Program för Arena & Poseidon Team Cup (PTC) 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Startlist Event 20
|
Competition name |
Arena & Poseidon Team Cup 2017 |
|
Print Date |
26 August 2017 |
|
|
Competition place |
Lund |
|
Print Time |
08:15 |
|
|
Organizer |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
25 August 2017 |
|
|
|
|
Event 20, 200m Medley Man 13-14 |
Finals (4) |
Approximate start 09:49 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
199 |
1 |
Edvin Dahlén |
2004 |
AQ9904 |
POSEIDON |
|
25m |
3:36.03 |
181 |
2 |
Daniel Alim |
2003 |
AM2903 |
POSEIDON |
|
25m |
3:09.64 |
189 |
3 |
Joel Bergstrand |
2003 |
AR6303 |
POSEIDON |
|
25m |
3:03.74 |
253 |
4 |
Axel Sandberg |
2004 |
AA7307 |
POSEIDON |
|
25m |
3:01.52 |
308 |
5 |
Elias af Trampe |
2004 |
AN6704 |
POSEIDON |
|
25m |
3:02.14 |
225 |
6 |
Edvard Levau |
2004 |
AN0904 |
POSEIDON |
|
25m |
3:08.67 |
305 |
7 |
Eimantas Erlandsson |
2003 |
AP4103 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
3:31.81 |
275 |
8 |
Ville Nordqvist |
2004 |
AF2304 |
S 71 |
|
25m |
3:40.24 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
201 |
1 |
Carl Elmer |
2003 |
AK2103 |
POSEIDON |
|
25m |
2:54.89 |
10 |
2 |
Måns Burmester-Lysell |
2004 |
AE7704 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:51.06 |
62 |
3 |
Adam Juliusson |
2004 |
AG4904 |
HS |
|
25m |
2:47.70 |
83 |
4 |
Olle Olsson |
2004 |
AN7304 |
HS |
|
50m |
2:47.41 |
3 |
5 |
Gabriel Agardh |
2003 |
AG8103 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:47.56 |
256 |
6 |
Ivan Sivolov |
2003 |
AH0903 |
POSEIDON |
|
25m |
2:49.01 |
307 |
7 |
Jakob Lindskoug |
2004 |
AN8704 |
POSEIDON |
|
25m |
2:54.52 |
239 |
8 |
Simon Myrvold |
2003 |
AK3903 |
POSEIDON |
|
25m |
3:01.37 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
167 |
1 |
Niels Kwant |
2003 |
AI6103 |
KK KARPEN |
|
25m |
2:41.78 |
291 |
2 |
Oscar Nordström |
2003 |
AH4303 |
KIVIKS SK |
|
25m |
2:40.19 |
68 |
3 |
Oliver Kock |
2003 |
AK1903 |
HS |
|
25m |
2:38.71 |
158 |
4 |
Hannes Wrenne |
2004 |
AC4304 |
KARLSKRONA |
|
25m |
2:35.77 |
101 |
5 |
Viktor Wiberg |
2003 |
AR3503 |
HS |
|
50m |
2:36.72 |
52 |
6 |
Kalle Edelhamre |
2003 |
AI3303 |
HS |
|
25m |
2:39.60 |
234 |
7 |
Melvin Malm |
2004 |
AE3704 |
POSEIDON |
|
50m |
2:40.30 |
23 |
8 |
Malte Laurén |
2004 |
AE1704 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:46.03 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
259 |
1 |
Nils Tired |
2003 |
AH2903 |
POSEIDON |
|
25m |
2:34.41 |
272 |
2 |
Noah Malmgren |
2004 |
AB2704 |
S 71 |
|
25m |
2:31.20 |
172 |
3 |
Simon Persson |
2003 |
AA1703 |
KK KARPEN |
|
25m |
2:29.15 |
133 |
4 |
Axel Auer |
2003 |
AB8103 |
KARLSKRONA |
|
25m |
2:17.61 |
51 |
5 |
Henning Cederlund |
2003 |
AI1303 |
HS |
|
25m |
2:27.27 |
208 |
6 |
Joel Henriksson |
2003 |
AL2503 |
POSEIDON |
|
25m |
2:29.42 |
76 |
7 |
Vlad Lupu |
2003 |
AF8703 |
HS |
|
25m |
2:33.94 |
61 |
8 |
Alan Jovic |
2004 |
AG5904 |
HS |
|
25m |
2:34.58 |
Generated by WinGrodan 1.25.10 |
Print Date |
26 August 2017 |
Licensed to: Simklubben Poseidon |
Print Time |
08:15 |
|