Program för Wadköpingsdoppet 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 40
|
Tävling |
Wadköpingsdoppet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
23 september 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
19:25 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
23 september 2017 |
|
|
|
|
Gren 40, 50m Bröstsim A+B Damer |
Finaler (5) |
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 32.12 2011-09-24 |
15 - 16 år: Sara Wallberg (1999) 33.65 2015-09-20 |
|
Beräknad start 09:38 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
439 |
3 |
Evelina Larsson |
2002 |
BA1602 |
HK SIM |
|
50m |
48.79 |
370 |
4 |
Anesa Gacic |
2002 |
BK4202 |
ÖSA |
|
50m |
44.14 |
190 |
5 |
Maja Wikström |
2002 |
AY2602 |
SANDVIKEN |
|
25m |
45.11 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
293 |
1 |
Ebba Bergqvist |
2000 |
AW0400 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
43.77 |
4 |
2 |
Anna Falk |
2001 |
BN9401 |
BORLÄNGE |
|
25m |
41.85 |
328 |
3 |
Ebba Rydberg |
2001 |
AN1401 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
40.20 |
435 |
4 |
Ellen Eriksson |
2001 |
BP7201 |
HK SIM |
|
25m |
39.59 |
352 |
5 |
Elsa Bylin |
2002 |
BW4202 |
ÖSA |
|
50m |
40.03 |
98 |
6 |
Amayah Bergman |
2002 |
BD1202 |
MASS |
|
25m |
40.43 |
319 |
7 |
Mira Myllylä |
2002 |
BL0202 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
43.37 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
443 |
1 |
Ellen Olsson |
2002 |
AV3202 |
HK SIM |
|
25m |
39.12 |
90 |
2 |
Hanna Karlsson |
2000 |
AI1200 |
SS MORA |
|
25m |
38.69 |
416 |
3 |
Jennifer Titus |
2002 |
AG5402 |
ÖSA |
|
25m |
37.99 |
196 |
4 |
Emelie Edberg |
2002 |
BH6802 |
S 02 |
|
50m |
37.83 |
200 |
5 |
Hanna Gebart |
2000 |
AB4400 |
S 02 |
|
25m |
37.87 |
113 |
6 |
Saga Janzén |
2002 |
AB9802 |
MASS |
|
25m |
38.06 |
447 |
7 |
Josefine Stenman |
2002 |
AR3202 |
HK SIM |
|
25m |
39.12 |
306 |
8 |
Edith Engström |
2002 |
AW7802 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
39.24 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
269 |
1 |
Clara Balslev |
2001 |
AE7601 |
VARBERG |
|
25m |
36.60 |
116 |
2 |
Elsa Jörstam |
2001 |
AR4601 |
MASS |
|
25m |
36.38 |
60 |
3 |
Michaela Thyberg |
2000 |
AL6600 |
KARLSTAD |
|
25m |
35.44 |
97 |
4 |
Isabelle Asserståhl |
2000 |
AZ4600 |
MASS |
|
25m |
34.77 |
19 |
5 |
Frida Lannhard |
2000 |
AB6800 |
FALUN |
|
25m |
35.05 |
94 |
6 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
BI9899 |
SS MORA |
|
25m |
35.92 |
403 |
7 |
Lina Nederman |
2000 |
AP0600 |
ÖSA |
|
25m |
36.54 |
2 |
8 |
Clara Hedling |
2001 |
AP9201 |
ARVIKA SS |
|
25m |
37.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
304 |
1 |
Malin Eklund |
2001 |
AL9201 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
34.06 |
18 |
2 |
Sara Junevik |
2000 |
AL3400 |
FALUN |
|
25m |
33.93 |
122 |
3 |
Tova Olsson |
2001 |
AB8801 |
MASS |
|
25m |
33.60 |
172 |
4 |
Sara Wallberg |
1999 |
AJ2899 |
NKK |
|
25m |
32.14 |
400 |
5 |
Julia Månsson |
2002 |
BL9202 |
ÖSA |
|
25m |
32.52 |
261 |
6 |
Elsa Bergh |
2002 |
AG7202 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
33.61 |
266 |
7 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
AJ6602 |
VARBERG |
|
25m |
34.06 |
322 |
8 |
Andréa Persson |
1999 |
AB5899 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
34.76 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 september 2017 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
19:25 |
|