2020-02-27   16:29:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2017, Täby

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 23
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 3 - 2017    Utskriftsdatum  11 juni 2017   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  15:04   
  Arrangör  Täby sim och Stockholms simförbund         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar  Finaler (5) 
Beräknad start 16:53 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
868  Samuel Nilsson  2003  AR9703  TÄBY SIM    25m  5:46.58 
880  Simon Seel  2003  AO0903  TÄBY SIM    50m  5:22.61 
1048  Arian Parsa  2002  AD3302  JÄRFÄLLA S    25m  5:15.54 
1109  Siavash Vatani  2003  AP0503  SKURU IK    25m  5:17.68 
926  Ragnar Simonsson  2004  AM1904  VÄSBY SS    25m  5:34.72 
914  Ivar Lövefors  2003  AY4903  VÄSBY SS    50m  5:54.92 

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
690  Johan Sundström Curstedt  2002  AT3902  DANDERYD    25m  5:13.03 
1044  Nils Malmberg  2004  AI3504  JÄRFÄLLA S    25m  5:04.03 
1042  Sid Lundgren  2003  AF2303  JÄRFÄLLA S    25m  4:57.74 
902  Erik Bergman  2004  AC1104  VÄSBY SS    25m  5:01.41 
919  Anton Olsson  2001  AO0301  VÄSBY SS    50m  5:06.44 
1059  John Zetterqvist  2004  AH6504  JÄRFÄLLA S    25m  5:13.13 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
894  Ludvig Ahlström  2002  AK8302  VÄSBY SS    50m  4:56.32 
829  Gustav Ahlqvist  2003  AK6503  TÄBY SIM    25m  4:51.29 
1047  Marcus Nykvist  2004  AB1504  JÄRFÄLLA S    25m  4:43.50 
883  Tor Stein  2003  AR2903  TÄBY SIM    25m  4:48.36 
1110  Lukas Åkerblom  2002  AO2302  SKURU IK    25m  4:51.86 
1088  Johan Allberg  2002  AH7502  SKURU IK    25m  4:56.74 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
892  Erik Åstrand  2003  AO2903  TÄBY SIM    25m  4:43.06 
1031  Rasmus Hanson  2003  AB1303  JÄRFÄLLA S    25m  4:39.25 
1054  Linus Thörn  2002  AN6102  JÄRFÄLLA S    25m  4:36.66 
925  Ivar Simonsson  2002  AO9502  VÄSBY SS    25m  4:37.80 
869  Axel Nordén  2001  AO3301  TÄBY SIM    25m  4:41.25 
1051  Markus Sandh  2002  AZ1302  JÄRFÄLLA S    25m  4:43.19 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
875  Lukas Roosmark  2002  AI1702  TÄBY SIM    25m  4:33.06 
1026  Elias Fröde  2001  AE9901  JÄRFÄLLA S    25m  4:20.93 
1032  Robin Hanson  2001  AA2701  JÄRFÄLLA S    25m  3:54.72 
1027  Simon Fröde  2003  AB0303  JÄRFÄLLA S    25m  4:15.42 
850  Victor Halldén  2000  AP7300  TÄBY SIM    25m  4:23.19 
912  Christopher Lindholm  2002  AQ1702  VÄSBY SS    50m  4:33.64 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 juni 2017 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  15:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner