  2005  ÖSA  AB4605  50 m  3:31.13   
62  Lekberg Thea  2004  KARLSKO SF  AR0404  50 m  3:36.78   
33  Åkerstrand Julia  2004  HK SIM  BC6604  25 m     
80  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m     
10  86  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m     
11  89  Viklund Isabella  2006  LINDESBERG  AP1206  25 m     
12  183  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m     
13  211  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m     
14  212  Mortensen Tindra  2005  SÄFFLE SS  BD1605  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
18_S
Gren 18, 100m Fjärilsim po. C-D 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
209  Andersson Jesper  2004  SÄFFLE SS  AD5504  25 m  1:30.23   
176  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  1:31.69   
137  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  1:35.87   
72  Åkesson Linus  2005  KARLSKO SF  AK1105  25 m     
213  Göransson Sigvard  2007  STRÄNGNÄS  AB6707  25 m     
144  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
19_S
Gren 19, 100m Fjärilsim fl. A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
30  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  1:09.70   
193  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:12.88   
59  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:13.20   
11  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:13.23   
108  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  1:13.92   
94  Bergman Amayah  2002  MASS  BD1202  25 m  1:14.19   
51  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  1:14.25   
117  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  1:14.29   
216  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  1:15.18   
10  65  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  25 m  1:15.29   
11  48  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:15.40   
12  130  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  1:17.42   
13  46  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  1:18.61   
14  188  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:19.44   
15  168  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  1:19.45   
16  113  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  25 m  1:20.72   
17  41  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  1:21.11   
18  101  Gustafsson Elin  2000  MASS  AQ1400  25 m  1:21.89   
19  22  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  1:21.99   
20  182  Metzsch Sandra  1999  ÖSA  BL1899  25 m  1:23.23   
21  104  Hopmark Tina  2002  MASS  BE9602  25 m  1:23.29   
22  64  Medeskog Frida  2003  KARLSKO SF  BN7403  25 m  1:23.41   
23  40  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  1:23.55   
24  140  Rosén Isadora  2002  MOTALA SS  BL9802  25 m  1:24.65   
25  116  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m  1:24.98   
26  27  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:25.35   
27  49  Hammarbäck Moa  2003  KARLSKO SF  AR5403  25 m  1:27.77   
28  160  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  1:27.84   
29  185  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  1:31.26   
30  129  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  25 m  1:33.13   
31  97  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  25 m  1:34.01   
32  164  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  1:34.63   
33  106  Isberg Emilia  2003  MASS  BK9203  25 m  1:43.01   
34  100  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  25 m  1:47.53   
35  173  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  2:21.91   
36  14  Larsson Evelina  2002  HK SIM  BA1602  25 m     
37  96  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m     
38  156  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m     
39  174  Isacsson Julia  2001  ÖSA  BQ1801  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
20_S
Gren 20, 100m Medley po. A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
12  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:05.51   
45  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  1:05.73   
179  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:06.32   
132  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  1:07.62   
135  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  25 m  1:08.35   
134  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  1:09.32   
165  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  1:10.65   
162  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  1:11.82   
189  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  1:11.85   
10  190  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  1:12.14   
11  105  Häyhänen Lucas  2001  MASS  AV2701  25 m  1:14.56   
12  157  Börjel Hannes  2002  ÖSA  AO4502  25 m  1:16.50   
13  110  Norland William  2001  MASS  AO0701  25 m  1:17.68   
14  103  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  25 m  1:18.31   
15  181  Mejsten Oscar  2000  ÖSA  AZ5500  25 m  1:20.55   
16  63  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  1:21.05   
17  158  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  25 m  1:22.17   
18  166  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  1:22.33   
19  163  Engström Markus  2001  ÖSA  AN5701  25 m  1:22.97   
20  107  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  25 m  1:24.61   
21  99  Garcia Blombäck Oscar  2003  MASS  AH5903  25 m  1:24.98   
22  161  Daggert Anton  1993  ÖSA  BD7193  25 m  1:25.62   
23  44  Björstam Oscar  2003  KARLSKO SF  AH2703  25 m  1:25.96   
24  93  Anderson Elias  2003  MASS  AO8303  25 m  1:27.72   
25  180  Mejsten Eric  2000  ÖSA  AZ7900  25 m  1:28.51   
26  52  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  1:33.60   
27  98  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  1:36.60   
28  53  Hökemyr Gabriel  2002  KARLSKO SF  AV0502  25 m  1:38.15   
29  152  Atashfaraz Sina  2003  ÖSA  AT5103  25 m  1:38.67   
30  155  Bergström Hannes  2002  ÖSA  AZ6702  25 m  1:43.64   
31  68  Raicu Gabriel  2003  KARLSKO SF  AW8103  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
21_S
Gren 21, 100m Medley fl. C-D 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
86  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  1:18.03   
131  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  1:23.11   
80  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m  1:24.30   
172  Harandi Granaz  2004  ÖSA  AW5204  25 m  1:25.76   
184  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  1:26.55   
210  Bruce-Holm Linnéa  2005  SÄFFLE SS  AH4205  25 m  1:26.88   
120  Sundblad Liine  2004  MASS  AS4404  25 m  1:27.09   
82  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  1:27.39   
29  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  1:28.02   
10  24  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  25 m  1:28.06   
11  183  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  1:28.22   
12  15  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  1:29.71   
13  112  Ohlsson Linnea  2004  MASS  AS7204  25 m  1:32.10   
14  60  Larsson Mia  2006  KARLSKO SF  AT0206  25 m  1:32.35   
15  42  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  1:32.56   
16  89  Viklund Isabella  2006  LINDESBERG  AP1206  25 m  1:32.58   
17  33  Åkerstrand Julia  2004  HK SIM  BC6604  25 m  1:33.56   
18  138  Pettersson Katarina  2005  MOTALA SS  AL4205  25 m  1:33.57   
19  66  Nyberg Maja  2004  KARLSKO SF  BM9804  25 m  1:34.03   
20  212  Mortensen Tindra  2005  SÄFFLE SS  BD1605  25 m  1:34.03   
21  118  Sonesson Linnea  2004  MASS  AK0104  25 m  1:35.05   
22  88  Tuominiemi Lilly  2005  LINDESBERG  AQ8205  25 m  1:35.67   
23  171  Hagelvik Ella  2004  ÖSA  BN3804  25 m  1:35.93   
24  139  Rosén Astrid  2005  MOTALA SS  AL7205  25 m  1:39.67   
25  25  Rye Carla  2004  HK SIM  BC7604  25 m  1:39.72   
26  10  Håkansson Matilda  2006  HK SIM  AG4806  25 m  1:40.94   
27  192  Åberg Wilma  2005  ÖSA  AB4605  25 m  1:41.62   
28  57  Johansson Nathalie  2006  KARLSKO SF  AB2606  25 m  1:42.67   
29  23  Pansawang Moa  2006  HK SIM  AQ2206  25 m  1:42.70   
30  62  Lekberg Thea  2004  KARLSKO SF  AR0404  25 m  1:43.17   
31  55  Jansson Thelma  2005  KARLSKO SF  BB0805  25 m  1:43.51   
32  58  Jonsson Frida  2005  KARLSKO SF  AM1405  25 m  1:45.21   
33  Eriksson Runa  2005  HK SIM  AQ1605  25 m  1:46.05   
34  26  Rye Emily  2006  HK SIM  AG6806  25 m  1:47.88   
35  28  Segelström Linn  2006  HK SIM  AG5806  25 m  1:48.26   
36  187  Svennberg Erika  2005  ÖSA  AQ0205  25 m  1:49.98   
37  211  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  1:53.47   
38  159  Cen Emelie  2004  ÖSA  BO0404  25 m  2:04.90   
39  Englund Olivia  2004  HK SIM  BE3204  25 m     
40  43  Biro Boglarka  2006  KARLSKO SF  AO9806  25 m     
41  167  Fransson Tess  2004  ÖSA  BT4204  25 m     
42  222  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  ai3605  25 m  1:18.61  EFT 
43  221  Engren Ebba  2004  ÖSA  bt2204  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
22_S
Gren 22, 4X50m Medley po. C-D 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
143  Motala SS Herrar [2004]  2004  MOTALA SS    25 m  2:35.12   
201  Ösa Herrar Lag 1  2004  ÖSA    25 m  2:53.81   
78  Karlsko SF Herrar [2005]  2005  KARLSKO SF    25 m     
203  Ösa Herrar Lag 2  2004  ÖSA    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
23_S
Gren 23, 4X50m Medley po. A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
200  Ösa Herrar Lag 1  2002  ÖSA    25 m  2:02.10   
207  Ösa Herrar Lag 2  ÖSA    25 m  2:18.17   
208  Ösa Herrar Lag 3  ÖSA    25 m  2:31.87   
39  Hk Sim Herrar  2000  HK SIM    25 m  2:39.89   
124  Mass Lag 1  2001  MASS    25 m     
125  Mass Lag 2  2001  MASS    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
24_S
Gren 24, 4X50m Frisim fl. A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
73  Karlsko SF Damer [1918]  1997  KARLSKO SF    25 m  1:58.04   
34  Hk Sim Damer 1  2001  HK SIM    25 m  2:01.11   
145  Motala SS Lag 1  MOTALA SS    25 m  2:04.08   
194  Ösa Damer Lag 1  2002  ÖSA    25 m  2:05.00   
75  Karlsko SF Damer [1919]  2001  KARLSKO SF    25 m  2:06.32   
36  Hk Sim Damer 2  2001  HK SIM    25 m  2:12.42   
199  Ösa Damer Lag 2  ÖSA    25 m  2:23.15   
124  Mass Lag 1  2001  MASS    25 m     
125  Mass Lag 2  2001  MASS    25 m     
10  126  Mass Lag 3  2001  MASS    25 m     
11  127  Mass Lag 4  2001  MASS    25 m     
12  128  Mass Lag 5  2001  MASS    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
25_S
Gren 25, 4X50m Frisim fl. C-D 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
90  Lindesberg Damer [2004]  2004  LINDESBERG    25 m  2:13.40   
35  Hk Sim Damer 1  2004  HK SIM    25 m  2:13.66   
76  Karlsko SF Damer [2004]  2004  KARLSKO SF    25 m  2:17.85   
37  Hk Sim Damer 2  2004  HK SIM    25 m  2:33.25   
197  Ösa Damer Lag 2  2004  ÖSA    25 m  2:37.14   
38  Hk Sim Damer 3  2004  HK SIM    25 m  2:56.16   
77  Karlsko SF Damer [2005]  2005  KARLSKO SF    25 m     
195  Ösa Damer Lag 1  2005  ÖSA    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
26_S
Gren 26, 50m Frisim po. öppen kl. 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
170  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  25.07   
12  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  25.51   
154  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  26.23   
179  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  26.29   
45  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  26.33   
157  Börjel Hannes  2002  ÖSA  AO4502  25 m  26.73   
132  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  26.83   
165  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  27.00   
190  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  27.09   
10  162  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  27.60   
11  63  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  27.68   
12  189  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  28.00   
13  103  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  25 m  28.46   
14  134  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  29.09   
15  136  Lundberg Lukas  2004  MOTALA SS  AD0104  25 m  30.29   
16  107  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  25 m  30.48   
17  44  Björstam Oscar  2003  KARLSKO SF  AH2703  25 m  30.58   
18  98  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  30.88   
19  181  Mejsten Oscar  2000  ÖSA  AZ5500  25 m  30.98   
20  123  Wretborn Simon  2003  MASS  AJ0903  25 m  31.31   
21  32  Wallin Benjamin  1995  HK SIM  AW1795  25 m  31.45   
22  161  Daggert Anton  1993  ÖSA  BD7193  25 m  32.12   
23  166  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  32.13   
24  53  Hökemyr Gabriel  2002  KARLSKO SF  AV0502  25 m  32.52   
25  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  32.59   
26  93  Anderson Elias  2003  MASS  AO8303  25 m  32.75   
27  99  Garcia Blombäck Oscar  2003  MASS  AH5903  25 m  32.82   
28  180  Mejsten Eric  2000  ÖSA  AZ7900  25 m  32.89   
29  163  Engström Markus  2001  ÖSA  AN5701  25 m  32.91   
30  52  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  32.99   
31  209  Andersson Jesper  2004  SÄFFLE SS  AD5504  25 m  33.27   
32  186  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  33.66   
33  158  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  25 m  33.83   
34  176  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  33.93   
35  137  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  35.82   
36  146  Emilsson Mårten  2004  NORA SS  AX1904  25 m  36.23   
37  178  Kördel Daniel  2004  ÖSA  AN5904  25 m  36.50   
38  54  Jansson Elias  2006  KARLSKO SF  AC3706  25 m  37.24   
39  152  Atashfaraz Sina  2003  ÖSA  AT5103  25 m  37.43   
40  13  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m  37.86   
41  68  Raicu Gabriel  2003  KARLSKO SF  AW8103  25 m  39.80   
42  50  Hellberg Viktor  2006  KARLSKO SF  AC0706  25 m  39.91   
43  155  Bergström Hannes  2002  ÖSA  AZ6702  25 m  40.17   
44  Gustafsson Albert  2003  HK SIM  AW0903  25 m  41.78   
45  191  Yttermalm Gustav  2004  ÖSA  AV7504  25 m  48.37   
46  144  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
27_S
Gren 27, 200m Medley fl. A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
65  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  25 m  2:36.47   
108  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  2:41.15   
Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  2:42.01   
130  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  2:42.69   
104  Hopmark Tina  2002  MASS  BE9602  25 m  2:46.30   
216  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  2:46.39   
114  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  25 m  2:48.19   
30  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  2:49.16   
113  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  25 m  2:49.64   
10  117  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  2:49.86   
11  168  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  2:51.10   
12  27  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  2:51.41   
13  46  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  2:52.20   
14  94  Bergman Amayah  2002  MASS  BD1202  50 m  2:53.47   
15  97  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  25 m  2:54.96   
16  101  Gustafsson Elin  2000  MASS  AQ1400  25 m  2:55.80   
17  116  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m  2:56.08   
18  140  Rosén Isadora  2002  MOTALA SS  BL9802  25 m  2:57.12   
19  96  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m  2:58.23   
20  79  Ehlin Maja  2002  KÖPINGS SS  BT6202  25 m  2:59.30   
21  64  Medeskog Frida  2003  KARLSKO SF  BN7403  25 m  3:00.71   
22  129  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  25 m  3:02.92   
23  119  Ström Alva  2003  MASS  BG5603  25 m  3:04.85   
24  122  Söderberg Ella  2001  MASS  BH0601  25 m  3:05.24   
25  218  Westman Lovis  2003  STRÄNGNÄS  BA1403  25 m  3:08.70   
26  185  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  3:08.71   
27  182  Metzsch Sandra  1999  ÖSA  BL1899  25 m  3:08.78   
28  100  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  25 m  3:16.21   
29  156  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m  3:16.74   
30  111  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  3:16.78   
31  14  Larsson Evelina  2002  HK SIM  BA1602  25 m  3:23.02   
32  177  Kamarova Anastasia  2003  ÖSA  BZ6203  25 m  3:24.03   
33  169  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  25 m  3:24.51   
34  173  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  3:35.10   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
28_S
Gren 28, 200m Medley po. C-D 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
133  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  2:43.91   
136  Lundberg Lukas  2004  MOTALA SS  AD0104  25 m  2:44.02   
209  Andersson Jesper  2004  SÄFFLE SS  AD5504  25 m  3:08.38   
176  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  3:12.01   
137  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  3:17.96   
186  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  3:34.21   
50  Hellberg Viktor  2006  KARLSKO SF  AC0706  25 m     
144  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
29_S
Gren 29, 100m Frisim fl. C-D 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
86  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  1:06.82   
131  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  1:09.41   
215  Logander Elin  2005  STRÄNGNÄS  AS8605  25 m  1:09.92   
Brattström Maija  2004  HK SIM  AR8804  25 m  1:10.92   
Axelsson Sanna  2004  ARVIKA SS  AI4204  25 m  1:12.12   
82  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  1:13.03   
24  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  25 m  1:13.23   
80  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m  1:13.34   
56  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m  1:14.27   
10  42  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  1:14.51   
11  33  Åkerstrand Julia  2004  HK SIM  BC6604  25 m  1:15.17   
12  184  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  1:15.61   
13  172  Harandi Granaz  2004  ÖSA  AW5204  25 m  1:16.61   
14  25  Rye Carla  2004  HK SIM  BC7604  25 m  1:17.55   
15  210  Bruce-Holm Linnéa  2005  SÄFFLE SS  AH4205  25 m  1:17.72   
16  120  Sundblad Liine  2004  MASS  AS4404  25 m  1:18.00   
17  29  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  1:18.48   
18  66  Nyberg Maja  2004  KARLSKO SF  BM9804  25 m  1:18.57   
19  171  Hagelvik Ella  2004  ÖSA  BN3804  25 m  1:18.81   
20  183  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  1:19.15   
21  62  Lekberg Thea  2004  KARLSKO SF  AR0404  25 m  1:19.23   
22  112  Ohlsson Linnea  2004  MASS  AS7204  25 m  1:19.99   
23  138  Pettersson Katarina  2005  MOTALA SS  AL4205  25 m  1:20.04   
24  15  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  50 m  1:21.06   
25  212  Mortensen Tindra  2005  SÄFFLE SS  BD1605  25 m  1:23.58   
26  139  Rosén Astrid  2005  MOTALA SS  AL7205  25 m  1:23.90   
27  118  Sonesson Linnea  2004  MASS  AK0104  25 m  1:24.17   
28  192  Åberg Wilma  2005  ÖSA  AB4605  50 m  1:26.50   
29  Hoffman Fanny  2005  ARVIKA SS  AZ7605  25 m  1:27.19   
30  58  Jonsson Frida  2005  KARLSKO SF  AM1405  25 m  1:27.46   
31  88  Tuominiemi Lilly  2005  LINDESBERG  AQ8205  25 m  1:28.26   
32  211  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  1:32.00   
33  57  Johansson Nathalie  2006  KARLSKO SF  AB2606  25 m  1:33.34   
34  55  Jansson Thelma  2005  KARLSKO SF  BB0805  25 m  1:34.08   
35  69  Therus Linneá  2005  KARLSKO SF  BC1805  25 m  1:34.74   
36  23  Pansawang Moa  2006  HK SIM  AQ2206  25 m  1:34.90   
37  Pärleson Mira  2005  ARVIKA SS  BA9205  25 m  1:36.12   
38  28  Segelström Linn  2006  HK SIM  AG5806  25 m  1:36.18   
39  187  Svennberg Erika  2005  ÖSA  AQ0205  50 m  1:37.65   
40  10  Håkansson Matilda  2006  HK SIM  AG4806  25 m  1:38.32   
41  26  Rye Emily  2006  HK SIM  AG6806  25 m  1:38.96   
42  Eriksson Runa  2005  HK SIM  AQ1605  25 m  1:41.87   
43  19  Nilsson Emilia  2004  HK SIM  BE4204  25 m  1:51.23   
44  Englund Olivia  2004  HK SIM  BE3204  25 m     
45  43  Biro Boglarka  2006  KARLSKO SF  AO9806  25 m     
46  60  Larsson Mia  2006  KARLSKO SF  AT0206  25 m     
47  84  Hodell Lovisa  2004  LINDESBERG  BD2604  25 m     
48  159  Cen Emelie  2004  ÖSA  BO0404  25 m     
49  167  Fransson Tess  2004  ÖSA  BT4204  25 m     
50  222  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  ai3605  25 m  1:11.73  EFT 
51  220  Carlsson Ebba  2004  NORA SS  bu5404  25 m    EFT 
52  221  Engren Ebba  2004  ÖSA  bt2204  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
30_S
Gren 30, 100m Frisim po. A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
179  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  56.67   
12  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  57.51   
132  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  57.92   
45  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  57.96   
154  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  58.48   
190  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  58.91   
103  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  25 m  59.64   
165  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  59.64   
134  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  1:00.47   
10  162  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  1:00.51   
11  105  Häyhänen Lucas  2001  MASS  AV2701  25 m  1:00.73   
12  110  Norland William  2001  MASS  AO0701  25 m  1:01.62   
13  189  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  1:01.74   
14  63  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  1:01.98   
15  157  Börjel Hannes  2002  ÖSA  AO4502  25 m  1:02.62   
16  107  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  25 m  1:05.89   
17  115  Rosencrantz Axel  2002  MASS  AO5902  25 m  1:08.16   
18  98  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  1:08.38   
19  181  Mejsten Oscar  2000  ÖSA  AZ5500  25 m  1:09.04   
20  99  Garcia Blombäck Oscar  2003  MASS  AH5903  25 m  1:10.87   
21  161  Daggert Anton  1993  ÖSA  BD7193  25 m  1:12.00   
22  166  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  1:12.17   
23  44  Björstam Oscar  2003  KARLSKO SF  AH2703  50 m  1:13.01   
24  163  Engström Markus  2001  ÖSA  AN5701  25 m  1:13.52   
25  158  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  25 m  1:14.19   
26  53  Hökemyr Gabriel  2002  KARLSKO SF  AV0502  25 m  1:16.08   
27  52  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  1:16.59   
28  180  Mejsten Eric  2000  ÖSA  AZ7900  25 m  1:16.75   
29  93  Anderson Elias  2003  MASS  AO8303  25 m  1:17.27   
30  123  Wretborn Simon  2003  MASS  AJ0903  25 m  1:18.18   
31  68  Raicu Gabriel  2003  KARLSKO SF  AW8103  25 m  1:25.39   
32  152  Atashfaraz Sina  2003  ÖSA  AT5103  25 m  1:27.04   
33  Gustafsson Albert  2003  HK SIM  AW0903  25 m  1:41.84   
34  155  Bergström Hannes  2002  ÖSA  AZ6702  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
31_S
Gren 31, 200m Bröstsim fl. A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
70  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  2:51.40   
102  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  25 m  2:53.19   
48  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  2:54.01   
188  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  2:55.85   
Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  2:56.68   
59  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  2:57.62   
97  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  25 m  3:05.31   
104  Hopmark Tina  2002  MASS  BE9602  25 m  3:05.81   
216  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  3:06.42   
10  71  Waara Emma  2000  KARLSKO SF  AU2800  25 m  3:06.44   
11  22  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  3:11.48   
12  130  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  3:13.31   
13  116  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m  3:15.65   
14  40  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  3:17.19   
15  96  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m  3:18.14   
16  218  Westman Lovis  2003  STRÄNGNÄS  BA1403  25 m  3:19.86   
17  119  Ström Alva  2003  MASS  BG5603  25 m  3:20.68   
18  114  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  50 m  3:22.31   
19  156  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m  3:22.44   
20  109  Lindhé Elsa  2003  MASS  AC3403  25 m  3:30.16   
21  185  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  50 m  3:33.62   
22  111  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  3:35.61   
23  169  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  25 m  3:36.73   
24  85  Nordén Alice  2003  LINDESBERG  BM6203  25 m  3:54.31   
25  129  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  25 m     
26  147  Ericsson Emma  2002  NORA SS  AS6202  25 m     
27  174  Isacsson Julia  2001  ÖSA  BQ1801  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
32_S
Gren 32, 200m Bröstsim po. C-D 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  3:31.39   
178  Kördel Daniel  2004  ÖSA  AN5904  25 m  3:52.76   
50  Hellberg Viktor  2006  KARLSKO SF  AC0706  25 m  4:00.86   
13  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m     
133  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
33_S
Gren 33, 100m Ryggsim fl. C-D 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
86  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  1:19.74   
131  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  1:20.61   
Brattström Maija  2004  HK SIM  AR8804  25 m  1:23.99   
183  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  1:24.39   
171  Hagelvik Ella  2004  ÖSA  BN3804  25 m  1:26.84   
120  Sundblad Liine  2004  MASS  AS4404  25 m  1:26.90   
184  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  1:26.92   
210  Bruce-Holm Linnéa  2005  SÄFFLE SS  AH4205  25 m  1:26.93   
24  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  25 m  1:27.11   
10  112  Ohlsson Linnea  2004  MASS  AS7204  25 m  1:28.89   
11  212  Mortensen Tindra  2005  SÄFFLE SS  BD1605  25 m  1:29.78   
12  118  Sonesson Linnea  2004  MASS  AK0104  25 m  1:29.83   
13  42  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  1:31.40   
14  172  Harandi Granaz  2004  ÖSA  AW5204  25 m  1:31.58   
15  62  Lekberg Thea  2004  KARLSKO SF  AR0404  25 m  1:33.54   
16  33  Åkerstrand Julia  2004  HK SIM  BC6604  25 m  1:33.71   
17  Hoffman Fanny  2005  ARVIKA SS  AZ7605  25 m  1:34.57   
18  139  Rosén Astrid  2005  MOTALA SS  AL7205  25 m  1:34.64   
19  56  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m  1:34.91   
20  Axelsson Sanna  2004  ARVIKA SS  AI4204  25 m  1:36.19   
21  15  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  1:36.93   
22  192  Åberg Wilma  2005  ÖSA  AB4605  50 m  1:38.14   
23  Eriksson Runa  2005  HK SIM  AQ1605  25 m  1:39.08   
24  10  Håkansson Matilda  2006  HK SIM  AG4806  25 m  1:40.97   
25  57  Johansson Nathalie  2006  KARLSKO SF  AB2606  25 m  1:41.93   
26  29  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  1:42.09   
27  58  Jonsson Frida  2005  KARLSKO SF  AM1405  25 m  1:42.16   
28  138  Pettersson Katarina  2005  MOTALA SS  AL4205  25 m  1:42.48   
29  69  Therus Linneá  2005  KARLSKO SF  BC1805  25 m  1:43.62   
30  55  Jansson Thelma  2005  KARLSKO SF  BB0805  25 m  1:45.97   
31  211  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  1:48.02   
32  187  Svennberg Erika  2005  ÖSA  AQ0205  25 m  1:48.26   
33  28  Segelström Linn  2006  HK SIM  AG5806  25 m  1:48.92   
34  Pärleson Mira  2005  ARVIKA SS  BA9205  25 m  2:13.26   
35  60  Larsson Mia  2006  KARLSKO SF  AT0206  25 m     
36  80  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m     
37  159  Cen Emelie  2004  ÖSA  BO0404  25 m     
38  167  Fransson Tess  2004  ÖSA  BT4204  25 m     
39  215  Logander Elin  2005  STRÄNGNÄS  AS8605  25 m     
40  222  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  ai3605  25 m  1:22.14  EFT 
41  221  Engren Ebba  2004  ÖSA  bt2204  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
34_S
Gren 34, 100m Ryggsim po. A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
45  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  1:02.41   
154  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  1:04.44   
179  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:05.07   
170  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  1:06.04   
63  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  1:07.86   
132  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  1:08.68   
190  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  1:09.40   
103  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  25 m  1:09.53   
157  Börjel Hannes  2002  ÖSA  AO4502  25 m  1:09.91   
10  110  Norland William  2001  MASS  AO0701  25 m  1:10.65   
11  134  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  1:11.07   
12  189  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  1:11.19   
13  67  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  1:11.61   
14  105  Häyhänen Lucas  2001  MASS  AV2701  25 m  1:12.16   
15  115  Rosencrantz Axel  2002  MASS  AO5902  25 m  1:14.21   
16  107  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  25 m  1:16.19   
17  99  Garcia Blombäck Oscar  2003  MASS  AH5903  25 m  1:17.15   
18  162  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  1:17.28   
19  166  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  1:21.72   
20  163  Engström Markus  2001  ÖSA  AN5701  25 m  1:21.82   
21  44  Björstam Oscar  2003  KARLSKO SF  AH2703  25 m  1:22.33   
22  158  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  25 m  1:22.80   
23  98  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  1:25.04   
24  181  Mejsten Oscar  2000  ÖSA  AZ5500  25 m  1:25.09   
25  93  Anderson Elias  2003  MASS  AO8303  25 m  1:26.16   
26  180  Mejsten Eric  2000  ÖSA  AZ7900  25 m  1:27.94   
27  123  Wretborn Simon  2003  MASS  AJ0903  25 m  1:29.49   
28  53  Hökemyr Gabriel  2002  KARLSKO SF  AV0502  25 m  1:30.86   
29  52  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  1:31.27   
30  161  Daggert Anton  1993  ÖSA  BD7193  25 m  1:33.47   
31  152  Atashfaraz Sina  2003  ÖSA  AT5103  25 m  1:36.22   
32  68  Raicu Gabriel  2003  KARLSKO SF  AW8103  25 m     
33  155  Bergström Hannes  2002  ÖSA  AZ6702  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
35_S
Gren 35, 400m Frisim fl. A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
51  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  4:53.21   
108  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  4:57.44   
61  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  4:57.68   
16  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  5:00.27   
168  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  5:04.86   
130  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  5:07.86   
30  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  5:14.61   
41  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  5:15.42   
117  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  5:16.51   
10  140  Rosén Isadora  2002  MOTALA SS  BL9802  25 m  5:17.40   
11  193  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  5:17.53   
12  216  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  5:17.77   
13  27  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  5:18.68   
14  101  Gustafsson Elin  2000  MASS  AQ1400  25 m  5:19.15   
15  18  Nabi Pour Awaz  2000  HK SIM  BE3800  25 m  5:20.22   
16  129  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  25 m  5:22.46   
17  94  Bergman Amayah  2002  MASS  BD1202  25 m  5:25.12   
18  65  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  50 m  5:26.74   
19  188  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  5:31.31   
20  122  Söderberg Ella  2001  MASS  BH0601  25 m  5:40.71   
21  104  Hopmark Tina  2002  MASS  BE9602  50 m  5:42.79   
22  49  Hammarbäck Moa  2003  KARLSKO SF  AR5403  25 m  5:45.02   
23  40  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  5:47.73   
24  111  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  5:49.22   
25  182  Metzsch Sandra  1999  ÖSA  BL1899  25 m  5:49.81   
26  79  Ehlin Maja  2002  KÖPINGS SS  BT6202  25 m  5:53.26   
27  96  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  50 m  5:54.49   
28  218  Westman Lovis  2003  STRÄNGNÄS  BA1403  25 m  5:55.69   
29  185  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  6:06.64   
30  119  Ström Alva  2003  MASS  BG5603  25 m  6:11.97   
31  100  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  25 m  6:14.94   
32  156  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m  6:18.30   
33  173  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  6:22.71   
34  102  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  25 m  6:25.15   
35  169  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  25 m  6:43.61   
36  106  Isberg Emilia  2003  MASS  BK9203  25 m     
37  177  Kamarova Anastasia  2003  ÖSA  BZ6203  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
36_S
Gren 36, 400m Frisim po. C-D 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
133  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  4:59.95   
136  Lundberg Lukas  2004  MOTALA SS  AD0104  25 m  5:06.68   
209  Andersson Jesper  2004  SÄFFLE SS  AD5504  25 m  5:21.15   
178  Kördel Daniel  2004  ÖSA  AN5904  25 m  6:31.96   
137  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  6:38.36   
50  Hellberg Viktor  2006  KARLSKO SF  AC0706  25 m     
144  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
37_S
Gren 37, 100m Bröstsim fl. C-D 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
84  Hodell Lovisa  2004  LINDESBERG  BD2604  25 m  1:27.82   
131  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  1:28.66   
86  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  1:29.49   
80  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m  1:30.20   
56  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m  1:33.63   
210  Bruce-Holm Linnéa  2005  SÄFFLE SS  AH4205  25 m  1:34.08   
42  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  1:34.30   
215  Logander Elin  2005  STRÄNGNÄS  AS8605  25 m  1:34.87   
184  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  1:35.28   
10  82  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  1:36.80   
11  Axelsson Sanna  2004  ARVIKA SS  AI4204  25 m  1:36.92   
12  29  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  1:36.95   
13  172  Harandi Granaz  2004  ÖSA  AW5204  25 m  1:37.49   
14  66  Nyberg Maja  2004  KARLSKO SF  BM9804  25 m  1:38.96   
15  120  Sundblad Liine  2004  MASS  AS4404  25 m  1:39.68   
16  25  Rye Carla  2004  HK SIM  BC7604  25 m  1:39.78   
17  33  Åkerstrand Julia  2004  HK SIM  BC6604  25 m  1:40.55   
18  171  Hagelvik Ella  2004  ÖSA  BN3804  25 m  1:41.07   
19  112  Ohlsson Linnea  2004  MASS  AS7204  25 m  1:41.87   
20  187  Svennberg Erika  2005  ÖSA  AQ0205  25 m  1:43.96   
21  23  Pansawang Moa  2006  HK SIM  AQ2206  25 m  1:43.99   
22  15  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  1:44.11   
23  Hoffman Fanny  2005  ARVIKA SS  AZ7605  25 m  1:44.56   
24  10  Håkansson Matilda  2006  HK SIM  AG4806  25 m  1:44.89   
25  24  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  25 m  1:47.33   
26  212  Mortensen Tindra  2005  SÄFFLE SS  BD1605  25 m  1:47.64   
27  88  Tuominiemi Lilly  2005  LINDESBERG  AQ8205  25 m  1:47.83   
28  19  Nilsson Emilia  2004  HK SIM  BE4204  25 m  1:50.60   
29  26  Rye Emily  2006  HK SIM  AG6806  25 m  1:54.50   
30  69  Therus Linneá  2005  KARLSKO SF  BC1805  25 m  1:55.29   
31  55  Jansson Thelma  2005  KARLSKO SF  BB0805  25 m  1:56.09   
32  138  Pettersson Katarina  2005  MOTALA SS  AL4205  25 m  1:56.82   
33  139  Rosén Astrid  2005  MOTALA SS  AL7205  25 m  2:01.19   
34  58  Jonsson Frida  2005  KARLSKO SF  AM1405  25 m  2:03.25   
35  Pärleson Mira  2005  ARVIKA SS  BA9205  25 m  2:04.37   
36  211  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  2:05.55   
37  192  Åberg Wilma  2005  ÖSA  AB4605  25 m  2:10.23   
38  57  Johansson Nathalie  2006  KARLSKO SF  AB2606  25 m  2:11.00   
39  Englund Olivia  2004  HK SIM  BE3204  25 m     
40  43  Biro Boglarka  2006  KARLSKO SF  AO9806  25 m     
41  60  Larsson Mia  2006  KARLSKO SF  AT0206  25 m     
42  150  Semstrand My  2004  NORA SS  BI0204  25 m     
43  159  Cen Emelie  2004  ÖSA  BO0404  25 m     
44  167  Fransson Tess  2004  ÖSA  BT4204  25 m     
45  222  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  ai3605  25 m  1:22.80  EFT 
46  220  Carlsson Ebba  2004  NORA SS  bu5404  25 m    EFT 
47  221  Engren Ebba  2004  ÖSA  bt2204  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
38_S
Gren 38, 100m Bröstsim po. A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
67  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  1:10.98   
134  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  1:11.80   
45  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  1:12.76   
12  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:12.83   
105  Häyhänen Lucas  2001  MASS  AV2701  25 m  1:14.66   
162  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  1:15.19   
179  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:18.99   
63  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  1:22.02   
132  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  1:22.42   
10  165  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  1:22.77   
11  190  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  1:24.45   
12  98  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  1:26.49   
13  163  Engström Markus  2001  ÖSA  AN5701  25 m  1:27.72   
14  181  Mejsten Oscar  2000  ÖSA  AZ5500  25 m  1:27.99   
15  107  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  25 m  1:28.48   
16  103  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  25 m  1:29.05   
17  93  Anderson Elias  2003  MASS  AO8303  25 m  1:29.85   
18  44  Björstam Oscar  2003  KARLSKO SF  AH2703  25 m  1:30.11   
19  53  Hökemyr Gabriel  2002  KARLSKO SF  AV0502  25 m  1:30.31   
20  157  Börjel Hannes  2002  ÖSA  AO4502  25 m  1:31.64   
21  166  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  1:34.23   
22  161  Daggert Anton  1993  ÖSA  BD7193  25 m  1:36.38   
23  52  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  1:38.83   
24  99  Garcia Blombäck Oscar  2003  MASS  AH5903  25 m  1:39.65   
25  180  Mejsten Eric  2000  ÖSA  AZ7900  25 m  1:39.89   
26  68  Raicu Gabriel  2003  KARLSKO SF  AW8103  25 m  1:41.94   
27  115  Rosencrantz Axel  2002  MASS  AO5902  25 m  1:42.82   
28  152  Atashfaraz Sina  2003  ÖSA  AT5103  25 m  1:50.45   
29  Gustafsson Albert  2003  HK SIM  AW0903  25 m  2:09.73   
30  155  Bergström Hannes  2002  ÖSA  AZ6702  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
39_S
Gren 39, 200m Ryggsim fl. A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
168  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  2:29.99   
65  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  25 m  2:35.07   
11  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  2:36.00   
193  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  2:40.29   
Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  2:40.30   
117  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  2:41.06   
41  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  2:41.70   
114  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  25 m  2:46.66   
27  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  2:47.10   
10  122  Söderberg Ella  2001  MASS  BH0601  25 m  2:50.17   
11  104  Hopmark Tina  2002  MASS  BE9602  25 m  2:50.41   
12  188  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  2:50.84   
13  113  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  25 m  2:53.19   
14  140  Rosén Isadora  2002  MOTALA SS  BL9802  25 m  2:53.40   
15  85  Nordén Alice  2003  LINDESBERG  BM6203  25 m  2:58.19   
16  96  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m  2:59.23   
17  61  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  50 m  3:03.27   
18  119  Ström Alva  2003  MASS  BG5603  25 m  3:03.64   
19  102  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  25 m  3:04.34   
20  169  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  25 m  3:06.84   
21  97  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  25 m  3:07.44   
22  116  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  50 m  3:07.82   
23  129  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  25 m  3:10.40   
24  100  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  25 m  3:12.23   
25  173  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  3:15.27   
26  218  Westman Lovis  2003  STRÄNGNÄS  BA1403  50 m  3:21.03   
27  106  Isberg Emilia  2003  MASS  BK9203  25 m     
28  177  Kamarova Anastasia  2003  ÖSA  BZ6203  25 m     
29  182  Metzsch Sandra  1999  ÖSA  BL1899  25 m     
30  185  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
40_S
Gren 40, 200m Ryggsim po. C-D 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
209  Andersson Jesper  2004  SÄFFLE SS  AD5504  25 m  2:54.64   
Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  3:02.12   
176  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  3:04.84   
136  Lundberg Lukas  2004  MOTALA SS  AD0104  25 m  3:08.70   
186  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  3:16.75   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
41_S
Gren 41, 100m Fjärilsim fl. C-D 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
131  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  1:25.68   
184  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  1:30.25   
183  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  1:30.55   
120  Sundblad Liine  2004  MASS  AS4404  25 m  1:32.30   
80  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m  1:34.32   
29  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  50 m  1:45.06   
118  Sonesson Linnea  2004  MASS  AK0104  50 m  1:45.13   
Eriksson Runa  2005  HK SIM  AQ1605  25 m     
42  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m     
10  60  Larsson Mia  2006  KARLSKO SF  AT0206  25 m     
11  215  Logander Elin  2005  STRÄNGNÄS  AS8605  25 m     
12  222  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  ai3605  25 m  1:23.00  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
42_S
Gren 42, 100m Fjärilsim po. A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
45  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  1:02.38   
12  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:02.40   
179  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:04.89   
132  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  1:06.08   
134  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  1:08.05   
165  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  1:08.18   
190  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  1:13.07   
63  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  1:15.74   
98  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  1:17.22   
10  110  Norland William  2001  MASS  AO0701  25 m  1:19.93   
11  166  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  1:26.33   
12  52  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  1:27.55   
13  107  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  25 m  1:27.64   
14  163  Engström Markus  2001  ÖSA  AN5701  25 m  1:27.81   
15  158  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  25 m  1:31.29   
16  181  Mejsten Oscar  2000  ÖSA  AZ5500  25 m  1:34.45   
17  99  Garcia Blombäck Oscar  2003  MASS  AH5903  25 m  1:35.72   
18  53  Hökemyr Gabriel  2002  KARLSKO SF  AV0502  25 m  1:36.93   
19  180  Mejsten Eric  2000  ÖSA  AZ7900  25 m  1:43.25   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
43_S
Gren 43, 100m Medley fl. A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
59  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:11.55   
48  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:13.72   
108  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  1:14.12   
168  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  1:14.69   
65  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  25 m  1:14.75   
11  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:14.82   
216  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  1:14.82   
Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:15.80   
193  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:15.86   
10  51  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  1:15.91   
11  16  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:16.38   
12  130  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  1:17.35   
13  188  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:17.39   
14  104  Hopmark Tina  2002  MASS  BE9602  25 m  1:17.88   
15  27  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:18.16   
16  114  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  25 m  1:18.53   
17  40  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  1:18.79   
18  30  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  1:18.89   
19  113  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  25 m  1:19.83   
20  140  Rosén Isadora  2002  MOTALA SS  BL9802  25 m  1:20.27   
21  97  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  25 m  1:21.20   
22  116  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m  1:21.60   
23  18  Nabi Pour Awaz  2000  HK SIM  BE3800  25 m  1:22.04   
24  96  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m  1:22.47   
25  102  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  25 m  1:22.67   
26  22  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  1:22.92   
27  46  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  1:23.01   
28  117  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  1:23.23   
29  61  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  1:23.81   
30  148  Gunnarsson Astrid  2003  NORA SS  BS7203  25 m  1:24.35   
31  101  Gustafsson Elin  2000  MASS  AQ1400  25 m  1:24.59   
32  79  Ehlin Maja  2002  KÖPINGS SS  BT6202  25 m  1:25.07   
33  174  Isacsson Julia  2001  ÖSA  BQ1801  25 m  1:25.33   
34  119  Ström Alva  2003  MASS  BG5603  25 m  1:25.37   
35  182  Metzsch Sandra  1999  ÖSA  BL1899  25 m  1:25.76   
36  185  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  1:25.97   
37  122  Söderberg Ella  2001  MASS  BH0601  25 m  1:26.19   
38  85  Nordén Alice  2003  LINDESBERG  BM6203  25 m  1:26.24   
39  64  Medeskog Frida  2003  KARLSKO SF  BN7403  25 m  1:26.53   
40  111  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  1:27.01   
41  49  Hammarbäck Moa  2003  KARLSKO SF  AR5403  25 m  1:28.41   
42  129  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  25 m  1:28.77   
43  156  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m  1:28.94   
44  109  Lindhé Elsa  2003  MASS  AC3403  25 m  1:29.59   
45  100  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  25 m  1:31.07   
46  169  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  25 m  1:31.39   
47  14  Larsson Evelina  2002  HK SIM  BA1602  25 m  1:33.06   
48  106  Isberg Emilia  2003  MASS  BK9203  25 m  1:34.50   
49  177  Kamarova Anastasia  2003  ÖSA  BZ6203  25 m  1:36.23   
50  173  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  1:38.90   
51  17  Lundström Frida  2002  HK SIM  BA2602  25 m  1:41.49   
52  149  Krivda Tanya  2003  NORA SS  BZ8403  25 m     
53  94  Bergman Amayah  2002  MASS  BD1202  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
44_S
Gren 44, 100m Medley po. C-D 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
133  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  1:20.88   
136  Lundberg Lukas  2004  MOTALA SS  AD0104  25 m  1:21.01   
176  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  1:25.02   
209  Andersson Jesper  2004  SÄFFLE SS  AD5504  25 m  1:26.34   
Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  1:33.30   
137  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  1:34.52   
13  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m  1:34.78   
54  Jansson Elias  2006  KARLSKO SF  AC3706  25 m  1:37.17   
186  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  1:37.31   
10  178  Kördel Daniel  2004  ÖSA  AN5904  25 m  1:38.22   
11  50  Hellberg Viktor  2006  KARLSKO SF  AC0706  25 m  1:42.99   
12  146  Emilsson Mårten  2004  NORA SS  AX1904  25 m     
13  191  Yttermalm Gustav  2004  ÖSA  AV7504  25 m     
14  144  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
45_S
Gren 45, 4X50m Medley fl. C-D 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
90  Lindesberg Damer [2004]  2004  LINDESBERG    25 m  2:29.36   
195  Ösa Damer Lag 1  2005  ÖSA    25 m  2:32.30   
35  Hk Sim Damer 1  2004  HK SIM    25 m  2:33.60   
76  Karlsko SF Damer [2004]  2004  KARLSKO SF    25 m  2:36.85   
37  Hk Sim Damer 2  2004  HK SIM    25 m  2:56.91   
38  Hk Sim Damer 3  2004  HK SIM    25 m  3:19.86   
77  Karlsko SF Damer [2005]  2005  KARLSKO SF    25 m     
197  Ösa Damer Lag 2  2004  ÖSA    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
46_S
Gren 46, 4X50m Medley fl. A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
73  Karlsko SF Damer [1918]  1997  KARLSKO SF    25 m  2:10.14   
34  Hk Sim Damer 1  2001  HK SIM    25 m  2:14.90   
194  Ösa Damer Lag 1  2002  ÖSA    25 m  2:16.59   
74  Karlsko SF Damer [1919]  KARLSKO SF    25 m  2:16.70   
145  Motala SS Lag 1  MOTALA SS    25 m  2:20.15   
36  Hk Sim Damer 2  2001  HK SIM    25 m  2:31.95   
199  Ösa Damer Lag 2  ÖSA    25 m  2:46.19   
124  Mass Lag 1  2001  MASS    25 m     
125  Mass Lag 2  2001  MASS    25 m     
10  126  Mass Lag 3  2001  MASS    25 m     
11  127  Mass Lag 4  2001  MASS    25 m     
12  128  Mass Lag 5  2001  MASS    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner