2020-05-27   03:02:36
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Laviaarit

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

1_S
Laji 1, 200m Vapaauinti Pojat 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Savulahti Ville  2003  RiUS  03A086  50 m  2:18.46  2:18.46   
Salonen Pauli  2003  HU  03A394  50 m  2:18.48  2:18.48   
Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  50 m  2:19.01  2:19.01   
Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  50 m  2:20.49  2:20.49   
Jatkola Isak  2003  BS-PU  03A470  50 m  2:20.87  2:20.87   
Palvanen Eetu  2003  LaUS  03A507  25 m  2:17.86  2:21.86   
Rasinmäki Matias  2003  Cetus  03A961  50 m  2:23.23  2:23.23   
Nuorinko Markus  2003  NumKis  03A396  25 m  2:20.52  2:24.52   
Rantamäki Pauli  2003  Octopus  03A269  25 m  2:20.61  2:24.61   
10  Isoranta Jonne  2003  LaUS  03A748  25 m  2:21.81  2:25.81   
11  Palombi Waldemar  2004  HSS  04A428  50 m  2:29.55  2:29.55   
12  Airas Julius  2003  LaUS  03A835  25 m  2:25.80  2:29.80   
13  Ylikulppi Leevi  2003  Cetus  03A266  50 m  2:31.11  2:31.11   
14  Hyppönen Jesse  2004  LaUS  04A842  50 m  2:34.34  2:34.34   
15  Männistö Olavi  2003  RiUS  03A282  25 m  2:32.39  2:36.39   
16  Lehtonen Joona  2003  Vanders  03A634  50 m  2:37.60  2:37.60   
17  Asklöf Viktor  2004  Cetus  04A639  50 m  2:38.49  2:38.49   
18  Shkolny Petri  2003  RiUS  03A556  50 m  2:41.65  2:41.65   
19  Seppä Kalle  2003  RiUS  03A257  25 m  2:40.90  2:44.90   
20  Kuivalainen Joonatan  2003  RiUS  03A620  25 m  2:49.88  2:53.88   
21  Valkeavuori Jeremy  2004  RiUS  04A261  25 m  2:53.41  2:57.41   
22  Pönkä Sami  2003  Vanders  03A583  50 m  2:58.89  2:58.89   
23  Kulmala Kaius  2004  SGR  04B145  25 m  2:55.33  2:59.33   
24  Kosunen Santtu  2003  Cetus  03A312  50 m  3:01.90  3:01.90   
25  Paukola Olli  2003  RiUS  03A817  25 m  2:59.20  3:03.20   
26  Rasinmäki Aapo  2003  RiUS  03A916  25 m  3:10.03  3:14.03   
27  Sibirtsev Aleksander  2005  Vanders  05A949  50 m  3:16.11  3:16.11   
28  Laurila Aarne  2006  Cetus  06A667  25 m  3:35.03  3:39.03   
29  Tuomainen Kaapo  2008  SalU  08A063  25 m  3:41.86  3:45.86   
30  Cederberg Lauri  2003  JUK  03B146  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  14:56 
 
2_S
Laji 2, 200m Vapaauinti Tytöt 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  50 m  2:26.48  2:26.48   
Mustonen Nea  2004  LaUS  04A265  25 m  2:23.29  2:27.29   
Beszteri Greta  2004  Cetus  04A257  25 m  2:23.71  2:27.71   
Rissanen Aada  2004  Vanders  04A305  50 m  2:32.04  2:32.04   
Haverinen Helmi  2004  Cetus  04A256  50 m  2:32.17  2:32.17   
Niemi Riina  2005  SCR  05A089  50 m  2:33.20  2:33.20   
Sinerkari Nanna  2004  HSS  04A366  50 m  2:33.35  2:33.35   
Lytz Inka  2004  SCR  04A438  50 m  2:34.57  2:34.57   
Mattila Anna  2004  HSS  04A644  50 m  2:34.86  2:34.86   
10  Ranta-Valkama Anni  2004  SCR  04A369  50 m  2:35.04  2:35.04   
11  Hälikkä Milla  2004  HU  04A108  50 m  2:35.22  2:35.22   
12  Myllärinen Viljaana  2004  UI  04A492  25 m  2:32.60  2:36.60   
13  Hännikäinen Milla  2004  LaUS  04A214  50 m  2:38.01  2:38.01   
14  Hakkarainen Anna  2005  Cetus  05A514  50 m  2:38.46  2:38.46   
15  Jämsä Iiris  2004  MiUS  04A703  25 m  2:34.98  2:38.98   
16  Tuura Julia  2004  RiUS  04A297  25 m  2:37.16  2:41.16   
17  Partanen Senni  2004  MiUS  04A938  50 m  2:49.06  2:49.06   
18  Hinkkala Maija  2005  RiUS  05A091  25 m  2:45.68  2:49.68   
19  Savulahti Iida  2004  RiUS  04A121  50 m  2:50.62  2:50.62   
20  Kajander Maj  2005  HSS  05A678  50 m  2:52.05  2:52.05   
21  Hyvärinen Hilla  2004  HSS  04B234  50 m  2:52.27  2:52.27   
22  Valero De La Iglesia Diana  2004  Cetus  04A518  25 m  2:50.39  2:54.39   
23  Kammonen Tuuli  2004  MiUS  04A701  25 m  2:53.53  2:57.53   
24  Lukkaroinen Sade  2004  RiUS  04A281  25 m  3:00.75  3:04.75   
25  Brusila Maisa  2004  Cetus  04A887  25 m  3:07.58  3:11.58   
26  Andreasen Kia  2004  SGR  04A581  25 m  3:11.48  3:15.48   
27  Päivänen Lily  2006  HSS  06A419  25 m  3:12.03  3:16.03   
28  Romppanen Helmi  2004  RiUS  04A152  25 m  3:12.96  3:16.96   
29  Kultaranta Meri  2004  RiUS  04A264  25 m  3:16.14  3:20.14   
30  Alakörkkö Linnea  2004  Cetus  04B094  50 m  3:28.14  3:28.14   
31  Hirsi Eevi  2007  HTU  07A102  25 m       
32  Somero Kreetta  2004  La-Ka  04A700  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  14:56 
 
3_S
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Maaranen Joonas  2004  HyUS  04A835  50 m  28.78  28.78   
Kaila Aku  2003  RaisU  03A054  50 m  29.41  29.41   
Lehtovaara Verneri  2004  SalU  04A252  50 m  30.94  30.94   
Turunen Oskar  2003  RiUS  03A822  25 m  30.24  31.24   
Savolainen Otto Elvis  2003  MiUS  03A938  25 m  30.30  31.30   
Oinonen Antti  2003  UI  03B081  25 m  30.59  31.59   
Shkolny Petri  2003  RiUS  03A556  25 m  30.73  31.73   
Tepponen Lucas  2003  HU  03A490  25 m  31.41  32.41   
Virtanen Samu  2004  SWIM  04A885  50 m  32.44  32.44   
10  Juurakko Veerti  2004  Cetus  04A476  25 m  31.91  32.91   
11  Asklöf Viktor  2004  Cetus  04A639  50 m  32.95  32.95   
12  Havia Olli  2004  SalU  04A584  25 m  32.09  33.09   
13  Tenhu Aaro  2004  La-Ka  04B217  50 m  33.41  33.41   
14  Hauska Verneri  2003  JUK  03B137  25 m  32.44  33.44   
15  Heinola Mio  2005  NumKis  05A011  50 m  33.49  33.49   
16  Pohjola Joona  2004  SalU  04A607  25 m  32.55  33.55   
17  Pirinen Aaron  2005  JUK  05A567  50 m  33.69  33.69   
18  Aspholm Pyry  2004  VaajUS  04A848  50 m  33.81  33.81   
19  Tuomainen Roope  2004  SalU  04A583  50 m  34.08  34.08   
20  Bortsov Egor  2004  LaUS  04B136  25 m  33.10  34.10   
21  Peltola Tuomas  2003  Cetus  03A096  50 m  34.26  34.26   
22  Pulkkinen Juuso  2004  Cetus  04A145  25 m  33.46  34.46   
23  Laitinen Nuutti  2004  Cetus  04A588  50 m  34.59  34.59   
24  Kallström Risto  2006  Cetus  06A144  50 m  34.65  34.65   
25  Meng Yufei  2004  Cetus  04A333  50 m  34.65  34.65   
26  Savela Ville  2003  SalU  03B020  25 m  33.98  34.98   
27  Pesonen Antti  2003  JUK  03B263  25 m  34.04  35.04   
28  Suuronen Karri  2003  Cetus  03A802  50 m  35.04  35.04   
29  Akkanen Niko  2003  RiUS  03A813  50 m  35.21  35.21   
30  Paaskoski Olli  2005  Cetus  05A747  50 m  35.21  35.21   
31  Hyrsylä Aku  2003  SalU  03A838  50 m  35.46  35.46   
32  Karvanen Maksim  2005  LaUS  05A421  25 m  34.52  35.52   
33  Pylvänäinen Joonas Patrik  2004  Cetus  04B178  50 m  35.61  35.61   
34  Hänninen Aku  2004  ORCA  04A914  25 m  35.11  36.11   
35  Tonttila Kalle  2004  HU  04A811  50 m  36.20  36.20   
36  Lönnblad Lucas  2004  Cetus  04A495  50 m  36.31  36.31   
37  Fagerstedt William  2005  BS-PU  05A803  25 m  35.87  36.87   
38  Pulkkinen Arto  2005  LaUS  05A629  25 m  36.42  37.42   
39  Saari Samuel  2004  Cetus  04A676  50 m  37.53  37.53   
40  Falkstedt Elmeri  2004  SalU  04A941  50 m  37.65  37.65   
41  Rahkonen Onni  2007  SGR  07A079  25 m  36.70  37.70   
42  Semenov Viacheslav  2006  LaUS  06A319  25 m  36.95  37.95   
43  Huuhka Riku  2005  LaUS  05A549  50 m  37.99  37.99   
44  Salmi André  2006  SGR  06A148  25 m  37.04  38.04   
45  Nyholm Jaakko  2003  JUK  03B133  50 m  38.26  38.26   
46  Aho Alvar  2004  Cetus  04A756  50 m  38.31  38.31   
47  Laitala Ilmari  2003  Cetus  03A963  50 m  38.94  38.94   
48  Lempinen Rasmus  2005  RiUS  05A077  25 m  38.18  39.18   
49  Ruban Antero  2004  LaUS  04B114  25 m  38.49  39.49   
50  Lauronen Milo  2004  Vanders  04A783  50 m  39.55  39.55   
51  Virtanen Miko  2005  LaUS  05A764  25 m  38.75  39.75   
52  Guzhov Daniel  2006  Vanders  06A605  50 m  39.91  39.91   
53  Gavrilov Ivan  2005  Cetus  05A769  50 m  39.92  39.92   
54  Katunov Denis  2006  LaUS  06A164  25 m  39.14  40.14   
55  Sinisalo Aleksi  2006  Cetus  06A680  25 m  39.43  40.43   
56  Tuomainen Kaapo  2008  SalU  08A063  25 m  39.47  40.47   
57  Laurila Aarne  2006  Cetus  06A667  50 m  40.58  40.58   
58  Winqvist Benjamin  2006  Cetus  06A420  50 m  41.35  41.35   
59  Kolesov Damir  2006  ORCA  06A747  50 m  41.41  41.41   
60  Lipiäinen Joonatan  2005  Vanders  05A126  50 m  41.81  41.81   
61  Raitala Aki Eetu Petteri  2004  RiUS  04A868  25 m  40.84  41.84   
62  Westerberg Oscar  2005  Cetus  05A519  50 m  42.38  42.38   
63  Saarikallio Vinski  2004  RiUS  04A863  25 m  41.70  42.70   
64  Savolainen Viljam  2008  SalU  08A137  50 m  43.08  43.08   
65  Kotselainen Oskar  2006  LaUS  06A314  50 m  43.90  43.90   
66  Valero De La Iglesia Luis  2006  Cetus  06A067  50 m  43.96  43.96   
67  Haikara Artem  2005  Cetus  05A786  50 m  44.21  44.21   
68  Inkilä Veeti  2006  Cetus  06A411  25 m  43.41  44.41   
69  Nevalainen Lenni  2007  Cetus  07A173  25 m  43.88  44.88   
70  Mosconi Tommi  2008  Cetus  08A187  25 m  44.05  45.05   
71  Forsberg Riku  2005  Cetus  05A829  25 m  44.55  45.55   
72  Tammihovi Severi  2009  Cetus  09A062  25 m  44.64  45.64   
73  Haverinen Kasperi  2005  LaUS  05B041  50 m  45.75  45.75   
74  Silander Niko  2003  Cetus  03B204  50 m  45.79  45.79   
75  Vauhkonen Otto  2007  Cetus  07A174  50 m  45.86  45.86   
76  Rasinmäki Mikael  2006  Cetus  06A426  50 m  46.02  46.02   
77  Savolainen Akseli  2007  Cetus  07A405  25 m  45.15  46.15   
78  Johansson Leevi  2006  RiUS  06A254  50 m  46.35  46.35   
79  Tsinjonnõi Artemi  2008  Cetus  08A169  25 m  45.69  46.69   
80  Mustonen Evan  2005  Cetus  05A896  25 m  46.65  47.65   
81  Ahonen Anton  2006  Cetus  06A749  25 m  46.85  47.85   
82  Tuomainen Leo  2008  Cetus  08A194  25 m  47.61  48.61   
83  Lindberg Rado  2005  Cetus  05A807  25 m  48.06  49.06   
84  Nuutinen Aarne  2006  Cetus  06A763  25 m  48.23  49.23   
85  Rantsi Lauri  2008  SGR  08A124  25 m  48.26  49.26   
86  Suni Mikael  2007  Cetus  07A197  25 m  48.35  49.35   
87  Branea Marcel  2006  Cetus  06A386  50 m  49.53  49.53   
88  Järvenpää Olli  2006  Cetus  06A690  25 m  49.04  50.04   
89  Vahtola Matti  2006  Cetus  06A663  25 m  49.12  50.12   
90  Rantatupa Pauli  2005  Cetus  05A960  25 m  49.32  50.32   
91  Makkonen-Craig Leo  2007  Cetus  07A299  25 m  52.51  53.51   
92  Keränen Joonas  2007  Cetus  07A172  25 m  52.61  53.61   
93  Ventus Patrik  2007  SGR  07A204  25 m  53.74  54.74   
94  Hujala Eemil  2007  Cetus  07A465  25 m  54.62  55.62   
95  Hautaniemi Veikko  2007  Cetus  07A304  25 m  57.80  58.80   
96  Larjo Niko  2008  Cetus  08A197  25 m  58.04  59.04   
97  Strömsholm Johannes  2008  Cetus  08A245  25 m  59.80  1:00.80   
98  Klümper Matti  2008  Cetus  08A190  25 m  59.90  1:00.90   
99  Rahkonen Aarni  2009  SGR  09A030  25 m  1:06.95  1:07.95   
100  Toledos Angelos  2007  SGR  07A434  25 m       
101  Pekkola Eljas  2007  Cetus  07A509  25 m       
102  Pokidko Mark  2007  Cetus  07A406  25 m       
103  Koskela Henri  2007  Cetus  07A472  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  14:56 
 
4_S
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Pihkamäki Annukka  2004  RiUS  04A161  50 m  29.84  29.84   
Louhikoski Liinu  2004  Vanders  04A046  50 m  30.20  30.20   
Kallinen Sohvi  2004  LaUS  04A222  25 m  29.54  30.54   
Lindström Venla  2004  LaUS  04A263  25 m  30.49  31.49   
Jämsä Iiris  2004  MiUS  04A703  50 m  32.70  32.70   
Aula Aava  2004  HU  04A128  25 m  31.70  32.70   
Villanen Silja  2005  SalU  05A285  50 m  33.05  33.05   
Kasvio Louna  2006  Cetus  06A151  50 m  33.23  33.23   
Hakkarainen Anna  2005  Cetus  05A514  25 m  32.29  33.29   
10  Karpela Iisa  2004  Cetus  04A632  25 m  32.47  33.47   
11  Nieminen Pinja  2004  Cetus  04A258  25 m  32.81  33.81   
12  Sundt Wilma  2006  Cetus  06A142  50 m  33.86  33.86   
13  Haikara Odessa  2004  Cetus  04A577  25 m  32.92  33.92   
14  Linna Gabriella  2004  Vanders  04A224  50 m  33.97  33.97   
15  Sakomaa Juulia  2005  LaUS  05A564  50 m  33.98  33.98   
16  Rissanen Iina  2005  Vanders  05A102  50 m  34.63  34.63   
17  Vilenius Ella  2004  Vanders  04A003  50 m  34.64  34.64   
18  Strandberg Milla  2005  Vanders  05A006  25 m  33.67  34.67   
19  Peill Kukka  2005  Cetus  05A112  25 m  34.24  35.24   
20  Turtiainen Olivia  2005  Cetus  05A416  50 m  35.33  35.33   
21  Kettunen Ellen  2005  Cetus  05A201  25 m  34.44  35.44   
22  Savonen Wilma  2004  Cetus  04A096  25 m  34.68  35.68   
23  Granberg Janina  2006  Cetus  06A403  50 m  36.09  36.09   
24  Lepistö Sofia  2006  MiUS  06A346  25 m  35.23  36.23   
25  Martola Hanna  2005  Cetus  05A203  50 m  36.26  36.26   
26  Rihte Kaarina  2005  Cetus  05A740  25 m  35.44  36.44   
27  Ruottinen Ronja  2005  MiUS  05A165  50 m  36.49  36.49   
28  Siltala Iida  2005  Cetus  05A468  50 m  36.95  36.95   
29  Räsänen Helmi  2006  SGR  06A485  50 m  37.03  37.03   
30  Vesanen Siiri  2004  Vanders  04A357  50 m  37.32  37.32   
31  Ryynänen Säde  2005  Cetus  05A460  25 m  36.37  37.37   
32  Risso Ricci Rebecca  2006  Cetus  06A548  50 m  37.50  37.50   
33  Turunen Laura  2005  Cetus  05A469  25 m  36.61  37.61   
34  Jokinen Tuuli  2004  ORCA  04B171  25 m  36.63  37.63   
35  Koroknay-Pál Beata  2004  Cetus  04A678  25 m  36.76  37.76   
36  Korkeamäki Jenni  2007  Cetus  07A078  50 m  37.81  37.81   
37  Virtanen Iiris  2004  SGR  04A820  25 m  36.82  37.82   
38  Ruha Elina  2005  Cetus  05A113  50 m  37.98  37.98   
39  Savonen Jasmin  2005  Cetus  05A119  50 m  38.14  38.14   
40  Weckman Vilmiina  2004  RiUS  04A267  50 m  38.15  38.15   
41  Lindfors Juulia  2005  Cetus  05A074  50 m  38.37  38.37   
42  Heinzmann Lea  2004  SGR  04A851  25 m  37.47  38.47   
43  Tammilehto Enni  2006  Cetus  06A134  50 m  38.51  38.51   
44  Lönnberg Emma  2005  Cetus  05A736  50 m  38.60  38.60   
45  Backman Rilla  2006  LaUS  06A205  25 m  37.62  38.62   
46  Haravuori Verna  2004  JUK  04A475  25 m  37.63  38.63   
47  Äyrämöinen Enna  2007  Cetus  07A198  50 m  38.70  38.70   
48  Rossi Lumi  2005  Cetus  05A779  50 m  38.88  38.88   
49  Kukkonen Iina  2005  MiUS  05A437  25 m  37.89  38.89   
50  Heikkilä Kaisa  2005  LaUS  05A301  50 m  38.96  38.96   
51  Halonen Emmi  2006  Vanders  06A312  50 m  39.00  39.00   
52  Hauska Venla  2004  JUK  04A875  50 m  39.07  39.07   
53  Brelo Ninja  2006  Cetus  06A185  50 m  39.22  39.22   
54  Lindell Ellen  2007  Cetus  07A396  50 m  39.29  39.29   
55  Mäennenä Kia  2006  Cetus  06A189  25 m  38.32  39.32   
56  Virtamo Veronika  2004  ORCA  04B155  25 m  38.37  39.37   
57  Bordi Oona  2004  Cetus  04B188  25 m  38.40  39.40   
58  Sarlin Oona  2006  Vanders  06A111  50 m  39.43  39.43   
59  Leppänen Matilda  2007  Cetus  07A067  50 m  39.46  39.46   
60  Mänttäri Annaliina  2006  Cetus  06A031  25 m  38.49  39.49   
61  Zurban Laura  2006  Cetus  06A428  25 m  38.62  39.62   
62  Risso Ricci Ruth  2006  Cetus  06A550  50 m  39.69  39.69   
63  Rantaniitty Iisa-lotta  2006  Cetus  06A450  50 m  39.81  39.81   
64  Simberg Ebba  2007  LaUS  07A087  25 m  38.84  39.84   
65  Nieminen Jonna  2006  Cetus  06A762  25 m  38.97  39.97   
66  Nevalainen Lotta  2005  Cetus  05A744  50 m  40.05  40.05   
67  Soilevaara Iiris  2006  Cetus  06A415  50 m  40.17  40.17   
68  Ruponen Siiri  2005  RiUS  05A287  25 m  39.32  40.32   
69  Tawast Iida  2007  SGR  07A124  25 m  39.59  40.59   
70  Andreasen Kia  2004  SGR  04A581  50 m  40.65  40.65   
71  Leshchuk Olesia  2006  Cetus  06A423  50 m  40.65  40.65   
72  Ylä-Autio Julia  2004  Cetus  04B033  25 m  39.80  40.80   
73  Haverinen Siiri  2007  LaUS  07A176  25 m  39.94  40.94   
74  Oila Veera  2007  Vanders  07A056  50 m  40.98  40.98   
75  Idman Annika  2004  Cetus  04A306  50 m  41.09  41.09   
76  Ainasoja Aino-maria  2005  ORCA  05A938  25 m  40.11  41.11   
77  Hale Isabella  2005  Cetus  05A730  25 m  40.26  41.26   
78  Ilonen Linda  2004  Cetus  04A986  25 m  40.31  41.31   
79  Nauklér Sofie  2006  SGR  06A537  50 m  41.74  41.74   
80  Viitanen Krista  2005  RiUS  05A078  25 m  40.76  41.76   
81  Työppönen Heidi  2004  Cetus  04B191  25 m  41.53  42.53   
82  Kostiainen Malla  2006  Cetus  06A418  25 m  41.55  42.55   
83  Romo Olivia  2005  LaUS  05A297  50 m  43.06  43.06   
84  Peltonen Saima  2007  SalU  07A481  50 m  43.06  43.06   
85  Hollström Nea  2005  Cetus  05A947  25 m  42.08  43.08   
86  Tahvanainen Milla  2005  Cetus  05A928  50 m  43.13  43.13   
87  Kosunen Heta  2006  Cetus  06A417  25 m  42.24  43.24   
88  Jämsén Helmi  2005  Cetus  05A859  25 m  43.09  44.09   
89  Alakörkkö Linnea  2004  Cetus  04B094  25 m  43.33  44.33   
90  Salo Anna  2007  Cetus  07A171  50 m  44.72  44.72   
91  Lehtonen Iiris  2006  HU  06A118  25 m  44.31  45.31   
92  Still Heidi  2006  Cetus  06A230  50 m  45.52  45.52   
93  Änäkkälä Aurora  2007  SalU  07A287  25 m  44.55  45.55   
94  Honkaniemi Hedda-liina  2006  JUK  06A353  50 m  45.55  45.55   
95  Rahijärvi Saara-kaisa  2004  ORCA  04B197  25 m  44.69  45.69   
96  Loponen Maia  2007  ORCA  07A260  25 m  44.70  45.70   
97  Richard Cécilia  2006  Cetus  06A790  25 m  44.72  45.72   
98  Miao Anja  2007  Cetus  07A170  50 m  45.73  45.73   
99  Autio Emma  2005  Cetus  05A791  50 m  46.02  46.02   
100  Vanhanen Amanda  2006  SGR  06A702  25 m  45.98  46.98   
101  Löytty Olivia  2007  Cetus  07A436  25 m  46.41  47.41   
102  Päivärinta Siiri  2005  Cetus  05A954  25 m  46.85  47.85   
103  Ronkainen Saga  2007  Cetus  07A407  25 m  47.63  48.63   
104  Uusitalo Jenny  2007  Cetus  07A199  25 m  48.24  49.24   
105  Nissinen Emma  2007  Cetus  07A368  25 m  48.73  49.73   
106  Kinnunen Leenu Karolina  2005  Cetus  05B009  25 m  48.85  49.85   
107  Heikkilä Sonja  2006  SalU  06A509  50 m  50.57  50.57   
108  Mudigere Satish Sanjana  2004  Cetus  04B193  25 m  50.78  51.78   
109  Agarwal Amishi  2004  Cetus  04B061  25 m  51.35  52.35   
110  Mikk Kirke  2005  Cetus  05A877  25 m  51.66  52.66   
111  Savolainen Sandra  2007  Cetus  07A376  25 m  51.82  52.82   
112  Larjomaa Vuokko  2007  Cetus  07A454  25 m  52.63  53.63   
113  Saarinen Matilda  2008  SalU  08A116  25 m  53.17  54.17   
114  Brelo Jade  2008  Cetus  08A066  25 m  53.31  54.31   
115  Prasad Anika  2005  Cetus  05A946  25 m  54.00  55.00   
116  Hotulainen Riinu  2008  Cetus  08A188  25 m  54.24  55.24   
117  Keskimäki Siiri  2006  SalU  06A668  25 m  54.52  55.52   
118  Karulina Emilia Elizaveta  2008  Cetus  08A192  25 m  57.01  58.01   
119  Turunen Lotta  2008  Cetus  08A219  25 m  1:01.88  1:02.88   
120  Kotakoski Pinja  2008  Cetus  08A156  25 m  1:02.57  1:03.57   
121  Seiger Katja  2007  Cetus  07A397  25 m  1:02.70  1:03.70   
122  Aunimo Inka  2006  Cetus  06A628  25 m  1:03.98  1:04.98   
123  Linnosaari Saga  2008  Cetus  08A268  25 m       
124  Heikkilä Linnea  2008  SGR  08A210  25 m       
125  Ylitalo Milja  2011  SGR  11A002  25 m       
126  Paaskoski Ida  2007  Cetus  07A527  25 m       
127  Sintonen Emmi  2009  SGR  09A073  25 m       
128  Tawast Veera  2009  SGR  09A071  25 m       
129  Kovalainen Minni  2008  Cetus  08A196  25 m       
130  Pernaa Emmi  2008  Cetus  08A186  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  14:56 
 
5_S
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Lytz Kasper  2003  SCR  03A418  25 m  1:06.18  1:08.18   
Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  50 m  1:10.39  1:10.39   
Seksenov Danil  2004  Vanders  04A126  25 m  1:09.47  1:11.47   
Jatkola Isak  2003  BS-PU  03A470  50 m  1:11.56  1:11.56   
Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  50 m  1:11.99  1:11.99   
Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  1:10.12  1:12.12   
Marjala Juho Elia  2003  SiWa  03A275  50 m  1:14.46  1:14.46   
Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  25 m  1:13.28  1:15.28   
Maaranen Akseli  2004  HyUS  04A834  50 m  1:15.72  1:15.72   
10  Severinkangas Roni  2003  Cetus  03A907  50 m  1:16.15  1:16.15   
11  Turunen Oskar  2003  RiUS  03A822  25 m  1:14.21  1:16.21   
12  Äijälä Onni  2004  HyUS  04A344  50 m  1:17.31  1:17.31   
13  Tynjä Topias  2005  LaUS  05A627  50 m  1:17.53  1:17.53   
14  Savulahti Ville  2003  RiUS  03A086  25 m  1:16.45  1:18.45   
15  Zamanimehr Sam  2003  Cetus  03A958  25 m  1:17.12  1:19.12   
16  Inkilä Tuukka  2003  Cetus  03A495  50 m  1:19.72  1:19.72   
17  Rantamäki Pauli  2003  Octopus  03A269  25 m  1:18.44  1:20.44   
18  Repo Oskari  2003  Cetus  03A824  50 m  1:20.60  1:20.60   
19  Javidi Firooz Toussi Kiarash  2003  Cetus  03A600  50 m  1:21.21  1:21.21   
20  Airas Julius  2003  LaUS  03A835  25 m  1:19.69  1:21.69   
21  Hyppönen Jesse  2004  LaUS  04A842  50 m  1:22.48  1:22.48   
22  Männistö Olavi  2003  RiUS  03A282  25 m  1:22.86  1:24.86   
23  Luomala Ukko-pekka  2004  JUK  04A593  50 m  1:25.20  1:25.20   
24  Mykkänen Rasmus  2003  Cetus  03A542  50 m  1:27.94  1:27.94   
25  Aho Alvar  2004  Cetus  04A756  50 m  1:30.54  1:30.54   
26  Pulkkinen Juuso  2004  Cetus  04A145  25 m  1:29.76  1:31.76   
27  Koskinen Aapo  2004  LaUS  04A115  25 m  1:29.81  1:31.81   
28  Halminen Samuel  2005  HSS  05A578  50 m  1:32.39  1:32.39   
29  Meng Yufei  2004  Cetus  04A333  25 m  1:31.47  1:33.47   
30  Leppänen Akseli  2004  Cetus  04A006  25 m  1:32.27  1:34.27   
31  Kuulasmaa Elmeri  2004  SCR  04A090  50 m  1:35.14  1:35.14   
32  Hautaniemi Leo  2004  Cetus  04A580  50 m  1:36.78  1:36.78   
33  Lönnblad Lucas  2004  Cetus  04A495  50 m  1:37.03  1:37.03   
34  Valkeavuori Jeremy  2004  RiUS  04A261  50 m  1:37.64  1:37.64   
35  Saari Samuel  2004  Cetus  04A676  50 m  1:37.65  1:37.65   
36  Valonen Arttu  2004  ORCA  04A796  50 m  1:37.76  1:37.76   
37  Seppä Kalle  2003  RiUS  03A257  25 m  1:36.55  1:38.55   
38  Masalin Samuli  2004  Cetus  04A470  25 m  1:37.01  1:39.01   
39  Pylvänäinen Joonas Patrik  2004  Cetus  04B178  50 m  1:41.77  1:41.77   
40  Laitinen Nuutti  2004  Cetus  04A588  25 m  1:40.60  1:42.60   
41  Janhunen Mattias  2003  Cetus  03A689  25 m  1:42.31  1:44.31   
42  Hyrsylä Aku  2003  SalU  03A838  50 m  1:47.93  1:47.93   
43  Nagal Yash  2004  Cetus  04A656  25 m  1:53.57  1:55.57   
44  Zurban Leo  2004  Cetus  04A720  25 m       
45  Nokikuru Niko  2005  RiUS  05A305  25 m       
46  Elshout Luca  2004  HSS  04B165  25 m       
47  Forslund Aron  2005  BS-PU  05A526  25 m       
48  Lempinen Rasmus  2005  RiUS  05A077  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  14:56 
 
6_S
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Jatkola Saga  2004  BS-PU  04A532  50 m  1:13.78  1:13.78   
Heikkinen Iida  2004  UI  04A273  25 m  1:15.57  1:17.57   
Tiainen Karla  2005  SiWa  05A246  50 m  1:18.56  1:18.56   
Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  50 m  1:19.25  1:19.25   
Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  25 m  1:17.35  1:19.35   
Lehtonen Helmi  2004  JUK  04A335  50 m  1:19.79  1:19.79   
Niemi Riina  2005  SCR  05A089  50 m  1:20.70  1:20.70   
Hakala Emma  2004  HU  04A330  25 m  1:19.21  1:21.21   
Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  25 m  1:19.95  1:21.95   
10  Sinerkari Nanna  2004  HSS  04A366  50 m  1:22.61  1:22.61   
11  Reinonen Siiri  2004  HäUS  04A278  50 m  1:23.66  1:23.66   
12  Mattila Anna  2004  HSS  04A644  25 m  1:23.72  1:25.72   
13  Rinne Sofia  2005  Cetus  05A850  25 m  1:23.73  1:25.73   
14  Hakkarainen Ada  2005  HSS  05A123  50 m  1:26.47  1:26.47   
15  Tuura Julia  2004  RiUS  04A297  50 m  1:27.18  1:27.18   
16  Tuomainen Roosa  2005  SalU  05A304  50 m  1:27.86  1:27.86   
17  Hinkkala Maija  2005  RiUS  05A091  50 m  1:28.14  1:28.14   
18  Kaskeala Siri  2005  Cetus  05A265  50 m  1:28.23  1:28.23   
19  Ranta-Valkama Anni  2004  SCR  04A369  50 m  1:29.00  1:29.00   
20  Siivonen Anna-Maria  2004  RiUS  04A563  25 m  1:27.01  1:29.01   
21  Rantanen Rina  2005  Cetus  05A419  25 m  1:27.20  1:29.20   
22  Vahtola Inka  2005  Cetus  05A401  25 m  1:27.52  1:29.52   
23  Bogdanova Eevi-maria  2005  LaUS  05A106  25 m  1:27.66  1:29.66   
24  Kousa Laura  2005  Cetus  05A332  25 m  1:28.29  1:30.29   
25  Saarinen Ada-maj  2004  ORCA  04A688  50 m  1:30.37  1:30.37   
26  Kinnunen Pinja  2004  HU  04A287  25 m  1:28.64  1:30.64   
27  Virtanen Iiris  2004  SGR  04A820  25 m  1:29.28  1:31.28   
28  Tamminen Tiinu  2006  LaUS  06A122  50 m  1:31.86  1:31.86   
29  Haikara Odessa  2004  Cetus  04A577  25 m  1:30.89  1:32.89   
30  Hännikäinen Milla  2004  LaUS  04A214  50 m  1:33.41  1:33.41   
31  Lindblom Malin  2006  BS-PU  06A073  25 m  1:32.20  1:34.20   
32  Saarinen Vilja  2005  RiUS  05A087  25 m  1:32.57  1:34.57   
33  Tamminen Tinka  2006  LaUS  06A126  25 m  1:33.37  1:35.37   
34  Kukkonen Iina  2005  MiUS  05A437  25 m  1:35.06  1:37.06   
35  Savonen Jasmin  2005  Cetus  05A119  25 m  1:35.48  1:37.48   
36  Kähkönen Milla  2005  LaUS  05A054  25 m  1:35.68  1:37.68   
37  Ahvenainen Essi  2005  Vanders  05A073  50 m  1:39.41  1:39.41   
38  Rossi Lumi  2005  Cetus  05A779  50 m  1:40.34  1:40.34   
39  Brusila Maisa  2004  Cetus  04A887  25 m  1:38.75  1:40.75   
40  Hyvönen Saana  2005  LaUS  05A309  25 m  1:39.55  1:41.55   
41  Ryynänen Säde  2005  Cetus  05A460  25 m  1:39.97  1:41.97   
42  Turtiainen Olivia  2005  Cetus  05A416  50 m  1:43.48  1:43.48   
43  Korkeamäki Jenni  2007  Cetus  07A078  50 m  1:43.55  1:43.55   
44  Siltala Iida  2005  Cetus  05A468  50 m  1:43.93  1:43.93   
45  Nätynki Sani  2005  SCR  05A430  50 m  1:44.31  1:44.31   
46  Lönnberg Emma  2005  Cetus  05A736  25 m  1:44.53  1:46.53   
47  Nurminen Maija  2005  SalU  05A597  50 m  1:46.94  1:46.94   
48  Kupari Oona  2004  Octopus  04A089  25 m  1:44.96  1:46.96   
49  Raulos Saara  2005  Cetus  05A823  25 m  1:47.36  1:49.36   
50  Varvikko Venla  2005  Cetus  05A076  25 m  1:47.71  1:49.71   
51  Lindfors Juulia  2005  Cetus  05A074  25 m  1:50.48  1:52.48   
52  Viitanen Krista  2005  RiUS  05A078  25 m  1:53.66  1:55.66   
53  Salaspuro Ada  2005  Cetus  05A748  50 m  1:58.54  1:58.54   
54  Lax Taru  2005  Cetus  05A739  50 m  2:02.68  2:02.68   
55  Ilonen Linda  2004  Cetus  04A986  25 m       
56  Miettunen Oona  2005  Cetus  05B016  25 m       
57  Tasapuro Aino  2004  HSS  04A993  25 m       
58  Kobycheva Katarina  2004  Cetus  04A648  25 m       
59  Akkanen Lotta  2005  ORCA  05A801  25 m       
60  Korsoff Veera  2005  HSS  05A348  25 m       
61  Severinkangas Janita  2004  Cetus  04A650  25 m       
62  Kammonen Tuuli  2004  MiUS  04A701  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  14:56 
 
7_S
Laji 7, 200m Selkäuinti Pojat 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Huhtala Alexander  2003  Cetus  03A751  50 m  2:41.07  2:41.07   
Kuhlberg Joakim  2004  BS-PU  04A072  50 m  2:42.60  2:42.60   
Ylikulppi Leevi  2003  Cetus  03A266  50 m  2:51.31  2:51.31   
Tuomainen Kaapo  2008  SalU  08A063  25 m       
Savolainen Otto Elvis  2003  MiUS  03A938  25 m       
Silander Tomi  2006  Cetus  06A061  25 m       
Silander Niko  2003  Cetus  03B204  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  14:56 
 
8_S
Laji 8, 200m Selkäuinti Tytöt 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Kallinen Sohvi  2004  LaUS  04A222  50 m  2:37.71  2:37.71   
Rissanen Aada  2004  Vanders  04A305  50 m  2:41.67  2:41.67   
Louhikoski Liinu  2004  Vanders  04A046  25 m  2:38.37  2:42.37   
Haverinen Helmi  2004  Cetus  04A256  50 m  2:48.10  2:48.10   
Mustonen Nea  2004  LaUS  04A265  50 m  2:49.91  2:49.91   
Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  25 m  2:46.20  2:50.20   
Wacklin Ciara  2004  Cetus  04A037  50 m  2:51.83  2:51.83   
Nieminen Pinja  2004  Cetus  04A258  50 m  2:55.39  2:55.39   
Koroknay-Pál Beata  2004  Cetus  04A678  50 m  3:30.18  3:30.18   
10  Ruponen Siiri  2005  RiUS  05A287  25 m  3:28.03  3:32.03   
11  Virtanen Iiris  2004  SGR  04A820  25 m  3:30.81  3:34.81   
12  Partanen Senni  2004  MiUS  04A938  25 m       
13  Lytz Inka  2004  SCR  04A438  25 m       
14  Jatkola Saga  2004  BS-PU  04A532  25 m       
15  Nissi Laura  2004  SiWa  04A259  25 m       
16  Perkkiö Saana  2005  RiUS  05A349  25 m       
17  Rahkonen Ria  2005  HTU  05A495  25 m       
18  Hirsi Eevi  2007  HTU  07A102  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  14:56 
 
9_S
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Lytz Kasper  2003  SCR  03A418  25 m  31.06  32.06   
Heinola Mio  2005  NumKis  05A011  50 m  38.55  38.55   
Tynjä Topias  2005  LaUS  05A627  25 m  37.87  38.87   
Silander Tomi  2006  Cetus  06A061  50 m  38.94  38.94   
Pirinen Aaron  2005  JUK  05A567  25 m  39.49  40.49   
Aspholm Pyry  2004  VaajUS  04A848  25 m  39.59  40.59   
Luomala Ukko-pekka  2004  JUK  04A593  25 m  39.69  40.69   
Seppä Kalle  2003  RiUS  03A257  25 m  39.74  40.74   
Holtari Justus  2004  Cetus  04A618  50 m  41.20  41.20   
10  Niemi Lasse  2006  HU  06A032  50 m  42.17  42.17   
11  Hauska Verneri  2003  JUK  03B137  25 m  41.35  42.35   
12  Cederberg Lauri  2003  JUK  03B146  25 m  42.51  43.51   
13  Tonttila Kalle  2004  HU  04A811  50 m  43.62  43.62   
14  Tenhu Aaro  2004  La-Ka  04B217  50 m  43.63  43.63   
15  Pesonen Antti  2003  JUK  03B263  25 m  42.82  43.82   
16  Karvanen Maksim  2005  LaUS  05A421  25 m  42.86  43.86   
17  Hannula Lukas  2006  HU  06A508  50 m  43.92  43.92   
18  Akkanen Niko  2003  RiUS  03A813  25 m  43.13  44.13   
19  Rahkonen Onni  2007  SGR  07A079  25 m  43.27  44.27   
20  Kallström Risto  2006  Cetus  06A144  50 m  44.48  44.48   
21  Katunov Denis  2006  LaUS  06A164  50 m  45.48  45.48   
22  Paaskoski Olli  2005  Cetus  05A747  25 m  44.80  45.80   
23  Fagerstedt William  2005  BS-PU  05A803  25 m  45.59  46.59   
24  Saarinen Matias  2006  SalU  06A268  25 m  46.07  47.07   
25  Heikkinen Otso  2007  HU  07A161  50 m  47.10  47.10   
26  Pulkkinen Arto  2005  LaUS  05A629  25 m  46.26  47.26   
27  Semenov Viacheslav  2006  LaUS  06A319  50 m  47.59  47.59   
28  Laurila Aarne  2006  Cetus  06A667  25 m  46.71  47.71   
29  Salmi André  2006  SGR  06A148  25 m  46.75  47.75   
30  Winqvist Benjamin  2006  Cetus  06A420  50 m  48.93  48.93   
31  Savela Ville  2003  SalU  03B020  25 m  48.22  49.22   
32  Korhonen Aatto  2006  HU  06A289  25 m  48.64  49.64   
33  Guzhov Daniel  2006  Vanders  06A605  50 m  49.64  49.64   
34  Hietarinne Joonatan  2006  SalU  06A275  25 m  48.92  49.92   
35  Lauronen Milo  2004  Vanders  04A783  50 m  50.45  50.45   
36  Forsberg Riku  2005  Cetus  05A829  25 m  49.47  50.47   
37  Valero De La Iglesia Luis  2006  Cetus  06A067  50 m  51.30  51.30   
38  Saarikallio Vinski  2004  RiUS  04A863  25 m  50.76  51.76   
39  Nevalainen Lenni  2007  Cetus  07A173  25 m  51.06  52.06   
40  Tsinjonnõi Artemi  2008  Cetus  08A169  25 m  51.68  52.68   
41  Gavrilov Ivan  2005  Cetus  05A769  25 m  51.72  52.72   
42  Silander Niko  2003  Cetus  03B204  25 m  51.75  52.75   
43  Rasinmäki Mikael  2006  Cetus  06A426  25 m  52.60  53.60   
44  Sinisalo Aleksi  2006  Cetus  06A680  25 m  53.00  54.00   
45  Raitala Aki Eetu Petteri  2004  RiUS  04A868  25 m  53.64  54.64   
46  Kotselainen Oskar  2006  LaUS  06A314  50 m  54.73  54.73   
47  Yli-Jama Kalle  2006  SalU  06A108  25 m  53.91  54.91   
48  Inkilä Veeti  2006  Cetus  06A411  25 m  55.06  56.06   
49  Virtanen Miko  2005  LaUS  05A764  25 m  55.26  56.26   
50  Vauhkonen Otto  2007  Cetus  07A174  50 m  57.83  57.83   
51  Lindberg Rado  2005  Cetus  05A807  50 m  58.01  58.01   
52  Tammihovi Severi  2009  Cetus  09A062  25 m  57.26  58.26   
53  Tuomainen Leo  2008  Cetus  08A194  25 m  59.70  1:00.70   
54  Johansson Leevi  2006  RiUS  06A254  50 m  1:00.88  1:00.88   
55  Branea Marcel  2006  Cetus  06A386  25 m  1:02.55  1:03.55   
56  Hauta-Aho Kasperi  2006  Octopus  06A334  25 m  1:03.08  1:04.08   
57  Pekkola Eljas  2007  Cetus  07A509  25 m       
58  Rantsi Lauri  2008  SGR  08A124  25 m       
59  Sibirtsev Aleksander  2005  Vanders  05A949  25 m       
60  Nyholm Jaakko  2003  JUK  03B133  25 m       
61  Toledos Angelos  2007  SGR  07A434  25 m       
62  Bortsov Egor  2004  LaUS  04B136  25 m       
63  Haverinen Kasperi  2005  LaUS  05B041  25 m       
64  Ventus Patrik  2007  SGR  07A204  25 m       
65  Ahonen Anton  2006  Cetus  06A749  25 m       
66  Ruotsalo Nikolas  2006  Octopus  06A802  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  14:56 
 
10_S
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Wacklin Ciara  2004  Cetus  04A037  25 m  37.43  38.43   
Rinne Sofia  2005  Cetus  05A850  50 m  38.85  38.85   
Vahtola Inka  2005  Cetus  05A401  50 m  39.26  39.26   
Haravuori Verna  2004  JUK  04A475  25 m  40.14  41.14   
Saarinen Ada-maj  2004  ORCA  04A688  25 m  40.41  41.41   
Virtamo Veronika  2004  ORCA  04B155  25 m  41.22  42.22   
Vesanen Siiri  2004  Vanders  04A357  50 m  42.37  42.37   
Vilenius Ella  2004  Vanders  04A003  25 m  41.64  42.64   
Äyrämöinen Enna  2007  Cetus  07A198  50 m  43.00  43.00   
10  Simberg Ebba  2007  LaUS  07A087  25 m  43.72  44.72   
11  Ruottinen Ronja  2005  MiUS  05A165  25 m  43.80  44.80   
12  Backman Rilla  2006  LaUS  06A205  25 m  44.29  45.29   
13  Ruponen Siiri  2005  RiUS  05A287  25 m  44.61  45.61   
14  Korkeamäki Jenni  2007  Cetus  07A078  25 m  44.81  45.81   
15  Romo Olivia  2005  LaUS  05A297  25 m  45.01  46.01   
16  Lepistö Sofia  2006  MiUS  06A346  25 m  45.09  46.09   
17  Ylä-Autio Julia  2004  Cetus  04B033  25 m  45.65  46.65   
18  Salo Anna  2007  Cetus  07A171  50 m  46.97  46.97   
19  Tawast Iida  2007  SGR  07A124  25 m  47.17  48.17   
20  Lindell Ellen  2007  Cetus  07A396  50 m  48.22  48.22   
21  Weckström Milja  2007  HU  07A132  25 m  47.71  48.71   
22  Nilsson Amanda  2006  Cetus  06A427  25 m  48.46  49.46   
23  Saarentaus Teela  2007  HU  07A070  25 m  48.76  49.76   
24  Kosunen Heta  2006  Cetus  06A417  25 m  48.88  49.88   
25  Haverinen Siiri  2007  LaUS  07A176  25 m  48.89  49.89   
26  Peltonen Saima  2007  SalU  07A481  25 m  49.42  50.42   
27  Lehtonen Iiris  2006  HU  06A118  50 m  50.51  50.51   
28  Kuitunen Hilla  2005  HU  05A397  25 m  49.63  50.63   
29  Jämsén Helmi  2005  Cetus  05A859  25 m  49.94  50.94   
30  Uusitalo Jenny  2007  Cetus  07A199  25 m  49.98  50.98   
31  Kostiainen Malla  2006  Cetus  06A418  25 m  50.10  51.10   
32  Leppänen Matilda  2007  Cetus  07A067  25 m  50.48  51.48   
33  Miao Anja  2007  Cetus  07A170  25 m  50.49  51.49   
34  Hollström Nea  2005  Cetus  05A947  25 m  51.12  52.12   
35  Salaspuro Ada  2005  Cetus  05A748  25 m  51.40  52.40   
36  Viitanen Krista  2005  RiUS  05A078  25 m  52.05  53.05   
37  Helminen Jenna  2005  RiUS  05A300  25 m  52.09  53.09   
38  Still Heidi  2006  Cetus  06A230  50 m  55.22  55.22   
39  Leshchuk Olesia  2006  Cetus  06A423  25 m  54.61  55.61   
40  Loponen Maia  2007  ORCA  07A260  25 m  56.16  57.16   
41  Hotulainen Riinu  2008  Cetus  08A188  25 m  59.80  1:00.80   
42  Rahijärvi Saara-kaisa  2004  ORCA  04B197  25 m  59.84  1:00.84   
43  Saarinen Matilda  2008  SalU  08A116  50 m  1:02.29  1:02.29   
44  Keskimäki Siiri  2006  SalU  06A668  25 m  1:03.45  1:04.45   
45  Seiger Katja  2007  Cetus  07A397  25 m  1:04.25  1:05.25   
46  Kotakoski Pinja  2008  Cetus  08A156  25 m  1:09.73  1:10.73   
47  Paaskoski Ida  2007  Cetus  07A527  25 m       
48  Idman Annika  2004  Cetus  04A306  25 m       
49  Richard Cécilia  2006  Cetus  06A790  25 m       
50  Vesa Vivian  2006  Cetus  06A807  25 m       
51  Heikkilä Linnea  2008  SGR  08A210  25 m       
52  Karulina Emilia Elizaveta  2008  Cetus  08A192  25 m       
53  Kupari Oona  2004  Octopus  04A089  25 m       
54  Ainasoja Aino-maria  2005  ORCA  05A938  25 m       
55  Pyrhönen Ronja  2008  Cetus  08A193  25 m       
56  Myllärinen Viljaana  2004  UI  04A492  25 m       
57  Vanhanen Amanda  2006  SGR  06A702  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  14:56 
 
11_S
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  50 m  1:16.32  1:16.32   
Turunen Oskar  2003  RiUS  03A822  50 m  1:16.81  1:16.81   
Oinonen Antti  2003  UI  03B081  50 m  1:18.40  1:18.40   
Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  25 m  1:15.51  1:18.51   
Maaranen Akseli  2004  HyUS  04A834  50 m  1:19.38  1:19.38   
Savulahti Ville  2003  RiUS  03A086  25 m  1:17.10  1:20.10   
Lytz Kasper  2003  SCR  03A418  25 m  1:18.91  1:21.91   
Hyppönen Jesse  2004  LaUS  04A842  25 m  1:19.14  1:22.14   
Palvanen Eetu  2003  LaUS  03A507  25 m  1:20.23  1:23.23   
10  Maaranen Joonas  2004  HyUS  04A835  50 m  1:23.73  1:23.73   
11  Nuorinko Markus  2003  NumKis  03A396  25 m  1:21.98  1:24.98   
12  Repo Oskari  2003  Cetus  03A824  25 m  1:22.20  1:25.20   
13  Rasinmäki Matias  2003  Cetus  03A961  25 m  1:23.09  1:26.09   
14  Inkilä Tuukka  2003  Cetus  03A495  50 m  1:27.61  1:27.61   
15  Tepponen Lucas  2003  HU  03A490  50 m  1:28.83  1:28.83   
16  Lehtonen Joona  2003  Vanders  03A634  50 m  1:29.59  1:29.59   
17  Törmi Miska  2004  Octopus  04A440  25 m  1:26.76  1:29.76   
18  Koskinen Aapo  2004  LaUS  04A115  50 m  1:29.89  1:29.89   
19  Männistö Olavi  2003  RiUS  03A282  25 m  1:27.16  1:30.16   
20  Isoranta Jonne  2003  LaUS  03A748  50 m  1:30.61  1:30.61   
21  Savolainen Otto Elvis  2003  MiUS  03A938  50 m  1:31.02  1:31.02   
22  Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  50 m  1:31.21  1:31.21   
23  Juurakko Veerti  2004  Cetus  04A476  50 m  1:31.62  1:31.62   
24  Paukola Olli  2003  RiUS  03A817  25 m  1:30.40  1:33.40   
25  Pönkä Sami  2003  Vanders  03A583  25 m  1:31.88  1:34.88   
26  Leppänen Akseli  2004  Cetus  04A006  25 m  1:32.32  1:35.32   
27  Aho Alvar  2004  Cetus  04A756  50 m  1:35.55  1:35.55   
28  Lönnblad Lucas  2004  Cetus  04A495  50 m  1:35.82  1:35.82   
29  Mykkänen Rasmus  2003  Cetus  03A542  50 m  1:36.21  1:36.21   
30  Lehtovaara Verneri  2004  SalU  04A252  50 m  1:36.63  1:36.63   
31  Havia Olli  2004  SalU  04A584  50 m  1:37.10  1:37.10   
32  Ruban Antero  2004  LaUS  04B114  25 m  1:34.80  1:37.80   
33  Petrov Anton  2004  HSS  04A605  50 m  1:38.00  1:38.00   
34  Hänninen Aku  2004  ORCA  04A914  25 m  1:35.57  1:38.57   
35  Paaskoski Olli  2005  Cetus  05A747  50 m  1:38.64  1:38.64   
36  Kuhlberg Joakim  2004  BS-PU  04A072  50 m  1:38.65  1:38.65   
37  Javidi Firooz Toussi Kiarash  2003  Cetus  03A600  25 m  1:37.90  1:40.90   
38  Kulmala Kaius  2004  SGR  04B145  25 m  1:38.35  1:41.35   
39  Valonen Arttu  2004  ORCA  04A796  25 m  1:38.56  1:41.56   
40  Masalin Samuli  2004  Cetus  04A470  25 m  1:39.08  1:42.08   
41  Zurban Leo  2004  Cetus  04A720  25 m  1:40.37  1:43.37   
42  Seger Samuli  2005  Octopus  05A605  50 m  1:44.30  1:44.30   
43  Saari Samuel  2004  Cetus  04A676  25 m  1:41.97  1:44.97   
44  Huuhka Riku  2005  LaUS  05A549  50 m  1:45.50  1:45.50   
45  Sibirtsev Aleksander  2005  Vanders  05A949  50 m  1:47.34  1:47.34   
46  Peltola Tuomas  2003  Cetus  03A096  25 m  1:44.50  1:47.50   
47  Mattelmäki Teo  2005  Cetus  05A743  50 m  1:48.39  1:48.39   
48  Forslund Aron  2005  BS-PU  05A526  25 m  1:45.43  1:48.43   
49  Valkeavuori Jeremy  2004  RiUS  04A261  50 m  1:51.72  1:51.72   
50  Partanen Eeli  2005  Cetus  05A202  25 m  1:49.05  1:52.05   
51  Nokikuru Niko  2005  RiUS  05A305  25 m  1:49.34  1:52.34   
52  Lindberg Rado  2005  Cetus  05A807  50 m  1:53.82  1:53.82   
53  Saarikallio Vinski  2004  RiUS  04A863  50 m  1:53.88  1:53.88   
54  Rasinmäki Aapo  2003  RiUS  03A916  25 m  1:51.03  1:54.03   
55  Raitala Aki Eetu Petteri  2004  RiUS  04A868  25 m  1:53.39  1:56.39   
56  Inkilä Veeti  2006  Cetus  06A411  50 m  1:58.05  1:58.05   
57  Falkstedt Elmeri  2004  SalU  04A941  50 m  1:58.30  1:58.30   
58  Valero De La Iglesia Luis  2006  Cetus  06A067  25 m  1:58.86  2:01.86   
59  Partanen Niko  2005  ORCA  05A767  50 m  2:02.06  2:02.06   
60  Haikara Artem  2005  Cetus  05A786  25 m  2:01.27  2:04.27   
61  Savolainen Viljam  2008  SalU  08A137  50 m  2:04.45  2:04.45   
62  Nagal Yash  2004  Cetus  04A656  50 m  2:05.88  2:05.88   
63  Lempinen Rasmus  2005  RiUS  05A077  25 m  2:08.93  2:11.93   
64  Laitala Ilmari  2003  Cetus  03A963  25 m  2:09.74  2:12.74   
65  Branea Marcel  2006  Cetus  06A386  25 m  2:21.09  2:24.09   
66  Johansson Leevi  2006  RiUS  06A254  50 m  2:25.90  2:25.90   
67  Kolesov Damir  2006  ORCA  06A747  25 m       
68  Westerberg Oscar  2005  Cetus  05A519  25 m       
69  Rasinmäki Mikael  2006  Cetus  06A426  25 m       
70  Rantatupa Pauli  2005  Cetus  05A960  25 m       
71  Tsinjonnõi Artemi  2008  Cetus  08A169  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  14:56 
 
12_S
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Kallinen Sohvi  2004  LaUS  04A222  25 m  1:17.53  1:20.53   
Rantanen Rina  2005  Cetus  05A419  50 m  1:23.52  1:23.52   
Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  50 m  1:24.72  1:24.72   
Heikkinen Iida  2004  UI  04A273  25 m  1:21.87  1:24.87   
Beszteri Greta  2004  Cetus  04A257  25 m  1:22.04  1:25.04   
Herrala Iida  2004  SiWa  04A283  50 m  1:26.01  1:26.01   
Nieminen Pinja  2004  Cetus  04A258  50 m  1:27.07  1:27.07   
Lehtonen Helmi  2004  JUK  04A335  50 m  1:27.19  1:27.19   
Jämsä Iiris  2004  MiUS  04A703  50 m  1:27.87  1:27.87   
10  Myllärinen Viljaana  2004  UI  04A492  50 m  1:28.14  1:28.14   
11  Sundt Wilma  2006  Cetus  06A142  50 m  1:28.31  1:28.31   
12  Haverinen Helmi  2004  Cetus  04A256  25 m  1:26.12  1:29.12   
13  Vahtola Inka  2005  Cetus  05A401  50 m  1:29.24  1:29.24   
14  Tuura Julia  2004  RiUS  04A297  50 m  1:30.04  1:30.04   
15  Ranta-Valkama Anni  2004  SCR  04A369  25 m  1:27.21  1:30.21   
16  Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  25 m  1:27.21  1:30.21   
17  Strandberg Milla  2005  Vanders  05A006  50 m  1:30.24  1:30.24   
18  Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  50 m  1:31.35  1:31.35   
19  Aula Aava  2004  HU  04A128  25 m  1:28.45  1:31.45   
20  Tamminen Tinka  2006  LaUS  06A126  25 m  1:30.17  1:33.17   
21  Kettunen Ellen  2005  Cetus  05A201  50 m  1:33.46  1:33.46   
22  Tamminen Tiinu  2006  LaUS  06A122  25 m  1:30.63  1:33.63   
23  Saarinen Vilma  2004  Octopus  04A699  50 m  1:35.09  1:35.09   
24  Mattila Anna  2004  HSS  04A644  25 m  1:32.23  1:35.23   
25  Savonen Wilma  2004  Cetus  04A096  25 m  1:32.71  1:35.71   
26  Savulahti Iida  2004  RiUS  04A121  25 m  1:32.91  1:35.91   
27  Partanen Senni  2004  MiUS  04A938  50 m  1:36.01  1:36.01   
28  Raulos Saara  2005  Cetus  05A823  50 m  1:36.19  1:36.19   
29  Rihte Kaarina  2005  Cetus  05A740  50 m  1:36.55  1:36.55   
30  Saarinen Vilja  2005  RiUS  05A087  50 m  1:36.57  1:36.57   
31  Karpela Iisa  2004  Cetus  04A632  50 m  1:36.62  1:36.62   
32  Villanen Silja  2005  SalU  05A285  25 m  1:33.83  1:36.83   
33  Lytz Inka  2004  SCR  04A438  25 m  1:34.06  1:37.06   
34  Siivonen Anna-Maria  2004  RiUS  04A563  50 m  1:37.15  1:37.15   
35  Haikara Odessa  2004  Cetus  04A577  25 m  1:35.39  1:38.39   
36  Kultaranta Meri  2004  RiUS  04A264  50 m  1:38.63  1:38.63   
37  Hyvönen Saana  2005  LaUS  05A309  50 m  1:39.53  1:39.53   
38  Wiemers Hilla  2005  ORCA  05A637  50 m  1:39.70  1:39.70   
39  Kammonen Tuuli  2004  MiUS  04A701  50 m  1:40.37  1:40.37   
40  Kasvio Louna  2006  Cetus  06A151  25 m  1:37.38  1:40.38   
41  Ilonen Linda  2004  Cetus  04A986  50 m  1:40.76  1:40.76   
42  Savonen Jasmin  2005  Cetus  05A119  25 m  1:38.86  1:41.86   
43  Rantaniitty Iisa-lotta  2006  Cetus  06A450  50 m  1:41.91  1:41.91   
44  Bogdanova Eevi-maria  2005  LaUS  05A106  50 m  1:42.02  1:42.02   
45  Peill Kukka  2005  Cetus  05A112  25 m  1:39.13  1:42.13   
46  Ruottinen Ronja  2005  MiUS  05A165  25 m  1:39.15  1:42.15   
47  Lindfors Juulia  2005  Cetus  05A074  50 m  1:42.53  1:42.53   
48  Nieminen Emmi  2006  Vanders  06A030  25 m  1:39.59  1:42.59   
49  Sukhareva Tatiana  2005  Vanders  05A131  25 m  1:39.61  1:42.61   
50  Turunen Laura  2005  Cetus  05A469  50 m  1:43.64  1:43.64   
51  Tammilehto Enni  2006  Cetus  06A134  50 m  1:43.81  1:43.81   
52  Mänttäri Annaliina  2006  Cetus  06A031  50 m  1:43.84  1:43.84   
53  Kaskeala Siri  2005  Cetus  05A265  50 m  1:44.76  1:44.76   
54  Lönnberg Emma  2005  Cetus  05A736  50 m  1:44.93  1:44.93   
55  Leppänen Matilda  2007  Cetus  07A067  50 m  1:45.21  1:45.21   
56  Hale Isabella  2005  Cetus  05A730  50 m  1:45.69  1:45.69   
57  Koroknay-Pál Beata  2004  Cetus  04A678  50 m  1:45.75  1:45.75   
58  Kraptsak Sofia  2005  ORCA  05A442  25 m  1:42.92  1:45.92   
59  Lindblom Malin  2006  BS-PU  06A073  25 m  1:43.36  1:46.36   
60  Ryynänen Säde  2005  Cetus  05A460  25 m  1:44.56  1:47.56   
61  Ruha Elina  2005  Cetus  05A113  50 m  1:47.68  1:47.68   
62  Mäennenä Kia  2006  Cetus  06A189  50 m  1:47.69  1:47.69   
63  Ylä-Autio Julia  2004  Cetus  04B033  25 m  1:44.78  1:47.78   
64  Kousa Laura  2005  Cetus  05A332  25 m  1:44.82  1:47.82   
65  Lepistö Sofia  2006  MiUS  06A346  25 m  1:44.83  1:47.83   
66  Tawast Iida  2007  SGR  07A124  25 m  1:45.05  1:48.05   
67  Idman Annika  2004  Cetus  04A306  50 m  1:48.41  1:48.41   
68  Heikkilä Kaisa  2005  LaUS  05A301  25 m  1:45.53  1:48.53   
69  Niemi Riina  2005  SCR  05A089  25 m  1:45.96  1:48.96   
70  Nauklér Sofie  2006  SGR  06A537  25 m  1:46.09  1:49.09   
71  Romppanen Helmi  2004  RiUS  04A152  50 m  1:49.67  1:49.67   
72  Granberg Janina  2006  Cetus  06A403  50 m  1:49.86  1:49.86   
73  Korkeamäki Jenni  2007  Cetus  07A078  25 m  1:46.93  1:49.93   
74  Soilevaara Iiris  2006  Cetus  06A415  25 m  1:46.98  1:49.98   
75  Weckman Vilmiina  2004  RiUS  04A267  25 m  1:47.09  1:50.09   
76  Zurban Laura  2006  Cetus  06A428  25 m  1:47.29  1:50.29   
77  Brelo Ninja  2006  Cetus  06A185  50 m  1:50.30  1:50.30   
78  Kähkönen Milla  2005  LaUS  05A054  25 m  1:48.12  1:51.12   
79  Turtiainen Olivia  2005  Cetus  05A416  25 m  1:48.13  1:51.13   
80  Lukkaroinen Sade  2004  RiUS  04A281  25 m  1:48.20  1:51.20   
81  Lehtonen Amanda  2005  Octopus  05A097  25 m  1:49.13  1:52.13   
82  Virtamo Veronika  2004  ORCA  04B155  25 m  1:49.16  1:52.16   
83  Brusila Maisa  2004  Cetus  04A887  50 m  1:53.03  1:53.03   
84  Salaspuro Ada  2005  Cetus  05A748  50 m  1:54.34  1:54.34   
85  Kukkonen Iina  2005  MiUS  05A437  50 m  1:54.43  1:54.43   
86  Jokinen Tuuli  2004  ORCA  04B171  25 m  1:54.41  1:57.41   
87  Risso Ricci Rebecca  2006  Cetus  06A548  50 m  1:57.52  1:57.52   
88  Nurminen Maija  2005  SalU  05A597  25 m  1:56.30  1:59.30   
89  Risso Ricci Ruth  2006  Cetus  06A550  25 m  1:57.12  2:00.12   
90  Alakörkkö Linnea  2004  Cetus  04B094  50 m  2:00.28  2:00.28   
91  Jämsén Helmi  2005  Cetus  05A859  50 m  2:01.37  2:01.37   
92  Lax Taru  2005  Cetus  05A739  50 m  2:01.47  2:01.47   
93  Halonen Emmi  2006  Vanders  06A312  50 m  2:01.75  2:01.75   
94  Nilsson Amanda  2006  Cetus  06A427  25 m  1:59.93  2:02.93   
95  Oila Veera  2007  Vanders  07A056  50 m  2:04.66  2:04.66   
96  Autio Emma  2005  Cetus  05A791  50 m  2:06.28  2:06.28   
97  Heikkilä Sonja  2006  SalU  06A509  50 m  2:07.28  2:07.28   
98  Tahvanainen Milla  2005  Cetus  05A928  50 m  2:08.57  2:08.57   
99  Rissanen Iina  2005  Vanders  05A102  25 m       
100  Ainasoja Aino-maria  2005  ORCA  05A938  25 m       
101  Änäkkälä Aurora  2007  SalU  07A287  25 m       
102  Salo Anna  2007  Cetus  07A171  25 m       
103  Miettunen Oona  2005  Cetus  05B016  25 m       
104  Lindell Ellen  2007  Cetus  07A396  25 m       
105  Uusitalo Jenny  2007  Cetus  07A199  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  14:56 
 
13_S
Laji 13, 400m Vapaauinti Pojat 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Kaila Aku  2003  RaisU  03A054  25 m  4:23.54  4:31.54   
Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  25 m  4:34.07  4:42.07   
Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  4:34.46  4:42.46   
Jatkola Isak  2003  BS-PU  03A470  25 m  4:49.65  4:57.65   
Salonen Pauli  2003  HU  03A394  50 m  5:00.50  5:00.50   
Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  50 m  5:01.91  5:01.91   
Äijälä Onni  2004  HyUS  04A344  25 m  5:00.44  5:08.44   
Huhtala Alexander  2003  Cetus  03A751  25 m  5:04.04  5:12.04   
Palombi Waldemar  2004  HSS  04A428  50 m  5:16.94  5:16.94   
10  Seksenov Danil  2004  Vanders  04A126  50 m  5:18.94  5:18.94   
11  Koskinen Aapo  2004  LaUS  04A115  25 m  5:10.97  5:18.97   
12  Walther Max  2003  HTU  03A799  50 m  5:19.70  5:19.70   
13  Leppänen Akseli  2004  Cetus  04A006  25 m  5:16.01  5:24.01   
14  Halminen Samuel  2005  HSS  05A578  25 m  5:19.99  5:27.99   
15  Asklöf Viktor  2004  Cetus  04A639  50 m  5:30.86  5:30.86   
16  Kaukonen Tino  2004  HTU  04A213  50 m  5:31.95  5:31.95   
17  Juurakko Veerti  2004  Cetus  04A476  50 m  5:32.55  5:32.55   
18  Währn Leo  2005  Vanders  05A103  50 m  5:36.22  5:36.22   
19  Kuulasmaa Elmeri  2004  SCR  04A090  25 m  5:29.74  5:37.74   
20  Pohjola Joona  2004  SalU  04A607  25 m  5:30.27  5:38.27   
21  Pulkkinen Juuso  2004  Cetus  04A145  25 m  5:31.84  5:39.84   
22  Petrov Anton  2004  HSS  04A605  25 m  5:32.94  5:40.94   
23  Heinola Mio  2005  NumKis  05A011  50 m  5:43.97  5:43.97   
24  Akkanen Niko  2003  RiUS  03A813  25 m  5:37.26  5:45.26   
25  Paaskoski Olli  2005  Cetus  05A747  50 m  5:47.73  5:47.73   
26  Musikka Antti  2005  Vanders  05A015  50 m  5:48.21  5:48.21   
27  Elshout Luca  2004  HSS  04B165  25 m  5:40.21  5:48.21   
28  Silander Tomi  2006  Cetus  06A061  50 m  5:50.18  5:50.18   
29  Meng Yufei  2004  Cetus  04A333  25 m  5:48.71  5:56.71   
30  Mattelmäki Teo  2005  Cetus  05A743  50 m  5:56.91  5:56.91   
31  Laitinen Nuutti  2004  Cetus  04A588  25 m  5:49.28  5:57.28   
32  Pylvänäinen Joonas Patrik  2004  Cetus  04B178  50 m  6:02.12  6:02.12   
33  Hautaniemi Leo  2004  Cetus  04A580  25 m  5:56.21  6:04.21   
34  Partanen Eeli  2005  Cetus  05A202  50 m  6:08.95  6:08.95   
35  Muhonen Topias  2006  Octopus  06A217  25 m  6:01.15  6:09.15   
36  Nord Sampo  2005  Vanders  05A071  50 m  6:10.04  6:10.04   
37  Kuivalainen Joonatan  2003  RiUS  03A620  25 m  6:02.15  6:10.15   
38  Janhunen Mattias  2003  Cetus  03A689  50 m  6:10.31  6:10.31   
39  Suuronen Karri  2003  Cetus  03A802  25 m  6:03.52  6:11.52   
40  Holtari Justus  2004  Cetus  04A618  25 m  6:13.20  6:21.20   
41  Liimatainen Ahti  2005  HU  05A800  50 m  6:21.85  6:21.85   
42  Gavrilov Ivan  2005  Cetus  05A769  25 m  6:56.27  7:04.27   
43  Nagal Yash  2004  Cetus  04A656  25 m  6:56.28  7:04.28   
44  Westerberg Oscar  2005  Cetus  05A519  25 m  7:05.74  7:13.74   
45  Lipiäinen Joonatan  2005  Vanders  05A126  50 m  7:35.71  7:35.71   
46  Laitala Ilmari  2003  Cetus  03A963  25 m  7:29.88  7:37.88   
47  Haikara Artem  2005  Cetus  05A786  25 m  7:54.81  8:02.81   
48  Forsberg Riku  2005  Cetus  05A829  25 m       
49  Pyykkö Lauri  2004  ORCA  04A909  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  14:56 
 
14_S
Laji 14, 400m Vapaauinti Tytöt 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  50 m  4:57.44  4:57.44   
Pihkamäki Annukka  2004  RiUS  04A161  25 m  4:57.12  5:05.12   
Niemi Emilia  2005  Octopus  05A368  50 m  5:05.74  5:05.74   
Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  50 m  5:08.38  5:08.38   
Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  50 m  5:10.38  5:10.38   
Tiainen Karla  2005  SiWa  05A246  50 m  5:12.78  5:12.78   
Tuomainen Roosa  2005  SalU  05A304  25 m  5:07.91  5:15.91   
Hakkarainen Anna  2005  Cetus  05A514  50 m  5:16.21  5:16.21   
Lindström Venla  2004  LaUS  04A263  25 m  5:08.23  5:16.23   
10  Beszteri Greta  2004  Cetus  04A257  25 m  5:10.03  5:18.03   
11  Kasvio Louna  2006  Cetus  06A151  50 m  5:22.14  5:22.14   
12  Hälikkä Milla  2004  HU  04A108  50 m  5:26.04  5:26.04   
13  Hakkarainen Ada  2005  HSS  05A123  25 m  5:19.44  5:27.44   
14  Tuura Julia  2004  RiUS  04A297  25 m  5:20.86  5:28.86   
15  Sundt Wilma  2006  Cetus  06A142  25 m  5:22.59  5:30.59   
16  Vahtola Inka  2005  Cetus  05A401  25 m  5:25.11  5:33.11   
17  Wacklin Ciara  2004  Cetus  04A037  25 m  5:26.97  5:34.97   
18  Korsoff Veera  2005  HSS  05A348  25 m  5:28.09  5:36.09   
19  Reinonen Siiri  2004  HäUS  04A278  50 m  5:37.86  5:37.86   
20  Kaskeala Siri  2005  Cetus  05A265  25 m  5:32.59  5:40.59   
21  Kousa Laura  2005  Cetus  05A332  25 m  5:34.22  5:42.22   
22  Karpela Iisa  2004  Cetus  04A632  50 m  5:42.86  5:42.86   
23  Rinne Sofia  2005  Cetus  05A850  50 m  5:45.06  5:45.06   
24  Kettunen Ellen  2005  Cetus  05A201  25 m  5:37.89  5:45.89   
25  Martola Hanna  2005  Cetus  05A203  25 m  5:39.22  5:47.22   
26  Rantanen Rina  2005  Cetus  05A419  25 m  5:41.24  5:49.24   
27  Peill Kukka  2005  Cetus  05A112  25 m  5:44.74  5:52.74   
28  Strandberg Milla  2005  Vanders  05A006  25 m  5:46.90  5:54.90   
29  Ruha Elina  2005  Cetus  05A113  50 m  5:54.98  5:54.98   
30  Vesa Iida  2005  ORCA  05A536  50 m  5:57.79  5:57.79   
31  Sukhareva Tatiana  2005  Vanders  05A131  50 m  5:58.33  5:58.33   
32  Turunen Laura  2005  Cetus  05A469  50 m  6:01.18  6:01.18   
33  Perkkiö Saana  2005  RiUS  05A349  50 m  6:02.25  6:02.25   
34  Mänttäri Annaliina  2006  Cetus  06A031  50 m  6:03.28  6:03.28   
35  Kajander Maj  2005  HSS  05A678  50 m  6:03.77  6:03.77   
36  Tasapuro Aino  2004  HSS  04A993  25 m  5:58.22  6:06.22   
37  Sakomaa Juulia  2005  LaUS  05A564  50 m  6:06.46  6:06.46   
38  Tammilehto Enni  2006  Cetus  06A134  50 m  6:07.93  6:07.93   
39  Nieminen Emmi  2006  Vanders  06A030  50 m  6:11.43  6:11.43   
40  Hyvärinen Hilla  2004  HSS  04B234  25 m  6:07.54  6:15.54   
41  Granberg Janina  2006  Cetus  06A403  25 m  6:08.37  6:16.37   
42  Räsänen Helmi  2006  SGR  06A485  25 m  6:08.37  6:16.37   
43  Nätynki Sani  2005  SCR  05A430  50 m  6:16.82  6:16.82   
44  Siltala Iida  2005  Cetus  05A468  25 m  6:09.20  6:17.20   
45  Hauska Venla  2004  JUK  04A875  25 m  6:09.87  6:17.87   
46  Rihte Kaarina  2005  Cetus  05A740  50 m  6:20.64  6:20.64   
47  Kiviranta Milla  2006  Vanders  06A135  50 m  6:22.58  6:22.58   
48  Oila Ada  2005  Vanders  05A135  50 m  6:22.83  6:22.83   
49  Mäennenä Kia  2006  Cetus  06A189  50 m  6:22.89  6:22.89   
50  Ingberg Jeanette  2006  Octopus  06A010  50 m  6:25.18  6:25.18   
51  Heinzmann Lea  2004  SGR  04A851  25 m  6:21.59  6:29.59   
52  Varvikko Venla  2005  Cetus  05A076  25 m  6:21.79  6:29.79   
53  Risso Ricci Rebecca  2006  Cetus  06A548  50 m  6:33.54  6:33.54   
54  Brelo Ninja  2006  Cetus  06A185  25 m  6:26.69  6:34.69   
55  Nilsson Amanda  2006  Cetus  06A427  25 m  6:28.09  6:36.09   
56  Rossi Lumi  2005  Cetus  05A779  25 m  6:32.53  6:40.53   
57  Rantaniitty Iisa-lotta  2006  Cetus  06A450  50 m  6:45.90  6:45.90   
58  Risso Ricci Ruth  2006  Cetus  06A550  50 m  6:48.43  6:48.43   
59  Soilevaara Iiris  2006  Cetus  06A415  50 m  6:50.82  6:50.82   
60  Raulos Saara  2005  Cetus  05A823  50 m  6:55.34  6:55.34   
61  Leppänen Matilda  2007  Cetus  07A067  25 m  6:47.86  6:55.86   
62  Nevalainen Lotta  2005  Cetus  05A744  25 m  6:57.51  7:05.51   
63  Päivänen Lily  2006  HSS  06A419  25 m  7:01.79  7:09.79   
64  Kostiainen Malla  2006  Cetus  06A418  50 m  7:13.12  7:13.12   
65  Lax Taru  2005  Cetus  05A739  25 m  7:05.56  7:13.56   
66  Leshchuk Olesia  2006  Cetus  06A423  25 m  7:16.40  7:24.40   
67  Honkaniemi Hedda-liina  2006  JUK  06A353  25 m  7:32.08  7:40.08   
68  Still Heidi  2006  Cetus  06A230  25 m  7:39.40  7:47.40   
69  Helminen Jenna  2005  RiUS  05A300  25 m  8:06.01  8:14.01   
70  Kosunen Heta  2006  Cetus  06A417  25 m       
71  Tahvanainen Milla  2005  Cetus  05A928  25 m       
72  Sarlin Oona  2006  Vanders  06A111  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  14:56 
 
15_S
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
68  Pöytäkivi Riku  1993  HSS  93A973  25 m  49.71  51.71   
135  Eriksson Tony  1995  JUK  95A861  50 m  51.71  51.71   
356  Kuznetsov Sergey  2000  Cetus  00A199  25 m  49.99  51.99   
436  Pokkinen Tuomas  1995  Cetus  95A815  50 m  52.23  52.23   
172  Lampinen Elias  1997  NumKis  97A527  25 m  51.81  53.81   
41  Kiuru Elmo  1997  HSS  97A519  25 m  52.10  54.10   
175  Patinen Reko  1998  NumKis  98A336  25 m  52.33  54.33   
786  Junninen Tapio  1995  Vanders  95A553  25 m  52.68  54.68   
742  Belfer ALEXEY  2000  ORCA  00A786  25 m  53.52  55.52   
10  148  Leiponen Antti  1998  JUK  98A235  50 m  55.58  55.58   
11  76  Tähtivuori Aaro  1998  HSS  98A584  25 m  53.70  55.70   
12  164  Tervanen Martti  2000  JUK  00A834  50 m  56.08  56.08   
13  796  Mäkinen Kalle  2002  Vanders  02A088  50 m  56.63  56.63   
14  582  Mustonen Joonas  2001  LaUS  01A643  25 m  54.69  56.69   
15  741  Babenov Georgy  2000  ORCA  00A783  25 m  54.77  56.77   
16  302  Huhtala Santeri  1998  Cetus  98A774  50 m  56.86  56.86   
17  29  Haikonen Veeti  2001  HSS  01A104  50 m  57.20  57.20   
18  489  Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  50 m  57.32  57.32   
19  62  Perkkiö Emil  2000  HSS  00A973  50 m  57.39  57.39   
20  465  Ruuhonen Jere  2001  Cetus  01A461  50 m  57.53  57.53   
21  163  Soukola Elias  1999  JUK  99A759  25 m  55.86  57.86   
22  357  Kylmä Eemil  2001  Cetus  01A631  50 m  57.87  57.87   
23  285  Garcia De La CADeNA Alex  2000  Cetus  00B301  25 m  56.24  58.24   
24  358  Laine Veeti  2000  Cetus  00A876  50 m  58.27  58.27   
25  611  Zimmermann Harry  2001  LaUS  01A148  25 m  56.89  58.89   
26  720  Rantamäki Oskari  2001  Octopus  01A497  25 m  57.25  59.25   
27  396  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  50 m  59.34  59.34   
28  364  Lassila Alex  2000  Cetus  00B034  50 m  59.36  59.36   
29  592  Romo Saku  2000  LaUS  00A504  25 m  57.41  59.41   
30  149  Luomala Onni-kalle  2002  JUK  02A758  50 m  59.59  59.59   
31  744  Filippovits Elias  2002  ORCA  02A955  25 m  57.64  59.64   
32  785  Hjelm Matias  2002  Vanders  02A098  50 m  59.90  59.90   
33  376  Lindfors Joonatan  1999  Cetus  99A765  50 m  59.96  59.96   
34  470  Salminen Joona  2000  Cetus  00A328  50 m  59.96  59.96   
35  727  Seger Aleksi  2001  Octopus  01A401  25 m  57.99  59.99   
36  207  Saarinen Elias  2002  RiUS  02A084  50 m  1:00.28  1:00.28   
37  605  Tsutsunen Roope  2002  LaUS  02A336  50 m  1:00.31  1:00.31   
38  756  Nurminen Pyry  2001  ORCA  01A673  25 m  58.61  1:00.61   
39  105  Lehtovirta Tuomas  2001  HU  01A575  25 m  58.75  1:00.75   
40  269  Annala Teemu  2001  Cetus  01A514  25 m  58.98  1:00.98   
41  338  Knaapi Joel  2001  Cetus  01A132  50 m  1:01.11  1:01.11   
42  35  Iivanainen Atso  2000  HSS  00A696  25 m  59.17  1:01.17   
43  656  Pesonen Davi-esra  2002  SalU  02B125  50 m  1:01.32  1:01.32   
44  715  Malmberg Olli  2001  Octopus  01A368  50 m  1:01.43  1:01.43   
45  510  Turbin Ivan  2001  Cetus  01A590  50 m  1:01.46  1:01.46   
46  759  Panschin Ruslan  2001  ORCA  01B198  50 m  1:01.46  1:01.46   
47  681  Juntunen Elias  2002  KemPy  02A075  50 m  1:01.82  1:01.82   
48  192  Lukkaroinen Tino  2002  RiUS  02A246  25 m  59.98  1:01.98   
49  270  Antila Frans  1998  Cetus  98A910  50 m  1:02.12  1:02.12   
50  78  Åström Harald  2001  HSS  01A008  50 m  1:02.21  1:02.21   
51  751  Kärkkäinen Emil  2002  ORCA  02A220  50 m  1:02.32  1:02.32   
52  99  Korhonen Joel  2002  HU  02A799  25 m  1:00.48  1:02.48   
53  545  Åström Max  2002  Cetus  02A585  25 m  1:00.70  1:02.70   
54  85  Blomfelt Matias  2000  HU  00B064  25 m  1:00.78  1:02.78   
55  767  Vardeka Victor  2001  ORCA  01B290  25 m  1:00.97  1:02.97   
56  108  Luukkonen Touko  2002  HU  02A789  25 m  1:01.31  1:03.31   
57  575  Koskinen Eetu  2002  LaUS  02A250  25 m  1:01.72  1:03.72   
58  366  Lauslahti Ville  2001  Cetus  01A254  50 m  1:03.75  1:03.75   
59  562  Helander Elmeri  2002  LaUS  02A238  50 m  1:04.84  1:04.84   
60  189  Lajas Herkko  2001  RiUS  01B001  50 m  1:04.87  1:04.87   
61  784  Harju Aatu  2002  Vanders  02A334  25 m  1:03.07  1:05.07   
62  155  Peltola Sampo  2002  JUK  02A096  50 m  1:05.11  1:05.11   
63  772  Vikman Matias  2001  ORCA  01A776  25 m  1:03.15  1:05.15   
64  725  Saarinen Lasse  2002  Octopus  02A884  50 m  1:05.16  1:05.16   
65  499  Syrjä Joel  2002  Cetus  02A137  25 m  1:03.43  1:05.43   
66  577  Krjukov Nikas Daniel  2002  LaUS  02A438  25 m  1:03.86  1:05.86   
67  153  Myllynen Aarne  2002  JUK  02A328  50 m  1:05.92  1:05.92   
68  16  Nyman Kasper  2001  BS-PU  01B329  25 m  1:04.73  1:06.73   
69  320  Jääskeläinen Eero  2001  Cetus  01A318  25 m  1:04.99  1:06.99   
70  608  Uosukainen Lauri  2002  LaUS  02A568  25 m  1:05.09  1:07.09   
71  711  Lehtonen Akseli  2002  Octopus  02A240  25 m  1:05.16  1:07.16   
72  799  Nord Aleksanteri  2002  Vanders  02A814  25 m  1:05.26  1:07.26   
73  Eriksson Max  2002  BS-PU  02A483  25 m  1:07.33  1:09.33   
74  701  Heikkinen Johannes  2001  Octopus  01A695  25 m  1:08.44  1:10.44   
75  218  Weckman Veikka  2001  RiUS  01A697  50 m  1:10.74  1:10.74   
76  141  Häkkinen Eetu  2001  JUK  01B075  50 m  1:11.24  1:11.24   
77  729  Stenbacka Sebastian  2002  Octopus  02A472  50 m  1:11.90  1:11.90   
78  196  Ojanen Topias  2002  RiUS  02A862  50 m  1:19.47  1:19.47   
79  439  Purokoski Henrik  2002  Cetus  02B290  50 m  1:25.67  1:25.67   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  15:40 
 
16_S
Laji 16, 200m Vapaauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
419  Otava Aino  1999  Cetus  99A484  50 m  2:05.92  2:05.92   
350  Kotonen Anna  1997  Cetus  97A239  50 m  2:06.27  2:06.27   
457  Rinne Nea  1995  Cetus  95A833  25 m  2:05.77  2:09.77   
340  Koivu Sini  1999  Cetus  99A482  50 m  2:11.45  2:11.45   
38  Kareinen Hanna  2000  HSS  00A012  25 m  2:08.63  2:12.63   
47  Lappalainen Erika  1996  HSS  96A643  50 m  2:13.23  2:13.23   
680  Haipus Henna  2001  KemPy  01A060  25 m  2:09.96  2:13.96   
40  Ketola Erika  2000  HSS  00A124  25 m  2:12.47  2:16.47   
558  Haapakoski Jemilia  2002  LaUS  02A236  25 m  2:12.62  2:16.62   
10  55  Nummi Daniela  2000  HSS  00A754  25 m  2:12.75  2:16.75   
11  60  Parhiala Marilla  2000  HSS  00B046  50 m  2:17.04  2:17.04   
12  506  Tollander Yvonne  1997  Cetus  97A006  25 m  2:14.63  2:18.63   
13  311  Jauhiainen Jonna  2000  Cetus  00A245  25 m  2:14.64  2:18.64   
14  627  Virtanen Sara  2002  SWIM  02A887  25 m  2:15.23  2:19.23   
15  730  Suihkonen Venla  2002  Octopus  02A026  50 m  2:19.44  2:19.44   
16  616  Jämsä Siiri  2002  MiUS  02B117  50 m  2:19.53  2:19.53   
17  20  Pajari Aino  2001  BS-PU  01A278  50 m  2:19.57  2:19.57   
18  274  Auvinen Siri  2002  Cetus  02A342  25 m  2:15.72  2:19.72   
19  33  Hirvo Anni  2001  HSS  01A485  50 m  2:19.86  2:19.86   
20  529  Vasara Jonna  2002  Cetus  02A118  25 m  2:16.13  2:20.13   
21  585  Paalanen Minttu  2003  LaUS  03A274  50 m  2:20.16  2:20.16   
22  486  Siltala Oona  2002  Cetus  02A535  25 m  2:16.30  2:20.30   
23  171  Laihonen Annika  1997  NumKis  97A407  25 m  2:16.80  2:20.80   
24  507  Tossavainen Helmi  2002  Cetus  02A572  25 m  2:16.80  2:20.80   
25  623  Saarelainen Veera  2002  MiUS  02A471  50 m  2:21.47  2:21.47   
26  315  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  25 m  2:18.22  2:22.22   
27  266  Alanen Jenni  2002  Cetus  02B210  50 m  2:23.05  2:23.05   
28  704  Ingberg Charlotte  2002  Octopus  02A370  50 m  2:23.42  2:23.42   
29  792  Louhikoski Liia  2001  Vanders  01A312  25 m  2:19.44  2:23.44   
30  692  Nätynki Ronja  2002  SCR  02A807  50 m  2:24.01  2:24.01   
31  614  Jurvanen Elina  2001  MiUS  01A785  50 m  2:24.67  2:24.67   
32  503  Tapanainen Milla-lotta  2003  Cetus  03A610  50 m  2:25.27  2:25.27   
33  538  Von Schrowe Iina  2003  Cetus  03A146  50 m  2:25.51  2:25.51   
34  415  Norja Vilma  2002  Cetus  02A305  25 m  2:22.02  2:26.02   
35  383  Långström Sofia  2003  Cetus  03A085  25 m  2:22.86  2:26.86   
36  326  Karike Kia  1999  Cetus  99A491  50 m  2:28.31  2:28.31   
37  120  Selonen Tilda  2003  HU  03A772  50 m  2:28.57  2:28.57   
38  479  Seiger Diana  2003  Cetus  03A909  50 m  2:28.73  2:28.73   
39  422  Palm Cindy  2003  Cetus  03A052  25 m  2:25.00  2:29.00   
40  781  Grundström Vilja  2003  Vanders  03B185  50 m  2:29.28  2:29.28   
41  113  Ojala Meri  2000  HU  00A737  50 m  2:30.29  2:30.29   
42  145  Kivi Katariina  2001  JUK  01A988  50 m  2:30.54  2:30.54   
43  197  Pasma Aida  2003  RiUS  03A816  25 m  2:27.46  2:31.46   
44  673  Yli-Jama Iiris  2003  SalU  03A354  50 m  2:31.51  2:31.51   
45  180  Hellberg Ronja  2003  RiUS  03A420  50 m  2:33.53  2:33.53   
46  600  Skinnari Veera  2003  LaUS  03A090  25 m  2:29.82  2:33.82   
47  472  Salokorpi Essi  2003  Cetus  03A199  50 m  2:34.07  2:34.07   
48  447  Rapinoja Amanda  2001  Cetus  01A463  25 m  2:30.52  2:34.52   
49  23  Turunen Rosalia  2002  BS-PU  02B202  50 m  2:34.93  2:34.93   
50  620  Liukkonen Maija  2001  MiUS  01A778  50 m  2:35.42  2:35.42   
51  637  Viitamäki Aada  2003  HäUS  03B051  50 m  2:35.49  2:35.49   
52  179  Heiskanen Annika  2001  RiUS  01A375  25 m  2:32.50  2:36.50   
53  590  Romo Julia  2003  LaUS  03A094  25 m  2:33.07  2:37.07   
54  606  Tuokko Vilma  2002  LaUS  02A414  50 m  2:38.23  2:38.23   
55  368  Lehtinen Aino  2001  Cetus  01A330  25 m  2:39.68  2:43.68   
56  548  Silvennoinen Aida  2003  La-Ka  03B031  25 m  2:41.38  2:45.38   
57  75  Turunen Carrie  1973  HSS  73A072  50 m  2:52.66  2:52.66   
58  734  Uusitalo Marianne  2001  Octopus  01A904  25 m  2:48.96  2:52.96   
59  184  Jumppainen Minka  2003  RiUS  03A847  25 m  2:52.66  2:56.66   
60  404  Mäkelä Vilma  2003  Cetus  03B075  50 m  2:57.64  2:57.64   
61  427  Peill Helle  2003  Cetus  03A591  50 m  2:59.30  2:59.30   
62  142  Hänninen Alisa  2003  JUK  03B021  25 m  3:06.77  3:10.77   
63  86  Coloma Vanhala Beatriz  2003  HU  03B192  25 m       
64  121  Seppälä Anni  2003  HU  03A398  25 m       
65  165  Tiira Sonja  2003  JUK  03B264  25 m       
66  166  Tolvanen Camilla  2003  JUK  03B266  25 m       
67  504  Teijonsalo Fanny  1996  Cetus  96A027  25 m       
68  579  Liikonen Saana  2001  LaUS  01A705  25 m       
69  746  Härmä Nea Emilia  1992  ORCA  92B123  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  15:40 
 
17_S
Laji 17, 50m Rintauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
822  Oksa Ossi  1988  ÅSK  88A200  50 m  28.33  28.33   
174  Nuorinko Miika  1996  NumKis  96A507  50 m  29.77  29.77   
148  Leiponen Antti  1998  JUK  98A235  25 m  30.00  31.50   
267  Alitalo Eetu  1999  Cetus  99A732  50 m  31.77  31.77   
416  Nuottajärvi Anton  2000  Cetus  00A294  50 m  32.72  32.72   
Hyttinen Kalle  2001  BS-PU  01B140  50 m  32.75  32.75   
683  Mäkelä Noa  2001  KemPy  01A112  50 m  33.20  33.20   
19  Olander Niilo  2001  BS-PU  01B360  50 m  33.47  33.47   
338  Knaapi Joel  2001  Cetus  01A132  50 m  33.62  33.62   
10  465  Ruuhonen Jere  2001  Cetus  01A461  25 m  32.53  34.03   
11  524  Vaitilo Joel  1998  Cetus  98A966  50 m  34.16  34.16   
12  48  Linnanen Niklas  2001  HSS  01A606  25 m  33.14  34.64   
13  456  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  25 m  33.40  34.90   
14  775  Honkala Joni  1995  Hydra  95A785  50 m  35.79  35.79   
15  545  Åström Max  2002  Cetus  02A585  25 m  35.00  36.50   
16  656  Pesonen Davi-esra  2002  SalU  02B125  25 m  35.42  36.92   
17  499  Syrjä Joel  2002  Cetus  02A137  50 m  38.37  38.37   
18  161  Roine Jerry  2002  JUK  02B140  25 m  36.94  38.44   
19  772  Vikman Matias  2001  ORCA  01A776  50 m  38.56  38.56   
20  711  Lehtonen Akseli  2002  Octopus  02A240  25 m  39.44  40.94   
21  141  Häkkinen Eetu  2001  JUK  01B075  25 m  40.14  41.64   
22  Eriksson Max  2002  BS-PU  02A483  25 m  41.12  42.62   
23  494  Stolt Eero  1990  Cetus  90A100  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  15:40 
 
18_S
Laji 18, 100m Rintauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
613  Hulkko Ida  1998  MiUS  98B105  50 m  1:12.18  1:12.18   
519  Wahlstedt Veronica  2000  Cetus  00A175  50 m  1:13.66  1:13.66   
169  Heinola Nea-Amanda  2000  NumKis  00A310  50 m  1:14.57  1:14.57   
369  Lehtinen Sofia  2000  Cetus  00B030  50 m  1:15.22  1:15.22   
408  Nenonen Sohvi  1999  Cetus  99A092  25 m  1:13.12  1:16.12   
46  Kölhi Emmi  2000  HSS  00A281  50 m  1:16.24  1:16.24   
176  Pönni Jade  1997  NumKis  97A523  50 m  1:16.49  1:16.49   
708  Korva Julia  1999  Octopus  99A719  50 m  1:16.90  1:16.90   
18  Nyström Fanny  1999  BS-PU  99A834  50 m  1:18.12  1:18.12   
10  52  Nieminen Roosa  1999  HSS  99A023  25 m  1:15.42  1:18.42   
11  372  Leppänen Vilhelmiina  2003  Cetus  03A002  50 m  1:19.30  1:19.30   
12  275  Bengts Myra  2000  Cetus  00A874  25 m  1:16.70  1:19.70   
13  492  Spångberg Adelia  1999  Cetus  99A418  50 m  1:20.01  1:20.01   
14  594  Sairanen Julia  2003  LaUS  03A868  25 m  1:17.26  1:20.26   
15  422  Palm Cindy  2003  Cetus  03A052  50 m  1:20.41  1:20.41   
16  419  Otava Aino  1999  Cetus  99A484  25 m  1:17.66  1:20.66   
17  620  Liukkonen Maija  2001  MiUS  01A778  50 m  1:20.76  1:20.76   
18  112  Nordström Pippi  2001  HU  01A854  50 m  1:21.55  1:21.55   
19  407  Nagy Róza  2003  Cetus  03B208  50 m  1:21.60  1:21.60   
20  Forslund Winona  2003  BS-PU  03A476  50 m  1:22.13  1:22.13   
21  337  Knaapi Helena  1999  Cetus  99A582  50 m  1:22.59  1:22.59   
22  170  Käräjämies Juulia  2003  NumKis  03A037  50 m  1:22.75  1:22.75   
23  323  Kalenius Lyydia  2000  Cetus  00A252  25 m  1:20.15  1:23.15   
24  297  Hirvonen Sini  2001  Cetus  01B310  25 m  1:20.18  1:23.18   
25  343  Korpela Nella  2002  Cetus  02A577  25 m  1:20.80  1:23.80   
26  780  Grundström Tuisku  2002  Vanders  02A014  25 m  1:20.91  1:23.91   
27  69  Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  25 m  1:21.49  1:24.49   
28  473  Salokorpi Siiri  2000  Cetus  00A268  25 m  1:21.90  1:24.90   
29  430  Peltola Julia  2003  Cetus  03A091  25 m  1:22.56  1:25.56   
30  197  Pasma Aida  2003  RiUS  03A816  25 m  1:22.93  1:25.93   
31  503  Tapanainen Milla-lotta  2003  Cetus  03A610  25 m  1:22.93  1:25.93   
32  692  Nätynki Ronja  2002  SCR  02A807  25 m  1:23.10  1:26.10   
33  612  Himanen Kaisa  2003  MiUS  03A163  50 m  1:26.15  1:26.15   
34  564  Hokkanen Emilia  2003  LaUS  03A503  25 m  1:23.26  1:26.26   
35  825  Kareinen Jenny  2002  HSS  02A000  25 m  1:23.67  1:26.67   
36  425  Partanen Emmi  2003  Cetus  03A550  25 m  1:24.16  1:27.16   
37  24  Uusitalo Kreetta  2003  BS-PU  03A222  50 m  1:27.58  1:27.58   
38  238  Tempakka Roosa-Maria  2000  SGR  00A361  25 m  1:24.66  1:27.66   
39  824  Pohjola Meri  2001  SalU  01A364  50 m  1:27.68  1:27.68   
40  488  Sjölund Ylva  1998  Cetus  98A399  25 m  1:25.49  1:28.49   
41  448  Rapinoja Kaarin  2003  Cetus  03A105  25 m  1:25.62  1:28.62   
42  765  Vaajanen Viivi  2002  ORCA  02A567  25 m  1:25.75  1:28.75   
43  315  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  25 m  1:26.05  1:29.05   
44  703  Hämäläinen Venla  2001  Octopus  01B057  50 m  1:29.55  1:29.55   
45  347  Kosunen Milli  2002  Cetus  02A584  25 m  1:26.75  1:29.75   
46  675  Yli-Jama Maria  1999  SalU  99A669  50 m  1:30.04  1:30.04   
47  676  Yli-Jama Riikka  2000  SalU  00A685  50 m  1:31.47  1:31.47   
48  186  Kuivaniemi Henna  2000  RiUS  00B032  25 m  1:29.11  1:32.11   
49  157  Pilsari Roosa  2003  JUK  03B030  25 m  1:30.88  1:33.88   
50  601  Talvio Melissa  2001  LaUS  01A793  25 m  1:31.03  1:34.03   
51  597  Salminen Julia  2002  LaUS  02A860  25 m  1:32.08  1:35.08   
52  178  Friman Siiri  2001  RiUS  01A653  25 m  1:33.75  1:36.75   
53  322  Kaivola Piia  1999  Cetus  99B106  25 m  1:33.99  1:36.99   
54  590  Romo Julia  2003  LaUS  03A094  50 m  1:37.22  1:37.22   
55  714  Malinen Oona  2001  Octopus  01A736  50 m  1:37.57  1:37.57   
56  151  Luostarinen Sanni  2002  JUK  02B200  50 m  1:38.78  1:38.78   
57  805  Pitkäkangas Ella  2003  Vanders  03A206  25 m  1:38.91  1:41.91   
58  455  Riihinen Ronja  2000  Cetus  00A801  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  15:40 
 
19_S
Laji 19, 400m Sekauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
681  Juntunen Elias  2002  KemPy  02A075  25 m  5:06.11  5:16.11   
551  Somero Perttu  2001  La-Ka  01A317  25 m  5:09.41  5:19.41   
744  Filippovits Elias  2002  ORCA  02A955  25 m  5:10.54  5:20.54   
605  Tsutsunen Roope  2002  LaUS  02A336  25 m  5:13.63  5:23.63   
48  Linnanen Niklas  2001  HSS  01A606  25 m  5:24.38  5:34.38   
562  Helander Elmeri  2002  LaUS  02A238  50 m  5:45.22  5:45.22   
193  Mäkelä Niko  1998  RiUS  98A679  25 m       
628  Nurmela Mikael  2002  SeUi  02A017  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  15:40 
 
20_S
Laji 20, 100m Perhosuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
821  Mäki Laura  1997  RaisU  97A073  25 m  1:01.22  1:03.22   
506  Tollander Yvonne  1997  Cetus  97A006  50 m  1:05.11  1:05.11   
50  Mauranen Kiira  1999  HSS  99B133  25 m  1:04.54  1:06.54   
103  Lehtinen Sonja  2003  HU  03A385  50 m  1:08.79  1:08.79   
616  Jämsä Siiri  2002  MiUS  02B117  50 m  1:08.81  1:08.81   
283  Flyckt Emilia  2001  Cetus  01A649  25 m  1:07.48  1:09.48   
247  Hellsten Olivia  2000  SiWa  00A064  50 m  1:09.49  1:09.49   
253  Peippo Pinja  1999  SiWa  99A544  50 m  1:10.16  1:10.16   
634  Nieminen Sofia  2002  HäUS  02A478  25 m  1:08.42  1:10.42   
10  311  Jauhiainen Jonna  2000  Cetus  00A245  25 m  1:09.92  1:11.92   
11  682  Juntunen Ida-Maria  1999  KemPy  99A061  25 m  1:09.93  1:11.93   
12  407  Nagy Róza  2003  Cetus  03B208  50 m  1:12.98  1:12.98   
13  152  Mylly Mariel  2001  JUK  01B048  25 m  1:11.58  1:13.58   
14  752  Lehtoila Lotta  2003  ORCA  03A247  25 m  1:13.11  1:15.11   
15  433  Pietikäinen Pilvi  2002  Cetus  02A550  50 m  1:15.58  1:15.58   
16  69  Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  50 m  1:15.81  1:15.81   
17  275  Bengts Myra  2000  Cetus  00A874  50 m  1:15.82  1:15.82   
18  331  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  50 m  1:15.87  1:15.87   
19  463  Rostedt Verna  2002  Cetus  02A101  25 m  1:14.14  1:16.14   
20  633  Koskiluoto Iida  2002  HäUS  02A906  25 m  1:14.42  1:16.42   
21  197  Pasma Aida  2003  RiUS  03A816  50 m  1:16.47  1:16.47   
22  448  Rapinoja Kaarin  2003  Cetus  03A105  25 m  1:15.01  1:17.01   
23  315  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  50 m  1:17.08  1:17.08   
24  395  Mikk Marleen  2002  Cetus  02B180  50 m  1:18.28  1:18.28   
25  178  Friman Siiri  2001  RiUS  01A653  50 m  1:19.48  1:19.48   
26  623  Saarelainen Veera  2002  MiUS  02A471  25 m  1:17.68  1:19.68   
27  145  Kivi Katariina  2001  JUK  01A988  25 m  1:18.60  1:20.60   
28  596  Salminen Janna  2003  LaUS  03A489  50 m  1:22.33  1:22.33   
29  539  Währn Marie  2000  Cetus  00B292  50 m  1:23.63  1:23.63   
30  632  Hakamäki Viivi  2002  HäUS  02B053  25 m  1:22.00  1:24.00   
31  606  Tuokko Vilma  2002  LaUS  02A414  25 m  1:26.88  1:28.88   
32  517  Wacklin Cami  2002  Cetus  02A131  25 m  1:26.97  1:28.97   
33  600  Skinnari Veera  2003  LaUS  03A090  25 m  1:28.65  1:30.65   
34  263  Aho Delia Helena  2003  Cetus  03A962  25 m  1:32.02  1:34.02   
35  734  Uusitalo Marianne  2001  Octopus  01A904  25 m  1:36.66  1:38.66   
36  179  Heiskanen Annika  2001  RiUS  01A375  25 m  1:49.57  1:51.57   
37  753  Ljungqvist Vivian  2003  ORCA  03B253  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  15:40 
 
21_S
Laji 21, 100m Selkäuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
188  Laakso Mikael  1997  RiUS  97A008  50 m  1:00.08  1:00.08   
523  Vainio Topias  1997  Cetus  97A690  25 m  58.89  1:00.89   
29  Haikonen Veeti  2001  HSS  01A104  25 m  59.88  1:01.88   
267  Alitalo Eetu  1999  Cetus  99A732  25 m  1:00.13  1:02.13   
786  Junninen Tapio  1995  Vanders  95A553  25 m  1:00.52  1:02.52   
285  Garcia De La CADeNA Alex  2000  Cetus  00B301  25 m  1:00.54  1:02.54   
164  Tervanen Martti  2000  JUK  00A834  25 m  1:02.04  1:04.04   
796  Mäkinen Kalle  2002  Vanders  02A088  25 m  1:02.35  1:04.35   
489  Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  25 m  1:03.11  1:05.11   
10  269  Annala Teemu  2001  Cetus  01A514  25 m  1:03.69  1:05.69   
11  720  Rantamäki Oskari  2001  Octopus  01A497  25 m  1:07.77  1:09.77   
12  611  Zimmermann Harry  2001  LaUS  01A148  50 m  1:10.58  1:10.58   
13  683  Mäkelä Noa  2001  KemPy  01A112  25 m  1:09.00  1:11.00   
14  608  Uosukainen Lauri  2002  LaUS  02A568  25 m  1:09.13  1:11.13   
15  403  Mäentaus Miika  1998  Cetus  98A782  50 m  1:11.62  1:11.62   
16  396  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  25 m  1:09.67  1:11.67   
17  784  Harju Aatu  2002  Vanders  02A334  25 m  1:10.14  1:12.14   
18  568  Hämäläinen Aaro  2002  LaUS  02A237  25 m  1:12.53  1:14.53   
19  153  Myllynen Aarne  2002  JUK  02A328  25 m  1:14.00  1:16.00   
20  192  Lukkaroinen Tino  2002  RiUS  02A246  25 m  1:14.81  1:16.81   
21  155  Peltola Sampo  2002  JUK  02A096  50 m  1:17.82  1:17.82   
22  751  Kärkkäinen Emil  2002  ORCA  02A220  25 m  1:16.31  1:18.31   
23  Eriksson Max  2002  BS-PU  02A483  25 m  1:19.75  1:21.75   
24  218  Weckman Veikka  2001  RiUS  01A697  25 m  1:23.43  1:25.43   
25  196  Ojanen Topias  2002  RiUS  02A862  50 m  1:26.51  1:26.51   
26  729  Stenbacka Sebastian  2002  Octopus  02A472  25 m  1:28.19  1:30.19   
27  175  Patinen Reko  1998  NumKis  98A336  25 m       
28  358  Laine Veeti  2000  Cetus  00A876  25 m       
29  524  Vaitilo Joel  1998  Cetus  98A966  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  15:40 
 
22_S
Laji 22, 50m Selkäuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
169  Heinola Nea-Amanda  2000  NumKis  00A310  50 m  29.50  29.50   
340  Koivu Sini  1999  Cetus  99A482  25 m  29.05  30.05   
408  Nenonen Sohvi  1999  Cetus  99A092  25 m  29.74  30.74   
821  Mäki Laura  1997  RaisU  97A073  50 m  31.30  31.30   
40  Ketola Erika  2000  HSS  00A124  25 m  30.43  31.43   
274  Auvinen Siri  2002  Cetus  02A342  50 m  31.68  31.68   
60  Parhiala Marilla  2000  HSS  00B046  50 m  32.61  32.61   
818  Nikkanen Milla  2002  NU  02A124  25 m  31.69  32.69   
268  Angelva Noora  1999  Cetus  99A472  25 m  32.07  33.07   
10  769  Vesa Saara  1999  ORCA  99A909  25 m  32.26  33.26   
11  144  Karola Riina  2000  JUK  00A449  25 m  33.28  34.28   
12  579  Liikonen Saana  2001  LaUS  01A705  50 m  34.50  34.50   
13  167  Vartiainen Vera  2002  JUK  02A772  50 m  34.72  34.72   
14  584  Ovaskainen Senni  2001  LaUS  01A093  50 m  35.07  35.07   
15  415  Norja Vilma  2002  Cetus  02A305  25 m  34.35  35.35   
16  486  Siltala Oona  2002  Cetus  02A535  25 m  34.50  35.50   
17  642  Heikkilä Sini  2003  SalU  03A899  50 m  35.55  35.55   
18  612  Himanen Kaisa  2003  MiUS  03A163  25 m  34.66  35.66   
19  659  Pyykkö Fiia  2001  SalU  01A381  25 m  34.87  35.87   
20  614  Jurvanen Elina  2001  MiUS  01A785  50 m  36.10  36.10   
21  692  Nätynki Ronja  2002  SCR  02A807  25 m  35.30  36.30   
22  803  Paju Aino  2003  Vanders  03A053  25 m  35.77  36.77   
23  824  Pohjola Meri  2001  SalU  01A364  25 m  35.93  36.93   
24  146  Laaksonen Vilja  2002  JUK  02A941  25 m  36.17  37.17   
25  538  Von Schrowe Iina  2003  Cetus  03A146  25 m  36.39  37.39   
26  401  Mylly Linda  1999  Cetus  99A974  25 m  36.61  37.61   
27  180  Hellberg Ronja  2003  RiUS  03A420  25 m  36.96  37.96   
28  547  Heikkilä Annika  2003  La-Ka  03A516  25 m  36.96  37.96   
29  671  Villanen Aino  2003  SalU  03A334  25 m  37.03  38.03   
30  121  Seppälä Anni  2003  HU  03A398  50 m  38.94  38.94   
31  805  Pitkäkangas Ella  2003  Vanders  03A206  25 m  37.94  38.94   
32  798  Nikkilä Julie  2003  Vanders  03A256  25 m  38.48  39.48   
33  601  Talvio Melissa  2001  LaUS  01A793  25 m  38.50  39.50   
34  322  Kaivola Piia  1999  Cetus  99B106  50 m  39.54  39.54   
35  159  Pitkänen Laura  2002  JUK  02B208  25 m  38.64  39.64   
36  223  Heino Elina  1999  SGR  99A547  50 m  40.31  40.31   
37  714  Malinen Oona  2001  Octopus  01A736  50 m  41.14  41.14   
38  142  Hänninen Alisa  2003  JUK  03B021  25 m  40.24  41.24   
39  753  Ljungqvist Vivian  2003  ORCA  03B253  25 m  43.98  44.98   
40  86  Coloma Vanhala Beatriz  2003  HU  03B192  25 m  44.73  45.73   
41  165  Tiira Sonja  2003  JUK  03B264  25 m  52.98  53.98   
42  266  Alanen Jenni  2002  Cetus  02B210  25 m       
43  292  Hargreaves Siiri  2003  Cetus  03B169  25 m       
44  703  Hämäläinen Venla  2001  Octopus  01B057  25 m       
45  706  Konttila Mette  2001  Octopus  01B228  25 m       
46  719  Partamies Veera  2000  Octopus  00A008  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  15:40 
 
23_S
Laji 23, 200m Perhosuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
631  Piiroinen Eetu  1995  VUS-VSS  95A743  25 m  2:02.99  2:06.99   
356  Kuznetsov Sergey  2000  Cetus  00A199  50 m  2:07.98  2:07.98   
717  Mäkelä Oskar  1998  Octopus  98B074  50 m  2:19.56  2:19.56   
364  Lassila Alex  2000  Cetus  00B034  25 m  2:21.20  2:25.20   
715  Malmberg Olli  2001  Octopus  01A368  50 m  2:35.33  2:35.33   
491  Sormunen Otto  2002  Cetus  02A168  25 m  2:49.41  2:53.41   
Hyttinen Kalle  2001  BS-PU  01B140  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  15:40 
 
24_S
Laji 24, 200m Sekauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
580  Lillman Essi-Maria  2000  LaUS  00A057  50 m  2:22.16  2:22.16   
492  Spångberg Adelia  1999  Cetus  99A418  25 m  2:19.59  2:24.59   
46  Kölhi Emmi  2000  HSS  00A281  50 m  2:29.19  2:29.19   
457  Rinne Nea  1995  Cetus  95A833  50 m  2:30.29  2:30.29   
369  Lehtinen Sofia  2000  Cetus  00B030  50 m  2:32.01  2:32.01   
613  Hulkko Ida  1998  MiUS  98B105  50 m  2:33.27  2:33.27   
680  Haipus Henna  2001  KemPy  01A060  25 m  2:28.38  2:33.38   
558  Haapakoski Jemilia  2002  LaUS  02A236  25 m  2:31.09  2:36.09   
585  Paalanen Minttu  2003  LaUS  03A274  50 m  2:36.65  2:36.65   
10  529  Vasara Jonna  2002  Cetus  02A118  50 m  2:36.73  2:36.73   
11  730  Suihkonen Venla  2002  Octopus  02A026  50 m  2:36.94  2:36.94   
12  708  Korva Julia  1999  Octopus  99A719  50 m  2:37.14  2:37.14   
13  682  Juntunen Ida-Maria  1999  KemPy  99A061  25 m  2:32.80  2:37.80   
14  52  Nieminen Roosa  1999  HSS  99A023  25 m  2:33.45  2:38.45   
15  447  Rapinoja Amanda  2001  Cetus  01A463  25 m  2:34.10  2:39.10   
16  331  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  50 m  2:39.15  2:39.15   
17  519  Wahlstedt Veronica  2000  Cetus  00A175  25 m  2:35.87  2:40.87   
18  372  Leppänen Vilhelmiina  2003  Cetus  03A002  25 m  2:36.02  2:41.02   
19  315  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  25 m  2:36.37  2:41.37   
20  612  Himanen Kaisa  2003  MiUS  03A163  50 m  2:41.64  2:41.64   
21  616  Jämsä Siiri  2002  MiUS  02B117  50 m  2:42.06  2:42.06   
22  448  Rapinoja Kaarin  2003  Cetus  03A105  25 m  2:37.72  2:42.72   
23  258  Uusikumpu Petra  2001  SiWa  01A644  25 m  2:38.01  2:43.01   
24  69  Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  50 m  2:43.80  2:43.80   
25  781  Grundström Vilja  2003  Vanders  03B185  50 m  2:44.15  2:44.15   
26  170  Käräjämies Juulia  2003  NumKis  03A037  25 m  2:39.21  2:44.21   
27  673  Yli-Jama Iiris  2003  SalU  03A354  25 m  2:40.75  2:45.75   
28  430  Peltola Julia  2003  Cetus  03A091  50 m  2:46.00  2:46.00   
29  503  Tapanainen Milla-lotta  2003  Cetus  03A610  50 m  2:47.15  2:47.15   
30  343  Korpela Nella  2002  Cetus  02A577  50 m  2:47.31  2:47.31   
31  633  Koskiluoto Iida  2002  HäUS  02A906  25 m  2:43.47  2:48.47   
32  383  Långström Sofia  2003  Cetus  03A085  25 m  2:43.89  2:48.89   
33  297  Hirvonen Sini  2001  Cetus  01B310  25 m  2:44.11  2:49.11   
34  537  Virtanen Fanny  2000  Cetus  00A788  25 m  2:46.42  2:51.42   
35  564  Hokkanen Emilia  2003  LaUS  03A503  25 m  2:47.24  2:52.24   
36  620  Liukkonen Maija  2001  MiUS  01A778  25 m  2:47.28  2:52.28   
37  623  Saarelainen Veera  2002  MiUS  02A471  50 m  2:52.59  2:52.59   
38  632  Hakamäki Viivi  2002  HäUS  02B053  25 m  2:47.74  2:52.74   
39  422  Palm Cindy  2003  Cetus  03A052  25 m  2:48.04  2:53.04   
40  596  Salminen Janna  2003  LaUS  03A489  50 m  2:53.47  2:53.47   
41  425  Partanen Emmi  2003  Cetus  03A550  50 m  2:58.12  2:58.12   
42  Forslund Winona  2003  BS-PU  03A476  25 m  2:53.85  2:58.85   
43  516  Uusitalo Martina  2003  Cetus  03A541  50 m  2:59.48  2:59.48   
44  186  Kuivaniemi Henna  2000  RiUS  00B032  25 m  2:55.99  3:00.99   
45  180  Hellberg Ronja  2003  RiUS  03A420  25 m  2:57.18  3:02.18   
46  263  Aho Delia Helena  2003  Cetus  03A962  50 m  3:05.11  3:05.11   
47  547  Heikkilä Annika  2003  La-Ka  03A516  25 m  3:01.38  3:06.38   
48  548  Silvennoinen Aida  2003  La-Ka  03B031  25 m  3:06.66  3:11.66   
49  242  Varjovaara Nelli  2002  SGR  02B231  50 m  3:19.98  3:19.98   
50  184  Jumppainen Minka  2003  RiUS  03A847  25 m  3:16.15  3:21.15   
51  427  Peill Helle  2003  Cetus  03A591  50 m  3:34.87  3:34.87   
52  152  Mylly Mariel  2001  JUK  01B048  25 m       
53  455  Riihinen Ronja  2000  Cetus  00A801  25 m       
54  504  Teijonsalo Fanny  1996  Cetus  96A027  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  15:40 
 
25_S
Laji 25, 400m Vapaauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
76  Tähtivuori Aaro  1998  HSS  98A584  25 m  4:03.45  4:11.45   
163  Soukola Elias  1999  JUK  99A759  25 m  4:16.69  4:24.69   
582  Mustonen Joonas  2001  LaUS  01A643  25 m  4:16.79  4:24.79   
62  Perkkiö Emil  2000  HSS  00A973  50 m  4:25.10  4:25.10   
536  Virta Rasmus  1998  Cetus  98B044  25 m  4:19.16  4:27.16   
549  Somero Atte  1999  La-Ka  99A522  25 m  4:26.39  4:34.39   
681  Juntunen Elias  2002  KemPy  02A075  50 m  4:35.71  4:35.71   
470  Salminen Joona  2000  Cetus  00A328  25 m  4:31.51  4:39.51   
78  Åström Harald  2001  HSS  01A008  50 m  4:44.82  4:44.82   
10  314  Jentze Tatu  2001  Cetus  01A474  25 m  4:40.16  4:48.16   
11  99  Korhonen Joel  2002  HU  02A799  50 m  4:52.38  4:52.38   
12  321  Jääskeläinen Elias  2002  Cetus  02A712  25 m  5:15.16  5:23.16   
13  19  Olander Niilo  2001  BS-PU  01B360  25 m       
14  357  Kylmä Eemil  2001  Cetus  01A631  25 m       
15  439  Purokoski Henrik  2002  Cetus  02B290  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  15:40 
 
26_S
Laji 26, 50m Vapaauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
47  Lappalainen Erika  1996  HSS  96A643  50 m  27.46  27.46   
613  Hulkko Ida  1998  MiUS  98B105  50 m  27.73  27.73   
821  Mäki Laura  1997  RaisU  97A073  50 m  27.77  27.77   
283  Flyckt Emilia  2001  Cetus  01A649  25 m  26.93  27.93   
167  Vartiainen Vera  2002  JUK  02A772  50 m  28.30  28.30   
268  Angelva Noora  1999  Cetus  99A472  50 m  28.33  28.33   
95  Kattilakoski Erika  2000  HU  00A372  50 m  28.48  28.48   
274  Auvinen Siri  2002  Cetus  02A342  25 m  27.82  28.82   
171  Laihonen Annika  1997  NumKis  97A407  50 m  29.14  29.14   
10  507  Tossavainen Helmi  2002  Cetus  02A572  25 m  28.20  29.20   
11  627  Virtanen Sara  2002  SWIM  02A887  50 m  29.31  29.31   
12  258  Uusikumpu Petra  2001  SiWa  01A644  25 m  28.34  29.34   
13  769  Vesa Saara  1999  ORCA  99A909  25 m  28.42  29.42   
14  612  Himanen Kaisa  2003  MiUS  03A163  50 m  29.44  29.44   
15  160  Ripatti Maria  1987  JUK  87A148  50 m  29.48  29.48   
16  659  Pyykkö Fiia  2001  SalU  01A381  50 m  29.48  29.48   
17  488  Sjölund Ylva  1998  Cetus  98A399  25 m  28.50  29.50   
18  706  Konttila Mette  2001  Octopus  01B228  50 m  29.51  29.51   
19  18  Nyström Fanny  1999  BS-PU  99A834  50 m  29.59  29.59   
20  256  Taskinen Suvi  1998  SiWa  98B127  50 m  29.59  29.59   
21  594  Sairanen Julia  2003  LaUS  03A868  50 m  29.59  29.59   
22  176  Pönni Jade  1997  NumKis  97A523  25 m  28.63  29.63   
23  506  Tollander Yvonne  1997  Cetus  97A006  50 m  29.67  29.67   
24  792  Louhikoski Liia  2001  Vanders  01A312  50 m  29.86  29.86   
25  326  Karike Kia  1999  Cetus  99A491  50 m  29.94  29.94   
26  415  Norja Vilma  2002  Cetus  02A305  50 m  29.99  29.99   
27  682  Juntunen Ida-Maria  1999  KemPy  99A061  50 m  30.01  30.01   
28  238  Tempakka Roosa-Maria  2000  SGR  00A361  50 m  30.24  30.24   
29  249  Kallas Agneta  2002  SiWa  02A988  50 m  30.35  30.35   
30  50  Mauranen Kiira  1999  HSS  99B133  50 m  30.43  30.43   
31  372  Leppänen Vilhelmiina  2003  Cetus  03A002  25 m  29.48  30.48   
32  614  Jurvanen Elina  2001  MiUS  01A785  50 m  30.54  30.54   
33  637  Viitamäki Aada  2003  HäUS  03B051  50 m  30.60  30.60   
34  266  Alanen Jenni  2002  Cetus  02B210  25 m  29.67  30.67   
35  146  Laaksonen Vilja  2002  JUK  02A941  50 m  30.87  30.87   
36  642  Heikkilä Sini  2003  SalU  03A899  50 m  30.93  30.93   
37  697  Ahti Peppi-stiina  2003  STRiksu  03A921  50 m  30.93  30.93   
38  401  Mylly Linda  1999  Cetus  99A974  25 m  29.95  30.95   
39  780  Grundström Tuisku  2002  Vanders  02A014  50 m  31.07  31.07   
40  136  Haravuori Ella  2002  JUK  02A706  25 m  30.16  31.16   
41  120  Selonen Tilda  2003  HU  03A772  25 m  30.27  31.27   
42  144  Karola Riina  2000  JUK  00A449  50 m  31.50  31.50   
43  798  Nikkilä Julie  2003  Vanders  03A256  50 m  31.84  31.84   
44  675  Yli-Jama Maria  1999  SalU  99A669  50 m  31.94  31.94   
45  601  Talvio Melissa  2001  LaUS  01A793  25 m  30.96  31.96   
46  23  Turunen Rosalia  2002  BS-PU  02B202  50 m  31.98  31.98   
47  620  Liukkonen Maija  2001  MiUS  01A778  50 m  32.01  32.01   
48  803  Paju Aino  2003  Vanders  03A053  50 m  32.14  32.14   
49  368  Lehtinen Aino  2001  Cetus  01A330  50 m  32.26  32.26   
50  395  Mikk Marleen  2002  Cetus  02B180  50 m  32.26  32.26   
51  539  Währn Marie  2000  Cetus  00B292  25 m  31.27  32.27   
52  597  Salminen Julia  2002  LaUS  02A860  50 m  32.28  32.28   
53  472  Salokorpi Essi  2003  Cetus  03A199  25 m  31.71  32.71   
54  91  Helle Essi  2002  HU  02A942  25 m  31.88  32.88   
55  223  Heino Elina  1999  SGR  99A547  50 m  32.94  32.94   
56  765  Vaajanen Viivi  2002  ORCA  02A567  25 m  32.00  33.00   
57  157  Pilsari Roosa  2003  JUK  03B030  50 m  33.10  33.10   
58  703  Hämäläinen Venla  2001  Octopus  01B057  25 m  32.15  33.15   
59  93  Huovinen Saima  2003  HU  03A614  25 m  32.38  33.38   
60  292  Hargreaves Siiri  2003  Cetus  03B169  50 m  33.42  33.42   
61  824  Pohjola Meri  2001  SalU  01A364  50 m  33.55  33.55   
62  719  Partamies Veera  2000  Octopus  00A008  25 m  32.76  33.76   
63  322  Kaivola Piia  1999  Cetus  99B106  25 m  33.25  34.25   
64  804  Pakaslahti Lilja  2002  Vanders  02A881  50 m  34.35  34.35   
65  734  Uusitalo Marianne  2001  Octopus  01A904  50 m  34.37  34.37   
66  714  Malinen Oona  2001  Octopus  01A736  50 m  34.38  34.38   
67  548  Silvennoinen Aida  2003  La-Ka  03B031  25 m  33.41  34.41   
68  347  Kosunen Milli  2002  Cetus  02A584  25 m  33.43  34.43   
69  517  Wacklin Cami  2002  Cetus  02A131  50 m  35.07  35.07   
70  404  Mäkelä Vilma  2003  Cetus  03B075  50 m  35.11  35.11   
71  242  Varjovaara Nelli  2002  SGR  02B231  25 m  34.14  35.14   
72  159  Pitkänen Laura  2002  JUK  02B208  50 m  35.22  35.22   
73  151  Luostarinen Sanni  2002  JUK  02B200  50 m  35.34  35.34   
74  166  Tolvanen Camilla  2003  JUK  03B266  25 m  40.26  41.26   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  15:40 
 
27_S
Laji 27, 200m Rintauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
786  Junninen Tapio  1995  Vanders  95A553  25 m  2:09.20  2:15.20   
418  Ohtonen Lassi  1992  Cetus  92A348  25 m  2:17.22  2:23.22   
631  Piiroinen Eetu  1995  VUS-VSS  95A743  25 m  2:20.76  2:26.76   
785  Hjelm Matias  2002  Vanders  02A098  25 m  2:30.29  2:36.29   
188  Laakso Mikael  1997  RiUS  97A008  25 m  2:31.97  2:37.97   
756  Nurminen Pyry  2001  ORCA  01A673  25 m  2:34.51  2:40.51   
683  Mäkelä Noa  2001  KemPy  01A112  50 m  2:40.55  2:40.55   
534  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  2:35.04  2:41.04   
628  Nurmela Mikael  2002  SeUi  02A017  25 m  2:43.37  2:49.37   
10  19  Olander Niilo  2001  BS-PU  01B360  50 m  2:49.44  2:49.44   
11  592  Romo Saku  2000  LaUS  00A504  25 m  2:43.62  2:49.62   
12  727  Seger Aleksi  2001  Octopus  01A401  50 m  2:50.00  2:50.00   
13  575  Koskinen Eetu  2002  LaUS  02A250  25 m  2:45.87  2:51.87   
14  757  Ola Matias  2002  ORCA  02B103  50 m  2:53.28  2:53.28   
15  161  Roine Jerry  2002  JUK  02B140  50 m  2:54.87  2:54.87   
16  235  Tantula Muhammed  2002  SGR  02A645  50 m  3:21.77  3:21.77   
17  304  Hämäläinen Niko  1985  Cetus  85A024  25 m       
18  456  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  25 m       
19  701  Heikkinen Johannes  2001  Octopus  01A695  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  15:40 
 
28_S
Laji 28, 200m Selkäuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
350  Kotonen Anna  1997  Cetus  97A239  25 m  2:19.11  2:23.11   
331  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m  2:22.04  2:26.04   
680  Haipus Henna  2001  KemPy  01A060  25 m  2:28.13  2:32.13   
616  Jämsä Siiri  2002  MiUS  02B117  50 m  2:33.66  2:33.66   
585  Paalanen Minttu  2003  LaUS  03A274  25 m  2:29.68  2:33.68   
315  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  25 m  2:33.50  2:37.50   
752  Lehtoila Lotta  2003  ORCA  03A247  25 m  2:36.45  2:40.45   
463  Rostedt Verna  2002  Cetus  02A101  50 m  2:42.27  2:42.27   
584  Ovaskainen Senni  2001  LaUS  01A093  50 m  2:43.53  2:43.53   
10  433  Pietikäinen Pilvi  2002  Cetus  02A550  50 m  2:45.76  2:45.76   
11  538  Von Schrowe Iina  2003  Cetus  03A146  50 m  2:45.77  2:45.77   
12  596  Salminen Janna  2003  LaUS  03A489  25 m  2:46.61  2:50.61   
13  590  Romo Julia  2003  LaUS  03A094  50 m  2:53.12  2:53.12   
14  479  Seiger Diana  2003  Cetus  03A909  25 m  2:49.91  2:53.91   
15  671  Villanen Aino  2003  SalU  03A334  25 m  2:51.75  2:55.75   
16  516  Uusitalo Martina  2003  Cetus  03A541  50 m  2:56.11  2:56.11   
17  136  Haravuori Ella  2002  JUK  02A706  25 m       
18  323  Kalenius Lyydia  2000  Cetus  00A252  25 m       
19  579  Liikonen Saana  2001  LaUS  01A705  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  15:40 
 
29_S
Laji 29, 50m Perhosuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
68  Pöytäkivi Riku  1993  HSS  93A973  50 m  23.69  23.69   
436  Pokkinen Tuomas  1995  Cetus  95A815  50 m  24.48  24.48   
418  Ohtonen Lassi  1992  Cetus  92A348  50 m  26.65  26.65   
148  Leiponen Antti  1998  JUK  98A235  50 m  26.81  26.81   
523  Vainio Topias  1997  Cetus  97A690  50 m  26.83  26.83   
717  Mäkelä Oskar  1998  Octopus  98B074  50 m  27.51  27.51   
164  Tervanen Martti  2000  JUK  00A834  50 m  27.64  27.64   
465  Ruuhonen Jere  2001  Cetus  01A461  50 m  27.67  27.67   
29  Haikonen Veeti  2001  HSS  01A104  50 m  28.08  28.08   
10  358  Laine Veeti  2000  Cetus  00A876  50 m  28.08  28.08   
11  163  Soukola Elias  1999  JUK  99A759  50 m  28.38  28.38   
12  742  Belfer ALEXEY  2000  ORCA  00A786  50 m  28.38  28.38   
13  207  Saarinen Elias  2002  RiUS  02A084  50 m  29.34  29.34   
14  270  Antila Frans  1998  Cetus  98A910  25 m  29.61  30.61   
15  551  Somero Perttu  2001  La-Ka  01A317  25 m  29.95  30.95   
16  403  Mäentaus Miika  1998  Cetus  98A782  25 m  29.98  30.98   
17  321  Jääskeläinen Elias  2002  Cetus  02A712  50 m  31.28  31.28   
18  545  Åström Max  2002  Cetus  02A585  25 m  30.68  31.68   
19  510  Turbin Ivan  2001  Cetus  01A590  50 m  31.95  31.95   
20  799  Nord Aleksanteri  2002  Vanders  02A814  50 m  32.12  32.12   
21  366  Lauslahti Ville  2001  Cetus  01A254  50 m  32.23  32.23   
22  767  Vardeka Victor  2001  ORCA  01B290  25 m  31.30  32.30   
23  751  Kärkkäinen Emil  2002  ORCA  02A220  50 m  33.57  33.57   
24  192  Lukkaroinen Tino  2002  RiUS  02A246  25 m  32.80  33.80   
25  568  Hämäläinen Aaro  2002  LaUS  02A237  50 m  34.65  34.65   
26  577  Krjukov Nikas Daniel  2002  LaUS  02A438  25 m  34.64  35.64   
27  16  Nyman Kasper  2001  BS-PU  01B329  25 m  35.16  36.16   
28  189  Lajas Herkko  2001  RiUS  01B001  50 m  36.20  36.20   
29  218  Weckman Veikka  2001  RiUS  01A697  25 m  36.22  37.22   
30  196  Ojanen Topias  2002  RiUS  02A862  25 m  42.66  43.66   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  15:40 
 
30_S
Laji 30, 200m Rintauinti Pojat 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Oinonen Antti  2003  UI  03B081  50 m  2:57.08  2:57.08   
Repo Oskari  2003  Cetus  03A824  50 m  2:58.01  2:58.01   
Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  2:53.48  2:59.48   
Rantamäki Pauli  2003  Octopus  03A269  50 m  2:59.70  2:59.70   
Hyppönen Jesse  2004  LaUS  04A842  25 m  3:11.39  3:17.39   
Lehtonen Joona  2003  Vanders  03A634  25 m  3:13.52  3:19.52   
Savolainen Otto Elvis  2003  MiUS  03A938  25 m       
Airas Julius  2003  LaUS  03A835  25 m       
Silander Niko  2003  Cetus  03B204  25 m       
10  Mykkänen Rasmus  2003  Cetus  03A542  25 m       
11  Juurakko Veerti  2004  Cetus  04A476  25 m       
12  Nuorinko Markus  2003  NumKis  03A396  25 m       
13  Lindholm Davin  2004  HU  04B010  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  14:56 
 
31_S
Laji 31, 200m Rintauinti Tytöt 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Kallinen Sohvi  2004  LaUS  04A222  50 m  2:58.03  2:58.03   
Beszteri Greta  2004  Cetus  04A257  50 m  3:01.12  3:01.12   
Heikkinen Iida  2004  UI  04A273  50 m  3:01.99  3:01.99   
Nieminen Pinja  2004  Cetus  04A258  50 m  3:04.69  3:04.69   
Mustonen Nea  2004  LaUS  04A265  25 m  3:00.48  3:06.48   
Lehtonen Helmi  2004  JUK  04A335  50 m  3:12.79  3:12.79   
Wacklin Ciara  2004  Cetus  04A037  25 m  3:12.59  3:18.59   
Ranta-Valkama Anni  2004  SCR  04A369  25 m  3:17.44  3:23.44   
Rantanen Rina  2005  Cetus  05A419  25 m  3:19.15  3:25.15   
10  Ilonen Linda  2004  Cetus  04A986  50 m  3:30.00  3:30.00   
11  Metsäkonkola Kiia  2005  SalU  05A633  25 m       
12  Ruottinen Ronja  2005  MiUS  05A165  25 m       
13  Partanen Senni  2004  MiUS  04A938  25 m       
14  Myllärinen Viljaana  2004  UI  04A492  50 m       
15  Hirsi Eevi  2007  HTU  07A102  25 m       
16  Taiponen Aada  2004  STRiksu  04A449  25 m       
17  Kajava Ilona  2004  ORCA  04B168  25 m       
18  Rahkonen Ria  2005  HTU  05A495  25 m       
19  Lepistö Sofia  2006  MiUS  06A346  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  14:56 
 
32_S
Laji 32, 50m Rintauinti Pojat 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Oinonen Antti  2003  UI  03B081  50 m  35.83  35.83   
Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  50 m  36.20  36.20   
Lytz Kasper  2003  SCR  03A418  25 m  35.54  37.04   
Inkilä Tuukka  2003  Cetus  03A495  50 m  40.65  40.65   
Tepponen Lucas  2003  HU  03A490  50 m  41.26  41.26   
Ekman Jani  2006  BS-PU  06A324  50 m  44.42  44.42   
Tenhu Aaro  2004  La-Ka  04B217  50 m  45.59  45.59   
Savela Ville  2003  SalU  03B020  50 m  45.72  45.72   
Pesonen Antti  2003  JUK  03B263  25 m  44.86  46.36   
10  Hauska Verneri  2003  JUK  03B137  50 m  46.66  46.66   
11  Karvanen Maksim  2005  LaUS  05A421  25 m  45.83  47.33   
12  Oksman Leo  2004  HU  04A218  25 m  46.07  47.57   
13  Paaskoski Olli  2005  Cetus  05A747  50 m  47.58  47.58   
14  Masalin Samuli  2004  Cetus  04A470  25 m  46.55  48.05   
15  Lindberg Rado  2005  Cetus  05A807  50 m  48.14  48.14   
16  Tumanoff Aaro  2006  HSS  06A643  50 m  49.25  49.25   
17  Niemi Lasse  2006  HU  06A032  25 m  47.86  49.36   
18  Bortsov Egor  2004  LaUS  04B136  50 m  49.48  49.48   
19  Cederberg Lauri  2003  JUK  03B146  25 m  48.04  49.54   
20  Heikkinen Otso  2007  HU  07A161  50 m  50.72  50.72   
21  Palva Ilari  2006  HSS  06A626  50 m  51.71  51.71   
22  Nyström Nicolas  2008  HSS  08A014  25 m  50.38  51.88   
23  Valero De La Iglesia Luis  2006  Cetus  06A067  50 m  52.33  52.33   
24  Saarinen Matias  2006  SalU  06A268  50 m  52.57  52.57   
25  Hannula Lukas  2006  HU  06A508  25 m  51.41  52.91   
26  Teno Vilho  2006  LaUS  06A245  50 m  53.30  53.30   
27  Pixa Leevi  2007  HSS  07A400  50 m  53.36  53.36   
28  Kotselainen Oskar  2006  LaUS  06A314  50 m  53.70  53.70   
29  Virtanen Miko  2005  LaUS  05A764  25 m  52.23  53.73   
30  Inkilä Veeti  2006  Cetus  06A411  50 m  54.24  54.24   
31  Yli-Jama Kalle  2006  SalU  06A108  25 m  52.90  54.40   
32  Winqvist Benjamin  2006  Cetus  06A420  25 m  53.18  54.68   
33  Pavljuk Mihail  2005  HSS  05A455  25 m  53.32  54.82   
34  Muhonen Topias  2006  Octopus  06A217  25 m  53.96  55.46   
35  Haikara Artem  2005  Cetus  05A786  50 m  55.48  55.48   
36  Karlsson Alex  2006  BS-PU  06A469  25 m  54.44  55.94   
37  Rasinmäki Mikael  2006  Cetus  06A426  50 m  56.13  56.13   
38  Tsinjonnõi Artemi  2008  Cetus  08A169  25 m  55.09  56.59   
39  Hietarinne Joonatan  2006  SalU  06A275  50 m  56.69  56.69   
40  Nummi Christian  2006  HSS  06A798  25 m  55.19  56.69   
41  Fagerstedt William  2005  BS-PU  05A803  25 m  56.07  57.57   
42  Pesonen Olli  2006  HSS  06A378  50 m  58.44  58.44   
43  Mosconi Tommi  2008  Cetus  08A187  25 m  57.31  58.81   
44  Åberg Caspar  2006  HU  06A158  50 m  59.62  59.62   
45  Branea Marcel  2006  Cetus  06A386  50 m  1:00.56  1:00.56   
46  Pokidko Mark  2007  Cetus  07A406  25 m  59.50  1:01.00   
47  Teittinen Totte  2005  Cetus  05A952  25 m  1:00.44  1:01.94   
48  Haverinen Kasperi  2005  LaUS  05B041  50 m  1:02.28  1:02.28   
49  Mustonen Evan  2005  Cetus  05A896  25 m  1:00.84  1:02.34   
50  Kallström Risto  2006  Cetus  06A144  50 m  1:03.04  1:03.04   
51  Akkanen Veeti  2006  SalU  06A562  50 m  1:08.27  1:08.27   
52  Hautaniemi Veikko  2007  Cetus  07A304  25 m  1:08.71  1:10.21   
53  Heinsalmi Alvin  2005  HSS  05A918  25 m  1:10.16  1:11.66   
54  Vauhkonen Otto  2007  Cetus  07A174  25 m  1:10.69  1:12.19   
55  Klümper Matti  2008  Cetus  08A190  25 m  1:16.94  1:18.44   
56  Teiramaa Nikolai  2006  HSS  06A438  25 m       
57  Koskela Henri  2007  Cetus  07A472  25 m       
58  Strömsholm Johannes  2008  Cetus  08A245  25 m       
59  Keränen Joonas  2007  Cetus  07A172  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  14:56 
 
33_S
Laji 33, 50m Rintauinti Tytöt 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Myllärinen Viljaana  2004  UI  04A492  50 m  37.14  37.14   
Beszteri Greta  2004  Cetus  04A257  25 m  37.74  39.24   
Rantanen Rina  2005  Cetus  05A419  50 m  39.30  39.30   
Jämsä Iiris  2004  MiUS  04A703  50 m  40.48  40.48   
Strandberg Milla  2005  Vanders  05A006  50 m  40.62  40.62   
Hakala Emma  2004  HU  04A330  50 m  41.44  41.44   
Miettinen Melissa  2005  HU  05A199  50 m  41.51  41.51   
Kettunen Ellen  2005  Cetus  05A201  25 m  40.93  42.43   
Aula Aava  2004  HU  04A128  25 m  41.70  43.20   
10  Niemi Emilia  2005  Octopus  05A368  25 m  41.71  43.21   
11  Savonen Wilma  2004  Cetus  04A096  25 m  41.93  43.43   
12  Saarinen Vilma  2004  Octopus  04A699  50 m  44.27  44.27   
13  Rinne Sofia  2005  Cetus  05A850  50 m  44.60  44.60   
14  Vilenius Ella  2004  Vanders  04A003  50 m  46.04  46.04   
15  Raduly Baka Diana  2006  SalU  06A543  50 m  46.41  46.41   
16  Haverinen Siiri  2007  LaUS  07A176  50 m  46.57  46.57   
17  Kammonen Tuuli  2004  MiUS  04A701  25 m  45.19  46.69   
18  Wiemers Hilla  2005  ORCA  05A637  50 m  47.04  47.04   
19  Kiviranta Milla  2006  Vanders  06A135  50 m  47.22  47.22   
20  Rautell Vilja  2004  Octopus  04A729  50 m  47.71  47.71   
21  Vuohtoniemi Isla  2007  HSS  07A351  25 m  46.30  47.80   
22  Peill Kukka  2005  Cetus  05A112  25 m  46.66  48.16   
23  Leppänen Matilda  2007  Cetus  07A067  50 m  48.21  48.21   
24  Akkanen Lotta  2005  ORCA  05A801  25 m  46.83  48.33   
25  Hauska Venla  2004  JUK  04A875  50 m  48.58  48.58   
26  Korkeamäki Jenni  2007  Cetus  07A078  50 m  48.66  48.66   
27  Nieminen Emmi  2006  Vanders  06A030  25 m  47.27  48.77   
28  Työppönen Heidi  2004  Cetus  04B191  25 m  48.39  49.89   
29  Tawast Iida  2007  SGR  07A124  25 m  48.78  50.28   
30  Pyykkö Essi  2006  SalU  06A100  50 m  51.48  51.48   
31  Ylä-Autio Julia  2004  Cetus  04B033  25 m  50.14  51.64   
32  Idman Annika  2004  Cetus  04A306  50 m  52.21  52.21   
33  Kukkonen Iina  2005  MiUS  05A437  50 m  52.53  52.53   
34  Bordi Oona  2004  Cetus  04B188  25 m  51.16  52.66   
35  Ekholm Iina  2007  HSS  07A215  50 m  53.09  53.09   
36  Ritmala Rebekka  2006  Vanders  06A136  50 m  53.44  53.44   
37  Heikkinen Rauha  2005  HU  05A366  50 m  53.52  53.52   
38  Miao Anja  2007  Cetus  07A170  50 m  53.66  53.66   
39  Korja Unna  2006  HSS  06A630  25 m  52.23  53.73   
40  Saarentaus Teela  2007  HU  07A070  50 m  54.16  54.16   
41  Mutikainen Mirella  2007  HSS  07A438  25 m  52.84  54.34   
42  Korhonen Selma  2006  HU  06A143  50 m  54.76  54.76   
43  Oila Veera  2007  Vanders  07A056  50 m  55.31  55.31   
44  Lindell Ellen  2007  Cetus  07A396  25 m  53.86  55.36   
45  Alakörkkö Linnea  2004  Cetus  04B094  25 m  54.02  55.52   
46  Salo Anna  2007  Cetus  07A171  50 m  55.91  55.91   
47  Leshchuk Olesia  2006  Cetus  06A423  25 m  54.48  55.98   
48  Porter Olivia  2007  LaUS  07A275  25 m  54.61  56.11   
49  Iivanainen Tua  2006  HSS  06A515  25 m  54.91  56.41   
50  Weckström Milja  2007  HU  07A132  25 m  54.96  56.46   
51  Berseneva Sonja  2006  ORCA  06A712  25 m  55.53  57.03   
52  Jämsén Helmi  2005  Cetus  05A859  50 m  57.12  57.12   
53  Äyrämöinen Enna  2007  Cetus  07A198  50 m  57.40  57.40   
54  Hollström Nea  2005  Cetus  05A947  25 m  55.96  57.46   
55  Heikkilä Sonja  2006  SalU  06A509  25 m  56.94  58.44   
56  Brelo Jade  2008  Cetus  08A066  25 m  57.15  58.65   
57  Westerholm Emilia  2004  ORCA  04A987  50 m  59.11  59.11   
58  Peltonen Saima  2007  SalU  07A481  25 m  58.19  59.69   
59  Päivärinta Siiri  2005  Cetus  05A954  25 m  59.13  1:00.63   
60  Kiuru Aava  2004  Cetus  04B184  25 m  59.21  1:00.71   
61  Savolainen Sandra  2007  Cetus  07A376  25 m  1:00.53  1:02.03   
62  Turunen Lotta  2008  Cetus  08A219  25 m  1:00.79  1:02.29   
63  Puustinen Emilia  2007  HSS  07A311  25 m  1:01.68  1:03.18   
64  Saarinen Matilda  2008  SalU  08A116  50 m  1:07.20  1:07.20   
65  Ronkainen Saga  2007  Cetus  07A407  25 m  1:10.12  1:11.62   
66  Kinnunen Pinja  2004  HU  04A287  25 m       
67  Larjomaa Vuokko  2007  Cetus  07A454  25 m       
68  Uusitalo Jenny  2007  Cetus  07A199  25 m       
69  Kotakoski Pinja  2008  Cetus  08A156  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  14:56 
 
34_S
Laji 34, 100m Selkäuinti Pojat 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  1:08.32  1:10.32   
Salonen Pauli  2003  HU  03A394  25 m  1:08.40  1:10.40   
Seksenov Danil  2004  Vanders  04A126  50 m  1:12.04  1:12.04   
Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  50 m  1:12.55  1:12.55   
Palvanen Eetu  2003  LaUS  03A507  25 m  1:11.41  1:13.41   
Äijälä Onni  2004  HyUS  04A344  50 m  1:14.06  1:14.06   
Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  25 m  1:13.86  1:15.86   
Leppänen Akseli  2004  Cetus  04A006  50 m  1:17.62  1:17.62   
Kuhlberg Joakim  2004  BS-PU  04A072  50 m  1:17.73  1:17.73   
10  Huhtala Alexander  2003  Cetus  03A751  25 m  1:17.04  1:19.04   
11  Ylikulppi Leevi  2003  Cetus  03A266  50 m  1:19.29  1:19.29   
12  Rasinmäki Matias  2003  Cetus  03A961  25 m  1:18.02  1:20.02   
13  Koskinen Aapo  2004  LaUS  04A115  25 m  1:18.58  1:20.58   
14  Lehtovaara Verneri  2004  SalU  04A252  25 m  1:18.60  1:20.60   
15  Airas Julius  2003  LaUS  03A835  25 m  1:18.68  1:20.68   
16  Hyppönen Jesse  2004  LaUS  04A842  50 m  1:22.92  1:22.92   
17  Silander Tomi  2006  Cetus  06A061  50 m  1:24.39  1:24.39   
18  Savolainen Otto Elvis  2003  MiUS  03A938  50 m  1:24.92  1:24.92   
19  Peltola Tuomas  2003  Cetus  03A096  50 m  1:26.25  1:26.25   
20  Pönkä Sami  2003  Vanders  03A583  25 m  1:24.51  1:26.51   
21  Asklöf Viktor  2004  Cetus  04A639  50 m  1:26.87  1:26.87   
22  Forslund Aron  2005  BS-PU  05A526  25 m  1:25.71  1:27.71   
23