Program för DM kortbana 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 31
|
Tävling |
DM/JDM kortbana 2017 |
|
Utskriftsdatum |
15 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Ängelholm |
|
Utskriftstid |
09:47 |
|
|
Arrangör |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 oktober 2017 |
|
|
|
|
Gren 31, 100m Ryggsim Damer |
Finaler (5) |
Sponsor: Ernst & Young |
|
Beräknad start 11:32 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
71 |
1 |
Emelie Ek-Värn |
2004 |
AJ8604 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:14.48 |
255 |
2 |
Karin Björkman |
2001 |
AD9401 |
SK TRITON |
|
50m |
1:13.89 |
346 |
3 |
Kajsa Gustavsson |
2001 |
AW2401 |
HS |
|
50m |
1:13.50 |
28 |
4 |
Tuva Pålsson |
2003 |
AC8803 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:10.87 |
301 |
5 |
Alicia Sjögren |
2005 |
AA8205 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:13.12 |
244 |
6 |
Matilda Liljekvist |
2004 |
AD7204 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:13.60 |
79 |
7 |
Linnéa Lindh |
2003 |
AI3803 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:14.15 |
312 |
8 |
Frida Rödin |
2000 |
AI3800 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:11.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
207 |
1 |
Elin Lackegård |
2000 |
AR9600 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:12.83 |
74 |
2 |
Matilda Hoff |
2003 |
AG6803 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:11.62 |
243 |
3 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
AS7800 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:09.59 |
63 |
4 |
Annie Thulin |
2003 |
AK1803 |
KSLS |
|
25m |
1:09.53 |
109 |
5 |
Johanna Ingner |
2002 |
AI4202 |
MKK |
|
25m |
1:09.57 |
265 |
6 |
Mica Nolén |
2004 |
AG1204 |
SK TRITON |
|
25m |
1:10.19 |
104 |
7 |
Anna Grahovac |
1999 |
AM5899 |
MKK |
|
50m |
1:12.65 |
57 |
8 |
Olivia Jarl Halvarsson |
2003 |
AX2203 |
KSLS |
|
50m |
1:12.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
164 |
1 |
Elin Melin |
2000 |
AB4800 |
POSEIDON |
|
25m |
1:08.90 |
83 |
2 |
Elin Rundblad |
1999 |
AN3299 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:08.21 |
354 |
3 |
Alicia Johansson |
2003 |
AI2603 |
HS |
|
25m |
1:08.07 |
381 |
4 |
Sasa Podric |
2000 |
BS0400 |
HS |
|
25m |
1:07.86 |
7 |
5 |
Miranda Ingvarsson |
2001 |
AE6401 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:07.89 |
376 |
6 |
Alice Persson |
2003 |
AN5803 |
HS |
|
25m |
1:08.09 |
323 |
7 |
Tilde Larsson |
2001 |
AT5801 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:08.53 |
146 |
8 |
Agnes Cato |
2001 |
AB8201 |
OSBY SS |
|
25m |
1:09.41 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
29 |
1 |
Ida Rosenius |
2000 |
AI7400 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:07.48 |
300 |
2 |
Isabelle Sering |
2002 |
AI2602 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:06.62 |
69 |
3 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
AD2403 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:06.43 |
292 |
4 |
Davilda Lareva |
2000 |
AE4400 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:06.37 |
409 |
5 |
Ida Widén |
2001 |
AB3801 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:06.42 |
191 |
6 |
Minna Larsson |
2002 |
AB3802 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:06.45 |
218 |
7 |
Emma Persson |
1999 |
AM7299 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:07.18 |
30 |
8 |
Linn Rosenius |
2002 |
AA4602 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:07.68 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
140 |
1 |
Emma Vileus |
2001 |
AW1401 |
MKK |
|
25m |
1:05.79 |
396 |
2 |
Victoria Åberg |
2001 |
AL7201 |
HS |
|
25m |
1:03.45 |
404 |
3 |
Ida Liljeqvist |
1999 |
AR4499 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:02.03 |
10 |
4 |
Hanna Rosvall |
2000 |
AM7200 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
58.88 |
261 |
5 |
Magdalena Kuras |
1988 |
AR9288 |
SK TRITON |
|
25m |
1:01.78 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
408 |
7 |
Elin Widén |
1998 |
AI4498 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:05.74 |
26 |
8 |
Sofie Karlsson |
2000 |
AV8200 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:06.34 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap |
Utskriftstid |
09:47 |
|