Program för UGP 1 2017/2018, Södertälje
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 1
|
Tävling |
U-GP 1 2017/2018 |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:30 |
|
|
Arrangör |
Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Finaler (14) |
Beräknad start 09:00 |
Heat 1 (14) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
390 |
3 |
Felicia Camacho |
2004 |
BL9404 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
|
399 |
4 |
Hilma Hagberg Moberg |
2003 |
BO9803 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
|
753 |
5 |
Elsa Jonsson |
2004 |
BY3404 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
2 |
Ida Nygren |
2004 |
BL2404 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
|
278 |
3 |
Karolina Nivenius |
2005 |
BC8405 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:20.26 |
743 |
4 |
Deborah Araya |
2002 |
BU9802 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
3:14.91 |
247 |
5 |
Jennifer Brodin |
2003 |
BH6603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:18.99 |
222 |
6 |
Frida Nilsson |
2004 |
BP8604 |
SKURU IK |
|
25m |
3:33.46 |
419 |
7 |
Alice Persson |
2003 |
BP2403 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
255 |
1 |
Jennifer Geaney |
2005 |
AS9805 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:10.42 |
355 |
2 |
Wilma Landegren |
2004 |
AL1404 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
3:08.79 |
644 |
3 |
Linn Claesson |
2002 |
AE6402 |
ÖSMO SS |
|
50m |
3:00.46 |
689 |
4 |
Alice Velden |
2005 |
AO2405 |
SS04 |
|
25m |
2:53.53 |
221 |
5 |
Stella Nelson |
2004 |
BR4204 |
SKURU IK |
|
25m |
2:56.14 |
661 |
6 |
Adéla Darvish |
2003 |
BX0203 |
SS04 |
|
25m |
3:02.32 |
103 |
7 |
Beata Liljeberg |
2003 |
BV1803 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
3:09.56 |
692 |
8 |
Emma Wärn |
2004 |
BT7404 |
SS04 |
|
25m |
3:12.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
290 |
1 |
Lisa Uddeholt |
2005 |
AX6405 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:52.45 |
435 |
2 |
Jenny Virtanen |
2002 |
BS0202 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:49.22 |
252 |
3 |
Alexandra Eriksson |
2002 |
BM8602 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:47.25 |
489 |
4 |
Alice Davies |
2004 |
BH5404 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:45.85 |
462 |
5 |
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
AW9405 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
2:46.34 |
526 |
6 |
Emma Sommar |
2004 |
BA5604 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:48.84 |
100 |
7 |
Elin Glifberg |
2004 |
AW4804 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
2:50.87 |
6 |
8 |
Julia Kantoluoto |
2005 |
AQ2605 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
2:52.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
416 |
1 |
Elin Nygren |
2003 |
BP3203 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:44.19 |
666 |
2 |
Anna Jonsson |
2002 |
BP6602 |
SS04 |
|
25m |
2:43.72 |
102 |
3 |
Lovisa Klingberg |
2004 |
BR7604 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
2:43.47 |
336 |
4 |
Frida Bengtsson |
2003 |
AY2803 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:42.26 |
487 |
5 |
Amanda Borgfors |
2004 |
AS1804 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:42.94 |
466 |
6 |
Emma Parsons |
2002 |
BF8802 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
2:43.69 |
195 |
7 |
Cornelia Dahlén |
2004 |
AX1404 |
SALTSJÖB |
|
25m |
2:43.78 |
363 |
8 |
Evelina Porling |
2002 |
BH9202 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:44.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
288 |
1 |
Alma Thunberg |
2005 |
AV1605 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:42.08 |
281 |
2 |
Veronica Olsson |
2005 |
AG6805 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:41.77 |
655 |
3 |
Maja Berngrim |
2003 |
BR5403 |
SS04 |
|
25m |
2:40.75 |
209 |
4 |
Ida Edvinsson |
2004 |
AE0804 |
SKURU IK |
|
25m |
2:40.28 |
673 |
5 |
Emilia Long |
2004 |
AO0204 |
SS04 |
|
50m |
2:40.62 |
225 |
6 |
Isabelle Persson |
2004 |
AC7604 |
SKURU IK |
|
25m |
2:41.20 |
370 |
7 |
Ella Sörensen |
2004 |
BO6604 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:41.97 |
256 |
8 |
Johanna Granhällen |
2002 |
BO5202 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:42.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
746 |
1 |
Stella Brinne Roos |
2004 |
BG0204 |
ÄLVSJÖ SF |
|
50m |
2:39.86 |
500 |
2 |
Hannah Haux |
2004 |
BC3804 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:38.16 |
287 |
3 |
Linda Svensson |
2000 |
AR8200 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:37.57 |
482 |
4 |
Elin Andersson |
2003 |
BG0803 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:35.60 |
5 |
5 |
Pernilla Hemmälin |
2001 |
AO3801 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
2:36.83 |
215 |
6 |
Klara Hjalt |
2003 |
BL4603 |
SKURU IK |
|
25m |
2:37.81 |
223 |
7 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
AX2804 |
SKURU IK |
|
25m |
2:38.74 |
10 |
8 |
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
AZ4205 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
2:39.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
361 |
1 |
Jennifer Mardo |
2005 |
AW1405 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:34.00 |
386 |
2 |
Zeline Bengtson |
2003 |
BE8203 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:33.41 |
395 |
3 |
Maja Frejd |
2004 |
BL8404 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:32.72 |
359 |
4 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
BM3602 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:32.33 |
530 |
5 |
Ida Svensson |
2002 |
BR3402 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:32.63 |
234 |
6 |
Olivia Östlund |
2003 |
AZ9203 |
SKURU IK |
|
25m |
2:33.04 |
383 |
7 |
Michelle Aspberg |
2002 |
AT8402 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:33.50 |
376 |
8 |
Lisa Vinger |
2003 |
AZ8203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:34.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
676 |
1 |
Emma Montelius |
2005 |
AY4805 |
SS04 |
|
25m |
2:30.99 |
250 |
2 |
Wilma Eld |
2005 |
AS5205 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:30.55 |
3 |
3 |
Jemina Granholm |
2002 |
BB9802 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
2:29.42 |
249 |
4 |
Ioana Danes |
2002 |
AY3802 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:29.11 |
387 |
5 |
Thea Birgoth |
2004 |
BV8404 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:29.15 |
340 |
6 |
Angelica Blomberg |
2002 |
AD8802 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:29.99 |
485 |
7 |
Emelie Bergvall |
2003 |
BC4603 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:30.69 |
479 |
8 |
Stella Alin |
2002 |
BC1802 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:31.41 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
267 |
1 |
Maike Kuhlins |
2000 |
BA1600 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:28.17 |
211 |
2 |
Elin Furingsten |
2004 |
AT1404 |
SKURU IK |
|
25m |
2:27.60 |
379 |
3 |
Linnea Yu Hammarsten |
2002 |
AU7802 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:27.04 |
373 |
4 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
AZ6203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:26.31 |
467 |
5 |
Matilda Ringbom |
2003 |
AX6803 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
2:26.71 |
494 |
6 |
Emilia Forsberg |
2003 |
BN9203 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:27.57 |
218 |
7 |
Ella Langell Högblom |
2001 |
BF1801 |
SKURU IK |
|
25m |
2:27.93 |
686 |
8 |
Naomi Sterling |
2002 |
BN1402 |
SS04 |
|
25m |
2:29.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
272 |
1 |
Veronica Lythell |
2003 |
BC0603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:26.05 |
495 |
2 |
Ingrid Franks |
2003 |
AT5603 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:25.30 |
266 |
3 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
BF6602 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:23.62 |
283 |
4 |
Elvira Schei |
2003 |
AZ4603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:23.30 |
529 |
5 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
AL7400 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:23.36 |
212 |
6 |
Felicia Heintz |
2004 |
AU8204 |
SKURU IK |
|
25m |
2:25.26 |
509 |
7 |
Anna Ladis |
2001 |
BH7801 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:25.33 |
518 |
8 |
Viktoria Nylund |
2001 |
BD1801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:26.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
511 |
1 |
Izabelle Lindberg |
2003 |
AX6603 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:22.40 |
473 |
2 |
Ella Törnqvist |
2003 |
AQ1603 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
2:21.64 |
231 |
3 |
Wilma Åhlen |
2005 |
AO8205 |
SKURU IK |
|
25m |
2:20.51 |
274 |
4 |
Lovisa Malm |
2002 |
BD4402 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:20.14 |
492 |
5 |
Jennie Ewerbring |
2003 |
AT6603 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:20.17 |
294 |
6 |
Eliane Westermark |
2003 |
AX4603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:21.42 |
335 |
7 |
Solène Arnou |
2000 |
AX4600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:21.95 |
270 |
8 |
Linnea Lindqvist |
2001 |
BE7801 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:23.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
292 |
1 |
Zafira Vaamonde |
2001 |
AU9601 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:19.15 |
265 |
2 |
Kristin Jansson |
2001 |
BC4601 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:18.90 |
488 |
3 |
Embla Börjesson |
2002 |
AZ1802 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:17.35 |
233 |
4 |
Felicia Östlund |
2002 |
BD6202 |
SKURU IK |
|
25m |
2:16.15 |
280 |
5 |
Fanny Odin |
2000 |
AR7200 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:16.45 |
418 |
6 |
Nina Pavlovic Cano |
2004 |
AS7804 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:17.86 |
263 |
7 |
Sofia Holmberg |
2002 |
AU1202 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:18.90 |
514 |
8 |
Smilla Malm |
2003 |
AQ4203 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:19.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
434 |
1 |
Alwa Widmark |
2002 |
AN4402 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:15.00 |
261 |
2 |
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:13.90 |
506 |
3 |
Alexandra Jensen |
2001 |
BG6801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:11.64 |
423 |
4 |
Wilma Roloff |
2000 |
BA7600 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:10.60 |
349 |
5 |
Tina Huslid |
2000 |
AF0600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:10.62 |
196 |
6 |
Linnea Gipperth |
2003 |
AA6403 |
SALTSJÖB |
|
25m |
2:13.25 |
528 |
7 |
Thilda Ström |
2003 |
AT5803 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:14.96 |
372 |
8 |
Isabel Teglöf |
2003 |
AZ3203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:16.06 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
08:30 |
|