2021-04-10   22:14:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2017, Ljungby

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 200m Frisim Flickor 
 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
12  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  50 m  2:19.74   
102  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  50 m  2:22.08   
90  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  2:22.84   
98  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  50 m  2:24.09   
101  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  2:26.76   
34  Axelsson Ebba  2001  MARKARYD  AP5601  25 m  2:29.10   
19  Fröstberg Jenny  2002  KALMAR SS  AD1602  25 m  2:29.69   
94  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  2:29.95   
81  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  2:31.53   
10  103  Tubbin Felicia  2003  JÖNKÖPING  BK3203  25 m  2:32.65   
11  97  Rogö Nora  2004  JÖNKÖPING  AW7604  25 m  2:33.41   
12  92  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  50 m  2:33.83   
13  41  Björklund Nora  2003  OSKARSHAMN  BA4803  25 m  2:33.98   
14  100  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  2:35.18   
15  86  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  50 m  2:35.56   
16  55  Jingmark Jennifer  2003  VÄRNAMO SS  AO0603  25 m  2:35.58   
17  44  Fransson Johanna  2004  OSKARSHAMN  AT6404  50 m  2:37.82   
18  127  Nagy Biborka  1998  LJUNGBY SS  BO5498  25 m  2:38.70   
19  Haglund Vilma  2002  ÄLMHULT  BV6802  25 m  2:39.01   
20  54  Ihreborn Hilma  2005  VÄRNAMO SS  AW7205  25 m  2:39.14   
21  16  Bondeson Hannah  2003  KALMAR SS  AE9603  25 m  2:39.32   
22  114  Ebbesen Louise  2001  LJUNGBY SS  AE1601  50 m  2:40.00   
23  132  Sagadin Leah  2002  LJUNGBY SS  AR5602  25 m  2:40.80   
24  64  Hildebrand Westerberg Agnes  2004  VÄXJÖ SS  BF9404  25 m  2:41.91   
25  73  Magnusson Vanja  2004  VÄXJÖ SS  AH7604  25 m  2:42.79   
26  57  Nyberg Felicia  2004  VÄRNAMO SS  AC0204  25 m  2:44.08   
27  104  Åkesson Ella  2003  JÖNKÖPING  BL0203  25 m  2:47.01   
28  74  Månsson Kajsa  2003  VÄXJÖ SS  BL0803  25 m  2:47.47   
29  129  Pap Beatrice  2003  LJUNGBY SS  AB6803  50 m  2:47.84   
30  60  Stensson Ella  2005  VÄRNAMO SS  AC1605  25 m  2:50.84   
31  42  Ekström Ida  2005  OSKARSHAMN  AG3805  25 m  2:50.88   
32  69  Hultqvist Zandra  2004  VÄXJÖ SS  AH8604  25 m  2:51.00   
33  61  Bäckström Molly  2004  VÄXJÖ SS  BK3204  25 m  2:52.03   
34  30  Strümpel Maja  2005  KALMAR SS  AR2605  25 m  2:55.68   
35  15  Andersson Jansen Olivia  2005  KALMAR SS  AZ6405  25 m  2:57.04   
36  116  Gamberg Julia  2005  LJUNGBY SS  AF1205  25 m  2:57.86   
37  107  Bergman Linnea  2003  LJUNGBY SS  BB5403  25 m  2:58.34   
38  56  Nichitelea Mara  2006  VÄRNAMO SS  AM3406  50 m  2:58.76   
39  36  Bengtsson Linnea  2003  MARKARYD  BE7203  50 m  3:00.37   
40  76  Provencher Lily  2005  VÄXJÖ SS  AR6605  25 m  3:01.45   
41  106  Andersson Elly  2005  LJUNGBY SS  AA2605  25 m  3:02.14   
42  130  Rickhardsson Ida  2003  LJUNGBY SS  BD9803  25 m  3:04.08   
43  112  Davidsson Maria  2005  LJUNGBY SS  AE9805  25 m  3:04.35   
44  39  Almquist Julia  2007  OSKARSHAMN  AD4407  25 m  3:05.90   
45  25  Marcusson Sofia  2005  KALMAR SS  AL1805  25 m  3:06.78   
46  Wilts Sophie  2001  ÄLMHULT  AL4201  25 m  3:08.86   
47  29  Strandberg Hedda  2004  KALMAR SS  AH5404  25 m  3:09.14   
48  111  Davidsson Jenny  2003  LJUNGBY SS  AV7603  50 m  3:11.67   
49  10  Svensson Emilia  2005  ALVESTA SS  AW7605  25 m  3:12.70   
50  77  Sjö Agnes  2004  VÄXJÖ SS  BE9204  25 m  3:12.71   
51  91  Hulusjö Cajsa  2004  JÖNKÖPING  BD8204  25 m  3:12.98   
52  51  Nyström Alice  2005  OSKARSHAMN  AS8205  25 m  3:15.07   
53  62  Harrysson Ella  2005  VÄXJÖ SS  AR4605  25 m  3:22.95   
54  78  Sjö Ella  2006  VÄXJÖ SS  AT1606  25 m  3:25.47   
55  11  Welinder Linnéa  2005  ALVESTA SS  AQ0805  50 m     
56  75  Nyström Iris  2004  VÄXJÖ SS  BR5204  50 m     
57  139  Gaston Leila  2006  MARKARYD  AS5606  50 m     
58  144  Cronqvist Elin  2005  VÄXJÖ SS  AI1405  50 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
2_S
Gren 2, 100m Fjärilsim Pojkar 
 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
45  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  1:04.59   
95  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  1:05.97   
49  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  25 m  1:07.14   
87  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  1:08.60   
83  Bergwall Ricky  2002  JÖNKÖPING  AN9102  50 m  1:09.23   
28  Pap Henrik  2001  KALMAR SS  AU5701  25 m  1:12.80   
140  Salomonsson Erik  1998  LJUNGBY SS  AF7798  50 m  1:13.00   
Wiloboken Johan  1999  ÄLMHULT  AM1799  25 m  1:15.48   
24  Marcusson David  2001  KALMAR SS  AU6701  25 m  1:16.11   
10  53  Bäckman Anton  2003  VÄRNAMO SS  AD7103  25 m  1:19.10   
11  113  Ebbesen Erik  2001  LJUNGBY SS  AK6901  25 m  1:19.21   
12  17  Ericksson Tim  2002  KALMAR SS  AZ3502  50 m  1:19.33   
13  89  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  50 m  1:20.04   
14  43  Eriksen Petter  2002  OSKARSHAMN  AO3502  25 m  1:20.34   
15  48  Lagström Fabian  2004  OSKARSHAMN  AP8504  25 m  1:20.68   
16  31  Sunnerborn Pontus  2000  KALMAR SS  AM7900  25 m  1:23.67   
17  47  Karlsson Edvin  2004  OSKARSHAMN  AO3904  25 m  1:24.54   
18  68  Hristodor Mircea Gabriel  2004  VÄXJÖ SS  AT8904  25 m  1:26.05   
19  35  Axelsson Otto  2003  MARKARYD  AC3503  25 m  1:27.29   
20  124  Lennartsson Isac  2004  LJUNGBY SS  AG5704  25 m  1:33.65   
21  65  Hjelmberg Anton  2001  VÄXJÖ SS  AR1701  25 m  1:36.92   
22  52  Nyström Jakob  2003  OSKARSHAMN  AU0103  25 m  1:38.75   
23  20  Gunnarsson Jesper  2004  KALMAR SS  AJ8104  25 m  1:44.87   
24  131  Sagadin Aidan  2006  LJUNGBY SS  AA5106  25 m  1:51.97   
25  18  Franzén Gustav  2004  KALMAR SS  AT1504  50 m     
26  59  Ringblom Hugo  2004  VÄRNAMO SS  AB2104  50 m     
27  88  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  50 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
3_S
Gren 3, 100m Bröstsim Flickor 
 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
84  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  50 m  1:22.56   
85  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  50 m  1:23.60   
101  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  1:23.99   
103  Tubbin Felicia  2003  JÖNKÖPING  BK3203  25 m  1:24.95   
97  Rogö Nora  2004  JÖNKÖPING  AW7604  25 m  1:26.12   
90  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  1:27.03   
81  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  1:28.02   
114  Ebbesen Louise  2001  LJUNGBY SS  AE1601  25 m  1:29.72   
94  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  1:30.97   
10  127  Nagy Biborka  1998  LJUNGBY SS  BO5498  25 m  1:31.35   
11  57  Nyberg Felicia  2004  VÄRNAMO SS  AC0204  25 m  1:31.73   
12  34  Axelsson Ebba  2001  MARKARYD  AP5601  25 m  1:31.93   
13  100  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  1:32.28   
14  142  Vukosavljevic Mina  2005  VÄXJÖ SS  BF3605  25 m  1:32.95   
15  54  Ihreborn Hilma  2005  VÄRNAMO SS  AW7205  50 m  1:33.06   
16  132  Sagadin Leah  2002  LJUNGBY SS  AR5602  25 m  1:33.18   
17  129  Pap Beatrice  2003  LJUNGBY SS  AB6803  25 m  1:33.70   
18  13  Åstrand Wilma  2002  ALVESTA SS  AR6402  25 m  1:33.86   
19  111  Davidsson Jenny  2003  LJUNGBY SS  AV7603  25 m  1:34.24   
20  144  Cronqvist Elin  2005  VÄXJÖ SS  AI1405  25 m  1:34.36  EFT 
21  van der Poel Julia  2003  ÄLMHULT  BA7403  25 m  1:35.06   
22  73  Magnusson Vanja  2004  VÄXJÖ SS  AH7604  25 m  1:35.53   
23  104  Åkesson Ella  2003  JÖNKÖPING  BL0203  25 m  1:35.55   
24  19  Fröstberg Jenny  2002  KALMAR SS  AD1602  25 m  1:35.91   
25  11  Welinder Linnéa  2005  ALVESTA SS  AQ0805  25 m  1:36.40   
26  139  Gaston Leila  2006  MARKARYD  AS5606  50 m  1:36.40   
27  64  Hildebrand Westerberg Agnes  2004  VÄXJÖ SS  BF9404  25 m  1:37.96   
28  107  Bergman Linnea  2003  LJUNGBY SS  BB5403  25 m  1:38.44   
29  74  Månsson Kajsa  2003  VÄXJÖ SS  BL0803  25 m  1:39.04   
30  23  Loo Viktoria  2004  KALMAR SS  AH3604  25 m  1:39.82   
31  60  Stensson Ella  2005  VÄRNAMO SS  AC1605  25 m  1:41.13   
32  61  Bäckström Molly  2004  VÄXJÖ SS  BK3204  25 m  1:41.39   
33  27  Nordström Tess  2005  KALMAR SS  AR1605  50 m  1:41.49   
34  91  Hulusjö Cajsa  2004  JÖNKÖPING  BD8204  25 m  1:41.55   
35  130  Rickhardsson Ida  2003  LJUNGBY SS  BD9803  25 m  1:41.98   
36  123  Larsson Isabella  2002  LJUNGBY SS  AF4802  25 m  1:42.18   
37  77  Sjö Agnes  2004  VÄXJÖ SS  BE9204  25 m  1:42.47   
38  126  Lundgren Sahlina  2004  LJUNGBY SS  AI6604  25 m  1:42.58   
39  112  Davidsson Maria  2005  LJUNGBY SS  AE9805  25 m  1:43.11   
40  42  Ekström Ida  2005  OSKARSHAMN  AG3805  25 m  1:44.19   
41  36  Bengtsson Linnea  2003  MARKARYD  BE7203  25 m  1:44.78   
42  122  Kovacs Boglarka  2006  LJUNGBY SS  AT4806  25 m  1:45.12   
43  78  Sjö Ella  2006  VÄXJÖ SS  AT1606  25 m  1:45.59   
44  62  Harrysson Ella  2005  VÄXJÖ SS  AR4605  25 m  1:46.43   
45  69  Hultqvist Zandra  2004  VÄXJÖ SS  AH8604  25 m  1:47.21   
46  134  Szilvester Evelin  2006  LJUNGBY SS  AF2806  25 m  1:47.53   
47  39  Almquist Julia  2007  OSKARSHAMN  AD4407  25 m  1:48.01   
48  76  Provencher Lily  2005  VÄXJÖ SS  AR6605  25 m  1:48.18   
49  56  Nichitelea Mara  2006  VÄRNAMO SS  AM3406  25 m  1:48.40   
50  116  Gamberg Julia  2005  LJUNGBY SS  AF1205  25 m  1:48.60   
51  70  Hässlebro Alice  2004  VÄXJÖ SS  BF8404  25 m  1:48.97   
52  115  Erös Filippa  2005  LJUNGBY SS  BI5605  25 m  1:52.86   
53  25  Marcusson Sofia  2005  KALMAR SS  AL1805  25 m  1:53.97   
54  117  Karlsson Ellen  2005  LJUNGBY SS  AP3605  25 m  1:56.10   
55  46  Håkansson Ebba  2003  OSKARSHAMN  AJ6203  25 m  2:00.01   
56  118  Karlsson Frida  2005  LJUNGBY SS  AP1605  25 m  2:01.61   
57  51  Nyström Alice  2005  OSKARSHAMN  AS8205  25 m  2:02.37   
58  10  Svensson Emilia  2005  ALVESTA SS  AW7605  50 m  2:06.44   
59  110  Carlsson Emilia  2007  LJUNGBY SS  AB8407  50 m  2:07.06   
60  137  Blomberg Saga  2006  LJUNGBY SS  AB4206  25 m  2:07.14   
61  136  Ziraki Meihri  2005  LJUNGBY SS  BF7605  25 m  2:08.14   
62  120  Karlsson Hanna  2005  LJUNGBY SS  AP2605  25 m  2:19.67   
63  75  Nyström Iris  2004  VÄXJÖ SS  BR5204  50 m     
64  105  Anderberger Elle  2005  LJUNGBY SS  BI6605  50 m     
65  135  Ziraki Mahdia  2008  LJUNGBY SS  AI0208  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
4_S
Gren 4, 200m Bröstsim Pojkar 
 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Nilsson Johan  2001  ÄLMHULT  AC4501  25 m  2:44.29   
49  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  25 m  2:45.74   
22  Loo Alexander  2001  KALMAR SS  AH7501  25 m  2:49.38   
45  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  2:53.73   
80  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  50 m  2:59.07   
89  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  2:59.15   
38  Löndal Victor  2003  MARKARYD  AF6503  25 m  3:02.92   
Wiloboken Erik  2002  ÄLMHULT  AC9302  25 m  3:16.42   
26  Mägiste Albin  2003  KALMAR SS  AD4903  50 m  3:32.64   
10  63  Hermansson Hugo  2004  VÄXJÖ SS  AO6904  25 m  3:32.97   
11  71  Jönsson Mattias  2006  VÄXJÖ SS  AI8906  25 m  3:38.77   
12  109  Bogren-Karlsson William  2005  LJUNGBY SS  AA4905  25 m  3:39.06   
13  32  Theander Simon  2005  KALMAR SS  AD9305  50 m     
14  35  Axelsson Otto  2003  MARKARYD  AC3503  50 m     
15  58  Nyberg Vincent  2006  VÄRNAMO SS  AA4106  50 m     
16  66  Hjelmberg Erik  2003  VÄXJÖ SS  AR0103  50 m     
17  67  Hjelmberg Ludvig  2006  VÄXJÖ SS  AC9506  50 m     
18  128  Nagy Levente  2005  LJUNGBY SS  AD1105  50 m     
19  133  Staberg Vincent  2006  LJUNGBY SS  AA4506  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
5_S
Gren 5, 400m Medley Flickor 
 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
12  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  5:25.03   
86  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  5:46.25   
55  Jingmark Jennifer  2003  VÄRNAMO SS  AO0603  25 m  5:54.21   
41  Björklund Nora  2003  OSKARSHAMN  BA4803  25 m  6:20.09   
51  Nyström Alice  2005  OSKARSHAMN  AS8205  50 m     
94  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  50 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
6_S
Gren 6, 1500m Frisim Pojkar 
 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
99  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  50 m  18:27.54   
45  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  18:29.03   
96  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  50 m  18:30.19   
88  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  19:42.78   
87  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  20:01.13   
Nilsson Johan  2001  ÄLMHULT  AC4501  25 m  20:33.04   
48  Lagström Fabian  2004  OSKARSHAMN  AP8504  25 m  21:54.72   
65  Hjelmberg Anton  2001  VÄXJÖ SS  AR1701  25 m  22:31.79   
47  Karlsson Edvin  2004  OSKARSHAMN  AO3904  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
7_S
Gren 7, 800m Frisim Pojkar 
 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
96  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  50 m  9:37.20   
99  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  50 m  9:56.73   
88  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  10:25.23   
65  Hjelmberg Anton  2001  VÄXJÖ SS  AR1701  25 m  11:21.08   
35  Axelsson Otto  2003  MARKARYD  AC3503  50 m  11:26.34   
59  Ringblom Hugo  2004  VÄRNAMO SS  AB2104  25 m  11:46.92   
83  Bergwall Ricky  2002  JÖNKÖPING  AN9102  50 m  11:58.96   
66  Hjelmberg Erik  2003  VÄXJÖ SS  AR0103  25 m  13:18.45  EFT 
20  Gunnarsson Jesper  2004  KALMAR SS  AJ8104  25 m  13:19.55   
10  18  Franzén Gustav  2004  KALMAR SS  AT1504  50 m     
11  82  Bergqvist David  2005  JÖNKÖPING  AA7505  50 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
8_S
Gren 8, 200m Fjärilsim Flickor 
 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
145  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  25 m  2:33.21  EFT 
12  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  2:37.62   
55  Jingmark Jennifer  2003  VÄRNAMO SS  AO0603  25 m  2:38.60   
94  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  2:59.33   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
9_S
Gren 9, 200m Medley Pojkar 
 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
45  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  2:20.70   
99  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  50 m  2:26.59   
49  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  25 m  2:28.89   
87  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  2:31.06   
22  Loo Alexander  2001  KALMAR SS  AH7501  25 m  2:31.40   
89  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  2:35.93   
28  Pap Henrik  2001  KALMAR SS  AU5701  25 m  2:39.00   
43  Eriksen Petter  2002  OSKARSHAMN  AO3502  25 m  2:39.26   
53  Bäckman Anton  2003  VÄRNAMO SS  AD7103  25 m  2:40.62   
10  83  Bergwall Ricky  2002  JÖNKÖPING  AN9102  50 m  2:42.42   
11  47  Karlsson Edvin  2004  OSKARSHAMN  AO3904  25 m  2:46.48   
12  48  Lagström Fabian  2004  OSKARSHAMN  AP8504  25 m  2:51.50   
13  35  Axelsson Otto  2003  MARKARYD  AC3503  25 m  2:55.47   
14  59  Ringblom Hugo  2004  VÄRNAMO SS  AB2104  25 m  2:57.22   
15  17  Ericksson Tim  2002  KALMAR SS  AZ3502  50 m  2:58.08   
16  65  Hjelmberg Anton  2001  VÄXJÖ SS  AR1701  25 m  2:59.94   
17  31  Sunnerborn Pontus  2000  KALMAR SS  AM7900  25 m  3:01.55   
18  113  Ebbesen Erik  2001  LJUNGBY SS  AK6901  25 m  3:02.87   
19  Shebalin Daniel  2002  ÄLMHULT  AT2102  50 m  3:04.74   
20  52  Nyström Jakob  2003  OSKARSHAMN  AU0103  25 m  3:09.87   
21  20  Gunnarsson Jesper  2004  KALMAR SS  AJ8104  25 m  3:13.07   
22  26  Mägiste Albin  2003  KALMAR SS  AD4903  25 m  3:14.39   
23  109  Bogren-Karlsson William  2005  LJUNGBY SS  AA4905  25 m  3:17.65   
24  68  Hristodor Mircea Gabriel  2004  VÄXJÖ SS  AT8904  25 m  3:19.08   
25  66  Hjelmberg Erik  2003  VÄXJÖ SS  AR0103  25 m  3:19.45   
26  58  Nyberg Vincent  2006  VÄRNAMO SS  AA4106  25 m  3:20.59   
27  119  Karlsson Gustav  2002  LJUNGBY SS  AO8502  25 m  3:21.21   
28  131  Sagadin Aidan  2006  LJUNGBY SS  AA5106  25 m  3:24.76   
29  67  Hjelmberg Ludvig  2006  VÄXJÖ SS  AC9506  25 m  3:27.06  EFT 
30  32  Theander Simon  2005  KALMAR SS  AD9305  25 m  3:27.79   
31  18  Franzén Gustav  2004  KALMAR SS  AT1504  25 m  3:33.03   
32  Elowsson Måns  2004  ALVESTA SS  AG7104  50 m     
33  40  Björklund Adam  2008  OSKARSHAMN  AA4908  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
10_S
Gren 10, 400m Frisim Flickor 
 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
101  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  4:52.13   
102  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  50 m  4:56.45   
84  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  50 m  5:05.90   
81  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  5:11.13   
34  Axelsson Ebba  2001  MARKARYD  AP5601  25 m  5:14.04   
100  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  5:14.57   
97  Rogö Nora  2004  JÖNKÖPING  AW7604  25 m  5:15.87   
44  Fransson Johanna  2004  OSKARSHAMN  AT6404  25 m  5:28.82   
19  Fröstberg Jenny  2002  KALMAR SS  AD1602  25 m  5:33.71   
10  64  Hildebrand Westerberg Agnes  2004  VÄXJÖ SS  BF9404  25 m  5:34.73   
11  103  Tubbin Felicia  2003  JÖNKÖPING  BK3203  25 m  5:40.13   
12  74  Månsson Kajsa  2003  VÄXJÖ SS  BL0803  25 m  5:44.15   
13  73  Magnusson Vanja  2004  VÄXJÖ SS  AH7604  25 m  5:45.19   
14  127  Nagy Biborka  1998  LJUNGBY SS  BO5498  50 m  5:46.36   
15  57  Nyberg Felicia  2004  VÄRNAMO SS  AC0204  25 m  5:47.73   
16  54  Ihreborn Hilma  2005  VÄRNAMO SS  AW7205  50 m  5:48.54   
17  16  Bondeson Hannah  2003  KALMAR SS  AE9603  50 m  5:48.81   
18  144  Cronqvist Elin  2005  VÄXJÖ SS  AI1405  50 m  5:51.45  EFT 
19  85  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  50 m  5:56.39   
20  69  Hultqvist Zandra  2004  VÄXJÖ SS  AH8604  25 m  5:57.81   
21  104  Åkesson Ella  2003  JÖNKÖPING  BL0203  25 m  6:03.11   
22  132  Sagadin Leah  2002  LJUNGBY SS  AR5602  25 m  6:03.13   
23  61  Bäckström Molly  2004  VÄXJÖ SS  BK3204  25 m  6:06.33   
24  23  Loo Viktoria  2004  KALMAR SS  AH3604  25 m  6:08.62   
25  36  Bengtsson Linnea  2003  MARKARYD  BE7203  50 m  6:09.30   
26  60  Stensson Ella  2005  VÄRNAMO SS  AC1605  25 m  6:24.83   
27  56  Nichitelea Mara  2006  VÄRNAMO SS  AM3406  25 m  6:27.32   
28  70  Hässlebro Alice  2004  VÄXJÖ SS  BF8404  25 m  6:28.85   
29  van der Poel Julia  2003  ÄLMHULT  BA7403  25 m  6:32.18   
30  Wilts Sophie  2001  ÄLMHULT  AL4201  25 m  6:33.90   
31  77  Sjö Agnes  2004  VÄXJÖ SS  BE9204  25 m  6:42.94   
32  29  Strandberg Hedda  2004  KALMAR SS  AH5404  50 m  6:45.47   
33  91  Hulusjö Cajsa  2004  JÖNKÖPING  BD8204  25 m  6:51.67   
34  39  Almquist Julia  2007  OSKARSHAMN  AD4407  50 m     
35  51  Nyström Alice  2005  OSKARSHAMN  AS8205  50 m     
36  76  Provencher Lily  2005  VÄXJÖ SS  AR6605  50 m     
37  78  Sjö Ella  2006  VÄXJÖ SS  AT1606  50 m     
38  112  Davidsson Maria  2005  LJUNGBY SS  AE9805  50 m     
39  123  Larsson Isabella  2002  LJUNGBY SS  AF4802  50 m     
40  130  Rickhardsson Ida  2003  LJUNGBY SS  BD9803  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
11_S
Gren 11, 100m Ryggsim Pojkar 
 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
45  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  1:03.02   
95  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  1:06.51   
21  Lingström Carl  2002  KALMAR SS  AN7902  25 m  1:07.66   
24  Marcusson David  2001  KALMAR SS  AU6701  25 m  1:09.23   
89  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  1:09.92   
53  Bäckman Anton  2003  VÄRNAMO SS  AD7103  25 m  1:13.20   
43  Eriksen Petter  2002  OSKARSHAMN  AO3502  25 m  1:13.26   
Wiloboken Erik  2002  ÄLMHULT  AC9302  25 m  1:13.86   
35  Axelsson Otto  2003  MARKARYD  AC3503  25 m  1:14.23   
10  47  Karlsson Edvin  2004  OSKARSHAMN  AO3904  25 m  1:15.70   
11  88  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  1:16.54   
12  Wiloboken Johan  1999  ÄLMHULT  AM1799  25 m  1:16.86   
13  121  Kenneryd Jacob  2001  LJUNGBY SS  AV2301  25 m  1:19.80   
14  59  Ringblom Hugo  2004  VÄRNAMO SS  AB2104  25 m  1:20.19   
15  113  Ebbesen Erik  2001  LJUNGBY SS  AK6901  25 m  1:23.39   
16  52  Nyström Jakob  2003  OSKARSHAMN  AU0103  25 m  1:23.43   
17  96  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  50 m  1:24.56   
18  65  Hjelmberg Anton  2001  VÄXJÖ SS  AR1701  25 m  1:24.69   
19  37  Forsberg Henry  2004  MARKARYD  AD8704  25 m  1:25.57   
20  66  Hjelmberg Erik  2003  VÄXJÖ SS  AR0103  25 m  1:27.72   
21  Shebalin Daniel  2002  ÄLMHULT  AT2102  50 m  1:27.89   
22  58  Nyberg Vincent  2006  VÄRNAMO SS  AA4106  25 m  1:29.70   
23  109  Bogren-Karlsson William  2005  LJUNGBY SS  AA4905  25 m  1:29.72   
24  67  Hjelmberg Ludvig  2006  VÄXJÖ SS  AC9506  25 m  1:29.87   
25  68  Hristodor Mircea Gabriel  2004  VÄXJÖ SS  AT8904  25 m  1:31.25   
26  32  Theander Simon  2005  KALMAR SS  AD9305  25 m  1:31.81   
27  131  Sagadin Aidan  2006  LJUNGBY SS  AA5106  25 m  1:32.94   
28  71  Jönsson Mattias  2006  VÄXJÖ SS  AI8906  25 m  1:33.15   
29  133  Staberg Vincent  2006  LJUNGBY SS  AA4506  25 m  1:34.46   
30  63  Hermansson Hugo  2004  VÄXJÖ SS  AO6904  25 m  1:37.60   
31  124  Lennartsson Isac  2004  LJUNGBY SS  AG5704  25 m  1:38.94   
32  18  Franzén Gustav  2004  KALMAR SS  AT1504  25 m  1:39.37   
33  125  Lundgren Melvin  2006  LJUNGBY SS  AB2706  25 m  1:58.75   
34  40  Björklund Adam  2008  OSKARSHAMN  AA4908  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
12_S
Gren 12, 200m Ryggsim Flickor 
 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
145  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  50 m  2:22.29  EFT 
94  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  2:37.78   
90  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  2:41.28   
92  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  50 m  2:43.02   
98  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  50 m  2:43.89   
55  Jingmark Jennifer  2003  VÄRNAMO SS  AO0603  25 m  2:44.51   
34  Axelsson Ebba  2001  MARKARYD  AP5601  25 m  2:45.54   
86  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  50 m  2:46.35   
103  Tubbin Felicia  2003  JÖNKÖPING  BK3203  50 m  2:58.30   
10  Haglund Vilma  2002  ÄLMHULT  BV6802  25 m  2:59.82   
11  42  Ekström Ida  2005  OSKARSHAMN  AG3805  50 m  3:04.20   
12  64  Hildebrand Westerberg Agnes  2004  VÄXJÖ SS  BF9404  25 m  3:05.92   
13  73  Magnusson Vanja  2004  VÄXJÖ SS  AH7604  25 m  3:06.87   
14  13  Åstrand Wilma  2002  ALVESTA SS  AR6402  25 m  3:07.08   
15  130  Rickhardsson Ida  2003  LJUNGBY SS  BD9803  25 m  3:09.31   
16  104  Åkesson Ella  2003  JÖNKÖPING  BL0203  25 m  3:11.78   
17  126  Lundgren Sahlina  2004  LJUNGBY SS  AI6604  50 m  3:11.89   
18  15  Andersson Jansen Olivia  2005  KALMAR SS  AZ6405  25 m  3:12.03   
19  54  Ihreborn Hilma  2005  VÄRNAMO SS  AW7205  50 m  3:12.26   
20  74  Månsson Kajsa  2003  VÄXJÖ SS  BL0803  25 m  3:17.36   
21  61  Bäckström Molly  2004  VÄXJÖ SS  BK3204  25 m  3:23.90   
22  69  Hultqvist Zandra  2004  VÄXJÖ SS  AH8604  50 m  3:30.86   
23  27  Nordström Tess  2005  KALMAR SS  AR1605  25 m  3:33.43   
24  25  Marcusson Sofia  2005  KALMAR SS  AL1805  25 m  3:34.65   
25  91  Hulusjö Cajsa  2004  JÖNKÖPING  BD8204  25 m  3:36.03   
26  46  Håkansson Ebba  2003  OSKARSHAMN  AJ6203  25 m  3:38.06   
27  30  Strümpel Maja  2005  KALMAR SS  AR2605  50 m     
28  36  Bengtsson Linnea  2003  MARKARYD  BE7203  50 m     
29  39  Almquist Julia  2007  OSKARSHAMN  AD4407  50 m     
30  51  Nyström Alice  2005  OSKARSHAMN  AS8205  50 m     
31  56  Nichitelea Mara  2006  VÄRNAMO SS  AM3406  50 m     
32  60  Stensson Ella  2005  VÄRNAMO SS  AC1605  50 m     
33  62  Harrysson Ella  2005  VÄXJÖ SS  AR4605  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
13_S
Gren 13, 100m Frisim Pöjkar 
 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
45  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  56.53   
95  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  57.40   
21  Lingström Carl  2002  KALMAR SS  AN7902  25 m  58.41   
99  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  50 m  58.71   
80  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  50 m  1:00.32   
49  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  25 m  1:00.91   
87  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  1:01.21   
96  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  50 m  1:01.79   
140  Salomonsson Erik  1998  LJUNGBY SS  AF7798  50 m  1:02.00   
10  24  Marcusson David  2001  KALMAR SS  AU6701  25 m  1:02.12   
11  Wiloboken Johan  1999  ÄLMHULT  AM1799  25 m  1:02.17   
12  Nilsson Johan  2001  ÄLMHULT  AC4501  25 m  1:03.19   
13  53  Bäckman Anton  2003  VÄRNAMO SS  AD7103  25 m  1:03.29   
14  35  Axelsson Otto  2003  MARKARYD  AC3503  25 m  1:04.89   
15  83  Bergwall Ricky  2002  JÖNKÖPING  AN9102  50 m  1:04.96   
16  89  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  1:05.36   
17  88  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  1:05.73   
18  28  Pap Henrik  2001  KALMAR SS  AU5701  25 m  1:06.02   
19  47  Karlsson Edvin  2004  OSKARSHAMN  AO3904  25 m  1:06.93   
20  43  Eriksen Petter  2002  OSKARSHAMN  AO3502  50 m  1:07.02   
21  31  Sunnerborn Pontus  2000  KALMAR SS  AM7900  25 m  1:07.08   
22  121  Kenneryd Jacob  2001  LJUNGBY SS  AV2301  25 m  1:08.49   
23  17  Ericksson Tim  2002  KALMAR SS  AZ3502  50 m  1:08.55   
24  48  Lagström Fabian  2004  OSKARSHAMN  AP8504  25 m  1:09.38   
25  37  Forsberg Henry  2004  MARKARYD  AD8704  25 m  1:09.53   
26  Shebalin Daniel  2002  ÄLMHULT  AT2102  50 m  1:10.01   
27  68  Hristodor Mircea Gabriel  2004  VÄXJÖ SS  AT8904  25 m  1:10.11   
28  Wiloboken Erik  2002  ÄLMHULT  AC9302  25 m  1:10.22   
29  65  Hjelmberg Anton  2001  VÄXJÖ SS  AR1701  25 m  1:10.70   
30  119  Karlsson Gustav  2002  LJUNGBY SS  AO8502  25 m  1:12.10   
31  59  Ringblom Hugo  2004  VÄRNAMO SS  AB2104  25 m  1:13.64   
32  109  Bogren-Karlsson William  2005  LJUNGBY SS  AA4905  25 m  1:15.54   
33  58  Nyberg Vincent  2006  VÄRNAMO SS  AA4106  25 m  1:15.93   
34  52  Nyström Jakob  2003  OSKARSHAMN  AU0103  25 m  1:15.95   
35  71  Jönsson Mattias  2006  VÄXJÖ SS  AI8906  25 m  1:16.21   
36  128  Nagy Levente  2005  LJUNGBY SS  AD1105  25 m  1:16.21   
37  131  Sagadin Aidan  2006  LJUNGBY SS  AA5106  25 m  1:16.32   
38  20  Gunnarsson Jesper  2004  KALMAR SS  AJ8104  25 m  1:17.86   
39  26  Mägiste Albin  2003  KALMAR SS  AD4903  25 m  1:18.90   
40  66  Hjelmberg Erik  2003  VÄXJÖ SS  AR0103  25 m  1:19.67   
41  63  Hermansson Hugo  2004  VÄXJÖ SS  AO6904  25 m  1:19.94   
42  108  Blomberg Charlie  2005  LJUNGBY SS  AB1705  25 m  1:20.00   
43  133  Staberg Vincent  2006  LJUNGBY SS  AA4506  25 m  1:20.71   
44  124  Lennartsson Isac  2004  LJUNGBY SS  AG5704  25 m  1:21.30   
45  67  Hjelmberg Ludvig  2006  VÄXJÖ SS  AC9506  25 m  1:22.48   
46  Elowsson Måns  2004  ALVESTA SS  AG7104  25 m  1:24.53   
47  32  Theander Simon  2005  KALMAR SS  AD9305  25 m  1:26.11   
48  18  Franzén Gustav  2004  KALMAR SS  AT1504  25 m  1:27.46   
49  50  Löfgren Ludvig  2006  OSKARSHAMN  AD9506  25 m  1:31.48   
50  125  Lundgren Melvin  2006  LJUNGBY SS  AB2706  25 m  1:38.03   
51  40  Björklund Adam  2008  OSKARSHAMN  AA4908  25 m  2:15.21   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
14_S
Gren 14, 200m Frisim Pojkar 
 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
45  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  2:07.78   
95  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  2:09.78   
49  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  25 m  2:09.98   
99  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  50 m  2:10.28   
21  Lingström Carl  2002  KALMAR SS  AN7902  25 m  2:11.32   
96  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  50 m  2:13.92   
87  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  2:18.39   
24  Marcusson David  2001  KALMAR SS  AU6701  25 m  2:18.78   
53  Bäckman Anton  2003  VÄRNAMO SS  AD7103  25 m  2:21.02   
10  Wiloboken Johan  1999  ÄLMHULT  AM1799  25 m  2:21.27   
11  89  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  2:22.76   
12  83  Bergwall Ricky  2002  JÖNKÖPING  AN9102  50 m  2:24.20   
13  88  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  2:25.02   
14  35  Axelsson Otto  2003  MARKARYD  AC3503  25 m  2:25.52   
15  28  Pap Henrik  2001  KALMAR SS  AU5701  25 m  2:28.00   
16  47  Karlsson Edvin  2004  OSKARSHAMN  AO3904  25 m  2:28.64   
17  121  Kenneryd Jacob  2001  LJUNGBY SS  AV2301  25 m  2:31.81   
18  65  Hjelmberg Anton  2001  VÄXJÖ SS  AR1701  25 m  2:31.88   
19  38  Löndal Victor  2003  MARKARYD  AF6503  25 m  2:34.22   
20  48  Lagström Fabian  2004  OSKARSHAMN  AP8504  25 m  2:37.71   
21  59  Ringblom Hugo  2004  VÄRNAMO SS  AB2104  50 m  2:40.07   
22  68  Hristodor Mircea Gabriel  2004  VÄXJÖ SS  AT8904  25 m  2:40.15   
23  82  Bergqvist David  2005  JÖNKÖPING  AA7505  25 m  2:45.31   
24  37  Forsberg Henry  2004  MARKARYD  AD8704  25 m  2:46.29   
25  58  Nyberg Vincent  2006  VÄRNAMO SS  AA4106  25 m  2:50.37   
26  128  Nagy Levente  2005  LJUNGBY SS  AD1105  25 m  2:51.41   
27  20  Gunnarsson Jesper  2004  KALMAR SS  AJ8104  25 m  2:51.93   
28  66  Hjelmberg Erik  2003  VÄXJÖ SS  AR0103  25 m  2:52.58   
29  52  Nyström Jakob  2003  OSKARSHAMN  AU0103  25 m  2:53.84   
30  113  Ebbesen Erik  2001  LJUNGBY SS  AK6901  50 m  2:54.27   
31  109  Bogren-Karlsson William  2005  LJUNGBY SS  AA4905  25 m  2:56.67   
32  131  Sagadin Aidan  2006  LJUNGBY SS  AA5106  25 m  2:59.96   
33  67  Hjelmberg Ludvig  2006  VÄXJÖ SS  AC9506  25 m  3:00.51   
34  79  Ståhle Theo  2006  VÄXJÖ SS  AD0506  25 m  3:00.68   
35  32  Theander Simon  2005  KALMAR SS  AD9305  25 m  3:06.25   
36  133  Staberg Vincent  2006  LJUNGBY SS  AA4506  25 m  3:07.34   
37  18  Franzén Gustav  2004  KALMAR SS  AT1504  25 m  3:10.77   
38  108  Blomberg Charlie  2005  LJUNGBY SS  AB1705  50 m  3:46.66   
39  17  Ericksson Tim  2002  KALMAR SS  AZ3502  50 m     
40  40  Björklund Adam  2008  OSKARSHAMN  AA4908  50 m     
41  50  Löfgren Ludvig  2006  OSKARSHAMN  AD9506  50 m     
42  125  Lundgren Melvin  2006  LJUNGBY SS  AB2706  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
15_S
Gren 15, 100m Fjärilsim Flickor 
 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
143  Persson Ida  2002  LJUNGBY SS  AF7402  50 m  1:08.89   
98  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  50 m  1:10.58   
55  Jingmark Jennifer  2003  VÄRNAMO SS  AO0603  25 m  1:11.92   
94  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  1:14.92   
100  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  1:15.39   
101  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  1:15.86   
86  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  50 m  1:17.63   
102  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  50 m  1:17.85   
41  Björklund Nora  2003  OSKARSHAMN  BA4803  25 m  1:19.97   
10  16  Bondeson Hannah  2003  KALMAR SS  AE9603  25 m  1:20.65   
11  73  Magnusson Vanja  2004  VÄXJÖ SS  AH7604  25 m  1:23.08   
12  19  Fröstberg Jenny  2002  KALMAR SS  AD1602  25 m  1:23.24   
13  44  Fransson Johanna  2004  OSKARSHAMN  AT6404  25 m  1:23.52   
14  92  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  25 m  1:25.13   
15  34  Axelsson Ebba  2001  MARKARYD  AP5601  25 m  1:25.51   
16  Haglund Vilma  2002  ÄLMHULT  BV6802  25 m  1:26.51   
17  57  Nyberg Felicia  2004  VÄRNAMO SS  AC0204  25 m  1:31.80   
18  111  Davidsson Jenny  2003  LJUNGBY SS  AV7603  50 m  1:33.64   
19  144  Cronqvist Elin  2005  VÄXJÖ SS  AI1405  25 m  1:35.88  EFT 
20  42  Ekström Ida  2005  OSKARSHAMN  AG3805  25 m  1:40.36   
21  van der Poel Julia  2003  ÄLMHULT  BA7403  25 m  1:43.51   
22  15  Andersson Jansen Olivia  2005  KALMAR SS  AZ6405  25 m  1:47.50   
23  76  Provencher Lily  2005  VÄXJÖ SS  AR6605  25 m  1:48.55   
24  Wilts Sophie  2001  ÄLMHULT  AL4201  50 m     
25  33  Gummesson Adelina  2005  LÖNSBODA  AI9805  50 m     
26  39  Almquist Julia  2007  OSKARSHAMN  AD4407  50 m     
27  51  Nyström Alice  2005  OSKARSHAMN  AS8205  50 m     
28  56  Nichitelea Mara  2006  VÄRNAMO SS  AM3406  50 m     
29  70  Hässlebro Alice  2004  VÄXJÖ SS  BF8404  50 m     
30  81  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  50 m     
31  106  Andersson Elly  2005  LJUNGBY SS  AA2605  50 m     
32  139  Gaston Leila  2006  MARKARYD  AS5606  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
16_S
Gren 16, 100m Bröstsim Pojkar 
 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
99  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  50 m  1:13.93   
Nilsson Johan  2001  ÄLMHULT  AC4501  25 m  1:16.10   
49  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  25 m  1:16.49   
22  Loo Alexander  2001  KALMAR SS  AH7501  25 m  1:16.77   
45  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  1:16.86   
80  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  50 m  1:19.84   
38  Löndal Victor  2003  MARKARYD  AF6503  25 m  1:20.09   
89  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  1:21.44   
140  Salomonsson Erik  1998  LJUNGBY SS  AF7798  50 m  1:24.00   
10  88  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  1:24.09   
11  Wiloboken Erik  2002  ÄLMHULT  AC9302  25 m  1:26.54   
12  121  Kenneryd Jacob  2001  LJUNGBY SS  AV2301  25 m  1:27.83   
13  31  Sunnerborn Pontus  2000  KALMAR SS  AM7900  25 m  1:29.41   
14  128  Nagy Levente  2005  LJUNGBY SS  AD1105  25 m  1:32.72   
15  48  Lagström Fabian  2004  OSKARSHAMN  AP8504  25 m  1:33.68   
16  82  Bergqvist David  2005  JÖNKÖPING  AA7505  25 m  1:33.74   
17  26  Mägiste Albin  2003  KALMAR SS  AD4903  25 m  1:33.99   
18  17  Ericksson Tim  2002  KALMAR SS  AZ3502  50 m  1:34.09   
19  59  Ringblom Hugo  2004  VÄRNAMO SS  AB2104  25 m  1:37.11   
20  109  Bogren-Karlsson William  2005  LJUNGBY SS  AA4905  25 m  1:37.90   
21  65  Hjelmberg Anton  2001  VÄXJÖ SS  AR1701  25 m  1:38.40   
22  68  Hristodor Mircea Gabriel  2004  VÄXJÖ SS  AT8904  25 m  1:38.62   
23  119  Karlsson Gustav  2002  LJUNGBY SS  AO8502  25 m  1:40.04   
24  133  Staberg Vincent  2006  LJUNGBY SS  AA4506  25 m  1:40.15   
25  58  Nyberg Vincent  2006  VÄRNAMO SS  AA4106  25 m  1:47.52   
26  52  Nyström Jakob  2003  OSKARSHAMN  AU0103  25 m  1:48.17   
27  131  Sagadin Aidan  2006  LJUNGBY SS  AA5106  25 m  1:49.05   
28  79  Ståhle Theo  2006  VÄXJÖ SS  AD0506  25 m  1:49.80   
29  124  Lennartsson Isac  2004  LJUNGBY SS  AG5704  25 m  1:50.23   
30  66  Hjelmberg Erik  2003  VÄXJÖ SS  AR0103  25 m  1:50.50   
31  18  Franzén Gustav  2004  KALMAR SS  AT1504  25 m  1:53.28   
32  67  Hjelmberg Ludvig  2006  VÄXJÖ SS  AC9506  25 m  1:54.15   
33  32  Theander Simon  2005  KALMAR SS  AD9305  25 m  1:54.27   
34  50  Löfgren Ludvig  2006  OSKARSHAMN  AD9506  25 m  1:59.81   
35  108  Blomberg Charlie  2005  LJUNGBY SS  AB1705  50 m  2:01.07   
36  125  Lundgren Melvin  2006  LJUNGBY SS  AB2706  25 m  2:10.89   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
17_S
Gren 17, 200m Bröstsim Fliclor 
 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
12  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  2:54.73   
84  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  50 m  2:57.03   
85  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  50 m  3:03.01   
103  Tubbin Felicia  2003  JÖNKÖPING  BK3203  25 m  3:05.25   
97  Rogö Nora  2004  JÖNKÖPING  AW7604  25 m  3:11.35   
114  Ebbesen Louise  2001  LJUNGBY SS  AE1601  50 m  3:15.12   
90  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  50 m  3:15.52   
81  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  3:16.46   
34  Axelsson Ebba  2001  MARKARYD  AP5601  25 m  3:19.27   
10  13  Åstrand Wilma  2002  ALVESTA SS  AR6402  25 m  3:27.90   
11  23  Loo Viktoria  2004  KALMAR SS  AH3604  25 m  3:31.50   
12  57  Nyberg Felicia  2004  VÄRNAMO SS  AC0204  50 m  3:32.33   
13  144  Cronqvist Elin  2005  VÄXJÖ SS  AI1405  50 m  3:32.92  EFT 
14  64  Hildebrand Westerberg Agnes  2004  VÄXJÖ SS  BF9404  25 m  3:34.47   
15  91  Hulusjö Cajsa  2004  JÖNKÖPING  BD8204  25 m  3:38.70   
16  111  Davidsson Jenny  2003  LJUNGBY SS  AV7603  50 m  3:39.02   
17  132  Sagadin Leah  2002  LJUNGBY SS  AR5602  50 m  3:44.50   
18  123  Larsson Isabella  2002  LJUNGBY SS  AF4802  25 m  3:47.23   
19  104  Åkesson Ella  2003  JÖNKÖPING  BL0203  50 m  3:47.86   
20  77  Sjö Agnes  2004  VÄXJÖ SS  BE9204  25 m  4:00.77   
21  61  Bäckström Molly  2004  VÄXJÖ SS  BK3204  25 m  4:00.89   
22  39  Almquist Julia  2007  OSKARSHAMN  AD4407  25 m  4:04.19   
23  130  Rickhardsson Ida  2003  LJUNGBY SS  BD9803  50 m  4:04.50   
24  25  Marcusson Sofia  2005  KALMAR SS  AL1805  25 m  4:07.90   
25  73  Magnusson Vanja  2004  VÄXJÖ SS  AH7604  50 m  4:08.38   
26  27  Nordström Tess  2005  KALMAR SS  AR1605  50 m     
27  30  Strümpel Maja  2005  KALMAR SS  AR2605  50 m     
28  42  Ekström Ida  2005  OSKARSHAMN  AG3805  50 m     
29  54  Ihreborn Hilma  2005  VÄRNAMO SS  AW7205  50 m     
30  60  Stensson Ella  2005  VÄRNAMO SS  AC1605  50 m     
31  62  Harrysson Ella  2005  VÄXJÖ SS  AR4605  50 m     
32  78  Sjö Ella  2006  VÄXJÖ SS  AT1606  50 m     
33  112  Davidsson Maria  2005  LJUNGBY SS  AE9805  50 m     
34  139  Gaston Leila  2006  MARKARYD  AS5606  50 m     
35  142  Vukosavljevic Mina  2005  VÄXJÖ SS  BF3605  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
18_S
Gren 18, 400m Medley Pojkar 
 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
45  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  5:01.99   
87  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  50 m  5:34.12   
53  Bäckman Anton  2003  VÄRNAMO SS  AD7103  50 m  5:53.99   
35  Axelsson Otto  2003  MARKARYD  AC3503  50 m     
47  Karlsson Edvin  2004  OSKARSHAMN  AO3904  50 m     
52  Nyström Jakob  2003  OSKARSHAMN  AU0103  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
19_S
Gren 19, 800m Frisim Flickor 
 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
12  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  50 m  9:56.33   
101  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  10:12.67   
84  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  50 m  10:19.75   
100  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  10:58.92   
81  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  11:09.62   
41  Björklund Nora  2003  OSKARSHAMN  BA4803  50 m  11:17.59   
97  Rogö Nora  2004  JÖNKÖPING  AW7604  25 m  11:23.44   
144  Cronqvist Elin  2005  VÄXJÖ SS  AI1405  25 m  11:37.26  EFT 
42  Ekström Ida  2005  OSKARSHAMN  AG3805  50 m     
10  44  Fransson Johanna  2004  OSKARSHAMN  AT6404  50 m     
11  57  Nyberg Felicia  2004  VÄRNAMO SS  AC0204  50 m     
12  114  Ebbesen Louise  2001  LJUNGBY SS  AE1601  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
20_S
Gren 20, 1500m Frisim Flickor 
 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
12  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  50 m  18:58.12   
44  Fransson Johanna  2004  OSKARSHAMN  AT6404  50 m     
46  Håkansson Ebba  2003  OSKARSHAMN  AJ6203  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
21_S
Gren 21, 200m Fjärilsim Pojkar 
 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
45  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  2:26.20   
95  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  2:34.75   
49  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  25 m  2:35.31   
83  Bergwall Ricky  2002  JÖNKÖPING  AN9102  50 m  2:46.88   
28  Pap Henrik  2001  KALMAR SS  AU5701  25 m  2:52.04   
Nilsson Johan  2001  ÄLMHULT  AC4501  25 m  2:53.85   
48  Lagström Fabian  2004  OSKARSHAMN  AP8504  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
22_S
Gren 22, 200m Medley Flickor 
 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
12  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  2:33.51   
98  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  50 m  2:37.88   
86  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  50 m  2:41.52   
55  Jingmark Jennifer  2003  VÄRNAMO SS  AO0603  25 m  2:47.81   
102  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  50 m  2:48.11   
85  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  50 m  2:49.85   
103  Tubbin Felicia  2003  JÖNKÖPING  BK3203  25 m  2:50.63   
19  Fröstberg Jenny  2002  KALMAR SS  AD1602  25 m  2:50.65   
81  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  2:50.78   
10  114  Ebbesen Louise  2001  LJUNGBY SS  AE1601  25 m  2:52.03   
11  97  Rogö Nora  2004  JÖNKÖPING  AW7604  50 m  2:52.67   
12  41  Björklund Nora  2003  OSKARSHAMN  BA4803  25 m  2:53.22   
13  129  Pap Beatrice  2003  LJUNGBY SS  AB6803  25 m  2:53.47   
14  100  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  50 m  2:53.54   
15  54  Ihreborn Hilma  2005  VÄRNAMO SS  AW7205  25 m  2:56.49   
16  73  Magnusson Vanja  2004  VÄXJÖ SS  AH7604  25 m  2:57.10   
17  127  Nagy Biborka  1998  LJUNGBY SS  BO5498  50 m  2:58.87   
18  34  Axelsson Ebba  2001  MARKARYD  AP5601  50 m  2:59.20   
19  13  Åstrand Wilma  2002  ALVESTA SS  AR6402  25 m  3:01.59   
20  57  Nyberg Felicia  2004  VÄRNAMO SS  AC0204  25 m  3:01.93   
21  42  Ekström Ida  2005  OSKARSHAMN  AG3805  25 m  3:05.76   
22  132  Sagadin Leah  2002  LJUNGBY SS  AR5602  50 m  3:06.92   
23  104  Åkesson Ella  2003  JÖNKÖPING  BL0203  25 m  3:06.99   
24  64  Hildebrand Westerberg Agnes  2004  VÄXJÖ SS  BF9404  25 m  3:07.20   
25  139  Gaston Leila  2006  MARKARYD  AS5606  50 m  3:09.00   
26  111  Davidsson Jenny  2003  LJUNGBY SS  AV7603  25 m  3:12.24   
27  15  Andersson Jansen Olivia  2005  KALMAR SS  AZ6405  25 m  3:13.00   
28  144  Cronqvist Elin  2005  VÄXJÖ SS  AI1405  50 m  3:15.25  EFT 
29  33  Gummesson Adelina  2005  LÖNSBODA  AI9805  25 m  3:16.30   
30  91  Hulusjö Cajsa  2004  JÖNKÖPING  BD8204  25 m  3:17.22   
31  61  Bäckström Molly  2004  VÄXJÖ SS  BK3204  25 m  3:17.74   
32  107  Bergman Linnea  2003  LJUNGBY SS  BB5403  25 m  3:18.89   
33  76  Provencher Lily  2005  VÄXJÖ SS  AR6605  25 m  3:21.43   
34  130  Rickhardsson Ida  2003  LJUNGBY SS  BD9803  25 m  3:22.48   
35  27  Nordström Tess  2005  KALMAR SS  AR1605  25 m  3:23.88   
36  25  Marcusson Sofia  2005  KALMAR SS  AL1805  25 m  3:26.69   
37  123  Larsson Isabella  2002  LJUNGBY SS  AF4802  25 m  3:29.18   
38  56  Nichitelea Mara  2006  VÄRNAMO SS  AM3406  25 m  3:32.33   
39  60  Stensson Ella  2005  VÄRNAMO SS  AC1605  25 m  3:32.67   
40  51  Nyström Alice  2005  OSKARSHAMN  AS8205  25 m  3:39.35   
41  39  Almquist Julia  2007  OSKARSHAMN  AD4407  25 m  3:40.67   
42  116  Gamberg Julia  2005  LJUNGBY SS  AF1205  50 m  3:51.16   
43  106  Andersson Elly  2005  LJUNGBY SS  AA2605  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
23_S
Gren 23, 400m Frisim Pojkar 
 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
45  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  4:24.26   
49  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  25 m  4:36.35   
87  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  4:41.61   
96  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  50 m  4:41.77   
99  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  50 m  4:42.66   
88  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  4:56.69   
89  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  4:57.94   
53  Bäckman Anton  2003  VÄRNAMO SS  AD7103  25 m  4:59.83   
Wiloboken Johan  1999  ÄLMHULT  AM1799  25 m  5:08.41   
10  47  Karlsson Edvin  2004  OSKARSHAMN  AO3904  25 m  5:14.58   
11  68  Hristodor Mircea Gabriel  2004  VÄXJÖ SS  AT8904  25 m  5:26.76   
12  37  Forsberg Henry  2004  MARKARYD  AD8704  25 m  5:27.42   
13  65  Hjelmberg Anton  2001  VÄXJÖ SS  AR1701  25 m  5:30.15   
14  59  Ringblom Hugo  2004  VÄRNAMO SS  AB2104  25 m  5:34.67   
15  80  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  50 m  5:40.90   
16  82  Bergqvist David  2005  JÖNKÖPING  AA7505  25 m  5:44.43   
17  66  Hjelmberg Erik  2003  VÄXJÖ SS  AR0103  25 m  5:58.60   
18  58  Nyberg Vincent  2006  VÄRNAMO SS  AA4106  25 m  6:08.93   
19  79  Ståhle Theo  2006  VÄXJÖ SS  AD0506  25 m  6:27.09   
20  26  Mägiste Albin  2003  KALMAR SS  AD4903  25 m  6:27.48   
21  Shebalin Daniel  2002  ÄLMHULT  AT2102  50 m     
22  17  Ericksson Tim  2002  KALMAR SS  AZ3502  50 m     
23  52  Nyström Jakob  2003  OSKARSHAMN  AU0103  50 m     
24  128  Nagy Levente  2005  LJUNGBY SS  AD1105  50 m     
25  131  Sagadin Aidan  2006  LJUNGBY SS  AA5106  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
24_S
Gren 24, 100m Ryggsim Flickor 
 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
90  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  1:12.21   
98  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  50 m  1:12.65   
94  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  1:13.18   
12  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  1:13.63   
92  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  50 m  1:13.74   
101  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  1:15.03   
44  Fransson Johanna  2004  OSKARSHAMN  AT6404  25 m  1:16.57   
16  Bondeson Hannah  2003  KALMAR SS  AE9603  25 m  1:17.46   
129  Pap Beatrice  2003  LJUNGBY SS  AB6803  25 m  1:17.86   
10  55  Jingmark Jennifer  2003  VÄRNAMO SS  AO0603  25 m  1:17.90   
11  84  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  50 m  1:18.59   
12  132  Sagadin Leah  2002  LJUNGBY SS  AR5602  25 m  1:21.02   
13  Haglund Vilma  2002  ÄLMHULT  BV6802  25 m  1:21.66   
14  54  Ihreborn Hilma  2005  VÄRNAMO SS  AW7205  25 m  1:24.54   
15  42  Ekström Ida  2005  OSKARSHAMN  AG3805  25 m  1:25.00   
16  126  Lundgren Sahlina  2004  LJUNGBY SS  AI6604  25 m  1:25.08   
17  73  Magnusson Vanja  2004  VÄXJÖ SS  AH7604  25 m  1:25.21   
18  64  Hildebrand Westerberg Agnes  2004  VÄXJÖ SS  BF9404  25 m  1:26.56   
19  13  Åstrand Wilma  2002  ALVESTA SS  AR6402  50 m  1:26.75   
20  70  Hässlebro Alice  2004  VÄXJÖ SS  BF8404  25 m  1:27.22   
21  57  Nyberg Felicia  2004  VÄRNAMO SS  AC0204  25 m  1:27.24   
22  15  Andersson Jansen Olivia  2005  KALMAR SS  AZ6405  25 m  1:28.12   
23  23  Loo Viktoria  2004  KALMAR SS  AH3604  25 m  1:28.63   
24  142  Vukosavljevic Mina  2005  VÄXJÖ SS  BF3605  25 m  1:28.90   
25  39  Almquist Julia  2007  OSKARSHAMN  AD4407  25 m  1:29.67   
26  11  Welinder Linnéa  2005  ALVESTA SS  AQ0805  25 m  1:29.75   
27  107  Bergman Linnea  2003  LJUNGBY SS  BB5403  25 m  1:30.15   
28  30  Strümpel Maja  2005  KALMAR SS  AR2605  25 m  1:30.37   
29  46  Håkansson Ebba  2003  OSKARSHAMN  AJ6203  25 m  1:30.83   
30  130  Rickhardsson Ida  2003  LJUNGBY SS  BD9803  25 m  1:31.27   
31  56  Nichitelea Mara  2006  VÄRNAMO SS  AM3406  50 m  1:31.36   
32  106  Andersson Elly  2005  LJUNGBY SS  AA2605  25 m  1:32.27   
33  116  Gamberg Julia  2005  LJUNGBY SS  AF1205  25 m  1:32.34   
34  61  Bäckström Molly  2004  VÄXJÖ SS  BK3204  25 m  1:33.61   
35  27  Nordström Tess  2005  KALMAR SS  AR1605  25 m  1:34.17   
36  29  Strandberg Hedda  2004  KALMAR SS  AH5404  25 m  1:34.44   
37  111  Davidsson Jenny  2003  LJUNGBY SS  AV7603  25 m  1:35.54   
38  144  Cronqvist Elin  2005  VÄXJÖ SS  AI1405  50 m  1:37.40  EFT 
39  60  Stensson Ella  2005  VÄRNAMO SS  AC1605  25 m  1:37.45   
40  123  Larsson Isabella  2002  LJUNGBY SS  AF4802  25 m  1:38.31   
41  62  Harrysson Ella  2005  VÄXJÖ SS  AR4605  25 m  1:38.73   
42  77  Sjö Agnes  2004  VÄXJÖ SS  BE9204  25 m  1:39.13   
43  51  Nyström Alice  2005  OSKARSHAMN  AS8205  25 m  1:39.21   
44  78  Sjö Ella  2006  VÄXJÖ SS  AT1606  25 m  1:42.53   
45  110  Carlsson Emilia  2007  LJUNGBY SS  AB8407  25 m  1:43.53   
46  134  Szilvester Evelin  2006  LJUNGBY SS  AF2806  25 m  1:46.84   
47  118  Karlsson Frida  2005  LJUNGBY SS  AP1605  25 m  1:48.18   
48  72  Lind Moa  2006  VÄXJÖ SS  BB3806  25 m  1:51.51   
49  117  Karlsson Ellen  2005  LJUNGBY SS  AP3605  25 m  1:54.79   
50  120  Karlsson Hanna  2005  LJUNGBY SS  AP2605  25 m  2:06.69   
51  122  Kovacs Boglarka  2006  LJUNGBY SS  AT4806  50 m  2:23.58   
52  75  Nyström Iris  2004  VÄXJÖ SS  BR5204  50 m     
53  115  Erös Filippa  2005  LJUNGBY SS  BI5605  50 m     
54  136  Ziraki Meihri  2005  LJUNGBY SS  BF7605  50 m     
55  141  Nylander Selin Smilla  2007  VÄXJÖ SS  AM3207  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
25_S
Gren 25, 200m Ryggsim Pojkar 
 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
45  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  2:20.77   
95  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  2:25.23   
21  Lingström Carl  2002  KALMAR SS  AN7902  25 m  2:28.24   
24  Marcusson David  2001  KALMAR SS  AU6701  25 m  2:31.44   
89  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  2:35.34   
87  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  50 m  2:40.18   
Wiloboken Erik  2002  ÄLMHULT  AC9302  25 m  2:40.31   
53  Bäckman Anton  2003  VÄRNAMO SS  AD7103  25 m  2:40.44   
47  Karlsson Edvin  2004  OSKARSHAMN  AO3904  25 m  2:43.17   
10  121  Kenneryd Jacob  2001  LJUNGBY SS  AV2301  25 m  2:51.97   
11  22  Loo Alexander  2001  KALMAR SS  AH7501  50 m  2:52.10   
12  35  Axelsson Otto  2003  MARKARYD  AC3503  25 m  2:54.08   
13  113  Ebbesen Erik  2001  LJUNGBY SS  AK6901  25 m  3:05.54   
14  82  Bergqvist David  2005  JÖNKÖPING  AA7505  25 m  3:13.24   
15  66  Hjelmberg Erik  2003  VÄXJÖ SS  AR0103  25 m  3:29.29   
16  32  Theander Simon  2005  KALMAR SS  AD9305  25 m  3:33.78   
17  Shebalin Daniel  2002  ÄLMHULT  AT2102  50 m     
18  17  Ericksson Tim  2002  KALMAR SS  AZ3502  50 m     
19  40  Björklund Adam  2008  OSKARSHAMN  AA4908  50 m     
20  52  Nyström Jakob  2003  OSKARSHAMN  AU0103  50 m     
21  58  Nyberg Vincent  2006  VÄRNAMO SS  AA4106  50 m     
22  67  Hjelmberg Ludvig  2006  VÄXJÖ SS  AC9506  50 m     
23  109  Bogren-Karlsson William  2005  LJUNGBY SS  AA4905  50 m     
24  125  Lundgren Melvin  2006  LJUNGBY SS  AB2706  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 
26_S
Gren 26, 100m Frisim Flickor 
 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
90  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  1:02.00   
101  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  1:04.05   
12  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  50 m  1:06.60   
86  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  50 m  1:06.62   
34  Axelsson Ebba  2001  MARKARYD  AP5601  25 m  1:07.39   
102  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  50 m  1:08.12   
92  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  50 m  1:08.17   
100  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  1:08.20   
81  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  1:08.35   
10  103  Tubbin Felicia  2003  JÖNKÖPING  BK3203  25 m  1:08.88   
11  19  Fröstberg Jenny  2002  KALMAR SS  AD1602  25 m  1:08.93   
12  16  Bondeson Hannah  2003  KALMAR SS  AE9603  25 m  1:08.96   
13  94  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  1:09.18   
14  85  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  50 m  1:09.49   
15  54  Ihreborn Hilma  2005  VÄRNAMO SS  AW7205  25 m  1:09.54   
16  127  Nagy Biborka  1998  LJUNGBY SS  BO5498  25 m  1:09.79   
17  114  Ebbesen Louise  2001  LJUNGBY SS  AE1601  25 m  1:09.96   
18  97  Rogö Nora  2004  JÖNKÖPING  AW7604  50 m  1:10.27   
19  129  Pap Beatrice  2003  LJUNGBY SS  AB6803  25 m  1:10.79   
20  44  Fransson Johanna  2004  OSKARSHAMN  AT6404  25 m  1:11.01   
21  132  Sagadin Leah  2002  LJUNGBY SS  AR5602  25 m  1:11.29   
22  41  Björklund Nora  2003  OSKARSHAMN  BA4803  25 m  1:11.60   
23  55  Jingmark Jennifer  2003  VÄRNAMO SS  AO0603  25 m  1:11.70   
24  64  Hildebrand Westerberg Agnes  2004  VÄXJÖ SS  BF9404  25 m  1:12.12   
25  Haglund Vilma  2002  ÄLMHULT  BV6802  25 m  1:12.21   
26  33  Gummesson Adelina  2005  LÖNSBODA  AI9805  25 m  1:12.43   
27  13  Åstrand Wilma  2002  ALVESTA SS  AR6402  50 m  1:12.54   
28  57  Nyberg Felicia  2004  VÄRNAMO SS  AC0204  25 m  1:12.76   
29  11  Welinder Linnéa  2005  ALVESTA SS  AQ0805  25 m  1:13.10   
30  73  Magnusson Vanja  2004  VÄXJÖ SS  AH7604  25 m  1:14.04   
31  107  Bergman Linnea  2003  LJUNGBY SS  BB5403  25 m  1:14.22   
32  126  Lundgren Sahlina  2004  LJUNGBY SS  AI6604  25 m  1:14.45   
33  104  Åkesson Ella  2003  JÖNKÖPING  BL0203  25 m  1:15.93   
34  139  Gaston Leila  2006  MARKARYD  AS5606  50 m  1:16.17   
35  61  Bäckström Molly  2004  VÄXJÖ SS  BK3204  25 m  1:16.51   
36  van der Poel Julia  2003  ÄLMHULT  BA7403  25 m  1:17.61   
37  Wilts Sophie  2001  ÄLMHULT  AL4201  25 m  1:17.80   
38  23  Loo Viktoria  2004  KALMAR SS  AH3604  25 m  1:17.86   
39  142  Vukosavljevic Mina  2005  VÄXJÖ SS  BF3605  25 m  1:18.35   
40  60  Stensson Ella  2005  VÄRNAMO SS  AC1605  25 m  1:18.83   
41  91  Hulusjö Cajsa  2004  JÖNKÖPING  BD8204  25 m  1:19.35   
42  42  Ekström Ida  2005  OSKARSHAMN  AG3805  25 m  1:19.74   
43  30  Strümpel Maja  2005  KALMAR SS  AR2605  50 m  1:19.97   
44  111  Davidsson Jenny  2003  LJUNGBY SS  AV7603  50 m  1:20.45   
45  116  Gamberg Julia  2005  LJUNGBY SS  AF1205  25 m  1:21.43   
46  76  Provencher Lily  2005  VÄXJÖ SS  AR6605  25 m  1:21.47   
47  106  Andersson Elly  2005  LJUNGBY SS  AA2605  25 m  1:21.95   
48  29  Strandberg Hedda  2004  KALMAR SS  AH5404  25 m  1:22.19   
49  56  Nichitelea Mara  2006  VÄRNAMO SS  AM3406  50 m  1:22.19   
50  46  Håkansson Ebba  2003  OSKARSHAMN  AJ6203  25 m  1:22.42   
51  70  Hässlebro Alice  2004  VÄXJÖ SS  BF8404  25 m  1:22.43   
52  77  Sjö Agnes  2004  VÄXJÖ SS  BE9204  25 m  1:23.94   
53  123  Larsson Isabella  2002  LJUNGBY SS  AF4802  25 m  1:24.12   
54  25  Marcusson Sofia  2005  KALMAR SS  AL1805  25 m  1:24.63   
55  130  Rickhardsson Ida  2003  LJUNGBY SS  BD9803  25 m  1:25.63   
56  39  Almquist Julia  2007  OSKARSHAMN  AD4407  25 m  1:26.53   
57  62  Harrysson Ella  2005  VÄXJÖ SS  AR4605  25 m  1:28.20   
58  78  Sjö Ella  2006  VÄXJÖ SS  AT1606  25 m  1:29.07   
59  51  Nyström Alice  2005  OSKARSHAMN  AS8205  25 m  1:29.56   
60  134  Szilvester Evelin  2006  LJUNGBY SS  AF2806  25 m  1:32.29   
61  136  Ziraki Meihri  2005  LJUNGBY SS  BF7605  25 m  1:33.41   
62  110  Carlsson Emilia  2007  LJUNGBY SS  AB8407  25 m  1:38.28   
63  115  Erös Filippa  2005  LJUNGBY SS  BI5605  25 m  1:39.20   
64  118  Karlsson Frida  2005  LJUNGBY SS  AP1605  25 m  1:41.38   
65  117  Karlsson Ellen  2005  LJUNGBY SS  AP3605  25 m  1:42.08   
66  75  Nyström Iris  2004  VÄXJÖ SS  BR5204  25 m  1:44.09   
67  120  Karlsson Hanna  2005  LJUNGBY SS  AP2605  25 m  1:44.65   
68  72  Lind Moa  2006  VÄXJÖ SS  BB3806  25 m  1:51.93   
69  137  Blomberg Saga  2006  LJUNGBY SS  AB4206  25 m  2:00.41   
70  122  Kovacs Boglarka  2006  LJUNGBY SS  AT4806  50 m     
71  141  Nylander Selin Smilla  2007  VÄXJÖ SS  AM3207  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner