2021-04-10   13:33:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2017, Täby

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag Pass 1

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 3 - 2017    Utskriftsdatum  10 juni 2017   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  08:15   
  Arrangör  Täby sim och Stockholms simförbund         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer  Finaler (12) 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
967  Linda Järvinen  2003  CB6803  LIDINGÖ SK    50m   
839  Alice Davies  2004  BH5404  TÄBY SIM    25m  3:02.40 
910  Mimmi Krekula  2003  AZ3403  VÄSBY SS    50m  3:05.23 
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
852  Hannah Haux  2004  BC3804  TÄBY SIM    25m  2:58.84 
924  Oline Rehnström  2002  BV7402  VÄSBY SS    25m  2:54.99 
863  Maja Lingham  2004  BC8204  TÄBY SIM    25m  2:50.12 
962  Hanna Carlberg  2003  BF1803  LIDINGÖ SK    50m  2:50.41 
882  Emma Sommar  2004  BA5604  TÄBY SIM    25m  2:55.86 
               

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
934  Rebecca Velin  2004  AJ1204  VÄSBY SS    25m  2:48.26 
929  Olivia Svensson  2003  CA4203  VÄSBY SS    50m  2:44.77 
1030  Sofia Hansen  2004  AL9604  JÄRFÄLLA S    25m  2:43.73 
854  Elina Hellgren  2004  BA2404  TÄBY SIM    50m  2:44.45 
928  Ebba Stromberg  2002  AV7402  VÄSBY SS    25m  2:46.79 
1108  Annie Thylin  2002  BQ9402  SKURU IK    25m  2:49.14 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
841  Clara Ersson  2004  BA3204  TÄBY SIM    25m  2:41.50 
1028  Felicia Granberg  2002  AT3602  JÄRFÄLLA S    25m  2:39.31 
1029  Felicia Göthberg  2004  AW4204  JÄRFÄLLA S    25m  2:38.88 
918  Emma Nygård  2004  AI8804  VÄSBY SS    25m  2:39.17 
849  Saga Grindberg  2003  AX5603  TÄBY SIM    25m  2:40.58 
881  Maja Sköld  2002  AP1602  TÄBY SIM    25m  2:42.24 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
833  Elin Andersson  2003  BG0803  TÄBY SIM    25m  2:35.60 
906  Lovisa Fantenberg  2004  AS3604  VÄSBY SS    25m  2:34.38 
1045  Linnea Mattila  2003  BH1203  JÄRFÄLLA S    50m  2:34.24 
845  Emilia Forsberg  2003  BN9203  TÄBY SIM    50m  2:34.29 
1096  Felicia Heintz  2004  AU8204  SKURU IK    50m  2:35.06 
886  Ida Svensson  2002  BR3402  TÄBY SIM    25m  2:37.41 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
1112  Olivia Östlund  2003  AZ9203  SKURU IK    25m  2:33.04 
887  Nina Takolander  2003  AX0803  TÄBY SIM    25m  2:32.59 
836  Filippa Bolling  2004  BA8404  TÄBY SIM    50m  2:32.34 
835  Emelie Bergvall  2003  BC4603  TÄBY SIM    25m  2:32.38 
846  Ingrid Franks  2003  AT5603  TÄBY SIM    50m  2:32.62 
1056  Ioanna Tsirona  2004  AE2404  JÄRFÄLLA S    25m  2:34.05 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
1021  Josefin Andersson  2003  AZ5603  JÄRFÄLLA S    25m  2:29.38 
855  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  BA2204  TÄBY SIM    25m  2:27.98 
994  Ella Törnqvist  2003  AQ1603  TYRESÖ SS    25m  2:27.23 
931  Amanda Takala  2004  AP3804  VÄSBY SS    25m  2:27.74 
937  Hanna Åkerman  2004  AJ0204  VÄSBY SS    25m  2:29.36 
909  Oliwia Kantecki  2003  AE7203  VÄSBY SS    25m  2:31.23 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
1035  Cassandra Larsson  2000  AR5600  JÄRFÄLLA S    25m  2:26.18 
1023  Moa Arvehed  2003  AT7803  JÄRFÄLLA S    25m  2:25.94 
1058  Linnea Zetterlund  2003  AO5403  JÄRFÄLLA S    25m  2:25.17 
860  Anna Ladis  2001  BH7801  TÄBY SIM    50m  2:25.33 
870  Viktoria Nylund  2001  BD1801  TÄBY SIM    25m  2:26.06 
1049  Rebecca Policastro  2003  AI2403  JÄRFÄLLA S    25m  2:27.18 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
885  Amanda Strömdahl  2000  AL7400  TÄBY SIM    25m  2:23.36 
1036  Louise Larsson  2002  AH2802  JÄRFÄLLA S    25m  2:22.27 
921  Tove Pettersson  2004  AF0204  VÄSBY SS    25m  2:22.09 
1034  Josefine Iwarson  2003  AT1603  JÄRFÄLLA S    50m  2:22.15 
935  Lucrezia Vespertini  2002  AX3602  VÄSBY SS    50m  2:23.20 
1040  Elin Lindqvist  2004  AP7204  JÄRFÄLLA S    25m  2:24.57 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
911  Linnea Lindgren  2001  AQ2801  VÄSBY SS    25m  2:20.48 
1052  Sara Strand  2002  AQ1802  JÄRFÄLLA S    25m  2:18.56 
1090  Victoria Danielsson  2002  BP6802  SKURU IK    25m  2:18.14 
1111  Felicia Östlund  2002  BD6202  SKURU IK    25m  2:18.15 
842  Jennie Ewerbring  2003  AT6603  TÄBY SIM    25m  2:20.17 
847  Julia Franks  2000  AR5400  TÄBY SIM    25m  2:21.69 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
1041  Lilly Lundgren  2002  AC7402  JÄRFÄLLA S    25m  2:17.87 
838  Embla Börjesson  2002  AZ1802  TÄBY SIM    25m  2:17.35 
1039  Amanda Lindqvist  2002  AU6202  JÄRFÄLLA S    25m  2:16.84 
1038  Tilde Levander  2000  AI7600  JÄRFÄLLA S    25m  2:17.11 
1055  Dimitra Tsirona  2002  AP3602  JÄRFÄLLA S    25m  2:17.78 
884  Thilda Ström  2003  AT5803  TÄBY SIM    25m  2:18.02 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
857  Alexandra Jensen  2001  BG6801  TÄBY SIM    25m  2:11.64 
1022  Ella Arrhén Andersson  2002  AX8402  JÄRFÄLLA S    25m  2:10.26 
1053  Elin Södersten  2000  AI5800  JÄRFÄLLA S    25m  2:08.40 
1025  Ebba Edbom  2002  AQ4602  JÄRFÄLLA S    25m  2:08.76 
1050  Linnéa Sandh  2000  BS1400  JÄRFÄLLA S    25m  2:11.17 
735  Emelie Rudert  1999  AU9299  NORRTÄLJE    25m  2:16.37 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 juni 2017 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  08:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner