2020-02-18   09:15:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2017, Täby

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 13
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 3 - 2017    Utskriftsdatum  10 juni 2017   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  15:44   
  Arrangör  Täby sim och Stockholms simförbund         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar  Finaler (10) 
Beräknad start 18:04 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
981  Anton Kanth  2004  AV8304  TYRESÖ SS    50m   
933  Oskar van de Beek  2004  AM0904  VÄSBY SS    25m  1:26.79 
985  Love Lundvall  2004  AK8504  TYRESÖ SS    25m  1:23.69 
1064  Leo Trolin  2003  AY1103  HELLAS SK    25m  1:24.27 
980  Pontus Hedman  2002  BA3102  TYRESÖ SS    50m   
               

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
926  Ragnar Simonsson  2004  AM1904  VÄSBY SS    25m  1:14.34 
1061  Petter Nors  1999  AX7999  HELLAS SK    25m  1:12.67 
932  Adrian Tittelbach  2001  AI2901  VÄSBY SS    25m  1:09.91 
1097  Anton Hägbom  2002  AT9302  SKURU IK    25m  1:11.53 
851  Jousef Hanna  2003  AS3503  TÄBY SIM    25m  1:14.21 
914  Ivar Lövefors  2003  AY4903  VÄSBY SS    50m  1:16.04 

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
1113  Victor Bäckström  2003  aq1303  SKURU IK    50m  1:08.52 
902  Erik Bergman  2004  AC1104  VÄSBY SS    25m  1:07.93 
1104  Charles Randqvist  2001  AY0701  SKURU IK    50m  1:06.71 
976  Simon Brunn  2004  AH9704  TYRESÖ SS    25m  1:07.50 
1089  Nils Bergman  2001  AX2901  SKURU IK    25m  1:08.26 
1105  Gustav Sartor  2003  AR8903  SKURU IK    25m  1:09.83 

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
1059  John Zetterqvist  2004  AH6504  JÄRFÄLLA S    25m  1:06.54 
733  Victor Karell  2003  AF7103  NORRTÄLJE    50m  1:06.37 
1048  Arian Parsa  2002  AD3302  JÄRFÄLLA S    25m  1:06.02 
834  Alexander Bergström  2002  AP2502  TÄBY SIM    25m  1:06.22 
732  Oscar Broström  2002  AX8502  NORRTÄLJE    25m  1:06.54 
880  Simon Seel  2003  AO0903  TÄBY SIM    50m  1:06.59 

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
915  William Malmborg  2003  AW8503  VÄSBY SS    50m  1:05.89 
1100  Morgan Malmfors  2002  AJ6702  SKURU IK    25m  1:05.28 
977  Oliver Dahlin  2002  AV8502  TYRESÖ SS    25m  1:04.68 
690  Johan Sundström Curstedt  2002  AT3902  DANDERYD    25m  1:05.10 
865  Simon Lörinc  2003  AK8503  TÄBY SIM    25m  1:05.50 
832  David Alonso  2003  AS6703  TÄBY SIM    25m  1:06.01 

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
993  Elias Törnqvist  1999  AL8999  TYRESÖ SS    25m  1:04.42 
1042  Sid Lundgren  2003  AF2303  JÄRFÄLLA S    25m  1:04.19 
736  Rasmus Skyving  2003  AB2703  NORRTÄLJE    25m  1:03.42 
923  Kevin Rathnasiri  2003  AJ0103  VÄSBY SS    25m  1:03.62 
894  Ludvig Ahlström  2002  AK8302  VÄSBY SS    50m  1:04.28 
986  Tim Lundwall  2001  AP7301  TYRESÖ SS    25m  1:04.45 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
1047  Marcus Nykvist  2004  AB1504  JÄRFÄLLA S    25m  1:02.71 
978  Shane Falk  2002  AP8502  TYRESÖ SS    25m  1:02.49 
872  Isac Persson Taylor  2003  AE6903  TÄBY SIM    25m  1:02.30 
1107  Noah Sjöborg  2001  AY9501  SKURU IK    25m  1:02.37 
883  Tor Stein  2003  AR2903  TÄBY SIM    25m  1:02.53 
1106  Adam Sjöborg  2001  AY8501  SKURU IK    25m  1:02.87 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
898  Linus Areblad  2004  AI9504  VÄSBY SS    25m  1:01.82 
1051  Markus Sandh  2002  AZ1302  JÄRFÄLLA S    25m  1:01.21 
829  Gustav Ahlqvist  2003  AK6503  TÄBY SIM    25m  1:00.77 
1044  Nils Malmberg  2004  AI3504  JÄRFÄLLA S    25m  1:00.95 
1031  Rasmus Hanson  2003  AB1303  JÄRFÄLLA S    25m  1:01.30 
1092  Edvin Eskilsson  2002  AR8102  SKURU IK    25m  1:01.95 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
869  Axel Nordén  2001  AO3301  TÄBY SIM    25m  59.74 
874  Andres Pöllänen  2001  AM5901  TÄBY SIM    50m  59.20 
875  Lukas Roosmark  2002  AI1702  TÄBY SIM    25m  57.58 
1057  Pontus Westberg  2000  AS9500  JÄRFÄLLA S    25m  58.80 
828  Erik Ahlqvist  2001  AT7501  TÄBY SIM    25m  59.46 
1110  Lukas Åkerblom  2002  AO2302  SKURU IK    25m  1:00.32 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
1026  Elias Fröde  2001  AE9901  JÄRFÄLLA S    25m  56.72 
1027  Simon Fröde  2003  AB0303  JÄRFÄLLA S    25m  54.99 
1032  Robin Hanson  2001  AA2701  JÄRFÄLLA S    25m  50.28 
734  Adam Karlsson  2000  AK5900  NORRTÄLJE    25m  54.41 
850  Victor Halldén  2000  AP7300  TÄBY SIM    25m  55.93 
1101  Lukas Malmström  2003  AF5303  SKURU IK    25m  57.43 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 juni 2017 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  15:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner