2020-02-18   09:37:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2017, Täby

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 15
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 3 - 2017    Utskriftsdatum  11 juni 2017   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  08:11   
  Arrangör  Täby sim och Stockholms simförbund         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer  Finaler (10) 
Beräknad start 09:24 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
910  Mimmi Krekula  2003  AZ3403  VÄSBY SS    50m   
988  Emma Parsons  2002  BF8802  TYRESÖ SS    50m   
1062  Eleonor Rosengart  2000  AS3200  HELLAS SK    50m   
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
1103  Isabelle Persson  2004  AC7604  SKURU IK    25m  1:36.68 
1030  Sofia Hansen  2004  AL9604  JÄRFÄLLA S    25m  1:34.14 
845  Emilia Forsberg  2003  BN9203  TÄBY SIM    25m  1:29.84 
1028  Felicia Granberg  2002  AT3602  JÄRFÄLLA S    25m  1:31.22 
852  Hannah Haux  2004  BC3804  TÄBY SIM    50m  1:34.25 
               

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
886  Ida Svensson  2002  BR3402  TÄBY SIM    50m  1:26.95 
688  Sofia Montan  2004  BJ2804  DANDERYD    25m  1:24.21 
835  Emelie Bergvall  2003  BC4603  TÄBY SIM    25m  1:23.81 
1045  Linnea Mattila  2003  BH1203  JÄRFÄLLA S    50m  1:24.09 
881  Maja Sköld  2002  AP1602  TÄBY SIM    25m  1:25.67 
1029  Felicia Göthberg  2004  AW4204  JÄRFÄLLA S    25m  1:29.18 

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
1058  Linnea Zetterlund  2003  AO5403  JÄRFÄLLA S    50m  1:23.50 
686  Louise Blomqvist  2004  BD2204  DANDERYD    25m  1:23.33 
1102  Lovisa Niska Söderqvist  2004  AX2804  SKURU IK    25m  1:22.14 
1021  Josefin Andersson  2003  AZ5603  JÄRFÄLLA S    25m  1:22.17 
906  Lovisa Fantenberg  2004  AS3604  VÄSBY SS    25m  1:23.38 
1094  Elin Furingsten  2004  AT1404  SKURU IK    25m  1:23.73 

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
860  Anna Ladis  2001  BH7801  TÄBY SIM    25m  1:21.16 
862  Izabelle Lindberg  2003  AX6603  TÄBY SIM    25m  1:20.26 
870  Viktoria Nylund  2001  BD1801  TÄBY SIM    25m  1:19.00 
909  Oliwia Kantecki  2003  AE7203  VÄSBY SS    25m  1:20.08 
833  Elin Andersson  2003  BG0803  TÄBY SIM    25m  1:20.89 
931  Amanda Takala  2004  AP3804  VÄSBY SS    25m  1:21.31 

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
935  Lucrezia Vespertini  2002  AX3602  VÄSBY SS    50m  1:18.13 
913  Emelie Lindström  2003  AJ7403  VÄSBY SS    25m  1:17.14 
1034  Josefine Iwarson  2003  AT1603  JÄRFÄLLA S    50m  1:16.50 
1056  Ioanna Tsirona  2004  AE2404  JÄRFÄLLA S    25m  1:16.61 
836  Filippa Bolling  2004  BA8404  TÄBY SIM    25m  1:18.01 
1023  Moa Arvehed  2003  AT7803  JÄRFÄLLA S    50m  1:18.42 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
1096  Felicia Heintz  2004  AU8204  SKURU IK    25m  1:14.55 
972  Tea Angerfelt  2004  AJ7404  TYRESÖ SS    25m  1:14.13 
1035  Cassandra Larsson  2000  AR5600  JÄRFÄLLA S    25m  1:13.03 
990  Matilda Ringbom  2003  AX6803  TYRESÖ SS    25m  1:14.09 
901  Elin Bergman  2003  AI8203  VÄSBY SS    50m  1:14.27 
1040  Elin Lindqvist  2004  AP7204  JÄRFÄLLA S    50m  1:15.51 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
904  Tuva Björkén  2003  AC0603  VÄSBY SS    25m  1:12.60 
896  Ebba Andersson  2001  AL2601  VÄSBY SS    25m  1:12.42 
1049  Rebecca Policastro  2003  AI2403  JÄRFÄLLA S    25m  1:11.83 
884  Thilda Ström  2003  AT5803  TÄBY SIM    25m  1:12.36 
1090  Victoria Danielsson  2002  BP6802  SKURU IK    25m  1:12.44 
1036  Louise Larsson  2002  AH2802  JÄRFÄLLA S    25m  1:12.61 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
917  Jennifer Nyblom  2003  AC1603  VÄSBY SS    50m  1:11.31 
871  Johanna Persson  2001  AY6601  TÄBY SIM    25m  1:11.04 
903  Julia Björkén  2001  AL1601  VÄSBY SS    25m  1:10.23 
1041  Lilly Lundgren  2002  AC7402  JÄRFÄLLA S    50m  1:10.99 
897  Tova Andersson  2001  AH8201  VÄSBY SS    25m  1:11.07 
1053  Elin Södersten  2000  AI5800  JÄRFÄLLA S    25m  1:11.33 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
1116  Josefin Ossmyr  1999  AS0299  TYRESÖ SS    50m  1:09.99 
842  Jennie Ewerbring  2003  AT6603  TÄBY SIM    25m  1:08.84 
1050  Linnéa Sandh  2000  BS1400  JÄRFÄLLA S    25m  1:05.38 
1055  Dimitra Tsirona  2002  AP3602  JÄRFÄLLA S    25m  1:08.37 
857  Alexandra Jensen  2001  BG6801  TÄBY SIM    25m  1:09.57 
885  Amanda Strömdahl  2000  AL7400  TÄBY SIM    25m  1:10.12 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 juni 2017 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  08:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner