Program for Øst Junior/Senior Kortbane
Below are all entry- and startlists shown by session.
Søndag Indl. 9.30
Seedede heat Løb 32
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
24 september 2017 |
|
|
Stævne by |
Nakskov |
|
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|
|
Arrangør |
Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 september 2017 |
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer |
Indledende (3) |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
|
Heat 1 (3) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
86 |
1 |
Joakim Mortensen |
2002 |
0271AH |
RINGSTED |
|
25m |
2:24.77 |
178 |
2 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
0015AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:17.24 |
205 |
3 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:10.57 |
3 |
4 |
Mads Witthøft |
2000 |
0045AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:05.97 |
174 |
5 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
9833AK |
BIRKERØD |
|
25m |
2:08.36 |
311 |
6 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
25m |
2:13.73 |
165 |
7 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:19.14 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
186 |
1 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
25m |
2:23.80 |
221 |
2 |
Anders Skousen |
2002 |
0215AB |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:16.07 |
201 |
3 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
25m |
2:09.40 |
111 |
4 |
Lukas Gustafson |
1999 |
9991AA |
TRITON B |
|
25m |
2:02.20 |
128 |
5 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
25m |
2:07.11 |
306 |
6 |
Anders Engtorp Olesen |
1999 |
9951AI |
ROSKILDE |
|
25m |
2:13.70 |
147 |
7 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
0101AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:17.92 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
189 |
1 |
Marcus Dessau |
2002 |
0229AB |
GENTOFTE |
|
25m |
2:19.23 |
143 |
2 |
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
0139AH |
SLAGELSE |
|
25m |
2:14.11 |
254 |
3 |
Filip Bækgaard |
2000 |
0035AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:08.63 |
319 |
4 |
Gustav Friberg |
1997 |
9709AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:56.99 |
73 |
5 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
9901AH |
VEST |
|
25m |
2:06.37 |
248 |
6 |
Jon Riedel Pedersen |
1998 |
9821AG |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:10.87 |
314 |
7 |
Janus Rosholm |
2002 |
0275AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
2:17.28 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
24 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|