Program för Botnia Open / Norrländska mästerskapen 50M
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 52
|
Tävling |
Botnia Open / NM 50 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 maj 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Umeå |
|
Utskriftstid |
08:31 |
|
|
Arrangör |
Umeå ss |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 maj 2017 |
|
|
|
|
Gren 52, 50m Ryggsim Herrar |
Finaler (2) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
316 |
0 |
Harry Högström Nordin |
2003 |
AW4103 |
SK ÄGIR |
|
25m |
47.70 |
319 |
1 |
Alexander Rydefjord |
2005 |
AF3105 |
SK ÄGIR |
|
25m |
45.23 |
310 |
2 |
Jakob Flykt |
2002 |
AV9702 |
SK ÄGIR |
|
50m |
43.75 |
178 |
3 |
Måns Hallgren |
2006 |
AA3706 |
UMEÅ SS |
|
25m |
42.92 |
168 |
4 |
Axel Andersson |
2004 |
AJ5504 |
UMEÅ SS |
|
50m |
40.26 |
197 |
5 |
Ville Ohlsson |
2003 |
AN0303 |
UMEÅ SS |
|
25m |
40.79 |
201 |
6 |
David Sundström |
2003 |
AJ0703 |
UMEÅ SS |
|
50m |
43.17 |
185 |
7 |
Henrik Lidström |
2003 |
AP0303 |
UMEÅ SS |
|
50m |
44.40 |
183 |
8 |
Alexander Israelsson |
2001 |
AV7101 |
UMEÅ SS |
|
25m |
47.07 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
177 |
0 |
Linus Hallgren |
2003 |
AE2703 |
UMEÅ SS |
|
25m |
38.73 |
257 |
1 |
Hannes Wikström |
2003 |
AD0303 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
37.85 |
194 |
2 |
Samuel Norlin |
2002 |
AO3702 |
UMEÅ SS |
|
25m |
35.61 |
202 |
3 |
Peter Sundström |
2002 |
AH4302 |
UMEÅ SS |
|
50m |
34.96 |
165 |
4 |
Magnus Lindström |
2004 |
AA4104 |
SKELLEFTEÅ |
|
25m |
33.26 |
260 |
5 |
Iyas Kalash |
2004 |
AO4304 |
UMEÅ SS |
|
25m |
33.59 |
166 |
6 |
Gustav Jonsson |
2002 |
AG6502 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
35.51 |
163 |
7 |
Alexander Beresnev |
2001 |
AY3901 |
SKELLEFTEÅ |
|
25m |
36.67 |
190 |
8 |
Felix Luthman |
2004 |
AB4104 |
UMEÅ SS |
|
50m |
38.53 |
261 |
9 |
Viktor Nyström |
2004 |
AJ9504 |
UMEÅ SS |
|
50m |
39.43 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 maj 2017 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
Utskriftstid |
08:31 |
|