Startliste for Brøndby Sommer Cup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
Brøndby Sommer Cup |
|
Udskriftsdato |
10 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Brøndby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:39 |
|
|
Arrangør |
Vest Brøndby |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Damer |
Finaler (13) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
70 |
2 |
Marie Storch |
2006 |
0698AF |
BIRKERØD |
|
25m |
|
88 |
3 |
Frederikke Meisner From |
2004 |
0418AM |
ROSKILDE |
|
25m |
|
375 |
4 |
Ida Holm Hansen |
2002 |
0268AN |
VÆRLØSE |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
242 |
2 |
Aimée Overby Traberg |
2009 |
|
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:50.00 |
164 |
3 |
Lucca Marie Byrholt |
2007 |
0708AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:09.42 |
244 |
4 |
Clara Vestergaard |
2008 |
0864AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:11.40 |
321 |
5 |
Agnes Højsteen |
2007 |
0714AE |
VEST |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
207 |
1 |
Alvilde Gemmer Hanghøj |
2008 |
0814AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:03.58 |
209 |
2 |
Selma Grube Hansen |
2003 |
0364BC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:00.00 |
219 |
3 |
Sophia Jones |
2006 |
|
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:00.00 |
218 |
4 |
Amina Jones |
2006 |
|
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:00.00 |
86 |
5 |
Emilie Enevoldsen |
2006 |
0648AH |
ROSKILDE |
|
25m |
1:01.55 |
191 |
6 |
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
0748AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:04.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
58 |
1 |
Christine Dalsgaard |
2007 |
0754AA |
BIRKERØD |
|
25m |
57.31 |
195 |
2 |
Astrid Wied Christiansen |
2004 |
0412AX |
HOVEDSTAD |
|
25m |
57.00 |
40 |
3 |
Isabella Christensen |
2007 |
0714AB |
ALLERØD |
|
25m |
53.33 |
65 |
4 |
Signe Østergaard Lilja |
2006 |
0668AD |
BIRKERØD |
|
25m |
55.06 |
200 |
5 |
Sophia Drauschke |
2005 |
0582AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
57.16 |
340 |
6 |
Philippa Mitchell |
2006 |
0638AG |
VEST |
|
25m |
58.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
364 |
1 |
Mathilde U. Thorborg |
2005 |
0596AU |
VEST |
|
25m |
51.05 |
348 |
2 |
Marie Nissov-Johansen |
2006 |
0626AD |
VEST |
|
25m |
49.38 |
229 |
3 |
Karla Hebeltoft Olesen |
2007 |
0712AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
49.28 |
349 |
4 |
Wilma Nørgaard |
2006 |
0666AG |
VEST |
|
25m |
49.37 |
165 |
5 |
Asta Hindborg |
2007 |
0736AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
50.35 |
137 |
6 |
Jasmin Kjærsgaard |
2006 |
0682AF |
HILLERØD |
|
25m |
51.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
363 |
1 |
Rikke Therp |
2006 |
0628AF |
VEST |
|
25m |
47.89 |
351 |
2 |
Natascha Packert-Frandsen |
2005 |
0588AJ |
VEST |
|
50m |
46.64 |
296 |
3 |
Alberte K. Andersen |
2006 |
0606AB |
VEST |
|
25m |
46.57 |
67 |
4 |
Røskva Rosenbohm |
2007 |
0772AA |
BIRKERØD |
|
25m |
46.61 |
167 |
5 |
Astrid Høyer |
2007 |
0792AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
47.50 |
69 |
6 |
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
0758AI |
BIRKERØD |
|
25m |
47.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
161 |
1 |
Julie Philip |
2007 |
0742AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
46.15 |
123 |
2 |
Caroline Henning |
2005 |
0508AM |
HILLERØD |
|
25m |
45.01 |
68 |
3 |
Josephine Lund Schmidt |
2007 |
0774AD |
BIRKERØD |
|
25m |
43.68 |
66 |
4 |
Selma Nørby |
2006 |
0608AB |
BIRKERØD |
|
25m |
44.09 |
166 |
5 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
0726AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
45.14 |
134 |
6 |
Anna Olivia Kichhhoff |
2005 |
0566AK |
HILLERØD |
|
25m |
46.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
60 |
1 |
Amanda Knirkholt Jacobsen |
2007 |
0776AA |
BIRKERØD |
|
25m |
42.19 |
105 |
2 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
25m |
41.07 |
322 |
3 |
Ida Jacobsen |
2005 |
0528AD |
VEST |
|
50m |
40.48 |
150 |
4 |
Annika Toft Rasmussen |
2004 |
|
HILLERØD |
|
25m |
40.98 |
122 |
5 |
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
|
HILLERØD |
|
25m |
41.16 |
160 |
6 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
0728AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
43.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
38 |
1 |
Caroline Mathilde Bang |
2006 |
0626AB |
ALLERØD |
|
25m |
39.94 |
192 |
2 |
Nichole Juul Bømler |
2005 |
0548AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
39.66 |
362 |
3 |
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
0694AD |
VEST |
|
25m |
39.07 |
101 |
4 |
Celina Mehr |
2003 |
0378AL |
ROSKILDE |
|
25m |
39.27 |
337 |
5 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
0542AS |
VEST |
|
50m |
39.76 |
158 |
6 |
Matilde Maagøe |
2007 |
0706AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
40.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
327 |
1 |
Lykke Gøttrup Jensen |
2004 |
0418AQ |
VEST |
|
50m |
37.97 |
210 |
2 |
Marie Meyer Have |
2003 |
0374AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
36.90 |
259 |
3 |
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
0466AP |
FR.SUND |
|
25m |
36.21 |
100 |
4 |
Silke Larsen |
2003 |
0358AI |
ROSKILDE |
|
25m |
36.57 |
263 |
5 |
Sarah Balling Kristiansen |
2003 |
0326BA |
FR.SUND |
|
25m |
37.00 |
81 |
6 |
Juliane Bo Andersen |
2005 |
0564AL |
ROSKILDE |
|
25m |
38.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
87 |
1 |
Emma Enevoldsen |
2003 |
0372AZ |
ROSKILDE |
|
25m |
35.07 |
153 |
2 |
Frida Uldall |
2003 |
0364AJ |
HILLERØD |
|
25m |
34.31 |
310 |
3 |
Anne Sofie Devantier |
2004 |
0406AG |
VEST |
|
50m |
33.70 |
109 |
4 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
25m |
33.85 |
280 |
5 |
Susanne Rübner-Petersen |
1994 |
9448AA |
U.S.G |
|
25m |
34.50 |
371 |
6 |
Mia Witt |
2002 |
0206AO |
VEST |
|
50m |
35.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
156 |
1 |
Ulrikke Veje |
2002 |
0258AK |
HILLERØD |
|
25m |
33.34 |
146 |
2 |
Anna Haugsted Pihl |
2003 |
0384AA |
HILLERØD |
|
25m |
32.59 |
344 |
3 |
Katharina N Møller |
2001 |
0122AI |
VEST |
|
25m |
32.50 |
359 |
4 |
Amalie V. Sørensen |
2002 |
0274AC |
VEST |
|
25m |
32.55 |
325 |
5 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
50m |
32.99 |
276 |
6 |
Ida Lykke Wennicke |
2001 |
0118AU |
FR.SUND |
|
50m |
33.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
270 |
1 |
Camille Hvid Ravnholt |
2003 |
0372AQ |
FR.SUND |
|
25m |
32.43 |
281 |
2 |
Marianne Duijm |
1993 |
9316AL |
U.S.G |
|
25m |
29.60 |
283 |
3 |
Julie Schmidt |
1995 |
9578AK |
U.S.G |
|
25m |
28.99 |
339 |
4 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
50m |
29.41 |
404 |
5 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
0048AF |
FARUM |
|
25m |
32.07 |
145 |
6 |
Emilie Trolle Pedersen |
1999 |
9972AV |
HILLERØD |
|
25m |
32.46 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
10 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby |
Udskriftstidspunkt |
08:39 |
|