2019-12-16   04:47:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sala Sparbanks Silverdoppet 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 25/5 Klockan 09.00 (Insim kl 08.00)

Heatlista Gren 4
Heatlista 
 
  Tävling  SalaSparbanksSilverdoppet 2017    Utskriftsdatum  25 maj 2017   
  Tävlingsort  Sala    Utskriftstid  08:11   
  Arrangör  Sala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 maj 2017         
 
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Damer  Finaler (13) 
Beräknad start 09:43 
Heat 1 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
192  Emmy Nilsson  2003  AO5803  HEDEMORA    25m  49.64 
94  Ida Lindblom  2001  BJ8201  SALA SS    25m  32.50 
191  Dione Bölja-Strandlund  2004  AK8204  FAGERSTA    25m  39.84 
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
163  Lora Encheva  2004  BV9204  STRÄNGNÄS    25m   
42  Alice Bengtsson  2006  BI6806  KÖPINGS SS    25m   
153  Emilia Björkman  2006  BK3206  ÖSTERBY SS    25m   
38  Hillevi Östlund  2007  AX0807  HARNÄS SKU    25m   
               

 
Heat 3 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
103  Moa Nordström  2007  AY4607  SALA SS    25m   
85  Agnes Fagerström  2006  BK1606  SALA SS    25m   
10  Aziza Osman  2008  AI3608  SK ENA    25m   
104  Ebba Norlén  2002  BV2402  SALA SS    25m   
154  Agnes Ekholm  2006  BK6206  ÖSTERBY SS    25m   
22  Ellen Vikström  2006    ESKILSTUNA    25m   

 
Heat 4 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Lisa Andersson  2007  AI6607  SK ENA    25m  1:03.75 
114  Ida Thelander  2005  AU6405  SALA SS    25m  59.86 
51  Emma Mattsson  2005  BQ4805  KÖPINGS SS    25m  54.29 
177  Molly Alveskär Lundfeldt  2007  AE2207  SKK    25m  56.46 
12  Elna Zetterberg  2007  AB3807  SK ENA    25m  1:02.06 
Tuva Bärgård  2009  AA1209  SK ENA    25m  1:14.76 

 
Heat 5 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
27  Klara Larsson  2006  AD1206  GIMO SS    25m  52.98 
161  Helena Tholen  2005  BC9205  RÄTTVIK    25m  51.50 
182  Anna Eklöf  2007  AD9807  SKK    25m  50.62 
19  Ebba Jacobsson Sundkvist  2005  BB1605  ESKILSTUNA    25m  50.98 
Tindra Bärgård  2006  AB8606  SK ENA    25m  52.17 
17  Ester Costa  2006  BK4606  ESKILSTUNA    25m  53.46 

 
Heat 6 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
28  Smilla Åkman  2006  AL0806  GIMO SS    25m  49.57 
26  Elida Larsson  2003  BF5803  GIMO SS    25m  49.28 
36  Astrid Lönn  2008  AI4608  HARNÄS SKU    25m  48.67 
20  Cornelia Johansson  2004  BC4804  ESKILSTUNA    25m  48.73 
162  Liv Ahlqvist Lundberg  2008  AB9608  STRÄNGNÄS    25m  49.39 
32  Elsa Harnesk  2007  AX4607  HARNÄS SKU    25m  49.72 

 
Heat 7 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
137  Klara Högfeldt  2005  AL0205  SKK    25m  48.11 
52  Agnes Pettersson  2006  AT1406  KÖPINGS SS    25m  47.87 
50  Felicia Larsson  2006  AR2606  KÖPINGS SS    25m  47.12 
44  Alma Forsman  2007  AG7807  KÖPINGS SS    25m  47.16 
164  Emma Heikman  2008  AD5608  STRÄNGNÄS    25m  47.92 
78  Liv Boman  2005  BG2605  SALA SS    25m  48.61 

 
Heat 8 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
33  Iza Johansson  2005  BJ3605  HARNÄS SKU    25m  46.52 
31  Alva Eriksson  2005  BN3405  HARNÄS SKU    25m  45.95 
151  Linnea Norlén  1999  BM4899  SURA SF    25m  45.41 
39  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  AO8606  HEDEMORA    25m  45.61 
178  Ibba Andersson  2006  BA7206  SKK    25m  46.41 
171  Vera Romin  2005  AG1605  STRÄNGNÄS    25m  46.53 

 
Heat 9 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
97  Anna Lithell  2001  BD4201  SALA SS    25m  44.52 
25  Rebecka Wiik  1999  AO4499  FAGERSTA    25m  43.97 
136  Alva Herlitz  2005  BF4805  SKK    25m  43.30 
37  Matilda Nilsson  2004  BP1804  HARNÄS SKU    25m  43.86 
89  Ivy Hongwilai  2002  BX6202  SALA SS    25m  44.34 
100  Linn Nilsson  2003  BV5403  SALA SS    25m  44.93 

 
Heat 10 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
49  Emilia Larsson  2004  AS2404  KÖPINGS SS    25m  42.78 
127  Lina Ahlström  2005  AS6805  SKK    25m  41.23 
142  Klara Svenheim  2005  AT9205  SKK    25m  40.88 
53  Maja Pettersson  2004  AS0404  KÖPINGS SS    25m  40.89 
35  Alva Löfgren  2003  BW1603  HARNÄS SKU    25m  42.51 
98  Carolina Modig  2003  BG5403  SALA SS    25m  42.84 

 
Heat 11 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
138  Elsa Kärvestedt  2005  AG9605  SKK    25m  40.75 
96  Amanda Lindgren  2000  BL6200  SALA SS    25m  39.92 
43  Maja Ehlin  2002  BT6202  KÖPINGS SS    25m  39.80 
130  Elvira Flores  2006  AD9606  SKK    25m  39.88 
174  Lovis Westman  2003  BA1403  STRÄNGNÄS    25m  40.37 
141  Emelie Sveding  2005  AG8605  SKK    25m  40.77 

 
Heat 12 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
30  Tuva Blomdahl  2004  BO6204  HARNÄS SKU    25m  39.54 
23  Nike Bölja-Strandlund  2002  AS6802  FAGERSTA    25m  37.00 
172  Elsa Staaf  2003  AV2203  STRÄNGNÄS    25m  35.42 
81  Ida Dalin  2005  AG6205  SALA SS    25m  35.52 
45  Alvida Forsman  2004  BM7404  KÖPINGS SS    25m  39.48 
34  Hannah Lindström  1999  BS6499  HARNÄS SKU    25m  39.72 

 
Heat 13 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
175  Emelie Widhe  2001  AN0401  STRÄNGNÄS    25m  34.83 
24  Amanda Lundin-Bornström  1998  AB8698  FAGERSTA    25m  33.67 
75  Rebecka Östh  1999  AE3699  LUDVIKA SS    25m  30.78 
80  Elvira Dalin  2003  AO8803  SALA SS    25m  33.08 
68  Elise Tegin  2004  AL2804  LINDESBERG    25m  33.70 
67  Alice Nordén  2003  BM6203  LINDESBERG    25m  35.22 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 maj 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner