2020-01-27   18:13:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Køge Open 2017 Køge

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 12
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  08:35   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Damer  Indledende (17) 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2007-2018: Caroline Salskov Jensen (2005) 43.13 2015-11-28 
Årg. 2005-2006: Clara Rybak-Andersen (2003) 36.51 2015-11-28 
Årg. 1919-2004: Henritte Brekke (1988) 31.59 2013-11-16 
 
Heat 1 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
463  Line Høj  2004  0444AM  NAKSKOV    25m   
366  Signe Gyldenkærne  2006  0656AQ  VORDINGB    25m  1:12.94 
276  Krista Justinussen  2005    REYSTI    25m   
285  Ella Heide  2005  0526AU  SK-SYD    25m   
               

 
Heat 2 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
370  Laura Friis Justesen  2006  0666AQ  VORDINGB    25m  1:00.69 
292  Josefine Meng Langhorn  2006  0676AO  SK-SYD    25m  55.34 
369  Lisa Ellegaard Johansen  2004  0476AJ  VORDINGB    25m  53.46 
23  Nicole Damhøj Andersen  2006  0674AN  GTI    25m  54.19 
124  Katarina A. Jørgensen  2006  0654AO  HVIDOVRE    25m  58.30 
514  Nicoline Mørch Andersen  2005  0534al  HVIDOVRE    25m  1:06.80 

 
Heat 3 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
304  Josephine N. Østergaard  2005  0576AU  SK-SYD    25m  51.59 
506  Kristina K. Hansen  2003    Ægir    25m  50.96 
453  Birgit Thomsen  2006    SUÐUROYAR    25m  50.72 
416  Maja Zastrojevic  2006  0646AE  VAT CPH-MK    25m  50.74 
395  Luna Hein  2005  0518AO  VAT CPH-MK    25m  51.14 
14  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  0626AJ  GTI    25m  52.07 

 
Heat 4 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
123  Maica Jensen  2006  0612AE  HVIDOVRE    25m  50.56 
45  Sarah Ankjær Pedersen  2006  0686AJ  GTI    25m  50.37 
464  Sarah Møller Jakobsen  2004  0416AW  NAKSKOV    25m  50.03 
104  Bára D. Nattestad  2004    Havnar    25m  50.22 
31  Mille Giolbas  2006  0604AL  GTI    25m  50.37 
27  Malene Dithmar  2006  0634AN  GTI    25m  50.69 

 
Heat 5 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
194  Sofie Larsen  2006  0632AQ  VI39    25m  49.74 
432  Frederikke Meisner From  2004  0418AM  ROSKILDE    25m  48.99 
246  Nynne Zandra Opperfelt  2006  0678AP  SOLRØD    25m  48.91 
43  Felicia N. Nielsen  2006  0646AM  GTI    25m  48.98 
270  Birita Við Gil  2004    REYSTI    25m  49.19 
280  Sára Thomsen  2005    REYSTI    25m  49.77 

 
Heat 6 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
38  Alberte Crone Larsen  2006  0682AK  GTI    25m  48.67 
273  Marjun Hjelm  2005    REYSTI    25m  47.81 
239  Jaqueline Haack  2006  0672AN  SOLRØD    25m  47.54 
140  Laura Sonne Steen  2004  0408AV  HVIDOVRE    25m  47.56 
293  Emilie Larsen  2005  0568AV  SK-SYD    25m  47.86 
461  Malou Hansen  2004  0454AM  NAKSKOV    25m  48.84 

 
Heat 7 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
374  Maja Raalund  2003  0316BB  VORDINGB    25m  47.00 
103  Miriam Mortensen  2004    Havnar    25m  46.64 
328  Ida Jacobsen  2005  0528AD  VEST    25m  45.61 
11  Mathilde Willumsen  2006  0634AI  GTI    25m  46.32 
408  Johanna Rasmussen  2006  0632AG  VAT CPH-MK    25m  46.95 
397  Sarah Højlund  2006  0684AH  VAT CPH-MK    25m  47.34 

 
Heat 8 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
498  Anna Østerby  2005  0554AJ  GSK    25m  45.19 
97  Anna Højgaard  2004    Havnar    25m  45.14 
22  Frida Høj Andersen  2005  0504AL  GTI    25m  45.02 
245  Silje Juhl Nielsen  2003  0316BE  SOLRØD    25m  45.07 
238  Caroline Rygaard Hansen  2006  0632AL  SOLRØD    25m  45.18 
230  Emma Ahrenkiel Karløv  2003  0352AK  SLAGELSE    25m  45.38 

 
Heat 9 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
377  Silja Nøhr Mortensen  2003  0342AU  AIF    25m  44.63 
267  Laura Winther  2004    SUÐUROYAR    25m  44.53 
333  Natascha Packert-Frandsen  2005  0588AJ  VEST    25m  44.42 
85  Mathilde Rømer  2006  0688AA  FARUM    25m  44.42 
107  Bjørg Ólavsdóttir  2004    Havnar    25m  44.56 
195  Alma Møller-Ern  2006  0662AB  VI39    25m  44.69 

 
Heat 10 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
282  Josephine Frederiksen  2005  0532AP  SK-SYD    25m  43.84 
94  Jóhanna H. Eidesgaard  2004    Havnar    25m  43.52 
284  Anastasia Hansen  2002  0256BC  SK-SYD    25m  43.15 
343  Sofie Lund-Scherbeck  2003  0398AJ  VÆRLØSE    25m  43.41 
402  Luna Luminari  2005  0534AO  VAT CPH-MK    25m  43.55 
327  Mathilde U. Thorborg  2005  0596AU  VEST    25m  44.40 

 
Heat 11 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
275  Malan Jóhansdóttir  2004    REYSTI    25m  42.74 
217  Sofie Wilhjelm Tobberup  2004  0436AX  LYNGBY    25m  42.60 
247  Ida Bekker Poulsen  2002  0242BA  SOLRØD    25m  42.58 
263  Lilja D Jacobsen  2003    SUÐUROYAR    25m  42.59 
42  Ida Mørk  2004  0492AJ  GTI    25m  42.72 
190  Annette Toft  2006  0672AC  KØGE    25m  43.02 

 
Heat 12 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
375  Freja Søndergaard  2004  0452AO  VORDINGB    25m  42.30 
77  Line Thode Møller  2004  0424AU  FARUM    25m  41.78 
173  Olivia Mai Gustafson  2005  0596AC  KØGE    25m  41.12 
278  Bjørt Askham Sigurðsson  2004    REYSTI    25m  41.41 
451  Antoinette Zafra  2005  0518AA  ROSKILDE    25m  42.27 
445  Cille Winskov Rasmussen  2006  0624AA  ROSKILDE    25m  42.57 

 
Heat 13 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
362  Léa Zoé Bingler  2000  0082AX  VORDINGB    25m  40.33 
315  Mia Witt  2002  0206AO  VEST    25m  40.27 
125  Frida Hvirring Kragh  2004  0474AF  HVIDOVRE    25m  39.84 
493  Freya Ry Nielsen  2005  0544AJ  GSK    25m  40.18 
414  Liva Søby  2004  0402AD  VAT CPH-MK    25m  40.28 
158  Maya Krogh Brønnicke  2005  0508AB  KØGE    25m  40.54 

 
Heat 14 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
193  Emilie Hartvig-Olsen  2006  0634AH  VI39    25m  39.62 
406  Hannah B. Pedersen  2005  0574AD  VAT CPH-MK    25m  38.74 
299  Trine Rübner-Petersen  1997  9702AZ  SK-SYD    25m  38.35 
373  Freja Petersen  2000  0018BE  VORDINGB    25m  38.68 
400  Cille Kirketerp  2005  0526AK  VAT CPH-MK    25m  39.34 
258  Elin Christiansen  2004    SUÐUROYAR    25m  39.74 

 
Heat 15 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
189  Naya Modin Thomsen  2003  0374AA  KØGE    25m  37.62 
336  Amalie V. Sørensen  2002  0274AC  VEST    25m  36.77 
156  Caroline Gøttrup Bagge  2003  0322AB  KØGE    25m  35.43 
183  Pernille Pedersen  2001  0134AC  KØGE    25m  36.04 
346  Lærke Blond  2003  0362AW  VI39    25m  37.21 
248  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  0548AJ  SOLRØD    25m  38.20 

 
Heat 16 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
396  Cecilie Hjarsø  2001  0124AU  VAT CPH-MK    25m  37.40 
185  Line Nøhr Petersen  2003  0378AI  KØGE    25m  36.52 
59  Dagmar Boeck  2004  0458AM  FARUM    25m  35.16 
398  Sofie Bruun Høvring  2004  0408AB  VAT CPH-MK    25m  35.98 
24  Nicoline H. Baadsgaard  2004  0464AK  GTI    25m  37.14 
295  Clara Neumann  2001  0164AC  SK-SYD    25m  38.01 

 
Heat 17 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
332  Delphine Møller  1999  9908AK  VEST    25m  37.32 
507  Sólvá A. Sigurðsson  2002    Ægir    25m  36.05 
458  Malou Carlsen  2000  0036AO  NAKSKOV    25m  34.70 
176  Benedicte Them Jensen  2004  0454AA  KØGE    25m  35.85 
392  Nønne Christensen  2004  0486AM  VAT CPH-MK    25m  37.07 
265  Petra A. Nielsen  2003    SUÐUROYAR    25m  37.79 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark