2020-01-27   18:22:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Køge Open 2017 Køge

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  10 november 2017   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  15:51   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
 
Løb 1, 100m Medley Damer  Indledende (24) 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 1:11.68 2016-11-19 
Årg. 2003-2004: Alberte Kjærsgaard (2001) 1:08.71 2014-11-22 
Årg. 1919-2002: Henriette Brekker (1998) 1:02.89 2013-11-15 
 
Heat 1 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
78  Mathilde Thor Møller  2005  0564AU  FARUM    25m   
370  Laura Friis Justesen  2006  0666AQ  VORDINGB    25m  2:17.96 
464  Sarah Møller Jakobsen  2004  0416AW  NAKSKOV    25m   
               
               

 
Heat 2 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
453  Birgit Thomsen  2006    SUÐUROYAR    25m  1:51.89 
174  Celina Lindholm Hansen  2006  0664AH  KØGE    25m  1:51.02 
54  Marie Skole Sørensen  2006  0636AI  GTI    25m  1:45.86 
81  Malou Nielsen  2005  0524AF  FARUM    25m  1:48.36 
27  Malene Dithmar  2006  0634AN  GTI    25m  1:51.59 
366  Signe Gyldenkærne  2006  0656AQ  VORDINGB    25m  2:08.00 

 
Heat 3 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
364  Amanda F. Christiansen  2005  0514AW  VORDINGB    25m  1:43.75 
395  Luna Hein  2005  0518AO  VAT CPH-MK    25m  1:40.80 
48  Sophie Amalie Rasmussen  2006  0692AJ  GTI    25m  1:40.65 
62  Amalie Frost Fischer  2005  0502AR  FARUM    25m  1:40.71 
31  Mille Giolbas  2006  0604AL  GTI    25m  1:43.65 
43  Felicia N. Nielsen  2006  0646AM  GTI    25m  1:44.83 

 
Heat 4 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
103  Miriam Mortensen  2004    Havnar    25m  1:39.77 
160  Anna Hjorth Christensen  2006  0652AI  KØGE    25m  1:37.87 
246  Nynne Zandra Opperfelt  2006  0678AP  SOLRØD    25m  1:37.41 
408  Johanna Rasmussen  2006  0632AG  VAT CPH-MK    25m  1:37.64 
416  Maja Zastrojevic  2006  0646AE  VAT CPH-MK    25m  1:38.97 
85  Mathilde Rømer  2006  0688AA  FARUM    25m  1:39.87 

 
Heat 5 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
45  Sarah Ankjær Pedersen  2006  0686AJ  GTI    25m  1:37.17 
463  Line Høj  2004  0444AM  NAKSKOV    25m  1:36.18 
496  Line Pedersen  2005  0562AO  GSK    25m  1:35.36 
385  Helena Fogh Kronborg  2005  0506AK  VATCPH-STT    25m  1:35.99 
23  Nicole Damhøj Andersen  2006  0674AN  GTI    25m  1:36.76 
327  Mathilde U. Thorborg  2005  0596AU  VEST    25m  1:37.17 

 
Heat 6 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
275  Malan Jóhansdóttir  2004    REYSTI    25m  1:33.83 
292  Josefine Meng Langhorn  2006  0676AO  SK-SYD    25m  1:33.30 
239  Jaqueline Haack  2006  0672AN  SOLRØD    25m  1:32.44 
338  Signe Holm Hansen  2005  0598AK  VÆRLØSE    25m  1:33.14 
77  Line Thode Møller  2004  0424AU  FARUM    25m  1:33.52 
104  Bára D. Nattestad  2004    Havnar    25m  1:34.00 

 
Heat 7 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
238  Caroline Rygaard Hansen  2006  0632AL  SOLRØD    25m  1:32.13 
397  Sarah Højlund  2006  0684AH  VAT CPH-MK    25m  1:32.02 
70  Mille Korndal-Henriksen  2005  0538AG  FARUM    25m  1:31.58 
284  Anastasia Hansen  2002  0256BC  SK-SYD    25m  1:31.79 
303  Mille Marie Ullerup  2004  0428AT  SK-SYD    25m  1:32.12 
38  Alberte Crone Larsen  2006  0682AK  GTI    25m  1:32.39 

 
Heat 8 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
140  Laura Sonne Steen  2004  0408AV  HVIDOVRE    25m  1:31.45 
457  Maya Baltser  2004  0426AP  NAKSKOV    25m  1:30.49 
14  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  0626AJ  GTI    25m  1:29.76 
461  Malou Hansen  2004  0454AM  NAKSKOV    25m  1:30.05 
190  Annette Toft  2006  0672AC  KØGE    25m  1:30.98 
251  Mathilde Holm Villadsen  2006  0694AI  SOLRØD    25m  1:31.54 

 
Heat 9 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
230  Emma Ahrenkiel Karløv  2003  0352AK  SLAGELSE    25m  1:29.71 
377  Silja Nøhr Mortensen  2003  0342AU  AIF    25m  1:29.57 
328  Ida Jacobsen  2005  0528AD  VEST    25m  1:29.13 
342  Esther Haudrum Larsen  2005  0574AK  VÆRLØSE    25m  1:29.43 
376  Asta Kristensen  2004  0484AN  AIF    25m  1:29.58 
506  Kristina K. Hansen  2003    Ægir    25m  1:29.73 

 
Heat 10 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
247  Ida Bekker Poulsen  2002  0242BA  SOLRØD    25m  1:28.98 
333  Natascha Packert-Frandsen  2005  0588AJ  VEST    25m  1:28.62 
389  Dicte Laurberg Vedel  2006  0606AA  VATCPH-STT    25m  1:27.27 
36  Emma Hou Theilade Klausen  2005  0598AD  GTI    25m  1:27.47 
10  Julie Segato  2005  0538AJ  GTI    25m  1:28.88 
157  Klara-Sofie Bollmann  2006  0676AA  KØGE    25m  1:29.02 

 
Heat 11 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
93  Signa Vár Dávadóttir  1998    Havnar    25m  1:26.71 
498  Anna Østerby  2005  0554AJ  GSK    25m  1:26.58 
16  Elisabeth Augusta Englev  2006  0604AE  GTI    25m  1:26.45 
192  Julie Brix Østergaard  2006  0616AE  KØGE    25m  1:26.57 
294  Signe Bagge Møller  2004  0414AW  SK-SYD    25m  1:26.67 
94  Jóhanna H. Eidesgaard  2004    Havnar    25m  1:27.02 

 
Heat 12 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
267  Laura Winther  2004    SUÐUROYAR    25m  1:26.31 
402  Luna Luminari  2005  0534AO  VAT CPH-MK    25m  1:26.07 
97  Anna Højgaard  2004    Havnar    25m  1:25.58 
381  Annika Køhn  2005  0596AK  VI39    25m  1:26.03 
22  Frida Høj Andersen  2005  0504AL  GTI    25m  1:26.26 
128  Nanna Udby Laugesen  2004  0458AL  HVIDOVRE    25m  1:26.41 

 
Heat 13 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
49  Nomi I. K. Schau  2004  0408AI  GTI    25m  1:25.07 
282  Josephine Frederiksen  2005  0532AP  SK-SYD    25m  1:24.71 
107  Bjørg Ólavsdóttir  2004    Havnar    25m  1:23.64 
393  Filippa Eiler  2005  0588AI  VAT CPH-MK    25m  1:24.54 
378  Laura Thomadsen  2004  0412AH  AIF    25m  1:24.71 
184  Andrea Nøhr Petersen  2006  0686AB  KØGE    25m  1:25.21 

 
Heat 14 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
326  Ella Gohr Metz  2005  0542AS  VEST    25m  1:23.54 
42  Ida Mørk  2004  0492AJ  GTI    25m  1:23.23 
320  Lykke Gøttrup Jensen  2004  0418AQ  VEST    25m  1:23.10 
60  Sarah Holm Clausen  2004  0486AG  FARUM    25m  1:23.16 
74  Karoline K. Larsen  2004  0484AJ  FARUM    25m  1:23.39 
489  Julie Dahl  2004  0418AN  GSK    25m  1:23.63 

 
Heat 15 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
50  Clara Schmedes  2004  0478AI  GTI    25m  1:22.73 
249  Julie Silberg  2002  0264AD  SOLRØD    25m  1:22.68 
164  Sophia Christensen  2003  0326BD  KØGE    25m  1:22.21 
92  Nancy N. Dam  2005    Havnar    25m  1:22.55 
173  Olivia Mai Gustafson  2005  0596AC  KØGE    25m  1:22.71 
51  Mathilde Svendsen  2004  0472AQ  GTI    25m  1:23.03 

 
Heat 16 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
95  Elisabeth Erlendsdóttir  2005    Havnar    25m  1:20.73 
400  Cille Kirketerp  2005  0526AK  VAT CPH-MK    25m  1:20.40 
375  Freja Søndergaard  2004  0452AO  VORDINGB    25m  1:20.14 
410  Kajsa Salomonsen  2005  0514AD  VAT CPH-MK    25m  1:20.35 
380  Liva Lund Hansen  2005  0542AE  VI39    25m  1:20.41 
494  Thea Mikkelsen  2005  0576AG  GSK    25m  1:21.80 

 
Heat 17 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
315  Mia Witt  2002  0206AO  VEST    25m  1:20.07 
66  Maj Jensen  2003  0314BC  FARUM    25m  1:19.70 
362  Léa Zoé Bingler  2000  0082AX  VORDINGB    25m  1:19.37 
39  Annika Britt Larsen  2005  0586AD  GTI    25m  1:19.55 
493  Freya Ry Nielsen  2005  0544AJ  GSK    25m  1:19.82 
354  Astrid Høffer  2004  0438AB  VATCPH-STT    25m  1:20.12 

 
Heat 18 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
248  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  0548AJ  SOLRØD    25m  1:19.21 
182  Olivia Møller  2004  0452AF  KØGE    25m  1:18.42 
12  Julie Liv Madsen  2006  0682AB  GTI    25m  1:18.24 
316  Anne Sofie Devantier  2004  0406AG  VEST    25m  1:18.27 
258  Elin Christiansen  2004    SUÐUROYAR    25m  1:18.72 
72  Mia Krüger  2002  0224AG  FARUM    25m  1:19.31 

 
Heat 19 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
343  Sofie Lund-Scherbeck  2003  0398AJ  VÆRLØSE    25m  1:18.08 
409  Isabella Rosenberg  2003  0366AC  VAT CPH-MK    25m  1:18.02 
336  Amalie V. Sørensen  2002  0274AC  VEST    25m  1:17.20 
278  Bjørt Askham Sigurðsson  2004    REYSTI    25m  1:17.76 
406  Hannah B. Pedersen  2005  0574AD  VAT CPH-MK    25m  1:18.03 
80  Marike Nevermann  2003  0354AQ  FARUM    25m  1:18.17 

 
Heat 20 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
348  Clara Hartvig-Olsen  2004  0402AP  VI39    25m  1:16.92 
234  Karoline Nielsen  2004  0422AB  SLAGELSE    25m  1:16.30 
373  Freja Petersen  2000  0018BE  VORDINGB    25m  1:16.26 
414  Liva Søby  2004  0402AD  VAT CPH-MK    25m  1:16.26 
396  Cecilie Hjarsø  2001  0124AU  VAT CPH-MK    25m  1:16.42 
178  Kathrine Sofie Jensen  2003  0352AC  KØGE    25m  1:16.96 

 
Heat 21 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
345  Mathilde P. Mathiesen  2004  0432AD  AIF    25m  1:16.07 
392  Nønne Christensen  2004  0486AM  VAT CPH-MK    25m  1:15.24 
24  Nicoline H. Baadsgaard  2004  0464AK  GTI    25m  1:15.08 
181  Katja Skovdal Lorentzen  2003  0338AQ  KØGE    25m  1:15.18 
53  Josefine Arbo Sørensen  2004  0446AD  GTI    25m  1:15.90 
263  Lilja D Jacobsen  2003    SUÐUROYAR    25m  1:16.20 

 
Heat 22 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
185  Line Nøhr Petersen  2003  0378AI  KØGE    25m  1:13.66 
382  Sara Mortensen  2001  0136AW  VI39    25m  1:11.94 
398  Sofie Bruun Høvring  2004  0408AB  VAT CPH-MK    25m  1:09.71 
310  Caroline Wiuff Jensen  2004  0492AD  VEST    25m  1:10.73 
156  Caroline Gøttrup Bagge  2003  0322AB  KØGE    25m  1:12.94 
492  Laura L. Hørning  2004  0456AC  GSK    25m  1:14.79 

 
Heat 23 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
29  Sidse M. Ø. Engsbro  2004  0482AK  GTI    25m  1:13.59 
87  Stine Saaby Schmidt  2002  0258AI  FARUM    25m  1:11.91 
335  Xenia Bonnén Sjøgren  1997  9764AE  VEST    25m  1:09.53 
86  Clara Marott Schelde  2000  0092AD  FARUM    25m  1:10.09 
404  Thippe de Neergaard  2003  0368AL  VAT CPH-MK    25m  1:12.21 
158  Maya Krogh Brønnicke  2005  0508AB  KØGE    25m  1:14.73 

 
Heat 24 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
347  Schastine Skifter Tabor  2005  0598AB  VATCPH-STT    25m  1:13.44 
334  Natascha Bonnén Sjøgren  2000  0032AG  VEST    25m  1:11.78 
411  Lærke Rask Sander  2002  0212AL  VAT CPH-MK    25m  1:08.79 
189  Naya Modin Thomsen  2003  0374AA  KØGE    25m  1:09.71 
353  Josephine B. U. Danielsen  2003  0326AD  VATCPH-STT    25m  1:12.09 
265  Petra A. Nielsen  2003    SUÐUROYAR    25m  1:13.88 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark