2020-02-21   17:19:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sala Sparbanks Silverdoppet 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
115  Westin David  1995  SALA SS  AH7795  25 m  27.25   
72  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  28.53   
74  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  30.35   
79  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  30.69   
88  Hanson Jakob  2002  SALA SS  AJ4902  25 m  31.28   
40  Evaldsson Nicklas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  31.60   
64  Andersson Axel  2004  LINDESBERG  AQ0304  25 m  31.87   
48  Kuszli Lucas  2002  KÖPINGS SS  AV2502  25 m  31.96   
113  Svedberg Jonathan  2003  SALA SS  AW7703  25 m  34.10   
10  133  Graner Anton  2005  SKK  AH4905  25 m  37.31   
11  99  Mårvad Felix  2003  SALA SS  AS2303  50 m  37.97   
12  77  Antonsson Max  2004  SALA SS  AG6304  25 m  39.94   
13  101  Nilsson Olle  2004  SALA SS  AL3104  50 m  40.22   
14  132  Flores Vincent  2005  SKK  AE7305  25 m  40.41   
15  158  Sporron Emil  2003  ÖSTERBY SS  AV4503  25 m  41.49   
16  134  Harju Jonas  2005  SKK  AH8905  25 m  42.06   
17  131  Flores Oscar  2005  SKK  AE5305  25 m  42.49   
18  92  Larsson Malte  2003  SALA SS  AU2503  25 m  47.34   
19  183  Flores Samuel  2008  SKK  AA8908  25 m  48.06   
20  184  Hamilton William  2006  SKK  AM2706  25 m  48.19   
21  21  Orrego Mario  2006  ESKILSTUNA  AR5106  25 m  50.28   
22  76  Andersson Alex  2005  SALA SS  AL9705  25 m  51.46   
23  185  Högfeldt Melker  2007  SKK  AB2707  25 m  51.61   
24  166  Klang Hugo  2005  STRÄNGNÄS  AH0705  25 m  54.19   
25  128  Alveskär Lundfeldt Simon  2005  SKK  AG4505  25 m  58.03   
26  112  Struwe William  2006  SALA SS  AE1306  25 m  58.24   
27  82  Dalin Milton  2005  SALA SS  AO3905  25 m  1:00.65   
28  41  Flykt Tobias  2004  HEDEMORA  AI6104  25 m     
29  46  Jäderberg Vidar  2006  KÖPINGS SS  AR7306  25 m     
30  47  Jäderberg Viktor  2007  KÖPINGS SS  AJ5907  25 m     
31  152  Ståhl John  2001  SURA SF  BA8501  25 m     
32  180  Benyammine Nicholas  2006  SKK  AG3306  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 maj 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  05:26 
 
2_S
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
94  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  30.99   
108  Ragnarsson Klara  2002  SALA SS  AY1202  25 m  31.47   
68  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  32.84   
172  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  32.93   
80  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  33.27   
175  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  33.52   
110  Sjösten Cassandra  2003  SALA SS  BR8803  25 m  33.70   
106  Nystrand Lisa  2006  SALA SS  AA1206  25 m  34.14   
81  Dalin Ida  2005  SALA SS  AG6205  25 m  34.55   
10  23  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m  34.89   
11  30  Blomdahl Tuva  2004  HARNÄS SKU  BO6204  25 m  35.57   
12  45  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m  36.22   
13  138  Kärvestedt Elsa  2005  SKK  AG9605  25 m  36.50   
14  65  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  36.63   
15  Kroon Linnea  2003  SK ENA  BM0203  25 m  36.81   
16  96  Lindgren Amanda  2000  SALA SS  BL6200  25 m  36.81   
17  98  Modig Carolina  2003  SALA SS  BG5403  25 m  36.87   
18  142  Svenheim Klara  2005  SKK  AT9205  25 m  37.71   
19  140  Pettersson Ester  2005  SKK  AD6405  25 m  37.80   
20  130  Flores Elvira  2006  SKK  AD9606  25 m  37.83   
21  127  Ahlström Lina  2005  SKK  AS6805  25 m  37.91   
22  43  Ehlin Maja  2002  KÖPINGS SS  BT6202  25 m  39.29   
23  70  Viklund Isabella  2006  LINDESBERG  AP1206  25 m  39.29   
24  141  Sveding Emelie  2005  SKK  AG8605  25 m  39.42   
25  160  Jones Elin  2003  RÄTTVIK  AK2203  25 m  39.91   
26  174  Westman Lovis  2003  STRÄNGNÄS  BA1403  25 m  39.91   
27  49  Larsson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m  40.40   
28  159  Engberg Johanna  2003  RÄTTVIK  BG2803  25 m  41.17   
29  Königsson Lovisa  2002  SK ENA  BM5602  25 m  43.02   
30  171  Romin Vera  2005  STRÄNGNÄS  AG1605  25 m  43.38   
31  33  Johansson Iza  2005  HARNÄS SKU  BJ3605  25 m  45.41   
32  100  Nilsson Linn  2003  SALA SS  BV5403  25 m  45.53   
33  137  Högfeldt Klara  2005  SKK  AL0205  25 m  45.79   
34  136  Herlitz Alva  2005  SKK  BF4805  25 m  46.21   
35  20  Johansson Cornelia  2004  ESKILSTUNA  BC4804  25 m  50.74   
36  164  Heikman Emma  2008  STRÄNGNÄS  AD5608  25 m  51.58   
37  39  Cloudy Weerasinghe Elisha  2006  HEDEMORA  AO8606  25 m  51.62   
38  97  Lithell Anna  2001  SALA SS  BD4201  50 m  52.58   
39  Bärgård Tindra  2006  SK ENA  AB8606  25 m  55.95   
40  114  Thelander Ida  2005  SALA SS  AU6405  25 m  56.47   
41  26  Larsson Elida  2003  GIMO SS  BF5803  25 m  1:01.18   
42  19  Jacobsson Sundkvist Ebba  2005  ESKILSTUNA  BB1605  25 m     
43  27  Larsson Klara  2006  GIMO SS  AD1206  25 m     
44  28  Åkman Smilla  2006  GIMO SS  AL0806  25 m     
45  36  Lönn Astrid  2008  HARNÄS SKU  AI4608  25 m     
46  37  Nilsson Matilda  2004  HARNÄS SKU  BP1804  25 m     
47  44  Forsman Alma  2007  KÖPINGS SS  AG7807  25 m     
48  89  Hongwilai Ivy  2002  SALA SS  BX6202  25 m     
49  151  Norlén Linnea  1999  SURA SF  BM4899  25 m     
50  162  Ahlqvist Lundberg Liv  2008  STRÄNGNÄS  AB9608  25 m     
51  178  Andersson Ibba  2006  SKK  BA7206  25 m     
52  192  Nilsson Emmy  2003  HEDEMORA  AO5803  25 m  45.05  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 maj 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  05:26 
 
3_S
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
73  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  29.05   
79  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  30.36   
72  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  31.25   
74  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  31.43   
40  Evaldsson Nicklas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  35.08   
113  Svedberg Jonathan  2003  SALA SS  AW7703  25 m  35.36   
64  Andersson Axel  2004  LINDESBERG  AQ0304  25 m  37.11   
101  Nilsson Olle  2004  SALA SS  AL3104  50 m  38.30   
88  Hanson Jakob  2002  SALA SS  AJ4902  25 m  38.81   
10  132  Flores Vincent  2005  SKK  AE7305  25 m  39.00   
11  99  Mårvad Felix  2003  SALA SS  AS2303  50 m  39.13   
12  133  Graner Anton  2005  SKK  AH4905  25 m  39.39   
13  77  Antonsson Max  2004  SALA SS  AG6304  25 m  40.38   
14  92  Larsson Malte  2003  SALA SS  AU2503  25 m  40.95   
15  184  Hamilton William  2006  SKK  AM2706  25 m  41.55   
16  134  Harju Jonas  2005  SKK  AH8905  25 m  41.78   
17  156  Nordén Max  2005  ÖSTERBY SS  AQ3705  25 m  44.79   
18  185  Högfeldt Melker  2007  SKK  AB2707  25 m  45.23   
19  158  Sporron Emil  2003  ÖSTERBY SS  AV4503  25 m  45.35   
20  46  Jäderberg Vidar  2006  KÖPINGS SS  AR7306  25 m  45.62   
21  183  Flores Samuel  2008  SKK  AA8908  25 m  45.70   
22  181  Drozdz Casper  2006  SKK  AG2306  25 m  46.40   
23  186  Martin-Lamm William  2006  SKK  AJ5506  25 m  46.46   
24  112  Struwe William  2006  SALA SS  AE1306  25 m  47.35   
25  82  Dalin Milton  2005  SALA SS  AO3905  25 m  47.99   
26  16  Bah Alex  2003  ESKILSTUNA  AT8903  25 m  48.17   
27  180  Benyammine Nicholas  2006  SKK  AG3306  25 m  48.18   
28  90  Johansson-Hemström Samuel  2005  SALA SS  AE8105  25 m  50.07   
29  131  Flores Oscar  2005  SKK  AE5305  25 m  50.09   
30  76  Andersson Alex  2005  SALA SS  AL9705  25 m  50.16   
31  109  Samuelsson Max  2005  SALA SS  AO4905  25 m  50.27   
32  41  Flykt Tobias  2004  HEDEMORA  AI6104  25 m  51.49   
33  176  Aquilar Elliott  2006  SKK  AM7506  25 m  53.05   
34  21  Orrego Mario  2006  ESKILSTUNA  AR5106  25 m  53.10   
35  111  Struwe Oliver  2008  SALA SS  AE8108  25 m  53.27   
36  152  Ståhl John  2001  SURA SF  BA8501  25 m  53.42   
37  93  Larsson Noel  2006  SALA SS  AK8106  25 m  54.26   
38  168  Lindquist Hugo  2007  STRÄNGNÄS  AC5707  25 m  55.17   
39  179  Aquliar Jordan  2007  SKK  AM1706  25 m  57.02   
40  128  Alveskär Lundfeldt Simon  2005  SKK  AG4505  25 m  57.40   
41  170  Pettersson Hector  2008  STRÄNGNÄS  AE7508  25 m  59.68   
42  Asp Almström Pontus  2008  SK ENA  AD1908  25 m     
43  47  Jäderberg Viktor  2007  KÖPINGS SS  AJ5907  25 m     
44  86  Gullberg Alvar  2008  SALA SS    25 m     
45  87  Gullberg Wilhelm  2006  SALA SS  AR5506  25 m     
46  149  Broström Albin  2006  SURA SF  AR3306  25 m     
47  150  Hirvero Anton  2006  SURA SF  AS1106  25 m     
48  157  Pettersson Linus  2007  ÖSTERBY SS  AK0907  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 maj 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  05:26 
 
4_S
Gren 4, 50m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
75  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  30.78   
80  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  33.08   
24  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  33.67   
68  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  33.70   
175  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  34.83   
67  Nordén Alice  2003  LINDESBERG  BM6203  25 m  35.22   
172  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  35.42   
81  Dalin Ida  2005  SALA SS  AG6205  25 m  35.52   
23  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m  37.00   
10  45  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m  39.48   
11  30  Blomdahl Tuva  2004  HARNÄS SKU  BO6204  25 m  39.54   
12  34  Lindström Hannah  1999  HARNÄS SKU  BS6499  25 m  39.72   
13  43  Ehlin Maja  2002  KÖPINGS SS  BT6202  25 m  39.80   
14  130  Flores Elvira  2006  SKK  AD9606  25 m  39.88   
15  96  Lindgren Amanda  2000  SALA SS  BL6200  25 m  39.92   
16  140  Pettersson Ester  2005  SKK  AD6405  25 m  40.04   
17  174  Westman Lovis  2003  STRÄNGNÄS  BA1403  25 m  40.37   
18  138  Kärvestedt Elsa  2005  SKK  AG9605  25 m  40.75   
19  141  Sveding Emelie  2005  SKK  AG8605  25 m  40.77   
20  142  Svenheim Klara  2005  SKK  AT9205  25 m  40.88   
21  53  Pettersson Maja  2004  KÖPINGS SS  AS0404  25 m  40.89   
22  127  Ahlström Lina  2005  SKK  AS6805  25 m  41.23   
23  35  Löfgren Alva  2003  HARNÄS SKU  BW1603  25 m  42.51   
24  49  Larsson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m  42.78   
25  98  Modig Carolina  2003  SALA SS  BG5403  25 m  42.84   
26  136  Herlitz Alva  2005  SKK  BF4805  25 m  43.30   
27  37  Nilsson Matilda  2004  HARNÄS SKU  BP1804  25 m  43.86   
28  25  Wiik Rebecka  1999  FAGERSTA  AO4499  25 m  43.97   
29  89  Hongwilai Ivy  2002  SALA SS  BX6202  25 m  44.34   
30  97  Lithell Anna  2001  SALA SS  BD4201  25 m  44.52   
31  100  Nilsson Linn  2003  SALA SS  BV5403  25 m  44.93   
32  151  Norlén Linnea  1999  SURA SF  BM4899  25 m  45.41   
33  39  Cloudy Weerasinghe Elisha  2006  HEDEMORA  AO8606  25 m  45.61   
34  31  Eriksson Alva  2005  HARNÄS SKU  BN3405  25 m  45.95   
35  178  Andersson Ibba  2006  SKK  BA7206  25 m  46.41   
36  33  Johansson Iza  2005  HARNÄS SKU  BJ3605  25 m  46.52   
37  171  Romin Vera  2005  STRÄNGNÄS  AG1605  25 m  46.53   
38  50  Larsson Felicia  2006  KÖPINGS SS  AR2606  25 m  47.12   
39  44  Forsman Alma  2007  KÖPINGS SS  AG7807  25 m  47.16   
40  52  Pettersson Agnes  2006  KÖPINGS SS  AT1406  25 m  47.87   
41  164  Heikman Emma  2008  STRÄNGNÄS  AD5608  25 m  47.92   
42  137  Högfeldt Klara  2005  SKK  AL0205  25 m  48.11   
43  78  Boman Liv  2005  SALA SS  BG2605  25 m  48.61   
44  36  Lönn Astrid  2008  HARNÄS SKU  AI4608  25 m  48.67   
45  20  Johansson Cornelia  2004  ESKILSTUNA  BC4804  25 m  48.73   
46  26  Larsson Elida  2003  GIMO SS  BF5803  25 m  49.28   
47  162  Ahlqvist Lundberg Liv  2008  STRÄNGNÄS  AB9608  25 m  49.39   
48  28  Åkman Smilla  2006  GIMO SS  AL0806  25 m  49.57   
49  32  Harnesk Elsa  2007  HARNÄS SKU  AX4607  25 m  49.72   
50  182  Eklöf Anna  2007  SKK  AD9807  25 m  50.62   
51  19  Jacobsson Sundkvist Ebba  2005  ESKILSTUNA  BB1605  25 m  50.98   
52  161  Tholen Helena  2005  RÄTTVIK  BC9205  25 m  51.50   
53  Bärgård Tindra  2006  SK ENA  AB8606  25 m  52.17   
54  27  Larsson Klara  2006  GIMO SS  AD1206  25 m  52.98   
55  17  Costa Ester  2006  ESKILSTUNA  BK4606  25 m  53.46   
56  51  Mattsson Emma  2005  KÖPINGS SS  BQ4805  25 m  54.29   
57  177  Alveskär Lundfeldt Molly  2007  SKK  AE2207  25 m  56.46   
58  114  Thelander Ida  2005  SALA SS  AU6405  25 m  59.86   
59  12  Zetterberg Elna  2007  SK ENA  AB3807  25 m  1:02.06   
60  Andersson Lisa  2007  SK ENA  AI6607  25 m  1:03.75   
61  Bärgård Tuva  2009  SK ENA  AA1209  25 m  1:14.76   
62  10  Osman Aziza  2008  SK ENA  AI3608  25 m     
63  22  Vikström Ellen  2006  ESKILSTUNA    25 m     
64  38  Östlund Hillevi  2007  HARNÄS SKU  AX0807  25 m     
65  42  Bengtsson Alice  2006  KÖPINGS SS  BI6806  25 m     
66  85  Fagerström Agnes  2006  SALA SS  BK1606  25 m     
67  103  Nordström Moa  2007  SALA SS  AY4607  25 m     
68  104  Norlén Ebba  2002  SALA SS  BV2402  25 m     
69  153  Björkman Emilia  2006  ÖSTERBY SS  BK3206  25 m     
70  154  Ekholm Agnes  2006  ÖSTERBY SS  BK6206  25 m     
71  163  Encheva Lora  2004  STRÄNGNÄS  BV9204  25 m     
72  94  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  32.50  EFT 
73  191  Bölja-Strandlund Dione  2004  FAGERSTA  AK8204  25 m  39.84  EFT 
74  192  Nilsson Emmy  2003  HEDEMORA  AO5803  25 m  49.64  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 maj 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  05:26 
 
5_S
Gren 5, 100m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
79  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  56.67   
102  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  57.08   
73  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  57.71   
88  Hanson Jakob  2002  SALA SS  AJ4902  25 m  1:03.32   
48  Kuszli Lucas  2002  KÖPINGS SS  AV2502  25 m  1:04.14   
40  Evaldsson Nicklas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  1:05.05   
64  Andersson Axel  2004  LINDESBERG  AQ0304  25 m  1:06.50   
113  Svedberg Jonathan  2003  SALA SS  AW7703  25 m  1:07.18   
92  Larsson Malte  2003  SALA SS  AU2503  25 m  1:13.09   
10  101  Nilsson Olle  2004  SALA SS  AL3104  25 m  1:13.31   
11  132  Flores Vincent  2005  SKK  AE7305  25 m  1:14.13   
12  77  Antonsson Max  2004  SALA SS  AG6304  25 m  1:15.65   
13  133  Graner Anton  2005  SKK  AH4905  25 m  1:15.95   
14  99  Mårvad Felix  2003  SALA SS  AS2303  25 m  1:17.00   
15  173  Svensson Jakob  2002  STRÄNGNÄS  AY8502  25 m  1:19.75   
16  82  Dalin Milton  2005  SALA SS  AO3905  25 m  1:22.31   
17  134  Harju Jonas  2005  SKK  AH8905  25 m  1:22.71   
18  131  Flores Oscar  2005  SKK  AE5305  25 m  1:22.90   
19  184  Hamilton William  2006  SKK  AM2706  25 m  1:24.14   
20  112  Struwe William  2006  SALA SS  AE1306  25 m  1:26.74   
21  180  Benyammine Nicholas  2006  SKK  AG3306  25 m  1:26.93   
22  185  Högfeldt Melker  2007  SKK  AB2707  25 m  1:27.45   
23  158  Sporron Emil  2003  ÖSTERBY SS  AV4503  25 m  1:28.53   
24  16  Bah Alex  2003  ESKILSTUNA  AT8903  25 m  1:29.06   
25  109  Samuelsson Max  2005  SALA SS  AO4905  25 m  1:29.67   
26  46  Jäderberg Vidar  2006  KÖPINGS SS  AR7306  25 m  1:31.34   
27  181  Drozdz Casper  2006  SKK  AG2306  25 m  1:32.46   
28  76  Andersson Alex  2005  SALA SS  AL9705  25 m  1:34.99   
29  128  Alveskär Lundfeldt Simon  2005  SKK  AG4505  25 m  1:35.00   
30  90  Johansson-Hemström Samuel  2005  SALA SS  AE8105  25 m  1:41.08   
31  93  Larsson Noel  2006  SALA SS  AK8106  25 m  1:43.78   
32  41  Flykt Tobias  2004  HEDEMORA  AI6104  25 m  1:45.36   
33  176  Aquilar Elliott  2006  SKK  AM7506  25 m  1:47.74   
34  111  Struwe Oliver  2008  SALA SS  AE8108  25 m  1:52.99   
35  21  Orrego Mario  2006  ESKILSTUNA  AR5106  25 m     
36  47  Jäderberg Viktor  2007  KÖPINGS SS  AJ5907  25 m     
37  87  Gullberg Wilhelm  2006  SALA SS  AR5506  25 m     
38  149  Broström Albin  2006  SURA SF  AR3306  25 m     
39  168  Lindquist Hugo  2007  STRÄNGNÄS  AC5707  25 m     
40  170  Pettersson Hector  2008  STRÄNGNÄS  AE7508  25 m     
41  179  Aquliar Jordan  2007  SKK  AM1706  25 m     
42  183  Flores Samuel  2008  SKK  AA8908  25 m     
43  186  Martin-Lamm William  2006  SKK  AJ5506  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 maj 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  05:26 
 
6_S
Gren 6, 100m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
75  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  1:01.96   
108  Ragnarsson Klara  2002  SALA SS  AY1202  25 m  1:03.60   
80  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  1:05.34   
175  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  1:05.67   
81  Dalin Ida  2005  SALA SS  AG6205  25 m  1:06.04   
172  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  1:06.60   
107  Ragnarsson Hannah  2000  SALA SS  BL7200  25 m  1:06.75   
106  Nystrand Lisa  2006  SALA SS  AA1206  25 m  1:07.17   
96  Lindgren Amanda  2000  SALA SS  BL6200  25 m  1:08.43   
10  Königsson Lovisa  2002  SK ENA  BM5602  25 m  1:08.81   
11  Kroon Linnea  2003  SK ENA  BM0203  25 m  1:09.47   
12  30  Blomdahl Tuva  2004  HARNÄS SKU  BO6204  25 m  1:10.11   
13  98  Modig Carolina  2003  SALA SS  BG5403  25 m  1:10.21   
14  23  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m  1:11.41   
15  139  Levin Maya  2004  SKK  AN3204  25 m  1:11.64   
16  97  Lithell Anna  2001  SALA SS  BD4201  25 m  1:12.08   
17  138  Kärvestedt Elsa  2005  SKK  AG9605  25 m  1:12.53   
18  140  Pettersson Ester  2005  SKK  AD6405  25 m  1:12.75   
19  45  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m  1:13.34   
20  70  Viklund Isabella  2006  LINDESBERG  AP1206  25 m  1:13.77   
21  130  Flores Elvira  2006  SKK  AD9606  25 m  1:14.40   
22  35  Löfgren Alva  2003  HARNÄS SKU  BW1603  25 m  1:14.46   
23  43  Ehlin Maja  2002  KÖPINGS SS  BT6202  25 m  1:15.36   
24  160  Jones Elin  2003  RÄTTVIK  AK2203  25 m  1:15.71   
25  34  Lindström Hannah  1999  HARNÄS SKU  BS6499  25 m  1:16.36   
26  174  Westman Lovis  2003  STRÄNGNÄS  BA1403  25 m  1:16.61   
27  141  Sveding Emelie  2005  SKK  AG8605  25 m  1:17.57   
28  127  Ahlström Lina  2005  SKK  AS6805  25 m  1:17.98   
29  49  Larsson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m  1:18.84   
30  69  Tengelin Alice  2001  LINDESBERG  BW7601  25 m  1:18.84   
31  89  Hongwilai Ivy  2002  SALA SS  BX6202  25 m  1:20.30   
32  37  Nilsson Matilda  2004  HARNÄS SKU  BP1804  25 m  1:20.36   
33  155  Karlsson Stella  2006  ÖSTERBY SS  AD9406  25 m  1:20.62   
34  136  Herlitz Alva  2005  SKK  BF4805  25 m  1:21.32   
35  53  Pettersson Maja  2004  KÖPINGS SS  AS0404  25 m  1:21.43   
36  142  Svenheim Klara  2005  SKK  AT9205  25 m  1:21.45   
37  31  Eriksson Alva  2005  HARNÄS SKU  BN3405  25 m  1:22.21   
38  171  Romin Vera  2005  STRÄNGNÄS  AG1605  25 m  1:23.72   
39  159  Engberg Johanna  2003  RÄTTVIK  BG2803  25 m  1:23.77   
40  137  Högfeldt Klara  2005  SKK  AL0205  25 m  1:24.95   
41  33  Johansson Iza  2005  HARNÄS SKU  BJ3605  25 m  1:27.09   
42  52  Pettersson Agnes  2006  KÖPINGS SS  AT1406  25 m  1:29.27   
43  50  Larsson Felicia  2006  KÖPINGS SS  AR2606  25 m  1:29.53   
44  39  Cloudy Weerasinghe Elisha  2006  HEDEMORA  AO8606  25 m  1:32.34   
45  78  Boman Liv  2005  SALA SS  BG2605  25 m  1:34.64   
46  54  Zetterkvist Olivia  2006  KÖPINGS SS  BI4806  25 m  1:37.73   
47  Bärgård Tindra  2006  SK ENA  AB8606  25 m  1:37.81   
48  20  Johansson Cornelia  2004  ESKILSTUNA  BC4804  25 m  1:38.25   
49  Kroon Lisa  2006  SK ENA  BB0406  25 m  1:38.79   
50  114  Thelander Ida  2005  SALA SS  AU6405  25 m  1:45.91   
51  169  Pettersson Evelina  2004  STRÄNGNÄS  AA6209  25 m  1:50.03   
52  19  Jacobsson Sundkvist Ebba  2005  ESKILSTUNA  BB1605  25 m     
53  151  Norlén Linnea  1999  SURA SF  BM4899  25 m     
54  164  Heikman Emma  2008  STRÄNGNÄS  AD5608  25 m     
55  177  Alveskär Lundfeldt Molly  2007  SKK  AE2207  25 m     
56  178  Andersson Ibba  2006  SKK  BA7206  25 m     
57  182  Eklöf Anna  2007  SKK  AD9807  25 m     
58  192  Nilsson Emmy  2003  HEDEMORA  AO5803  25 m  1:27.42  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 maj 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  05:26 
 
7_S
Gren 7, 4X50m Medley Mixed 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
144  Skk Mix Lag 1. [2005]  2005  SKK    25 m  2:36.55   
188  Skk Mix 4 [2005]  2005  SKK    25 m  2:40.00   
124  Sala SS Mix Lag 3  2005  SALA SS    25 m  2:40.51   
146  Skk Mix Lag 2.[2005]  2005  SKK    25 m  2:43.21   
147  Skk Mix Lag 3. [2005]  2005  SKK    25 m  2:49.78   
187  Skk Mix [2005]  2005  SKK    25 m  3:04.62   
15  SK Ena Mix  2008  SK ENA    25 m     
56  Köpings SS Mix [2006]  2006  KÖPINGS SS    25 m     
122  Sala SS Mix Lag 1  2005  SALA SS    25 m     
10  123  Sala SS Mix Lag 2  2005  SALA SS    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 maj 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  05:26 
 
8_S
Gren 8, 4X100m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
119  Sala SS Herrar Lag 1  SALA SS    25 m  4:16.27   
120  Sala SS Herrar Lag 2  SALA SS    25 m  4:55.87   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 maj 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  05:26 
 
9_S
Gren 9, 4X100m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
71  Lindesberg  2003  LINDESBERG    25 m  5:12.23   
118  Sala SS Damer Lag 3  SALA SS    25 m  5:47.55   
55  Köpings SS Damer [2002]  2002  KÖPINGS SS    25 m  5:52.05   
116  Sala SS Damer Lag 1  SALA SS    25 m  5:55.55   
117  Sala SS Damer Lag 2  SALA SS    25 m  5:55.55   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 maj 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  05:26 
 
10_S
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
72  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  31.43   
74  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  32.95   
79  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  33.05   
91  Larsson Joel  2001  SALA SS  AP9301  25 m  33.12   
102  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  33.19   
40  Evaldsson Nicklas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  37.05   
132  Flores Vincent  2005  SKK  AE7305  25 m  43.14   
134  Harju Jonas  2005  SKK  AH8905  25 m  44.19   
158  Sporron Emil  2003  ÖSTERBY SS  AV4503  25 m  45.03   
10  99  Mårvad Felix  2003  SALA SS  AS2303  25 m  45.15   
11  88  Hanson Jakob  2002  SALA SS  AJ4902  25 m  45.51   
12  101  Nilsson Olle  2004  SALA SS  AL3104  50 m  45.99   
13  133  Graner Anton  2005  SKK  AH4905  25 m  46.82   
14  77  Antonsson Max  2004  SALA SS  AG6304  25 m  46.96   
15  16  Bah Alex  2003  ESKILSTUNA  AT8903  25 m  47.22   
16  113  Svedberg Jonathan  2003  SALA SS  AW7703  50 m  47.41   
17  166  Klang Hugo  2005  STRÄNGNÄS  AH0705  25 m  47.80   
18  184  Hamilton William  2006  SKK  AM2706  25 m  48.23   
19  112  Struwe William  2006  SALA SS  AE1306  25 m  49.52   
20  128  Alveskär Lundfeldt Simon  2005  SKK  AG4505  25 m  49.84   
21  82  Dalin Milton  2005  SALA SS  AO3905  25 m  51.17   
22  21  Orrego Mario  2006  ESKILSTUNA  AR5106  25 m  52.26   
23  180  Benyammine Nicholas  2006  SKK  AG3306  25 m  52.85   
24  109  Samuelsson Max  2005  SALA SS  AO4905  25 m  53.03   
25  156  Nordén Max  2005  ÖSTERBY SS  AQ3705  25 m  53.08   
26  185  Högfeldt Melker  2007  SKK  AB2707  25 m  53.13   
27  131  Flores Oscar  2005  SKK  AE5305  25 m  55.00   
28  183  Flores Samuel  2008  SKK  AA8908  25 m  55.49   
29  93  Larsson Noel  2006  SALA SS  AK8106  25 m  56.06   
30  181  Drozdz Casper  2006  SKK  AG2306  25 m  56.17   
31  176  Aquilar Elliott  2006  SKK  AM7506  25 m  56.18   
32  76  Andersson Alex  2005  SALA SS  AL9705  25 m  56.71   
33  90  Johansson-Hemström Samuel  2005  SALA SS  AE8105  25 m  57.48   
34  168  Lindquist Hugo  2007  STRÄNGNÄS  AC5707  25 m  58.29   
35  179  Aquliar Jordan  2007  SKK  AM1706  25 m  1:00.64   
36  47  Jäderberg Viktor  2007  KÖPINGS SS  AJ5907  25 m  1:01.24   
37  41  Flykt Tobias  2004  HEDEMORA  AI6104  25 m  1:04.43   
38  170  Pettersson Hector  2008  STRÄNGNÄS  AE7508  25 m  1:04.88   
39  111  Struwe Oliver  2008  SALA SS  AE8108  25 m  1:07.07   
40  13  Zetterberg Eric  2009  SK ENA  AA7109  25 m     
41  46  Jäderberg Vidar  2006  KÖPINGS SS  AR7306  25 m     
42  86  Gullberg Alvar  2008  SALA SS    25 m     
43  87  Gullberg Wilhelm  2006  SALA SS  AR5506  25 m     
44  149  Broström Albin  2006  SURA SF  AR3306  25 m     
45  150  Hirvero Anton  2006  SURA SF  AS1106  25 m     
46  152  Ståhl John  2001  SURA SF  BA8501  25 m     
47  157  Pettersson Linus  2007  ÖSTERBY SS  AK0907  25 m     
48  173  Svensson Jakob  2002  STRÄNGNÄS  AY8502  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 maj 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  05:26 
 
11_S
Gren 11, 50m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
66  Hodell Lovisa  2004  LINDESBERG  BD2604  25 m  37.76   
172  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  38.45   
106  Nystrand Lisa  2006  SALA SS  AA1206  25 m  38.49   
Kroon Linnea  2003  SK ENA  BM0203  25 m  38.84   
68  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  39.00   
108  Ragnarsson Klara  2002  SALA SS  AY1202  25 m  39.35   
45  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m  39.45   
24  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  39.52   
139  Levin Maya  2004  SKK  AN3204  25 m  39.72   
10  23  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m  40.23   
11  141  Sveding Emelie  2005  SKK  AG8605  25 m  40.41   
12  80  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  40.50   
13  81  Dalin Ida  2005  SALA SS  AG6205  25 m  41.05   
14  43  Ehlin Maja  2002  KÖPINGS SS  BT6202  25 m  41.18   
15  65  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  41.46   
16  127  Ahlström Lina  2005  SKK  AS6805  25 m  42.08   
17  96  Lindgren Amanda  2000  SALA SS  BL6200  25 m  42.72   
18  174  Westman Lovis  2003  STRÄNGNÄS  BA1403  25 m  42.85   
19  138  Kärvestedt Elsa  2005  SKK  AG9605  25 m  42.98   
20  67  Nordén Alice  2003  LINDESBERG  BM6203  25 m  43.28   
21  53  Pettersson Maja  2004  KÖPINGS SS  AS0404  25 m  43.48   
22  100  Nilsson Linn  2003  SALA SS  BV5403  25 m  44.15   
23  165  Håkanson Reneström Tyra  2003  STRÄNGNÄS  CA3603  50 m  44.79   
24  Königsson Lovisa  2002  SK ENA  BM5602  25 m  44.87   
25  142  Svenheim Klara  2005  SKK  AT9205  25 m  45.09   
26  37  Nilsson Matilda  2004  HARNÄS SKU  BP1804  25 m  45.17   
27  62  Liljegren Nora  2003  LEKSAND  AR6603  25 m  45.27   
28  159  Engberg Johanna  2003  RÄTTVIK  BG2803  25 m  45.45   
29  130  Flores Elvira  2006  SKK  AD9606  25 m  45.46   
30  98  Modig Carolina  2003  SALA SS  BG5403  25 m  45.78   
31  69  Tengelin Alice  2001  LINDESBERG  BW7601  25 m  46.23   
32  31  Eriksson Alva  2005  HARNÄS SKU  BN3405  25 m  47.04   
33  97  Lithell Anna  2001  SALA SS  BD4201  25 m  47.56   
34  26  Larsson Elida  2003  GIMO SS  BF5803  25 m  47.58   
35  49  Larsson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m  47.64   
36  160  Jones Elin  2003  RÄTTVIK  AK2203  25 m  48.05   
37  140  Pettersson Ester  2005  SKK  AD6405  25 m  48.41   
38  89  Hongwilai Ivy  2002  SALA SS  BX6202  50 m  49.07   
39  52  Pettersson Agnes  2006  KÖPINGS SS  AT1406  25 m  49.10   
40  171  Romin Vera  2005  STRÄNGNÄS  AG1605  25 m  49.17   
41  50  Larsson Felicia  2006  KÖPINGS SS  AR2606  25 m  49.52   
42  136  Herlitz Alva  2005  SKK  BF4805  25 m  49.62   
43  39  Cloudy Weerasinghe Elisha  2006  HEDEMORA  AO8606  25 m  50.51   
44  27  Larsson Klara  2006  GIMO SS  AD1206  25 m  50.60   
45  63  Örjansdotter Liin  2003  LEKSAND  CB4603  25 m  51.49   
46  182  Eklöf Anna  2007  SKK  AD9807  25 m  51.57   
47  58  Hellström Klara  2002  LEKSAND  BR7602  25 m  52.33   
48  38  Östlund Hillevi  2007  HARNÄS SKU  AX0807  25 m  52.37   
49  36  Lönn Astrid  2008  HARNÄS SKU  AI4608  25 m  52.48   
50  161  Tholen Helena  2005  RÄTTVIK  BC9205  25 m  52.61   
51  137  Högfeldt Klara  2005  SKK  AL0205  25 m  52.65   
52  32  Harnesk Elsa  2007  HARNÄS SKU  AX4607  25 m  53.11   
53  164  Heikman Emma  2008  STRÄNGNÄS  AD5608  25 m  53.25   
54  44  Forsman Alma  2007  KÖPINGS SS  AG7807  25 m  53.78   
55  78  Boman Liv  2005  SALA SS  BG2605  25 m  54.46   
56  28  Åkman Smilla  2006  GIMO SS  AL0806  25 m  54.58   
57  20  Johansson Cornelia  2004  ESKILSTUNA  BC4804  25 m  54.69   
58  54  Zetterkvist Olivia  2006  KÖPINGS SS  BI4806  25 m  55.38   
59  33  Johansson Iza  2005  HARNÄS SKU  BJ3605  25 m  55.60   
60  Kroon Lisa  2006  SK ENA  BB0406  25 m  55.70   
61  151  Norlén Linnea  1999  SURA SF  BM4899  25 m  55.97   
62  177  Alveskär Lundfeldt Molly  2007  SKK  AE2207  25 m  56.23   
63  Bärgård Tindra  2006  SK ENA  AB8606  25 m  57.74   
64  19  Jacobsson Sundkvist Ebba  2005  ESKILSTUNA  BB1605  25 m  58.39   
65  114  Thelander Ida  2005  SALA SS  AU6405  25 m  58.55   
66  12  Zetterberg Elna  2007  SK ENA  AB3807  25 m  59.90   
67  162  Ahlqvist Lundberg Liv  2008  STRÄNGNÄS  AB9608  25 m  1:00.16   
68  51  Mattsson Emma  2005  KÖPINGS SS  BQ4805  25 m  1:06.57   
69  Andersson Lisa  2007  SK ENA  AI6607  25 m     
70  Bärgård Tuva  2009  SK ENA  AA1209  25 m     
71  10  Osman Aziza  2008  SK ENA  AI3608  25 m     
72  17  Costa Ester  2006  ESKILSTUNA  BK4606  25 m     
73  22  Vikström Ellen  2006  ESKILSTUNA    25 m     
74  42  Bengtsson Alice  2006  KÖPINGS SS  BI6806  25 m     
75  85  Fagerström Agnes  2006  SALA SS  BK1606  25 m     
76  95  Lindblom Moa  2008  SALA SS  AM8208  25 m     
77  153  Björkman Emilia  2006  ÖSTERBY SS  BK3206  25 m     
78  154  Ekholm Agnes  2006  ÖSTERBY SS  BK6206  25 m     
79  163  Encheva Lora  2004  STRÄNGNÄS  BV9204  25 m     
80  178  Andersson Ibba  2006  SKK  BA7206  25 m     
81  191  Bölja-Strandlund Dione  2004  FAGERSTA  AK8204  25 m  45.86  EFT 
82  192  Nilsson Emmy  2003  HEDEMORA  AO5803  25 m  52.33  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 maj 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  05:26 
 
12_S
Gren 12, 50m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
115  Westin David  1995  SALA SS  AH7795  25 m  25.14   
72  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  25.65   
102  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  26.09   
79  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  26.11   
74  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  26.14   
73  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  26.30   
40  Evaldsson Nicklas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  28.19   
48  Kuszli Lucas  2002  KÖPINGS SS  AV2502  25 m  28.36   
88  Hanson Jakob  2002  SALA SS  AJ4902  25 m  28.54   
10  64  Andersson Axel  2004  LINDESBERG  AQ0304  25 m  29.28   
11  113  Svedberg Jonathan  2003  SALA SS  AW7703  25 m  30.28   
12  101  Nilsson Olle  2004  SALA SS  AL3104  25 m  32.77   
13  133  Graner Anton  2005  SKK  AH4905  25 m  33.12   
14  92  Larsson Malte  2003  SALA SS  AU2503  25 m  33.67   
15  132  Flores Vincent  2005  SKK  AE7305  25 m  33.72   
16  99  Mårvad Felix  2003  SALA SS  AS2303  25 m  34.23   
17  77  Antonsson Max  2004  SALA SS  AG6304  25 m  34.88   
18  134  Harju Jonas  2005  SKK  AH8905  25 m  35.38   
19  166  Klang Hugo  2005  STRÄNGNÄS  AH0705  25 m  36.63   
20  158  Sporron Emil  2003  ÖSTERBY SS  AV4503  25 m  36.66   
21  184  Hamilton William  2006  SKK  AM2706  25 m  36.97   
22  185  Högfeldt Melker  2007  SKK  AB2707  25 m  38.11   
23  180  Benyammine Nicholas  2006  SKK  AG3306  25 m  38.15   
24  183  Flores Samuel  2008  SKK  AA8908  25 m  38.27   
25  131  Flores Oscar  2005  SKK  AE5305  25 m  38.34   
26  82  Dalin Milton  2005  SALA SS  AO3905  25 m  39.08   
27  46  Jäderberg Vidar  2006  KÖPINGS SS  AR7306  25 m  39.19   
28  112  Struwe William  2006  SALA SS  AE1306  25 m  39.68   
29  47  Jäderberg Viktor  2007  KÖPINGS SS  AJ5907  25 m  39.71   
30  16  Bah Alex  2003  ESKILSTUNA  AT8903  25 m  39.90   
31  181  Drozdz Casper  2006  SKK  AG2306  25 m  39.96   
32  186  Martin-Lamm William  2006  SKK  AJ5506  25 m  40.33   
33  21  Orrego Mario  2006  ESKILSTUNA  AR5106  25 m  41.17   
34  76  Andersson Alex  2005  SALA SS  AL9705  25 m  41.57   
35  109  Samuelsson Max  2005  SALA SS  AO4905  25 m  41.78   
36  90  Johansson-Hemström Samuel  2005  SALA SS  AE8105  25 m  42.00   
37  41  Flykt Tobias  2004  HEDEMORA  AI6104  25 m  42.66   
38  128  Alveskär Lundfeldt Simon  2005  SKK  AG4505  25 m  42.89   
39  152  Ståhl John  2001  SURA SF  BA8501  25 m  43.10   
40  156  Nordén Max  2005  ÖSTERBY SS  AQ3705  25 m  43.45   
41  93  Larsson Noel  2006  SALA SS  AK8106  25 m  44.83   
42  170  Pettersson Hector  2008  STRÄNGNÄS  AE7508  25 m  45.23   
43  176  Aquilar Elliott  2006  SKK  AM7506  25 m  46.02   
44  149  Broström Albin  2006  SURA SF  AR3306  25 m  47.09   
45  168  Lindquist Hugo  2007  STRÄNGNÄS  AC5707  25 m  47.82   
46  179  Aquliar Jordan  2007  SKK  AM1706  25 m  47.85   
47  111  Struwe Oliver  2008  SALA SS  AE8108  25 m  53.27   
48  Asp Almström Pontus  2008  SK ENA  AD1908  25 m     
49  13  Zetterberg Eric  2009  SK ENA  AA7109  25 m     
50  86  Gullberg Alvar  2008  SALA SS    25 m     
51  87  Gullberg Wilhelm  2006  SALA SS  AR5506  25 m     
52  157  Pettersson Linus  2007  ÖSTERBY SS  AK0907  25 m     
53  167  Lindholm Adam  2006  STRÄNGNÄS  AM4306  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 maj 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  05:26 
 
13_S
Gren 13, 50m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
75  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  27.66   
108  Ragnarsson Klara  2002  SALA SS  AY1202  25 m  28.86   
94  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  29.14   
24  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  29.75   
68  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  29.77   
172  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  29.94   
80  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  30.04   
175  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  30.23   
107  Ragnarsson Hannah  2000  SALA SS  BL7200  25 m  30.33   
10  81  Dalin Ida  2005  SALA SS  AG6205  25 m  30.55   
11  23  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m  30.77   
12  110  Sjösten Cassandra  2003  SALA SS  BR8803  25 m  30.85   
13  Kroon Linnea  2003  SK ENA  BM0203  25 m  30.89   
14  96  Lindgren Amanda  2000  SALA SS  BL6200  25 m  31.50   
15  67  Nordén Alice  2003  LINDESBERG  BM6203  25 m  31.68   
16  98  Modig Carolina  2003  SALA SS  BG5403  25 m  31.72   
17  65  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  31.90   
18  61  Karlsson Karolin  1999  LEKSAND  BL3499  25 m  32.07   
19  139  Levin Maya  2004  SKK  AN3204  25 m  32.73   
20  66  Hodell Lovisa  2004  LINDESBERG  BD2604  25 m  32.80   
21  45  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m  32.88   
22  97  Lithell Anna  2001  SALA SS  BD4201  25 m  32.91   
23  160  Jones Elin  2003  RÄTTVIK  AK2203  25 m  33.11   
24  70  Viklund Isabella  2006  LINDESBERG  AP1206  25 m  33.15   
25  140  Pettersson Ester  2005  SKK  AD6405  25 m  33.25   
26  43  Ehlin Maja  2002  KÖPINGS SS  BT6202  25 m  33.34   
27  34  Lindström Hannah  1999  HARNÄS SKU  BS6499  25 m  33.80   
28  138  Kärvestedt Elsa  2005  SKK  AG9605  25 m  33.95   
29  141  Sveding Emelie  2005  SKK  AG8605  25 m  34.14   
30  127  Ahlström Lina  2005  SKK  AS6805  25 m  34.28   
31  142  Svenheim Klara  2005  SKK  AT9205  25 m  34.29   
32  69  Tengelin Alice  2001  LINDESBERG  BW7601  25 m  34.49   
33  60  Karlsson Evelina  2002  LEKSAND  AY7402  25 m  34.70   
34  89  Hongwilai Ivy  2002  SALA SS  BX6202  25 m  34.80   
35  174  Westman Lovis  2003  STRÄNGNÄS  BA1403  25 m  35.11   
36  49  Larsson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m  35.26   
37  130  Flores Elvira  2006  SKK  AD9606  25 m  35.38   
38  159  Engberg Johanna  2003  RÄTTVIK  BG2803  25 m  35.65   
39  37  Nilsson Matilda  2004  HARNÄS SKU  BP1804  25 m  35.76   
40  100  Nilsson Linn  2003  SALA SS  BV5403  25 m  35.84   
41  35  Löfgren Alva  2003  HARNÄS SKU  BW1603  25 m  35.96   
42  171  Romin Vera  2005  STRÄNGNÄS  AG1605  25 m  36.09   
43  25  Wiik Rebecka  1999  FAGERSTA  AO4499  25 m  36.38   
44  165  Håkanson Reneström Tyra  2003  STRÄNGNÄS  CA3603  25 m  36.38   
45  136  Herlitz Alva  2005  SKK  BF4805  25 m  36.84   
46  53  Pettersson Maja  2004  KÖPINGS SS  AS0404  25 m  36.94   
47  104  Norlén Ebba  2002  SALA SS  BV2402  25 m  37.54   
48  39  Cloudy Weerasinghe Elisha  2006  HEDEMORA  AO8606  25 m  38.16   
49  137  Högfeldt Klara  2005  SKK  AL0205  25 m  38.41   
50  155  Karlsson Stella  2006  ÖSTERBY SS  AD9406  25 m  38.73   
51  26  Larsson Elida  2003  GIMO SS  BF5803  25 m  38.75   
52  62  Liljegren Nora  2003  LEKSAND  AR6603  25 m  38.92   
53  33  Johansson Iza  2005  HARNÄS SKU  BJ3605  25 m  39.15   
54  50  Larsson Felicia  2006  KÖPINGS SS  AR2606  25 m  39.20   
55  44  Forsman Alma  2007  KÖPINGS SS  AG7807  25 m  39.25   
56  63  Örjansdotter Liin  2003  LEKSAND  CB4603  25 m  39.93   
57  52  Pettersson Agnes  2006  KÖPINGS SS  AT1406  25 m  40.41   
58  58  Hellström Klara  2002  LEKSAND  BR7602  25 m  40.89   
59  178  Andersson Ibba  2006  SKK  BA7206  25 m  41.46   
60  182  Eklöf Anna  2007  SKK  AD9807  25 m  41.92   
61  164  Heikman Emma  2008  STRÄNGNÄS  AD5608  25 m  42.20   
62  36  Lönn Astrid  2008  HARNÄS SKU  AI4608  25 m  42.45   
63  Bärgård Tindra  2006  SK ENA  AB8606  25 m  42.61   
64  28  Åkman Smilla  2006  GIMO SS  AL0806  25 m  42.95   
65  169  Pettersson Evelina  2004  STRÄNGNÄS  AA6209  25 m  43.09   
66  78  Boman Liv  2005  SALA SS  BG2605  25 m  43.42   
67  162  Ahlqvist Lundberg Liv  2008  STRÄNGNÄS  AB9608  25 m  43.52   
68  151  Norlén Linnea  1999  SURA SF  BM4899  25 m  43.82   
69  54  Zetterkvist Olivia  2006  KÖPINGS SS  BI4806  25 m  44.13   
70  161  Tholen Helena  2005  RÄTTVIK  BC9205  25 m  44.93   
71  Kroon Lisa  2006  SK ENA  BB0406  25 m  45.63   
72  19  Jacobsson Sundkvist Ebba  2005  ESKILSTUNA  BB1605  25 m  45.76   
73  27  Larsson Klara  2006  GIMO SS  AD1206  25 m  46.71   
74  51  Mattsson Emma  2005  KÖPINGS SS  BQ4805  25 m  46.72   
75  32  Harnesk Elsa  2007  HARNÄS SKU  AX4607  25 m  46.93   
76  114  Thelander Ida  2005  SALA SS  AU6405  25 m  52.88   
77  177  Alveskär Lundfeldt Molly  2007  SKK  AE2207  25 m  52.89   
78  12  Zetterberg Elna  2007  SK ENA  AB3807  25 m  55.42   
79  Bärgård Tuva  2009  SK ENA  AA1209  25 m  1:07.62   
80  Andersson Lisa  2007  SK ENA  AI6607  25 m     
81  10  Osman Aziza  2008  SK ENA  AI3608  25 m     
82  17  Costa Ester  2006  ESKILSTUNA  BK4606  25 m     
83  22  Vikström Ellen  2006  ESKILSTUNA    25 m     
84  38  Östlund Hillevi  2007  HARNÄS SKU  AX0807  25 m     
85  42  Bengtsson Alice  2006  KÖPINGS SS  BI6806  25 m     
86  59  Hellström Moa  2008  LEKSAND    25 m     
87  85  Fagerström Agnes  2006  SALA SS  BK1606  25 m     
88  95  Lindblom Moa  2008  SALA SS  AM8208  25 m     
89  103  Nordström Moa  2007  SALA SS  AY4607  25 m     
90  153  Björkman Emilia  2006  ÖSTERBY SS  BK3206  25 m     
91  154  Ekholm Agnes  2006  ÖSTERBY SS  BK6206  25 m     
92  163  Encheva Lora  2004  STRÄNGNÄS  BV9204  25 m     
93  191  Bölja-Strandlund Dione  2004  FAGERSTA  AK8204  25 m  33.42  EFT 
94  192  Nilsson Emmy  2003  HEDEMORA  AO5803  25 m  37.27  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 maj 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  05:26 
 
14_S
Gren 14, 100m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
72  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  1:04.21   
73  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:06.38   
79  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  1:08.37   
74  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:08.79   
40  Evaldsson Nicklas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  1:17.02   
88  Hanson Jakob  2002  SALA SS  AJ4902  25 m  1:18.66   
113  Svedberg Jonathan  2003  SALA SS  AW7703  25 m  1:19.18   
132  Flores Vincent  2005  SKK  AE7305  25 m  1:22.51   
99  Mårvad Felix  2003  SALA SS  AS2303  25 m  1:26.73   
10  133  Graner Anton  2005  SKK  AH4905  25 m  1:26.92   
11  101  Nilsson Olle  2004  SALA SS  AL3104  25 m  1:27.39   
12  134  Harju Jonas  2005  SKK  AH8905  25 m  1:28.66   
13  77  Antonsson Max  2004  SALA SS  AG6304  25 m  1:32.11   
14  158  Sporron Emil  2003  ÖSTERBY SS  AV4503  25 m  1:34.57   
15  184  Hamilton William  2006  SKK  AM2706  25 m  1:36.54   
16  183  Flores Samuel  2008  SKK  AA8908  25 m  1:39.56   
17  180  Benyammine Nicholas  2006  SKK  AG3306  25 m  1:43.04   
18  112  Struwe William  2006  SALA SS  AE1306  25 m  1:43.10   
19  21  Orrego Mario  2006  ESKILSTUNA  AR5106  25 m  1:43.73   
20  181  Drozdz Casper  2006  SKK  AG2306  25 m  1:44.65   
21  82  Dalin Milton  2005  SALA SS  AO3905  25 m  1:44.85   
22  166  Klang Hugo  2005  STRÄNGNÄS  AH0705  25 m  1:44.91   
23  156  Nordén Max  2005  ÖSTERBY SS  AQ3705  25 m  1:45.38   
24  131  Flores Oscar  2005  SKK  AE5305  25 m  1:45.55   
25  16  Bah Alex  2003  ESKILSTUNA  AT8903  25 m  1:45.97   
26  76  Andersson Alex  2005  SALA SS  AL9705  25 m  1:48.38   
27  109  Samuelsson Max  2005  SALA SS  AO4905  25 m  1:49.35   
28  185  Högfeldt Melker  2007  SKK  AB2707  25 m  1:50.72   
29  186  Martin-Lamm William  2006  SKK  AJ5506  25 m  1:54.03   
30  176  Aquilar Elliott  2006  SKK  AM7506  25 m  1:55.72   
31  128  Alveskär Lundfeldt Simon  2005  SKK  AG4505  25 m  1:55.86   
32  93  Larsson Noel  2006  SALA SS  AK8106  25 m  1:58.35   
33  179  Aquliar Jordan  2007  SKK  AM1706  25 m  2:05.51   
34  41  Flykt Tobias  2004  HEDEMORA  AI6104  25 m     
35  46  Jäderberg Vidar  2006  KÖPINGS SS  AR7306  25 m     
36  47  Jäderberg Viktor  2007  KÖPINGS SS  AJ5907  25 m     
37  48  Kuszli Lucas  2002  KÖPINGS SS  AV2502  25 m     
38  90  Johansson-Hemström Samuel  2005  SALA SS  AE8105  25 m     
39  173  Svensson Jakob  2002  STRÄNGNÄS  AY8502  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 maj 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  05:26 
 
15_S
Gren 15, 100m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
75  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  1:11.66   
80  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  1:14.10   
106  Nystrand Lisa  2006  SALA SS  AA1206  25 m  1:14.32   
172  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  1:14.82   
94  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  1:15.05   
81  Dalin Ida  2005  SALA SS  AG6205  25 m  1:17.80   
Kroon Linnea  2003  SK ENA  BM0203  25 m  1:18.12   
23  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m  1:19.81   
138  Kärvestedt Elsa  2005  SKK  AG9605  25 m  1:23.22   
10  175  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  1:24.20   
11  45  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m  1:24.30   
12  43  Ehlin Maja  2002  KÖPINGS SS  BT6202  25 m  1:25.07   
13  141  Sveding Emelie  2005  SKK  AG8605  25 m  1:25.27   
14  130  Flores Elvira  2006  SKK  AD9606  25 m  1:25.90   
15  96  Lindgren Amanda  2000  SALA SS  BL6200  25 m  1:26.17   
16  140  Pettersson Ester  2005  SKK  AD6405  25 m  1:26.21   
17  127  Ahlström Lina  2005  SKK  AS6805  25 m  1:27.16   
18  34  Lindström Hannah  1999  HARNÄS SKU  BS6499  25 m  1:27.24   
19  98  Modig Carolina  2003  SALA SS  BG5403  25 m  1:27.78   
20  174  Westman Lovis  2003  STRÄNGNÄS  BA1403  25 m  1:27.83   
21  Königsson Lovisa  2002  SK ENA  BM5602  25 m  1:27.90   
22  37  Nilsson Matilda  2004  HARNÄS SKU  BP1804  25 m  1:30.95   
23  142  Svenheim Klara  2005  SKK  AT9205  25 m  1:30.99   
24  53  Pettersson Maja  2004  KÖPINGS SS  AS0404  25 m  1:32.60   
25  160  Jones Elin  2003  RÄTTVIK  AK2203  25 m  1:33.92   
26  49  Larsson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m  1:34.97   
27  159  Engberg Johanna  2003  RÄTTVIK  BG2803  25 m  1:35.75   
28  171  Romin Vera  2005  STRÄNGNÄS  AG1605  25 m  1:36.58   
29  136  Herlitz Alva  2005  SKK  BF4805  25 m  1:37.28   
30  155  Karlsson Stella  2006  ÖSTERBY SS  AD9406  25 m  1:37.40   
31  97  Lithell Anna  2001  SALA SS  BD4201  25 m  1:38.25   
32  62  Liljegren Nora  2003  LEKSAND  AR6603  25 m  1:38.35   
33  31  Eriksson Alva  2005  HARNÄS SKU  BN3405  25 m  1:38.54   
34  100  Nilsson Linn  2003  SALA SS  BV5403  25 m  1:38.60   
35  50  Larsson Felicia  2006  KÖPINGS SS  AR2606  25 m  1:38.92   
36  137  Högfeldt Klara  2005  SKK  AL0205  25 m  1:41.11   
37  33  Johansson Iza  2005  HARNÄS SKU  BJ3605  25 m  1:42.83   
38  52  Pettersson Agnes  2006  KÖPINGS SS  AT1406  25 m  1:43.62   
39  Kroon Lisa  2006  SK ENA  BB0406  25 m  1:44.91   
40  60  Karlsson Evelina  2002  LEKSAND  AY7402  25 m  1:45.44   
41  26  Larsson Elida  2003  GIMO SS  BF5803  25 m  1:47.38   
42  19  Jacobsson Sundkvist Ebba  2005  ESKILSTUNA  BB1605  25 m  1:47.41   
43  39  Cloudy Weerasinghe Elisha  2006  HEDEMORA  AO8606  25 m  1:48.10   
44  20  Johansson Cornelia  2004  ESKILSTUNA  BC4804  25 m  1:51.14   
45  36  Lönn Astrid  2008  HARNÄS SKU  AI4608  25 m  1:53.61   
46  Bärgård Tindra  2006  SK ENA  AB8606  25 m  1:53.70   
47  177  Alveskär Lundfeldt Molly  2007  SKK  AE2207  25 m  1:59.69   
48  178  Andersson Ibba  2006  SKK  BA7206  25 m  2:00.35   
49  114  Thelander Ida  2005  SALA SS  AU6405  25 m  2:03.04   
50  27  Larsson Klara  2006  GIMO SS  AD1206  25 m     
51  28  Åkman Smilla  2006  GIMO SS  AL0806  25 m     
52  89  Hongwilai Ivy  2002  SALA SS  BX6202  25 m     
53  151  Norlén Linnea  1999  SURA SF  BM4899  25 m     
54  162  Ahlqvist Lundberg Liv  2008  STRÄNGNÄS  AB9608  25 m     
55  163  Encheva Lora  2004  STRÄNGNÄS  BV9204  25 m     
56  182  Eklöf Anna  2007  SKK  AD9807  25 m     
57  192  Nilsson Emmy  2003  HEDEMORA  AO5803  25 m  1:40.90  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 maj 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  05:26 
 
16_S
Gren 16, 4X50m Frisim Mixed 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
143  Skk Mix 1. [2005]  2005  SKK    25 m  2:10.29   
145  Skk Mix Lag 2. [2005]  2005  SKK    25 m  2:19.84   
124  Sala SS Mix Lag 3  2005  SALA SS    25 m  2:20.79   
148  Skk Mix Lag 3.[2005]  2005  SKK    25 m  2:29.63   
190  Skk Mix Lag 5 [2005]  2005  SKK    25 m  2:30.00   
189  Skk Mix Lag 4 [2005]  2005  SKK    25 m  2:39.76   
123  Sala SS Mix Lag 2  2005  SALA SS    25 m  3:11.57   
15  SK Ena Mix  2008  SK ENA    25 m     
57  Köpings SS Mix [2005]  2005  KÖPINGS SS    25 m     
10  122  Sala SS Mix Lag 1  2005  SALA SS    25 m     
11  126  Sala SS Mix Lag 4 [2005]  2005  SALA SS    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 maj 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  05:26 
 
17_S
Gren 17, 4X100m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
119  Sala SS Herrar Lag 1  SALA SS    25 m  3:48.64   
120  Sala SS Herrar Lag 2  SALA SS    25 m  4:25.35   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 maj 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  05:26 
 
18_S
Gren 18, 4X100m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
116  Sala SS Damer Lag 1  SALA SS    25 m  4:24.24   
117  Sala SS Damer Lag 2  SALA SS    25 m  4:24.24   
118  Sala SS Damer Lag 3  SALA SS    25 m  5:04.81   
55  Köpings SS Damer [2002]  2002  KÖPINGS SS    25 m  5:08.97   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 maj 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  05:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner