Program for HC Andersen Swim Cup 2017
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Løb 40, 200m Medley Herrer |
Sponsor: Odense Renovation |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 2.07.22 (07.05.11) |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 177 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 2:04.38 | |
2 | 176 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 50 m | 2:07.45 | |
3 | 296 | Rasmussen Christian | 1998 | HOLSTEBRO | 9867AF | 50 m | 2:15.14 | |
4 | 334 | Rigoselli Mattia | 2001 | RNL | 50 m | 2:15.38 | ||
5 | 415 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 50 m | 2:16.54 | |
6 | 293 | Laursen Kasper | 1998 | HOLSTEBRO | 9819AF | 50 m | 2:17.77 | |
7 | 279 | Hansen Andreas | 2000 | Berns | 0089AH | 50 m | 2:17.79 | |
8 | 295 | Nørfjand Rasmus | 2000 | HOLSTEBRO | 0043AP | 50 m | 2:17.79 | |
9 | 395 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 50 m | 2:18.23 | |
10 | 71 | Henriksen Simon Juul | 2001 | ODENSE | 0161AG | 50 m | 2:20.18 | |
11 | 430 | Svendsen Simon Krøyer | 1999 | KVIK | 9961AA | 50 m | 2:20.42 | |
12 | 138 | Jensen Daniel | 2001 | DELTA | 0119AH | 50 m | 2:21.18 | |
13 | 103 | Stahl Gustav | 2002 | ODENSE | 0245AM | 50 m | 2:21.27 | |
14 | 408 | Meng Lucas Alexander | 2000 | KVIK | 0003AC | 50 m | 2:24.13 | |
15 | 171 | Ravn Philip Andersen | 2002 | SØNDERBORG | 0241AL | 50 m | 2:24.78 | |
16 | 301 | Bækgaard Filip | 2000 | HERLUFSHOL | 0035AF | 50 m | 2:26.48 | |
17 | 168 | Munksgaard-Ottosen Aksel | 2001 | SØNDERBORG | 0165AI | 50 m | 2:27.23 | |
18 | 367 | Tietgen Jakob | 2002 | FREM | 0245AD | 50 m | 2:27.47 | |
19 | 378 | Andersen Roar | 2001 | KVIK | 0183AA | 50 m | 2:27.80 | |
20 | 304 | Bryde Karl | 2000 | HERLUFSHOL | 0099AQ | 50 m | 2:28.14 | |
21 | 303 | Bruhn Mads Lünell | 1998 | HERLUFSHOL | 9871AQ | 50 m | 2:28.23 | |
22 | 150 | Jeppesen Lukas | 2001 | ERRITSØ | 0111AL | 50 m | 2:29.01 | |
23 | 232 | Andersen Nicolai | 1998 | NYBORG | 9837AF | 50 m | 2:30.07 | |
24 | 179 | Frydensberg Gustav | 1999 | LYNGBY | 9911AJ | 50 m | 2:31.48 | |
25 | 8 | Brinch Casper | 2002 | VEJLE | 0209AI | 50 m | 2:31.58 | |
26 | 167 | Kristiansen Christopher | 2000 | SØNDERBORG | 0045AR | 50 m | 2:32.68 | |
27 | 5 | Blaaberg Andreas | 2002 | VEJLE | 0217AH | 50 m | 2:32.69 | |
28 | 307 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 50 m | 2:33.01 | |
29 | 364 | Petersen Mikkel Podiss | 2002 | FREM | 0265AE | 50 m | 2:36.73 | |
30 | 256 | Maaløe Nikolai Hynkemejer | 1999 | NYBORG | 9957AM | 50 m | 2:38.80 | |
31 | 224 | Truelsen Ejnar | 2002 | STM | 0259AK | 50 m | 2:48.56 | |
32 | 173 | Zachariassen Frederik | 2002 | SØNDERBORG | 0227AR | 50 m | 2:53.38 | |
33 | 110 | Refer Peter Fritsdal | 2001 | ODENSE | 0151AE | 50 m | 3:05.42 | |
34 | 144 | Skorstengaard Rasmus | 2001 | DELTA | 0147AQ | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:44 |